èL Jonge Kerk „Op weg" in Opstandingskerk ositie GTB en PPSC spelen thuis Mej. mr. N. Schadee sprak voor middenstanders De politie meldt I 17?° Randstad varia Jeugdgemeenteraad neemt jeugd onder handen Zivaluwen wacht zware strijd FOKKELMAN WATERWEG Klaproosdag Laan 1940-1945 wordt verbeterd Uitstekende start van Aggredior Mr. G. J. Lycklama a Nijcholt overleden COSTUUMS v.a. 158.- ■OVERJASSEN v.a. 128.- JAN THEIJN 2 TROUW Vrijdag 11 november 1960 Oecumenische kerkdienst Jubileum bij Melchers Herdénking gevallenen 0ud*steij4ers vieren feest Spaartegoed teruggelopen Ben eirenemeni op meubelgebied Overdag van 70-5 uur. "s avonds van 7-10 uur. Zondag van ï-10 uur am. Avondgebed in november Advertentie Studentikoos als 'n Pieter Stastok jj Vlaassluis A. C. Verploegh over Rusland Excelsiornieuws Aanleg voetpad gegund Winkelcentrum Sluispolder Redaktie Vlaardingen Rectificatie Concurrentie N.C.V.B.-vcrgadermgen Kamer van Koophandel komt bijeen Ds. Buskes in Grote Kerk alle maten In „Winkel van SinkeF' is niets te koop Variant Hoek vairJIoIIand Aanbesteding K10 vervangen door K 5 Hoekse Boys bestaan tien jaar Recreatie Wat is speciale Fokkelman Service m woninginrichting Ruim zevenentwintig duizend voor Poliofonds SCHIEDAM, Onder leiding van de Jeugdouderiing, de heer P. Brouwer heeft de afdeling „Jonge kerk" van Wijk gemeente VII van de Ned. Herv. Kerk woensdagavond in de zaal van de Opstandingskerk eenvergadering be legd, waar ds. D. J. Spaling Dzn. sprak over Handelingen 1 1-11. Dit naar aanleiding van het geschrift „Op weg" het bijbel-studieboekje van de Sectie Vormingswerk. De jonge lidmaten van de Hervormde Kerk waren één en al aandacht bij het interessante betoog van ds. Spaling, die sprak over de hemelvaart van Christus en de kracht des Heiligen Geestes. die over de mensen komen zal. Zij zullen Zijn getuigen moeten zijn over de gehele wereld, tot de uiterste einden der aarde. Ds. Spaling wees op de wederkomst van Christus, waarna allen verantwoording zulen moeten afleggen van de talenten. SCHIEDAM. Of zondag 13 novem ber zal er in de Opstandingskerk weer een oecumenische kerkdienst worden ge houden, uitgaande van de plaatselijke Oecumenische raad. Voorgangers zijn ds. W. A Krijger (Geref.) en ds. D. J. Spaling (Herv.), Medewerking wordt verleend door het Koor van de Opstandingskerk. dat de gemeentezang (responsoria) zal onder steunen en enkele gezangen ten gehore zal brengen. •SCHIEDAM Dinsdag IS november aanstaande zal het veertig jaren ge leden zijn, dat de heer B. A. M. Schaap, procuratiehouder bij de firma P. Mel chers Distilleerderijen en Likeurstoke rijen „De Locomotief" te Schiedam in dienst trad. Op genoemde dag zal van 11.30 uur tot 13.00 uur ten kantore Lange Haven 74 gelegenheid zijn de jubilaris geluk te wensen. -SIEDAM. Zondag 13 november des middags om twaalf uur za! bij het oor logsmonument in de Plantage een korte en sobere plechtigheid;plaats vinden ter herdenking van* de gevallenen uit de laatste wereldoorlog. vt Tijdens deze "plechtigheid zai de burge meester namens-het gemeentebestuur en dé ingezetenen van Wandsworth een kiaprozenkransbij het monument leggen. 1 in i SCHIEDAM. De afdeling Schiedam van de Nederlandse Bond van Ond- striiders en dragen van het Mobilisatie- k'uis gaat dinsdagavond feestvieren in Musis Sacrum. Evenals op de feestavond van novem ber vorig jaar zal ook op deze avond medewerking worden verleend door het Rotterdams Amusementsgezelschap „Her mandad" en de W.F.-Band "The Music Boys". Het gezelschap „Hermandad" zal in grote bezetting na ar Schiedam komen en onder leiding van Rob Trappel een uitgebreid programma verzorgen. 'De cabaretgroep van de Rotterdamse politie o.l.v. "Koos Popperling verleent m-eneens medewerking. Verder zal er gezongen worden door Dory Krommen hoek. Sonja Blaak, Raymont Claret» Ary K*»i venhoven en Jan de Bruin- Aanvang van dit jaarfeest 8 uur. die zij al dan niet hebben getoond te bezitte.: Spreker wees in dit verband op het feit, dat men niet alleen 's zondags Christen behoort te zijn. maar ook de andere da gen van de week, op school, kantoor, winkel of bedrijf. Bij de daarna gehouden discussie werd breedvoerig gesproken over het doop- vraagstuk. voornamelijk over de vraag: „Hoe denken wij over de Heilige Doop?" Er werd o a. gesproken over de menin gen van andere kerkelijke richtingen en de vroegdoop werd eveneens behandeld Ds. Spaling sprak een slotwoord en besloot hiermede deze geanimeerde ai-ond van de Hervormde Jongeren van deze Wijkgemeente. Morgen is het weer „klaproos dag". Wanneer de oorlogsgraven niet regelmatig onderhouden wordenverwildert de laatste rustplaats van hendie vielen voor onze vrijheid. Dat moet voorkomen worden; want deze graven zijn niet alleen een monument uoor hen, die het hoogste offer hebben gebracht in de strijd tegen geweld en dwinge land ij, moor ook vormen zij een teken van onze dankbaarheid je gens de gevallen bevrijders. Daarom is medewerking aan de Klaprooscollecte een plicht voor ons allen.' De burgemeester van Schiedam, Mr. J. W. Peek Advertentie r Tussen „zoggen" cn hébben" 1] 1 >s'een groot verschil. 1! B Wij hebben Nederland» JS> grootste sortering -verlovingsringen 1 LIJNBAAN SO VLAARINGEN. Bij de spaarbank Vlaardmgen was het tegoed begin okto ber 26.491.795,39. Er werd ingelegd voor 1.358 422,61 en terugbetaald 1 416 "126.92. Het tegoed kw,.m daarmee aan het eind van de maand op 26.434.091.08. Dit betekent dat het te goed van de spaarders terug liep met 57,704,31. Het aantal in omloop zijnde boekjes nam toe met 146, In totaal heeft de spaarbank thans 37854 boekjes uit staan. Op de scholen werd voor 6,646.15 aan spaarzegels verkocht. Niet minder dan 11,483 spaarbusjes zijn mo menteel m omloop met een totaal be spaard bedrag van ƒ32 274,14. Dit be drag is aanmerkelijk hoger dan m de zelfde maand van het vorig jaar werd bereikt. Toen werd in 10.842 busjesa 24 668.60 bijeen gespaard. Advertentie vaa 5 t/ra 14 november in glazen zaal van SCHIEDAM Het oecumenisch avond gebed dat iedere zaterdagavond om half a-ht in de Lutherse kerk wordt gehou den. zal in de maand november worden geleid door pastoor v d_ Berg, dr. Caze- rnier, ds. Nawijn en ds. Spaling. Zo zagen de jongelingen er uit, iie Leiden ia Hildebrand's da- op stelten plachten te zetten- De tegenwoordige student (en z'n Papa trouwens ook) geeft de voorkeur aan de prettig ge- orijsde, stijlvolle LORDS cos- 'iium5. autocoats en overjassen. LORDS bewijst dat ook tdasse- kleding niet duur behoeft te zijn genaakte hereakledine voor ieder figuur MEENT 38 flwrt BHwwrott«l TEL 11.51.50 SCHIEDAM. Het inhaalprogramma dat de KNVB voor zaterdag heeft samen gesteld, heeft tot gevolg, dat Schiedam geen KNVB-voetbal zal zien. Zélfs het reserveteam van HBSS komt niet In het veld, want alleen HBSS 4 en 5 spelen en wel resp, tegen ïnstilinde 2 en Excel sior M, 5. Belde wedstrijden beginnen om 3.15 aar en worden 'gespeeld op het „Harga"-complex. Ook de afdelingselftallen GTB en PPSC spelen evenwel thuis, zodat sport- lievend Schiedam niet geheel verstoken blijft van voetbal. 'GTB krijgt bezoek van ZBVH en zal niet gemakkelijk tot een overwinning komen. De Zuid Beijer- landers leden tot nog toe nog maar één nederlaag, waartegen de Schiedammers reeds viermaal hiermede te maken had den dit seizoen. Het wordt echter hoog tijd voor de mannen van de Gemeente, dat men enkele punten gaat vergaren. Wellicht komen die strajes. wanneer men tijdelijk het oude terrein van Hermes DVS gaat bespelen. PPSC krijgt bet minder moeilijk ai moet in staat geacht worden het zwak ker ZWSH te kloppen. Weliswaar bezit ten beide teams 5 punten, -maar de pres taties van de Boslioekbewoners zijn de laatste weken In stijgende lijn, zodat op beide punten gerekend wordt. MAASSLUIS. Op boeiende en zeer onderhoudende wijze vertelde de heer A. C. Verploegh uil Maassluis, die on langs deel uitmaakte van de Nederlandse handelsmissie, welke een bezoek aan Rusland bracht, gisteren voor de leden van de Zakenstudiekrmg Maassluis onder bei motto „Wat Ik op mijn reis in Rusland heb beleefd", zjjn indrukken over dit bezoek. Spreker verheelde niet dat men kan spreken over een politie-staat, waarin hard wordt gewerkt en veel gebouwd, maar waar tevens veel ofaderling wan trouwen leeft. Na deze interessante causerie verdui delijkte de heer Verploegh het gespro ken woord met fraaie dia's, die met grote aandacht werden bekeken. Vra gen, die daarna volgden, werden nog door spreker beantwoord, alvorens de voorzitter van de kring. dr. P. W. Helle man, deze goed bezochte vergadering sloot. MAASSLUIS. Over enkele weken zal de Laan 1940—1845 de verbindings weg met rijksweg 20 voor voetgan gers veel minder gevaarlijk zijn dan nu nog het geval is door het ontbreken van een voetpad en verlichting. De gemeente gaat beginnen met het plaatsen van een aantal lichtmasten en de aanleg van een tegelpad. Het pad komt gedeeltelijk links en ge deeltelijk rechts van de verkeersweg te Jopen. Het strekt zich uit vanaf de ■Julianalaan tot. aan de grens Maassluis- Maasland en zal ongetwijfeld voor de voetgangers in het bijzonder een grote verbetering blijken te zijn. MAASSLUIS. Zaterdagmiddag drie uur speelt Excelsior een vriendschappe lijke wedstrijd te Loosduinen tegen de club met dezelfde naam. MAASSLUIS. Het gemeentebestuur van Maassluis heeft het aanleggen van een voetpad langs de rijksweg onder de gemeente Maassluis opgedragen aan de firma W. de Jager, C 650 te Slïedrecht voor ƒ9635,—. MAASSLUIS. Dinsdag is een bijeen komst gehouden, waarbij alle toekom stige middenstanders van het winkel centrum Sluispoider-Oost te Maassluis aanwezig waren. Uit deze bijeenkomst is een voorlopige commissie gevormd, bestaande uit de heren Booster, Tuitei, Stigter en Hartog welke geregeld contact zullen opnemen met de overige winkeliers. Daarna zal een bestuur gekozen wor den, hetwelk beoogt te komen tot op richting van een winkeliersvereniging ia dit winkelcentrum. GSS brengt een bezoek bij GGK. dat nog geen enkel puntje, bezit. Dat moet dus de volle buit voor voorzitter v. Veen en zijn mannen worden.- ah 'Cf enne STODEL EN GOUDSMIT ANTIEK - IUWELEN KUNST NIEUWE BINNENWEG 180 ROTTERDAM iiswwMM Onze redactie te Vlaardingen wordt waargenomen door de heer D.' Mast, Petumastraat 21b, telefoon 6225. Voor klachten omtrent bezorging wende men zich tot onze agent, de heer F. F. Teichman, Röntgenstraat 12c. VLAARDINGEN. Op verzoek delen wij mede. dat de kunst- en filmavond, georganiseerd door de U.V.V. en waar van de baten ten goede komen aan de Nederlandse Blindenbond, niet gehouden zai worden in Muzanda zoals, abusieve lijk gemeld. Dezebijzondere bijeenkomst vindt hedenavond plgats in de zaal Harmonie aan de Schiedamse-weg. VLAARDINGEN. In de boven zaal van de Harmonie heet de Chris telijke Middenstandsvereniging woens dagavond het winterseizoen geopend met een goed bezochte bijeenkomst Mej. mr. N. Schadee uit Rotterdam heeft een causerie gehouden over het onderwerp: „Schadeloosstelling in ge val van onteigening van bedrijfspan den". Ook de voorzitter van de C.N.V. de heer 3. Ligthart liet in zijn ope ningswoord een waarschuwend geluid horen. Mej. Schadee stelde, dat ieder geval van onteigening afzonderlijk dient te worden bekeken, waardoor zij niet op details kon ingaan. Als de schade van de onteigende panden wordt behandeld, moet vooral gelet worden op de ver koopwaarde van het pand. maar ook op de waardevermindering van het over geblevene. Natuurlijk moeten ook de bij komende kosten niet uit het oog worden verloren, want ook door verplaatsing kan een zaak Zijn omzet zien verminderen, hetgeen ook schade betekent. De deskundige, die de juiste schade dient vast te stellen, heeft er maar voor te zorgen, dat de betrokkene geen schade ondervindt, maar ook mag deze geen In de door het gebruik van eterkolen vuil geworden schoorsteen van de woning vande heer L. G. den H. aan de Ridder- kerksestraat 7 te Schiedam is gistermid dag om half een brand ontstaan. De brandweer, die met een ladderwagen aanwezig was, heeft met een ramoneur het vuur verwijderd. Er is geen schade aangericht. Op de kruising van de Warande en de Schoolstraat te Schiedam is gistermiddag om kwart voor vijf een vrachtauto, be stuurd door de chauffeur K. O. uit Vlaar dingen tegen de personenauto van de heer H. E. T. de W. uit Rotterdam op gereden aan wie hij geen voorrang had verleend. De personenauto werd aan de linkerzijde vrij zwaar beschadigd, ter wijl de heer de W. een kneuzing aan de linkerarm kreeg. Hij is in de Dr. Nolet- stichting behandeld. De vrachtauto werd licht beschadigd en tegen de chauffeur is procesverbaal opgemaakt. Van de heer T, A. V. uit Vlaardingen is de bromfiets, die op slot in de rijwiel stalling van Wilton Feijenoord stond, ge stolen. De heer J. van V. is zijn fiets kwijt geraakt, die hij op slot voor zijn woning aan de Singel had neergezet. Vanmorgen omstreeks acht uur heeft een onverantwoordelijk rijdende automo bilist bijna een agent van politie onder ste boven gereden. De auto, bestuurd door de Schiedammer T. W kwam al slingerend uit de richting van de Broers- vest en reed recht op de agent af, die voor hotel De Kroon het verkeer stond te regelen. Met een grote sprong kon deze agent zich nog in veiligheid stellen, maar kwam daarbij bijna onder de wie den van een passerende vrachtauto te recht. De woeste rijder is later door de politie aangehouden cn in arrest gesteld. Nu reed er achter de auto van de heer W. een andere auto, donkerblauw van kleur, waarvan de bestuurder druk ge baren maakte om de andere weggebrui kers te wijzen op het rare gedrag van de heer W. De politic verzoekt nu die bestuurder in het belang van het onder zoek. zich te willen melden op het hoofd bureau. winst maken door middel van onteige ning van bedrijfspanden Indien men huurder is van een pand dat wegens sanering verdwijnen moet, wordt de gedupeerde als regel in de gelegenheid gesteld om een nieuw pand te kopen, waarbij het gemeentebestuur medewerking verlenen zal. De heer Ligthart legde vooral de na druk op de concurrentie van de grotere bedrijven. Hij was van mening dat men zich alleen kan handhaven, indien de handen ineen worden geslagen, om het contact zo stevig mogelijk te doen ma ken. Voorts meende hij stellig, dat in de toekomst ook de middenstander zijn vrije zaterdag zal krijgen, omdat men daar immers recht op heeft Maar ais compensatie daarvoor zag hij graag een koopavond ingelast VLAARDINGEN. De afdeling Cen- ;rum van de Nederlandse Christenvrou wenbond houdt haar maandelijkse ver gadering dinsdagavond in het Rode Kruisgebouw aan de Emmastraat. Tij dens deze bijeenkomst, die om acht uur begint zal mej. H M. de Bruyn een toe spraak houden over: „Kent u ons wel?" De afdeling Vlaardmgen-West hoopt dinsdagavond om acht uur haar verga dering te houden in de Rehobothkerk aan de Billitonlaan. De Wassenaarse pre dikant, ds, Gabe van Duinen, die als spreker was uitgenodigd, zond dezer da gen bericht van verhindering. In zijn plaats werd dr. F. de Graaff van Rotter dam bereid gevonden te komen spreken. Zijn onderwerp is echter niet bekend, waarschijnlijk vanwege de korte tijd van voorbereiding. VLAARDINGEN, In de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden Maas, die op dinsdag 15 november om kwart voor drie bijeenkomt, zai onder meer gesproken worden over de Beftelux-tunnei, en de tarieven van de buitennet-aansluitmgen. Tevens staat de begroting voor 1961 op de agenda. In gevolge de. periodieke aftreding, zal men ook een verkiezing van leden voor de kamer houden. De openbare vergadering zal besloten wor den met een bespreking van de nieuw bouw. De vergadering wordt gehouden in de bovenzaal van Harmonie te Vlaardingen. VLAARDINGEN In de Grote Kerk zal dinsdagavond een bijzondere bijeen komst worden gehouden voor de her vormde wijkgemeente van deze kerk. Dr. J. J. Buskes jr. int Amsterdam, die een studiereis naar Zuid-Afrika maakte zal een toespraak houden over het onderwerp: „Blank en Zwart voor Christus". Dr. Buskes. die in Nederland vaak en onomwonden van zich heeft doen horen, en nog doet horen zal het voor namelijk hebben over de apartheids politiek, met name in Zuid-Afrika. Wel heeft de wijkgemeente de bijeen komst belegd, maar iedereen is dinsdag avond om acht uur in de Grote Kerk van harte welkom. VLAARDINGEN." De volleybalver eniging „Aggredior" is de competitie goed begonnen. Heren 1 won met 30 van Shell I, De setstanden waren 155, 157 en 1510, Overigens was het geen spannende wedstrijd, want Aggredior toonde zich in alle opzichten superieur en had weinig tegenstand. Jan de Heide en Nico Schoenmakers zorgden soms voor aardige momenten en lieten flitsend smashiverk zien. De wedstrijd tegen DRL 1, de gedegra deerde overgangsklasser belooft in ieder geval een spannende ontmoeting te worden. Het eerste damesteam zegevierde met 30 over Juliana, waarbij het goede spel opviel van de debutante Gonny Blac- quiere, die zowel verdedigend als aan vallend uitblonk. Ook het taktische spel van Gerda Bokma was opvallend. Het tweede damesteam won met 3—0 van Shell 2. De junioren verloren met 31 van Libanon A. Zaterdag worden wederom drie wed strijden gespeeld door de Aggrediors. Heren 2 en 3 spelen tegen Smash 3 en 4 om 19.30 en 22,30 uur in de Energiehal te Rotterdam. Het tweede damesteam ontmoet in de gymnastiekzaal aan de Delftseveerweg Hou Stand 2 's avonds om half negen. Advertentie De originele Scoffy- coaisVOOR MEISJES EN JONGENS, ideaal voor het gure Nederlandse klimaat. Prachtige, sterke wollen stof met moderne schaduwruit in acht ver schillende kleurcombina ties. Coot en capuchon geheel met behaaglijke im. lomsvacht gevoerd. Door-en-door luxe, solide afwerking. Normale prijs 27.50 Alleen bij Gebr. Coster: 1-3 jaar, 6 jaar, alle maten 19.90 -8 jaar, alle maten 21.90 Korte .HoogsCist 11 Meent hk. Goadieringel Kstecdr. Lsgedijk hit. Dorpsweg Wett-Kroiikade 35 LEIDEN: Hiulemoieuaut 25 Ceen telefonische of schriftelijke orden. jTTEj ambtenaren tan het politiekorps worden door de meeste mensen altijd met enige reserve en terughou dendheid behandeld. Ook Variant blijft voor de veiligheid liever so ver moge lijk bij hen uit de buurt, hoewel hij ervan overtuigd is, dat deze houding nu niet bepaald de juiste is. Toch is er een afdeling bij hetzelfde bureau- die in het bijzonder de gunst van het publiek heeft en wel de afdeling gevon den voorwerpen, hoewel juist hier de achteloosheid aan hel licht wordt ge bracht. Variant sprak dezer dagen met de heer A. Barendrecht, die sinds enige maanden chef is van genoemde afdeling. Deze vertelde hem dat de kelder van het hoofdbureau -van Politie aan het Haagsche Veer te vergelijken is met de „winkel van sinkel". „Hier is weliswaar niets te koop, doch wel te krijg", zoals de heer Barendrechl opmerkte. Voorwerpen van ie meest .uiteen lopende aard zijn hier opgeslagen. Variant stond sprakeloos over de non chalance van het publiek. Dikwijls kostbare eigendommen, die ergens zijn zoekgeraakt en toch herhaalde raaien op de lijst van gevonden voorwerpen hebben gestaan, worden nimmer terug gehaald. Tientallen onbeheerd gelan den fietsen en autopeds staan op de "afdeling tan de heer Barendrecht. In gedachte had Variant medelijden met al die jongens en meisjes, die hun autoped zijn kivijtgeraakt en tan iader ere moeder te horen hebben gekregen nooit meer zo'n mooi stuk speelgoed te zullen krijgen. Variant wil bij deze een dringend beroep doen op de ont stemde ouders. Misschien einden zij het stepje van Mn riet je of Paaltje terug in de kelder van het Haagsche Veer. De heer Barendrecht kan natuurlijk onmogelijk al die gevonden voorwerpen enige jaren lang in het souterrain houden. Er bestaat nu eenmaal een be paling dat de aanwezig zijnde geionden voorwerpen na drie maanden moeten worden geveild. Het was de heer Barendrecht niet bekend aan irie de opbrengst v art de veiling ten goede komt. De afdeling gevonden voorwerpen is helaas niet toereikend om alles op te bergen. Binnenkort zal het kantoor en de opslagplaats dan ook worden verplaatst naar een ander gebouw. Hier voor is het pand van Ren regerende Eigendommen bestemd in de dichte nabijheid van het Hoofdbureau van Politie. VLAARDINGEN- De jeugdge meenteraad is voornemens in haar vergadering van woensdag 16 novem ber, drie agendapunten te behandelen, die ongetwijfeld weer de nodige stof tot spreken zullen geven. Allereerst is er een voorstel tot wijziging van het gemeentelijk vervoerbedrijf; verder een voorstel tot wijziging van de Al gemene Politieverordening, terwijl tenslotte een bespreking zal worden gehouden over medezeggenschap. Het bestuur van de „raad" verontrust over de mate. waarin, in het bijzonder door een aantal jongeren, de vrije tijd VLAARDINGEN. Hel programma voor de voetballers vermeldt voor zater dag enkele inhaalwedstrijden, waardoor Zwaluwen in het veld ral komen tegen bet sterke Rotterdamse Zwart Wit en HVO de verre reis naar Melissant zal moeten ondernemen. Voor de Vogels wordt dit een moei lijke opgave. Weliswaar hebben de VXaardingers kans gezien om in oktober ongeslagen te blijven en werd zelfs landskampioen Quick Boys weerstaan, maar Zwart Wü telt enkele internatio naals onder de gelederen, zodat het voor aanvoerder Hoogerboord niet mee zal HOEK VAN HOLLAND. De hoofd directeur van Gemeentewerken te Rot terdam zal op 24 november het bouwen van een reimgings- en brandweerpost met drie dienstwoningen aan de Riet dijkstraat te Hoek van Holland aanbe steden. HOEK VAN HOLLAND. Een zeer belangrijke verbetering bij de Hoekse brandweer is de vervanging van de autospuit K 10 door de K 5, die nu voor zien es van een mobilofoon. De brand weerwagen van de Hoek, waar die zich ook mag bevinden, tal voortaan telefo nisch bereikbaar zijn. Radiotelefonisch staat de wagen in verbinding met de alarmcentrale van de Gemeente Brand weer te Rotterdam. HOEK VAN HOLLAND. Het zal op de 16e november feest zijn in Hoek van Holland, als op die dag de zaterdagmid dagvoetbalvereniging Hoekse Boys haar 10-jarig bestaan viert. In de middaguren is er een uitgebrei de filmvertoning voor de junioren en pupillen en verdere voetbalvrienden. De voorstelling vangt aan om 14 uur. De senioren-leden met hun dames krijgen 'g avonds in dezelfde zaal Harmonie een feestavond aangeboden welke verzorgd wordt door talrijke radioartisten. Deze feestavond vangt aan om 20 uur. vallen om de Nieuwstratens in bedwang te houden. Bij Zwaluwen speelt v, Bommel links half, terwijl Post weer naar de links binnenplaats verhuisd is. Verder is Aad Vleugel weer van de parten en bezet De Bloois de rechtsbinnenplaats. Om kwart over drie zal deze grote wedstrijd op het terrein van Zwaluwen een aanvang nemen. Scheidsrechter is de heer A. S. Roubos uit Dordrecht. Op dezelfde tijd speelt H.V.O. in Flak kee tegen Melissant, dat het niet zo best doet dit seizoen. Toch, zal H.V.O. de tegenstanders niet moeten onderschatten, want ook TSBheeft op Melissant dit seizoen al ondervonden, dat onderschat ten fout is. De Shellbewoners gingen met 51 ten onder. In uitwedstrijden is HVO nog ongeslagen en nu Arie v. Oosten wederom van de partij is, mag toch minstens het vijfde gelijke spel van Schippers c.s. verwacht worden. The Red Stars en Sunlight speien resp. thuis tegen Egelantier Boys en B.V.CB wordt misbruikt om anderen lastig te vallen. Dit geschiedt door hen op hin derlijke wijze te volgen, dan wel hen na te jouwen of beet te pakken. Ook wordt vaak door de samenscholende jeugd veel lawaai veroorzaakt door het volstrekt onnodig gebruik maken van de motoren van vervoermiddelen, aldus stelt het „college". Deze baldadigheid vindt met name plaats op de Westhavenkade, de West havenplaats, en voorts, zij het in min dere mate, op de Hoogstraat en de zij straten daarvan. Het college ontveinst zich niet, dat de oorzaken van dergelijk optreden diper liggen en op zichzelf afdoende bestrij ding verdienen door maatregelen op het gebied der vrijetijdsbesteding alsmede, hetzij in dit verband, hetzij daarbuiten, door maatregelen gericht op het aan kweken van een meer verantwoordelijke houding van de jeugd. Het bestuur van de raad acht de si tuatie thans reeds ta. ernstig dan dat zou kunnen worden gewacht op het tot stand komen van deze indirecte bestrij dingsmiddelen, terwijl anderzijds niet uit het oog mag worden verloren, dat er steeds een deel der jeugd zal zijn waarop deze indirecte middelen geen g nezende_ invloed zullen hebben. Op die gronden is ment tot de over tuiging gekomen, dat het onontbeerlijk is maatregelen te treffen, welke de po litie in staat stellen doeltreffender dan tot dusverre op te treden. Het- bestuur stelt voor te besluiten tot wijziging van de Algemene Politie1 verordening, door opneming van een nieuw artikel, hetwelk luidt: ,Jïet is verboden, dat twee of meer personen in de leeftijd van Ï2 tot 25 jaar zich op of aan de weg bijeen bevinden ter plaatse waar zulks door burgemeester en wethouders is verboden." Mr. D. J. J. den Hartog (C.H.U.), zal als verdediger optreden. De jeugdgemeenteraad is voorts van Advertentie Uw woning inrichten nü wil allereerst Mggen... weten wat er "te koop" is en dan verantwoord kiezen. Bij Fokkelman worde u geadviseerd door vakmensen, die het naadje van de kous weten. Maak gebruik van hén kennis en ervaring, dan heeft u de zekerheid dat u verantwoorde aankopen doet, Onze binnenhuisarchitect, de heer J-A.F. van der Most, die u altijd graag met raad en daad terzijde staat, komt u desgewenst thuis bezoeken om u ter plaatse te helpen bij het oplossen van uw inrichtingsproblemen. mening, dat het niet de taak van een gemeentelijk vervoerbedrijf is om haar passaoiers beleefdheidsregels voor te schrijven. Het artikel, dat vermeldt dat personen beneden de leeftijd van 21 jaar verplicht zijn hun zitplaats af te staan aan ouderen of invaliden, wil men in trekken. Wel is het bereid een nieuwe bepaling in het vervoerreglement op te nemen, welke de passagiers beschermt tegen hinder of overlast van andere pas sagiers. Daarbij wordt onder meer ge dacht aan draagbare radio's en eetwa ren, zoals patat en dergelijke. Advertentie ik ga voor mijn BERINI naar BERIMIHUIS BOTERSLOOT 64 Rotterdam Telefoon 133454 NlfUWf MNNIMWC6 M-2H - Tfl. imt-Stm - ROTTERDAM HOEK VAN HOLLAND Geboren: Inge, dr. van J. B. Kok en H. C. W. de Waal Saskia, dr. van C. J. Vermeulen en J. G. v. d. Star Robbert J„ zn. van J. M, Weber en E. N. de Poorte. Ondertrouwd: A. C. Hoogduin 31 j. en E. E. Stofberg 30 jaar. Gehuwd: J. D. Meyboom 27 j. en P. Snoek 28 j. Overleden J. M. de PauwPieters, 83 jaar K. J. WiersmaVerhagen 71 jaar A. N. Benard—Ydo 68 jaar. Op 9 november is op 78-jartge leeftijd te Rotterdam overleden mr. G J. Lyck lama a Nyeholt, die jarenlang een bloelende advocaienprakfijd in de Maas stad heeft uitgeoefend en zich daarbij in het bijzonder in het zeerecht heefl gé- speclaliseerd. Mr. Lycklama a Nijcholt werd te Bot terdam geboren, bezocht het Erasmiaans gymnasium en studeerde rechten in Lei den. Op 30 maart 1908 vestigde hij zich als advocaat in Rotterdam. In de advo catuur heeft mr. Lycklama a Nijeholt steeds een belangrijke positie ingenomen. Zo is hij jarenlang lid geweest van dn Raad van toezicht en discipline, voorzü- ter van de Ned. Advoeatenvereniging en Deken van de Raad van toezicht der Orde van advocaten te Rotterdam. In de pe riode 1945*48 was hij President van het Tribunaal. Gedurende een periode van 35 jaar was mr; Lycklama a Nijeholt voorzitter van ue Industrieschool voor meisjes te Bot terdam. Verder vervulde hij een groot aantal commissariaten. Zo was hij Pr®* sident-commissaris van de Kon. Rotter- damsehe Lloyd en commissaris van ds Nat. Levensverzekerings Bank De over- ledene was Ridder in de Orde van de i Leeuw. De teraardebestelling zal plaats hebben op zaterdag a.s op de Ned. Herv. Begraafplaats Oud-Kralingen. De Collecte, welke door de afdelri Rotterdam van het Prinses Beatrh Poliofonds op zaterdag 5 november werd gehouden voor de bouw van een zwem bad voor polio-patiënten en andere invaliden heeft het bedrag van 27.035,73 opgebracht. j Vorig laar was de opbrewrt der cnl- >te f »7 sit oa

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2