Kerk en Wereld vierde lustrum in Driebergen Sinterklaas feestelijk ingehaald Goede belangstelling voor „concert op zolder" J „Macht van 't kleine bestaat. 50 jaar Randstad WATERWEG Ds. H. J. Heynen sprak voor E.J.A. meeting in Nieuwe Kerk Nieuw kantoor Kon. Hollandia genomen KERKELIJK LEVEN De meldt varia Vijftien onderscheidingen bij jubileum Touwt abrieken Voor onze abonnees in Schiedam in ie Zakenstudiekring bijeen Jubilea bij Wilton Winkelsluiting feestdagen Wielrijder geslipt SINDS 1868 Jeugdcentrale-avond Wijkavonden Herv. Gem. - in aanwezigheid van HM.de Koningin - Filmavond CJ.M.V. lijnbaan so Nieuw woningcomplex te Kethel Excelsior M—Monster 2-0 Contactavond Harmonie99 Contactmiddag Ouderavond „Rehoboth" Klaproosinzameïing „Amateurs" bouwden eigen huis .2 TROUW Maandag 21 november 196( VLAARDINGEN. Jong en oud hadden zich zondagavond naar de Nieuwe Kerk aan de Binnensingel begeven om getuige te zijn van de door de „Evangelische Jeugd Aktie" georganiseerde meeting. Men had zich ditmaal verzekerd van de medewerking van de Chr. Harmo nievereniging „Sui'sum Corda" en waarschijnlijk mede daardoor was het grote gebouw bijna geheel bezet. VLAARDINGEN. Tijdens een feestelijke bijeenkomst is vrijdag middag het nieuwe kantoor van de Koninklijke Hollandia N.V. offi cieel in gebruik genomen. Nadat men lange tijd onderdak had moeten zoeken in het hoofdgebouw werd intussen het pand Oosthavenkade 39 grondig verbouwd en als geriefelijk kantoor ingericht. O nds H BEROEP! NGS WERK Variant Naast de velé samenzang hoorden we het E-J.A.-koor onder leiding van de jonge dirigent Hans van den Boom. De Gereformeerde predikant ds. H. J. Hey nen hield een toespraak onder de titel: ,rJe plaats in het koninkrijk Gods". Nadat Sursum Corda voorafgaande enkele koralen had laten horen, waar onder Dankt, dankt nu allen God en t' Scheepke onder Jezus' hoede, sprak de heer R. van t' Hof een begroetings woord, waarin hij er op wees, dat %ve -in deze tijd van veel geschenken, Je- «zus als hoofddoel dienen te moeten ont '-vangen. 1 In zijn toespraak vroeg ds. Heynen 'zich af, of het in deze tijd eigenlijk nog wel bestaat Jezus te ontmoeten. Is het niet iets waar zondags in de kerk over wordt gesproken en dat 's maandag al weer is vergeten? Wat zegt de Bijbel er over, is dat soms niet verwarrend? VLAARDINGEN. Na het uitstapje naar Tibet van de vorige keer, zoeken de leden van de Zakenstudiekring Vlaar- dingen het morgenavond wat dichter bij huis, en ook wat meer in de zakelijke sfeer. In het kader van de stille excur sies naar Nederlandse Grootbedrijven 2al men dan een bezoek brengen aan de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden. De heer L. C. A. van Kuyk, chef van de Propagan- da-afdeUng van dit bedrijf zal een toe spraak houden en daarbij zal de film vertoond worden: „Uit vuur en vlam". De bijeenkomst vindt wederom plaats in het Roode-Kruisgebouw aam de Em- mastraat, en begint om acht uur 's avonds. Ook belangstellenden zijn welkom. Daarin lezen we dat het koninkrijk in uw midden is, terwijl ergens anders staat: Uw koninkrijk koine. Ds. Heynen herinnerde aan de oor logswinter 1940-45 toen de vijand heerste met zijn terreurmethoden. Toen kon men zich staande houden, wetende dat de bevrijdingslegers klaar stonden aan de rivier. In ver band daarmede zei hij, dat we ook nu mogen weten, dat de zegen ons be schoren is. Jezus Christus is de grote triumfator; dat is de roeping van de kerk. De predikant wekte de jongeren op zich over te geven aan Hem, die met zijn volmacht komen zal. Behalve het begeleiden van de samen zang lieten de mannen van Sursum „Prelude en fuga" van J. S. Bach ho ren alsmede een parafrase van ,,'k Heb geloofd en daarom zing ik". Agent ons blad in voor Schiedam is: de heer T. J. TROOST, Aleidastraat 23, Tel. 65451. Nieuwe abonnementen, klach ten over bezorging, e.d., kun nen aan dit adres worden op gegeven. De Administratie. SCHIEDAM. Zaterdag hebben vier werknemers van Wilton Fyenoord hun zilveren jubileum gevierd. Het waren de heren J. van Dijk, fitter-koperslager uit Schiedam, D. A. Lagewaard, spuiter van de schildersafdeling eveneens uit Schiedam. J. Vredenbregt, ijzerwerker van de nieuwbouwafdeling uit Rotter dam en de heer H. Zwarts uit Schie dam. ijzerwerker van de raparatie. Zij werden door de directie op het kantoor ontvangen en toegesproken door ir. B. Wilton. Zij mochten de gebruikelijke enveloppe met inhoud- ontvangen. Advertentie VLAARDINGEN Op de maanda gen 28 november en 5 december 1960 mogen aUe winkels" van 19 tot 21 uur voor het'publiek zijn geopend. De ver plichte ochtendsluiting blijft van kracht (schoeisel, textiel). In het tijdvak van 29 november tot en 'met 3 december 1960 mogen alle win kels zonder onderbreking tot 21 uur zijn geopend. Op'dinsdag 29'november 1960 komt des namiddags de verplichte hal- 1 VedagsluitLng te vervallen. De straathandel is van 28 november tot en met 5 december 1960 met uit zondering van zondag 4 december 1960 tot 21 «uur--geoorloofd. ■'In de periode van 29 november tot'en met 3 december 1960 mag het wjneki- personeel van 16 en 17 jaren oud ge durende ten hoogste 10 uren per dag en 55 uren per week arbeid verrichten, echter niet na 19.00 uur. VLAARD1NGEN. De 24-jarigeM. de L. uit Rotterdam reed vrijdagmiddag via het grasgazon nabij de Gerfa-fabriek aan de Schiedamseweg, het rijwielpad van de mr. L. A. Kesperweg op, waar bij hij slipte en ten val kwam. Met een hersenschudding moest de jongeman naar het Algemeen Zieken huis worden overgebracht. LEWENSTEIN. In Rotterdam UITSLUITEND: HOOGSTRAAT 140 - TEL. 136856 SCHIEDAM. De Gereformeerde Jeugdcentrale heeft zaterdag een gezel lige contactavond gehouden in het Ge reformeerd Jeugdhuis, waarvoor alle leden van de J.V. en C.J.V. waren uit genodigd. Ds. J. Nawijn had op deze avond de leiding en heeft met een kort openings woord de bedoeling uiteengezet, n.l. om eens echt een gezellige avond te hebben, waarbij ook niet-leden aanwezig mochten zijn. De heer De Niet was middenin de zaal gezeten en om hem heen zaten de tal rijke jongeren, die met elkaar een bij zonder geslaagde avond hebben gehad, die zeker voor herhaling vatbaar is gebleken. De ingebruikneming ging gepaard met de prijsuitreiking van de door de Kon. Hollandia uitgeschreven prijsvraag ter gelegenheid van het in de handel bren gen van de bruine melkfles. Uit de duizenden inzendingen, afkom stig uit geheel Nederland was het me vrouw W. Boog-van Ekelenburg, Oranje laan 12. die als stadgenote de hoofdprijs van duizend gulden had gewonnen met de door haar ingezonden slagzin. De vergaderzaal, de garderobe alsme de de toiletten zijn gelijkvloers onder gebracht, 'terwijl zich op de eerste eta ge de kantoorvertrekken bevinden van het nieuwe gebouw. Op de tweede etage is de hollerithafdeiing van het hoofdkan toor ondergebracht. Het archief bevindt zich tenslotte op de zolder van het ge bouw dat in een hypermodern jasje is gestoken. Overigens werden de twee gebeurte nissen op originele wijze aaneen gekop peld. Tot de genodigden behoorde na melijk het echtpaar Boog-van t Ekelen burg om het nieuwe kantoorpand te ko men bezichtigen. Op de hollerithafde iing gekomen werd pak weg aan mevrouw Boog gevraagd of zij op een knop -wilde drukken, om daarmee de machine in werking te stellen. Dit had tot gevolg, dat enkele seconden later een gelukstelegram in haar handen te rechtkwam met de verheugende mede deling, dat mevrouw Boog de gelukkige hoofdprijswinnares was geworden in de prijsvraag. Onder toezicht van de architect L. Boldervaart werd de verbouwing uitge voerd door L. J. Borrani te Schiedam. SCHIEDAM. De diverse wijken van de Ned. Hervormde Kerk hier ter stede, hebben in de komende dagen weer enkele avonden op haar programma staan, om zo de onderlinge band niet alleen te be waren. maar ook te verstevigen. De leden van Wijkgemeente I komen donderdag 24 nov. bijeen in het Wijk- lokaa! aan de Nieuwe Maasstraat, waar de sociaal werkster bij „Pro Juventute". mej. Van Vessem iets zat vertellen over ..Gezinsmoeilijkheden met kinderen". Het tweede deel van de avond zal worden gevuld met het zingen van enkele nieuwe psalmen onder leiding van ouderling Zwep. waarna enkele gemeentelijke en organisatorische zaken afgehandeld zul len worden. Ds. J. D. Smids zal deze avond leiden. De Hervormde Vróuwenkring van Wijk gemeente III komt dinsdag 22 nov. bijeen in de consistorie van de Westerkerk en wel 's middags om 2 uur. Het onderwerp: „Spanningen tussen generaties" znl daar behandeld worden. Deze kring heett on langs het mooie bedrag van 40.af gedragen aan de anti-hongeractie. Maandag 28 november houdt Wijkge meente IV in „Irene" een filmavond van de Caltex Petroleum Maatschappij. Ds. J. G. Jansen zal maandag 21 nov in het wijklokaal aan de Stephenson- straat voor zijn Wijkgemeente V spreken over „Zorg voor de ander", wat het vijfde onderwerp is in de serie „Bouwen in Godsvertrouwen". Nehemia 5. Tenslotte zal de NCVB ,.Oud Mathe- nesse", ressorterende onder Wijkgemeen te IV woensdag 23 nov. een tedenverga dering houden, waar in de zaal var de Franselaankerk de Gerei predikant ds. K. J. Sehaafsma zal spreken over: „Ons Christelijk Gezinsleven". (Van een oneer redacteuren) Het derde lustrumfeest van het hervormde evangelisatie vormingscentrum" Kerk en Wereld", dat zaterdag te Driebergen is gevierd, kreeg bijzondere luister door de aanwezigheid van HJV1. de Koningin. „Wjj weten dat li met verwachting en aandacht volgt wat er aan het kerkelijk vernfeuwingswerk in ons and ge beurt",zei dr J, M. van Veen, directeur van „Kerk en Wereld" In z'n welkornst- woordtot de koningin, die zich bjj dit bezoek ook uitvoerig liet voorlichten over toekomstplannen van deze internationaal bekend geworden krachtcentrale voor kerkel(jk sociaal en maatsehappelflk werk. SCHIEDAM. Vele jongeren van de C.J.M.V. hebben zaterdag in het gebouw voor Christ. Soa Belangen een uitste kend geslaagde cabaret- en filmavond gehouden. De heer Wim F. de Wolff opende deze eerste contactavond van het wintersei zoen en was zeer verblijd zo vele jon geren te zien. Dat geeft de beste ver wachtingen voor de toekomst. Vervolgens kreeg het Amateur-gezel- schap „Intermezzo" o.Lv. Joop Uyl het woord en tot aan de pauze heeft dit groepje de jeugdige kijkers en hoorders aangenaam bezig gehouden. Ook na de pauze verloor deze contact avond niets aan aantrekkelijkheid, waar voor de film ,,'t Zit in de lucht" heeft zorggedragen. De volgende samenkomst zal op Nieuw jaarsdag worden gehouden, waarvoor de plannen nog nader uitgewerkt zullen worden. VLAARDINGEN. Dat men heus niet naar de Stadsgehoorzaal behoeft te gaan om een goed concert bij te wonen hebben we zaterdagavond on dervonden toen we onder de hanebal- ken van de zolder op de vijfde etage vim het pand Wethavenkade 73 het vierde Van een serie huisconcerten ba- lUfisterden, georganiseerd door exploi tant, de heer Cor van Dorp. ■'Onder een bepaald gezellige sfeer hébben een zestal Vlaardingse jonge musici een dankbaar gebruik gemaakt 'van het aanbod van Cor van Dorp om voor het publiek te musiceren. On- danks dat het programma uitsluitend klassieke werkjes vermelddewas het vèrheugend, dat zich onder de vele aanwezigen een groot aantal jongeren bevond. 'Koos Suyker, gitaar en Jan van der Tak, blokfluit, beide leerlingen van het Conservatorium te Rotterdam en me- vtozlxv Roos WijJcsT-ICellGT, die als leerlinge van de claveciniste Janivy van Wering, de spinet bespeelde, heb ben met nog drie medewerkenden een Advertentie Tussen „zeggen'' en „hebben iv' een groot verschil. r Wij hebben Nederlands grootste sortering verlovlngsrlnge LEO VAN IERLAND «i Vijf deelnemers aan de door „De Trekvogels" dit weekeinde georgani seerde St. Nicolaasmars, waaronder eéfi kind van 12 jaar, werden zondag: middag door de kou bevangen toen zij door het Prinses Beatrixpork te Schie dam wandelden. Zij waren waarschijnlijk te» licht gekleed geweest om de regen en' de-kou te weerstaan. Met een auto ziih zij naar de finishplaats, het Beurs gebouw, gebracht om bh te komen, waarna zij zo snel mogelijk naar huis «^e^eer J. S. deed aangifte van de diefstal van zijn bromliets, die niet op slot voor zijn woning aan de Boerhave- iaan te Schiedam had gestaan. De heer A. S. uit Rotterdam is zijn fiets kwijt geraakt die onafgesloten aan het Frans Halsplein was neergezet. programma gebracht, waarbij soms hoge eisen aan hen werden gesteld. Het openingsnummer: Suite in F van de 17e eeuwse componist C. F. Witt, kwam goed uit de verf, maar het tweede nummer, bestaande uit een vijftal stukken uit de „Tabulatu- ra Nova" van S. Scheidt werd onge lijktijdig ingezet. Terecht herstelden de musici zich, door het eerste deel te herhalen. Tijdens de gitaarsolo van Koos Suy ker „Suite", raakte hij halverwege de kluts kwijt, maar slaagde er spoedig in aansluiting met zichzelf te krijgen. Bij het slotnummer voor de pauze, waarbij Suyker „Sarabande" van Han del speelde kregen wij stelligde in druk, dat zijn gitaar kennelijk ont stemd was Het eerste deel van de Opus 5312" waarmee vier blokfluitbespelers het tweede gedeelte van het uit 13 num mers bestaande programma inzetten, eiste een wat grotere technische vaar digheid van het huiskamermuzieken- semble. Het bleek echter dat de musi ci zich voldoende hadden voorbereid op het concert. Al met al hebben de Vlaardingse musici het bewijs geleverd, dat met huismuziek heel wat te bereiken valt. Zij vonden daarin waardering in het hartelijke applaus, waarmee het pu bliek hen beloonde. Ongetwijfeld gaat Cor van Dorp zich voorbereiden op het vijfde huis concert in zijn „kunstzaal". MAASSLUIS. Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten arriveerden zaterdag middag in Maassluis. Zij kwamen met de veerboot vanaf Rozenburg op het Havenhoofd aan en werden ver welkomd door talrijke inwoners van de gemeente en een comité van ont vangst gevormd uit de beide midden stands verenigingen. De ontvangst was overweldigend en met moeite kon het gezelschap zich een weg banen door de vele mensen. Na een tocht door de buitenwijken van Maas sluis, voorafgegaan door het korps- en drumband van „Kunst na Arbeid", werd Sinterklaas met zijn gevolg -ontvan gen op het raadhuis, waar ter verwel koming aanwezig waren burgemeester W. J, D. van Dijck, mevrouw van Dijck en hun zoon, alsmede wethouder J. Slagboom en de wn. gemeentesecretaris de heer J. P. Vletter. Door ziekte moest zowel wethouder P. v. d. Snoek, als se cretaris L. Mostert verstek laten gaan. In zijn welkomstwoord wees burge meester van Dijck op de betekenis van de middenstand ter plaatse, die meer en meer met de tijd medegaan. De moder nisering en de nieuwbouw van winkels zijn daarvan getuige, waardoor het steeds minder nodig wordt om buiten Maassluis inkopen te gaan doen. St. Ni- colaas was hieromtrent dezelfde me ning toegedaan en hij was zeer ingeno men met de groei van Maassluis en het geen in het afgelopen jaar kon worden gepresteerd. Vol lof was de goede Sint over het in aanbouw zijnde winkelcen trum in de Sluispolder-Oost en de mooie verlichting die nu ter plaatse wordt aan gelegd.' Teleurgesteld was de sint over de gang van zaken rondom de verkrij ging van een nieuw haven. Zijn hoop, om in de nieuwe haven hedenmiddag te kunnen aankomen, werd niet verwezen lijkt. Na ontvangst op het raadhuis trok Sint Nicolaas met zijn zwarte Pieten opnieuw door de straten van Maassluis waarvan een duizend koppige menigte getuige was. Honderden wika's, die in de loop der jaren op „De Horst" (de academie van „Kerk en Wereld") zijn opgeleid en die overal in ons land leidende functies heb ben In sociale arbeid van kerken en fa brieken, in het jeugdwerk of evangeli satie waren op deze feestdag naai' Drie bergen samengekomen met hen. die be trokken zijn in het werk van „Kerk en Wereld". Onder de rond 700 aanwezigen in de lustrumsamenkomst, die werd ge houden in het nieuwe recreatiecentrum van het hervormde vakantie-oord „Het Grote Bos", was ook staatsecretaris mr. Scholten, die de gelukwensen van de regering overbracht. „Vooral in deze tijd van welvaart moeten we het oog gericht houden op de grote geestelijke en maat schappelijke noden", zei de staatssecre taris, die ook een hogere regeringssub sidie voor „Kerk en Wereld" in het uit zicht kon stellen. Dr A. A. Koolhaas, sprak de gemeenschap van „Kerk en Wereld" toe als praeses van de generale synode der Nederlands Hervormde Kerk. Er werden feestgeschenken aangeboden door de gezamenlijke wika's (een bedrag van 2400) en namens de regelmatige gasten van het conferentiecentrum in het Eykraanhuis 2900) en er ver schenen op deze dag twee bundels: één met bijdragen van Horst-docenten onder de verzameltitel „Wereld en Kerk" en één met opstellen van wika's over hun werk. Een hoogtepunt van de dag was een door H. M. de Koningin met grote be langstelling gevolgde rede van de Ut rechtse hoogleraar dr J. C. Hoekendijk, die zijn gedachten ontvouwde over „De wereld van morgen". Zal dit de comfor tabele, maar stom vervelende wereld zijn, waarin mensen niet meer hoeven te werken, omdat de machines alles doen? Dichters, schrijvers, economen en sociologen doen voorspellingen, de één verwacht geluk, de ander profeteert de grootste ellende. Voor de christen komt het er op aan, dat hij zich zonder aar zeling losmaakt van oude systemen ca methoden. Om iets te noemen: de Euro pese kerken mogen niet apart gaan staan. Men verwacht welvaart, maar wereldwijd gezien zal men niet verder komen dan een verheffing tot armoede. Christenen zullen „mondiaal" moeten le ven, solidair zijn met de armen, hun 'veilige volkskerk zal veranderd worden ln een woestijn, een oecumenische, dia spora, waarin men kleine verspreide ge meenten aantreft. De woestijn, die de wereld van morgen is, zullen zij be woonbaar en leefbaar moeten maken daarbij mogen ze rekenen op tekenen en wonderen, aldus de gedachtengang van prof. Hoekendijk. Gezamenlijke maaltijden ln de gebou wen van „Kerk en Wereld", zang van een nieuw lied bij combomuziek, de ver toning van een peis klaargekomen film pje over „Kerk en Wereld", de opvoering van een spel „Ik ben er weer" en een besloten feestavond leverden voor de bezoekers een plezierige dag op. Gister morgen la het lustrum afgesloten met een kerkdienst, gevolgd door een avond- maalabediening in de Grote Kerk te Driebergen, waarin ds F. J. Pop, direc teur van „Kerk en Wereld" en de Am sterdamse predikant ds. W. G. Over- bosch. secretaris van het curatorium, voorgangers waren. NED. HEKV. KERK Beroepen; te Leiden (vak. J. v. d. Wiel), J. M. v. d. Berg te Rotterdam- Vreewijk; te Chaam. Baarie-Nassau en Alphen (N.Br.), yic. W. Dijkerman te Den Haag. Benoemd: tot voorganger vah de af delingen Maarsscn-Breu kelen en Wecsp van de Ned. Prot. Bond, D. Th?Rutgers, em. pred. en leraar m.o. te Leeuwarden, die deze benoeming ook aannam. GEREF. KERKEN Beroepen: te Lemmer, E. Baerenda te Anjum. Aangenomen: naar Berkel en Roden rijs, G. van Halsema te Fijnaart. die be dankte voor Coevordtn en voor Schie dam. Op een prima bespeelbaar terrein, wer onder leiding van scheidsrechter Taal, d strijd aangebonden tussen twee oude rivj lcn. Het elftal van Monster deed ons n|« meer terugdenken aan het team van h: vorig seizoen. De Westlanders haddc belangrijk aan kracht ingeboet. Or Excelsior speelde deze middag geen hoo- staand spel, vooral de voorhoede svs zwak. In deze linie ontbreekt het aan sne' heid en enthousiasme. Excelsior had reer spoedig na de aanvang succes, toon link buiten Hnriog togen invaller keeper V aanschoot 011 ctc terugspringende bal dcc rechtsbinnen C. de Groot met een goe schot werd benut 1—0. Excelsior bleef aanvallen, maar zoal gemeld de voorhoede was zwak en Vo de geboden kansen niet benutten. O0' Monster kwam niet tot grote daden hoe wel linksbinnen Troost van Monster o- het middenveld een goede schakel vorm de voor zijn voorhoede. Ook rechtsbuit^ De Groot kwam enige malen snel door zetten, maar de afwerking der aanvaller waren slecht zodat keeper v. d. Gaag g<>ct moeilijk werk kreeg. De rust ging dm ook in met 1—0 voorsprong voor dj Tricoloren. In de tweede helft wogen de partijen tegen elkaar op. zonder dat het spelneï er beter op werd. Excelsior zowel al- Monster kregen enige scoringskansen Pas in de 18e minuut wist De Groot, ui een voorzet van Van 't Hoff met ce; goede kopbal de stand op 2—0 te brei- gen. waarmede de voorhoede haar krui verschoten bleek. Beide teams konde de kracht niet meer opbrengt- om verandering in de stand te brengc; en de talrijke toeschouwers waren bi toen scheidsrechter Taal voor de laatsii maal blies. Overige uitslagen: Monster 2—Excel sior 2 1—5. De wedstrijden voor de overige elftaller gingen wegens terreinafkcuring niet dooi Ds. I. J. IJsselstein. predikant bi de Vrije Chr. Gcr. Gemeente te Schic dam zal op dinsdag 22 november in he, verenigingsgebouw te Ovcrschie een pre dikbeurt vervullen. Aanvang 8 uur. VLAARDINGEN. Woensdag zal het precies vijftig jaar geleden zijn, dat de Vlaardingse afdeling van de Vereniging „Macht van 't kleine" werd opgericht. Precies op die dag, hoopt men dit feit te herdenken met een bijeenkomst in de Stadsgehoor zaal, waar het toneelgezelschap „Meer en Ros" het blijspel in drie bedrijven zal opvoeren: „In Londen staat een huis". Ook de Vlaardingse zingende zusjes Faassen zuilen me dewerking verlenen. Op 23 november 1900 werd de afde ling opgericht onder de* naam: „halve stuivers vereniging". Het doel was, de Christelijke vereniging voor verpleging van lij-ders aan vallende ziekten te Haar lem te ondersteunen. Ook nu nog weet de vereniging zich geroepen een vrese lijke volksziekte te bestrijden en het lot dergenen, die aan deze ziekte lijden, te verzachten. Er zijn naar schatting op iedere 1000 inwoners vijf mensen, die deze ziekte bij zich dragen; dat wil zeggen, dat Ne. derland ongeveer 50.000 inwoners heeft, die in enigerlei vorm aan epileptische aandoeningen lijden. Het tehuis „Meer en Bos" te Heem stede biedt niet alleen plaats aan Pro testanten, maar ook aan andersdenken den. Het merendeel wordt gevormd door het aantal Hervormden dat met 83 genootschappen, terwijl 80 verpleegde: geen godsdienst belijden. Kaarten voor woensdagavond zijn ver krijgbaar bij; mevrouw Faassen. W riusstraat 1, mevrouw Schenk, Lomi-r', straat 27 en bij mevrouw Poot, Roz laan 6, allen te Vlaardingen. Bovcn.v op de dag van uitvoering aan de S'.s' gehoorzaal, waar van tien tot drie uu gelegenheid is tot plaatsbespreker SCHIEDAM. De leden van het Tam boers- en Pijperkorps ..Harmonie" heb ben zaterdag in gebouw „Sursum Cor da" een contactavond gehouden. Na de afwerking van enkele huishou delijke zaken -werd onder het genot van een kopje koffie even Repauzcerd. waarna de heer Jongman een causerie hield over Nieuw-Guinca. De heer Jongman is zelf jaren in dit gebiedsdeel geweest en kon daarom veel vertellen over de gewoonten en zeden van de bevolking van Nieuw-Guinea. Na de tw.eedc pauze werd de avond gevuld met enkele spelletjes, wairbü een gezellig stukje muziek niet ontbrak. 0 In de dienst van de Alledagkerk. die op dinsdag 22 november in de Sint Laurenskerk te Rotterdam wordt gehou- bet sterkst is vertegenwoordigd. Verder!den, zal voorgaan da. G. S. Westerc-uen zijn er 65 Gereformeerden, 121 Rooms- j van Meeteren. die zal spreken over het Katholieken, 43 van verschillende kerk-i onderwerp: „De dood". SCHIEDAM. In -gebouw Sursum Corda heeft de Padvindersgroep „Het Schotse Vendel" zaterdag een ouder middag gegeven, waar ook een groot aantal welpen van dit Vendel aanwezig waren. De Hopman van deze groep heeft en kele mededelingen gedaan over het club huis en voorzitter A. Burger leidde een aantal demonstraties van de welpen in. Zijn zoon. Hans Burger, zorgde op deze gezellige middag voor enkele pianosoli. Zaterdag organiseerde de wandel- sportvereniging „De Trekvogels" te Schiedam haar 13e St. Nicolaaswan- deitocht. Op de foto ziet Sinterklaas de wan delaars binnenkomen. De grote kantine der Ver. Touwfa- brieken was zaterdagavond bijna te klein om alle belangstellenden te be vatten, die de grote jubileumavond mede wilden maken. Niet minder dan 25 jubilarissen werden die avond gehuldigd vanwege het feit, dat zij 50, 40 en 25 jaar bij genoemd bedrijf werkzaam waren. Eerst kwamen drie werknemers, die 50 jaar in dienst waren voor het voetlicht. Het waren de heren J. v. Urk, P. v.d. Bend en W. Libregts. Verder kwamen nog op het podium mej. P. J. v. Wijk en de heren G. K. Olhsen en P. Boon, die 40 jaar,, in het bedrijf werkzaam waren, en tenslotte mej. H. G. van As sen, die 12% jaar het bedrijf had ge diend. Als eerste spreker, sprak de di recteur van de Ver. Touwfabrieken, de heer R. E. D. Barmen t' Loo, die allen hartelijk verwelkomde. Hij vond het een geweldige prestatie om 40 of 50 jaar in een en eenzelfdebedrijf werkzaam te zijn, u heeft niet alleen, vervolgde spre ker. hier al die jaren gewerkt, maar ook uw beste krachten gegeven waardoor u een voorbeeld voor de jongeren zijt. Spreker memoreerde dat tegenwoordig zo weinig jongeren in het bedrijf ko men werken, wat misschien komt door dat ik wel eens te hard ben geweest te gen de jongeren en hen wellicht niet voldoende begrepen heb. Deze tijd is echter voorbij en ik hoop in de toekomst, vervolgde spreker ook met de jongeren in een prettige ver standhouding te mogen samenwerken. In samenwerking met het gemeentebe stuur, wordt al het mogelijke gedaan om aan voldoende woningen te komen voor de werknemers. Vervolgens was het woord aan burgemeester W. J. D.v. Dijk. De burgemeester zeide verbaasd te zijn, dat er bij de Ver. Touwfabrieken zoveel jubilarissen te huldigen zijn, waar echter uit blijkt, dat het bedrijf over een grote kern van mensen be- schikt, die trouw blijven. Dit bewijst te vens, dat het grootste bedrijf van Maas- sluis kan bogen op een goede werksfeer. Na zijn rede ontving de burgemeester 15 personeelsleden op het smaakvol ver sierde podium. - Zij ontvingen uit zijn handen allen de zilveren of bronzen medaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. Het waren de jubilarissen t.w. M.-vd.. Knaap, fabr. baas, H. v, d. Berg fabr. baas, G. A. Gerdes fabr. baas. H. H. Zentjes, baas elektriciens; W F. v. Ettinger. fabr. baas; J. G. Vennik fabr. baas; C. Beuman fabr. baas; C. Bruystens baas expeditie; H. Hammer spin ner, G. Harlaar oplegger; W. Vreug- denhil nachtportier, J. vd.. Kaaden stoker-voorman; H. Jordaan spin ner, L. Veröuyn spinner, G. Koud- ijzer voorbewerker, P, de Groot we ver; die allen 40 jaren bij het be drijf werkzaam waren. Namens de ondernemingsraad werden allen nog toegesproken door de heer Jac. Zwaard, die o.a. de hoop uitsprak, dat zij in gezondheid straks nog lang van hun pensioen zouden kun nen genieten. De heer J. v.d. Kaaden dankte na mens de jubilarissen. Na het officiële gedeelte zorgde het Boeleros Varitcgc- zelschap nog voor een amusant slot van deze avond. MM Zaterdagmorgen om heeft mr. dr. ir. M. fgg SCHIEDAM, precies 10.30 uur heeft M van Praag, directeur van de woning- dienst en bouw- en woningtoezicht te Schiedam de vlag gehesen op een com plex van 24 vrije woningen die door aannemer D. Baron aan de Meeuwen singel te Kethel worden gebouwd en waarvan nu het hoogtepunt is bereikt, vandaar het hijsen van de vlag. In een geestige speech sprak de heer Van Praag de hoop uit, dat hij voor dergelijke plechtigheden niet vergeten zou worden, wanneer hij over ongeveer eeir half jaar zijn functie neerlegt. De heer Baron gaf hem echter de verzeke ring, dat de bouwwereld hem niet ver geten zaL Na de plechtigheid was er een samen komst in een café, by welke gelegenheid de heer Kleinekoort namens de koper en de toekomstige bewoners van de nieuwe hulzen een woord vandank richtte tot de heer Baron, voor wiens durf en ondernemingsgeest hij bewon dering had. „Het wordt een vriendelijke wijk in Kethel", constateerde de heer Kleinekoort. VLAARDINGEN. Voor de ouders van de kinderen van de Gereformeerde Streekschool „Rehoboth" (Vrijgemaakt) zal dinsdag 22 november a.s, een ouder avond worden gehouden in gebouw Con cordia aan de Westhavenkade. Op de agenda staat o.a. een causerie van de heer H. Slings, een lezing van mejuffrouw A. Wijker en een slotwoord van de nieuwe Vlaardingse predikant, ds, W. H. de Boer. Deze avond zal om 8 uur beginnen. SCHIEDAM. Het Hoofdbestuur van het Nederlands-Oorlogsgraven-Comité te Amsterdam, heeft het resultaat bekend gemaakt van de Klaproosinzameling 1960, welke ook in Schiedam werd gehouden. Het resultaat van onze stad was als volgt: twee dames haalden met een lijst op ƒ82,83 en -de straatcollecte van 12 november bracht ƒ2.460,31 op, zodat in totaal ƒ2.543,14 werd opgehaald. Namens het hoofdbestuur is de heer P. J. Th. Colligntm allen, die hieraan hebben medegewerkt, hartelijk dankbaar. ZATERDAGMIDDAG heb ik mij in Rijsoord tvel eren de ogPn uitge wreven. Zeventien riante gloednieuwe bungalotv's werden daar namelijk aan de bewoners overgedragen, die een huur van 17SO per week gaan betalen en na 33 jaar eigenaar zullen zijn. De woningen hosten f 19.000 per stuk, u elk bedrag in de vorm van een hypotheek is verstrekt. Dé huizen zijn echter zeker hef dubbele u-aard, Nee, het nas niet St. Nicolaas die hier de hand in heeft gehadmaar de toekomstige be- u-oners zelf. Met vereende kracht hebben deze mensen, kraandrijvers, monteurs en kantoorpersoneelvan het Havenbedrijf Thomsen uit Rotterdam de woningen onder deskundige leiding opgetrokken. Gedurende twee en een half jaar heb ben zij ieder vrij uur voor de bouw ingezet. Het uitroeren van hel plan. waarvan voorbeelden in Duitsland te vinden waren, was een experiment. Zaterdag bleek, dat het initiatief volkomen is geslaagd. H elisieaar zijn alle bunga lows nog niet voor bewoning gereed. Hier wordt, nog een kwastje verf ge vraagd en ook daar moet aan de af werking nog veel worden gedaan, maar de eerste bewoners konden toch met trots hun in letterlijke zin eigen ge bouwde huis betreden. Het zijn degelijke huizen, zo ver telde de architect professor Wijdeveld mij en hoewel de werkelijke kosten, met uitsondering van de grond, op 19.000 zijn becijferd, zijn ze zeker het dubbele waard. De aankoopsom van de grond heeft Thomsen's havenbedrijf voor haar rekening genomen en de aankoop van het materiaal werd door het bedrijf in de vorm van een hypo theek voorgeschoten. Ik heb een groot respect voor de werkers gekregen. Zelf kun ik nog tvel een schilderijtje ophangen, maar een volledig huis bouwen, nee! Maar toch hebben de Thomsen-mensen er twee en een half jaar geleden ook zo voor gestaan. Een kraan drijven, een schroef aandraaien en een boekhouding bij. Zo ziet het nieuwe bungalowpark, dat zaterdag in Rijsord werd over gedragen, er uit. werken, dat konden, zij wel, maar een fundering storten, een muur metselen en een vloer timmeren u-as iets, dat zij niet eerder gedaan hadden. Teleur stellingen zijn hun dan ook niet be spaard gebleven. Maar al te vaak moest werk, dat zij met enige trots toonden aan de deskundige opzichter, Jacob Bosman, worden afgebroken omdat hel niet aan de eisen voldeed, maar uit eindelijk zijn zij dan toch in hun opzet geslaagd. Nu, na twee on half jaar, mag men zien teut zij gedaan hebben. Hun tverk doet niet onder toor dat van vaklieden. En zo rond dan zaterdagmiddag de officiële overdracht van de woningen plaats. Dat ook de, bedrijfsleiding van Thomsen voor het u;erk van deze mensen respect heeft, bleek daarbij duidelijk. Als waardering bood de directeur van het bedrijf, dr. J. Ph. Backx. een beeldje, ontworpen door E. Stoxen te Leiden, aan. dat een plaats heeft gekregen op een grasveldje tussen de huizen. Daarbij liet hij duidelijk blip ken het als een voorrecht te beschou wen onder zijn teerknemers mensen te weten, die de handen in elkaar willen slaan en zelfs in hun vrije tijd samen iets presteren. Ook prees spreker de hulp, die vele autoriteiten, en niet in de laatste plaats het gemeentebestuur van Rijsoórd, heb- ■ben geboden om de plannen te kun nen realiseren. Op hun beun dankten ook de nieuwe bewoners voor de medewerking tan Thomsen's Havenbedrijf. Zij boden de directeur een kunstvoonverp ter ver fraaiing van zijn woning aan en aan diens echtgenote een prachtig bouquet bloemen. Een fraaie tegel was voor prof, Wijdeveld, een aansteker voor uitvoerder Bosman en een zilveren troffel voor de heer A. van Driel. De laatste, een gepensioneerd metse laar uit Ridderkerk, had de boutvers de eerste, beginselen van het metselen bijgebracht.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2