weer een Grote Kerk moet Kerkgebouw worden Jeiigdvoorlichtingsdag Bond Redden van Drenkelingen Oud-verzetslieden kwamen te een Gezellig „staartje" van Paasvee-tentoonstelling O.D.I.-jeugd deed het beter dan de senioren Jan Gast betrekt nieuw ruim bedrijfspand Oecumenische Jongeren confereren te Schiedam >£TVATB Ml Kerkrestauratie Heel Vlaardingen moet zich achter deze zaak scharen Ruim 600 kinderen zagen films en demonstraties Afscheid ds. H. J. Kouwenhoven van Geref. Rotterdam m. L. Visser «ver z.-Afrika Rotterdamse Reddingsbrigade ivas gastheer Kerkelijke actie Dag op stap met 39 prijswinnaars Aqua Fauna zet jaar goed in Tafeltennistornooi goed geslaagd Poppen-etalage voor Werkende Jeugd Bankenpakhuis Dit jaar nog.. Feestelijke bijeenkomst Orgel Nieuwjaarsschaaktoernooi „Het Zwarte Paard" Raadsvergadering Demonstraties i Pantomime TROUW Maandag 9 januari 1961 VLAARDINGEN. „Feitelijk ben ik maai' gewoon lid van de commissie", zei de heer J. Thunxter, directeur van de N.V. Verkdae's vlaggenfabriek in Vlaardingen, deze week ons, toen we hem opzoch ten in het nog oude fabriekspand aan de Westhavenkade. Met een soort heilig enthousiasme heeft deze welbekende Vlaar- dinger zijn visie gegeven op de actie, die wordt gevoerd om de restauratie van de Grote Kerk mogelijk te maken. Eerste klasse Is een. goede toekomst u één avond luisteren waard? Casie advertentie elders ia dit blad) Uitslagen SCHIEDAM. Het program ma van de Oecumenische Jonge ren Conferentie, die op 4 en 5 februari in Schiedam gehouden zal worden, is dezer dagen be kend gemaakt. Tijdens een druk bezochte recep tie, heeft de heer Jan Gast het feit gevierd, dat hij veertig jaar gele- den de firma „Jan Gast auto-elec- trotechniseh bureau" aan de Twee de Weenastraat te Rotterdam ves tigde. Dit jubileum viel samen met de officiële opening van het pand aan de Diergaardesingel. In de loop der tijden heeft het bedrijf veel veranderingen ondergaan. Zo moest b.v. in 1923 reeds het oude pand ontruimd worden, daar de wagens van het steeds toenemend klantental, de toevoerweg voor de Rotterdamse veemarkt dreigden te blokkeren. (Van onze speciale verslaggever) En ondanks een zeer druk zakenleven lukt het de heer Thurmer toch nog om elke zaterdagmiddag aan het Marktplein, ..gewapend" met microfoon, de nodige, en wij mogen wel zeggen zeer nodige propaganda te maken om dit oudste ge bouw in Vlaardingen voor een ondergang te behouden. Zoals de toestand zich nu laat aanzien, lijkt het interieur van de kerk meer op een bankempakhuis, dan eer. rust gevend bedehuis en dat is iets waai de heer Thurmer met naar wij hopen alle Vlaardingers geen vrede mee hebben. De heer Thurmer vertelde ook iets van de historie van dit gebouw. Achtereenvolgens kwam in de 16e esuw de eerste herbouw tot stand. In de 17e eeuw werd de kerk twee maal vergroot; in de 18e eeuw werd opnieuw een vergroting aangebracht, terwijl ook in de 19e eeuw een restau ratie plaats vond. De 'heer Thurmer gaat van de ver onderstelling uit, dat niemand zich thuis een wanorde zal laten welgevallen. Hoe veel temeer zal men van dit gebouw weer echt een kerk willen maken in de goede zin van het woord. Volgens onze zegsman is geheel Vlaar dingen hiermee gebaat. Immers, waar worden op hoogtijdagen bijeenkomsten georganiseerd, waar alle gezindten ver schijnen? In de oude kerk! In het jaar 1582 was de gehele kerk verwoest, terwijl (een periodeoversprin- gend) in 1865 een restauratie plaats had, die wellicht voor die t(jd gunstig ge noemd kon worden, voor deze tijd is overigens een geheel nieuwe opzet nodig. Er is in de laatste tien jaren, meer dan 80.000 gulden aan onderhoudskosten al leen al uitgegeven. Dit zal niet meer nodiig züh, wanneer het vereiste bedrag a 200.000 zal zijn bijeengebracht. Hiervan is reeds aanwezig 62.000. „En de rest komt er", zo zegt de heer Thurmer. „Dit is een erepiicht voor alle Vlaardingers, zo meent hij." aan de restauratie van het zeer oude orgel, dat onder Monumentenzorg valt. Met het geraamde bedrag is ook gere kend met de restauratie van dat instru ment. Hoe krijgt men overigens het geld bijeen? Iedere zaterdagmiddag kan de bevol king terecht in de Vleeshallen, waar ook enkele dames in klederdracht aanwezig zijn. Volgens de heer Thurmer weet nu elke Vlaardinger dat er sinds 1 december van het afgelopen jaar „iets gaande" is. En hij heeft de stellige overtuiging dat onder het motto „Zo is het zo kan het worden" dit grootse plan zal slagen, temeer daar hier een plaatselijk algemeen belang wordt nagestreefd. En dat bete kent tevens dat dit plan een verwezen lijking van een wens van honderden jaren moet gaan inhouden. „Dit zal men goed tot zich door moeten laten dringen", is de enigszins -waarschuwende raad van ortze zegsman. Met man en macht moet worden ge probeerd de aanvang van de restauratie dit jaar nog een feit te laten worden, is de mening van de heer Thurmer. Ook is aan elke deelnemer een attractie toegezegd, die aan deze kerk is. verbon den. Een herinnering aan de „Restauratie Grote Kerk 1961". SCHIEDAM. Over de veelzeggende titel: „Kerk en Jeugd" zal de heer Sche pen uit Vlaardingen op woensdag 11 ja nuari a.s. spreken voor de mannenor- ganisatie „In dienst der kerk" van Wijk- gemeente II van de Herv. Kerk. Deze avond zal gehouden worden in de consistorie van de Westerkerk, Aan vang 8 uur. In hetzelfde kerkgebouw hoopt de Her vormde Vrouwenkring (Wijk III) dins dagmiddag 10 januari om 2 uur een ont moetingssamenkomst te houden, waar o.a. kennis gemaakt zal worden met nieuwe leden. Ook Wijkgemeente IV houdt een ont- moetingsavond en. wel maandagavond 8 uur in Sursum Corda. Daar zal de heer A. de Jong aan de hand van kleu rendia's spreken over: „Onze vogels in de Natuur." Wegens ziekte van de pre dikant van deze wijk, ds. A. Hoffman kon diens lezing over de Jehova's Ge tuigen onlangs niet doorgaan. De vrouwenvereniging „Dorcas" van de Chr. Geref. Kerk komt woensdag 11 januari weer bijeen om het vereni gingswerk voort te zetten. Deze samen komst wordt gehouden in de Chr. Ge ref. Kerk en vangt aan om 7.45 uur. De door deze gemeente beroepen pre dikant, ds. Baan heeft dezer dagen voor dit beroep bedankt, zodat de vakature in Schiedam nog steeds onbezet blijft en de Chr. Geref. Gemeente intussen weer naarstig op zoek is naar een. vol gende te beroepen predikant. De heer P. J. van M. uit Vlaar dingen deed aangifte van diefstal van zijn bromfiets die niet op slot voor Musis Sacrum aan de Lange Haven had gestaan. De 11-jarige Bert van Noort, uit de Van. Oldenbarneveldstraat is zaterdag morgen om 8.45 uur met zijn fiets ge slipt bij de rotonde in de Nieuwe Ha ven te Schiedam. Bij de val brak hij zijn linker onderbeen en moest in het gemeenteziekenhuis worden opgenomen. SCHIEDAM Voor de Chr. Sociale Organisatie „Werkende Jeugd", hield zaterdagavond de heer 51. L. Visser In j plaats van jeugdwerkleider J, C. Gor- j deau. die door ziekte tvas verhinderd, j in Chr. Sociale Belangen een boetende causerie met vertoning van kleuren- j dia's over Zuid-Afrika. Na een kort openingswoord door do heer P. van Rij en schriftlezing van Psalm 8, begon de heer Visser zijn le zing met het, laten zien van zijn collec tie van Zuidafrikaanse curiosa. De jongelui, thans in de sfeer van het j verre Zuid-Afrika gekomen, volgden j daarna met gespannen aandacht het! anecdotisch reisverhaal van ds heer j Visser. i SCHIEDAM. De Ad-ventskerkhield zaterdagavond in gebouw Chr. Sociale Belangen een feestelijke -bijeenkomst voor de kinderen. Jeugdleider de heer G. H. Koning had de leiding, terwijl ds J. A. de Ruiter van Rotterdam-Zuid en de landelijke jeugd predikant ds -D. Vink enige woorden spraken. Met de opvoering van enkele schets jes en de vertoning van een aardige jeugdfilm: Zwaan Kleef Aan, vloog de tijd om- Het jonge pianistje Corry Bos man zorgde voor -piano-begeleiding. Aangezien de Adventskerk hier nog slechts een bescheiden aantal leden heeft, beschikt zij nog niet over een eigen voorganger. Ds J. A. de Ruiter preekt dan ook menigmaal als consu lent. Vanaf dinsdagavond 10 januari houdt hij een serie van vier lezingen in Chr. Sociale Belangen over het onder werp: Vanwaar, waartoe, waarheen? Vie de jeugd heelt, heeft de toekomst. Van dit gezegde is de Koninklijke Nederiandsche Bond lot het redden van drenkelingen district west, blijkbaar ook uitgegaan, toen zij enige maanden geleden, het pian ter tafei bracht om een jeugdvoorlichüngsdag te organiseren. Het is niet alleen, bij een plan gebleven. Na overleg gepleegd te hebben met de verschillende brigades, kwam men overeen dat de Rotterdamse Reddingsbrigade deze eerste keer als gast heer zou fungeren. Zaterdag vond het festijn te Rotterdam plaats en wij menen niet ten onrechte te hebben geconstateerd dat de jeugd zich uit- i stekend heeft vermaakt. Een aanmoediging dus ook voor de andere districten om tot het organiseren van een dergelijke voorlichtingsdag over te gaan. De twaalf deelnemende brigades, die uit Alblasserdam, Bodegraven, Delft. Gouda, Den Kaag. Leiden. Noordwijk. Schiedam, Schoonhoven, Wassenaar en uit Rotterdam, werden met 18 autobus sen naar „Lommerrijk" gebracht. Hier kon de heer C. van Gelderen, vice-voor- zitter van de K.N.B.R.O.. om kwart voor drie niet minder dan 600 jongelui wol kom heten in leeftijd variërend van 10 15 jaar. Men mocht zich tevens verheu- Niet alleen het interieur zal van dat geld worden verbeterd, maar ook het dak zal dan worden vernieuwd. Niet in de laatste plaats is ook gedacht SQHIEDAM. Voor de vijfde maal begon zaterdagmiddag in het wijkiokaal ■van de Bethelkenk aan de Nieuwe Maasstraat het nieuwjaarstoemooi van de schaakvereniging „Het Zwarte Paard" onder leiding Van de secretaris van deze tien jaar oude vereniging, de heer A. H. v. d. WaL Aan deze wed strijd', die drie zaterdagmiddagen in toe slag zal nemen, doen veertig schakers mee. Ze behoren tot tien verenigingen, waarvan 1 groep uit de hoofdklasse komt, 2 groepen uit de eer-ste klasse, 3 groepen uit de tweede ikla-sse, 3 -groe pen uit de derde klasse en 1 groep uit de vierde klasse. Ook de bekende crack, de heer Th. J. van Ravestijn, zoals ge woonlijk vergezeld var- zijn echtgenote, was weer van de partij. Een aardige geste van het bestuur lijkt ons het toekennen van een prijs aan elke speler, die de wedstrijd, tot het bittere einde meespeelt. Al is dit in vele gevallen slechts een troostprijs- In -het .begin van deze eerste middag overhandigde een der spelers aan het bestuur een door hem zelf gemaakt mi niatuur schaakbord met toebehoren. Voorzitter A. van Bommel vertolkte hiervoor de dank van het bestuur. VLAARDINGEN. De vereniging „Voormallff L.O. L.K.P: Vlaardin- gen-Westland" heeft zaterdag voor den- van het -voormalig verzet-,-1940- 1945 een reünie gehouden in het recre atie-complex van Clnoinaati-Nederland N.V. aan de Schiedamsedijk, De middaguren werden besteed met een gezellig samenzijn,waarbij oude banden opnieuw werden aangeknoopt, terwijl nieuwe contacten werden ge legd. Onder hen bevond zich onder meer de-burgemeester van Schipluiden, de heer T. K. M, Meltzer. Daarna werden groepsgewijze de werkplaatsen'van'de modern ingerichte fabriek bezichtigd. Voorafgaande aan de gezamenliika eenvoudige maaltijd heeft de voorzitter, de heer P. van Rijn een woord van welkom gesproken tot de voormalige verzetslieden. Hij wees daarbij op het nuttige, dat medewerkers aan het ver zet 1940-3945 elkaar zo na en dan, ont moeten, omdat er tussen en onder hen hechte banden liggen, die onder soms heel vreemde en uiterst moeilijke om standigheden ontstaan en gegroeid zijn. Daarom sterke en hechte banden, die blijven leven en groeien, de oprechte vriendschap inhoudende en bewijzende. Al kunnen wij ten opzichte van ons goede vaderland spreken van een kalme rustige verblijfplaats: wanneer we ons oog iets verder laten, reiken, dan ont moeten we conflicten, grote en grotere ruzies, geruchten van oorlogen en ko men we toch in aanraking met allerlei droeve en kwade schendingen van. men selijke rechten, aldus de heer Van- Rijn. Vervolgens wees de heer Van Rijn op het feit, dat men destijds in verzet was gegaan, juist ter veiligstelling van deze rechten van de mens, van de vrij heid en van de culturele waarden er van. We hebben de bevrijding var» on recht, van willekeur en knechting mo gen meemaken en beleven en leven reeds weer bijna 16 jaren in goede, echt Nederlandss vrijheid. De heer Van Rijn zei, dat heel wat offers, ontstellend veel bloed en nog meer tranen zijn ge- In een druk-bezochte avonddienst nam ds. H. J. Kouwenhoven ais Evan gelisatie-predikant afscheid van de Ge reformeerde Kerk van Rotterdam- Delfshaven wegens vertrek naar Vlaax- dingen, waar hij over veertien dagen zijn intrede hoopt te doen. Reeds nu gaven tal van toekomstige collega's uit Vlaardingen blijk van be langstelling. terwijl die van Deifshaven allen aanwezig waren. Ais afscheids woord had ds. Kouwenhoven gekozen het woord, dat Maria op. de bruilpft te Kana tot de bedienden aldaar <a£ in zake haar Zoon: Wat Hij u ook zegt, doet dat. (Johannes 2 vers 5b). Dit ad vies steunt bij Maria op een stuk er- varing en h*t kan door de Kerk de eeuwen door alleen maar worden on gevoerd als deze ervaring er is. Met deze raad trekt zij Jezus niet omlaag en vergeet ze niet dat Hij de Zaligma ker van zondaren is. En Jezus van Zijn kant betrekt er zelfs Zijn hemel se Vader bij. wanneer Hu zegt dat Zijn ure nog niet gekomen is. Jezus maakt straks dat het feest kan door gaan. omdat Hu reeds bij dit eeiste publieke optreden niet terugdeinst voor de consequenties. Als Jezus water in wijn verandert moet de Kerk daarom niet doen of zij water ziet branden! Wie Jezus kent, beleeft het feest iede- re dag! Maar - met Hem leven bete kent leen sinecure. Wij zullen moeten doen wat Hij zegt. De Kerk zal nooit kunnen evangeliseren wanneer we de warmte van het feest met ondervinden. Willen, wij zegen verwachten op ons werk dan moeten we luisteren, gehoor zamen en doen. Bij dit genoorzaam- heidsbetoou kunnen we voor verrassin gen komen te staan. ..Wat Hij u ook maar zegt" laat tal van onverwachte mogelijkheden en situaties open! En ve len hebben aan zo'n radicaal advies,een grote hekel! Maar (het is: Alles of niets. De Kerk mag geen water in de wijn Urs* or»".* uT'1 behoort ook het 'doen wat Hij zegt.Dog- matiek en praktisch Christendom beho ren bij eikaar. Nóg behoort de Kerk tot deze wereld. Maar ze luistert naar Zijn komst andermaal. En .straks zal ze met Hem de nieuwe wijn mogen drin ken in het Koninkrijk van Zijn Vader. Na beëindiging van de predikatie sprak ds. Johs, van der Linden als praeses van de maand namens Kerke- raad en gemeente zijn scheidende col lega hartelijk toe. Ds. Kouwenhoven was Delfshavens Benjamin. Stond me de daardoor zeer dicht bij de jeugd, die hij door zijn bezielde prediking veelszins wist te boeien. Maar ook de oude rusthuis-generatie waardeerde hem. Veel van zijn werk en initiatie ven vond goede ingang, zoals de 1-cent- collecte en de Welkomdiensten. Mede dank zij het doorspreken in de laatste tijden van diverse moeilijkheden is de organisatie van het werk verbeterd. Er komt een Jeugdgebouw en er zal volgens unaniem genomen kerkeraads- besluit een opvolger komen. Met de collega's bestond steeds een prima ver standhouding. Al bezit ds. Kouwenhoven een grote mate van bescheidenheid, hij weet wat hij wil! Ook het werk van mevrouw Kouwenhoven o.a. in het ka der van de Ned, Christen Vrouwen Bond lijdt door dit vertrek groot ver lies. Maar er is dankbaarheid over het goede dat God in deze vier jaren heeft geschonken. De heer A. E. Korteweg sprak na mens de Evangelisatie-medewerkers in alle takken van dienst en ds. H. Kakes voerde het woord namens de classis Rotterdam. Men koesterde nog grote verwachtingen van deze „specialist", ook voor het comité Rotterdam voor Christus en voor het Werk onder de Ouden van Dagen. Maar het verheugt spr.. dat de dankbaarheid overheerst. Van de gelegenheid om persoonlijk af scheid te nemen na afloop varr de vwd zerr HrtiV <*<-hr(n'k cemsakt. vloeid om te kunnen komen tot die zo fel begeerde vrijheid. Dat willen en mo gen, we nooit vergeten, besloot de heer Van, Rijn rijn-j-wèlkomstwoór-d. Nadat twee coupletten van het Wil helmus waren gezongen, werden enke le ogenblikken, stilte in acht genomen-, teneinde de gevallenen te herdenken. Namens de reünisten sprak mej. Bep van Rijs uit Delft een woord van dank voor de hartelijke ontvangst ea de uit stekende organisatie van de Vlaarding- se afdeling. Het ejgudige accordeonduo Lex Schruyer (11) en Gino Bisutti (12) zorg de voor gezellige accordeomnuziek. In de fraaie recreatiezaal van het be drijf werd 's avonds genoten van de eerste opvoering van het toneelstuk „Deining om een dorpsdokter", ge bracht door de Chr. Toneelvereniging „Animo", onder regie van, de heer J. Pleysier. Negen en dertig jongens en meisjes, prijswinnaars van een wedstrijd, die door de afd. Rotterdam» Schiedam e.o. van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw bij gelegenheid van de Paas vee-tentoonstelling I960 was uitgeschre ven, zullen 12 januari hun prijs ontvan gen in de vorm van een even leerzame als feestelijke excursie waarin zowel agrarische als technische en aniuse- ments-elemcnten zijn verwerkt. 's Middags bezoeken ze een model boerenbedrijf in Overschie. daarna gaan ze een kijkje nemen in de melkfabriek „De Combinatie", eveneens in Overschie en tot slot van de dag wonen ze de avondvoorstelling bij van de operette „Wiener Blut" in Luxor. Prijswinnares van de individuele in zendingen is de 15-jarige Nel Kip van de Schiedamseweg 12 in Schiedam (v.m. Keihei). In een cahier verzamelde zij knipsels en foto's en zelfs wist zij een certificaat van aankoop te bemachtigen. Deze verzameling voorzag zij van tek sten en tekeningen, zodat een mooi over zicht ontstond van, de agrarische beteke nis van de provincie Zuid-Holland en van de Faas-veetentoonstelling. Van de Nicolaas Witsenschool (tech nische school) hadden acht leerlingen een mooi stukje team-werk geleverd in de vorm. van een plakboek, De leerlingen.v.d. Wulp, en.K.-v. Dus-; sen verzorgden een studie over Zuid-Hol land in het algemeen. H. Fijnaker en E. Comea namen het hoofdstuk „Steden" voor hun rekening, het platteland was bekeken en beschreven door B. de Reus en K. Eshuis en de Negentigste Paas vee-tentoonstelling werd beschouwd door T. van Heeren en A. de Groot. Opval lend goed was het originele fotowerk met geestige bijschriften van T. van Heeren. Het gehele team kwam voor een prijs in aanmerking. Eveneens een prijs voor teamwerk krijgen de leerlingen van de klasse 3 b van de meisjes-ulo „Maria Assumpta" van de Grindweg in Hillegersberg die een cahier inzonden, waarin, met woord en beeld de tegenstelling: landbouw SCHIEDAM. Nu de korfbalteams van de Chr. Korfbalclub „O.D.I." en kele weken niet in het veld kwamen, door terreinafkeuringen, hebben we de moeite eens genomen de standen van de diverse elftallen na te gaan, waar uit is gebleken, dat de junioren van ODI het beter doen dan hun voorgan gers, nl. de eerste twee twaalftallen van de „Harga"-bewoners. In de le klas B van de Hoofdklasse West, Distriet Zuid-Holland staat ODI I met 2 punten voorsprong op rode-lan taarn-drager Vriendenschaar 2 op de achtste plaats. Tussen ODX en Vrien denschaar zetelt nog DVO, met welk team O-DI een gelijk aantal punten heeft, nl. twee. Zaterdag komt DIO naar Schiedam. De stand is hier op het ogenblik GKV 6 gespeeld. 12 punten; Bolnes 69; KOAG 5—8: HKC 5—6;. TOP 6—5; Snel 5—4; DIO 5—4; ODI 4—2; DVO 4—2; Vriendenschaar 2 60. ODI 2 moet met een vijfde plaats op de ranglijst genoegen nemen en bezit 3 punten uit 5 wedstrijden. DIO 3 staat met 2 punten een plaats lager, terwijl helemaal onderaan ZKV huist, met geen enkele punt uit 5 wedstrijden. De junioren van ODI doen het stuk ken beter en hebben redelijke kampi oenskansen. ODI a staat op de tweede plaats met 6 punten achterstand op lei der Or. Nassau a, dat evenwel drie wed strijden meer beeft gespeeld. Wirrt ODI dus van deze leider en weet men ook de andere achterstallige wedstrijden te winnen, dan, is het verschil tot 1 punt teruggebracht. ODI b ziet ook alleen nog maar Or. Nassau c boven zich met 3 punten voor sprong en twee wedstrijden meer. Hier kunnen de benjamins van ODI dus één punt 'boven de leiders komen, waaruit blijkt, dat de toekomst voor ODI in goe de conditie is. MAASSLUIS. Op vrijdag 13 janua ri om 7-30 uur komt de raad van Maas sluis,. voor de eerste keer in 1961 bij een. Naast de gebruikelijke nieuwjaars rede van burgemeester W. J. D. van Dijck, staan cr slechts 8 punten op de agenda. Deze omvat o.a, een subsidieaanvraag van de heer K. Bons, in verband met de kosten verbonden aan het geven van een drietal jeugdconcerten in liet school jaar 1960-1961. Burgemeester cn wet houders stellen voor. in overeenstem ming met de commissies voor onder wijs en culturele zaken en voor de fi nanciën, een subsidie te verlenen even als andere jaren op 50 pet. der kosten, met een maximum van 350. Verder voorstel inzake onbewoonbaar verklaring van de woningen Veerstraat 9zw en 9rd, daar genoemde woningen zodanige gebreken vertonen, dat zij on geschikt zijn voor bewoning en niet door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbare staat zijn te brengen. Aanbieding van de gemeenterekening over het jaar 1959 en voorstel inzake wijziging van de gemeentebegroting en bedrijfsbegrotingen. In het Sportfondsenbad te Schie dam, is een portemonnaie, inhoudende 3.- gestolen uit de kleding van de heer W.S., die hij in het kleedhokje had laten hangen. SCHIEDAM. De aquariumvereniging „Aqua Fauna" is voornemens het nieu we jaar goed in te zetten, want de agenda van de eerste vergadering ver meld een bijzondr origineel punt. De leden worden n.l. in de gelegenheid ge steld op deze maandagavond te houden bijeenkomst in Irene in een flesje hun aquariumwater mede 'te brengen, waar bij de heren C. Koole en J. Maan de hadheid hiervan, zuilen bepalen. Voor de aquariumliefhebbers is dit van groot belang. Verder zal er onderling van gedachten worden gewisseld over het wel en wee van deze liefhebberij. De avond begint om 8 uur. i veeteelt en verstedelijking en industriali satie aantrekkelijk vorm kreeg. De jury» waarin o.a. zitting hadden de directeur van het openbaar slacht huis, dr. W. C. van Rosmalen en de oud-inspecteur van het lager onderwijs de heer J. A, Nooteboom, had veel iot voor de kwaliteit van de werkstukken. (Van onze tafeltenuismedewerker) VLAARDINGEN. Dc Vlaardlngse Tafeltennlscommlssle kan met reden trots zijn op het resultaat, dat zij met het organiseren van het eerste Vlaar- dingse Team Toernooi zaterdag bereikt heeft. Zowel de vele spelers uit de 56 deelnemende teams als de belangstel lende supporters waren unaniem zeer tevreden over dc opzet van het tornooi, dat werkelijk iets geheel nieuws bracht, hetgeen ook, naar bij de prijsuitreiking bij monde van voorzitter Kees de Graaf bleek, de bedoeling van de heren was. Men wilde nu eens breken met altijd dezelfde sleur bij de persoonlijke tor nooien en. zocht het daarom in tornooi en van teams Van twee spelers, die een norrriale -wedstrijd moesten spelen vol gens het Davis Cupsysteem, met als enige uitzondering, dat er (in verband met de tijd) ge-stopjt moest worden a!s één der partijen drie punten behaald had en dus gewonnen had. Ook werd er (behalve in de eerste klasse) niet in poule systeem gespeeld, wie verloor viel af, maar omdat men toch persoonlijk in ieder geval minstens twee wedstrijden te spelen had, was dit niet zo bezwaar lijk. Unaniem was men dan ook van mening, dat dit tornooi voor een herha ling vatbaar was, hetgeen ook stellig de bedoeling is van de organisatoren, de heren De Graaf, Nieuwpoort en Veit- man. die van de zijde van de R.O.V. „Shell", welke het gehele sportcomplex op Vijfsluizen belangeloos afstond, de grootst mogelijke medewerking kregen. In de eerste klasse was er, zoals bo ven reeds omschreven, geen afvalsys- teem toegepast. De vier teams, welke voor deze klasse waren uitgenodigd speelden een vierkamp, met als verras send resultaat dat Shell met Aad Eden- burg en Arie Vrijbloed ongeslagen met zes punten de eerste prijs won. Reflex werd met Braak en Hoogendijk tweede. Noad 3 derde en Milksteamers 2, dat. van deze vier teams in de normale com petitie de beste plaats bezet, kon nu geen. goed doen en sloot de rij met nul punten! In de andere klassen waren het voor al de Vlaardingse en Schiedamse teams, die de toon aangaven, behalve in de vijfde, waarin twee Rotterdamse gast- teams tot de halve finales waren door gedrongen. Daar zij hier echter tegen elkaar lootten, moest er noodgedwongen één sneuvelen. Dit was het team van de Rotterdammer. Deroda 2, dat met Bouvet en. Theunissen via twee goede 30 overwinningen op Service 4 en Shell 7 tot de halve finale was doorge drongen, maar daar in Hudig Co 1 met de heren Van Ginkel en Heiffer zijn meerdere moest erkennen. Overigens geheel verdiend, want Hudig slaagde er in ook de finale gemakkelijk met 30 te winnen van Hollandiaan 5 en werd hiermede de enige Rotterdamse prijs winnaar, hetgeen door de heer De Graaf bij zijn prijsuitreiking extra naar voren werd gebracht. Onzerzijds mogen wij, en als deelnemer en als verslaggever, onze welgemeende complimenten rich ten aan het adres van de H.H. organi satoren en verdere medewerkers. Het was af, in één woord! gen in het bezoek van afgevaardigden' van do Belgische reddingsbrigades. Naar wij vernamen waren a! deze j jongelui in het bezit van één der jeugd- brevetten. De hoofdinspecteur van de! Rotterdamse Reddingsbrigade, de heer Duindam, sprak hierna een openings woord, waarin hij het doel van deze dag uiteen zette. Nnaat het feit dat de jeugd hierdoor met elkaar in contact wordt gebracht en zij dus de band gevoelt, die de brigades onderling hebben, treedt vooral het ideële doe! op de voorgrond, j Men tracht hierdoor propaganda te ma ken voor het bestrijden van de ver-1 drinkingsdood. j Tijdens het middagprogramma wer-! den veel films vertoond over het werk j van de reddingsbrigades aan rivier, ka-I "fi naal of strand. Het gebruik van red-i dingsmiddelen cn uitgevoerde reddings-j mm op eigen wijze aan. H« methode werden tijdens deze vertoning getoeter, gegil en gefluit zorgden er wel op een vlotte wijze toegelicht. Devoor dal de zwemmenden zich niet lie- goochelaar Boelêro, die tussen dc ver-kennen en een ieder deed zijn tiiter- Dp ilrmnnstrntie m»t <lr nutornhinr I liep geheel volgen* tie t-eruttehlingfn, Ktuliografisr/i konden de medewerker!, leden tan de Hntterdnmse Kedilintubti. gnde, -ich tn verbinding .nellen met de „ttnl", umwtlnor men dut rnn de toestand der inzittenden op tie hoogte tmj. Jongcnsgroep: i, Wassenaar 1.20,6. i win-» wissel- schillende films optrad, had succes b(ji om op uitnemende wijze het jeudige publiek. I sreep -e vertegenwoordigen. Vervolgens werd door de kinderenuitslagen hiervan waren: Mei met begeleiders een gemeenschappelijkeifro^;1- KliL,! if4'?' 2' Dclrt broodmaaltijd gehouden. 3. Alblasserdam 1.29.2. Jc 'Schiedam l.ifi.3. 2. Rotterdam 1.21,8, De leider of leidster van elke nende ploeg mocht hierna een Om half zeven begaf men zich naarj beker in ontvangst nemen, de autobussen, die onder leiding van dej Rotterdamse politie naar het Sportfond-j senbad in de Van Maanenstrnat reden, j waar het programma verder werd voort-1 gezet. Alles geschiedde op een zeer or delijke wijze, waarbij geen enkel on geluk voorkwam. Ook het avondprogramma verliep naar aller wens. De heer Van Gelderen sprak ook nu weer een openingswoord. Het volgende punt was de 3 x 25 meter estafette-wedstrijd. De uitslagen waren als groep: 1. Delft 1.46. 2, 3. Schiedam 1.50. 4. Gouda 1.57. Jongens groep; 1. Wassenaar 1.45. 1.4S. 3. Den Haag 1.52.4. 4. Schiedam 1.59.8. Hierna verzorgden de deelnemers van de Haagse Reddingbrigade een demon stratie zwemmend redden, dat door de leider via de microfoon werd toegelicht De deelnemers aan de 4 x 25 meter estafette schoolslag hadden over gebrek aan belangstelling beslist niet te klagen. Alle kinderen vuurden hun vrienden cn Het pantomime nummer, dat uitgevoerd werd door dc Rotterdamse reddingsbri gade is een succes op zichzelf geworden. De heer John v. d Ros. van wie dit idee afkomstig was. heeft de jeugd een on vergetelijk ogenblik bezorgd. Nadat alle lichten werden gedoofd, wierpen schijn- werpers hun stralen over het zwarte wa- i„ m-i-u. ter. Dc medewerkenden hadden zich dus- 146 -Rr'- rrlnm 4s"1 danig ingesteld op dc geluiden van de 1.46. Ro,.erdum 143, j bandrecorder, dat het erop leek alsof zij L J0noens-1 ze(f fje uitvoerenden waren, hoewel geen 2. Rotterdam woord uit hun mond kwant. De demonstratieredding uit een auto cabine werd verzorgd door de Rotterdam se Reddingsbrigade en toegelichl door de heer Van Gelderen. Hieruit bleek dat iedere inzittende van een in het water gekomen auto. zichzelf kan redden door vooral beheerst te blij ven. De demonstratie toonde aan dat men zelfs zes minuten onder water kan blijven zonder ernstige gevolgen. Advertentie De voornaamste uitslagen zij a Eerste klasse: vierkamp: Reflex (Braak- Hoogendijk)—Noad 2 (Meuldijk v. d. Poort) 31; Shell (Edenburg-Vrijbloed)Milkstea mers 2 (Battels v. d. Donck) 3—:2; Noad 2Milksteamers 2 3—0; ShellReflex 30; Enkele belangrijke onderwerpen zul len tijdens dit conferentieweekeinde be handeld worden, zoals: „Wij horen bij eikaar in het licht der wereld. Hoe de monstreren wij dat?"; „Wij worden als iicht aangestoken. Werken wij aanste kelijk?"; en: „Wij branden op, staan in vuur en vlam!" Besproken zal worden hoe deze vra gen zich laten vertalen in onze wereld, in de kerk en in. onze eigen omgeving. Na de aankomst om 35.30 op zaterdag 4 februari volgt om 16.30 uur de ope ning met om 17.00 uur een introductie; „Hoe is de stand?" Om 38.00 uur begint een gezamenlijke broodmaaltijd, waar na een zangintermezzo de tijd zal vol maken totdat om 19.30 uur het thema: „Spelen met vuur" behandeld zal wor den, waarvan we de details reeds noem den. Na een koffiepauze zal een caba ret van C.H.J.-jongeren met medewer king van ds. Jan Wit voor het voetlicht treden, dit alles in de kantine van Wil ton Fijenoord, afdeling Oost. 's Zondags zal om 9 uur in de Grote Kerk een oecumenische dienst gehouden worden waarna voor de middag een in formele discussie gehouden zal worden, waarbij schriftelijke vragen gesteld.kun- nen worden voor een goede samenvat ting van het geheel. Na de warme maaltijd volgt om 14.00 uur een „oecumenisch perspectief" als samenvattend gesprek. Om 17.00 uur volgt de sluiting. De heer Gast was mei zijp bedrijf be gonnen toen hij nog slechts negentien jaar oud was. Hij zag wel wat in een bedrijf dat zich zou specialiseren op een gebied waar een doorsnee automonteur geen verstand van had, en in 'het ge meen thans nog niet zoveel verstand van heeft. Tijdens^ het bombardement ging ook het bedrijf te Rotterdam van de firma, verloren. Inmiddels was er echter in Den Haag een filiaal opgericht. Te Rot terdam werd tijdelijk een onderkomen gevonden in de garage van de firma ShellNoad 2 3—2; Reflex—Milksteamers 2 3—0. Eindstand: 1. Shell 6 p.; 2. Reflex 4 p.: 3. Noad 2 2 p.. 4. Milksteamers 2 0 p. Tweede klasse: finales: Hollandlaan (Schüperoort—Top)—Shell 4 (Gordon-v d. Voorn jr.) 3—0. Wilton 3 (Meeldijk-Kempen Shell 3(Brouwer-Frazeri 31. Finale- HollandiaanWilton 3 31. Derde klasse: V» linales: Reflex 3 tv, d Bitrg-Giphart)—Eendracht 5 (v.d. Rhee-Riin- ders) 32. T.S.F. 1 (Lindeman-v. d. Wie!) T.SF 2 (van Ameide-Spithoven) 3—0 Fi nale: T.S.F.—Reflex 3 3—2. Vierde klasse; W finales: Hollandiaan 3 Eggcrmont-Pattlapon)—Windmolens (Bra- ber-v. d. Zwan) 31, Iniiem 7 (Assenbere- Hoos)Service 2 (v.d. Poort-Rieken) 3—1 Finale: Hollandiaan 3—Intiem 7 3—t Vijfde klasse: finales: Hudig Co (Heif- fer-van Ginkel)—Deroda 2 (Bouvet-Theunis- sen) 30. Hollandiaan 5 (mevr. Vennaat- Fenningl—Intiem 12 (Huisman-Rieken) 3i. Finale: Hudig CoHollandiaan 5 30. Doordat een op het gasstel staande pan met olie oververhit raakte en dc P3 'n dc pan sloeg, is er zaterdag middag omstreeks 12 uur brand ge weest in de keuken van de woning van mevrouw W.W.-S., aan de Burgemees ter Knappertlaan 176 te Schiedam. In de benedenwoning was adjudant Schuit- man van politie op bezoek en zijn kin deren hebben de brand het eerst ge- merkt. Met emmers water en natte doe ken heeft de adjudant dn brand geblust Er *as nogal wat schade in de keuken aar verfwerk en gordijnen, terwijl ook een aantal ruiten door de hitte waren gesprongen. Vloemans. Later kon Jari Gast deje ruimte overnemen daar de heer Vloe mans zich uit het zakenleven ging terug trekken. Na het einde van de Tweede Wereldoorlog, heeft men weer successie velijk de znak kunnen opbouwen. In 1949 werd de ondernemingsvorm gewijzigd in een N.V, Ook de naam werd veranderd in de huidige. In 1951 werd een Eind- hovens filiaal opgericht. In oktober 1956 werd na jarenlang zoeken besloten tol aankoop van de panden aan de Diergaar desingel 56 tot 58. Deze panden wer- den gesloopt en op de vrijgekomen grond werd een nieuw pand gebouwd. Er gingen eehter nog drie jaren over. heen eer men de benodigde vergunnin gen en -papieren in handen had cn men met. het bouwen kon beginnen. In okto ber 1959 was het echter zover. Naar een aantrekkelijk ontwerp van het architec tenbureau Maaskant, bouwde Vermaat's Aannemingsbedrijf het gebouw in twaalf maanden op. Het gebouw werd enkek maanden geleden geruisloos in gebruik genomen. De bedrijfsoppervlakte ca. 1650 vler kante meter is verdeeld over vijf lagen, met inbegrip van de kelder. In de kel der zowel als op de derde verdieping liggen vele goederen opgeslagen. Op de begane grond vindt dc contante ver koop plaats. Op de tweede verdieping wordt de verkoop via telefoon geregeld. Tevens verkoopt men hier de elektro technische huishoudelijke apparaten van Bosch. Op de tweede verdieping heeft de administratie haar domicilie. Dc di recteurskamer is verfraaid met een mooi 'bewerkt venster, dat hem door het personeel ter gelegenheid van zijn jubileu-m zal worden aangeboden. Het gebouw vormt een aardige tegen hanger voor het groothandclsgéboutv aan de overkant van de weg. Ook ebt gebouw is een schepping van Maaskant. SCHIEDAM. De Gem. Biblio theek stalt sedert tal van jaren ach ter een of meer ramen van het ge bouw aan de Lange Haven een aan tal boeken uit over een of ander ac tueel onderwerp. Men ontdekt er de weerslag der wereldgebeurtenissen in en proeft er de seizoenen en hoogtij dagen uit. Deze eerste expositie in het nieuwe jaar vestigt thans de aandacht op de poppen- en marionettententoonstelling van Harry van Tussenbroek, die tot 20 februari te zien is in het Prinsenhof tc Delft. Het_ klassieke verhaal van Poh Poppenspaler door Theodor Storm lifil er tussen een bont allerhande van werk jes over poppen en marionetten, zoals „Uit het wonderrijk der marionetten" van Johan Schaake en het Poppenboek- je van dezelfde auteur. Twee studies van Bulthuis over Zelf een Poppenspel schrijven en Het moderne handjpop- penspel. Poppen en Marionetten van Karry van Tussenbroek - zelf. En over De poppen van Harry van Tussenbroek van W. F. Gouwe.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2