ÓifVATERVE Drie wooncomplexen tussen plantsoenen Ylaardingen bouwt luxueuze (flatwoningen aan de Maas Zeer ruime woonkamers op het zuiden Zilveren eum van P. van der Lee Randstad E.H.B.O.-senioren streden om de prijzen varia mouw Blijvend uitzicht op de rivier Amateur-detective Interessante avond Aqua Fauna" Openingsavond Prins Hendrik Clnliyti/ïfr |P Philips Televisie tafel antenne 795.- Alle-dag-kerk Virtuoze litho's Dinsdag 10 januari 1961 1 y (Van onze speciale verslaggever) 'VLAARDINGEN. Niet ver van het Deltahotel aan de Maas boulevard, zal, naar men aanneemt, de volgende maand een begin worden gemaakt met de bouw van drie sterflats, te Vlaardingen, iOm ons enigszins te oriënteren in verband met dit plan, dat een onderdeel vormt van het uitbreidingsplan „Maasboulevard", hebben \^e ons gericht tot het makelaarsbureau MAB, waar de heer Kranen burg ons een inzicht gaf in dit nieuwe project. iHij heeft ons onder meer verteld, dat vlak nabij het „Deltahotel" epn 3-tal percelen grond zijn gereserveerd voor deze sterflats. -Uitwendige afwerking Constructie WowHgerlef Vogelavond voor 1 Hervormde wijk 4 Burgerlijke stand van Schiedam Indeling Zomervakanties te Vlaardingen Motorschip bleef steken in de Hoofdbrug Advertentie En voorgoed. Bij het eerste kuchje een lepel Abdijsiroop (Akker-Siroop). De 23 genezende bestanddelen voor komen een hoop narigheid. ABDIJSIROOP Begroetingsavond nieuw schoolhoofd S.V.C. zet jaar goed in „Juliana" op dreef Contactavond „Gusto" Jaarverg. Geref. Mannen Ds. C. Goeman bedankt voor beroep Auto gekanteld Maassluis Zaalvoetbal wedstrij d Muziek van jeugdige organist naar Amerika „Orgelband no. 1 en 2" Variant 5 Binnen 24 uur van uw griep af! Advertentie Joh, de Heer ,De Verzamelaai Het sparen in 1960 D. O.K.-tamboers spelen weer Micro-korfbal in Maasland Excelsiornieuws Twee aanrijdingen op rijwielpad V'ervoercijfers Luchthaven Zestienhoven iDe benaming ster-flat" is ontstaan uit de oorspronkelijke opzet, waarbij van een enigszins ster-vormige plattegrond was uitgegaan. Bij nadere uitwerking vaen het plan. door de architect bleek evenwel, dat bjj handhaving van deze stervormen, van het uitzicht over de Maas met ten volle zou kunenm worden geprofiteerd. Door een technische verandering in het plan zelf, in de huidige vorm dus, heb ben alle flats, het zijn er negenentwin tig in totaal, een vrij uitzicht op de rivier. j De groepen flats wórden temidden van een ruime plantsoenaanleg geplaatst, terwijl de opzet en afwerking dusdanig efficiënt is uitgevoerd, dat aan alle luxueuze en moderne wooneisen. in de ruimste zin van het woord, is voldaan. De woonkamers, met een opperviakie van circa 35 m2 liggen alle op het zui den. Dc architect heeft een rustige be woning kunnen garanderen, door per complex negen flats te plaatsen. Elk blok' fiatwoningen bevat negen ■stuks luxe 3 a 4 kamerflats ia drie woonlagen- Alle woonlagen zijn per lift bereikbaar. Op de begane grond bevin den. zich verder er flatcomplex negen garages. 'Zoals wij hebben vernomen, zal de 'zeer ruimë groenstrook of plantsoen- aanleg worden verzorgd door'de ge meente Vlaardingen, die tevens zorg ■draagt voor het "onderhoud. -De uitwendige afwerking van de flats is als volgt aangegeven! De gevels van het onderhuis zullen worden opgetrokken in donkere man- gaansteen, terwijl het overige metsel werk wordt uitgevoerd in handvorm steen. Tropisch hardhout zal worden aangebracht op de plaatsen voor de ko zijnen, terwijl het platte dak wordt ge ïsoleerd met vlasvezelkanaalplaten en afgedekt met mastiek en grint, de houd baarheid is door deskundigen gegaran deerd voor de loop van tien jaar. De flatgebouwen worden als betonskc- lèt gebouwd op een betonfundering. De gcwapend-betonvloeren zullen vervolgens worden geïsoleerd door middel van zwe vende viocrcn. 'Aan de buitenzijde, op de bordessen, hall en vestibule op de begane grond, zal een scherfmozaïek worden gelegd, terwijl traptreden en bordessen worden bekleed met sierbeton. Ook aan geluiddemping is gedacht. De onderzijde van trappen en bordessen, zal in verband met de ge- luidsisolaite worden bekleed met akoes tische tegels. De loggia's een Italiaans woord voor huitenbaikon) zullen ieder afzonderlijk worden verlicht. In het trappenhuis, bevindt zich een vierpersoonsiift, met verzamelbediening, terwijl de deuren van dit trappenhuis worden uitgevoerd in teakhout met glas. Dat de flat aan de moderne eisen vol doet, moge tevens blijken uit hot foit dat elk woonhuis een -elektrische deur- opener, gecombineerd met deurtelefoon bezit, alsmede een aansluiting voor een T.V.-antenne, dus zeer veel mogelijk heden biedt. Voorts bezit elk complex huizen een centrale verwarming, waarvan de in stallatie vol-automatisch is uitgevoerd, met schakelblok en buitenthermostaat. De tankinhoud van deze installatie is per blok van negen flats 10.690 liter. Door de zeer bijzondere ligging en tiet blijvend vrije uitzicht op de rivier tie Maas, zijn de flats wel het meest aJangewezen voor lien, die niet te ver van de plaats waar zij hun werkzaam heden hebben, kunnen wonen en toch „buiten" willen zyn. Naar men aanneemt zal de opleve- SCHIEDAM Aangezien ds. J. A. Hoffman plotseling ziek was geworden kon hij de aangekondigde lezing over Jehova's getuigen" op de veertien daagse contactavond van de Hervormde wijkgemeente 4 in gebouw Sursum Cor- da niet houden. De bekende Schiedamse vogelkenner, de heer A. de Jong meld nu maandagavond een interessante Ie» zing met kleurendia's over: Onze vo- gels in de natuur. Ouderling H. G. uaj- kerman had de leiding van deze samen komst. SCHIEDAM. Geboren: I Timon A x v jcroolen A G Weder: Geertruida f v A Olivier en J van Tilborg; 8 Kornehs z v K Hoogcnboom en A Zabelj T - jannes k Z v J Douaia en H van Uden, 6 Joyce 'J d v W F NIJland en A Keuning; 87 Mar tha P M d v Th C P Roeling en V» G M 'van der Meer; 9 - Maria J d v A P M Peeters en W Hamerslag: 7 Alida C C d v J P van Leusden en H M Kreoger. Overleden: 5 G A Baart. 53 jrjechtg v A J Mahn* 6 A Jansen. 54 jr; Ch Tette- {LJP 5(5 }r; A M A Veringmeier, »Z jr wed vH de Groot; M 5turm. 43 jr echtg v A J J ?teggelman: 7 - A J C Dalmeijer, 79 jr wed v J Barcndregt; D J van Kampen, 86 jr wed v J P van der Meer; J F A Dolk, 67 jr- ring van de drie flat-complexen plaats vinden in het vroege voorjaar van het volgende jaar. De indeling en afwerking van de fiats is als volgt: 1. bergruimte op de begane grond; 2. hall en vestibule: 3. woonka mer (afmeting circa 8.40x4.09 m.) met daarbij een gemetselde of natuurstenen schouw en een bergkast. Het middentype van de flats heeft een doorgeefkast met deuren en een luik (uitkomend in de keuken); 4. Slaapkamer 1 (afm. circa 4.80x4.09 m.) met een ingebouwde gar- derobekast; 5. sleepkamer 2 (afm. circa 5.94x4.09) m. Deze slaapkamer kan des gewenst in tweeën worden gedeeld, hier toe beschikt men over twee deuren naar de hall; 6. keuken met eethoek (afm. ca. 2.91x4.50 m.>; 7. Badkamer (afm. ca. 3.00 x 2.80 m.) met vervolgens enkele toiletten. Zoals wjj de ontwerpen cn schets- plannen hebben gezien, geeft het geheel een zeer solide indruk, en zal Vlaardin gen zelf gelukkig zijn met de mogelijk heid om hier over ongeveer een jaar 29 gezinnen te vestigen. Aan de Maasboulevard, achter het „Delta hotel" te Vlaardingenzal over enkele ureken een begin worden gemaakt met da bouw van drie groepen van negen flats. Op de foto het ontwerp van de architect Jac. Outverkerk te Rotterdam. VLAARDINGEN. In de gezellig Ingerichte kantine van de brandweerka zerne aan de Hoflaan werd maandag middag h<*i 25-jarig dienstjubiieum ge vierd van de heer P. v. d, Lee, Zoals gebruikelijk bij dergelijke jubilea wa ren vrijwel alle takken van de ge meentelijke diensten vertegenwoordigd, zodat de niet al te grote kantine geheel bezet was. Namens het gemeentebestuur werd het woord gevoerd door de wethouder van personeelszaken, de heer M. H. L. Weststrate, die zijn felicitatie liet ver gezellen met de aanbieding van de gra tificatie, alsmede een fraaie fruitmand, eveneens van het college van B. en tv. Burgemeester en wethouders van Vlaardingen hebben de zomervakantie voor het jaar 1961 voor de openbare scholen als volgt vastgesteld: kleuterscholen, scholen voor gewoon lager onderwijs en buitengewoon lager onderwijs van zaterdag 8 juli (na afloop van de lessen) tot maandag 15 augus tus; scholen voor voortgezet gewoon la ger onderwijs van. zaterdag 8 juli (na afloop van de lessen) tot maandag 21 augustus; scholen voor uitgebreid lager onderwijs van zaterdag 8 juli (na af loop van de lessen) tot maandag 28 augustus. De besturen der bijzondere scholen hebben de zomervakantie van de onder hun beheer staande scholen op over eenkomstige wijze geregeld. SCHIEDAM. De 17-jarige loodgie ter M. J. van Poppelen heeft gister avond op suksesvolle wijze voor detee- tive gespeeld en het is aan zijn inzicht en voortvarendheid te danken, dat zijn vriend A. J. K. zijn bromfiets niet is kwijtgeraakt. Om 8.15 uur kwam Van Poppelen door de Prins Mauritsstraat, waar hij een paar jongens van een jaar of 18 aan een bromfiets zag morrelen en daarna met de brommer zag wegrijden. De amateur-speurder wist dat de brommer het eigendom was van A. J. K. Hij hield een passerende motorrijder aan, die bereid bleek een achtervolging m te zetten. De joy-riders trokken naar het terrein achter het sportpark „De vijf Sluizen" in Vlaardingen. Door een om trekkende beweging te maken wist Van Poppelen de weggepakte bromfiets. te passeren. Ér volgde een achtervolging, waarna de joy-riders het hazenpad ko zen, met achterlating van de bromfiets. SCHIEDAM. De „San Antonio", een motorschip van 323 ton is gister morgen om 8.40 uur in de Hoofdbrug te Schiedam blijven steken. Daardoor moest de brug gedurende 20 minuten afgesloten bUjven voor het wegverkeer, dat via de Nieuwe Haven werd oase- leid. Het bedoelde schip is blijven steken op de sluisdrempel van de brug. De schipper had opgegeven dat de diepgang 2.25 meter zou zijn, maar de ze was in werkelijkheid 2.25 meter. Nu stond het water op dat moment maar 2.39 meter hoog, zodat het schip net niet over de drempel kwam. De „San Antonio" was zwaar geladen met grint, dat aan het schuiven was geraakt, waardoor de steven naar beneden werd gedrukt. De Havendienst heeft do bui- tensluis geopend, waardoor het peil van het water in de haven steeg en het vastgelopen schip verder kon varen. Zoals bekend ressorteert de brand weer onder de dienst van gemeente werken en namens deze dienst sprak de adjunct-directeur, de heer ir. G. Brouwer waarderende woorden aan het adres van de jubilaris. Ir. J. G. Ger- ritse richtte zich tot de heer Van de Lee als chef van de afdeling onder houd van de dienst gemeentewerken. Namens het college van brandmees ters vertolkte de brandweercomman dant, de heer H. Groeneveld de ge dachten van het brandweerpersoneel en overhandigde de jubilaris daarbij be halve bloemen een televisietafel. Als vrienden collega van de heer Van de Lee was het de heer Guus Berger die op zeer humoristische wijze het woord voerde. Tenslotte nam de technisch hoofdambtenaar le klasse, de heer A. J. Zwaanswijk, als ambtenaar, belast met de brandpreventie het woord en prees Piet van der Lee, zoals velen hem kennen voor de wijze waarop hij zich gedurende de 25 jaren had gedra gen. Een vertegenwoordiger van de Vlaar- dingse Vrijwillige Brandweerliedenver- eniging „Door oefening Vaardig" bood de zilveren jubilaris een fraaie aanste- leer aan. De heer Van der Lee, die aanvanke lijk als voorman-monteur werd aange steld bij de dienst gemeentewerken, is sinds de afbouw van de brandweerka zerne aan de Hoflaan belast met het be heer daarvan alsmede van het mate rieel. SCHIEDAM In een ongewoon vol le zaal onder de Opstand,irtgskerk had maandagavond -de begroeting plaats van het nieuwe 'hoofd van de Prins Bernhardschool, de heer J. H. Hoffe- naar. De voorzitter van het schoolbe stuur mr. H. Snoep opende deze avond, waarop vele bekende gezichten uit Her vormde onderwijskringen te zien waren, zoals de heer C. van Daalen. adviseur van het schoolbestuur en de heer M. B. van Herwijnen, hoofd van de Kon. Wilhelminaschcol. Ook ds. D. J. Sps- ling van de Hervormde wijkgemeente zeven en de penningmeester, de heer H. van Usselstein voerden het woord. De heer F. Spiering van de Stichting Ncd. Onderwijsfilm vertoonde een do cumentaire film over de Rotterdamse tunnelbouw en de Delta-werken, een gekleurde Rembrandtfilm en tenslotte de film: En de zee was niet meer. SCHIEDAM. Met twee klinkende overwinningen hebben de teams van de „Schiedamse Volleybal Club" het nieuwe jaar goed ingezet, waarvan voor al de zege van dc Heren vermeldings- waardig genoemd mag worden. De heen speelden nl. met enkele in vallers tegen Aggredior in Vlaardingen en aangezien dit team op eigen grond nog niet was verslagen was het een uitstekende prestatie van SVC, dat met 30 werd gewonnen, na de setstanden 10—15. 7—15 en 5—15. De dames zagen eveneens kans om met 30 te winnen, waarvan Concor dia 2 het slachtoffer werd. Hier waren de setstanden 915, 1115 en 615. De eerstvolgende wedstrijden zijn Sportclub HillegersbergSVC (Dames) en SmashSVC (Heren). SCHIEDAM. De Volleybal-afdeling van de Chr. Gymnastiek Vereniging „Juliana" heeft in de afgelopen week weer enkele goede resultaten geboekt en is met haar vele teams al volop in de competitiestrijd gewikkeld. Er waren enkele teams, die goedkoop aan een zege kwamen, doordat de te genpartij niet kwam opdagen. Dat wa ren Heren 4 en Dames 2, resp. tegen R.L.V.C. 2 en Concordia 3. Dat bete kende dus 3—0 overwinningen zonder te spelen. De teams die er wel voor speelden, deden het echter ook goed. Zo won He ren 1 met 15—2. 153 en nogmaals 15 —3 van het bijzonder zwak spelend DOS 1 en zagen de reserves van „Ju liana" kans om ZVC 4 met 30 huis waarts te sturen. De andere uitslagen waren; Heren 3 Smash 4 22, Heren. 4Hou Stand 2 2—2, Dames 1—Aggredior 2 03 en „Ju liana"-junioren aConcordia a 03. SCHIEDAM. De leden van de aquariumvereniging „Aqua Fauna" hebben maandagavond in „Irene" een zeer interessante avond beleefd, waar bij zij ieder een flesje meegebracht hadden met water uit hun aquarium. Dit werd na de opening van voorzit ter F. Scheffers, door de heren C- Koo- le en J. Maan getest op de hardheid ervan, waarbij menige technische term ter sprake kwam. De leden hoorden spreken van een bepaald aantal chemicaliën (die de in dicator vormden) van een bufferoplos sing en een E.D.T.A.-oplossing. Door toevoeging van deze technische vloei stoffen bij het meegebrachte aquarium- water kon de hardheid worden vastge steld, dat van de meeste leden onge veer 18 graden bedroeg. Gezien het feit, dat ongeveer 3 a 4 graden de juiste hardheid is voor vis sen in een aquarium, bleek wel, dat nog wel het één en ander moet gebeu- nog wel het één 'enandermoetgébeu- ren, alvorens het voldoet aan de eisen die men stelt. Secretaris C. J. Heilker deelde ons nog mede, dat het in de bedoeling ligt een cursus te organiseren, waarbij bijzon dere aandacht zal worden besteed aan het aanbrengen van de bodemgrond het maiken van rotspartijen en achter wanden. etc. Deze cursus zal met kleu rendia's worden verduidelijkt en draagt de titel; „Aquavero". De personeelsvereniging „Gusto" te Schiedam heeft maandagavond een voile zaal „Irene" getrokken met de opvoering van ,.,11 Barbiere di Slvlglia", dat gebracht werd door het Nederlands Marionettentheater van Bert Brugman uit Blaricum, Deze komische opera in drie bedrij ven van Gioachino Rossini werd ten gehore gebracht met muziek van het orkest en koor van ..Het Orchestra Sinfaniea" te Milaan, met als dirigent Tullio Seraiin. De aanwezigen wisten dit poppenspel zeer te waarderen op deze avond, die door rooraltter J. Th. Nieuwenhuis roe: eeo kort inleidend woord werd ge opend- Op 2 februari volgt de grote avond. Dan zal het toneelgezelschap „Puck" uit Amsterdam ten tonele brengen: ..Pelikaan-eiland". Deze avond zal wor den gegeven in het Passage Theater. SCHIEDAM. De Gereformeerde Mannenverenigingen „Calvijn" en „In 's Konings dienst" afd. A. houden op vrijdag 13 januari a.s. hun Jaarverga dering in de „Goede Haven". Er is een aantrekkelijk programma sa mengesteld, met o.a. een inleiding van de heer Wagenaar over het onderwerp: „De wonderen van Jezus". Tevens zal de organist van deze nieu we kerk, de heer C. Passchier enkele orgelsoli ten gehore brengen. Deze jaarvergadering begint om 7.45 uur. SCHIEDAM. Naar wij vernemen heeft de gereformeerde predikant, ds. C. Goeman van Haarlem, bedankt voor het beroep, dat de Gereformeerde Kerk van Schiedam od hem had uitgebracht. Op de oude Damlaan te Schiedam is gisteravond om 7.15 uur een met oud papier geladen vrachtauto van een Rot terdams bedrijf omgeslagen. Chauffeur D. H. reed de vrachtwagen achteruit maar een van de wielen kwam in een vrij diepe put terecht, waardoor de wa gen uit balans raakte en omsloeg. Met een kraanwagen moest de vrachtauto, die licht beschadigd werd, overeind ge zet worden. 5? MAASSLUIS. Maandagavond werd de officiële openingsavond gehouden van de schietvereniging „Prins Hendrik" op gericht in 1880, maar door liet uitbre ken van de tweede wereldoorlog In 1940, op non-activiteit gesteld. Het heeft echter 20 jaar geduurd, alvorens de vereniging, haar hernieuwd optreden weer kon houden. De voorzitter, de heer H. Kraak sprak op deze avond een wel komstwoord en zei dat de oude vereni ging thans een jong bestuur heeft. Men gaat nu de schietsport weer beoefenen. Spreker heette in het bijzonder wel kom wethouder J. Slagboom, de heer J Jongh, inspecteur van politie en de heer L, Moerman, adjudant van politie. In korte tijd, vervolgde spreker hebben de ledeq iets weten te bereiken, doordat allen hun medewerking hebben gegeven. De vereniging telt op het ogenblik 25 le den. Wethouder J. Slagboom sprak na mens het gemeentebestuur van Maas sluis en was verheugd deze opening te kunnen verrichten en stelde vast dat de vereniging de beoefening van de schiet sport voorstaat en de beoefening niet als weermacht bedoeld is, en dat door het beoefenen van de schietsport de ge- meenschapzin wordt opgebouwd. Vervolgens werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteid, op de baan te schieten met een luchtbuks. Iedere maandagavond zal worden ge oefend, in de voormalige brandweerka zerne aan de Lange Boonestraat. MAASSLUIS. De vastgestelde com petitie zaalvoetbalwedstrijd van Excel sior M tegen E.B.O.H. uit Dordrecht kon geen doorgang vinden, daar de Dor- tenaren op het laatste moment lieten weten niet te kunnen komen, door in terne moeilijkheden. Deze mededeling werd echter niet gedaan aan het bestuur van Excelsior M„ maar aan de trainer van Excelsior M. Wij zijn echter toch nog in de gele genheid geweest een vriendschappelijke wedstrijd mede te maken, daar S.V.D. F.W. uit Schiedam zo sportief was naar de veilinghal te komen. De wedstrijd werd met -puntentelling 64 gewonnen. Er werd in 5 series gespeeld. Uitslagen le serie 03, 2e 50. 3e 3-3, 4e 1 en 5e 22, totale scoring 1512. Volgende week maandag 16 januari komt Heerjansdam op bezoek. Aanvang 7.30 uur, in de Veilinghal te Maasland. o GUUS Korpershoek en Frans Mas/ zijn /tree jongemannen met wie ik dezer dagen een muzikaalgesprek mocht hebben. Guus is f'laar dinger en Frans is een Schiedammer, maar laatstgenoemde zal mor gen ar oud Schic- d'im-Zuid gaan verluien om zich naar Schiphol te begeven, vanwaar hij om streeks negen uur het luchtruim zal kiezen om luttele uren later het K.L.M. vliegtuig D.C.-7 te verlaten op de vlieg* haven van New York Guus is gisteren reeds vertrokken muur bleef daarbij op vaderlandse, bo dem, want na het Nieuwjnarsverlof thuis te hebben doorgebracht, keerde hij terug naar de legerplaats Nunspect om zijn Vaderland te gaan dienen, ge kleed in een battle dress Oiifrciteer een jaar geleden richtte de heer Mast zich schriftelijk tot de heer Kor per shook met het verzoek of hij be reid was een orgelconcert te geven in de Fmntanskerk, dat per bandrecor der kon worden opgenomen. Geen be zwaar antwoordde Guus, trant in zijn vrije tijd neemt hij het liefst plaats op de orgelbank van het fraaie orgel van deze kerk aan de Van hinden van de Heuvel singel. Guus is dun ook niet zo maar de eerste de beste organist tot wie. Frans zich wendde, om deze stijl maar aan te houden. Guus heeft zich namelijk ontpopt tot een organist van bijzondere klasse in zijn soort. Dal is geen won der, als tl weet, dat hij reeds op 6-jari ge leeftijd zijn eerste lessen haalde bij mejuffrouw Ja Brouwerïï'eldrn bleek dat Guus meer iti zijn mars had, tai:.i ook op het pianokhvier liet hij graag zijn vingers zo nu en dan glijden. Toch had hij zin om kerkorganist te worden en op 14-jarige leeftijd meldde hij zich bij de organist van de Oost er» kerk aan dc Schiedamseweg, de heer WPoldermandie hem verder be kwaamde als4musicus en bij wie hij onder meer kennis maakte met het pedaal. Zo kon hel gebeurendat Guus op 16- jarige leeftijd als organist van de ge reformeerde kerk te Vlaardingen werd aangesteld, nadat hij daarvoor examen had afgelegd voor de bekende Maas- sluisse organist Koos Bons. Toen Guus 18 jaar werd zocht hij het hogerop en vervoegde zich bij de or ganist Dirk JanszZwart te Rotterdam om bij deze begaafde organist te gaan studeren. Dat ging zo maar niet, want eerst moest hij daarvoor een proef af* leggen. Die doorstond hij en vanaf dat ogenblik wist Guus zich te ontwikke len tol een orgmiist wiens spel aller aandacht trok. ALS grote liefhebber van goede or gelmuziek en als verbindende scha kel tussen Guus Kor perskoek en Frans Mast begaf ik mij gewapend met een eenvoudige bandrecorder naar de Fm - mauskerkwaar een jaar geleden cle eerste opname werd gemankt. Deze slaagde prima en prompt mocht ik de „Orgelband no, J" naar Amerika ver zenden waar Frans Mast de band ont ving om deze te laten horen tijdens een ran de vele bijeenkomsten, welke de emigranten inde staat Pcnsylva- nh plegen te beleggen. Het succes was dermate groot, dat enkele maanden later het verzoek ktvani om een tweede orgelband te doen veritiardigen. Dat ging niet zo gemakkelijk, want Guus had inmiddels konings wapenrok aangetrokken en draagt deze thans nog, zoals ik reeds in de aanhef vermeldde. Gelukkig kreeg Guus nieuwjaars ver lof, maar ook Frans Mnst, die vier jaar geleden zijn ouderlijke woning aan de Groenelaan 65 te Schiedam verliet, kwam roor een periode win zes weken naar zijn geboorteland. Vanzelfspre kend mocht ik dezer dagen wederom als verbindingsschakel fungeren toen in de Emmauskerk Orgelband no. 2 van Korpershoek werd vervaardigd. Jammer dat u daarbij niet aanwezig was «wil de veelbelovende Guus speel de een tiental werk en die stuk voor stuk het beluisteren meer dan waard zijn, Voorat het laatste werkeen eigen improvisatie over het ook irc Amerika bekende lied „Voorwaarts Christenstrij ders" vormde, een waardig slot aan Guus' riceerte Orgetb<ind. Als Frans echter deze week nog als contactman in Pensylvania gaat ver- lellen ran zijn belevenissen in Holland zullen alle daar aanwezige emigranten onder wie zich ook van andere landen bevinden, genoten hebben van het werk van BachF ranch, Widor Kh ebt berger Jnn Zwart en anderen die werden go- speeld door de. 20-jarige Vlaurdingsc organist Guus Korpershoek. Overigens geniet Guus niet alleen in Amerika bekendheidwant in septem ber van het jaar 1959 fungeerde hij als gastorgnnist in het Belgische Antwer pen tijdens een kerkdienst. Hij heeft daar namelijk familie iconen en die wilde natuurlijk eens graag horen wat Guus presteerde achter hel orgel, dot nog altijd beschouwd mag tcorden als de koning der instumenten. Daar vond de gemeente zijn spel echter zo mooi, dat hij 's avonds opnieuw achter het orgel zou plaats nemen. Toch teas Guus volkomen verrast toen hij mi afloop daarvan een bloe menhulde. in ontvangst mocht nemen. Als hij na verloop van een half jaar ueer in burger mag betreden, gant hij zijn ouderlijke woning Narcisplein 16 j niet alleen weer zijn vader helpen in de grossier dp rij van tabaksfabrikaten aan de VFesthavenkade, maar zal hij zich evenzeer gaan bekwamen om zijn orgelspel te brengen op een hoger ni veau. Tenslotte mag ik u nog vertellen dat Guus ook in Nunspeet het kerkorgel „mag" bespelen, als zich de gelegen heid daarvoor voordoet hetgeen meer malen het geval was. Advertentie Oastzetdljk 330, Rotterdam, Telefoon 11,52.55 VLAARDINGEN. Schrikt u niet als u bovenstaande leest. Het was een en thousiast, maar geenszins kwaadaardig gevecht, dat zaterdag ji. in Excelsior werd geleverd. Het was de tweede kringwedstrljd van de kring Schiedam die daar werd gehouden. Er waren negen ploegen komen kam- pen onder het wakend oog van de dok toren. De Vries, Van de Berg, Van der Does, Vonkenhuijzen, Van Geest en Klomp. De tweede voorzitter van de afde ling Vlaardingen, de heer L. de Bruijn opende met eert woord van hartelijk welkom aan alle -aanwezigen. Hij sprak de hoop uit dat het een prettige en leerzame middag zou worden. Hierna gingen de ploegen in de afzondering. De patiënten (jongens van de Tech nische School die zich bereidwillig had den laten schminken) werden binnen ge bracht en de wedstrijd begon. Er -werd in twee boxen gewerkt zodat twee ploe gen gelijk konden optreden. Het ongeval ging over twee slopers die op een hoog te van drie meter aan het werk zijn en naar omlaag vallen. De één heeft een dubbelzijdige kaaikfractuur en een aderlijke bloeding aan het linkerbeen. De ander heeft een linkerknieschijf- fractuur en een diepe 10 cm. lange scheurwond in de linkeronderarm. Na het werken der ploegen gaf Dokter L. T. de Vries een bloemlezing van de ge maakte fouten er. wees hierbij ook op de manier waarop het gekund had. Hierna dankte de kringvoorzitter de heer Tuijte! dokter De Vries voor de duidelijkeuiteenzetting. Odk dankte hij de overige doktoren voor hun belange loze vrije tijdsopoffering en de ploegen- voor hun werk. De uitslagen luiden als volgt; In box 1 werd Vlaardingen eerste met 230 ounten, gevolgd door Rozen burg, dat 206 punten noteerde. Maas land werd derde met 192 punten, ter wijl Capelle aan de IJsel met 189 pun ten als vierde eindigde. In box 2 nam Schiedam de leiding met 232 punten-, 2. Maas-sluis (212); 3. Naaldwijk (189); 4. Maasdijk (150). Met 157 punten eindigde 's Gravanzan- de als vijfde in deze groep. Met de overige puntenwaardering meegerekend is het thans zo, dat de E.H.B.O.-teams van Vlaardingen Schiedam, Maassluis en de afdeling Capelle -aan de IJsel elkander zullen moeten bekampen in de nader te be palen erewedstrijd. SCHIEDAM De Ned. Vereniging De Verzamelaar hield maandagavond voor de vijfde maal in zaal Liberty achter het Broersveld een ruilbeurs, die voortaan elke maand zal worden ge houden. De eerstvolgende is op 13 fe bruari. De leiding had weer secretaris Ger Kieffer, trouw geassisteerd door zijn echtgenote, die slu-itzegels verza melt. Er was veel belangstelling, meer dan honderddertig bezoekers, waaronder ook vele dames. Op den duur wil men hier een eigen afdeling oprichten, maar dan moeten er nog wel een tiental leden bijkomen. Ditmaal boekte men twee nieuwe leden. Er was nogal vraag naar oud-Sehiedamse prentbriefkaarten en odk naar speldjes en oude munten. SCHIEDAM. Bij de spaarbank an no 1820 te Schiedam werd in december ingelegd 1.163,206,90 en terugbetaald 975.729,88. Ket jaar I960 was voor deze spaar bank zeer gunstig. Het inleggerstegoed nam sterker toe dan ooit tevoren in de geschiedenis van de spaarbank n.l. met 4.417,398,85 tot 31.804.754.48. De reserves stegen tot ruim 3,3 mil joen. Het aantal spaarders nam met 1674 toe tot 48.741. Alle afdelingen van de spaarbank als Bedrijfssparen, Afhaaldienst, Spaarbus- jes mochten zich in een buitengewone bloei verheugen. Het aantal deelnemers aan het sparen ingevolge de Jeugdspaar- wet steeg tot 1.558 met een gezamen lijk tegoed van 452.958,23. Het tegoed van inleggers en de reser ves waren per 31 december 1960 voor 21.376,985,71 belegd in effecten, voor 7.382.061,50 in onderhandse leningen en voor 4.899,592.93 in hypotheken. SCHIEDAM. Het Tamboers- en Pij perkorps van de Chr. Gymnastiekver eniging: „D.O.K," heeft maandagavond weer onder de enthousiaste lefcüng van mejuffrouw Co Verkaid© de oefeningen hervat in liet gymnastieklokaal aan de St. Anna Zusterstraat. Door omstandigheden was mej. Ver kade, de tamboermaitre van het korps van D.O.K., enige weken verhinderd om haar krachten aan de Tamboers en Pijpers te geven, maar met veel elan is zij maandagavond daar weer mee gestart en de opkomst van de leden van dit korps was zeer bevredigend. De zaal heeft derhalve weer gedreund van het tromgeroffel en ook de fluitis ten zijn op deze eerste avond ruim aan hun trek gekomen. MAASLAND. Zaterdag speelden in de Maasiandse veilinghal de junioren van O.D.O. wedstrijden tegen de jeugd van de pas opgerichte vereniging D.O.S. uit Naaldwijk. De jongelui uit Naaldwijk hadden nog slechts enkele oefenavonden achter de rug in een gymnastiekzaal en de grote veilinghal eiste vair hen dan ook de nodige aanpassing. Desondanks wisten zij zich goed te weren en de over winningen, die O.D.O. boekte werden dan ook niet cadeau gegeven! De uitslagen van de op deze goed geslaagde middag gespeelde wedstrijden waren; DOS a ODO a 3—3; ODO b—DOS b 2—0; DOS c—ODO c 2—3; ODO a—DOS a 6—3; DOS b—ODO b 0—2; ODO c— DOS c 1—2. De tot slot gespeelde wedstrijd ODO- comb.DOS-comb. bracht een 6—2 over winning voor de Maaslanders, MAASSLUIS. Zaterdag komt Excel sior 1 uit tegen Noordwijk. In Noord- wijk werd destijds met 5—3 verloren en het is te hopen, dat de tricoloren niet dezelfde speltactiek zullen gaan toepas sen als in Noordwijk. Toen werd de buitenspelval toegepast, waaraan de ne derlaag te danken was. De wedstrijd be gint in de Dijkpolder om 3 uur. Excel sior 2 gaat naar 's-Gravenzande en komt uit tegen 's-Gravenzandse Sportvereni ging 2. aanvang 3 uur. Verder programma: Excelsior P 4— Excelsior M 4; G.S.S. 3Excelsior M 5 en Egelantiers Boys 3—Excelsior 7. De ze wedstrijden beginnen om 3.15 uur. Junioren: W.R.W. alExcelsior Ma 1. 3.15 uur; Excelsior M cl—R.K. W.I.K. cl, 2.00 uur; Excelsior M c2—Dindua c2, 3.30 uur en Excelsior M c3Hollan- diaan c 2, 3.00 uur. Dr. H. J. Jaanus sprak hedenmiddag in de dienst van de alle-dag-kerk, die in de St. Laurenskerk werd gehouden over het onderwerp „De ziener", het geen betrekking had op Lucas 2: 2235. Simeon, die dikwijls aangeduid wordt als „de ziener" leefde in de verwach ting van Hem, die komen zal om het volk Israël te vertroosten. Hij wachtte dus op het heil van de gehele wereld. Dit verhinderde hem om ooit een egoïst te worden. Ook wij verwachten wel eens iets. maar dit blijft meestal par ticulier, aldus dr. Jaanus. Simeon zal alle gebeurtenissen steeds in het raam van de komst van Gods Koninkrijk. Als wij iets zien wordt de begeerte opgewekt en wij willen deze dan liefst direct bevredigen. Simeon wachtte echter als een kind. Het kind wacht als de wachters op de morgen, de morgen, ach wanneer.. Daarom kan Simeon het kind ont moeten. Pas wanneer de mens gelijk een kind is, kan hij de daden Gods be grijpen. Toch heeft ook deze ziener' no» een duwtje van de Heilige Geest no dig gehad om Zijn Zaligmaker te ont moeten. Hij gaat dan af op een paar eenzame, arme ouders en hij gelooft dat God in de gedaante van een kind gekomen is. Laten wij ook zijn ais deze Simeon. Rustig wachtend, voorzichtig, open en met heimwee vervuld. Ook dan kunnen wij zeggen: ,,Laat Gij, Heer Uw knecht thans henengaan in vrede.* DE graficus Jan Bezemcr we kun nen het na een bezoek aan de ex positiezaal „Zuid" van de R.K.S. tc Rot terdam wederom constateren blijft steeds nlenwe, technische, mogelijkhe den vinden om 'het coloriet van zijn li tho's nog inniger en rijker te maken. Bezemer is een virtuoos van de tech niek, zijn formidabele kunnen stelt hij volkomen in dienst van de pure schoon heid. Goed. hij graaft niet diep, hij is in enkele wer ken alleen maar estheti cus, maar dan ook wer kelijk estheticus. De ob jecten, die hij uitbeeldt dienen dan ook veelal slechts als sierlijke af wisseling voor het be langrijkste in dit werk: het wonderlijke fond. dat alles draagt. Een fond. dat een bloeien de weelde is van schone, flonkerende kleuren, die op zichzelf al een intense belevenis zijn. Virtuositeit kan gevaarlijk zijn. Maar in Bezemers nieuwe werk ontdekken we toch geen spoor van oppervlakkig heid of gemakzucht, de vormgeving blijft, ondanks de welige maar gave en evenwichtige kleurvoering, uiter mate zelfverzekerd. Het gehele oeuvre wordt beheerst door een sfeer van milde zonnigheid; het zijn bespiegelingen van een hart verwarmende èn grijpbare schoonheid. Er zijn in dit laatste v/erk aanwijzin gen, dat Bezemer zich in toenemende mate richt op de abstrahering. De nog uitgebeelde objecten hebben siechts een decoratieve functie, ze zijn onder deel van een subtiel spel van kleuren en vormen, vormen, die echter meer en meer verdwijnen in het kleurrijke en fantastische fond. waarop ze als het ware gebouwd zijn. Tot 15 januari. Op het fietspad van de Groene Kruis weg onder Poortugaat hebben zich maandag twee ongelukken met brom fietsen voorgedaan. Het eerste slacht offer was de metselaar W. uit Klaas waal die in botsing kwam met mejuf frouw B. uit de Rcpelstraat in Poor- tugaal, die links op het fietspad liep- Mejuffrouw B. mankeerde niets, maar de heer VV. brak het linker sleutelbeen en moest naar het Zuiderziekenhuis overgebracht worden. Omstreeks zes uur deed zich een soort gelijk ongeval voor. De heer B. even eens uit de Repelstraat liep ook links op het fietspad en werd aangereden door de tegemoetkomende brommer L. de H. van de Meeuwenplaat. De heer B. mankeerde niets. De heer L. is met een ernstige blessure aan de linker schouder naar het ziekenhuis Dijkzigt overgebracht. In beide gevallen ver leende dokter P. Greup de eerste hulp. Uit deze beide gevallen blijkt wel dat een voetpad waarover in de" gemeente raad reeds meerdere malen gesproken is, nu toch wel zeer urgent wordt. Het vervoer van passagiers via d Luchthaven Rotterdam gaf over 1960 1: opzichte van het, voorafgaande jaar c aanzienlijke stijging te zien, nl. 129.4' passagiers tegen 55.453 in 1S59. Het e- tal transito-passagiers nam evenec. toe, van 4.086 tot 6.784. Ook het vrachtvervoer ontwikkeld m belangrijke - .mate. nl. va» 3.866.243 kg in 1959 tot 7.054.162 kg in lyou. Via de Heliport werden 4500 passa giers vervoerd, tegenover 3790 in 1959

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2