ZêL In feite heeft Schiedam geen i stationsgebouw meer Sportvakbeurs toont veie praktische nieuwtjes Actie voor hongerend Kongo te V laar dingen Coöperatieve Raiffeisenbank bestaat 50 jaar Groene-Golf ter beveiliging van voetgangers Ds. H. J. Kouwenhoven in Vlaardingen bevestigd Twaalfjarige jongen met moeder op roverspad S k&^£KVATERW rJnA Schiedams politienieuws Dagboek Anne Frank Ruim 1250 blikjes voor Kongo Verkeerslichten op Pleimveg Mens zonder God vleugellam" Scholieren brachten 1560 bijeen voor Kongo-actie Brandstichting uit baldadigheid Auto's botsten Tournee Theo Olof enMarinusFlipse Buit van 500 bij inbraak Veranderingen Goede prestaties tijdens vaardigheidsproeven Werkende Jeugd en Muziek Draagt Elkanders Lasten G.B.C. -kinderfeest Tweede culturele avond van ver. „Vegla Instuifavonden „Goede Haven" geslaagd gestart Welfare-artikelen in Rode Kruis-gebouw Maassluis Vakature-lij sten Oplossing voor „Vraagstuk Wedde" in zicht Verzoeking Filmvoorstellingen „Veilig Verkeer" Met brommer geslipt Vrouwelijke directeur van Spoomvegmuseum N.C.R.V. ontspannings avond TROUW Maandag 23 januari 1961 SCHIEDAM. Indachtig het spreekwoord dat men geen oude schoenen moet weggooien, alvorens xnen nieuwe heeft, namen we za terdag een kijkje op het Station Schiedam, dat thans in feite geen stationsgebouw heeft. Immers vrij dagavond laat werd het oude ge bouw voorgoed gesloten, terwijl het in de bedoeling ligt om deze week de eerste paal te slaan voor het nieuwe stationsgebouw, waar voor reeds 36 palen gereed liggen, de 'heistelling al ter beschikking is Evenals de verdere materialen van de fa. v. d. Wees Transporten Delft 'en Dordrecht. Advertentie jTfa# fijn, roggebrood! i Kinderen 2ijn dol op roggebrood, Laat hen er maar van eten zoveel zij lus- ten. Het is gezond, voedzaam en licht ^verteerbaar. Bovendien bevordert rog- gebroed de spijsvertering. ;Op roggebrood smaakt alle 'brood beleg, zoet of hartig. Een sneetje roggebrood is weer eens iets anders dan de gewone boterham. 'VRAAG.HET ÜW BAKKÉR' Burgerlijke stand van Vlaardingen Ce fa vertoont: 77 MANNEQUINS Aangemoedigd door een televi- sieuitzending, waarin te zien was, hoe kinderen van een Amsterdam se school in korte tijd een groot bedrag inzamelden voor de hulp aan Kongo, hebben vijftig leerlin gen van de nog geen jaar oude „Prins Willem van Oranje" school voor U.L.O. te Krimpen a. d. IJs- sel een bedrag van 1160 inge zameld. MANNEQUIN maastunnelbuizen afgesloten De passagiers voor de treinen moesten Yanaf zaterdag hun kaartjes kopen in het voormalige wachtlokaal aan het oude Station, dat tijdelijk is ingericht als plaat- Senkantoor en dat voor de reizigers geen hindernis blijkt te zijn, aangezien men oveneens met drie loketten de mensen Van dienst kan zijn. i Het enige bezwaar zou kunnen zijn, dat men eerst een stenen oprit op moet, al vorens men bij de loketten is, maar hier ■staat tegenover, dat de doolhof van voor- meen geheel verdwenen is. Zodra men zijn kaartje heeft gekocht, gaat men via een weg van 50 meter naar de eerste tunnel, die naar de diverse perrons leidt Het huidige Stationsplein is ook heel wat veranderd. De weg naar bet oude stationsgebouw is geheel met zand be zaaid en eromheen staat een groot hek. Waarachter het gebouw staat te wachten op de sloop. Intussen zal het nieuwe pand een hon derd meter ten westen hiervan gebouwd SCHIEDAM. Het gymnastieklokaal aan de Tttinlaan was zaterdagavond ge vuld met een troot aantal adspiranten van 1416 jaar van de Christelijke gymnastiekvereniging D.O.K. Deze jeug dige turners en turnsters hielden hun onderlinge wedstrijden en legden daar naast hun vaardigheidsproeven af. Te technische staf van D.O.K. was present om de kwaliteit van dit alles te beoordelen en over 'de hele linie ge nomen was zij uiterst tevreden over het gepresteerde, vooral over de jon gens. Er werd op deze avond een Vijfkamp gehouden in de volgende onderde len: langemat, ringen, brug, paard- springen en rekstokken. Tevens werden op de lange-mat enkele demonstraties •gegeven, die eveneens op bijzonder hoog peil stonden. Eerst om half elf waren zaterdag avond de wedstrijden ten einde en had den de volgende DOK'ers een prijs be haald. Meisjes le graad: 1. Els van Ravens, -25,40 punten; 2. Yvonne Ewetheul, 23.55; 3. Ria van Dam, 23.10. Meisjes 2e graad: 1, Marion Lagendijk, 22,95; 2. Ch. van Dien 22,50; 3. Martha Nagte- gaal 21,35. De prestaties van de jongens waren beter, zoals we reeds opmerkten uit de woorden van de heren juryleden. Ook uit de gegeven punten komt dit duidelijk naar voren. Jongens, le graad: 1. Max Pranger, 44,25 2. Kees Noo- men, 42,75 3. Henk van Rij 3 40,75. Jongens 2e graad: 1. Jan van Otterloo, 31,10; Piet Zwaneveld 30,25; 3. Ton v. d. Vlugt 29,00. SCHIEDAM. De afdeling Schiedam van „Werkende Jeugd" heeft haar reeks contactavonden zaterdag weer .vervolgd met een uiteenzetting over klassieke muziek, door de heer D. Kon- wenhoven uit Schiedam. De hobby van de heer Kouwenhoven Is muziek. Via de bandrecorder heeft hij opnamen laten horen van bekende comoonisten, zoals: Chopin, Verdi Tsjaikowsky en Mozart. Hierbij heeft de spreker de jongeren toelichting gege ven over de werken van deze grote comoonisten. Na de pauze werd de avond met een 'zg. komspel besloten. SCHIEDAM. De plaatselijke com missie Schiedam van het algemeen so ciaal fonds ter bevordering van de volksgezondheid „Draagt Elkanders Lasten" deelt mede, dat aanvragen om hulp van het fonds uitsluitend kunnen worden ingediend bij de secretaris. 1. J. Hagestein, v. Ostadelaan 34a. Aan vragers dienen tenminste een half_ jaar iid van een christelijke bond te zijn. 0 Zaterdagmiddag wilde de heer N. H. 'M. B uit Rotterdam met zijn auto keren op het stukje weg voor de St. Joris Doele 'te Schiedam, langs de zwaaikom in de 'Schie. Zonder om te kijken reed hij daarvoor achteruit, waarbij de auto met de achterwielen over de kaderand viel. 'De wagen bleef op de voorwielen en de 'chassis nog net op de kade rusten. De heer B. kon zich met zijn drie kinderen 'die in de auto zaten uit de benarde posi- -tie verlossen. Niemand liep letsel op en -de auto is met behulp van een kraan- wagen op de kant getrokken. '0 In Bretna's Kwasten- en Borstelfabriek aan de Nieuwe Mfithenesserstraat te Schiedam is dit weekeinde een inbraak gepleegd. Door een ruit in te drukken aan de achterkant van het gebouw ver schafte de inbreker zich toegang tot het kantoor. Hier haalde hij kasten en bu reau's overhoop en smeet een deel van de inhoud op de vloer. Een klokje en wat postzegels worden vermist. De schade aan kasten en bureau's is echter veel groter en wordt geschat op 400. a Van de 14-jarige Frederike E. B. is de kleding gestolen uit het Sportfondsen- bad te Schiedam. Het meisje mist haar regenjas en handschoenen. 0 Zaterdag had de heer J. J. zijn fiets niet op slot op de Broersvest te Schiedam neergezet: het rijwiel is verdwenen. De heer H. S. deed aangifte van de diefstal van zijn brommer, die hij zaterdagmid dag op slot in de Van Leeuwenhoekstraat had neergezet. Ook de heer J. H. is zijn fiets kwijt, die niet op slot bij het terrein van Hermes D.V.S. was neergezet. worden, waarvan het in de bedoeling ligt om dit in 1962 in gebruik te nemen. Verder vindt men op het plein vol doende parkeergelegenheid voor de RET- bussen, waarvan de lijnen 39. 40, 41, 44 en 60 ieder een aparte inrij hebben met eigen standplaatsen. De telefooncel, brievenbussen en post zegelautomaten zijn verplaatst, doch zijn in ieder geval nog te vinden bij de in gang van het tijdelijke pad naar de lo ketten. Al met al zal er in de komende maan den veel activiteit heersen nabij het Sta tionsplein, waarbij de bewoners van Schiedam dan de prettige gedachte heb ben, dat binnen afzienbare tijd onze stad een prachtig station met stationsgebouw rijker zal zijn. SCHIEDAM. Honderdvierenzestig kinderen van de leden van de Christe lijke Bedrijfsgroepen Centrale (C.B.C.) hebben zaterdagmiddag de grote zaal van Chr. Sociale Belangen tot de laatste plaats bezet bij het kinderfeest, dat de ze vereniging daar had georganiseerd. Na het openingswoord van voorzitter A. Goudzwaard en zijn vertelling over „Elia op de berg Karmel" zongen de kinderen „Er gaat door alle landen, Een trouwe Kindervriend."' Daarna werd hen een vrolijk pro gramma geboden met verschillende leu ke films van Walt Disney. De trakta ties ontbraken evenmin op deze geslaag de feestmiddag, waarbij aan alle aan. wezigen nog een extra versnapering mee naar huis werd gegeven. SCHIEDAM. De Ontspanningsver eniging „Vegla" heeft zaterdag In ge bouw „Irene" haar tweede culturele avond gehouden, waar de heer M. A. de Wijs een lezing hield over: „Het wonder der sterioscopie", waarin hij bij de vertoning van de dia's werd ge assisteerd door Hugo de Wijs jr. Hugo de Wijs heeft in opdracht van het Nederlands Instituut van Culturele Voorlichting grote buitenlandse reizen gemaakt, waarbij hij de mooiste plek jes van de wereld op de lens vast heeft kunnen leggen. Hierdoor, en door een speciale bril die de bezoekers uitgereikt kregen, wer den fraaie beelden te zien gegeven, waarvan de heer De Wijs vertelde, dat dit eigenlijk de echte cinerama is. De heer J. de Pater heeft de avond geopend, waarbij hij mededeling deed van de derde avond, die op 28 januari gegeven zal worden en waarop de film: „Schipper naast God" vertoond zal wor den. Tevens kondigde hij reeds aan de drie toneelavonden op 8, 15 en 22 april. Dan zal ,,Geron" brengen het stuk: „Kleine kinderen worden groot.". SCHIEDAM. In de benedenzalen van de nieuwe Gereformeerde kerk de ,rf3oede Haven" hebben zaterdagavond tientallen jeugdige bewoners van Sehie- dam-Zuid de eerste instuifavond tot een succes gemaakt. De jongeren beneden de 15 jaar wer den op zaterdag van S8 uur verwacht en de ouderen vanaf 8 uur. Er is druk gebruik gemaakt van de diverse spelen, zoals tafeltennis, dammen, schaken, voetbalspelen en andere gezelschapspe- len. De biljarters hadden hun eigen afde ling, want daarvoor waren instructeurs nodig om de jeugdige biijartliefhebbers te instrueren m deze sport. De heren, H. van Katwijk en A. Knikman stelden zich op deze openingsavond beschik baar om <le jongens de techniek van de biljartsport bij te brengen. De predikant van Schiedam-Zuid, ds. W. A. Krijger gaf op deze eerste avond blijk van zijn belangstelling en met een gevoel van tevredenheid kon hij ons mededelen, dat de jeugdigen dergelijke ontspanningsavonden zeer op prijs stel den. Ds. Krijger achtte de opkomst goed. vooral gezien het feit, dat D.O.K en Wenkende Jeugd op deze avond ook een verenigingsavond hielden. Het ligt in de bedoeling om de in- stuifavonden iedere zaterdag te doen houden. SCHIEDAM. De afdeling Schie dam van het Nederlandsche Roode Kruis vraagt op de komende drie donderdagavonden de belangstelling van de Schiedamse ingezetenen. Een aantal patiënten, dat langdurig aan hun ziekbed gebonden is, heeft in de afgelopen maanden weer verscheide ne welfare-artikelen gemaakt, die zij op drie avonden in het Rode Kruis- gebouw aan de Warande te koop aanbieden. Een negental vrijwilligsters heeft zijn vrije tijd opgeofferd om deze goederen bij de zieken af te halen en ze zorg vuldig uit te stallen in het gebouw aan de Warande. Mevrouw Sjoers die ons dit mede deelde was verheugd te kunnen ver tellen, dat in april nog vier dames zich met dit liefdewerk gaan belasten, zodat straks een groep van dertien dames be schikbaar is om om dit belangrijke werk voort te zetten. Afgelopen donderdag waren de goe deren reeds uitgestald en is er zelfs al een klein deel van verkocht. Men had op die avond een aantal leden uitgeno digd om. het nieuwe gebouw te bezichti gen, waarvan de kijkers gebruik heb ben gemaakt reeds de kleedjes, tasjes, mandjes en andere snuisterijen te be zichtigen. EEN VAN ONZT 7 SOORTEN; Fries. Bereid van ge- broiceti rogge, zonaer j enige toevoeging. Het j stevige lekkere brood, dat onze Noordelijke landgenoten zo waar- J deren. Dat moet U ook eens proeven. U kunt i er heerlijke sandwiches van maken voor Uw gezellige avond LET OP DE NAAM TEN HOEVE OP ELK PAKJE. Ten Hoeve, meer dan een halve eeuw roggebroodbakkers. Neem morgen weer een pakje. Uw bakker heeft het. VLAARDINGEN. De burgerij heeft zaterdagmiddag tussen twee en zes uur laten zien, dat zij bereid is haar giften voor de hongerende Kongolese bevolking te deponeren op één der vier plaatsen, welke daar toe waren bestemd. Zoals bekend werd de zaterdag daar voorafgaande aan de Vleeshal len f 2.500 afgeleverd. Het comité had als doel gesteld, dat dit bedrag nu minstens zou worden verdubbeld, omdat vier plaatsen waren bekend gemaakt. Inderdaad werd deze wens bewaarheid, want zaterdag bedroeg de totale opbrengst 5.170. Op het centrale punt aan de Vlees hallen op de Markt werd bijeenverza meld 2.564; de post aan de Visbank telde bijeen: 1.471. In de Wetering- school aan de Van Boisotstraat zorgden de bewoners van de Westwijk voor 351, terwijl in de hal van de R.K. kerk aan de Van Hogendorplaan 784 werd geteld. De actie die is uitgegaan, van de ge zamenlijke kerken en het Leger des Heils is daarmede zeker geslaagd. Ner gens w°rd gecollecteerd of gebedeld, want de gelden werden spontaan naar de diverse posten gebracht. Wel waren VLAARDINGEN. Zaterdag 28 janu ari zal het vijftig jaar geleden zijn. dat de Coöperatieve Raiffeisenbank in Vlaar- dingen werd opgericht. Dit heuglijk feit zal herdacht worden met een receptie, te houden op diasdag 31 januari 's middags van vier tot zes uur in gebouw Muzanda. Bovendien gaat het jubileum gepaard met een rijksdaalderactie. Iedere tiende be staande of nieuwe spaarder wachten twee rijksdaalders, ieder 35ste spaarder ont vangt er vier, terwiji iedere honderdste inlegger zes rijksdaalders ter beschikking krijgt. Sedert augustus 1953 zetelt de jubile rende bank in het toen officieel geopen de fraaie moderne gebouw aan de Ke- theiweg 46. Vijftig jaar geleden was de bank bij de toenmalige gemeente-ontvan ger, de heer H. de Groot gehuisvest. Hij was de eerste kassier. In 1942 werd de heer De Groot opgevolgd door de heer K. Moerman, tevens kassier van het ban kierskantoor Stahlie, Moerman en Co., in 1947 opgegaan in de Twentsche Bank. In dat jaar werd de heer D. L. A. Geelen kassier, die thans nog deze functie ver vult. Verder bestaat het huidige perso neel uit zijn zoon, de heer H. Ch. Geelen die als assistent-kassier functioneert en de dames Hoogerwerf en Moerman. De coöperatieve boerenleenbanken werden opgericht met als doel: bevorde ring van het sparen op het platteland en uit de ingelegde gelden voorschotten en kredieten, aan zijn leden te verstrekken. Vooral de boerenleenbanken in de gro tere gemeenten zijn er de laatste jaren toe overgegaan hun naam in Raiffeisen bank te wijzigen. Dit houdtc'dus onder meer in, dat iedereen, ongeacht zijn be roep, lid kan worden. Bij de Raiffeisen bank in Vlaardingen zijn zelfs tachtig procent van de leden niet-boeren. Het ledental nam reeds het eerste jaar enorm toe, want het steeg toen van 79 naar 282 leden, terwijl het aantal spaar boekjes van 76 op 1114 kwam te staan. Vooral de laatste tien jaren lieten een spectaculaire uitbreiding zien. Een stij ging van 400 procent van de spaarsaldi, VLAARDINGEN. Bij het Geweste lijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord bevmdt zich thans een vakature- lijst. waarop personeel wordt gevraagd in een twaalftal plaatsen m Nederland. Alle inlichtingen over de vakatures zijn te verkrijgen op het arbeidsbureau, da gelijks van 9 tot 12 uur, alsmede woens dagavond van 7 tot 8 uur. In Vlaardingen is dit bureau geves tigd op de Oostnavenkade 78; in Schie dam op het Broersveld 144 en in Maas sluis op de Zuiddijk 16. Aldaar worden ook inlichtingen verstrekt over eventu eel gewenste plaatsingsmogelijkheden, terwijl ook kan worden geïnformeerd over emigratie. De vakatures bevinden zich te Brielle, Emmen, Den Haag. Haarlem. Heerde, Hoogeveen, Rotterdam, Slikkerveer, Stadskanaal, Steenwijk, Tilburg en te Venlo. Gehuwd: Cor Dirk Boot 22 jr. en Agatha van der Lelij 22 jr. Geboren: Pleter z. v. K. IJdo en N. Heijndijk, Arentma d. v. D. Boot en M. Bos, Aklara T. E. d. v. J. Bakelaar en L. Melissant, Araa C. L. d. v. F. J. Obthoorn en A, L. M. Aisemgeest, Klaas A. z. v. C. M. Boet en M. Men- nega, Jacqueline M. d. v. J. C. Kee- gel en H. van de Laar. Overleden: A. Slegtenhorst 3 W. van 880 procent van het tegoed in reke ning-courant, van 406 procent in verstrek te voorschotten, van 618 procent in de debetsaldi in rekening-courant, van 1300 procent in de omzet en van 398 procent in het balanstotaal. In de laatste vijf jaar werden de debetsaldi in rekening-cou rant meer dan verviervoudigd, de spaar saldi. de verstrekte voorschotten en het balanstotaal in rekening-courant bijna verdubbeld. VLAARDINGEN. In de Stadsge hoorzaal hoopt de Plaatselijke afdeling van de Christelijke Filmactie woensdag en donderdagavond te vertonen, de be klemmende film: „Het dagboek van An ne Frank". In verband met de lengte van de film (ongeveer drie uur), zul len beide voorstellingen precies om acht uur beginnen. In tegenstelling tot de andere Cefa- voorstellingen zal er ditmaal geen vrije kaartverkoop zijn, hetgeen inhoudt, dat deze filmavonden strikt besloten zullen zijn. MAASSLUIS. Voor de melkactie Kongo, georganiseerd door Het Jeugd Rode Kruis, werden zaterdagmiddag, in samenwerking met de Ned, Herv. Dia conie, Ned. Herv. Jeugd-Raad en de beide Ned. Herv. Scholen voor L.O.: de Kon. Wiihelminaschool en de Min. de Visserschool, in de Grote Kerk niet minder dan 350 blikjes met melk gede poneerd, alsmede een belangrijk bedrag aan geld. Door de Kon. Wiihelminaschool en de Min. de Visserschool waren' reeds reS' pectievelijk 333 en -571 blikjes bijeenge bracht, zodat in totaal 1254 blikjes met melk zijn ontvangen. -Donderdag zal het resultaat van deze samenwerkende actie, waaronder ook de resultaten van Maasland en Hoek van Holland bekend zijn. op de vier plaatsen grote spandoeken aangebracht, waarop men kon lezen, dat de nood hoog is en dat om uit komst werd gevraagd. Buiten dit totaie bedrag van 7.617 om, zijn de afgelopen week ook de schoolkinderen gaar, meewerken, om de nood in Kongo te helpen lenigen. Zij doen dit op verschillende manie ren; er worden levensmiddelene inge zameld, terwijl anderen weer geld mee brengen. Hoe het ook gebeurt, ook de jeugd heeft begrepen, dat er iets ge daan moet worden, en dat blijkt wel uit de wijze, waarop zij aan hun ouders een „beroep" doen geld en goederen voor dit mooie werk af te geven. Tot de velen, die voor deze Vlaar- dingse actie zijn warmgelopen behoort een Vlaardings bedrijf. Dat heeft een vrachtwagen voi blikken met speciaal voor de tropen bestemde soep beschik baar gesteld, waarvoor alle hulde. Sportliefhebbers kunnen tot en met 25 januari hun hart weer ophalen. In het Ahoy-gebouw te Rotterdam wordt namelijk tot en met 25 januari een 2e Internationale Benelux Sportvakbeurs gehouden, die de nieuwste snufjes op sportgebied op de markt brengt. De nadruk valt hierbij deze keer voor al op de kampeersector, maar ook andere sectoren zijn sterk vertegenwoordigd. Het geheel is overzichtelijk opgesteld cn be slaat een oppervlakte van 15000 m-, voor waar geen kleinigheid, waarbij het veel zeggend is dat de beurs 80groter is dan in januari 1960. Van de nieuwste snufjes die getoond worden, kunnen wij uiteraard slechts enige vermelden. Een belangrijke verbetering heeft de rolschaats ondergaan. De brede voor plaat, die op zichzelf reeds het vermel den waard is, wordt overkoepeld door een brede, leren kap, hetgeen het voor deel heeft dat de voet stevig vast zit. Het accent van deze rolschaats valt in het bij zonder op de grote rubber wielen, die een grote mate van slijtvastheid bezitten en doordat dit materiaal zeer hard is. wordt het lawaai ondervangen en tevens de stroefheid. Een eenvoudig apparaatje brengt voor velen een uitkomst. Dit maakt het mo gelijk om defecte binnenbalien eruit te halen en deze door nieuwe te vervangen, waardoor de kosten geheel teniet wor den gedaan. Een zg. gezinspet" brengt op het ge bied van -de herenmode een revolutionaire verbetering. Dit hoofddeksel is door de elasticiteit geheel rekbaar en daardoor niet aan maten onderhevig. Bovendien kan deze pet aan de achterkant worden uitgetrokken, waardoor de oren en nek Advertentie MAASSLUIS. De dienst der ge meentewerken te Maassluis is reeds geruime tijd bezig in de nabijheid van de Wedde -een oplossing in de ver keerssituatie te bewerkstelligen. p Doordat de bestuurders van voertui gen, die de Wedde opgaan, te veel links houden, kunnen moeilijkheden met net verkeer op de Noorddijk ontstaan. Door de bebouwing ter plaatse is het uit zicht erg slecht, zodat er reeds diver se malen verkeersongevallen hebben plaatsgevonden. Het ligt nu in de bedoeling op deze plaats een vluchtheuvel te maken, met verkeerszuilen, waardoor het verkeer gedwongen wordt om in de bocht meer rechts te houden. Ook met de voetgan gers zal rekening worden gehouden, daar het bestaande trottoir wordt ver breed, terwijl aan de andere zijde van de Wedde een nieuw trottoir zal wor den aangelegd. In de zeer goed bezette Pniëlkerk te Vlaardingen heeft ds. H. J. Kouwenho ven, gerefgrmeerd predikant te Rotter- dam-Deifshaven, zijn intrede gedaan in deze gemeente. Ds. Kouwenhoven werd vervolgens bevestigd door de plaatselij ke predikant van de Gereformeerde Kerk ds, G. Aalbersberg. Medewerking gedurende de dienst werd verleend door het plaatselijke kerkkoor o.l.v. W. Bol derman. Als thema voor zijn preek had. ds. Kouwenhoven gekozen Johannes 6 vers 35a: ,,Ik ben het brood des levens". Het leven begint en eindigt bij Jezus, aldus de predikant. Wanneer de mens zonder God leeft is hij verminkt, be schadigd en vleugellam. De nood. zon- der God te zijn, resulteert In de wel bekende spreuk, die wijst op de verlo ren zoon ver in de vreemde. Na de predikatie werd de nieuwe pre dikant door de gemeente toegezongen met de woorden van gezang 51 vers 2 en 3 (gew). Na de predikatie werd het bevesti gingsformulier voorgelzen door ds. Aal bersberg, die in aansluiting hierop preekte over de tekst, die staat in Mat- theus 4 vers 4: „Bij brood alleen zal de mens niet leven". Toch heeft Hij zich niet losgemaakt van de zondige mens, door stenen in brood te veranderen. God zelf en de boodschap zijn dingen van hoger waar de dan de materiële dingen die de hui dige in zijn leven kent, zo besloot ds. Aalbersberg zijn preek. Na afloop van de dienst werd de gele genheid geboden om ds. Kouwenhoven persoonlijk welkom te heten. In. de consistorie van het kerkgebouw werd achtereenvolgens het woord ge voerd door ds. H. J. Heynen, die sprak namens kerkeraad, en diens collega in Vlaardingen; ds. J. Couvee, gerefor meerd predikant te Schiedam namens de Classis Schiedam, en ds. J. van Noort, namens de Ned. Hervomde Ge meente. de Chr. Geref. Kerk en de Ge- ref. Gemeente. Tot slot van deze gelegenheid sprak wethouder M. H. K. Weststrate, na. mens het College van Burgemeester en Wethouders te Vlaardingen. Alle toespraken werden door de pas bevestigde predikant ds. Kouwenhoven beantwoord. Ds. Kouwenhoven, die dertig jaar oud is, was predikant van de gere formeerde kerk te Heinkenszand, voordat hij in Rotterdam-Delfshaven tot predikant werd benoemd. Advertentie GEVRAAGD bij CARGELLI Claes de Vrieselaan lil b Rotterdam Aanmelden tussen 911 uur. De Vereniging voor Veilig Verkeer te Rotterdam zal op 30 januari twee voor stellingen geven van haar nieuwste film getiteld ,,U bent een van de vijf'. De voorstellingen vangen aan om 19.30 en 21.30 uur, in het gebouw Atrium, Ka- rel Doormanstraat 143. Voor de aanvang van de film zal de hoofdinspedteur der verkeerspolitie te Rotterdam, de heer P. Dijkxhoorn een korte inleiding hou den over d'e problemen, die zich ont wikkelen tijdens de metro-bouw. Een der hoofdrolspelers uit de film, de heer Heinz zal deze toelichten. De Rotterdamse verkeerspolitie heeft een nieuwe positieve stap gedaan tot een grotere verkeersveiligheid voor voet gangers. Immers de voetganger levert in het moderne verkeer een steeds groter wordend gevaar op. In Rotterdam is een van die wegen die voor de voetgangers een groet gevaar opleveren thans ge deeltelijk beschermd. Het betreft het gedeelte van de Pleinweg tussen de Wolphaertsbocht en de Mjjnsherenlaan. Op dit gedeelte van het tunnel-tracé be vinden zich, zoals bekend, drie over steekplaatsen. Ter hoogte van de Goereesestraat heeft men indertijd een. proef genomen met de zg. knipperbollen. Dit voldeed echter zo slecht, dat men de bollen binnen twee dagen weer heeft verwijderd. Het bleek dat het snelverkeer niet snel genoeg op het overstekende publiek kon reageren en dat de voetgangers zo weinig disci pline toonden, dat zij zelfs gevaar voor zichzelf opleverden. Men heeft toen een andere oplossing voor het oversteekvraagstuk moeten zoeken. De voetgangerslichten, die door middel van een drukknop door de over stekers zelf bediend kunnen worden, bleken niet praktisch te gebruiken op dit weggedeelte. Men heeft toen zijn keus laten vallen op een geheel ander, en in onze stad zelfs nieuw systeem. De verkeerslichten-installatie bij de Wol phaertsbocht werden reeds automatisch bediend en binnenkort zal men ook de installatie bij het Zuidplein automatise ren., Men heeft op het traject tussen de kruispunten Wolphaertsbocht en Mijns- herenlaan. drie series verkeerslichten aangebracht. Indien men op het trapect met een gemiddelde nselheid van 45 kilometer per uur rijdt, kan men zonder stoppen de verschillende verkeerslichten passeren. De „verkeersgolven" passeren de lichten, die hierna het onveilig teken geven. In de periode die, tussen het pas seren van twee verkeersgolven, over- blijt, krijgen de voetgangers gelegenheid over te steken. Dit systeem levert, als automobilist en voetganger zich aan de regels van het spel houden, nagenoeg geen gevaar op. Het is echter noodzakelijk dat dan alle voetgangers genoeg zelfdiscipline kunnen opbrengen om op het groene licht te wachten, ok al komt er op het eerste gezicht geen ander verkeer aan Die is een van de nieuwe voetgangers oversteekplaatsen op de Pleintveg. Deze oversteekplaatsen stillen aan de voetgan gers een maximum aan veiligheid bieden, indien zij zich aan de voorschrijten hon den. De installaties zullen binnenkort, als de elektronische bedieningsapparatuur is gearriveerd, in gebruk u-orden ge- beschermd worden tegen de kou, hetgeen vooral zeer aangenaam is bij de winter. sport. Dezo expositie toont ook dat kanonnen het sportterrein in de toekomst meer en meer zullen veroveren. Wij zagen bijv een tcnnistiaimngsmachine, die naar wij vernamen reeds enige tijd in Amerika grote diensten bewijst De trainers sten. den hier aanvankelijk enigszins sceptisch tegenover. In de praktijk is evenwel ge bleken dat deze machines veel gemak bezorgen. Een handig apparaat voor trekkers >s de Super Bleuet, die in gesloten toestand een gladde metalen kogel vormt van klein formaat Door de kop eraf te trekken is dit kookapparaat onmiddellijk gereed voor het gebruik. Voor de jeugd heeft men de construe, tie op een eenvoudiger systeem geba seerd, waardoor de prijs >>ntge guldens lager ligt. Zaterdagmorgen was de gehele school in- touw met het tellen van -r d en -het wisselen van het kleingeld. Een bed-rag van ƒ1160 werd vanmorgen ge stort op giro 777 van /net Rede Kruis Het spreekt vanzelf dat niet alleen de leerlingen var, de school maar ook het hoofd de heer C. G. de Graaff bijzon der trots op het resultaat waren. Ook de vijfde klas van de Groen van Prinstererschool in Krimpen aan den IJssel heeft zijn best gedaan voor c'; kinderen m Kongo. iDe heer Gerritsen kon een bedrag van 400 voor de ak- tie overmaken. Vijfmaal is de brandweer in het afge lopen weekeinde moeten uitrukken voor het bestrijden van kleine binnenbranden in de Boxmeerstraat en Mierlostraat. Het betreft hier brandjes m leegstaan de woningen, die bestemd zijn voor de sloop. De branden ontstonden door bal dadigheid van de jeugd. Deze sleepte asphaltpapier en ander brandbaar mate riaal in de woningen en stak dit aan. De brandweer bluste de brandjes roet een nevelstraal. Vijfmaal vonden brandjes plaats. Juist als de brandweer het ene brandje geblust had en weer was inge rukt, brak op een andere plaats het vuur weer uit. Voor de jeugd ongetwijfeld een leuk spelletje, maar voor de brandweer een lastige bezigheid. Op de kruising De SlingeMeijenhage te Rotterdam is zaterdagnacht een volki- wagenbusje tegen een personenauto ge botst. Van de 8 personen in het busje raakten er drie gewond. Het waren de 49-jarige mevrouw H. C. v, D, uit de Rilland Bathstraat, die hoofdwonden op liep, de 38-jarige mevrouw M. H van D van de Kerkwervesingel, die een hoofd wond kreeg en de 34-jarige bankwerker H. F. van D. uit de Gouwstraat, die door de kracht van de botsing uit de auto werd geslingerd. Blij kreeg kneu zingen aan de rechterheup. Allen werden naar het Zuiderztekenhuis vervoerd. Een takelwagen sleepte beide zwaarbescha- digde auto's weg. Op de Nieuwe Binnenweg te Rotter dam is zondagavond de 21-jarige losse werkman T. van L. uit de Hobbema- straat te Schiedam met zijn bromfiets op de tramrails geslipt en gevallen. Met schaafwonden aan het gezicht en ver moedelijk een hersenschudding werd hij naar het Dijkzigtziekenhuis vervoerd. De violist Theo Olof en de pianist Marinus Fiipse zijn zaterdag j.l. voor een 14-daagse tournée door Italië, waar zij o.m. in Messina, Rome, Bari en Milaan zullen optreden vertrokken. Naast werken van Bach. Beethoven en Mozart zal op elk programma de Sonatine van Ton d'e Leeuw worden uitgevoerd. Ook zal het duo een opname voor Ra dio Genève verzorgen, waar behalve de Sonatine van Ton de Leeuw een viool sonate van Hans Kenkemans ten gehore zal worden gebracht. Sedert eind november heeft de 30- jarige mevrouw M. H, v. G.-B. samen met haar 12-jarig zoontje vele dief stallen in winkels in het centrum van Rotterdam gepleegd. Ook ging zoon lief er wel a'Ileen op uit en stal dan op loswallen en langs de weg wat maar van zijn gading was. Thuis bij hen troffen de rechercheurs een grote partij goederen aan waaronder 44 blikken aardbeien, 7 dozen ontbijtkoe ken, 4 fietsen, 4 wandelwagens, een kin derwagen, horloges, plaids en gereed schappen, die allemaal van diefstal af komstig waren. Veel heeft de recherche aan de eigenaars terug kunnen geven doch lang niet alles. Zij zoekt nog de eigenaars van een damesrijwiel, dat op de Aelbrechtskade gestolen zou zijn, twee kinderzitjes, fietstassen, aktentassen met gereedschap, een windschermpje en nog enige andere kleine zaken. Dezer dagen deed men aan het politiebureau Ooster- vantstraat aangifte van diefstal van 48 blikken aardbeien aan een loswal aan de Aelbrechtskade. Bij een onderzoek viel de aandacht van de politie op de jon gen die veel op de loswallen in deze buurt rondscharrelde. Bij een speurtocht langs de waterkant in het westen zagen zij de knaap, juist toen hij in een bestel auto wilde stappen om voor de „gezellig- (Van een onzer verslaggevers) Dj:. F. F. de Bruijn legt met ingang van 1 februari zijn functie van direc teur van de stichting Nederlands Spoor wegmuseum te Utrecht neer wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Hij wordt op diezelfde datum opgevolgd door mej. M. A. Asselberghs, die sinds enkele jaren als conservatrice aan dit museum is verbonden. De heer De Bruijn zal optreden als lid van de raad van toezicht van het museum. Ook blijft hij president van de internationale commissie voor transportmuseum, een onderafdeling van de internationale vereniging van musea (ICOM). In de nacht van zaterdag op zoncteg is ingebroken in de groothandel in radio's en elektra van R. aan de Mathenesserlaan te Rotterdam. De indringers stalen een bedrag van ongeveer 500.— en een zak lantaarn. heid met de chauffeur mee te rijden Hij moest mee naar het politiebureau, waar hij bij een verhoor, dat op zijn leeftijd was afgestemd, alles opbiechtte. Zater dag is zijn moeder voor de officier van justitie geleid. Het telefoonnummer van het politiebureau Oosjervantstraat is. 35888. Advertentie Op 3 februari begint onze nieuwe cursus Tevens is er gelegenheid een cursus HOUDING- VERBETEREN en FOTOMODEL te volgen. Dagelijks insehiijving bij CARGELLI, Claes de Vrieselaan HiB, Rotterdam. Teielomsche inlichtingen no. 57265. Dinsdag 31 januari zal de N.C.KV. een ontspanningsavond geven in de Ri- vi'ra hal te Rotterdam. Aan deze avre za! medewerking worden verleend door Jan Oradi, als conférencier en imi tator en Diana Daranti in een muzikale show. Tevens zal er een wedstrijd voor echt paren worden gehouden o.l.v. Henk Ma nen. Ook de Marinierskapel zal aan de ze avond haar medewerking verlenen. Woensdag 8 februari zal de N.C.RA- in Rotterdam Z. een zelfde avond ver zorgen, waar de Marinierskapel echter niet aan medewerkt. Deze avond word/ gegeven in de Groote Schouwburg. De aanvang van beide avonden is 8 uur Kaarten zijn verkrijgbaar bij: G. Schouten, Noordsingel 19, tel. 41974; C Groenendijk, Nieuwenhoornstraat 81a, tel. 769li. In verband met werkzaamheden aan de Maastunnel te Rotterdam zal in de nachten van woensdag 25 tot zaterdag morgen 28 januari steeds één der auto- tunnelbuizen van 21,30 tot 6.30 gesloten zijn. Alle verkeer wordt gedurende aie 'tijd door de niet-afgesloten buis geleid, zodat automobilisten met vertraging re kening zuilen moeten houden. Bij het oversteken in de Futselaan h de Maashaven te Rotterdam is zaterdr middag de 69-jarige J. P. S. uit de Kk vitstraat aangereden door een volkswi gehbusje. Krachtig remmen van de chauffeur mocht niet baten. De bejaarde man werd tegen de straat gesmakt E bewusteloze toestand werd hij in he. Zuiderziekenhuis opgenomen.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2