Eerste schip van werf met slagzij De Jong's te water couzy Vanaf 1 mei vrije zaterdag voor gemeente-personeel K.D.O. speelde voor zeer goed bezet „Irene" Veertigjarig dienstverband van mr. N. J. Post EKVATERWE Gerei. J. V. Jonathan luisterde naar zang van Piet Sybrandy Maskergaf goede opvoering Meeuiven boven van Geslaagd kamermuziekconcert in Schiedams Museum Kij H.V.O. V.D.V. onderaan rangliist Schiedams politienieuws V.Z.C. had goed verenigings j aar Gemeente Vlaardingen Werkweek 45 uur Jaarfeest van „De Geus' J. Doelman 25 jaar Grote drukte te Hoek van Holland Declamatiewedstrijd voor de se: eng Forummiddag C1I.IL- Statenkring Delft TROUW Maandag 13 februari 1961 Jaarvergadering C.H.U. Burgerlijke stand van Schiedam '- K Jgj) TFereldgebedsdag Wassen, spoelen en drogen in één wascombinalie. Geen droom, maar werkelijkheid V MIDDELLANDSTRAAT 72 VLAARDINGEN. Bij alle gemeentelijke instellingen gingen zaterdag de geruchten rond, dat de vijfdaagse werkweek volledig zal worden ingevoerd. Eén en ander naar aanleiding van een vrijdag ge houden vergadering van het Georganiseerd Overleg. Omdat reeds tal van bedrijven in de omgeving van Vlaardingen zaterdags vrijaf geven, is het vrij logisch dat het gemeente-personeel met belangstelling uitzag naar een vijfdaagse werkweek. 5? Het Westen" nam nieuw repetitiegebouw in bezit SCHIEDAM, Dat de belang stelling voor de Schiedamse Accor deon. Vereniging „K.D.O." zo bij zonder groot zou zijn, als zaterdag avond in gebouw „Irene" het geval was, werd niet verwacht. Toen voorzitter, de heer W. Banen deze feestavond opende, was de zaal zo wel boven als beneden tot de laat ste plaats bezet en voor het eerst sedert jaren, moest men belangstel lenden teleurstellen door de mede deling „uitverkocht". Qir. Overheidspersoneel gaat vergaderen Hoek van Holland VLAARDINGEN. De jaarlijks door de commissie jeugdvoorstel lingen georganiseerde declamatie wedstrijd voor de schooljeugd zal dit jaar op donderdag 16 februari plaats vinden in de zaal Harmonie. De grote belangstelling, die jaar lijks weer voor deze wedstijd blijkt te bestaan, maakt een selectie noodzakelijk. HBSS niet opgewass^ tegen Koz. Boys D.V.O. verslaat ïnsulinde Ornas-Exeelsior M 2-1 HVO gelijk met Rozenburg NBSW-BVCB 1-2 Sunlight verloor van Wia Zwaluwen weer in benauwe positie SCHIEDAM. In „De Goede Ha ren", de nieuwe gereformeerde kerk in Schledam-Zuid, is de bekende zan ger van geestelijke liederen, Piet Sy brandy zaterdag te gast geweest bij de J.V. „Jonathan". Behalre deze V jongelingen waren er nog meerdere jeugdigen naar dit kerkgebouw ge- gaan, om daar sn de benedenzaal ge- *>1. tuige te wezen van het optreden van Piet Sybrandy, In totaal waren 175 op deze avond aanwezig. Voorzitter A. Seip heeft Piet Sybran dy verwelkomd en hij toonde zich ver heugd over een zo grote opkoms-t van de Schiedamse gereformeerde jeugd en enkele belangstellenden. ■- Piek Sybrandy is begonnen met het zingen van enkele negro spirituals en daarna enkele van zijn bekende geeste- lijke liederen, die hij op de hem eigen wijze wist te brengen. Juist vanwege de vele kritiek, die op het zingen van dergelijke liederen in een bepaald ritme is gemaakt, heeft de zanger van deze avond een toe- spraak gehouden over de oor. -aak en y het nut van het zingen hiervan. Piet Sybrandy vertelde, dat van deze liederen een grote evangeliserende- kracht uitgaat, waarvan hij enkele tref- fende voorbelden noemde. ,p Zo bijvoorbeeld vat een meisje, dat 9 op een dag geopereerd moest worden .-.v- en door twee regels uit een versje, door Sybrandy gezongen, de kracht kreeg - om haar operatie vol vertrouwen tege- moet te zien. Dit schreef zij later aan de zanger. Vervolgens heeft de heer Sybrandy gezegd, dat het niet in de bedoeling ligt alle psalmen en gezangen op dus- danige wijze te zingen als de meeste SCHIEDAM. De afdeling Schiedam van de Christelijk Historische Unie houdt op woensdag 22 februari in ge bouw Irene een jaarvergadering, die tevens een feestelijk karakter zal krij gen. Vooraf zal een huishoudelijke agenda afgewerkt wordrn, waarbij voorzitter N. Koren zal aftreaen als bestuurslid. De kandidaten die gesteld zijn oen de beer N.- Koren op te volgen, zijn de he ren K. de Baat en A. Sormeveld Jr. zijner liederen en dat de kerkzang hier voor ook niet is bedoeld. Het evangeli serende werk zal met deze soort zang gediend worden. Er was na de pauze gelegenheid om enkele vragen hierover te stellen, waar van enkele aanwezigen gebruik hebben gemaakt. O.a. werd de vraag gesteld, of deze manier van het brengen van het geestelijk lied ook op grote schaal merkbaar was. Piet Sybrandy noemde daarop enkele cijfers o.a. van de stad Groningen, die bekend staat als een niet-protestantse stad. Alleen al gedurende de laatste vijf jaar zijn er in Groningen 20.000 men sen tot het geloof en tot kerkelijke aan sluiting gekomen en dit is mede door de nieuwe zang, waarop de geestelijke liederen gebracht zijn, ook in de noorde lijke provinciën. Piet Sybrandy heeft ook enkele mo derne liederen ten gehore gebracht en gehoord het applaus dat hem na afloop ten deel viel, mocht dit optreden als volledig geslaagd genoemd worden. Een balletgroep, bestaande uit drie meisjes trad deze avond eveneens op. VLAARDINGEN. Door de laatste competitiewedstrijd in de eerste klasse van de Rotterdamse Dambond met 15 5 van Charlois 2 te verliezen, is het tweede tiental van de Vlaardlngse Dam vereniging samen met C.D.R. 2 op de onderste twee plaatsen geëindigd van de ranglijst, met leder 3 punten. Gelukkig voor beide tientallen is er dit jaar geen degradatie, want anders zouden minstens twee beslissingswed strijden moeten worden gespeeld om de degradant aan te wijzen. De uitslagen van de wedstrijd V.D.V. 2Charlois 2 luiden: G. JanssenJac. Verveen 02, G. BuyseP. Plonurg 02, J. Lucassen J. Herrwijn 02, P. AlblasM. Rom- bouts 02, F. DessonsJ. Snijder 1 1, L. BoudewijnsD. v. d. Mey 02, J, LeewisW. Nuys 02, G. Vos—A. v. d. Bosch 02, W. AchterbergA. Punt 20, Li. SmitsJoh. Verveen 20; to taal 5—15. 0 De op 'slot staande scooter van de neer R; V. is zaterdagnacht ges»;en. Maan zondag had de politie al een ver- dacbte .vaö.de;diefstab gevonden, én Am sterdam probeerde zondag.de 28-jarige tuinarbeider C. J. M. v, K. -uit Waterin gen een scooter te. Verkopen. Dë' man is' aan de Schiedamse .politie overgele verd. Toen de 21-jarige scholier F. H. D. zaterdagmiddag om 2.45 uur op het kruispunt VlaardingerdijkNieuwe Dam- laan te Schiedam de bocht naar links te kort nam, raakte het pedaal van zijn brommer de stoeprand. Hij kwam daar door te vaEen en kreeg een hersen schudding en enkele ontvellingen. Hij is naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. 0 De 9-jarige Maartje V. uit de Oos terstraat is zaterdag om 5.30 uur van het botëdes van het stadhuis gevallen. Zij was daar aan het spelen en verloor daarbij het evenwicht. Bij de val liep zij een bloeduitstortingaan de rechter- 'l slaap en wat ontvellingen op. Zij is door l de G.G. en G.D. naar huis. gebracht. De classificeerder M. B. Uit Den Haag reed zaterdagavond om 7.45 uur op zijn fiets over de Willem de Zwijger- laan te Schiedam. Door een achteropko- - mende auto werd hij ter hoogte van het Martinit-terrein aangereden. De auto stopte iets verder, maar toen een ora- stander naar de wagen liep om het ken- teken op te nemen doofde de automo bilist de.lichten en reed door. Het bc- treft hier een grijze stationcar. De heer M. de B. klaagde na de aanrijding over -K" pijn in de rechterheup, maar verder liep oc alles nogal goed af. Wel verloor hij één van zijn schoenen. 0 Door een breuk van de voorvork van een bromfiets sloeg zondagmiddag omstreeks 2 uur de 18-jarige jongeman R. W. F. uit Delft op de Nieuwe Dam- laan over de kop. Zijn kleding en zijn 1 -brommer werden beschadigd, 0 De musicus H.A. uit Barencrecht is zijn bromfiets kwijt, die hij zaterdag avond op slot in de Julianalaan tc Schie- -i dam had neergezet. T SCHIEDAM Geboren: Pieter z v J. Vljf- vinkel en A M Mes. Jan z v J Vijfvir.kel en A M Mes: Gerrit J z v J G J Logt en M A Harrasraa; Jan E 2 v J Aldcrliesfce en W L Sluijler. Petrus JtzvPJ Braak en W J H van den Berg; Joyce d v K Fijten en H P Jobse; René C P z v H J Snell en P W Noordijk; Maria T B d v J J M Prein en ■- M M L Mariens: Hendrik P z v T Kuiipers «en A Berkhout. Overleden: H J van Kleef. 79 jr; E C Heus- dens. I jr: J E van Balkom. 2-1 jr; G J Klin- kenberg, 70 jr wed B C M Dries: A Ver- meuten. 72 jr. SCHIEDAM. Tijdens de tewaterlating van het eerste schip dat door de nieuwe werf van De Jong's Werf maatschappij aan de Wilhelminahaven te Schiedam werd gebouwd, ontstond er even een benarde situatie. Om twaalf uur zou de dochter van de eigenaar van het visserijbedrijf, mevrouw J. F. van Dijk-Lamméns het schip dopen. Dit geschiedde volgens plan, en het vaartuig althans het 'c.asco van wat eens een treiler moet zijn kreeg de naam^„Mdrian-Eltëu.''. toegewezen. Maar toen kwam de moeilijkheid. Vlot liepTiet "vaartuig jdchtefuitvan de. helling, iets te snel en te vlot wellicht, tDant"jïefcasca Wg tëPn&iïipe'mood in zijn element of het begon 'Vervaarlijk -Tiaarstuurboordzijde overte hellen.Dé aanleiding- van -hetvervaarlijk Ilinpefenf" was 'WMXïcM "hierin gelegeiil&ht"" dé'champagnefles, die bij het- „dopen" had moeten breken, in ongeschonden staat bleef, doch meer waar schijnlijk is het dat de hoge waterstand het verloop van de te waterlating parten heeft gespeeld. Het peil van het water was namelijk ongeveer 50 centimeter boven het normale. Op de foto is het casco te zien terwijl zij, zwaar slagzij makend, het water inschuift VLAARDINGEN. UH het jaarver slag van de Vlaardlngse Zwemelub blijkt dat men op een goed verenigings jaar kan terugzien Eén der hoogte punten vormt het feit, dat de Konink lijke Nederlandse Zwemband aan niet minder dan 20 leden van V.Z.C., de bronzen prestatiemedaille voor bet jaar 1969 heeft toegekend. De gelukkigen zijn Chris Aartsen, Ben Arotis, Leo Don. Corrie Droppert, Ingrid Dusseldorp, Wim van Dijk. Er na Goederon-d, John Gosselaar, Tini Kalkman, Jenny Kattestaart, Anneke de Korte, Jan Lankester, Hannie van Op stal, Wil Plomp, Laurence Rietveld, Marjan Spuybroek. Henk Vos, Leo van de Windt, Jaap Zwanenburg en Joke van de Zwart. Tijdens de bestuursverkiezing op de jaarvergadering werden alle aftreden den bij acclamatie herkozen en derhalve zai het bestuur voor 1961 bestaan uit: J, L. Verwey, voorzitter, H. J. Steehou wer, secretaris; J. Hensius, penning meester, en de leden: mevrouw M. A. C, Dusseldorp-Friederichs, G. C. Buys, L. Korpershoek en J- Ploeg. De deelneming aan de onderlinge clubkampioenscha-ppen was groter dan vorige jaar en ook de publieke belang stelling was toegenomen. Ook dit jaar werden verscheidene records geslagen. Alleen in januari reeds nam het aan tal leden met twaalf toe. waaruit dui delijk blijkt dat het nieuwe V. Z. C.- jaar goed werd ingezet. VLAARDINGEN. Als vrijdag de christenvrouwen over de gehele wereld hopen bijeen te komen in kleine en grote bijeenkomsten, om deel te ne men aan de Wereldvrouwengebedsdag 1961, zal men in Vlaardingen dit jaar op twee plaatsen daarvoor vergaderen. Zowel in de Rehobothkerk in de Billi- tonlaan als in de Emmauskerk aan de Kethelweg zal de bijeenkomst om acht uur beginnen. Alle Vlaardingse vrouwen worden op gewekt, mee te bidden en mee te zin gen op de eerste vrijdag in de lijdens weken. Het thema van het gebed is: „Uwer is het Koninkrijk". Advertentie LI BENDIX. ERRES, HOOVER enz. CDEOIET.SERVICE Wel lag het in de lijn der verwach tingen dat de arbeidsverkorting geleide lijk zou worden ingevoerd. Men reken de er namelijk op dat per 1 mei 1961 een arbeidstijdsverkorting van IA uur per week zou plaatsvinden, terwijl met ingang van diezelfde datum door werk- ttjdverschuivin.g eenmaal per twee we ken een vijfdaagse werkweek zou kun nen worden ingevoerd, voor zoveel mo gelijk in de vorm van één. vrije zater dag per veertien dagen. Met de volledi ge realisering van de arbeidstijdsverkor- ting tot 45 uur per week en de vol ledige vijfdaagse werkweek zou pas per 1 mei 1962 een aanvang worden ge maakt, rekening houdend met de door de Minister van Binnenlandse Zaken verstrekte richtlijnen. De ontwikkeling in het particuliere be- f)NDER heeft REGIE van Bert Dijkstra „Het Masker", de toneel groep van de Rotterdamse Ontspan ningsvereniging ,jS.H.E.L.L.", zater dagavond in de uitverkochte Stadsge hoorzaal te Vlaardingen een opvoering gegeven van het bekende werk van Hugh Hastings: geeuwen boven Sor rento". Het gebeuren speelde zich af in een zeemansverblijf niet ver van een mari ne-basis op een eiland dat niet veel meer was dan een kale rots. Men zag en leefde mee met de vreugde, maar ook met het verdriet, dat het zeemans leven met zich meebrengt. Ontspanning, daar was geen sprake van, evenmin van het passagieren, dat bij matrozen altijd een welkome afwisseling betekent. Zonder de anderèn tekort te willen doen, was het Theo Biom. "die als ma-' tröók Tste Mas uitblonk door uitstekdüö: speï. Ook eert'ëridere 1st»; Mas matroos. Gas Kamerbeek; verstond-zijn vak beel goed. en.hij zorgde er voor dat de lach spieren meermalen los kwamen. De ove rige matrozen, Tom Lagerwey, Nico v. d. Berg en Bob Jongerie bleken rolvast te zijn, alleen was het jammer dat laatstgenoemde zo zacht praatte, dat hij zelfs voor het publiek, dat in de voorste VLAARDINGEN. Na bijna tien jaar bij één der leden thuis te heb ben gerepeteerd heeft de accordeon vereniging „Het Westên", zaterdag middag een eigen muziekschool in gebruik genomen. Het spreekt van zelf, dat de leden daarover zeer ver heugd zijn, want nu kunnen de club- lessen worden gegeven in een ruimte, die daarvoor wel nodig is. De aardig ingerichte zaal, die door de leden werd ingericht bevindt zich in het pand Lanüstraat 13, waar het echt paar Wapenaar-Blommers zich over de inboedel zal ontfermen. De accordeonvereniging staat name lijk onder leiding van mevrouw Wape-, naar, die zich vanaf de oprichting ge heel belangeloos heeft ingezet om de leden te bekwamen in het accordeon- spel. Zowel de heer, als mevrouw Wa penaax zijn gediplomeerd leraar en le rares en als zodanig is de muziekschool „Het Westen", de enige school in Vlaar dingen, die mag opleiden voor het ac cordeondiploma. Zelfs worden de leerlingen ook opge leid tot leraar of lerares, maar eer het zover is, moeten niet minder dan zeven examens worden afgelegd. Van de 33 (overwegend vrouwelijke) leden zijn er reedis twee, die vijf examens met goed gevolg hebben afgelegd, terwijl enkele anderen weldra zullen volgen. Tal van genodigden hebben zaterdag middag het nieuwe (omgebouwde) on derkomen van „Het Westen" bewonderd. Als blijk van waardering voor het vele werk van mevrouw Wapenaar voor de ze accordeonvereniging werd zij tijdens de Ingebruikneming van de nieuwe zaal verrast met een geschenk ondier cou vert en een bloemstukje. T/OOR HET zaterdagavond in de gro- te zaal van het Stedelijk Museum i te Schiedam, gegeven kamermuziek- - concert was geen plaats onbezet ge bleven. Deze grote belangstelling was alleszins verdiend. Want het stijlvol uitgevoerde programma, dat goeddeels uit 18e eeuwse barokmuziek bestond, bracht een keur van oude muziek in de oorspronkelijke versie, waardoor de talrijke aanwezigen zich een goed beeld konden vormen van de wijze van musiceren, die na 1750 vrij abrupt en voor lange tijd een einde vond. Uitvoerenden waren Jeanette van Win gerden en Elly Baghuis, die beiden de alt- en de sopraanbiokfluit bespeelden, Anita de Jong-Anthonius - clavecimbel, Kees Bak - orgel en de sopraan Krijnie Poot. Laatstgenoemde beschikt over een heel mooi, glanzend stemgeluid. Haar intonaties zijn volkomen zuiver en de technische vorming van de stem staat reeds op aanzienlijke hoogte. Wij hoor den van deze veelbelovende zangeres het „Magna res est Amor" van Hendrik Andriessen en de bekende aria „Schafe können sicher weiden" uit een van de wereldlijke cantaten van Bach, waarin de twee blokfluiten en het clavecimbel voor een fraai instrumentaal samengaan zorgden. Telemann was deze avond vertegen woordigd met een duo- en een trio-so nate Van Handel werd een sonate in d kl". voor altblokfluit en clavecimbel gespeeld. De Kleine Suite van Henk Ba- dings voor twee sopraanblokfluiten bleek geestige speelmuziek te bevatten, die met veel technische beheersing en fraai van toon door beide blokfluitistes ten gehore werd gebracht. Het orgelspel van deze avond bleef be perkt tot kleine werken van Franjois Couperin, Zipoli, Albert de Klerk en Jean Langlais, muziek voor het ma nuaal, die door Kees Bak op het kleine maar fraaie instrument op consciëntieu ze wijze werd uitgevoerd. In een eigen trio-sonate voor twee alt- blokfluiten en clavecimbel toonde deze organist-componist zich vrij goed bedre ven in het hanteren van een modem klankidioom. Het laatste deel, de Fuga, leek ons het meest geslaagd. Hoewel dit laatste door het bestuur betreurd werd. vond de heer Banen het toch een verheugend verschijnsel, dat er zoveel belangstelling voor „Kunst door Oefening" bestaat. Verheugend vond hij het ook, dat K.D.O. in de laatste twee weken niet minder dan zes nieuwe leden mocht inschrijven en dat bij het onlangs in Schiedam (Sur- sum Corda) afgelegde examen van de 35 K.D.O.'ers er liefst 33 slaagden. Dat de capaciteiten van dit jeugdige accordeon-gezelschap groot 2ijn, werd tijdens het daarna volgende concert overduidelijk. Onder de kundige leiding en dirigentschap van de heer P. van Hassel werd voor de pauze een muziek programma afgewerkt, dat klonk als een klok. Eerst trad het Jeugd-orkest op met een tweetal nummers, waarvan „Chil dren's joytlme" van B. Paige het eer ste was, en „De sprookjestuln" van Coen van Orsouw hun optreden be sloot. Daarna verscheen het B-orkest met „Bilbouquet", „Benvenuto" en de mars ..Marcato" van de dirigent. Het A-or kest gaf met zijn optreden duidelijk te kennen, dat zij het puikje van K.D.O. is. Na de „Magyar Rhapsodie" volgde „lm Reiche des Idra" en besloten werd met de „IJzer- en staalmars" van D. B. Muller. Met een ovationeel applaus werd het optreden van K.D.O, beloond en de toe schouwers hebben gezien, dat deze ver eniging, die vqlgend jaar haar zilveren jubileum hoopt te vieren, door Oefening Kunst heeft weten te maken, waardoor VLAARDINGEN. De afdeling Vlaardingen van de Nederlandse Chris telijke Bond van Overheidspersoneel houdt donderdag 16 februari een ver gadering in gebouw „Obadja" aan de Callenburg-straat. Behalve de gebruikelijke agendapun ten zullen enkele voorstellen behandeld worden, in verband met de landelijke vergadering. Als hoogtepunt van de bij eenkomst, die om acht uur begint, zal de hoofdbestuurder, de heer L. v. d. Weide een rede houden over „De sala rispositie van het Overheidspersoneel". Tevens zal er voldoende gelegenheid zijn tot 'het stellen' van vragen. Men verwacht een grote opkomst. deze accordeonisten hun naam veel eer aandeden. Na de pauze zorgden de mfetti's voor een afwisselend amusem rtspro- gramma. Albert de Haan was nierbij de conferencier en het geheel stond on der leiding van C. J. 't Hart jr. Ook dit optreden heeft de aanwezigen enke le uren kostelijke ontspanning bezorgd, zodat deze jaarlijkse feestavond van K.D.O. zeer geslaagd genoemd mocht worden. rijen van de Gehoorzaal zat, slecht te verstaan was. De officieren, Peter van Lier, Eef Korver en Gerard Smits, wa ren geknipt voor hun rollen als luite nants en sergeant-torpedomaker (Gerard Smits) Of „Het Masker" er ondanks zijn voortreffelijke opvoering er goed aan heeft gedaan, dit toneelstuk op de plan ken te brengen menen, wij te moeten be twijfelen. Het zeemansleven mag dan vrij ruw zijn, het was desondanks wel mogelijk geweest het vele misbruik maken van Gods Woord te vermijden, want het moet gezegd er werd flink gevloekt tas,Meeuwen hoven Sorrento". Een grote ontspanningsvereniging zo als de „Shell" die vanzelfsprekend heeft, moet er toch zeker rekening mee houden, dat een bepaald gedeelte van het publiek er zeker niet op is gesteld, naar een toneelstuk te komen kijken en luisteren, waarbij men-wordt geërge IIaóbautspI:5këa--jditerafeA:aIfcn tfido-niet gewenst rijn. VLAARDINGEN. De Oranje buurtvereniging „De Geus", verkeert in uitstekende conditie, aldus de voor zitter van deze vereniging, de heer J. v. d. Hoest tijdens zijn openings woord, bij gelegenheid van de zes tiende verjaardag van de vereniging, die in de grote zaal van gebouw Ex celsior werd gevierd. In zijn overzicht van de belangrijk ste gebeurtenissen van „De Geus" in het afgelopen verenigingsjaar, toonde de heer V, d. Hoest zich zeer ver heugd over het uitstapje van de kinde ren, die in de pinkstervakantie het die renpark te Rhenen hebben bezocht, Dat het actieve bestuur zich steeds alle moeite getroost heeft om het de leden zo aangenaam mogelijk te ma ken. blijkt wel uit het feit, dat ook de zieke leden n-iet werden vergeten, want ondanks hun afwezigheid, werden zij in de feestvreugde betrokken. Het was voor de negende maal, dat de amateur-toneelvereniging O.V.U. het jaarfeest verzorgde. Ditmaal voerde men het amusante blijspel: „De ooie vaar vergist zich" op. Onder regie van Wout v. d. Herik hebben alle meespe lenden hun beste „toneel-beentje" voor gezet, hetgeen gewaardeerd werd met een langdurig applaus. Onder leiding van de heer K. van As- peren werden tevens enkele schetsjes opgevoerd, afgewisseld met muzikale voordrachten. VLAARDINGEN. Bij het Ha venbedrijf „Vlaaxdiugen-Oost N.V." werd wederom een dienstjnbilenm gevierd. Vrijdag was het namelijk 25 jaar geleden dat de heer J, Doelman als expeditieknecht in dienst trad van dit bedrijf. In verband daarmee werd door en kele sprekers het woord gevoerd tij dens een feestelijke bijeenkomst, die werd gehouden in de kantine van H.V.O. De heer P. Baaima, directeur van HVO, was de eerste, die de zilveren ju bilaris gelukwenste in een toespraak, waarin hij zijn grote waardering uitte voor het werk van de heer Doelman. Tevens ontving de jubilaris uit handen van de heer Baaima, die onlangs zelf jubileerde de gebruikelijke j-ubileurngra tificatie. De heer Doelman, die thans als ma chinist werkzaam is bij de afdeling Ex peditie van de machinefabriek, construc- tiewerkplaaite en scheepsreparatie werd ook toegesproken door de expeditiebaas, de heer W. Benjert, die de jubilaris met een barometer verraste. Dit ge schenk had overigens een dubbele bete kenis, want aldus de heer Benjert: „uw humeur is even veranderlijk ate het weer", al was een en ander goed be doeld. Namens de ondernemingsraad sprak de heer J, van Noort Hij typeerde de heer Doelman als een zeer prettig col lega. Naast de traditionele jubileum- plant van deze „raad", werd mevrouw Doelman verrast met een doos boabons. Onder het genot van een kopje koffie bleef men na de huldiging nog enige tijd gezellig bijeen. HOEK VAN HOLLAND. De Strandboulevard en de oever van de Waterweg hebben tijdens het afgelopen weekeinde weer velen getrokken. Vele mensen werden door het zonnige weer genoopt tot het mak-en van een uitstap je. Het zonnige, doch nog wel enigs zins frisse strand was wel bij uitstek geschikt om een ogenblik te verpozen. Gelukkig deden zich geen moeilijkhe den voor bij het zoeken van parkeer gelegenheid, dit in tegenstelling tot de omstandigheden van het vorig jaar. SCHIEDAM. Op dinsdag 14 februa ri zal de gemeentesecretaris mr. N. J. Post het feit herdenken, dat hij veertig jaren In dienst is van de gemeente Schiedam. In 1921 trad hij als commies redacteur In dienst bij de gemeente Schiedam en In 1938 werd hij benoemd tot gemeente-secretaris. Eind vorig jaar is mr. Post als af gevaardigde van het Schiedamse ge meentebestuur aanwezig geweest bij het congres van gemeentebestuurders in Israel. Op kerkelijk terrein bekleedt mr. Post ook verschillende functies, o.a. is hij af gevaardigde in de plaatselijke Oecume nische Raad van Kerken en voorzitter van de Commissie van Beheer der Westerkerk. De jubilaris hoop't op 13 december van dit jaar de pensioengerechtigde leeftijd te bereiken en enkele weken later, rond om de jaarwisseling, hoopt hij zijn func tie neer te leggen en afscheid te nemen van zijn vrienden en collega't. drijfsleven in VlaardLngs directe- omge ving is echter van bijzondere betekenis voor de gemeentelijke personeelsvoor ziening. Het zou namelijk niet vreemd zijn als men personeel kwijt zou raken, dat zich zou gaan aansluiten bij een be drijf, waar men thans reeds geniet van een vijfdaagse werkweek. Vanaf I mei vrije zaterdag voor ge meente-personeel. Anderzijds ligt bij een gemeentelijke vijfdaagse werkweek de mogelijkheid open, dat bet aantal personeelsleden zou vermeerderen bij een directe invoering ervan. Er zijn namelijk altijd nog wel particuliere bedrijven, die er geen vrije zaterdag op na houden. Delft was de eerste gemeente, die overging tot de volledige vijfdaagse werkweek, want daar werd de vrije za terdag reeds per 1 februari ingevoerd. Hoewel het gemeen te personeel nog niet officieel werd Ingelicht, staat het vrijwel vast, dat er per 1 mei aan staande, sprake zal zijn van de lang verwachte vrije zaterdag. Sommige takken van dienst, zoals bij de energie- en waterleidingbedrijven zullen echter tijdens de weekeinden wachtdiensten invoeren, teneinde paraat te zijn wanneer „uitrukken" vereist wordt. Vanzelfsprekend bestonden deze wachtdiensten reeijs, zodat hier eigenlijk meer sprake is van handhaving der be staande regeling. Wat de werktijden betreft ligt het voor de hand, dat de middagpauze, die anderhalf uur bedraagt, met een half uur zal worden bekort, waardoor men dagelijks negen uren werk verricht. Reeds vorig jaar werd de vrije zaterdag ingevoerd, maar voor de twaalf zater dagen, die men vrijaf was, moesten de uren worden ingehaald, waarmee men thans nog bezig is en wel tot 1 april. Eigenlijk had het gemeente-perso neel per 1 januari zich al verzoend met een (gedeeltelijke) vrije zater dag, maar Den Haag stak toen een spaak in het Vlaardingse wiel. Want voor aanvang van 1961 was officieus bekendgemaakt, dat Vlaardingen zou overgaan tot de vijfdaagse werkweek. Zo ook deze keer. Er hadden, zich 49 deelnemers aangemeld, van wie er na de in de bovenzaal van de Harmonie gehouden selectiewedstrijden, 20 zijn aangewezen, die elkaar dus donderdag avond zullen bekampen. De geselecteerde deelnemers zijn: Groep 1 A (11 t.e.m. 13 jaar) Van Kam- pensehool: Ria Ligthart; Ds. J. D. de Stoppelaarschool: Martijntje den Breems; Van Hogendorp school: Arti Osinga en Joop van Santen; Theo Thiijs- senschool Wilhclmina de Keijzer; Bar- baraschool: Trees Dressens en Hans Kemink: Jan Ligthartschool: Kees Jaap in 't Veld Mariaschool: Jo ke Rodoe en Irene Kraan; Meidoorn- school: Toos Spek. Groep B 1 (11 t.e.m. 13 jaar) Groen van Frinstererlyceum: Henk de Bruyn en Anja Drop en Inge Nieuwstraten; Christ. Huishoud- en In dustrieschool: Gerda Jacobs en Jacoba van der Velde. Groep 11 (14 jaar en ouder) Willem de Zwijger-school: Connie 'Pieters; Chr. Huishoud- en Industrie school: Korrie van Elsaeken en An nie van den Berg. De westrijd begint om half acht. SCHIEDAM; In de grote zaai van gebouw „Irene" zal op zaterdagmiddag 4 maart a.s. een forummiddag worden gehouden, die uitgaat - van de Staten- krtog Delft van de C.H. Unie. Dit fo rum zal een algemeen onderwerp be handelen, waarmede men alle kanten uit kan, nJ.: „Algemene Landspolitlek". Als voorzitter van dit forum zal op treden Jhr. mr. L. de Geer-v. Oude— geta. Verder zullen zitting hebben de le den van de Tweede Kamer, dr. H, W. Til en drs. D, F. v. d. Mei, het Hd van Gedeputeerde Staten, de heer D. v. d. Kwaak, en het lid van Provinciale Sta ten, de heer C. van Dijk. De verwachtingen, dat HBSS het. gen leider Kozakken Boys uit Werl, dam rwaar te verduren zou krij< zijn uitgekomen. Ze erg zelfs, dat ni algemeen van mening was, dat de g ten zieh wel eens met teveel elan in strijd wierpen. De papieren leken in net begin va de strijd voor de Schiedammers he gunstig, want reeds na enkele minute j loste rnidvoor Rijnbende een schot dai rakelings over ging. j Geleidelijk aan bleek echter, dat dg gasten over een grotere techniek be-i schikten en de Schiedamse verdediging! kreeg het zwaar te verduren. Na ccr( kwartier had v. Driel uit een hoekschop Robbie Aaldijk toch voor de eerste maa l het nakijken gegeven. (0—1). Even later redde de doellat voo HBSS, maar het bleek uitstel te zij., want Pauli Visser, de gevaarlijkste mai bij dc gasten, kopie nummer twee ii de touwen (0—2). Toen Aaldijk enkele minuten voor de; rust te ver uit zijn doel kwam, had de j kleine v, d. Heuvel weinig moeite hem te omspelen (40). Na de thee liet de Schiedamse verde diging zich slechts eenmaal passeren en wel door v. Driel (04). Doordat enkele Werkendamse suppor ters zich bemoeiden met een menings verschil tussen Aaldijk en enkele spe lers van Koz. Boys, ontstond er een on aangenaam incident, maar gelukkig werd erger voorkomen en kwam het boekje van de matig leidende arbiter Schuurman er niet aan te pas. HBSS 2 zag kans, om Die Haghe 3 in eigenhuis een 63 nederlaag toe te brengen. Een herboren D.V.O. heeft zaterdag, middag de krachttoer uitgehaald door niemand minder dan Insuiinde met een 21 nederlaag huiswaarts te stu ren. Voor rust kwamen de Vlaardingers niet tot scoren, maar in de tweede helft kwamen zij los. Na een kwartier was het linksbuiten Meyer, die met een fraaie kopbal de score wist te openen (1—0). Een kwartier later was het rechtsbui ten v.d. Zwan die een goede kans kreeg en. deze niet onbenut liet (2—0). Het zag er naar uit, dat DVO deze voorsprong zou weten te handhaven, maar in de laatste minuut van de wed strijd kwam rechtsbinnen Wickei vrij voor doel en zijn schot trof doel (2—1), De resterende tijd was tekort om ook nog maar een trap tegen het leder te kunnen geven, want arbiter Vermeulen blies meteen voor tijd en DVO had op een topclub twee kostbare puntjes ver overd. Ook de andere elftallen van DVO be haalden de volle winst. DVO 3 klopte op vreemde grond TSB 4 met 4—2 ea DVO 4 zag in Maasland kans om MïV 3 een 101 nederlaag te geven. De rustperiode van enige weken heeft Excelsior kennelijk niet goed gedaan. Met een 2—1 nederlaag kwamen de tri- coloren uit Den Haag terug. Enige mi nuten na het begin greep Bruinings bij Ornas mis en het was 1—0. Excelsior kwam nu sterk in de aanval maar de schotloze voorhoede kon geen enkele kans benutten. In de 30e minuut trof eea ver schot van P Pleysier de roos 1—1, met welke stand de rust aanbrak. Na de thee opnieuw een aanvallend Excel sior, maar zoals dit wel meer voorkomt zouden het de gastheren zijn, die uit een doelworsteling, wat later bleek hef winnende doelpunt scoorden. Kort voor het einde kreeg linksbuiten Hartog nog een kans voorde gelijkmaker,: maar ook die ging. verloren. VLAARDINGEN. Door tegen num mer twee van de ranglijst met 11 ge lijk te spelen, heeft HVO weer een kost baar puntje aan haar schamele totaal weten toe te voegen en langzaam maar zeker komen de Vlaardingers er beter in, hoewel zij momenteel nog de onder ste plaats bezetten. Halverwege de eerste 'helft moest Siem van Leeuwen capituleren door een hard schot van linksbuiten Gunst, aan welke treffer de harde wind ook debet was (0—1). In de tweede helft trachtte HVO de bakens te verzetten en doordat de te genstand van Rozenburg wel meeviel, gelukte het de gastheren enkele malen gevaarlijk voor het doel van Rozenburg te komen. Toen dan ook even later een goede combinatie tussen De Boer, Schipper en Snoeij laatstgenoemde in vrije positie bracht, was het meteen raak en werd de stand daardoor op 11 gebracht. Beide elftallen konden de kracht niet meer opbrengen om door te stoten, zo dat met gelijke stand het einde kwam van een matige wedstrijd. Doordat TOGR won bezet HVO nu de voorlaatste plaats en is Melissant hek- kesluiter geworden. Het eerste elftal van BVCB heeft za terdag dc laatste plaats op de ranglijst verlaten dank zij een kleine zege in de uitwedstrijd tegen NBSW 1 te Nieuw Beijerland. De uitslag werd 12. Het tweede elftal van BVCB speelde thuis tegen MW 2 uit Maasland. Tot vijf mi nuten voor het einde vaa de wedstrijd wist BVCB de stand gzlijk te houden maar toen sloeg MW toe en wist no| twee doelpunten te scoren. Uitslag 1- 3. De B-junioren speelden gelijk li—1) tegen Steeds Volharden (B). Door een ongelukkige nederlaag tegen WIA hebben de spelers van Sunlight za terdag onverdiend beide punten aan WIA moeten laten. Een offensief van de Vlaardingers le verde in het eerste kwartier niet meer op dan een aantal hoekschoppen, waar mede de Rotterdamse verdediging wei raad wist. Na een halt uur kwamen de gastheren op 1—0 toen de rnidvoor uk een. algemene aanval het Vlaardingse net liet trillen. Een felle tegenaanval deed toch de rust ingaan met een 11 gelijke stand. De tweede helft was rijk aan sensatie. Eerst kogelde WIA 21 achter de Vlaardingse doelman, maar wederom zag Sunlight kans om de partijen op gelijke voet te brengen (22). Enkele minuten daarna kreeg een WIA-achterspeler de bal tegen zijn arm aan en. het leder lag in de volgende minuut op de witte stip; strafschop. De ze werd echter door de WIA-goalie met een zweefduik weggestompt, hoewel WIA aanvankelijk had geprotesteerd te gen het toekennen van deze penalty. In de laatst eminuut zag WIA kans, om uit vrije positie het leder in te knal len, zodat met 32 het einde kwam. Te gen dit laatste doelpunt wilde Sunligb' weer protesteren, want dit zou in bi» tenspelpositie gescoord zijn. De zeep- mensen deden dat ten laatste toch niet en teleurgesteld trokken zij huiswaarts. Het zag er in de uitwedstrijd tegea Hoogvliet voor Zwaluwen toch zo.tnoo' uit, zaterdagmiddag. De ruststand was dubbel blank en enkele minuten na ae, hervatting leidden de Vlaardingers me' 10, doordat aanvoerder Molendijk van de gastheren onjuist terugspeelde op zijn doelman en Hoogerboord de bal a: vrije ruimte kreeg toegespeeld. Des: zette op de juiste maat voor en Am Nuys had de bal maar een tikje te go* ven om de Zwalu-wen-aanhang red® tot juiohen te geven (0—1). Zo bleef het tot ruim een kwartier voor het einde. De Hoogviietse schutter A. Lang straat zond een lage schuiver, maat deze was voor de weer in uitstek ends vorm verkerende Dick v.d. Reyden te machtig, en maakte de stand gelO' Deze uitslag was op dat moment wd de juiste verhouding, maar toen Hoog vliet daarmede geen genoegen nam het offensief bleef behouden, begreep ieder, dat er meer in zat voor de rood- witten. Dat kwam er ook uit, want in resterende minuten -benutten D. en A Sluimer ieder nog een kans en moesten dc gasten met een 31 nederlaag f' Hoogvliet vertrekken en kwamen zij de ranglijst in een zeer benarde posi tie te zitten. De overige Zwaluwen-elftallen die i» het veld kwamen deden het beter. reserves klopten Gr. Lindt 2 met het derde speelde 0—0 tegen Bsren- drecht 2, Zwaluwen 4 klopte DOTO met 40 en Zwaluwen 5 klopte GTB met de benauw?ode ci;f"rs 21.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2