Nieuw gebouw Verkades Geref. Vrouwenvereniging bestaat 25 iaar Chr. Korfbalclub „Oranje Nassau' in het zilver Jaarvergadering sectie Toneel van S.G. kende Jeugd over u en Beeldende Kunst J. Smallenbroek sprak over „De Kabinetscrisis" Rob Kemna gaf recital op „Kunstzolder" VATERVBG Concert in Veren Touwt abrieken Er bestaat geen Nederlandse vlag Raadsvergadering Maasland Vlaarding; lemeuws Maandag 20 februari 1961 TROUW Verandering van spijs doet eten Lasclub Schiedam LET OP OE NAAM TEN HOEVE OP EIK PAKJE Ten Hoeve, meer dan een halve eeuw N.C.V.B.-Oud Mathenesse HVO nu onderaan Demonstratie voor ouders nieuwe leerlingen 'Reünie catechisanten Jachtrit in Westland Geslaagde jachtrit GTB verloor onverdiend NSW gelijk tegen Hoogvliet Esco Nieuwe sportvelden in Maasland Excelsior en Charïois 3 Zwaluwen-Ter Leede 1-1 PPSC verloor van Bar endr edit Burgerlijke stand van Schiedam Burgerlijke stand van Vlaardingen VRAAG HET. UW-BAKKER, iHbö'gstraat I Advertentie EEN VAN ONZE 7 SOORTEN: Met roggebrood er bij rel iedereen Uw tafel eer aan doen. Hef is weer .eens iets anders en... het is zo ge zond en lekker. Er is roggebrood naar .ieders smaak; neutraal, zoef, rmzig of met rozijnen en krenten. Op rogge brood smaakt alles. "Haags zoet" bereid van de beste rogge met toevoeging van rietsuikersiroop. Een Haagse renommé. SCHIEDAM,- De filmdienst van Sou- denaétal N.V. Vlaardingen zal op woens dag 22 februari voor de Lasclub Schie dam in Chr. Soc. Belangen een filmpro gramma komen verzorgen, waarbij enige interessante films zullen worden vertoond. Naast een gevarieerd filmprogramma zullen op deze vergadering nadere bij zonderheden bekend worden gemaakt over de in april te houden practische en theo retische iaswedstrijd, georganiseerd door de afd. Zuid-Holland. Bij voldoende deelname zal deze afde ling in mei weer deelnemen aan de Lastu '61 (Las-tentoonstelling-Utreeht), terwijl tevens nog een excursie naar de Philips-fabrieken in Eindhoven op het programma staat. roggebroodbakkers. Neem morgen een pakje. UW BAKKER HEEFT HET. SCHIEDAM. Op woensdag 2 februari zal de Ned. Christen Vrouwen Bond Oud- Mathenesse een vergadering met zijn leden houden in de zaal van de Franselaankerk, aanvang 8 uur. Het bestuur heeft de heer B F. W. van der Hoek uitgenodigd om op deze leden vergadering te komen spreken over het Leger des Heils, het karakter, doel en organisatie daarvan. Ook zal de heer v. d. Hoek die in Schiedam een grote be kendheid geniet vanwege zijn vele activi teiten op kerkelijk gebied, o.a. in de Oecu menische Raad en als 2e voorzitter van de Cefa, afd. Schiedam zal eveneens iets over het leven van William Booth vertellen. MAASSLUIS. In de kantine van de Ver. Touwfabrieken concerteerde zaterdagavond. o.l.v. dè heer J. Boer, de Maassluisse Harmonievereniging „Kunst na Arbeid" met medewerking van het Chr. Gemengd koor „Maas sluis Gemengd koor", dat na jaren o.l.v. de dirigent, de heer J. P. A. Kriek, weer in het openbaar optrad. Voorzit ter, de heer A. Lucardie. van „Kunst na Arbeid" sprak een openingswoord en gewaagde dat twee culturele vereni gingen te Maassluis, op verschillende grondslag elkaar gevonden hadden, door gezamenlijk in het openbaar op te treden. Het was jammer dat de be langstelling niet groter was, daar en de zang- en de muziekvereniging blijk ga-ven, van goede zag en muziek te kun nen brengen. Onder de belangstellen den merkten wij op. burgemeester Van Dijck en de directeur van de Ver. Touwfabrieken, de heer Bannen 't Loo. VLAARDINGEN. Na de nederlaag die HVO zaterdag van plaatsgenoot TSB te incasseren kreeg, staan de Haven mensen in een vrij precaire situatie on deraan de ranglijst, want de concur renten hiervoor wonnen hun wedstrij den. Al met al -bleek wei-dra, dat de Shell- mensen aan het langste eind zouden trekken met hun pittige uit listige pas jes bestaande spel, waartegen de HVO- verdediging geen voldoende verweer had. Toch bleef het eerste doelpunt lang weg en eerst drie minuten voor de thee lanceerde J. v. Zevenbergen de vrij staande v.d. Have, die v. Leeuwen geen kans gaf <10). Van der Berg benutte in de 17e mi nuut na de hervatting een goede kans (20) en HVO was een geslagen, ploeg. Toen korte tijd hierna wederom v.d. Have de roos trof met een afstand schot. was de zaak bekeken en ging de wedstrijd als de bekende nachtkaars uit. TSB plaatste zich iets veiliger, maar voor HVO ziet het er vrij hopeloos uit en zal er heel wat moeten gebeuren wil len de Vlaardingers de degradatie naar de-afdeling Rotterdam voor minstens nog een jaar uitstellen. SCHIEDAM. De hoofden van de afdelingen A en B van de Dr. J. Th. de ■Visserschool, de heren A. C. Leeuwis en T. G. Polderman, zijn op de goede ge dachte gekomen de ouders van de leer lingen. die in aanmerking komen voor de „grote" school, uit te nodigen een bezoek te brengen aan de school. Hierbij ligt het in de bedoeling om de nieuwere leermid delen die tegenwoordig bij het onderwijs gebruikt worden, te tonen en te demon streren. Uitgaande var vereniging tot bevor dering van het :telijk Onderwijs zal deze demonstratie en kennismaking met h^t moderne schoolmateriaal woensdag plaatsvinden in de Dr. De Visserschool, aanvang half acht orde. De subsidie-verlening blijkt met enthousiasme ontvangen te zijn in diver se verenigingen. Sectie-voorzitter, M. A. A. de Jonge, deelt mee, dat over de wijze van verde ling nog geen definitieve uitspraken ge daan kunnen worden. Burgemeester en Wethouders stellen zich voor de subsidie door een commissie van deskundigen te laten verdelen. Hierbij zal onderscheid worden gemaakt tussen basissubsidie en prestatie-subsidie. Om voor een der uitkeringen in aan merking te komen zullen de verenigin gen, die om toekenning van subsidie verzoeken, uiteraard aan enige voor waarden moeten voldoen. Sectie-be stuurslid M. v. d. Kraan moet we gens drukke werkzaamheden zijn functie ter beschikking stellen. Voorzit ter De Jonge neemt met een hartelijk speechje afscheid van dit actieve be stuurslid. In zijn plaats wordt met algemene stemmen de heer W._G. Lankamp, pen ningmeester van Schiedams Toneel, ge kozen. SCHIEDAM. De sectie Toneel van de Schiedamse Gemeenschap heeft op 15 februari zijn jaarvergade ring in Arcade gehouden. De belang stelling van de zijde der aangesloten verenigingen was groot. Er werden dan ook belangrijke zaken aan de or de gesteld. De Toneelwedstrijd blijit door de deelnemende verenigingen nog steeds op hoge prijs te worden gesteld. Het merendeel -geeft dan ook zonder aar zeling de toezegging ook in het sei zoen 1961-62 te zullen deelnemen. Door de evidente daling van de pu blieke belangstelling voor de Vakan tierevue, wordt het niet wenselijk ge acht dit jaar weer een revue samen mens de Ledenraad. In plaats daarvan wordt gedacht aan de opvoering, door Schiedamse ama teurs, van een wagenspel. Het sectiebe- stuur is van mening, dat een goed voor bereide en goed geoutilleerde uitvoering zeker een succes zal kunnen worden. Ten aanzien van het stuk zelf is nog geen keuze gemaakt. Uit de reacties der aanwezigen blijkt, dat men, mits tijdig met de voorberei ding wordt aangevangen, op geestdrifti ge medewerking kan rekenen. Vervolgens komt de gemeentelijke subsidie voor het amateur-toneel aan de VLAARDINGEN. Nadat burge meester, mr. J. Heusdens vanmorgen de nieuwe Verkade's Vlaggenfabriek N.V. aan de Beethovensingel had ge opend, was het de directeur van deze fabriek, de heer J. Thurmer, die een wel zeer verrassende mededeling deed, door te verklaren, dat een offi ciële Nederlandse vlag in feite niet bestaat. Deze vlaggenexpcrt bij uit stek zei, dat de kleuren van de vlag fermiljoen rood, helder wit en cobalt blauw moeten zijn, terwijl de af meting in verhouding moet staan, van twee tot drie. De volgorde is inderdaad ook desge lijks, maar, aldus de heer Thumer, als iemand het in zijn hoofd zou halen om de drie kleuren in een andere volg orde te zetten, zou er niemand kunnen zijn, die kan beweren, dat het dan geen Nederlandse vlag is. Wat de be tekenis van de kleuren betreft, zei de heer Thurrner, dat het rood op de adel wijst, wit geeft de geestelijkheid en reinheid aan, terwijl blauw de kleur van het volk is. In 1937 werden wel pogingen in het werk gesteld om de Nederlandse vlag wettelijk en officieel vast te stellen. Waarschijnlijk vanwege de opkomst van de N.S.B. is men er. niet mee doorgegaan, terwijl ook na de oorlog geen nieuwe pogingen werden onderno men. Zelfs het uitlokken van een proef proces dienaangaande had geen succes. Vanzelfsprekend heeft de heer Thurmer toch eerbied voor onze Na tionale driekleur, want steeds tracht hij te voorkomen dat de vlag wordt gebruitk om deze overal maar te gebruiken. De opening van de nieu we fabriek beschouwde de directeur niet als een nationale gebeurtenis en daarom bevond zich onder de acht vlaggen geen Nederlandse drie kleur. MAASLAND. Vrijdagavond kwam de raad der gemeente Maasland in openbare zitting bijeen. Alvorens men tot de behan deling van de agenda overging, werd door de voorzitter het overlijden herdacht van hei dslid de heer Korpershoek, welke hij .etste als iemand die steeds voor de belangen der gemeente op de bres heeft gestaan. De overledene werd met een korte stilte herdacht. Besloten werd aan het Genootschap „Oud Westland" een jaarlijkse subsidie toe te kennen van 10,In afwachting van de definitieve vaststelling van het sub sidiebedrag zal een nader te bepalen sub sidie verleend worden aan de Stichting Protestantse gezinshulp. Aan de R.K. school zal medewerking worden verleend inzake het aanschaffen van een 40-tal tweepersoons sets. waarvan de kosten worden geraamd op ƒ3600 en voor het maken van een nieuwe vloer ƒ3300, Tevens zal voor elk van de 3 scholen medewerking worden verleend in het aanschaffen van een filmtoestel, waarvan de kostprijs ƒ500,bedraagt. De vergoe ding voor de scholen is vastgesteld op ƒ50 per leerling. De voorschotten hier voor werden voor 1961 vastgesteld als volgt: Geref. school 10.316,66, Ned, Berv. school ƒ7,416,66 en R.K. school ƒ9.483,33. Aangenomen werd een voorstel tot het beschikbaar'.stellen yan een krediet- De afwerking van de agenda had een vlot verloop. Voor vernieuwing van de hoofdleiding voor de watervoorziening aan de Kerklaan de zullen de totale kosten ƒ4000,bedragen. Aan de agenda werden nog een tweetal punten toegevoegd, nl. het beschikbaar stellen van een hoger krediet van ƒ4000 voor het aanbrengen van een betere ver lichting aan de Molenweg e.d. Hiervoor was in een vorige vergadering reeds ƒ3500 beschikbaar gesteld, doch B, en W. zijn van mening, dat een verlichting van 2 lampen aan een mast beter tot zijn recht zal komen. Nog werd een voorstel aangenomen tot het aanschaffen van een kast voor het opbergen van tekeningen, waarvoor een krediet werd verleend van 732, r SCHIEDAM. De predikant van wijk- "gemeente III van de Herv. Kerk te Schie- dam, ds. H. W. Hemmes, heeft voor vrij- v"riag 24 februari in gebouw „Irene" een "•jréunie-avond belegd, waarbij hij heeft '-^tfitgenodigri alle catechisanten, die de --'laatste jaren bij hem belijdenis des ge- 'rilóofs hebben afgelegd. J"\ Ook de echtgenoten en verloofden vaD -de lidmaten ontvingen een uitnodiging. Ds. Hemmes wil op deze contactavond een inleiding houden, waarover daarna vragen kunnen worden gesteld. Aanvang 8, uur. HOEK VAN HOLLAND. De Konink lijke Nederlandse Jachtverenlging heeft In nauwe samenwerking met de Maas- ruiters een jachtrit georganiseerd in het zuidelijke gedeelte van het Westland. De rit werd gehouden over een lengte van vijfentwintig kilometer. Ongeveer zeventig ruiters zijn vanaf de „Mag neet" fa Maasland vertrokken. De burgemeester van Maasland, de heer F. J. Groot Enzerik was met enke le 'Westlanöse collega's aanwezig toen de ruiters stapvoets vertrokken om bij de boomgaard van Geest, de eerste „run" te nemen. Men zag de- ruiters achter de honden aan verdwijnen in de richting van het Staalduinse Bos. Slechts een enkele ruiter liep een natte broek op bij het nemen van de hindemissen, die voor een groot gedeelte uit sloten bestonden. De rit kenmerkte zich door een buitengewoon sportief verloop. Het experiment van het organiseren van een jachtrit door het Westland mag dan ook zeker als geslaagd worden beschouwd. Het is dan ook te verwachten «lat er in het verdere verloop van de winter nog een dergelijke rit in het Westland zal worden- gehouden. In ieder geval zal men in het kennend seizoen een herha ling kunnen verwachten. Na afloop van de rit bleef men nog enige tijd in „Het Jagershuis" te Hoek van Holland bijeen. MAASLAND. Zaterdagmiddag werd door de jachtclub Zuid-Holland, „Maas- ruilers" en bereden politie de reeds eer der, maar door slecht weer uitgestelde jachtrit, gehouden. Een rit welke ons ver plaatste fa de vorige eeuw. Kuiters in kleurige costuums vergezeld van een meute, waren zaterdagmiddag bij De Magneet uit verschillende plaatsen bij eengekomen. Met grote veewagens warén de paar- doen aangevoerd en een grote vracht auto, welke een 30-tal honden bevatte, was eveneens aanwezig. Voor dit gebeu ren bestond een zeer grote publieke be langstelling en ook van de zijde van het gemeentebestuur heeft men getoond met dit unieke gebeuren ingenomen te zijn. Namens het gemeentebestuur werden de ruiters en amazones, voor men de tocht aanving, een dronk aangeboden, waarna de leider van de jachtclub aan burgemeester Groot Enzerink en het ge meentebestuur dank bracht voor de har telijke ontvangst in Maasland. Er namen 40 ruiters aan deze rit deel, terwijl een meute van plm. 25 honden de stoet be geleidde, De tocht ging door de polders, over sloten en hekken, door het Staal- duinsebos naar Hoek van Holland, waar de stoet verwelkomd werd door de heer Klefjwegt. Begunstigd door goed weer, kan deze tocht ais geslaagd genoemd worden. De 56-jarige 3VL J. H. N-J wonen de aan de Van Linden van den Heu velsingel liep vrijdagavond in haar wo ning door een glazen deur. De vrouw meende dat de deur open stond. Zij liep snijwonden op aan haar benen en is door de G.G.D. naar het Algemeen Ziekenhuis overgebracht. De 13-jarige J, K. geraakte aan de Westhavenkade te water. Hij stond te gen zijn fiets geleund te kijken bij de zandtrechters. Door het omslaan van zijn rijwiel geraakte de jongen te wa ter. De zandschipper Bas haalde de drenkeling uit het water. Aan het po litiebureau is K. van droge kleren voor zien. SCHIEDAM Een overwinning op ZWSH' zou GTB een heel eind in de goede richting hebben geholpen, maar door veel pAh kregen de geel-zwarten geen kans zich van de onderste plaats te verwijderen, integendeel: zij werden er nog steviger opgedrukt. De eerste minuten waren weliswaar voor de Rotterdammers, maar daarna was het alleen GTB dat de lakens uit deelde en de ene aanval na de andere opzette en het doel van ZWSH onder vuur zette. Dit moest resulteren in een doelpunt, al duurde dit tot de laatste minuut van de eerste helft (0—1). Na rust wogen de partijen aardig tegen el kaar op. Op gelukkige wijze kwamen de gastheren aan de .gelijkmaker, toen v. d. Vorm na 20 minuten een onverwachts puntertje gaf en de bal achter de Schie damse doelman belandde (1—1). Tien minuten later volgde een Rot terdamse aanval over rechts, waarbij Versteeg de bal hard voorzette. De Schiedamse keeper verkeek zich hierop en inplaats van de bal te vangen kreeg hij het leder tegen zijn lichaam en ca ramboleerde de bal in eigen doel <21). Dit doelpunt deprimeerde GTB zoda nig, dat het niet meer de kracht kon opbrengen om terug te komen. Zelfs schoot Reedijk nog eenmaal tegen de staander van de Schiedammers, die nu wel in een zeer benarde positie zijn ko men te verkeren. stelde doel zijn: a. het verlenen van So ciale kunstopdrachten; b. het verstrekken van sociale uitkeringen van de gemeente, waar de beeldende kunstenaars in het be volkingsregister zijn ingeschreven, aldus de heer Bijl. De uitvoering van deze regeling ge schiedt door het gemeentebestuur. SCHIEDAM. De Christelijke So ciale Jeugdorganisatie „Werkende Jeugd" heeft zaterdagavond in het gebouw voor Chr. Soc. Belangen weer een interessant onderwerp aangesne den, waarover de beren C. C. Bijl en I. J. Hagestein van de plaatselijke commissie van „Draagt Elkanders Lasten" hebben gesproken. Voor de pauze heeft de heer Hagestein gesproken over maatschappelijk werk onder de woonwagenbewoners en over het fonds van het C.N.V. „Draagt Elkanders Lasten." De heer Bijl -wekte de aanwezigen op medewerking te verlenen bij de deze week te houden collecte, welke mede werking door de leden van Werkende Jeugd spontaan werd toegezegd. Voor- zitter. de heer Cor v. d. Hul. vertrouw de op een goed resultaat hiervan. Verder is er nog gesproken over de re geling Sociale Opdrachten Beeidende -Kunstenaars. Onder beeldende kunste naars wordt bij deze regeling verstaan: degene, die op het gebied van de beelden- ,de kunst artistiek scheppend vermogen -blijkt te bezitten en voldoende technisch onderlegd is. De regeling heeft ten doel beeldende kunstenaars, wier inkomen zodanig zijn verminderd of dreigen te verminderen dat zij zich maatschappelijk niet kunnen "handhaven, in de gelegenheid te stellen hun maatschappelijke zelfstandigheid te behouden, onder gelijktijdig instandhou ding of vergroting van hun bekwaamheid. De middelen om te komen tot het ge- MAASLAND. De voorzitter van de voetbalvereniging MW '27 heeft aan de leden van zijn vereniging een blijde mededeling kunnen doen. Hij heeft de leden de mededeling kunnen doen, dat door het bestuur overleg gepleegd en advies is ingewonnen bij de gemeente. Op grond van gehouden besprekingen kan worden aan imen, dat nog deze zomer begon n zal worden met de eerste werkzaamheden voor de nieuw geprojecteerde voetbal en andere sportvelden. Met deze toezegging in handen mag verondersteld worden, dat over 2 a 3 jaar op de nieuwe terreinen zal kun nen worden gespeeld. Ook in het oude voetbalveld is een grote verbetering tot stand gekomen. Het terrein, waar men sinds- 1927 op gespeeld heeft en gelegen is aan de Kluiskade was eigendom van een vee houder en voor men ging spelen moes ten eerst de vele koeplakken van het terrein verwijderd worden. Thans is dit terrein eigendom van de gemeente geworden en heeft MW nu de be schikking over dit terrein gekregen. Het heeft er zaterdagmiddag in Nu- mansdorp geducht om gespannen. NSVv dat zich een 20 voorsprong veroverde op Hoogvliet, kon vooral in de laatste fa se van de tweede helft niet meer in zijn spel komen en moest een gelijk spel toe staan: 22. Het begin van deze ontmoeting was zeer verrassend. Een minuut na het fluitsig naal van de rustig leidende scheidsrech ter Schiiperoordt kon de Numansdorpse aanhang reeds juichen. Linksbuiten K. van der Plas had een voorzet van links back 't Jong keurig in een doelpunt om gezet: 1—0. De tweede helft bracht aanzienlijk min der spelkwaljteit. Hoogvliet hield het spel te kort, ging slecht plaatsen en zakte steeds meer weg. NSVV speelde fel op de aanval, bouwde aan een duidelijk overwicht. Rechtsbuiten B. van der Plas lanceerde een fraaie voorzet naar de naa:* voren stomende linksbinnen K. van der Stel en dat betekende 2-—0. Het was daar na maar povertjes wat er werd vertoond. Hoogvliet kwam door een misverstand in de defensie der thuisclub op 21, toen P. van der Giessen in eigen doel schoot. En onmiddellijk daarop koptè D. Sluymer uit een hoekschop zijn club naar 22. afkeuring betekende. De minister had de motie naast zich kunnen leggen, doch dit is niet geschied. Achteraf ge zien was het beter geweest, als er toen schorsing van de beraadslagingen was gevraagd, en de motie zou zijn in getrokken. Gelukkig kon het conflict, dank zij prof. De Gaay Fortman spoe dig worden opgelost. Ook ging de heer Smallenbroek nog in op de eigen verantwoordelijkheid der Kamerleden, Hij stelde, dat juist door de reacties van anderen op de A.R.- partij. deze bewezen heeft een spring levende partij té zijn. Uiteindelijk bindt de band van het beginsel ons samen. Het Tweede Kamerlid besloot zijn toespraak met- te wijzen op de inter nationale dreiging van het communis me. Daarop is maar een goede af weer, namelijk de kracht van het Evangelie. Er volgde een levendige discussie, waarbij de heer Smallen broek op diverse punten nader in ging. De vergadering stond onder leiding van voorzitter, de heer T. Bol. In de afgelopen week is de eerste ron de gespeeld van de competitie 2e klasse van de Rotterdamse Dambond. Excelsior won met 146 van Schiedam 2. Dit laatste tiental kon slechts 8 man op de been brengen, zodat het voor de Excelsior-mensen geen al te moeilijke op gave was. Charlois 3 was met 137 de meerdere van Ons Genoegen 2. Beide tientallen waren met tien man, al werd aan beide zijden met invallers gespeeld. Voor de komende week staan weer twee wedstrijden op het programma: maandag krijgt D.O.S. 2 bezoek van Schiedam 2, terwijl op dinsdag Excel sior Ons Genoegen 2 ontvangt. We ver wachten winst voor D.O.S. 2 en voor Excelsior Advertentie VLAARDINGEN. De uitslag 1-1 die Zwaluwen en Ter Leede zaterdag met elkaar overeen kwamen na twee maal drie kwartier voetbal gaf niet al leen de juist verhouding weer qua de voetbalcapaciteiten van beide teams, doch ook qua de verhouding in het veld. Er is in zeer vriendschappelijke sfeer gespeeld en eigenlijk was er aan de thuisclub weinig te merken, dat er zul ke grote belangen op het spel stonden. De Vogels speelden een tam spelletje en vooral de verdediging was zeer ma tig. Toch profiteerden de gasten hier niet van en kon v. d. Reyden voorlopig zijn doel nog schoon houden. Zodoende kwam de rust met blanke stand. De tweede helft was een kwartier oud, toen Hoogerboord doelman v. Bre da passeerde (10). Ook daarna bleef het spel van de Vlaardingers ongeïnteresseerd en hier door konden de gasten zich gaan toeleg gen op enkele gevaarlijke aanvallen. U één daarvan ontstond de gelijkmaker Een goed door Molenaar genomen hoek schop werd door broer H. Molenaar in een doelpunt omgezet (1—1), Er waren toen nog acht minuten te spelen, maar de stand onderging geen wijziging meer. Voor dc aanvang van de wedstrijd werd Aad Stouthandel door voorzitter B. A. v. d. Snoek toegesproken l.v.ni. zijn 200ste wedstrijd voor het eerste elftal. Hij ontving hierbij een sigaret tenkoker met inscriptie, terwijl de spe lers van het eerste elftal hem ook be dachten. SCHIEDAM. PPSC was. in de wed- strijd tegen Barendrecht ongetwijfeld de mindere ploeg. Het werd een spannende wedstrijd. Beide doelen kwamen enkele malen in gevaar en voorlopig toonde Jonge- rius zich uiterst betrouwbaar onder de Schiedamse lat, terwijl, de gasten het geluk aan hun zijde hadden, doordat PPSC tot driemaal toe de staander op haar weg tot succes vond. De ruststand 00 was voor de thuis club geflatteerd te noemen. Ook in de tweede helft werd er le vendig gevoetbald, al was het zware veld voor vele spelers een handicap. De gasten werden geleidelijk aan sterker en eerst na een half uur kwamen zij tot scoren. Hun midvoor v. Vught kreeg de bal in moeilijke positie en loste een keihard schot op doel. Tussen een klu wen van spelers door schoot deze knaap raak en Jongerius was een geslagen man (01). Kort hierna kreeg Gerrit Boertje een kans, maar door te lang treuzelen be zorgde hij PPSC niet de verdiende ge lijkmaker. Enkele minuten voor het einde was het weer de midvoor die doelpuntte. Een schot van linksbuiten werd door Teeuw onderschept en weggewerkt, waarbij het leder via de knie van de toestormende v. Vught voor de twee de maal in de Schiedamse touwen (0—2). SCHIEDAM Geboren:Karma K. d v. J j. van Hoorn en F. Bloem; Rudolf G. V z v J D. T. van Hees en J. M. Oomen. Overleden: J. Klaassen, 67 jr. P Hoegee, 'jZ jr. S. Noteboom, 32 jr. echtg. van W. A. Houtman. Zaterdag heeft het Maaslandse MVV met 62 gewonnen van ONIT. MVV blijft steeds aan de kop thans met 16 punten en een doelstand van 50—9. ONIT was een felle tegenstander, doch reeds na4 minuten spelen slaagde Mosterd er in met een goed gericht schot het eer ste doelpunt te scoren, 4 minutep later verraste Voorham de keeper van ONIT en werd de stand 20. Kort na de rust slaagde ONIT er in keeper De Bruijn te verrassen met een goed schot 2—1, maar direct daarop zorgde Van Hemert met een keihard schot dat MW aan de lei ding bleef 31. Doordat MW de zaak wat te gemakkelijk ging opnemen volgde het 2e doelpunt van ONIT 32. Dit was dan ook het sein voor MW om de laat ste 15 minuten de winst te verstevigen. MW viel nu fel aan, Mosterd slaagde er nog drie keer in om de bal in het net te jagen 52 en Prins bracht de eind stand op 62. De c-junioren van MW verloren hun wedstrijd tegen de SFC junioren met 5—1 en leden hiermee hun eerste nederlaag. - Gehuwd: W. C. Wicse, 22 jr. en H. F. Baas, 18 jr. Geboren: Arthur, z. van J. Spiering •en K. J- Wijnen; Louise, dr. van N. J Altink en C. van Buuren; Petronella, Air. van J. de Neef en K. Wiedmann; Willem, zn. van W. de Ligt en L. fnoek. Overleden: E. van Reeven, I j.: J. van Gijzen, 43 jr, echtg. v: M. J. Coo- Ien, Maassluis.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2