Grootse gebeurtenissen in vooruitzicht Geslaagd concert Shell-koren in „Vijfsluizen-hal" Statenkring Delft C.H.U. hield forummiddag Veel belangstelling voor kinderoperette „Rozette" Uitbreidingsplan „Dorp" biedt weinig nieuwe perspectieven Openingsbijeenkomst gouden jubileum Leger des Eeils Expositie grafische kunst in Vlaardingse Visbank AT ERVE Chr. Middenstanclsvereniging Schiedam Gelukstelegram Goede plannen Hogere- subsidie Hoekse V.V.Y. Schiedams politienieuws Actie Programma CJ.Vhield feest voor jongste leden Suggesties Vrije zaterdag Twee zebra's opgeheven floefc van Holland Werkende Jeugd Tweede Kongo-concert in JuJianakerk te Schiedam GDI speelde gelijk tegen TOP N.C.V.B.-V1<L-Antback Lustrumactinteiten van Vlaardingse „Y.F.C." GSS verloor eervol TSB versloeg Unicum SHS-Zwalinven 4-1 Vlaardiiiigen-DV0 3-1 Geron speelt voor Vegla TROUW Maandag 6 maart 1961 -SCHIEDAM. Reeds jaren zijn de Schiedamse Christelijke Mid denstanders in een Christelijke Middenstandsvereniging met elkaar verenigd en .eveneens reeds jaren heeft het bestuur getracht de activi teiten actueel te doen zijn en de animo bij de leden niet te doen ver slappen. Dit is geen gemakkelijke opgave gebleken, waarvan we reeds in het najaar van 1960 op de hoogte werden gebracht door penning meester L. C. Schneider, toen we deze hierover spraken op een ge combineerde vergadering met de andere Middenstandsverenigingen, welke vergadering in het Gereformeerd Jeugdhuis werd gehouden en waar mr. M. M. van Praag één en ander over Schiedam vertelde. SCHIEDAM. De Christelijk- Historische Unie, Statenkring Delft, hield zaterdag in gebouw „Irene" te Schiedam een drukbe zochte forummiddag. Het forum was samengesteld uit de heren jhr mr. L. E. de Geer van Oudegein, voorzitter,..- -burgemeester van Vreeswgfoen vooratter van de UniëraadTdr, H. Wl Tilanus en drs. D. Ej/vanjider Mei^ledenrvan de Tweede Kamér der Staten-Gene- raal, D. van der Kwaak en C. van Dijk, respectievelijk gedeputeerde en lid van de Provinciale Staten. De heer N. Koren sprak het ope nings- en het slotwoord. .aterdagavond had in. het gé- bouw van het Leger des Heils, aan de Dr. Kuyperkade 11, de ope ningssamenkomst plaats van de jubileum week, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan, van het Leger te Maassluis. Deze samenkomst mocht zich verheugen in een bij zondere belangstelling, waaruit bleek de sympathie voor het werk van het Leger des Heils. SCHIEDAM. Het tweede concert ten bate van de bevol king in de Rongo-gebieden zal op donderdag 9 maart worden ge geven in de Jnlianakerk aan de B.K.-laan te Schiedam. De aan vang is gesteld op 8 uur. Dit concert er wordt een se rie van tien gegeven staat on der leiding van de dirigent, de heer Ary Pronk. Medewerking verlenen Krijnie Poot, sopraan, Cees Valten, trompet, Mees van Huis, orgel, en het Christelijk Vocaal Ensemble. Burgerlijke stand van Vlaardingen Besti ur wil vereniging nieuw leven inblazen Aan Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden, Paleis Soestdijk. Namens de raad ran Vlaardingen als vertegenwoordiger van de bevolking dezer gemeente, bied ik u eerbiedig mijn gelukwensen aan ter gelegenheid van Uw twaalfeneenhalf jarig rege ringsjubileum. Moge het U gegeven zijn Uw hoge en ongetwijfeld zware taak nog vele voorspoedige jaren in goede gezond heid te vervullen tot heil van ons land en volk. De burgemeester van Vlaardingen, mr. J. HEUSDENS. "Uit ons gesprek met de heer L. Schneider bleek, dat het bestuur in de komende maanden enkele malen in ver gadering bijeen zou kon.en om te trach ten deze Christelijke Middenstandsver eniging nieuw leven in te blazen, om zo doende het principe actief te kunnen blijven uitdragen. Deze vereniging stelt zich n.l. ten doel de erkenning, verbreiding en toe passing van de Christelijke beginselen, zoals die in Gods Woord geopenbaard zijn, op maatschappelijk terrein en wénst de zedelijke en stoffelijke belan gen van baar leden en hun onderge schikten te behartigen. Nadat dus in de loop der jaren al 'hei mogelijke was gedaan het de le den aantrekkelijk te maken door le zingen, vergaderingen en andere acti viteiten, had dit toch niet het gewens te, resultaat en verflauwde de activi teit en de animo bij deze vereniging. Een aanwijsbare oorzaak was moei lijk te vinden, want zowel erc-voor- zitter, de heer B. G. Hoogendam, als de' overige bestuursleden, de heren M: Schneider, L. v. d. Akker, L. Schneider, G. C. Schutte en F. Ste- renberg deden hun best en hadden het beste met de vereniging voor. Inmiddels heeft de eminente voorzit ter, de heer M. Schneider zijn plaats aan een jongere kracht willen afstaan, terwijl bovendien secretaris P. W. van Oosten naar Lisse is vertrokken. De he ren G. C. Schutte en L. v. d. Akker ga ven. de wens te kennen hun functies ter beschikking te willen stellen, zodat het huidige voorlopige bestuur als volgt is samengesteld: voorzitter: F. Sterenberg; secretaris: C. H. L. Westerveld, Burg. v. "Haarenlaan 997 tel. 67226; penning meester; L. C. Schneider. Weliswaar is de heer Westerveld geen middenstander, maar dat neemt niet weg, dat hij tezamen met zijn „boe zemvriend L. C. Schneider en de overi ge leden het beste voor heeft met de -vereniging en men intussen al enkele vast omlijnde plannen op papier heeft gezet. Op woensdag 22 maart zal de eer ste ledenvergadering worden gehouden en reeds daar zal blijken, dat het nieu we bestuur eens anders gaat doen dan anders. Men heeft nl. Franc Bibo uit Voorburg uitgenodigd, die zal spreken over het onderwerp: „De galant van Koning klant". De heer Franc Bibo brengt dit onderwerp met wat luim en ernst en het bevat een praatje over de verkoop in de trant van Wim Kan. Dat het werk van de C.M.B. niet ge ring is, blijkt wel uit het komende werkprogramma, waarmede de C.M.V., zich bezighoudt: men kent een voor lichtingsorgaan, een beleidsorgaan en een contactorgaan; voorts zullen eri steeds contacten worden onderhouden [le kijk op de hedendaagse problemen, m-et het Bortdsbestuur en hoopt men de waarmede ook de Christelijke Mioden- vraagstukken van de Christelijke onder-!stand dagelijks heeft te maken. linge samenleving ook in de midden stand. te behandelen. Men is voornemens om veel contact ■te onderhouden met de Schiedamse af delingen van de Ned. Christen Vrou wen Bond en met de diverse gemeen telijke instanties. Ook is het bestuur van mening, dat het contact met de andere Schiedam se Middenstandsverenigingen goed moet blijven en tegen een eventuele fu sie maakt men geen -bezwaren, wordt op het ogenblik reeds actief mengeiwerkt, getuige de meubelsh die deze week in gebouw „Arcaat wordt gegeven. De vereniging telt op het ogenblik ongeveer 70 leden en dat de Christelijke Middenstanders in Schiedam wel dege lijk meetellen, wordt wel bewezen met het feit, dat verschillende ondernemers zich in de nieuwe wijken in Nieuwland vestigden en binnenkort nog enkele verhuizingen naar Nieuwland te wach ten staan, o.a. drogisterij J. M. de Groot, fotohandel A. W. de Krijger, de Papaver en bakkerij Kok van de Lo- rentzlaan. SCHIEDAM. Er was zaterdagavond in gebouw Irene een overweldigende belangstelling voor de feestavond van de jubilerende CJV, voor jongens van acht tot veertien jaar, waarop de he ren J. C. van Weert en A. v. d. Most van het Jongenswerk de leiding had den. Medewerking verleenden Jong Bravo en Jong Harmonie, de voorzitter H, Jongman was eveneens aanwezig, ter wijl het bekende artistenpaar De Cie- r.ia's en de vertoning van een aardige film de jongelui gedurende enige tijd aardig bezighielden. Bondssecretaris voor net Jongenswerk, de heer H. Ver haar hield een pittige toespraak. VLAARDINGEN. Onder auspi ciën van de Commissie O. en O. van de Rotterdamse Ontspanningsvereni ging Shell hebben het Sheli Dames- cn Herenkoor zaterdagavond een con cert gegeven in de daarvoor uitstekend geschikte sporthal van „De Vijfslui zen". Het concert kreeg een bijzonder tintje dank zij de medewerking van de sopraan Wieb de Rook en dc le tenor en le bas van de Nederlandse Opera, Wim Koopman en Cornelis Schell, terwijl Annie Nederbraeht aan de vleugel begeleidde. Als voorzitter van de ontspannings commissie was het de heer P. van Hoven een bijzonder genoegen, enkele hoofdbestuursleden welkom te mogen heten, alsmede de beschermheer van het Mannenkoor, ir, J. W. Ernste. Wegens pensionering zal de heer Ernste binnen kort de R.O.V.S.-gelederen gaan verlaten en dat was voor de heer Van Hoven aan leiding om zijn echtgenote, die bescherm vrouwe is van het Shell-dameskoor, bloemen te overhandigen. Het was wel een zeer uitgebreid pro gramma, dat beide koren in de hal met zijn goede akoestiek hebben gebracht. Het mannenkoor opende het concert met het altijd mooie „In nomine Jesu" van Gallus, Bijzonder mooi klonk de weer- Als propagandist van de C.M.V.- treedt voorlopig op de penningmeester L. C. Schneider, die veel „aan de weg tim mert" en dus het meest in de gele genheid is niet-leden te bewerken om als lid toe tetreden. Dat het bestuur dit werk niet alleen kan bewijst wel het feit, dat men niets liever wil, dan dat er vanuit de leden maar veel stemmen naar voren komen; stemmen met suggesties en ideeën, die niet alleen het bestaansrecht van de C.M.V. zal verstevigen, doch ook blijk zal geven van een gezonde en actue- Men wil zich op de komende verga deringen gaan bezighouden met speci fiek christelijke middenstands proble men. Naast een twee- of drietal ver gaderingen per jaar, ziet men ook naar ontspanning uit, zoals bijvoorbeeld hef organiseren van een bustocht. De vrije zaterdag is ook één der problemen, waarmde de Chr. Midden- Standers zich zullen moeten bezighou den, warrt men zal daar in de toekomst beslist niet onderuit komen. Er zijn echter nog vele andere pro blemen en het is heel belangrijk, dat het huidige bestuur waarin nog een vakature is te vervullen ook de per soneelsleden van middenstanders en hun vrouwen en. verloofden voor de te hou den vergaderingen wil uitnodigen. SCHIEDAM. B. en W. van Schie dam hebben besloten twee zebra- oversteekplaatsen in de Gerrit Ver- boonstraat op te heffen. Dit zijn de oversteekplaatsen tussen de Westvest en de Tuinlaan ter hoogte van de winkel De Kandelaar en die tussen de Amsteri nsche Bank en de Plan tage. Dit b's "t tot opheffing is ge- jiomen in hei. belang van de voetgan gers, Er gebeuren veel ongelukken plaats. Nog niet zo lang geleden is er een dame van 70 jaar oud aan gereden, die daarbij het leven ver loor. Zij stapte over van de West- vest naar de Tuinlaan en werd door eeh auto, komende uit de richting Koemarkt overrreden. Die helft van het zebra-pad levert het meeste gevaar op. Wanneer het ver keer van de koemarkt door de stop lichten op de kruising met de Lange Nieuwstraat wordt opgehouden vormt er zich een lange fille, waarbij zelfs auto's moeten wachten voor de oversteek plaats. Een voetganger kan dan ma keiijk rustig oversteken. In iets mir dere mate loopt ook de voetganger ru de andere oversteekplaats gevaar. De opheffing zal weldra gebeuren. Aanvan kelijk was het plan om de zebra-paden op te heffen bij de instelling van de nieuwe verkeerslichten maar dat zal pas in mei het geval zijn. De voetgan gers dienen gebruik te maken van de oversteekplaats bij hotel De Kioon, bij Albert Heyn en vlak voor de Oranje- brug. Het oversteken kan snel genoeg geschieden meer als eerste verieste daarvoor is het rechts houden van de voetganger. Zij dienen elkaar niet in de weg te lopen. Het oversteken zal in de- toekomst helemaal een kwestie van seconden worden, nl. wanneer eind mei de zgn. Groene golf ingesteld wordt rondom het Koemarktplein en verder langs de Oranjestraat en Nieuwe Ha ven tot aan de kruising met de B.K, laan wordt een reeks van verkeerslich ten geplaatst, waarvan de bediening op elkaar afgesteld is. Dit betekent, dat een auto, die op de Rotterdamsedijk bij de Bema groen licht krijgt, steeds door kan rijden tot aan de B.K.laan. De heer H. D. deed aangifte van de vermissing van zijn bromfiets die op slot voor de woning in de Rem* brandtlaan stond. Er kwamen vele en velerlei vragen ter tafel. Bijzondere aandacht ontving het woningvraagstuk. Het allerbelangrijkste vraagstuk van enze tijd, aldus dr. Ti- lanus. „Overal waar ik kom spreken, moet ik van de burgemeesters horen: „Waarom krijgen we geen toestemming om te bouwen uit Den Haag, terwijl er zulk een schreeuwende behoefte is en we kunnen bouwen", vervolgde spreker. Inderdaad er moet iets gebeuren. Ook de bezitsvorming bij jongelui kwam ter sprake. In een gexneenteklasse 3 kan men gemiddeld bij een premie van 3000.— aanspraak maken op eigen be- woningstoelage van gemiddeld 1200. Dr. Tilanus concludeerde, dat de Kamers er op aan moeten dringen, dat er ge bouwd kan worden, waar de mogelijk heden voorhanden zijn. Wat Nieuw-Gui- nea betreft, stemde dr, Tilanus met het regeringsbeleid in: „We moeten de Pa- poeas geleidelijk rijp maken voor even tueel' zelfbestuur". Over „vrije-tijdsbesteding", zei drs. Van der Mei dat dit een verantwoorde daad is. Voor de econoom is arbeidsver- korting dan verantwoord als deze pro- duktieverhoging ten gevolge heeft. Er werden zovele vragen gesteld, dat het forum ze niet alle heeft kunnen behan delen. Waarom wordt de personele belas ting niet afgeschaft? Een zuinig echt paar, dat nieuw meubilair heeft aange schaft, vindt dat direct in zjjn belasting biljet weerspiegeld. Dat doet niet pret tig aan, vond drs. Van der Mei, tegen over hen die het geld „er door lappen". Wethouder Th. J. L. van der Berg brak een lans voor de boeren aan de rand der steden, die van hun land gejaagd worden. Aan geld hebben ze niets, want ze kunnen geen stukje land meer kopen. De kabinetscrisis van de afgelopen Kerstdagen was eigenlijk het enige spe cifiek „politieke" onderwerp, dat werd behandeld. Dr. Tilanus deed het op zijn bekende goedmoedige wijze, geit en kool sparend, uit de doeken. In de CKU- gelederen had men van ontstemming niet veel kunnen ontdekken. Bij de 'a.r. was er rondom de motie-Eibergen wel enige deining ontstaan. Aan het eind van de vergadering deel de de heer Koren mee, dat in het na jaar nogmaals een dergelijke vergadering door de Staterkring zal worden beïegd. HOEK VAN HOLLAND. Naar wij vernemen zal de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer in Hoek van Holland in het vervolg een subsidie die ƒ250 hoger ligt dan tot nog toe, ontvangen. De vereniging krijgt deze subsidie van de Rotterdamse Kamer van Koophandel en Fabrieken. Het totaal komt nu op 750 te liggen. getwijfeld veel plezier beleefd, van de aantrekkelijke wijze waarop Jo Mul der's kinderen hun een onbezorgde middag hebben, bezorgd, hetgeen met een langdurig applaus werd beloond. SCHIEDAM. Als werknemer in be drijf en. maatschappij was het onder werp, dat Werkende Jeugd zaterdag avond in Chr. Sociale Belangen beham del-de. Voorzitter de heer Piet van Rij en secretaris de heer C, L. van Hil VLAARDINGEN. Met de opvoe ring van de kinder-operette „Rozette", zaterdagmiddag in de Stadsgehoorzaal, heeft Jo Mulder opnieuw aangetoond, dat met 8© kinderen heel wat te be reiken valt. Het waren „De Nachte gaaltjes" en „De Vlaardingse Zang vogeltjes", die de operette, door Jo Mulder van tekst en muziek voorzien, op een heel ieuke wijze hebben op gevoerd. De operette-middag, georganiseerd door de plaatselijke afdeling van de Volksbond tegen Drankmisbruik, werd geopend door de voor-'Uer, de heer D. v. d. Ende, die med»jlde, dat de operette dertig jaar geleden voor het eerst werd opgevoerd. Hij verkeerde in de veronderstelling, dat verscheidene vrouwen in de zaai waren, die vroeger in dezelfde operette hadden meegezon gen en van wie verscheidene kinderen thans deel uitmaken van een der koren van Jo Mulder. De operette, die niet alleen in Vlaar dingen, maar ook in tal van andere plaatsen ia Nederland werd opgevoerd, werd overal door het publiek met uit bundig enthousiasme begroet. Jo Mulder krijgt nog steeds brieven van naar Australië, Canada en Amerika vertrokken stadsgenoten, die in haar jeugdjaren veel plezier hebben beleefd, tijdens hun zingen o.l.v. Jo Mulder. Als Rozette heeft Jeanni Hoek haar rol op voortreffelijke wijze gespeeld en gezongen. Het was maar spél, maar de wijze waarop zij het allemaal deed was soms zo ontroerend, alsof het de werke lijkheid betrof. Naast haar noemen we de Lichtfee Riekje Nieuwstraten, die helaas niet altijd even goed verstaan baar was. Tineke Wapenaar, het vlinder tje kwam goed voor de dag en zij sprak met-eén zeer duidelijke stem. In de leuk gfep'êelde kabouterrollen onderscheid.de rich Gerda Sauger ais kabouter Tiritél-' oö£,". Ats vrouw WeetalwaCSCtThea ,v,an Gameren bepaald griezelig» «sn te zien maar'daarvoor was zij dan óók heks. Van het zestal dorpskinderen trad Wilma van Eossum het meest op de voorgrond; jammer gt zij nogal eens haperde. Voor Jo Melder en Thea Roos, die als pianiste een groot aandeel heeft gehad aan het slagen van de kinder-operette, waren er enkele boeketten bloemen, hen leidden de geanimeerde discussie op vlotte wijze. Een zg. flanelbord verdui delijkte de verschillende facetten van dit veelzijdige probleem. Over veertien dagen wordt de „EEG" behandeld. aangeboden door de heer v. d. Ende en enkele medewerkenden. De ongeveer vierhonderd bezoekers, onder wie zich veel jeugdige kijkers en luisteraars bevonden, hebben on- HOEK VAN HOLLAND. De zer dagen ligt het uitbreidingsplan „Dorp" voor Hoek van Holland op de hulpsecretarie ter inzage. Steeds meer ziet men de uitbreiidngsplan- nen die het onderhavige zijn voor gegaan gerealiseerd. De voortgang met het uitvoeren van deze plannen, gaat langzaam doch er begint tekening in ce ko men! Het ziet er naar uit dat ook het Zuidelijk-Strandcentrum bin nenkort aan de beurt zal komen Zoals bekend is, zien vele inwoners van Hoek van Holland de ontwik kelingen naar aanleiding van deze plannen met spanning tegemoet. Volgens het uitbreidingsplan, dat op het ogenblik ter inzage ligt, zal de Willem van Houtenstraat paralel gaan lopen met de spoorbaan en tevens wor den doorgetrokken naar de Rietdijk- straat. Er zal een nieuwe weg worden aangelegd, paralel lopend aan de Riet- In een keurig, door eigen krachten, gerestaureerde zaal, werd het Leger in het bezit gesteld van twee nieuwe vlag gen, terwijl er ook nog bloemen werden aangeboden en cadeaus onder couvert. Namens het gemeentebestuur van Maas sluis sprak wethouder P. v. d. Snoek. Hij releveerde de geschiedenis van het Leger en wees op de geestelijke waarde van het werk. onder de bevo'iricg Maassluis en sprak de we-- hetzelfde ent.ho-j: r* - worden vjortgiv.'., De heer S. Voorberg, die sprak namens het evangeiisaliecomitê .Maassluis voor Christus", gewaagde in zijn toespraak van de tegenstellingen die er bestonden tussen de kerk en het Leger des Heils In kerkelijke kringen stond men zelfs vijandig tegen het werk van het Leger, vooral omdat het op straat gebracht werd. Met de bestaande kerken is men echter tot de conclusie gekomen, dat juist het naar buiten treden, zegenrijk werkte, zodat het navolging verdiende. Ook de kerk is haar taak meer en meer gaan verstaan en is ook naar buiten ge treden en heeft daarbij de steun en me dewerking van het Leger des Heils. Spr. was daar zeer dankbaar voor er. hoopte dat de samenwerking met „Maassluis voor Christus" nog zal worden verste vigd. Luitenant-kolonel P. v. Dalen, die de avond leidde, bracht namens de Leger leiding hulde. Verder werd op de avond muziek en zang gebracht, en was er dankbaarheid voor hetgeen t«t stand kon dijkstra-at en uitkomend op de Jólink- straat. Deze nieuwe verkeerstraat zal „Schimmelstraat" genoemd worden. De uitvoering van het laatste plan is echter zeer afhankelijk van de ter mijn waarop het Britse „Transit Camp" wordt afgebroken. Eveneens is het noodzakelijk dat het pand ten zuiden van de Schimmel straat evenals het Quarantaine-sta tion en het voormalig belastingkantoor zal worden verwijderd. Ook zullen en kele panden aan de zuid-zijde van het Scheepvaartplein en de Lichttoren straat moeten verdwijnen. Overigens biedt het plan niet veel nieuwe perspectieven. Het was immers allang bekend wat er zou geschieden als het Britse Transit Camp zou ko men te vrdwijnen. De organisatie hiervan is in handen van het Centraal Cultureel Adviesbu reau te Gouda. De predikanten ds. Joh. M. Heule uit Rotterdam, ds. P. J, J. Monster uit Gouda en ds. G. Saonsotn uit R-otterdam hebben zitting genomen in bet comité van aanbeveling. De baten van deze concerten zullen worden afgedragen aan de Oecumeni sche Raad van Kerken, De toegangsprijs is gesteld op 1,50. Het programma vermeldt interes sante werken van. Handel, Parcel! en Butcher. Het verkeer op de Koemarkt bij de Buitenhavenweg werd gistermiddag om 5.10 uur gestagneerd. Het bleek dat een as van een vrachtwagen met aan hanger, bestuurd door chauffeur G. van B. uit Duiven, was gebroken. Daar de chauffeur een reserve as bij zich had - de auto ter plaatse worden gere- ij0n na 25 minu- _.0.ian. dl Zaterdagavond om zeven uur is op de Rotterdamsedijk ter hoogte van hét Rode hek de bovenleiding van de tram afgeknapt. Het tramverkeer werd hier door gedurende een half uur gestag neerd. Gedurende die tijd werd met autobussen een pendeldienst ingelegd tussen Koemarktplein en het Marconi- plein. In de woning van de heer J. v. d, S. aan de Parallelweg ontstond een brandje doordat de zoon des huizes toen hij zaterdagnacht om een uur thuis kwam een niet -geheel gedoofd sigaret tenpeukje in een zak van zijn colbert had zitten. De jas vloog in brand als ook enige andere kledingstukken terwijl de verf van een kozijn, 'net plafond en ëeh~*fffêss3Tr in de -XSmbY~^eblakërd werden. De schoondochter van de heer v. d„ S. heeft met een emmer watey het vuur geblust. De brandweer heeft niet hoeven in te grijpen. De bewoners zijn niet tegen brandschade verzekerd. Doordat zaterdagmiddag om drie uur het rooster van de haard in de wo ning van de heer G, G. aan het New- tonplein naar beneden viel, kwamen er gloeiende kolen op de vloer terecht. Hat zo ontstane binnenbrandje is door de brandweer onder leiding van de heer J. C. H. M. Titulaer geblust. Nog geen half uur later ontstond er een schoor steenbrandje in de woning van de heer J. T. aan de Parallelweg dat spoedig door de brandweer met een ramoneur werd gedoofd. Om ongeveer negen uur zaterdag avond sloeg de vlam in een pan met olie in de keuken bij de heer G. R. in de Halleystraat. De bewoner had snel het vuurtje onder de knie; wel ver brandde de vitrage en bladderde de verf, terwijl er ook nog een ruit door da hitte gesprongen is. In de K~rte Singelstraat had aster- dagavond om acht uur een verkeerson geluk plaats waarbij twee jongetjes licht gewond werden en een scooter licht beschadigd. De scooterberijder M. C. J. R. remde krachtig voor een wiel- rijdster, die geen voorrang gaf. Het ge volg was dat de heer R. de macht over het stuur verloor, het voetpad opschoot en na een lantaarnpaal te hebben ge raakt tegen een omheining opkwam. Twee jongens, die op het voetpad lie pen kwamen nog even met de scoqter n aanraking en werden licht gewond maar het viel nogal mee. De brandweer is vanmorgen om 9.15 uur uitgerukt naar de Sehiedamse- weg waar ter hoogte van de Sportpark- brug bij de meubelfabriek Kappelhof een steekvlam uit een pijpleiding was gekomen. De vlam was ontstaan door dat men met een snijbrander een pijp leiding aan het afbranden was terwijl er nog lak in zat. Na de brand zijn de werkzaamheden onmiddelijk gestaakt. Een agent van politie zag in de af gelopen nacht op de Nieuwe Haven drie lersonen, die later Duitse zeelieden bie ren te zijn afkomstig van een Zweeds schip dat in de Merwehaven ligt, op ver dachte wijze op twee fietsen en een brommer rijden. Hij sommeerde ze af te stappen. Maar ze reden snel verder. De agent wist er echter een te grijpen die hij over gaf aan een hoofdagent die langs kwam. Hierbij heeft de aangehou dene nog getracht te vluchten maar toen de hoofdagent twee waarschuwingsscho ten met zijn dienstpistool loste gaf hij zich gewillig gewonnen. De eerstge noemde agent heeft de twee andere Duitsers achternagezet maar moest de achtervolging opgeven. Toen hij echter later op het hoofdbureau van politie te rugkwam zag hij die twee vluchtelingen m gesprek met een collega. Ze hadden de weg willen vragen naar de Merwe haven, maar kwamen inpiaats van op hun schip in de cel terecht. De drie Duitsers bekenden de fietsen en de brommer meegenomen te hebben bij een café in Vlaardingen. Toen zii naar hun schip terug wilden keren bleek de bus niet meer te rijden en daarom hadden ze de rijwielen maar meegeno men. gave va-n „Die Allmaeht" (met sopraan solo! van Schubert, alsmede het „Pries terkoor" (met bassolo), uit die Zauber- flöte van Mozart. De samenwerking tus sen koor, solist en pianiste liet niets tc wensen over en mede daardoor slaagde het concert ten volle. Vooral het optre den van beide koren gezamenlijk waar bij „O, sing unto the Lord" werd uitge voerd, met tenor- en bassolo betekende een waardig besluit van het eerste ge deelte van het jaarlijkse concert. Het Dameskoor, dat met 50 leden iets kleiner was dan het Mannenkoor, kwam eveneens op uitstekende wijze voor het Shell-voetlicht, met name bij de vertol king van „Du iiirte", „Salvum fac re- gem" en „Laudi alia virgins Maria", het laatste van Verdi, dat na de pauze met een hartelijk applaus werd beant woord. Het mannenkoor zou het programma beëindigen met Miserere uit ,,11 Trova- tore" en een fragment uit de 2e acte van Nabucco met aria van Abigaille. Coro di Magi, preghiera van Zaccaria en Coro di Leviti van Verdi, maar het succes daarvan was dermate groot, dat men aan een toegift niet kon ont komen. Met het Slavenkoor, eveneens van Verdi als toegift, werd het concert, dat op hoog peil stond, besloten. Tijdens ideale weersomstandigheden heeft ODI in Rotterdam een goede pres tatie geleverd door tegen TOP 44 ge lijk te spelen. Vooral in de eerste helft stelde ODI tegenover het matige spel van TOP enkele felle aanvallen, hoewel het eerste doelpunt pas na 25 minuten viel en wel door Nel Stam (01). Hieruit putte ODI moed en de ver dediging weerstond TOP. Enkele minu ten later was het voorzitter les van Keulen, die .nummer twee in de korf mikte en de stand op 02 bracht. Na de vakverwisseling speelde ODI niet on aardig, maar TOP kwam er beter in. Kort voor de rust slaagde TOP er in de achterstand tot 12 terug te brengen. Kort na de hervatting slaagde een TOP-heer er in wederom de mand op de juiste manier te doorboren, nadat ODI een inzinking doormaakte (22). Grote spanning kwam er, toen Nico Sleeuwenhoek de stand op 23 bracht, maar niet lang daarna toonde TOP haar sterkte door de partijen wederom op ge lijke voet te brengen (3—3). Uit een doorloopbal zorgde Martin Soeters wederom voor een voorsprong voor de Schiedammers (34) en tien mi nuten voor het einde ging deze voor sprong ook weer verloren en maakte TOP wederom gelijk (44). Onder nerveuze spanning verstreken de laatste minuten van deze wedstrijd, waarin ODI voor rust enkele goede sco ringskansen onbenut liet. VLAARDINGEN. De afdeling Vlaar- dinger-Ambacht van de Nederlandse Christen Vrouwenbond hoopt woensdag avond om ach uur in de grote zaal van de Immanuelkerk aan de Rotterdamseweg haar maandelijkse vergadering te houden. Als spreekster is mej. I. Wagensveld uit genodigd. die zal declameren over: „De liefde bezongen door alle tijden". Verder zal er een bestuursverkiezing worden gehouden. v J-: VLAARDINGEN. Onder het motto: „Vijftien jaar jeugd in actie" werd zaterdagavond in de Nieuwe Kerk een zangrally gehouden, belegd door de Vlaardingse afdeling van de „Youth for Christ". Het was de eerste van een reeks activiteiten, georganiseerd door de Vlaardingse jongeren, die op hun manier het derde lustrum van de lan delijke Y.f.C. willen herdenken. Ds. Van Petegem uit Bussum toonde zich in zijn openingswoord zeer ver heugd over de. jeugd, die in rijke mate was vertegenwoordigd. Wat de wereld ook biedt, al gaat alles ogenschijnlijk nog zo voor de wind, echte levens vulling kan de wereld, ook die van 1961 aan iemand geven. Je kunt wel leven zonder God, maar echt blij kun je dat niet, zei de predikant. Hij zei, zelf Christus pas op 51-jarige leeftijd te hebben leren bennen. Wacht niet of stel niet uit tot de dag van morgen, maar kies heden nog voor Christus, want ook vanavond komt Hij voor n staan, aldus de predikant. Laster op de avond hield ds. Van Pete gem een toespraak waarin hij sprak over de veiligheid en de zekerheid van het leven. We hebben ons best gedaan om na de wereldoorlog, te trachten een nieuwe wereld op te bouwen, maar ondanks alle goede bedoelingen wankelt de wereld aan alle kanten. Zelfs de kerkmuren zjjn ge scheurd aan alle kanten, waarbij de pre dikant doelde op de verdeeldheid. We zingen wel, dat we'niet bang zijn, maar ergens, diep in ons hart klinkt dat lied heel anders. Er is geen enkel staatshoofd, dat veiligheid en zekerheid kan verschaf fen. Jonge mensen, weet dat je veilig bent in Jezus' armen en sluit je dan in Zijn doorboorde handen: Hij is de Ove.r- winnaar in deze wereld, aldus ds. Van Petegem. Er werd tijdens deze bijeenkomst veel gezongen uit het Y.f.C. liederenblad, waarbij Aart Beekman uit Naarden als zangleider optrad, terwijl de organist van de Pniëlkerk, Gerrit van Eersel da piano bespeelde, Gijs Smit uit Bussum was zangsolist tijdens deze rally. Verder werd medewerking verleend door het U.E.- koor uit Schiedam. De heer Kamp deelde nog mede, dat op 8. 15 en 22 april lustrumrallys zullen wor den gehouden in de Pniëlkerk. SCHIEDAM. -Tegen het sterke The Red Stars uit Vlaardingen heeft GSS eeh eervolle nederlaag geleden en met wat meer geluk zouden de Gusto-mensen het zelfs tot een gelijk spel hebben gebracht. Een fel offensief van GSS leidde voor de rust niet tot de gewenste doelpunten, want zowel Wijdernan als Scholte zoch ten het doel op de verkeerde plaats. Toen Wijdernan reeds na een kwartier moest uitvallen wegens een oogblessure, zag het er voor GSS minder mooi uit. Invaller Schot completeerde het team echter naar behoren en zo werden de gasten in de verdediging gedrongen. Ooi Putters miste enkele kansen, zodat met blanke stand de rust inging. Na de thee was het weer GSS dat de toon aangaf, maar toch waren het de gasten die een doelpunt scoorden. Toen de verdediging vermeend buitenspel bleef staan, konden de gasten ongehinderd de uitstekende doelman Den Ouden passe ren en brachten zij de stand op 0—1, Eerst daarna kwamen de Vlaardingers los, maar de GSS-defensie stond niets meer toe dan dat ene doelpunt, waar door de gasten beide punten naar het naburige Vlaardingen meenamen. Een gelijk spel zou de verhouding in deze goede wedstrijd beter hebben weerge geven. L. yii. VLAARDINGEN. De kunstcriticus Dolf Welling heeft zaterdagmiddag in de Visbank een tentoonstelling van grafiek geopend, welke gehouden wordt onder auspiciën van de Commis sie voor Beeldende Kunsten. De heer Welling wees daarbij' op de cultuur die op een goede tentoonstelling van grote betekenis is voor een stad. Hij zei, dat de Rotterdamse grafici groep „Ara" niet beschouwd moet worden als een roeibootje op een kunstvijver. Wel was hij van mening dat niet iedereen de geëxposeerde werken in zijn algemeen heid zal begrijpen, althans niet in één keer. Hij vond dat de exposanten hun naam als grafici niet bepaald mee hadden, want het woord grafici doet wellicht denken aan mensen uit het drukkers vak. Voor het merendeel zijn er Litho's geëxposeerd, hetgeen steendrukken zijn. De grafici zijn dan ook niet gebonden aan een arbeidsovereenkomst. Sprekende over de hedendaagse kunst zei Dolf Welling, dat thans niet te overzien is, wat er in de kunst op het ogenblik gaande is. Nadat hij een en ander had gezegd over de werken van de kunstenaars: Jan Bezemen*, Wim Motz, Jaap Kraanen, Jo- han van - Reeden, Wim Ströxman, Piet van Stuyvenberg, Koos van Vlijmen en Gehuwd 2 maart 1961: C. van Dalen, 23 jr en C. de Wilt, 24 jr. Geboren: Pie ie r C., z. van K. N Smith en A. ML de Wolf; Simon, z. van A. Hom gerwerf en N. van Pelt; Covert J., z. van G. B. Meijer en M. C. Valk; Millicent L.. d. van G. A. Verstege en E. Koentze; Izaak, z* van M. Poot en M. Paalvast; S-Ue3-la" j V'U1 H- Jetten en M. van Eyk; Gerard, z. van C. Verheij en N. M r ktaden; Antonia, d. van J M Dowager en L W. Bieren* de Maan'; a 'S1 bt van C E. van Djjen en A. P. G. T. van der Hoff. Overleden 1 maart 1961: M. Bot, 78 jr., cc!.i„ .„vo. TSB heeft het sterk geachte Unicum met een 10 nederlaag huiswaarts ge zonden, maar bet moet ons van het hart dat dit gebeurd is na een bijzonder slechte wedstrijd, die voor de toeschouwers nau welijks het aankijken waard was. Doordat Unicum nog slechter was, kwamen de punten bij de thuisclub terecht en moesten de rood-witten met lege handen huis waarts. Het enige doelpunt van de wedstrijd viel in de laatste minuut voor de thee. Rechtsbinnen v. Schijndel kreeg de bal in vrjje positie toegespeeld en onhoudbaar passeerde hij de uitstekende doelman Dupuis (1—0). Ook in de tweede helft bleef het spel peil op een laag pitje staanen noch Naaktgeboren en v. Zevenbergen aan de Vlaardingse kant. noch Meyer, Bijl en Rijken aan de andere kant kwamen meer tot scoren. Arbiter Streyl had eveneens zijn dag niet, zodat al met al de toeschou wers een verloren middag hadden, ook al waren de punten dan op het Sportpark gebleven. Unicum liet een prachtkans op de gelijk maker onbenut, toen Rijken een straf schop kreeg toegewezen, maar deelman De Vreede had met het schot geen moeite. Met een magere 10 zege kwam het einde van deze zeer matige strijd. De vriendschappelijke ontmoeting tus sen S.H.S. en Zwaluwen is geëindigd in een 4—-1 zege voor het snelle S.H.S., dat zich hiermede overtuigend de meerdere heeft getoond van het twee klassen hoger spelende team van de Vogels. Toch kwamen de gasten het eerst tot scoren, toen Koos v d. Weyden n.l. een strafschop kreeg te nemen en deze in een doelpunt omzette (0—1). Enkele minuten later had Den Heyer echter de gelijk maker achter v. d. Reyden geplaatst en bij het rustsignaal was de stand 21 door een doelpunt van Westerduyn. Ook in tweede helft was SHS goed op dreef al dient gezegd te worden, dat v. d Reyden niet in zijn ouderwetse vorm stak. Door Den Heyer en Wim de Water kwam SHS op 43. Door de buitenspelval open te zetten, voorkwam Zwaluwen een gro tere ncriorinag in deze matig gespeelde vooral van Vlaarrting e zi'dn Ed van Zanden, verklaarde hij de ex positie voor geopend. De voorzitter van de Commissie is voor Beeldende Kunsten, de heer Ir. A. L. Bakker had tevoren in zijn welkomst woord medegedeeld, dat de schooijengd gratis toegang zal hebben tol de expo sitie, betgeen ook hei geval zal zjjn als binnenkort in Schiedam de Vlaardingse vondsten nit de prehistorische tijd in het Stedelijke Mnseum aldaar sullen worden tentoongesteld. Tot en met zaterdag 18 maart Is de tentoonstelling van litho's en houtsneden geopend op werkdagen van 19 tot 21 uur bovendien op beide zaterdagen van 14 tot 17 uur. - Liefhebbers van grafische kunst zul len geen spijt hebben van een bezoek aan de Visbank, waar werken worden ten toongesteld, die reeds in Rotterdam, Amsterdam, Den Haag en zelfs in Bel gië, Oostenrijk, Duitsland en Amerika wérden geëxposeerd. VLAARDINGEN. De grote vraag in de derby tussen „Vlaardngea" en D.V.O. was, of Vlaardingen weer op het goede pad terug zou keren of D.V.O. op het goede pad zou blijven. Het eerste is -be waarheid geworden in een wedstrijd, die vooral van de zijde van de groenwitten goed is gespeeld. Er werd beter samen gespeeld, de techniek was goed en ook het tempo lag bij Vlaardingen een klasse hoger dan bij hun gasten. Dit alles leidde er toe, dat de thuis club verdiend won, waaraan Joop de Meer de eerste stoot gaf door na twintig minuten de stand op 10 te brengen, met weike stand ook werd gerust. In de tweede helft was het de gerou tineerde Piet v. Zevenbergen, die hier 20 van maakte en aan alle illusies van D.V.O. een. einde maakte. Toen invaller Vuyk er zelfs 3—0 van maakte, was het pleit over de zwart-witten beslecht. Wel kwamen zij door v. d. Hoeven nog op 3I maar de resterende drie minuten waren tekort om alsnogeen puntje mee te nemen. Arbiter v. d. Hoek leidde goed SCHIEDAM. De gereformeerde re citeer- en ontspanningsvereniging „Ge ron" gaat op de komende drie zaterdag avonden haar toneeltalenten voor het personeel van de Verenigde Glasfabrie ken vertonen. Be ontspanningsvereniging „Vegla" or ganiseert nl. op de zaterdagen 8, 15 e" 22 april drie toneelavonden, waarop „Geron" hoopt op te treden. Vertoond zal worden het blijspel ui dne bedrijven van Noel Langley, getiteia: „Kleine kinderen worden groot." De re* gie is in handen van Onno Molenkamp. VLAARDINGEN. Het eerste twaalf- tal van de Chr. Korfbalclub „Oranj® Nassau" heeft haar uitwedstrijd teges THOR met 54 gewonnen. Het tweede team moest in Kwiek. met 102 haar meerdere erkennen. Jp! juniorenteam van de oranjehenwen schoot tegen NIO b uit zijn slof en woc met liefst 120. De c-tjes wonnen W stadgenote Spirit b met 40. Wegens terreinafkeuring ging de wed strijd O.D.O. 2O.N. 2 niet door. SCHIEDAM. De vijfde toneeluit voering in- het kader van de toneelww' strijd van de Schiedamse Gemeenschap" afd. Toneel, zal woensdag 8 maart s.s- worden gehouden. Dan zal in Musis Sacrum „Schiedam® Toneel" opvoeren: „Adieu en au revom een toneelspel in drie bedrijven van Cw- va" -v Re gie O J, v. i.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2