THOMPSON met PARIJS ontkent Algerijns bestand" Ds. P. Zandt Seerp Anema overleden Dichte mist: vier de op doden ambtenaar vernietigd weg VEEL VROUWEN UIT LIMBURG GAAN IN DUITSLAND WERKEN De Bilt: weinig kans op regen Kennedy s brief naar Siberië Twintig jaar wroeging Na eerste fase geheim overleg Hammarskjoeld: onaanvaardbaar Verkeer ernstig ontwricht Twee ongelukken op overwegen Helpende handen NA VEROVERING MAT ADI EN BANANA v_ Gratis koffie Zuid-Afrika blijft in Gemenebest Het weer in Europa r ORTIZ IN BEROEP GRATIS KOFFIE EN 90,- PER WEEK W0ENS15AG g MAART 1961 -n VJ Directeur: H.. DE RUIG TWINTIGSTE JAARGANG No. 4852 V Hoofdredacteur: Dr. J, A. H. J. S. BRUINS SLOT J Voorarrest Den Besten opnieuw verlengd Plan Nkroemah (Van een onzer verslaggevers) Twee personen zijn om het le ven gekomen en twee andere hebben ^verwondingen opgelopen bij ongelukken op onbewaakte overwegen, die vanmorgen waarschijnlijk ten gevolge van de dichte mist hebben plaatsge vonden. Op een-onbewaakte over weg tussen Hengelo (O.) en 01- denzaal werd omstreeks half tien een landbouwtrekker gegrepen door een personentrein. Hierbij waren één dode en twee gewon den te betreuren. -w»- J MENING IN LONDEN: Aanvaring Botsingen en in Nederland "•SESW" Rotterdam! Witte do Wlthatraat 25, Telef. 115700 (8 11 Postbus 1112. Postgiro No. 424519 Klachtenr1 lenst abonnementen 18,3039 30 uur Zaterdags 17—18 uur Telefoon 115700. VGravenbage: Huygenspleln l. Telefoon 183467 (3 IMnen) Postbus 1091. Postgiro No. 424867. Klach'.endlenst 18.3019.30. Telefoon 362569 Dordrecht: .Spulweg 132 Telef. 4570. Schiedam: Aleldastraat 23 Telef. 65451. Abonnementsprijs 61 eent per week, 12.65 per maand 17.90 per kwartaal. Losse nummer» 15 cent. Verschilnt dïgeUjlOj IH&uaj* (Geldig tot donderdagavond) ZONNIGE PERIODEN. In de nacht en ochtend plaatselijk mist. Morgen overdag zonnige perioden. Droog weer. Dezelfde of iets hogere temperaturen, maar vannacht hier en daar nachtvorst. Zwakke wind. Morgen: Zon op: 7.09 Maan op: 1.13 Onder: 18.33 Onder: 10.36 HET jaar i960 wordt wel het Afrikaan se jaar genoemd. Negentien landen op het Afrikaanse Continent verkre gen hun onafhankelijkheid. In deze ontwikkeling tekent zich ook een sociaal probleem af. Hoe zal Afrika delen in de vooruitgang? Hoe zal de on afhankelijkheidsbeweging ook gezegende vruchten afwerpen voor de bevolking? Dat hier ernstige problemen liggen, is gebleken op de eerste regionale conferen tie welke de Internationale Arbeidsconfe- rentie hield in Lagos, de hoofdstad van Nigeria. Op deze conferentie waren, naar wij in Labor, het orgaan van het Inter nationaal Christelijk Vakverbond lezen, 36 staten vertegenwoordigd. Er waren 229 vertegenwoordigers, een derde daar van nam aan de discussie deel, waarvan J6 ministers. Doel van de conferentie was het dooi de I. A. O. opgezette program van tech nisch en opvoedkundig onderwijs te coör dineren en te bevorderen. EEN paar voorbeelden kunnen illustre ren voor welke sociale problemen Afrika staat. In de Centraal Afri kaanse Republiek (lid van de Franse Ge meenschap) met zijn 1,2 miljoen inwo ners vindt men 55.000 loonarbeiders, waarvan 37.000 ongeschoold. Op Madagascar, dat 5,1 miljoen inwo ners telt, waren tot voor kort slechts 1 arts en 2 ingenieurs. Het land is 185.000 arbeiders rijk, waarvan 40.000 geschoold. Hiervan werkt dan nog de helft in de landbouw. Wig zouden zo kunnen doorgaan. Op vallend was échter de roep op de confe rentie te Lagos om opleidingsspecialister. ter beschikking te steHen. Dit geldt op allerlei gebied. Stafpersoneel en kader hebben de nieuwe onafhankelijke landen dringend nodig. Vooral nodig is ook een geestelijke in houd, waarop de nieuwe ontwikkeling en vooruitgang kan steunen. En naar onze opvatting kan die geestelijke inhoud al leen ontleend worden aan het Evangelie, dat immers een woord voor de wereld heeft. riTERLOOPS vernam men in Lagos, dat 1 Tsjechoslowaakse agenten bezig wa ren 500 studenten voor een buiten landse studie in de landen achter het ijzeren gordijn te werven. Het is deze uitdaging van communis tische zijde in Afrika, welke niet onbe antwoord kan en mag blijven. De com munistische boodschap is een boodschap die de mens aan zijn wezenlijke bestem ming als schepsel Gods onttrekt. De internationale Christelijke vakbe weging is zich bewust ,van het geeste lijke gevaar dat Afrika in het communis me bedreigt. Met grootscheepse midde len worden hier dingen gepresteerd, die de hoogste bewondering afdwingen. Maar ook het C. N. V. hier te lande wil zich niet onbetuigd laten. De bedoe ling is binnenkort een aantal Afrikaanse vakbawegingsleiders hier te doen komen om hen de vorming te geven, die zij zo hard nodig hebben om in hun eigen land de christelijk-sociale gedachte steun te verlenen. Dit wordt een eigen hulpverlening van de organisaties, aangesloten bij de Prot. Chr, Arbeiders Internationale. Voor de financiering van dit plan zal de chr. vak beweging een beroep doen op haar leden. Dat heroep mag niet onbeantwoord bljj- van, want het jonge, ontwakende Afrika heeft onze helpende banden dringend nodig, wil het staande blijven tegenover de grote verleiding van deze tijd. Kongo stelt nieuwe eisen aan de Y.N. (Advertentie) De Amerikaanse ambassadeur ïn Moskou, Thompson, vertrekt vandaag naar Siberië om een persoonlijke bood schap van president Kennedy aan pre- mier Chroestsjew te overhandigen. Hij ontving dinsdag een uitnodiging van Chroestsjew, die thans in Nowosibirsk een grote landbouwconferentie bijwoont. Thompson vroeg vorige week donder dag al om een onderhoud met de Sow- jet-premier „waar en wanneer ook". Naar verluidt heeft de boodschap van Kennedy de verbetering der Ameri kaans-Russische betrekkingen ten doei. Naar verwacht zal Thompson, afgezien van de overhandiging van de boodschap, fnet de Sowjet-premier spreken over het geheel der Amerikaans-Russische be trekkingen. Chroestsjew vindt de inhoud van Kennedy's brief kennelijk belangrijk genoeg om de Amerikaanse ambassa deur bij zich in Siberië te ontbieden in Plaats van te wachten tot hij in Moskou zijn teruggekeerd. (Van onze luchtvaaj-tredacteur) De Iuchtbus voor Europa de Vickers Vanguard is door de British European Airways in ge bruik genomen op haar lijn Lon- den-Parijs. Dit toestel, düt id.3X1- maal 139 passagiers kan vervoeren en waarvan de BEA er twintig heeft besteld, zal over enige tijd ook op Schiphol verschijnen. De Vickers Vanguard is de gro tere opvolger van de Viscount, die zeventig zitplaatsen telt en de re putatie heeft een betrouwbaar en economisch vliegtuig te zijn. Ook de KLM heeft Viscounts, waarvan er vierhonderd verkocht zijn, in ge bruik Uiterlijk lijkt de Vanguard zeer veel op zijn voorganger. Toch waren er nog één miljoen man uren nódig om dit model te ontwer pen en tot in details te tekenen. De- Vanguard heeft een snelheid van 680 km per uur en is, pvenals de Viscount, een turboprop: straal motoren met propellers. Het toestel legt de afstand Londen-Parijs af in 41 minuten. De BEA, die deze ma chines ook gaat inzetten op haar binnenlandse lijnen naar Edin burgh en Glasgow, heeft de Van guards ingericht voor 114 passa giers. Gaat men geheel over op de goedkoopste klasse (economy class), dan kunnen er 139 mensen in. In de dertig meter lange cabine zitten de passagiers op rijen van zes stoelen, gescheiden door een smal gangpad. De directie van de BEA is een groot voorstandster van lagere luchttarieven.' Luchtbus-Vanguard zou een massale toeneming van het luchtverkeer zeer soepel kunnen verwerken. (Van onze correspondent) De groente- en fruithandelaar Fr, Jacobs te Venlo vond dins dagmiddag In zijn brievenbus een pakketje, dat het kostbare gouden herenhorloge bevatte, hem in het begin van de tweede wereldoorlog ontstolen. De dief heeft kennelijk lang wroeging gehad van de diefstal, want hU voegde bij het horloge een 'briefje vin de vólgende in houd: „Het heeft mii altiid dwars gezeten, dat ik dit horloge weg nam. Telkens als'ik het in mijn handen nam, trilde ik over mijn hele lichaam. Ik heb werkelijk spijt van mün daad en ik vraag beleefd om vergiffenis." Het pakje was niet door de post bezorgd. Het was niet voor zien van een adres van de. af zender en het met de hand ge schreven briefje droeg geen on dertekening. De raadkamer van de Amsterdamse rechtbank heeft de voorlopige hech tenis van de gedetineerde Socrates- directeur Nic. den Besten opnieuw met 30 dagen verlengd. De Franse premier Debré heeft gis teren een officiële ontkenning uit gegeven van een bericht, verspreid door een buitenlands persbureau, dat een „gentlemen's agreement" tot stand zou zijn gekomen tussen Frankrijk en de Algerijnse rebellen ter regeling van een wapenstilstand. Voorts zou een conferentie worden voorbereid voor een officieel bestand. De Tunesische regering stelde ook vandaag nog alle pogingen in het werk, het „vredes-offensief" aan de gang te houden. De Tunesisch» minister van Voor lichting, Masmoudi, die als bemid delaar is opgetreden, had gisteren bevestigd dat de eerste geheime fase der onderhandelingen voltooid is. Masmoudi, die de besprekingen van vorige week tussen president de Gaulle en president Bourguiba voor bereidde, verklaarde dat „thans het ogenblik is gekomen voor officiële onderhandelingen tussen Frankrijk en de Algerijnse opstandelingen" Hü zei dit voor zijn vertrek naar Tunis waar de „Algerijnse voorlo pige regering" is gevestigd. „De Algerijnse trein staat op de rails. Wij hopen dat hij het goede station bereikt. Er moet in ieders Ortiz, de ontvluchte leider van de „opstand der barricaden" in 1960, heeft beroep aangetekend tegen zijn vonnis. Ortiz was de enige van de be klaagden die ter dood werd veroor deeld. Hij ontsnapte, toen de opstan delingen op de barricaden zich over gaven en verblijft sindsdien in Spanje. Verscheidene anderen van de in to taal 13 beklaagden in dit proces heb ben beroep aangetekend. belang snel worden gehandeld", al dus zei Masmoudi toen. De Algerijnse rebellen-premier Fer- hat Abbas is gisteren uit Rabat in Tu nis teruggekeerd. Volgens bet Franse hoofdkwartier in Algiers zijn gisterochtend by de versperringen langs de grens met Ma rokko vijftig Algerijnse opstandelingen gesneuveld en vijftien gevangen ge nomen. De Kongolese regering heeft de V.N.- vertegenwoordiger Dayal vanochtend ontboden om hem de gisteren door het kabinet genomen besluiten mee te de len met betrekking tot een eventuele terugkeer van de V.N .-troepen op 'Jz basissen Banana en Matadi, die thans in het bezit zijn van de Kongolese troe pen. De Kongolese voorwaarden zijn de volgende: 1. Dayal moet vertrekken. 2. Hij moet de beschuldiging, dat het Kongolese leger verantwoordelijk is voor de incidenten in Banana en Matadi herroepen. 3. De Kongolese regering wenst aan komende en. vertrekkende VN- vliegtuigen te controleren. 4. De regering stelt geen loodsen beschikbaar voor schepen waar van de aankomst haar niet wel gevallig is. 5. De regering eist dat de VN zich zullen terugtrekken van strate gische punten, zoals het vliegveld N'Djili. 6. De regering eist, dat de VN zich zullen onthouden van militaire parades in Leopoldstad. 7. De regering eist, dat Dayal wordt vervangen door een „integere en onpartijdige" vertegenwoordiger. Een gezaghebbende woordvoerder van de VN heeft te New York ver klaard, dat deze nieuwe Kongolese eisen „onaanvaardbaar zijn binnen het mandaat van de VN". President Nkroemah van Ghana heeft gisteren aan de algemene vergadering van de VN een slap aftreksel aangebo den van zijn „pacificatie-plan voor Kongo". Hij wilde dat andere landen zouden deelnemen aan een „in hoofd zaak Afrikaans opperbevel in Kongo" en hij deed vervolgens een dringend beroep op Hammarskjoelds adviescom missie voor Kongo óm de kwestie spoedig op te lossen. Nkroemah keerde zich fel tegen elk plan om Katanga los te maken van Kongo. Hü deed een beroep op presi dent Tsjombe om „op zijn schreden te rug te keren voor het te laat is". Ook president Kasavoeboe is met een voorstel gekomen, nl. de vorming van een nationale defensieraad, bestaande uit vertegenwoordigers van de Kongo lese strijdkrachten en van de Volke renorganisatie. Deze raad zou een op leidingsprogramma en een reorganisa tieschema voor het Kongolese leger moeten voorbereiden. Kasavoeboe heeft als voorwaarden gesteld, dat het Kongolese leger onder bevel blijft van de president der republiek en dat de reorganisatie der strijdkrachten zich zal uitstrekken tot de gehele republiek, Katanga inbegrepen. Kasavoeboe verwerpt tevens cate gorisch het verzoek om terugtrekking van de Belgische officieren. Slechts veertien Belgische officieren zouden aan het leger van Moboetoe zijn ver bonden en hun vertrek zou aanleiding geven „tot nieuwe onrust en ongere geldheden". De Amerikaanse marine heeft mee gedeeld dat vier schepen van een smaldeel, die op weg naar Kaapstad bevel gekregen hadden terug te keren, weer de steven gewend hebben omdat „hun aanwezigheid In de Kon golese wateren niet door de V.N. vereist wordt". De Kongolese ronde-tafelconferentie in Tananarive is vanmorgen om tien uur geopend zonder de aanwezigheid van het hoofd van het bewind in Stan- leystad, Gizenga. President Tsjombe van Katanga hield een redevoering. Hij vroeg de conferentie een resolutie aan te nemen, waarin alle Kongolese lei ders zich uitspreken voor „een gemeen schappelijk front" tegen de jongste re soluties van de Veiligheidsraad. Tsjombe bepleitte de toestand te la ten zoals deze is, totdat de gehele Kongo gepacificeerd zou zijn. Tsjombe heeft voorts een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de Franse parachutisten-kolonel Trinquier met' het eerstvolgende vlieg tuig Katanga moet verlaten. HET overlijden van ds. P. Zandt, voorzitter van de S.GP. en sinds lange jaren lid van de Tweede Kamer, heeft bjj vriend en tegenstander ont roering gewekt. Ds. Zandt zag in het rooms-katboli- cisme zeer grote gevaren. En hij gaf: daar steeds onverbloemd uiting aan. Het pleit voor hem en voor de r.-k.- voorzitter van de Tweede Kamer, dat deze laatste hem gisteren op zo chrisr telijke wijze kor herdenken. De wijze waarop ds. Zandt het evan gelie naar reformatorische opvattingen benaderde, was in menig opzicht de onze niet. Dat neemt niet weg dat wij hem te dezer plaatse gaarne gedenken als een oprecht christen, die in kerk en staat zijn Heiland heeft willen dienen. AMERIKA'S reizende ambassadeur, Harriman, heeft te Bonn een ge sprek gehad met kanselier Adenauer. Op het „Eisenhower-Terras", waar Eisenhower destijds de pers toesprak, poseerde de bondskanselier met zün gast voor de fotografen. (Van onze kunstredactie) In het'Zeister Ziekenhuis is'dinsdag op 85-jarige leeftüd overleden de be kende -auteur Seerp Anema. De be grafenis zal a.s. zaterdag te 11 uur plaatsvinden op de Algemene be graafplaats' te Zeist. Met Seerp Anema is ons opnieuw een oud-gediende ontvallen. Als weinigen heeft hij jonge protestants- christelijke schrijvers bezield. De ge schiedenis van de protestants-chris telijke literatuur is zonder zijn in vloed niet te denken, want hij 'heeft de weg gewezen, al voor de eerste grote oorlog. Hij heeft het gevaar onderkend van de beperkte blik en van het dilettantisme; en hij heeft er fel tegen gestreden. Hij deed dat ook door middel van zijn eigen werk, dat literair volwaardig was. Seerp Anema werd 31 oktober 1875 te Minnertsga geboren. Hij debuteerde met sonetten in 1300. In 1907 kwam zijn roman: „In 's Levens Opgang" uit en zijn bekende bundel verzen: „Van Hol lands Kasten", Als essayist heeft hij zich fel tegen de principes van de 80-er bewegin verzet. Voor hem, Anema, moest Chris tus het middelpunt van elke literai werkstuk zijn. In zijn creatief werk koi hij zich uiteraard niet onttrekken aai de invloed van de 80-er beweging voo. zover het de vorm betrof. Behalve de reeds genoemde romat heeft hij ook een vijfdelig werk geschr< heeft hij ook een vijfdelig werk ge schreven, een schildering van Salo mo's leven en tijd. Dit werk heeft hee wat tongen in beweging Eenzelfde ongeval deed zich voor op de onbewaakte overweg bü Vught ïn de spoorlijn Den BoschBoxtel. De bestuurder van een landbonwtrekker, die door een personentrein werd aan gereden, verloor het leven. Een derde ongeluk vond plaats bij Valburg op de lijn KesterenNijmegen. Een auto, die door de halve bomen van een automatisch beveUigde spoorwegover gang was gereden, werd door een goe derentrein geraakt en doormidden ge sneden. De bestuurder kreeg een shock. De dichte mist, die de afgelopen nacht en vanmorgen vrijwel geheel Nederland bedekte, bracht het ver keer zowel te land, te water als in de lucht in ernstige moeilijkheden. Het zicht, dat op vele plaatsen min der was dan vijftig meter, werd slechts zeer geleidelijk beter. De luchthavens Schiphol en Zes tienhoven zaten tot vanmiddag een uur „potdicht". Enkele veerdiensten in Zeeland waren tijdelijk gestremd. Het uitgaande scheepvaartverkeer vanuit de havens van Amsterdam en Rotterdam lag vanmorgen geheel stil. De treinen hadden slechts in cidenteel een geringe vertraging. Nog een dodelijk ongeval vond plaats in Ruurlo, waar de 73-jarige heer G. H, (Van onze correspondent) Het wegzuigen van Nederlandse aannemers met personeel en al naar Duitsland was volgens velen de laatste fase van het regelmatig aantrekken van Noordlimburgse arbeidskrachten. Niets blijkt minder waar. Aan gene zijde van de grens voert men een korte maai krachtige actie om vrouwen te werven voor allerlei lichte fabriekswerkzaamheden. De '"eftija van de vrouwen speelt geen .ol. Zij behoeven zich slechts aan ben medische keuring tt on derworpen om aangenomen te wor den. De vrouwei. worden van huis opgehaald per autobus en weer voor de deur afgezet. Er wordt op alle uren van de dag gratis koffie geschonken en de dagtaak eindigt om kwart over vijf Zaterdags wordt er niet gewerkt en zowel op Duitse feestdagen als op Nederlandse is er vrij, met uiteraard doorbetaling. He loon van deze fabrieksar beidsters bedraagt 100 Mark Het ambtenarengerecht in Utrecht gebrachtheeft het ontslag vernietigd van de voor velen Anema's glorie heeft doeiber 1959 was heengezonden als werk- tanen. meester bij het rijks-jeugdinternaat te Dankbaar gedenken wij zyn pio Amersfoort op grond van ongeschikt- mersarbeid, zijn nooit verflauwende 6 ijver voor een volwaardige protes U voor "jn f,mctle wegens onbe- tants-christelijke literatuurbeoefening',eers' optreden. Het ambtenarenge recht beaamde, dat de door de heer De \V. gemaakte onkosten voor deze procedure uit 's rijks kas vergoed ■Öienen te worden. Het gerecht kon zich niet vereni gen met de door de minister van Justitie aangevoerde ontslagredenen. Slechts in één geval zou, volgens het ambtenarengerecht, de mogelijk heid hebben bestaan, dat de heer Naar verluidt was de eerste tip die de Franse politie op het spoor van Larcher en Rolland bracht, afkomstig uit de Parijse onderwereld. In onder- wereldknngen zou men van mening zyn geweest, dat kinderroof te ver ging. netto per week, dat is omgere kend in Nederlands geld 90,- netto. Dit nieuws werd op han dige manier doorgefluisterd en het resultaat bleef niet achterwege: de Duitsers zijn thans reeds over gegaan tot het huren van grote re (Nederlandse) bussen. Er zijn gezinnen waarvan de vader, de moeder en de oudste dochter sa men wekelijks rond 350 Mark verdienen Dit heeft tot gevolg dat men met de kinderen geen raad weet en hen veelal bij groot ouders onderbrengt. In Venlo en. omgeving is 't dan ook heel moei lijk een dienstbode te krijgen. In gezaghebbende kringen in de Britse hoofdstad wordt het onwaar schijnlijk geacht, dat Zuid-Afrika om zijn apartheidspolitiek uit het Ge menebest zal worden gestoten. Een of ficiële beslissing hierover zal worden genomen op de conferentie van leiders van de Gemenebestlanden, die vandaag In Londen is begonnen. Enzerink uit Hengelo (Gld.), die met zijn flets aan de hand de Zei hem se weg overstak, ten gevolge van het slechte zicht door een bus werd gegrepen. De man was op slag dood. In de dichte mist is vanmorgen bii Veenendaal de 37-jarige ambtenaar by de rijkswaterstaat, de heer Vér- laan, afkomstig uit Maarsbergen, met zijn motor geslipt en gedood- Een achteropkomende vrachtauto kon hem niet meer ontwijken en sleurde hem vijftig meter mee. Het slachtoffer was op slag dood. Hij laat een vrouw en vier kinderen na. Vier auto's reden daarna op de vrachtauto. Hierdoor zijn vier per sonen gewond, die naar het Jullana- ziekenhuis in Veenendaal moesten worden overgebracht De auto's werden zwaar beschadigd. Op het Noordzeekanaal kwamen om streeks middernacht het uitvarende Nederlandse motorvrachtschip „Ouwer- kerk" (7.148 brt) en het binnenko mende Duitse kustvaartuig „Hoffnung" (212 brt.) met elkaar in aanvaring. De „Hoffnung" kreeg aan bakboordzijde even boven de waterlijn ter hoogte van de machinekamer een groot gat De „Ouwerkerk", die onbeschadigd bleef, zal by beter weer de reis voortzetten. De kustvaarder zal naar een dok wor den gesleept. Ten gevolge van een drietal door de mist veroorzaakte botsingen was het snelverkeer op de rijksweg Maastricht Roermond vanmorgen lange tijd ge stremd. De ongelukken, waarbij alleen materiële schade ontstond, vonden plaats bij de overweg in de rijksweg onder Susteren. Om kwart over zeven botste aan weerszijden van de gesloten overweg een aantal voertuigen op el kaar, maar de ravage was spoedig opgeruimd. Om half tien werd de weg opnieuw versperd toen een trekker met oplegger bij de overweg tegen een boom reed en dwars op de weg kwam te staan. JN de vochtige lucht, die dinsdag met A zwakke zeewinden landinwaarts is gestroomdheejt zich in de nacht van dinsdag op woensdag 'oijna overal in ons land mist gevormd, die op sommige plaatsen bijzonder dicht was. De vlieg- velden Deelen, Soes ter berg en Eindho ven hadden enige tijd een zicht van minder dan 20 meter. Ondertussen nam het hege-drukge- bied in West-Europa weer wat in bete kenis toe. Het wordt niet door depres sies bedreigd. Het rustige weer met slechts kleine regenkansen duurt dan ook voort. De komende nacht zal hier en daar nachtvorst voorkomen, terwijl zich ook weer mist kan vormen. Station Wind- Max. temp. richting gisteren en snelheid en neerslag ratrp. aee. aige)S4«. Helsinki onbewolkt wow 4 Stockholm J. bew. windstil Oslo zw. bew. windstil Kopenhagen 1. bew. w 3 Aberdeen rw. bew. windstil Londen geh. bew. windstil Amsterdam mist windstil Brussel mist windstil Luxemb. onbewolkt nno 4 Parijs mist windstil Bordeaux onbewolkt n 1 Grenoble onbewolkt windstil Nice onbewolkt nno 5 Berlijn mist w 3 Frankfort mist no 1 München onbewolkt zzo 1 Zurich. mist windstil Genêve mist w 2 Locarno onbewolkt ono 1 Wenen onbewolkt nw 4 Belgrado 1. bew. z 3 Athene onbewolkt nno 3 Rome 1. bew. windstil Ajaccio onbewolkt o s Madrid onbewolkt windstil Lissabon onbewolkt ono 3 Majorca onbewolkt windstil 0 O 10 O 3 O IX O O 14 O 13 O 15 O 17 O 17 O 20 19 O 16 O 15 O 17 O 15 O 15 O 15 O 17 O 17 O 15 O 14 O 19 O 15 O 20 O 22 O 16 O Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven mist mist mist mist mist mist mist zo 2 windstil windstil windstil z 1 windstil windstil 2 .-Limburg onbewolkt windstil 10 12 10 16 14 16 15 13

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 1