Dr. C .N. Peyster opende politietentoonstelÜng Titelhouder Reitsma beet tenslotte in t zand van Boeiende Bachs Johannes Passion uitvoering Onder grote belangstelling eerste paal geslagen Groot solistenconcours weer in Vlaardingen A A A A A Veel spanning bij de strijd om de tafeltennistitels ÓEJVATERWEG Wegwijs langs de Waterweg Vele agenten in, en rondom „Muzanda" Scliakeii in Schiedam LONDONAIR-COSTUUMS NIEUW ENGELAND L en V. krijgt toch eigen huis A-junioren houden testwedstrijden Etalage-show Optreden tegen eierenzoekers Dankwoorden Verjongd GSS verloor Erfpachtsuitgifte Jeruzalem, indien ik u vergete Geschiedenis Prfjzen van 173.- tot 298.- Feestavond van 0D0 Sport en politiekop Mooslandse Arjos OPENT WOENSDAG 29 MAART I UUR Raadsvergadering te Maasland Matig voetbal van TSB ODI-DVO 5-» Ylaarémgen-InsuJinde 0-0 SunlightRSM 41 Bijeenkomst chr. geref. verenigingen Hoek van Holland HcinenoordDVÖ 6—0 21-Up gehuldigd PPSC gHïjk~raet ZWSH TROW Maandag 27 maart 1961 VLAARDINGEN. Het was wel een bijzonder groot gezelschap dat de commissaris van politie, dr. C. N. Peyster, zaterdagmid dag welkom heette in Muzanda, ter gelegenheid van de opening van de politie-tentoonstelling „Van spel tot cel". Niet alleen was de burgemees ter, mr. J. Heusdens met zijn echtgenote aanwezig, maar ook enkele wethouders, terwijl bijna alle raadsleden vertegenwoordigd waren. Verder bevonden zich on der de genodigden tal van hoofden van dienst, onder wie ook het hoofd van de G.G.D., dr. C. J. Storm. door woninginrichters! Forum Advertentie Burgerlijke stand van Schiedam Burgerlijke stand van Vlaardingen Ons Londonair-costuum. een In dividueel product van vakman schap. brengen wij uitsluitend in zuiver wollen kamgarens- Wol is aanbevelenswaardig, omdat de poreusheid van deze natuurvezel een gelijkmatige lichaamstem peratuur garandeert De hoofdkleur is gnjs [ook in lichte tinten) in effen en ge dessineerd. I 1 I AM5TERDAM Koningsplein ROTTERDAM Korte Hoogstr. Lezing S.S.V. uitgesteld SPORT en TOURISME SCHIEDAM De Schiedamse Scheidsrechters Vereniging heeft donderdagavond de testwedstrijden voor de A-4unioren gehouden, na dat in de t ?en weken de c- en b-junioren a<„. bod zijn geweest. Ook bij deze, in de cantine van de v.v. Hermes DVS gehouden wedstrijden, was grote belangstel ling, zelfs van Vlaardingse zijde. De vragen werden wederom ge- jsteld door de heer B. Sabel, het voorzitterschap berustte bij de heer J. C. v. d. Klink, terwijl de jury de namen gaf te zien van de scheids rechters H. v. d. Veer, J. Schriek en C. J. Bel. HOEK VAN HOLLAND. De Rotter damse gemeente-politic ie Hoek van Niet-ingewijden, die de omgeving van Muzanda doorkruisten zouden zich on getwijfeld hebben afgevraagd, wat er in dat gedeelte van Vlaardingen wel te doen zou zijn, want de mannen vaa Herman dad begaven zich ook naar de tentoon stellingszaal, terwijl een gedeelte van hen bet gebouw „omsingelden". Alvorens mr. Heusdens de expositie voor geopend verklaarde hield hij een toespraak waarin hij speciaal de aandacht vestigde op: „De taak van de politie en de verhouding van het publiek tegenover de politie" terwijl de burgemeester ten slotte de baldadigheid van de jeugd nader onder de loep nam. Vroeger genoot de politie grote be kendheid ais boeman en meermalen werden kinderen door hun ouders ge dreigd met de woorden: „je gaat naar de politie", wanneer zij slecht oppasten, aldus begon de eerste burger zijn toe spraak. Overigens was dat niet zo'n groot wonder, want met hun vervaar lijke knevels en dito baarden, zagen de toenmalige dienaren van Herman dad er allervriendelijkst uit. Inmiddels is er echter veel veranderd op dit ge bied, want de politie van vandaag is als kindervriend een vaderfiguur gewor den, die hen gaarne helpt bij het bren gen op het goede pad. De hedendaagse agent van politie heeft min of meer de vorm van een kerstmannetje aan genomen, al of niet met baard, aldus mr. Heusdens. Zolang er nog mensen zijn, die buiten de orde gaan, zal de politie nodig zijn, om deze te herstellen. Hun taak is echter geenszins eenvoudig, want meermalen moet worden gebruik gemaakt van mid delen, die men liever niet gebruikt. Naar aanleiding van een recente ge beurtenis in Tilburg waar een politieman een half uur met een burger had gevoch ten, alvorens een militair, assistentie ging halen en waarbij het publiek rustig toe keek; vond de burgemeester het gewenst, dat de volwassenen beslist meer begrip moeten tonen voor de taak waar de poli tie voor gesteld is. Cijfers hadden uitgemaakt dat in de maande» maart en april de baldadigheid van de jeugd het meest werd bedreven en mede daarom heeft men juist de Paas vakantie uitgekozen om de jeugd door middel van de tentoonstelling te wijzen op het gevaar, dat *3 dikwijl* veroor zaakt. Ten slotte zet mr. Heusdens dat de burgerij uiteraard de schade zelf be taalt door middel van het belastingbiljet. Dr. C. N. Peyster, de commissaris van politie die de tentoonstelling inleidde, bracht een bijzonder woord van dank aan de inspecteur, de heer L. v. Slooten, die hij kenschetste als de geestelijke va der en als de bezielende kracht, onder wiens leiding de expositie werd opge bouwd. Een ander, niet minder groot deel, werd geleverd door de gemeente-ar chivaris. de heer C. Postma, die eveneens een actief aandeel heeft gehad aan de voorbereidingen van de tentoonstelling. Daarnaast noemde commissaris Peyster de Algemeen Rijksarchivaris te 's-Gra- venhage. de plaatselijke verenigingen, die aktiviteiten op het gebied van de Kin derbescherming ontplooien, namelijk Pro Juventute. Humanitas en St. Raymundus. Verder een aantal bedrijven, alsmede een groot aantal firma's, die hun produkten ter expositie afstonden in het kader van de zogenaamde „Crime Prevention". Ten slotte bracht hij dank aan het po- litie-personeel en hun echtgenoten, die aan de voorbereiding en de opbouw van de tentoonstelling hebben medegewerkt, grotendeels in vrije tijd. ontstaan uit het spelen met vuur. Foto materiaal en enige statistieken geven een overzicht van de Visarding se baldadig heid waarbij aan de hand van een aan tal door de jeugd vernielde voorwerpen de aandacht wordt gevestigd op hetgeen er jaarlijks aan schade wordt aangericht Een aparte plaats wordt ingenomen door de schandpaal (met beugel en voetboei en) die in Vlaardingen rond de 17e eeuw daadwerkelijk werd gebruikt. Een groot paneel wijst op het grote aantal rijwiel, en bromfietsdiefstailen, dat jaarlijks toeneemt Naast een nieuwe bromfiets van dit jaar staat er een oude fiets, een hoogwieler met pedalen uit 1867. Pal daarnaast ziet men iets van de verwoeste levens van twee Vlaardingse jongelui, waarna de cel g ymboliseerd wordt door een verdachte, staande voor het verdachten-hekjer en opziende naar de rechter. Het balcon biedt ruimte voor de vrije tijdsbesteding. waarin de verenigingen: „Liefde en Vrede", Clubhuis „De Ha ven", het Gereformeerd Jeugdverband: de Nederlandse Padvindersvereniging district Beneden-Maas, de Vlaardingse Vereniging voor Modelbouwers en de vereniging van Ouders en Opvoeders te Rotterdam iets van hun werk laten zien. De elftal-commissie van GSS had een totaal verjongd elftal opgesteld. Tegen GGK heeft dit verjongde team uitstekend gespeeld en met wat fortuin zouden de punten in Schiedam geble ven zijn. Nu gingen de harde schoten van Wijdemans en Bunte net naast of over het doel en konden de gasten door een wijfeling in de GSS-verdediging na een half uur op 01 komen. Een fel tegenoffensief leverde niets op, voornamelijk door het uitstekende spel van de goalie van de gasten. Na de rust was het weer GSS dat de toon aangaf en volkomen verdiend kon Putters na tien minuten de gelijkmaker in het net deponeren (1—1), Kort hier na moest Putters uitvallen; hij werd vervangen door Vlasblom, die weldra een dot van een kans miste. Tien minuten voor het einde resulteer de een plotselinge uitval van GGK in een raak schot, alhoewel ook hier de Schiedamse verdediging niet geheel vrij uit ging (12). VLAARDINGEN. Burgemeester en wethouders brengen ter openbare ken nis, dat is ingekomen een aanvraag van de N.V, Machinefabriek „Griffijn", om erfpachtsuitgifte van een perceel ge meentegrond, begrensd ten noorden door de Mercuriusstraat en ten oosten door de 5e Industriestraat, ter breedte langs deze straten van respectievelijk plm. 45 en plm. 28 meter, teneinde daarop een bedrijfsruimte te bouwen. SCHIEDAM. De gezamenlijke Wo ninginrichters riigcn vrijdagavond kans de grote zaal van Musis Sacrum bijna vol te krijgen met belangstellenden, zo wel voor de lezing van de heer J. H. Schekkerman over het onderwerp: „Ruimte en fleur in uw Interieur" als voor het deskundige forum bestaande uit mevr, M. Schroot-Drooglever-For- tuyn en de Heren Dammers, K. Her- wijnen en Van Zwicten, onder leiding van de bekende radiospreker de heer R. A. Kuin. Het openingswoord sprak de heer Taverne van do Stichting Propa ganda Woninginrichting. VLAARDINGEN. Wel zelden in de geschiedenis heeft het Joodse volk zo in de belangstelling van de gehele wereld gestaan als in onze tijd. Over dit valk en zijn van eeuw tot eeuw gehandhaafde levensgewoonten en gebruiken zullen de leden van de Za- kenstudiekring ..Vlaardingen" dinsdag avond in het Roode Kruisgebouw veel interessante bijzonderheden~hore:i. Dan komen namelijk de hoer en mevrouw Hinlopen-Nanninga spreken over het onderwerp: „Jeruzalem, indien ik u vergete SCHIEDAM. De kogel Ls door de kerk. Titelhouder Reitsma heeft in de 3e ronde een vol punt moeten afstaan. Dit betekent, dat de tiwihouder op zijn tellen zal moeten passen, wil hij de finale bereiken. Haring die de zwarte stukken han teerde, gebruikte de SicHiaansc verde. dlffing. die liem weliswaar een ge drongen doch stevige vesting verschaf te. Reitsma maakte het spel zeer ge compliceerd, waardoor de strijd uiterst moeilijk werd. Tenslotte meende hij op „avontuur" te moeten gaan. Dit bleek een verkeerd plan.De afwikkeling die daarvan het gevolg was verschafte Haring een ge' vaarlijk tegenspel. Haring liet zijn voordeel niet meer glippen en won een twaalftal zetten la ter de partij. Planken was zijn Vrijland te boven. Hij verkreeg tegen Noordergraaf al spoedig het beste spel en wist de druk BlBEBg Over de tentoonstelling zelf niets dan lof. Vanzelfsprekend wordt daarop aan dacht gevraagd voor het voorkomen van misdrijf. De opzet van „Van spel tot cel" is om vooral de jeugd te confronteren met het gevaarlijk spel en de baldadig heid. terwijl ook wordt gewezen op de jeugdcriminaliteit. Bij het binnenkomen ziet men aller eerst iets uit de geschiedenis der Vlaar dingse politie: enige foto's van het Vlaar dingse korps, waaronder een uit 1829; voorts enige oude pistolen, een ratel en twee Iakcachetten van de commissaris van politie. Behalve het spel is iets te zien van het gevaarlijke spel en de gevolgen welke SCHIEDAM. Geboren: Karei z. v. J.van Sliedregt en M. Boxnoorn. Cornelia d. v. J. v»n Dijken en M. Kegel; Maria d. v. W, Vink en H. M. E Dirks: Henry z. V. T. H. Meyer en L. Bolt: Emile P. z. v. H. M. Lammer» en C. F. M. KerkUan; Roetf z. y. B. KooiJ en J. Scha-dee: Johanna d. v. A. P. Janse en P. C. van der Graaf; Wilma *i. v W. van der Windt en A. Jansson: Hendri- Sca W, d. v. F. van der Stelt en A. van der Spoel; overleden: A. J. van der Linde 64 jr. M. J. de Bie S3 jr. Gehuwd: L. Quak, 26 jr. en M. H. Plai- sier, 21 jr., W. Stolk, 23 jr en K. J. van Heemst. 23 jr.. Hartman 27 jr. en W. Korpershoek, 22 jr. Geboren: Nicolaas. z.v. J. van Relj en C. A. Erkelens, Joianda, d.v. H. Cortlever en J. G, Roza, Jannetje, d. v P Melissant en J. M. van Oort. Ja cob, z.v. J. van der Bie en C. Volle mans. Overleden: de Boer, 65 jr. echtg. v.: T. Roskam. Geboren: Caroline, d.v. C. Dijkshoorn «li J. A. van Klink. Jl.fET de gezamenlijke uitvoering van Bachs Johannes Passion hebben ook zaterdagavond weer de zangver enigingen Gloria'-„Toonkunst-,Ex celsior'' zeer veel eer ingelegd. Geheel vertrouwd geraakt met dit schone werk. dat wat de dramatische uitbeeldingskracht stellig in geen en kel opzicht voor de Matthaus Passie behoeft onder te doen, werd er onder leiding van Piet van den Kerkhofeen vertolkingspeil bereikt, dat om zyu vocale en artistieke kwaliteiten onver deelde waardering verdiende. De moeilijke turbae met hun soms hef tig bewogen chromatisch voortschrijdende polyfonie kwamen al even gaaf en ex pressief tot klinken als de koralen, waar in devotie en klankschoonheid hand in hand gmgen. Ook komt Van den Kerkhoff een woord van lof toe. voor de wijze waarop hij een klankeenheid tussen het vocale en in- 'j-iHj'. dit.'if yifvih."#. -if: "t 'if VLAARDINGEN. Begunstigd door stralend weer is zaterdagmor gen om elf uur de eerste paal gesla gen van het nieuwe Liefde Vrede- gebouw aan de Fransenstraat- Er was uiteraard veel belangstelling, vooral van de zijde der jongeren. L. en V.-voorzitter, A. van Minnen hield hierbij een forse rede, die niets aan duidelijkheid te wensen overliet. Dit is de dag, waarnaar we lang hebben uitgezien. Achter de schennen is heel wat werk verzet. Met gemengde gevoelen» hebben we de sanering van de binnenstad gadege- geslagen. Met deze bouw gaan grote zorgen gepaard, want deze wordt op vierhonderdzestig duizend gulden be groot. We staan met de rug tegen de muur. Uiterlijk 1 april moeten we de sleutel van de „Kuip" inleveren. Ik be roep me, aldus spreker op de toezeg ging van het gemeentebestuur elders een onderkomen te krijgen. Met vijf. tienhonderd leden vormen we de groot ste jeugdorganisatie van deze stad. Ver volgens beschreef de heer Van Min nen het interieur van het nieuwe L. en V.-gebouw; Beneden komt een zaal met driehonderd zitplaatsen met een modern toneel alsmede een ruime foyer en op de bovenverdiepingen drie klei nere zalen. Ik heb gehoord, knoopte spreker hier op schalkse wijze aan vast, dat de Hervormde Kerk een wijk centrum zoekt. Welnu we kunnen dit aan bieden. Want we moeten uit de kosten komen. We hebben een genootschap gesticht van bouwers van het L. en V.-gebouw. Men kan er lid van worden door een gulden per maand gedurende een jaar te storten voor het nieuwe gebouw. Oudere leden van de Obadja-groepen zuilen de uitvoerders zijn. Ze zuilen de bouwers opzoeken. Geheel Vlaardingen krijgt een circulaire. Maandag komen de uitvoerders bij elkaar en begint de actie. Geen lichtvaardig optimisme toonde spreker die herinnerde aan Churchill's beroemde woorden uit de laatste wereldoorlog, toen deze het had over bloed en tranen. Zo erg is het hier nu wel niet, wat niet wegneemt dat de lasten voor het L. en V.-bestuur enorm zijn. He oudste erelid van Liefde en Vrede, de heer D. Roodenburg en twee SCHIEDAM. De lezing die de heer D. Nijs donderdag 30 maart voor de Schiedamse scheidsrechters zou komen houden, is uitgesteld tot donderdag 27 april, i.v.m. drukke werkzaamheden van de Bondsbestuurder van de KNVB. Op 18 april zal de scheidsrcchters- commisiie van de afdeling Rotterdam van de KNVB een rapportbespreking houden voor rie Schiedamse arbiters, welke in de kantine van de v.v. Schie dam gehouden zal worden. van de jongste leden van de Obadja- groepen Bab van Minnen, jongste doch ter van de voorzitter en Wim Lang straat heiden daarna, gestoken in heierscostuum, de eerste paai en tenslot te werd in de trant van Wim Kan's „Lijmen Jan" gemeenschappelijk ge zongen: Heien Dick, heien lui Laat dat blok maar vallen. Bij deze historische L. en V.- gebeur tenis waren o.a. tegenwoordig wethou der H. K. van Minnen, vertegenwoordi gers van de Herv, kerkeraad, leden van de bouwcommissie, architect Rog geveen en de aannemer, de beer Reijm. MAASLAND. Traditiegetrouw was er grote belangstelling voor de jaarlijkse feestavond van de christelijke korfbal vereniging O.D.O.. die zaterdagavond in „Het Trefpunt" werd gegeven. Na ope ning door de heer M. Vreugdenhil, voor zitter van O.D.O., werd allereerst de af gevaardigde van de zustervereniging M.V.V.'27 op het podium toegesproken Lv.rn. het behaalde kampioenschap van MW I. De gelukwensen gingen verge zeld van een bloemenhulde ia MW- kleuren en een hartelijk applaus van de aanwezigen. De jonge O.D.O.-genera- tie bracht er snel de stemming in door enkele komische schetsjes op te voeren. De toneelgroep van O.D.Ö. vertolkte hierna het vrolijk spel in. 4 bedrijven „De Haan Kraait Victorie". Zonder aan de overige spelers tekort te doen, noe men wij toch speciaal mevrouw M. Broekman-Ommert en de heer T. Ver meer, die van hun moeilijke rollen bij zonder goede vertolkingen gaven. De be kwame regie van de heer J. H. Kroes bleek overigens uit het spel van alle spelers en terecht mocht dan ook de regisseur aan het slot van de zeer ge slaagde avond een extra applaus in ont vangst nemen. MAASLAND. Voor de Maaslandse ARJOS heeft de heer M. Vreugdenhil, hoofd van het Bonds bureau van eén der grote christelijke sportorganisaties In ons land. gesproken over „Sport en Po litiek". Aan de hand van een zestal stellingen belichtte de heer Vreugendhil o.a. de ontwikkeling van de sport in de loop der eeuwen en met name in de laatste 80 jaar in Nederland, terwijl hij vervolgens de achtergronden en doel stellingen van de christelijke sportbe- weging uiteenzette. Uitvoerig ging spre ker in op de zoodagssport, de beroeps- sport en de sporttoto. stuk voor stuk verschijnselen, die aan de sport een schijnwaarde geven. Vanzelfsprekend kwam de taak van de Overheid ta.v. de sport, de subsidie-politiek en de aan leg van sportvelden mede aan de orde. Besloten werd met te wijzen op het be lang *fan de sportbeweging voor de jeugdvorming, één van de belangrijkste redenen waarom de sportbeweging de steun en sympathie van allen, die de jeugd ter harte gaat, zo dringend nodig heeft. Het met aandacht gevolgde refe raat werd gevolgd door een geanimeer de discussie. I strumentale koor. dat in uitstekende handen was bij het KotTerdams Philhar- monisch Orkest, de organist Koos Bons en de clavecyniste Marijke Smit-Sibinga tot stand wist te brengen. Ook het solisten-ensemble komt veel waardering toe. Zeer mooi zong Gerard Honig de Evangelie-partij en Carel Wil link vertolkte de Christuspartij, afgezien dan van het feit. dat zijn stem in het hoge register wel eens wat minder buig zaam klonk, eveneens met alle artistiek begrip, Dora Lindeman viel in de weergave van de sopraanaria's zowel vocaliter als interpretatief zeer te waarderen, en dit zelfde kan ook gezegd worden van Annie Hennes, die de alt-aria's zeer fraai vertolkte. De tenor Reinh. van Randwijk, was in sommige passages in het hoge register soms iets te geforceerd, maar in de lyrische gedeelten kon men zijn zang zeker in alle opzichten waarderen. Ten slotte liet het optreden van Max van Egmond wei zeer uitmuntende indrukken na. Zijn fraai en buigzaam klinkende bas bleek zich in alle opzichten te lenen voor het vertolken van Bachs aria's, en de voordracht van het moeilijk te realiseren gedeelte „Eilt ihr ange- focht'nen Seele" bereikte een peil dat slechts zelden wordt gehoord. De Grote Kerk was geheel bezet met een auditorium, dat deze boeiende uit voering met algehele aandacht volgde. A. L VLAARDINGEN. Onder auspi ciën van de Federatie van Vlaarding se Muziekgezelschappen zal op zater dag 1 april (aanvang 14 nur) en maandag (2e Paasdag, aanvang 10 our) 3 april, het jaarlijkse solisten concours worden gehouden. Zeventig deelnemers hebben inge schreven, afkomstig uit Vlaardingen en daarbuiten- Onder hen bevinden zich 25 accordeonisten. Zoals gewoonlijk zijn voor de beste prestaties enige prijzen beschikbaar, waaronder een plaquette van de Ge meente Vlaardingen en een legpenning van de Stichting Vlaardingse Gemeen schap. De jury wordt dit jaar gevoerd door Advertentie BEURS VOOR de majoor-directeur van de Koninklijke Militaire Kapel, de heer Rocus van Yperen, in harmonie- en fanfarekrin- gen een zeer bekende figuur. Op de eerste bladzijde van het pro grammaboekje vindt men een voor woord van de wethouder van Onderwijs en culturele zaken, de heer H. K. van Minnen, waarin hij de wens uitspreekt, dat het concours, evenals de voorgaan, de concoursen, een vreugde mag zijn voor de deelnemers, toehoorders en or ganisatoren. De directie van het Havenbedijf Vlasr- dingen-Oost N.V. heeft een prijs be schikbaar gesteld voor degene, die het hoogst aantal punten van het gehele con cours behaalt. Gezien het aantal deelnemers ls in overleg met de jury besloten, dat in geen geval een »o!o mag worden ge speeld, welke een tijdsduur van maxi maal 15 mlnnten overschrijdt. Evenals het vorig jaar. zal mevrouw J. Rinla van Xauta-Kreulen aan de pi ano voor de begeleiding zorg dragen. MAASLAND. Vrijdagavond kwam de raad der gemeente Maasland in openbare zitting bijeen. Alvorens de voorzitter tot de behandeling van de agenda overging, werden door het nieuwe raadslid de heer M. van Buuren de ver eiste eden afgelegd. In verband met het overlijden van de heer A. Korpershoek. werd in diens plaats tot lid en tevens voorzitter van de bcdrijvencommissie gekozen de heer A. Buitelaar. Het voorstel van B. en W, om de sala- rissen van beide wethouders van 1100 op 1250 ie brengen, vonden verschil lende raadsleden nog aan de lage kant gezien, het vele werk aan deze functie Helaas kwam HBSS slechte met één speler op, die buiten mededinging enke le individuele vragen kreeg, terwijl de vereniging Demos helemaal verstek liet gaan. Waarschijnlijk telt Demos geen a- junioren, maar dan had men daarvan toch bericht moeten geven. De uitslag, na enkele spannende uren. was als volgt: 1, Hermes DVS met 128 punten; 2. SFC 128; 3, Schiedam 124; 4. PPSC 112: 5. Excelsior'20 106: 6. DHS 104; 7. SVDPW 102, en 8. SVV 88 punten. Het aanvankelijke voornemen om na drie avonden een totaalbalans op te maken, heeft men laten varen. Op 8 april volgt een slotavond waarbij de bes te individuele deelnemers van iedere vereniging een tweetal vragen zal krij gen en eerst daarna zullen alle punten worden opgeteld. De uiteindelijke win naar wordt in het bezit gesteld van een wisselbeker, terwijl er ook indivi duele prijzen beschikbaar worden ge steld. Op deze slotavond zal de nationale doelman, Eddy Fitters Graafland de prijzen uitreiken en tevens enkele films vertonen, o.a. de trip van Feyenoord naar Rusland en waarschijnlijk een film over het voetbalteam van Barce lona. Deze avond begint om half acht en wordt eveneens in de cantine van Hermes DVS op Ilarga gehouden. De toeschouwers, die voor mooi voet bal naar het Sportpark Vijf-Sluizen wa ren gekomen, zijn bedrogen uitgekomen. Zij bij wie het om de punten en doel punten ging, kwamen wel aan hun trek ken. Immers won TSB met 30 maar dat was na een zo slecht gespeelde wed strijd, dat het nog geen le klas afde lingsvoetbal waardig gekeurd kon wor den. Op de meest ongelooflijke manier werden er kansen gemist en voor het zelfde geld had TSB de dubbele cijfers kunnen behalen. Doelman Plaisier heeft er natuurlijk ook het zijne toe bijgedra gen, dat de score tot 30 beperkt bleef. Flohr v. d. Berg opende de score voor de rust (1—0) en Bolnes kwam er daarna nauwelijks aan te pas. Doel man De Vreede behoefde zich alleen maar te belasten met terugspeelballen. De tweede helft was tien minuten oud, toen linksbinnen La Lau de stand op 2 —0 kon brengen. Niet lang daarna kon de geroutineerde J. v. Zevenbergen de eindstand op 3brengen en daarmede is alles gezegd in deze door arbiter v. Heyst geleide wedstrijd. op do vijandelijke stelling steeds tc vergroten. Het binnendringen van een witte toren besliste de partij en Plan ken won volkomen verdiend. Vrijland moest in het krijt treden te gen Grevenbroek. die zeer goed par tij gaf. Beide spelers hebben van al les geprobeerd om de volle winst te behalen, maar bij het afbreken der par tij vertoonde deze remisekenmerken. Johnny van Baarle. de Schiedamse Tal had zijn handen vol tegen Den Uyi, die een, stuk tegen drie pion nen had geofferd. Gevraagd naar zijn mening omtrent de afgebroken stel. ling, zei Johnny, dat hij er wel re mise uit zou slepen. Het schijnt ech ter, dat dit een zeer zware opgave voor hem zal worden. Stahlie heeft een punt weten te ver dienen op Hamerslag, die op omslach tige wijze tot de Franse verdediging kwam. Dit kostte hem te veel tempi en verschafte Stahlie alle gelegenheid om tot een zeer gunstige opstelling van zijn troepen te komen. Toen was er geen houden meer aan. De zwarte stel ling werd volkomen uiteengerukt en Stahlie won verdiend. De Bruin moest het opnemen tegen de Bruvn. Het was een frisse aanvals- partij die de Bruin tegen zijn tegen stander wist te voeren. Hij heeft het hoofd koel gehouden toen de zwartspc- ler verwikkelingen in het leven riep Het einde kwam met «en door de Bruin ondernomen siotoffensief, waartegen niets meer hielp. De uitslagen in de overige klassen luiden: Eerste klasse: Van Grootveld—Sey 01; Van der RuitNawijn 01; RoozenSlagmolen 1—4): Hermsen—van Driel 10; Leerent- veldvan Soelen tili; Van der Zee Ammendorffer 10; Van der Velde— van den Berg 01. Tweede klasse: Groeneweg—Meijer 10; Hendriks-— Boele 01; Van Lensdenvan Delft liViseheele—Weeda 10, D1KKK RIJEN publiek, dat zich baad de in een vriendelijk lentezonnetje, bekeken vrijdagmiddag met kritische blik de nieuwste modellen van het Mo dehuis Alja aan de Broersvest te Schie dam. In de dertien meter lange etala ge wandelden bijna drie uur lang zeven mannequins heen en weer. De jongste Lia. acht jaar oud, toonde met argeloze gratie, wat kleine meisjes het beste staat. Twee teenagers huiden zich in fleurige en kleurige voor Ja ars- en zo merkleding en drie volwassen dames lieten zien welk een verrassend assor timent er ook voor hen bestaat. Een sportieve jongeman sloot deze modepa rade af. Zijn debuut ging gepaard met luid gelach van de kijkende dames op straat. Een dergelijke uitbarsting van spontane vrolijkheid kan natuurlijk slechts een man opwekken. Hij demon streerde met flair de veelzijdigheid van de moderne herenkleding. Regenjassen, sportcombinaties. met zwierig groen hoedje of met Engelse cap erbij. Ook de paraplu komt weer in de mode. voor al bij de jeune&se doree. En dan is er bij de heren de laatste maanden een grote vraag naar suède-jasjes, waar de dames al drie jaar aen toe zijn. Bijna tweehonderd modellen werden vertoond. Deux-Pieccs. zeer geschikt voor hei voorjaar, een blauwe regenmantel met brede witte kraag. „Lady-speaker" mevr. Hans Gooien- Qualm expliceerde op vlotte wijze het gevarieerde non-stop programma. De eigenaar-directeur, de heer J. van Bree vertelde, dat hij met dit experiment een van de eersten in Nederland is, in ieder geval langs de Waterweg. De achterhoe de van het publiek werd gevormd door talrijke heren, die kennelijk genoten van dit gratis-openbare schouwspel. Zelfs menige vrachtauto stopte even. Winke liers tn nauwe straten hoeven een der gelijke etaia ge-show dan ook niet te ver zinnen. De gehele middag behoorde een politieagent eveneens, maar dan be roepshalve. tot de kijklustigen; om eventuele verkeersopstoppingen te voor komen. (Van onze tafeUennlsmedewerker) Niet minder dan zeven baïragepartjjen waren cr nodig om tenslotte san te wij zen, wie zich In bon categorie kam pioen van Rotterdam mochten noe men. -Dat er zoveel spelers gelijk ein digden kwam eensdeels door het geringe krachtsverschil en anderszins door bet enthousiasme waarmede gestreden werd. Zo kreeg b.v. de Germinalspeler Jan Tuinenburg, die uiteindelijk toch de overgangsklasse won. reeds vroeg in de middag een koude douche, toen hij door zijn teamgenoot Nol van Kuyk werd ver slagen. Tuinenburg herstelde zich echter keurig en wist op zijn beurt In de zeste ronde zijn andere teamgenoot. Piet Nuys, die tot op dat moment nog ongeslagen was, een nederlaag toe te brengen, met als gevolg, dat beiden met zes punten eindigden en er een barragepartij nodig was, die door Tuinenburg werd gewon nen. Het eerste twaalftal van ODI heeft za terdag op eigen terrein een verdiende overwinning behaald op hekkensluiter DVO, en wel met 5—0. ODI begon de wedstrijd ai direct in een hoog tempo, en nam na twaalf mi nuten spelen door een ver schot van Martien Soeters de leiding. De Schiedammers gooiden er een schepje op en alle drie vakken draai den prima. Nel Stam scoorde na twintig minuten spelen r goed aangeven van Xreen Sonneveld (20). Na de vakverwisseling duurde het ge ruime tijd alvorens Floor de Vlieger zich onder de kort vrij kon maken en met een trekbal keurig 30 op zijn naam bracht. Ook na de rust duurde het ODI-over- wicht voort, al duurde het geruime tijd alvorens Magda v. d. Brugge van dicht bij feilloos 4—0 scoorde. Twee minuten voor het einde kreeg Herman van Hoog dalen» de bal uit het middenvak toege speeld en het eerste het beste schot dat hij loste was raak (5—0). Bert Gunneman en Nellie Visscber, de beide corypheeën van 21 Up bleven wat beneden de verwachtingen, evenals Paul Berkel en Jan van ErkcL Jan EijkelS was de enige deelnemer, die zich het praedicaat ongeslagen verwierf. Zeven overwinningen behaalde hy in de eerste klasse en met twee punten voorsprong op zijn naaste concurrenten werd hij eerste. Rien v. d. Does cn Freddy Tig- geloven deelden met vijf overwinntageo elk de tweede en derde plaats. In alle overige klassen werden bar- ragepartjjen noodzakelijk. De mooiste hiervan was wel die in de tweede klasse, waar de kleine cn jeugdige Jos Reuring» op onnavolgbare wijze üjn teamgenoot van Brakel naar de tweede plaats ver wees. Van der Rhee behaalde de titel in de derde klasse door met groot verschil de beslissing te winnen van Verlinden, hetgeen Goud hem in de vierde Massa ten opzichte vaa v, d. Driesache nadeed, In de vijfde klasse ..waren er zelfs. dse extra weds trijden nodig om de titel aan te wijzen, die tenslotte een prooi werd van de Hudigspelers Maas voor Vermaas en Kevenaar. 1 klassementen Overgangsklasse: 1. (na barrage) Jan Tut»?: nenburg (Germinal) S p. 1. Piet Nuys (Ger-, miaaï) 8 p. 3/4- Bert Gunneman (21 Up) en Adrl Hofland (Favoriet) ieder 4 p. Barrage: Jan Tuinanburg—Plet Nuy» II-4 18 21—8. Eerste klasae: 1. Jan Eijisela (Europoort) I p, 2/3 Rlen v, d. Dcc» (Europoort) FT redely Tiggetoven (Elan) ieder 5 p, Tweede klaaae: 1- (na barrage) Joi. Reu- 2. Bert var» Bra-" 3. W. J. Beren» van Brakel, De belangrijks wedstrijd tegen sulinde is voor „Vlaardingen" in In een doelpuntloos gelijk spel geëindigd, waar mede beide elftallen niet gebaat waren. In de eerste helft waren de mannen van Groenenboom het meest in de aan val, maar de sterke defensie van de gasten gaf niets toe, zodat met dubbel blank werd gerust. Wie gedacht had, dat de gastheren na de thee de zaken steviger zouden aan pakken, kwam bedrogen uit, want noch Zevenbergen, noch de snelle De Heer zagen kans om te scoren. De gasten daarentegen belaagden keer op keer het Vlaardingse doel, maar het juiste schot bleef ontbreken. Toen de goed leidende arbiter Weg man het eindsignaal floot van deze spor tieve wedstrijd was de stand nog steeds 00. waardoor de kansen van Vlaar dingen voor het kampioenschap aan zienlijk gedaald zijn. AH0Y' GEBOUW 4 Apbl Op overtuigende wijze heeft Sunlight revanche genomen op RSM. voor de destijds in Rotterdam geleden neder laag. want met liefst -4—1 werden de Mercurianen huiswaarts gezonden. De gasten hadden dit voornamelijk aan zichzelf te wijten, want er werd onder ling veel te veel gepraat en te weinig gevoetbald. Nu konden de «astheren met goed op gezette aanvallen tot enkele goede doel punten komen. Reeds na twintig minu ten was de stand 2—0 voor de Vlaar- dingers, nadat RSM een strafschop had gemist. Toch konden de gasten de rust doen ingaan met de stand 2—1. Na rust was de thuisclub weer het meest in de aanval en al spoedig kwa men zij door hun midvoor op 3i. ai protesteerden de gasten voor buitenspel. De goed leidende scheidsrechter wees dit protest echter resoluut van de hand. Tenslotte scoorde de linksbinnen van de rood-wltten een vierde doejpunt, zo dat met 41 het einde kwam van deie sportieve wedstrijd. VLAARDINGEN. Uitgaande van de gezamenlijke verenigingen van de Chr, Geref, Kerk, hoopt woensdag 29 maart ds, P, op den Velde te Mij drecht in de Ghr. Geref.Kerk aan de Emmastraat te komen spreken over het onderwerp: „Sterven, en dan Verwacht wordt, dat deze vraag voor velen, ook ouderen, een reden mag zijn Stemden de héren W. van Geest' erfc.j lelijke" vergunning van de eigenaar "van! wordt'o-rn"acht5 uur van'^arte 'welkom van Staalduinen (beiden CH). ide grond waarop zij ach bevmden. 'geheten welkom Holland heeft bekendgemaakt, dat zij verbonden. Op voorstel van enige raads-i in het vervolg streng zal optreden tegen leden werd rto gehouden stemming be- degenen die kievitseieren zoeken, zonder sloten dit op 1500 te brengen, tegen'dat zij m het bezit zijn van teen schrif- rings (Onderduikers) 6 p ket (Onderduikers) 6 p. (W cn P) 5 p. Barrage: Je» Reuring»—Bert 21—tS 21—H Derde klasse: 1. na barrage: J v. d. Rhee (Eendracht) 5 p. 2 A. Vertinden (Nsa- saukade) 5 p. 3/4. C. de Vrij (He) m H. Meijer (RAP) ieder 4 p. Barrage: y. d RheeVertinden 21—11 21—12. Vierde klasse: 1 na barrage: Jaap Goud (Goud) 5 p. 2. Henk v. d. Drtessehe (Van- hessen) 5 p. 3. J. V. d. Vijver (Cftltex) 4_p. Barrage Goud—v. d, DriesacSie 318 21—is vijfde klasse: 1. (na barrage) J. Maas (Hucligcoj J p. 2/3 (na barrage) G. K«- venaar (Constant) en P. Vermaag (Sun light) ieder 5 p. De ontmoeting tussen Hehtenoord en DVO was vrii hard en werd nogal ont sierd door enkele arbitrale misvattin gen. Dat neemt echter niet weg, da. Heinenoord niet best heeft gespeeld. De thuisclub is de gehele wedstrijd sterk ia de meerderheid geweest, maar in de tweede helft was die meerderheid wel het meest geprononceerd. Er was een ter geen doorkomen aan, want hee- DVO verdedigde met succes. Zo eindig de dit treffen zoals hex begonnen was.j (Van onze tafeltennismedewerker) J De spelers van het eerste en tweede, team van 21 Up, die op zo fraaie wijze het kampioenschap van de overgangs klasse behaald hebben cn nu naar de hoofdklasse gepromoveerd zijn, ftl.n zaterdagavond tijden» een intieme bij eenkomst in de zaal van Restaurant „oe Plas" gehuldigd. BIJ monde van de heer W. Fassotte bood het bestuur hen leder een balpen met inscriptie aan, de ver eniging HTTC zorgde voor boekenbon- ncn, terwijl het bestuur van 21 Up zen door de Haagse vereniging DDC verrsn werd met een blijvend aandenken. Du was niet alleen bestemd voor da behaal de kampioenschappen, maar werd ook ?;eschonken ter gelegenheid van het vyf- '-o,taar> .an de fusie tussen de Vrt- verenigingen West en 21 Up, waaruit de huidige club is voortgekomen. In deie vijf jaren zijn de prestaties van de ver eniging met sprongen omhoog gegaan. In het seizoen 1858/'58 werden van de twn teams, die toen aan de competitie deel namen, er niet minder dan acht kam pioen, het eerste team promoveerde toe» naar de overgangsklasse. Een jaar later volgde het tweede en nu in dit seizoen ts zelfs de overgangsklasse niet goed ge noeg meer voor de beide eerste team» en zal zeer waarschijnlijk het derde uit de eerste naar de overgangsklasse pro movoren Ook ln de wedstrijd tegen ZWSH heeft PPSC nog niet haar oude vorm kunnen hervinden. Er werd te onsamenhangend gespeeld, waardoor de Charloise defen sie steeds bijtijds kon ingrijpen. De thuisclub kwam in de 20ste minuut op 1—0 door Visser, die een goede voor zet van links fraai afrondde (1—0). Met deze stand werd ook gerust. Een hevig offensief van de Schiedam mers leverde niets op, want Boertje en Groeneweg zochten het doel veelal te hoog. De thuisclub liet zich evenmin onbetuigd, maar doelman Jongerius heeft zich uitstekend verdedigd. Vijf minuten voor het einde stoof rechtsbuiten v. Gent alleen op doel af en juist toen hij wilde schieten werd hij gehaakt. De hiervoor toegestane penalty werd door Gerrit Boertje in een doel punt omgezet (1—1).

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2