DFfVATERWEG, Vóór commerciële t.v. en studietoelage Elf april begint finale damkampioenschap H.B.S.S. viert op sobere wijze zevende lustrum Groots Koninginnefeest in Hoek van Holland Vijfendertig-jarig H.B.S.S. nog kerngezond Geslaagd Judo-paastoeraooi Reinier Hulsker Triest geval van kinderverwaarlozing Rotterdamse tafeltennissers verloren van Gellinghausen gemeenteraad Schiedam Conferentie over scheepsbouw Schiedams politienieuws PAAS-SHOW Gestolen auto en dief opgespoord B. en W. antwoorden Muziekweclstrijd voor de jeugd e.Henri Dunant in Vlaardingen Tegen ouders gevangenisstraffen van één jaarresp9 mudgeëist Rozenburg Filmavond N.B.G. Onteigening FRIMATIC-KOELKASTEH 1961 Vergadering S.G.P. Hoek van Holland Ledenaamvos Maassluis Geslaagde wijkavond Afscheid bij H.Y.O. Slechts twee dagen actie Heitje voor kariceitje1 TROUW Doutlt'nlag 6 april 1961 SCHIEDAM. In de raadszaal van het Stadhuis was woensdag avond de Schiedamse Jeugdge- meenteraad bijeen om daar een tweetal punten nader uiteen te zet ten en na een stemming hierover aan de weet te komen, hoe deze politieke jongeren denken over een Commerciële Televisie Maat schappij en de instelling van een Gemeentelijk Studie-toelage Fonds. Nadat over deze onderwer pen in totaal bijna drie uur was gesproken, kwam vast te staan, dat de commerciële televisie met een stemmenverhouding van vijf tegen vier werd aangenomen, ter wijl een gemeentelijk Studietoela ge Fonds algemene instemming verkreeg. Burgerlijke stand van Rozenburg Geen spreekuur Agentschap Vlaardingen Advertentie met gepatenteerd koelsysteem. Ds. G. v. Duinen spreekt niet voor A.R. Schiedam Burgerlijke stand van Schiedam SCHIEDAM. Op sobere wijze, maar niettemin tekenend voor de ernst waarmede de Christelijke Sportvereniging „Houdt Braaf Stand" (H.B.S.S.) de toekomstige verhuizing tegemoet ziet, heeft deze sympatieke zaterdagvereni- grng woensdagavond in de kantine van haar voetbalveld op „Harga" de jaarvergadering gehouden en daarmede tevens het 35-jarig be staan gevierd. Met opzet heeft het bestuur geen grote feestavond op touw gezet, want zoals voorzitter K. J. Eibers in zijn openingswoord zei: HESS heeft het geld hard no dig voor wat nog voor de deur staat. Immers zal HBSS over enkele seizoe nen plaats moeten maken met haar ter reinen voor de Benelux-tunnel, zodat men naar andere (reeds in aanleg zijnde) velden zal moeten verhuizen. Aangezien HBSS dan tevens het jarenlangs ideaal van een Protestant Christelijk Sport centrum tot stand wil brengen, zullen de dubbeltjes so mogelijk daarvoor worden bewaard en later besteed. v de stam Burgerlijke stand van Hóek van Holland HOEK VAN HOLLAND. De Oranjevereniging te Hoek van Holland gaat het Koninginnefeest van dit jaar grootser dan voorheen aanvatten. Het feest zal worden ingeluid door het gebeier van vele luidklokken en het steken van de trompetten. Tegen acht uur zullen de Hoekse schoolkinderen zich voor de gemeente-secretarie ver zamelen om daar gezamenlijk on der leiding van de heer Nijland een aubade te brengen. Ze zullen van vlaggetjes niet de driekleur en het oranje voorzien zijn. |W Ugj De vergadering stond onder kundige en rustige leiding van de heer Bram Donkers (ArjoS\ die dus als burge- meester fungeerde, waarnaast de heer I. A. v. Leers urn iJOVD) hij het eerste punt als Wethouder dienst deed. De heer v. Leersum bracht in eerste instantie -het plan naar voren tot verkoop van grond aan de Commerciële Tele visie Maatschappij ,.De Onafhankelijke", hetgeen hij in enkele woorden deed. Hiertegen maakten de diverse fractie leiders ibezwaar. De heer Joh. v. d. Drift (■Kjos? wees op de herwaren die comm. t,v, met zich 'brengt. Ook de heer C. Sehulze als enige vertegenwoordiger van de JFPvdA, toonde zich eveneens tegen stander van dit voorstel. Over het omroepbestel en het daaraan verbonden zuilensysteem werd ook breedvoerig gesproken op deze jeugd- gemeenteraadsvergadering en het was de heer D. de Ronde die vooral op dit chapiter inging. Het voorstel kwam in stemming, waarbij de vertegenwoordi gers van de Arjos tegen stemden, even ais die van de JFPvdA. Voor stemden de JOKVP en de JOVD. De stemmen verhouding was vijf tegen vier. Meer eendrachtig werd na een korte pauze voorstel twee aanvaard, n.l. over te gaan tot instelling van Gemeentelijke Studietoelage Fonds, welk voorstel werd verdedigd door de heer Joh. H. M. Ham (JOKVP), zelf student. Deze kon dus zijn zienswijze uit ervaring naar voren brengen en ook hierover hebben de diverse fractieleiders het hunne gezegd. Men tvas het er algemeen over eens, dat een dergelijke instelling zeer ge wenst is. want dat voor vele studenten de overgang naar het studieleven te groot is en een beurs derhalve dringend noodzaak is. ROZENBURG. De afdeling Rozenburg van het Nederlandsch Bijbelgenootschap heeft tiet plan op maandag tien april de# avonds 7.30 uur In „De Schans" een filmavond te or ganiseren, waar films worden vertoond betrek king hebbende op het werk van de bijbelge nootschappen in de wereld. ROZENBURG. Vanaf elf april liggen ter gemeentesecretarie de stukken ter inzage wel ke betrekking hebben op. de onteigening ten name van de gemeente Rotterdam voor aan leg. met gedeeltelijke omleg ing van de Brielse Maas van een scheepvaartkanaal tus sen Botlek en Europoort, en voor de aan. leg van wegen en spoorwegen tussen deze in dustriegebieden. Een commissie uit gedepu teerde staten zal op 25 april 1961 te 14.30 uur in het gemeentehuis zitting houden teneinde de bezwaren van belanghebbenden aan te ha ren. Geboren: Caroline d van J de Vree en H Baas. Overleden: M van den Engel 48 jr echtgen van J Kweekei. ROZENBURG. De burgemeester !s vrij dag verhinderd het wekelijks» spreekuur te houden. llrt agentschap Vlaardingen ls nu ge vestigd: Oosterstraat 14 B. Voor eventuele klachten telefoon 15.19. NU OOK IN NEDERLAND SCHIEDAM De belangrijke verga dering van de A.E.-Kiesvereniglng „Ne derland en Oranje" die op woensdag- 19 april la de Goede Haven gehouden zots worden en waar ds. öaie van Dui nen m «preken over het actuele on derwerp: „Rassendiscriminatie" kan helaas niet doorgaan. De secretaris van de A.K.-Kiesverer,i- ging, de heer M. Eijkenaar heeft een schrijven van ds. Gabe van Duinen ont vangen, waarin deze mededeelt door ziekte verhinderd te zijn en dus op de genoemde datum niet hi Schiedam aan. wezig te kunnen zijn. SCHIEDAM. De regionale commis si e „Beneden-Maas" van het Contact- centrum Bedrijfsleven-Onderwijs zal op woensdag drie «n donderdag vier mei een conferentie houden over de Neder landse scheepsbouw. Deze conferentie is bestemd voor docenten bij het voorberei, dend hoger en middelbaar onderwijs. Op de eerste dag van de conferentie zullen de deelnemers onder meer ontv&n- fen warden door de directeur van Wilton- 'eyenoond te Schiedam, ir. B. Wilton. Nb de opening door dr. D. Houtzager zullen inleidingen worden gehouden door ir. J. H. Mulock Houwer jr., ir. J. W. R, Thomson en door de heer D, E. Gorter. Op de tweede dag zal prof. ir. J. Ger- ritsma, hoogleraar in de scheepsbouw- kunde dan de Technische Hogeschool te Delft spreken over „Speurwerk in de Seheepsbcuwkunde". Voorts staan de tweede dag excursies naar verscheidene scheepswerven, op het programma. De kapitein E. M.. van de Noorse tanker Hoegh Eagle, die in het bouwdok bij Wilton-Fyenoord te Schiedam ligt, deed. aangifte van diefstal van een be drag van 2.300,aan Nederlands geld, voor het grootste gedeelte bestaande uit muntbiljetten van een rijksdaalder. Het geld had in een plastic zakje geze ten, dat in een safe in de kast van de kapiteinshut was geborgen- Zowel de sa fe als de kast waren op slot geweest en de sleutels had de kapitein bij zich in zijn broekzak. De sleutels zijn 's nachts uit de pantalon verdwenen. De bromfiets van de heer F. de K., die op slot in de Overschiesestraat te Schiedam had gestaan is verdwenen. De heer W.J. van L. vermist zijn fiets, die op slot voor de woning aan de Nieuwe Haven, had gestaan. SCHIEDAM Geboren: Corine M. d. v. L. P Moerman eu E. M. Verbeek; Pieter, z. v J. F. Sigmond en T. Rroekmeijer. Overleden: J. S, Kerkhof, 70 jr. wed. van A. van der Velden: F. M, Wintershoven, 79 jr. wed- van C- H- A. Nieuvaard. De heer K. J. Eibers heeft t.g.v. dit zevende lustrum op deze jaarvergadering een speciaal woord gesproken over vroe- gert waarbij hy verschillende hcrinnerin- gen ophaalde, die hij zelf van zeer nabij heeft meegemaakt. HBSS' voorzitter memoreerde het feit, hoe 35 Jaar geleden enkele CAV.-jonge- ren er toe kwamen om een balletje te willen trappen op een echt veld en men daarvoor voorlopig de zandvlakte ge bruikte. Met haar 6 senior- en 9 junior-elftallen wenst HBSS een complex van drie ter reinen en een, clublokaal met tenminste ze» kleedlokalen. Hiervoor is echter 15 a 20.000 gulden nodig. Vandaar dat op deze ledenvergadering een voorstel naar voren werd gebracht om een nieuwe actie te gaan voeren bij HBSS. Deze houdt ia» dat alle leden een bonboekje zullen krijgen t.w.v. 25.—, waarvan zij de bonnen of zelf houden of trachten te ver kopen aan familie of kennissen. Wanneer alle senior-leden dit offer weten te bren gen, dan zal het HBSS gelukken om de gewenste gelden zo dicht mogeojk te be naderen. HBSS meende een periode van twee jaar hiervoor te moeten stellen. Wanneer dit lukt, dan zou men zich moeilijk een mooier cadeau kunnen voor stellen bij dit jubileum. Het jaarverslag van de secretaris is Advertentie Bezoekt ónze Mn» ZATERDAG 8 APRIL INTERIEURVERZORGING Mariniersweg 39-41 Tel.12D408 elders op deze pagina te lezen. Dat van de penningmeester, de heer D. van Hemen gaf een batig saldo te zien van 1.330.44. Gezien echter het feit. dat HBS3 in het afgelopen verenigingsjaar alleen al aan reiskosten j 563,55 uitgaf en aan terreinen 889,73, moge vastgesteld worden, dat het beheren van de kas bij penningmeester D. v. Hemen ia goede handen is. Tijdens de pauze werden de asnweiigeu door het bestuur getrakteerd Lvjn. net 88- jarige jubileum. De daarna gehouden beataursTcrfcieainr had «ot resultaat, dat ds heren C. Schelfers. A. Winter, J, L. Troost, en P. Mestend ijk werden her kozen, terwijl in de vakature van de af tredende en niet rich herkiesbaar stel lende J. J. van Dokkan werd gekozen de heer G. K. a. de Gen, VLAARDINGEN Dinsdag elf april zal een aanvang worden ge maakt met de iinalc van het tornooi om het persoonlijk damkampioen schap van Vlaardingen 1961. G. Buyse heelt inmiddels zijn partij te gen Van Veelen gewonnen gegeven, zodat het zestal thans bekend is. In- plaats van de gebruikelijke dinsdag avonden zal ditmaal ook op zater dagmiddag worden gespeeld en wel op 15 en 22 april (tweede en derde ronde) Reeds in de eerste ronde staan en kele interessante ontmoetingen op het programma. De huidige kampioen, J. H, de Kluyver komt dan met wit uit tegen Mast. die in de voorwedstrijden Niestadt op de drempel van de tinale versloeg. Ongetwijfeld is De Kluyver favoriet, maar ook het dambord kan soms glad zijn. en dat geldt voor beide spelers. Van de Kerkhoff. die ook in 1960 zijn partijtje in de finale meespeelde is candidaat voor een plaats in de bo venste gelederen. Hij ontmoet echter in Van Veelen een tegenstander, die zich niet zo gauw gewonnen geeft. Verburg zal ook tegen Biel laten zien. dat hij een kenner van het edele spel door en door is. Met zijn geweldige routi ne, zal hij Biel voor hete vuren stel len. Het aanvangsuur van de partijen is gesteld op 19.45 uur, voor de 1«, 4e en 5e ronde dinsdagsavonds. De 2e en 3e ronde, die zaterdagsmiddags worden gehouden beginnen om half drie. Het speeltempo bedraagt 60 zetten voor de eerste twee uur, daarna 15 zetten per half uur. Indien twee of meer spelers gelijk eindigen, beslist het Sonneborn- Berger-systeem, Uitgezonderd voor de eerste plaats, waarvoor eventueel na der vast te stellen beslissingswedstrij den zullen worden vastgesteld. De eerste twee aankomenden in de eindrangschikking worden vrijgesteld voor het spelen van voorwedstrijden in. het eerstvolgend kampioenschapstornooi. De wisselbeker zowel in 1959 als in i960 door J. H. de Kluyver ge wonnen wordt eigendom van de speler, die driemaal achtereen of vijf keer in totaal kampioen van Vlaar dingen wordt. De wedstrijden worden gespeeld in de bovenzaal van gebouw ..Excelsior". De secretaris van Y.D.V., de heer \V. H. Niestadi zal als wedstrijdlei der fungeren. VLAARDINGEN. De Vlaardingse afdeling van de Staatkundig Gerefor meerde Partij zal op woensdag 12 april een openbare vergadering houden in liet Verenigingsgebouw aan het West- nieuwland 56. De here A. Vlasblom hoopt dan een toespraak te houden over het onder werp: ..Bezieling en bezinning". Men begint om acht uur. HOEK VAN HOLLAND. De voor zijn woning geparkeerde personenauto van de groentehandelaar N.P.L. uit j Hoek van Hólland is in de vroege mor gen van dinsdag gestolen en terug ge vonden bij de Oranje Sluis (Maasdijk). Het politieonderzoek leverde al spoedig resultaat o. Het was de 21-jarige fa- brieksarbcidc W.P. uit de Hoek die er op uit was een uitstapje te maken, maar aldus deelde hij de politie mee hij kreeg spijt van zijn daad en had zich voorgenomen de auto terug te brengen. Op de Maasdijk moest hij op de weg draaien maar gleed bij het achteruit rijden van de dijk af. De auto liep ech ter geen schade op. De dief heeft toen maar de benen ge nomen maar werd door de politie op gespoord. Gehorem leemten ia - van B. J£. van Oosten enen E, M. Overaïoot. Gehuwd: W, v. d. Noll 24 jr en M. J. Honger» 22 Jaar. D, v. d. Boon 22 Jr «1 S. M. Stoo 22 jaar. Overleden: C. A. J. Jansen oud 87 -jaar. Direct na de aubade start de marathon, loop vanaf de secretaris. Achter de lopers komt de stoet met praalwagens. Het be stuur van de oranjevereniging heeft be slag weten te leggen op een grote tent, die circa 3000 mensen kan bevatten. In deze tent zullen gedurende deze dag diverse feestelijke samenkomsten worden gehouden. Zo zullen 's morgens atie schoolkinderen zich hier verzamelen. Een Rotterdams gezelschap zal de kin deren enige genoeglijke uren bezorgen. Ondertussen zal in de Berghaven voor de ouderen een brandweer- en reddings demonstratie worden gegeven. In de middaguren zullen de kinderen kunnen deelnemen aan een gecostumeer- de optocht. Een jury. die op het bordes van <ie secretarie zal zijn gezeten, zal de kledij der kinderen beoordelen. Voor de Hoekse bejaarden zal in de tent een ge zellige middag worden gehouden, terwijl er in de Cordeestraat een Veilig-Ver- keers-Spel zal worden georganiseerd. Hieraan kan worden deelgenomen op de 'iets. Het avondprogramma wordt ingeluid door oen sportuurtje op het sport terrein en dat aanvangt om half zeven. Voor de gehete Hoekse bevolking zal om acht uur in de tent een grote feestavond beginnen. Vele culturele verenigingen uit Hoek van Holland zullen aan het pro gramma hun medewerking verlenen. Na afloop van deze bijeenkomst vertrekt men naar het terrein nabij de Nieuwe Waterweg om daar getuige te zijn van het ontsteken van een groot vreugdevuur. In de tent zal een consumptiegelegenheid worden opgesteld. De toegang tot de tent is de gehele dag vrij en kosteloos. Indien de weersgesteld heid de activiteiten buitenshuis on mogelijk maakt, zullen deze zoveel mogelijk in de tent doorgang vinden. Vermoedelijk zal men het terrein achter de Ir. Calandsehool gebruiken om he ltonen gevaarte op te zetten. VLAARDINGEN. Het gemeente raadslid, mevrouw M, de Vrles-van der Spek heeft enkele weken geleden een schrijven aan burgemeester en wethou ders gericht, waarin zU enkele vragen, die betrekking hebben over het voor malige feestterrein aan de Broek weg. gaarne beantwoord zou zien. Hot college van B. on W. heeft thans de vragen beantwoord en deze luiden als volgt: In antwoord op dc door u aan ons college gestolde vragen over het voor malig feestterrein aan de Broekweg, delen wij u het volgende mede. Het is ons bekend, dat tie jeugd zich schuldig iieeft gemaakt aan vernielingen van do op dit terrein aanwezige opstal len. waaronder de muzioknis, die inmid dels door een. aannemer is gesloopt. Met betrekking tot de bestemming van dit terrein zijn wij van oordeel, dat het beschikbaar dient te blijven voor het houden van .bijeenkomsten, tentoonstel lingen. circusvoorstellingen e.d. Het terrein dient o.i. van een riolering en een bestrating te worden voorzien. Teneinde in de behoefte aan speelgeie- genheid in deze omgeving tegemoet te komen, achten wij het voorts gewenst op het terrein een rolschaatsenbaantje aan te brengen en enkele eenvoudige speel- werktuigen te plaatsen. Voor een en ander is inmiddels een plan ontworpen, doch over enkele onder delen is nog een technisch advies m voor bereiding. Onderzocht wordt o.m. of het mogelijk is het aangrenzende speelterrein van de Rcnvbrandtschool. dat vrij klein is, uit te breiden. Wij zullen trachten een nader voorstel terzake aan de orde te stellen in éèn van de eerstkomende vergaderingen van de raad. Tenslotte delen wij u nog mede, dat wij het voormalig kassa gebouwtje bij het -rein hebben verhuurd voor de verkoop boeken en tijdschriften. SCHIEDAM- Het judo-paastoer- nooi, dat in het Sportcentrum Reimer Hulsker werd gehouden, heeft een uit stekend verloop gehad en vanaf 's morgens 10 uur tot 's avonds II uur hebben de vele judoka's uit het gehele land hun kunnen getoond en de toeschouwers volop laten genieten van deze behendige krachtsport. De deelneming van de Schiedammers aan dit toernooi was niet groot, dit m tegenstelling tot bijv. deelname uit Zee land en Westelijk Noord-Brabant De venter, Amsterdam. Dordrecht. Breda •on vele andere pjaatscn- Over het algemeen werd er zeer hard gestreden. Vooral bij de lagere banden werden de meeste partijen met een vol punt beslist. Bij de hogere ban den moest nogal eens door de scheids rechter een beslissing worden geno men. De winnaars van de verschillende groepen zijn: Gele banden: lichtgewicht: G. Geel hoed. Roosendaal; middengewicht: M. Doolaard, Dordrecht; zwaargewicht: G. Goiderdingen, Gorcum, Oranje banden: lichtgewicht: G. v. d. Meer, Maassluis: middengewicht: T, Baggerman, Ukemi (Delft); zwaarge wicht: S. Kroon, Gouda. Groene banden: lichtgewicht: A. Am bachtsheer (Gorcum)middengewicht: A, Visser. Gorinehem; zwaargewicht: S. Kroon. Gouda. Blauwe banden: lichtgewicht: P. v. d. Berg, Gouda: middengewicht: Dc Zeeuw, Gouda; zwaargewicht: v. d. Heuvel. Gouda. Bruine banden: lichtgewicht: H. Lui ten, Bonte (Den Haag): middengewicht: T. Tromp.DordrCcht. SCHIEDAM. Het jaarverslag van de voetbalvereniging „H.B.S.S.", woensdagavond voorgelezen door de secretaris, de heer A. Winter tijdens de jaarvergadering bij het 35-jarig bestaan, getuigt van een gezonde ver eniging, die een gunstig jaar achter de rag heeft. De heer Winter geeft daarin te kennen, dat men niet io zeer Iet op de plaatsen van de diver se elftallen op de ranglijst, doch mee" hoopt bet bestuur, dat alle le den door sport en spel zich met ge noegen lid kunnen en willen noemen van de vereniging. Dit gezonde standpunt nastrevende, gaat HBSS haar nieuwe veren: gin as. jaar in, zich gesteund wetende door een groot aantal functionarissen. Naast het uit negen personen bestaande bestuur, telt HBSS n.L verschillende commiss.es, die ieder op hun eigen terrein de be langen van deze sportvereniging behar tigen. Het verslag memoreert de openings wedstrijd tegen Zwaluwen op het nieuwe terreinen-complex „Harga" welke velden slechts tijdelijk gebruikt zullen worden door HBSS. De heer Win ter spreekt de wens uit, dat de nieu we velden centraal zullen kamen te lig gen en hij doelt hierbij stellig op het te vormen Protestants Christelijk Sport centrum, welk ideaal HBSS reeds ja renlang voor ogen staat. HBSS mag zich verheugen in. een ge stadige groei, want naast de pupillen- elftallen telt de vereniging ree is meer dan 300 leden'. Aan de huidige compe titie namen 6 elftallen van de senioren deel en 9 junioren-teams. Hiervan doen •de reserve-senior-elftallen het uitstekend waarbij vooral de goede prestaties van HBSS 2 opvallen. Het jaarverslag geeft vervolgens de gebeurtenissen weer, waaraan HBSS in het afgelopen jaar heeft deelgenomen. Ook de training gaf een goede voor. uitgang te zien. Met nog drie verenigin gen presteerde HBSS het om masten en lampen, met bijbehorende schakel kast tot stand te brengen, zodat in de avonduren ook 's winters getraind kan worden. De diverse acties verlopen goed, al viel het totaalbedrag va" d° dorijnjn- ten-actie enigszins tegen. Dit komt, om dat de prestaties van het eerste elftal beneden de verwachtingen rijn geble ven ea er dus weinig doelpunten wer den gescoord. Uit het feit, dat HBSS 2ijn zevende lustrum viert, concludeert de secretaris zeer terecht, dat de vereniging levens vatbaarheid beeft getoond. De groei van het aantal leden is niet alleen ver heugend, maar toont tevens aan, dat hier in een behoefte wordt voorzien. Het is nog altijd op zijn plaats, dat ook de zaterdag-sporters georganiseerd kun nen voetballen ea weten waar zij te recht komen, MAASSLUIS „Evenals twee jaar geleden zijn ook nu de jeugAmnzlek- wedstrijden te een uitstekende sfeer verlopen", aldus de heer L. van der Hidde, voorzitter van het organiseren de Handel comité, woensdagmiddag bij bet bekendmaken van de prijswinnaars en het uitreiken van de juryrapporten. Hij bracht de jongens en meisjes dank voor hun medewerking, het gemeente bestuur van Maassluis voor het beschik baar stellen van een subsidie en voor al de jury, die de muzikale prestaties van een 115 jongelui te twee dagen had moeten beoordelen. De jury bestond uit de toonkunste naars Jan Masséus en Joh. F. Pala te Rotterdam en Guus Smeets uit Den Haag. De heer Pala trad als woordvoer der van de jury op. Hij gewaagde van het plezier waarmee deze haar taak had vervuld. Hij meende dat vooral bij de jongere leeftijdsgroepen de presta ties iets minder waren dan de vorige maal. Niettemin was het voor de jury weer zeer moeilijk om tot het aanwij zen van de prijswinnaars te komen. Ieder jurylid had een cijfer gegeven voor vier onderdelen: dynamiek, rit miek, techniek en voordracht. Zo kon men tot een totaal van 120 punten ko men. De prijswinnaars van de 8-jari- gen moesten een minimumaantal pun ten hebben van 90, de 9-jarigen van 91. enz. Zo waren er 22 prijswinnaar? oi+ de bus gekomen. De heer Pala kon de volgende jon gens en meisjes geluk wensen: 7 en 8 jaar: Anneliesje var der Bend, Maassluis, plano. 92 punten; Elly van der Koot), Maassluis, piano, 91 pnt.; Mariene Verploegh, Maassluis, piano, 90 pnt. 9 jaar. Hans Weber, Maassluis, piano, 91 punt. 10 jaar: Agatha en Hans van Ticlcn, Maassluis, kUrinet-dhio. 92 pnt. 11 jaar: Carla Bergwerf.'. Maassluis, plano, 100 pnt.; Marjan Ooiterlee, Maassluis, pla no, 94 pnt.: Joke Brouwer, Naaldwijk, blok fluit 03 pnt. 12 jaar: Rtna Stlgtcr. Maassluis, accordeon 97 pint.; Adrianus van der Hoeven, Maas land, accordeon. 94 pnt. 13 jaar: Anneke Corlieth, Rotterdam, pla no. 98 pnt Joke Lalletnan, Honselersdljk, plano, ï)5 pnt. 14 Jaar: Piet t!« Jong, De Lier, piano, SCHIEDAM, De Gemeenteavond van wijk 2 en 7 van de Hervormde Gemeente te Schiedam, woensdag in de zaal onder de Opstandingskerk, had ditmaal een bijzonder cachet door de opvoering van ,,Gode Gelijk", van oor- 100 pnt.; Marjan Ooiterlee, Maassluis^ P'a- 100 pnt.. Gerda Fortuin, Maassluis, sprong een Frans spel geschreven door no, 94 pnt,: Joke Brouwer, Naaldwijk, brik- 102 pnt. Armand Payot in de vertaling vari Ad flu(È 93 Pnt- 16 -f"01"1 Ncily Bergsma. Maassluis, orgel. Orfiik Fr wié veel belangstelling voor 12 -laar: Rina Stlgtcr. Maassluis, accordeon 110 pnt,. Coby van Wieringen, Maasland, UüijiC jpr was veel Deia ngsieumg voor t Adrlanus van der Hoeven, Maas- piano, 101 pnt.. Piet Klootwijk, Vlaardingen, dit diep-reUgieuze lekenspel, dat op Jand, accordeor>, 94 pnt. orgel, 93 pnt. voortreffelijke wijze werd opgevoerd. 13 jaar: Anneke Corlieth, Rotterdam, pla- Een speciale vermelding kreeg Daan Dek De medespelenden waren Trix de Wolff no, 98 pnt Joke Lalletnan, Honselersdljk, ker uit De Lier, die met hel spelen van 'Eva). Henk Poort (Adam), Matthijs piano, 95 pnt ihet eerste deel uit het orgelconcert tn Bes de Bruyn (Satan). Teun Snikkers' 14 Jaar; Plet c!« Jong, De Lier, orgel. I van Handel het hoogste aantal punten had (Knin) Wim folio (Kains geweten) en 304 pr,t-: Han* Ktehcrjwer. Mansslui#., or- j behaald. a r ine non. ak„!i gel. !0O pnt,, kwartet Fi.u Mnerman-Jannie Het openbare optreden van deze hoogstge- Zwarfe banden^ Il^tgcWJtht. A^ Lms-i Henk van^ Wtjfc^ fAbeD^JVerhagen-Martanne van Etjk-Marian de klasseerden zal plaat# hebben op zaterdag Man. Maassluis, zang en güaar. 96 pnt, 6 mei, eveneens In het gebouw van de 15 Jaar: Daan Dekker. De Lier. orgel. I Ned. Protestantenbond, tezamen met een op- VLAARDINGEN. Het Rode Kmis- vaartuig de Henri Dunant" is gister middag en vannacht te gast geweest bij de Vlaardingse afeling van het Ro de Kruis. In de Koningin Wilielmina- haven, ter hoogte van de Romi-fabriek arriveerde het schip in de loop van de middag, om vandaar vanmorgen weer te vertrekken. Het bleef echter niet alleen bij een ligplaats in de haven; alle. patiënten werden onthaald met koffie en gebak, terwijl rij bovendien een fraai» verzil verd lepeltje kregen aangeboden. Ook was er de nodige ontspanning aan boord*- dank- rij het accordeonsfao Lex Schruyer en Gteo Bisutti, die hun vrolijke klanken in ruime mate ten ge hore brachten. Men had terecht veel waardering voor dit jeugdige tweetal muzikanten. Op 20 april zal wederom een Rode Kruisboot de nacht in Vlaardingen door brengen en vervolgens op 7 augustus en 5 oktober. Van 31 juli tot 5 augus tus zal de Henri Dunant een tocht door Nederland maken, terwijl dan ongeveer 15 Vlaardingse patiënten deze tocht ho pen mee te maken. Het schip heeft een bemanning van 45 personen, helpers en helpsters inbe grepen. Deze mensen offeren steeds een gedeelte van hun vakantie op, om de 70 verpleegden op het schip daarmee een week ontspanning te kunnen bieden. VLAARDINGEN. - Tijdens een bij. eenkomst in de kantine van H.V.O., hebben collega's en superieuren af scheid genomen van de heer F. van Kulik, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd het bedrijf gaat verlaten. Waarom Ik nooit met de kinderen naar een dokter en gegaan? Wel, het «preek, uur Is van half acht tot half negen en ik sta altijd pas om half tien op.„Dat wil donderdagmorgen de reactie van de mannelijke verdachte in een triest ge val van kindervcnvaarlozing, dat lang durig door de Rotterdamse Rechtbank werd besproken. De mart. de 47-jarige loswerkman P. J. M„ werd met zijn tien jaren jongere tweede echtgenote beiden in de Psy chiatrische rapporten ais. „licht decuel" geschetst door de officier van justitie verantwoordelijk geste ld voor de dood van het jongste dochtertje, een tien maanden oude baby. Het kindje was op 5 november gestor- ven aan acute longontsteking en de ouders hadden niet de hulp ingeroepen van eert arts. *Door een panische angst voor het gezag", zei een der verdedigers later. De man was namelijk al eens uit de ouderlijke macht over twee andere kinderen ontzet, toen deze wegens ver waarlozing in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Artsen en zusters van de kinderbescherming, die een on- derzoek whdea instellen, werden door hero, meer dan eens uit het huis gezet, pij verbood ook rijn vrouw met de kin deren naar zuigelingenzorg te gaan. De levensgeschiedenis van het kindje, zoals die uit deverhoren kon worden ge construeerd. was tragisch. De baby ver keerde in een toestand van vergaande verwaarlozing, zat onder het ongedierte en korsten en woog slechts de helft van het gewicht van een normale kind van die leeftijd. De onderhuidse weefsel wa ren vochtarm, nergens werden bij de sectie vetweefsels aangetroffen en bo vendien vertoonde het meisje symptomen van Engelse ziekte. De vrouw vertelde dat de baby werd gevoed met koffiemelk, wat verdund was met water totaal ongeschikt -als babyvoedsel volgens artsen hoogst zei eden kreeg rij eens eij liga-koek. nooit gaven de ouders haar de noodzakelijke vitamine druppels. Bu ren hebben verklaard dat ook -de andere kinderen honger leden. Zij hadden bij hen het brood van tafel gehaald maar wel liepen zij met zakken vol snoepgoed rond. Snoepgoed, ja dat was er wel. Ponden snoep en koekjes kocht het echtpaar wekelijks van de 48 gulden steun, die het van sociale zaken ontving, en ten minste twintig blikjes makreel in toma tensaus. Melk, aardappelen en groenten De achttien Rotterdamse tafeltenissers, die in de Paasdagen een ontmoeting met de „Tischtennlsverein Gellinghausen* 51 gehad hebben, hebben het niet tot een overwinning kunnen brengen. Integen deel, de gastvrouwen- en heren bleken beduidend sterker en dit Is ook niet ver wonderlijk, als men bedenkt, dat het ge- bocht Gellinghausen in het Sauerland (20 buizen, 120 Inwoners!) één der ver- maardste tafeltennisverenigingen van Duitsland heeft, die ai vijf jaren achter een de YVestduitse jeugdkampioene op geleverd heeft en met haar eerste dames team een zeer vooraanstaande plaats in de Oberllga-West inneemt. Namen als Rita Gördes, Dagmar Stich en Paula Knibschild zeggen de ingewij den genoeg, evenals de namens van de gebrs. Karl en Bruno Knipscbild, die de steunpilaren van het eerste heren team zijn. Als men ons zou vragen, hoe het nu toch wel mogelijk was, dat een zo klein plaatsje een zo vooraanstaande plaats op sportgebied kan innemen, moe ten wij het antwoord schuldig blijven. Wellicht omdat vrijwel heel de gemeen te heel erg met haar sportlieden mee leeft, waardoor het ook mogelijk was, dat met eigen krachten en een bedui dend subsidie van de regering van de Bondsrepubliek een tafeltennishal ge bouwd kon worden, die het pronkstuk var, de gehele omgeving is. Het was in deze hal. dat de Rotterdam se teams partij moesten geven onder het toeziend oog van een groot aantal toe schouwers en een Handjevol supporters, die de verre reis meegemaakt hadden. Het eerste Rotterdamse herenteam (er wordt in Duitsland in tegenstelling tot hier in teams v n zes man gespeeld) had toch wel enkele klinkende namen in haar opstelling: Kusters, Gunneman, kens, Roosendaal; middengewicht: A.j De vijf taferelen werden zonder onder- de Lange, Bonte (Den Haag); zwaar-1 breking gespeeld. De heer J. de Pater gewicht: Spcrmon. Eromen (Dr.). opende deze gemeenteavond. 113 pnt., Janneko Moiterd, Maasland, piano,treden van de juryleden. Steenhorst, Specht, Ns en v. d. Berg, al len afkomstig uit de Eredivisie, hoofd en overgangsklasse, hetgeen niet verhin derde, dat de gastheren oppermachtig bleken en met niet minder dan 9—1 ze gevierden. Een wedstrijd in Duitsland telt zestien partijen, maar als één van heide partijen negen punten gescoord heeft en dus winnaar is, wordt gestopt. Dick. v. d. Berg van HTTC scoorde tegen Günther Peters het Rotterdamse tegenpunt. Het tweede herenteam van Rotterdam (de heren De Boer, Fassotte, Suurbach, Struyken, Weeber en Bouvet) wist het zowaar na een spannende strijd tot een 9—7 overwinning te brengen, maar het damesteam bestaande uit de dames Nellie Visscher, Marijke Kusters, Ria Bogmans, Tiny de Koning, Jo Bou vet en Corry van Zwol kreeg eveneens klop, zij het met bescheidener cijfers: 94. De grote strijd in deze ontmoeting was wel die tussen Nederlands nr. 1; Nellie Visscher en de Westduitse jeugd kampioene Rita Gördes, welke door Nel lie heel fraai met 2116 21—11 gewon nen werd. De dames Bouvet en Bogmans wonnen voorts elk één partij, terwijl één der beide dubbelspelen ook door Rotterdam gewonnen werd. Werd deze trip dus geen sportief suk- ses, op elk ander gebied was dit sukses volkomen. De Duitse gastgevers hebben hun Rotterdamse vrienden een paar onvergetelijke dagen bezorgd, waarbij de leider van de Rotterdamse ploeg, de heer W, Facoftr- tesamen met de voor zitter van Gellinghausen, dc heer M. Stieh al het mogelijke hebben gedaan om het de Rotterdammers zo aange naam mogelijk te maken, Moe, maar ten zeerste voldaan, keerden deze dan ook maandagavond laat weer in de Maas stad terug. VLAARDINGEN. De donderdag middag door de wethouder van onder wijs en culturele zaken geopende ten toonstelling van tekenwerk, blijkt te be antwoorden. aan de gestelde verwach tingen. Tot nu toe hebben reeds 500 personen een bezoek gebracht aan de Visbank en te oordelen naar de reac ties van het gros van dit publiek, valt het gebodene zeer in de smaak. Dit resultaat moge misschien een aan sporing zijn voor hen, die een bezoek aan de expositie tot nu toe uitstelden. Ook zaterdagmiddag zal de tentoonstel ling nog geopend zijn. daaraentegen kwamen bijna nooit in huis. ..Ik ben geen warme eter", ver klaarde de man. „Maar makreel, daar ben ik dol op. De man kwam uit de psychiatrische rapporten naar voren als een arbeids- schuwe figuur, die haajt nooit had ge werkt, voortdurend klaagde over .punj maar nooit verscheen als hij werd opge, roepen voor een lichamelijke keuring .Een debiele psychopaat", zoals was ver meld, die niet in staat werd geacht zich maatschappelijk te handhaven. Hij was 1 vier keer veroordeeld wezen diefstal bes gesteld geweest en verduistering, en is ter beschikking Volgens een reclassseringsropport moet hij op een primitieve manter van het kind hebben gehouden. Tegen buren had hij gezegd dat hij het meisje liever naar een begraafplaats bracht dan naar eea dokter. Wnt hij vreesde voortdurend op nieuw uit de ouderlijke macht te wor den ontzet. De vrouw een zielige figuur, die aan toevallen leed verklaarde aüé moeite voor het kindje te hebben ge daan. „Maar de buren zeiden toch. dat uw baby cr zo slecht aan toe •was*, merkte de president op. „Dat was «ebt niet zo", was hef verweer, „de buren kunnen wei zoveel zeggen In eea psychiatrisch rapport stond dat zij een ernstige stoornis van intellectuele ver mogens heeft, dat ze niet in staat was voor zichzelf en het huishouden te zor gen. Ze kan dat eenvoudig niet aan. Da officier van justitie, mr. B. van der Meulen, gaf later in een requisites evenwe la!s zijn mening, dat de vrouw zich wel zou kunnen redden zonder haar man. „Maar als ze weer bij elkaar komen, begint alles weer van voren af aan." Op grond van de psychisehe en maat schappelijke toestand van de verdachten vond mr, Van der Meulen hetgeen ge schied Is onvermijdelijk. Het kindje we» opzettelijk dusdanig verwaarloosd, dat de dood wel moest volgen. HU achtte dt man schuldiger dan de vrouw en eiste tegen hem een gevangenisstraf van één jaar met aftrek en een onvoorwaarde lijke ter beschikkingstelling van de re gering. De els tegen de vrouw was negen maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en toe zicht gedurende de laatste periode. Beide verdedigers meenden dat geen regelrecht opzet in het spel is geweest. „De ouders hebben op hun manier van het kind gehouden, zij zijn er nog van overtuigd dat ze niet tekort zijn gescho ten." De rechtbank zal op 20 april a.s. uit spraak. doen. VLAARDINGEN. Evenals vorig* jaren ls er ook dit jaar weer d« Inmid dels welbekende actie ,,*n Heitje voor 'n Karweitje", georganiseerd door do gezamenlijke vier padvindersorganlsa- ties. De actie duurt dit jaar echter slecht» twee dagen, namelijk vandaag en vrij dag zeven april. Dit ls gedaan om het publiek zo min mogelijk last te bezor gen. Er wordt dus korter gewerkt maar hopelijk wordt er niet minder op gehaald dan voorgaande Jaren. De organisaties doen dan ook hieriri een beroep op het publiek om aan de ze actie zo goed mogelijk haar mede werking te willen verlenen. Het werk hoe ideëel van opzet, heeft heel nuch ter ook geld nodig. De eventuele subsidies worden grote dankbaarheid geaccepteerd; maar met een zekere trots zorgt men door een typische padvindersactie ad- voor -de middelen die nodig zijn om het Spel van Verkennen te spelen, ten bate van de hedendaagse jeugd Elk lid van één der padvindersorga nisaties heeft een „werkboekje", waar in de karweitjes en de opbrengst ge noteerd moeten worden. Tevens moC' ten zijn voor elk karweitje een zeg" afgeven. „Meer verdienen in minder dagen", dat is het motto van de ge"' menlijke organisaties van de padvuri (st)ers van het district „Beneden Maas Op de Burgemeester Pruissmgc' stak de negenjarige W. H. van de p- de rijweg op zonder op het verkeer '-c letten. De jongen yerd aangereden o®8" een motorrijder en moest met een her senschudding en snijwonden naa" het Algemeen Ziekenhuis worden overge bracht. Op de Maassluissedijk werd de oj jarige bromfietser K. N. door een wiM' vlaag van de dijk afgerukt. Hij tegen de wegbestrating terecht waa.- door hij viel. De man heeft daarbij zijn linkerbeen gebroken. Tijdens het spelen met een wind' buks door enige veertienjarige jongen» werd één van hen in zijn been getroi- fen. Door de G.G.D. werd deze jongen naar het Algemeen Ziekenhuis o ver bracht, alwaar hij is behandeld. Op de Westlandseweg liep de -Ha rige H, v R. tegen een personenauto op. Het knaapje moest met een on*®* breuk naar het Algemeen Ziekenhui worden overgebracht,

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2