Kennedyen Macmillan: Jerusalem wacht kalm op proces-Eichmann Lid N.-Guinearaad biedt ontslag aan Gouverneur J. van Tilburg naar Rome Den Haag: kleuterschool op veertig meter hoogte eist 175 mensenlevens De Bilt: wisselvallig weer Pers bezocht de rechtszaal Acheson sprak met Adenauer over NAVO Geblakerde „Dara" gezonken Ex-koning ZOG van Albanië overleden Ngo DmhDiem in Zuid-Vietnam herkozen Rund achter kar voortgesleept „Zending en missie drijven te veel Ook Kong Le voor wapenstilstand in LAOS Motorrenner vliegt uit baan: tien gewonden PANIEK ONDER PASSAGIERS JOUWE: ÉÉN met Australisch deel Het weer in Europa r r MAAN®AG 10 APRIJL 1961 A J TWINTIGSTE JAARGANG No. 4878 A Directeur: H. DE RUIG Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT im9%Mm UITERST SCHERPE BEVEILIGING Kogelvrije box Drie punten Zware dierenmishandeling NAVO Geen bemiddeling van Kennedy in kwestie-Nieuw-Guin ea? K. Democratisch Uiteindelijk doel Drs. Korthals in Suriname DOODVONNIS VOOR DADERS AANSLAG IMAM VAN JEMEN o en in Nederland o.x o.x Rotterdam» Witte de WIthstraat 25, Telef. 115700 tfl V £?st*>ïï? 1112. Postgiro No. 424519. Klachtendlenst abonnementen 18201920 uur. Zaterdags 1718 uur, Telefoon 115700. Huygensplein I. Telefoon 183467 (3 lijnen). Postbus 1091. Postgiro No. 424867. Klachtendienst 18.3019,30Telefoon 36256». Spuiweg 132. Telef, 4570. Aleldastraat 23. Telef. 65451, Abonnementsprijs 61 eent per week, ƒ2.65 per maand, ƒ7.90 per kwartaal. Losse uuirunors 15 ceel. Verschyat dagelijks VGravenbage: Dordrecht! Schiedam: (Geldig tot dinsdagavond) TIJDELIJK REGEN Half tot zwaar bewolkt met tijdelijk regen. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. Lagere mid- dagtemperaturen. Zon op: 5.54 Onder: 19.30 Maan op: 4.23 Onder: 14.49 Ij. foto, genomen boven de At lantische Oceaan, toont Concert gebouworkestdirigent Bemhard Haitink en Marius Flothuis. Zij be kijken een globe om te zien welke afstanden het orkest in Amerika moet afleggen. Het orkest vertrok zaterdag naar de V.S. (Zie voor ver slag elders in deze editie). DE voorbereidingen voor het pro ces-Eichmann, dat morgenoch tend negen uur zal beginnen, zijn na genoeg voltooid. De rechtszaal in de Belt Ha'am (het gemeenschapsgebouw) was gisteren voor het eerst openge steld voor de pers. In Jeruzalem vertoeven verslagge vers uit alle delen van de wereld, maar geen van hen kan zich veiligheids; maatregelen herinneren, dié" zo strikt zijn als hier.'Zelfs'niét zij, die het pro ces te .Neurenberg bijwoonden. Israël is vastbesloten Eichmann in leven te houden totdat het recht zijn loop cal hebben gehad. Een glazen, box domineert de zaal. Israëlische politie heeft er met ma chinegeweren op geschoten om te kij ken of het gekozen glas kogelvast was. Zij kon tevreden zijn. De kogels tieten enkel vlekken achter. De box bevindt zich' ter rechterzij de van de bank der rechters en telt drie stoelen. De ene voorin is voor de beklaagde. De twee aan weerszijden en iets naar achter voor de cipiers. Zij hebben opdracht niet met Eichmann te praten. De beklaagde zal het verloop van de zittingen door middel van een kop telefoon volgen. Hij kan zijn een zaamheid niet verminderen, door zich naar zijn verdediger over te buigen én advies te vragen. Deze zit namelijk buiten de glazen box. De eerste ring van bewakers be vindt zich op het terrein rondom het gebouw waarin zich het proces af speelt. De tweede ring bewaakt het gebouw zelf, de derde is belast met de bewaking van de beklaagde. Iedereen die het terrein betreedt moet een hokje passeren waarin hij wordt gefouilleerd. De schrijver van dit artikel betrad dat v hokje gisteren met een speciale pas, een Amerikaans paspoort, een pakje sigaretten, een aansteker, wat Israëlisch geld en twee ballpoint-pen nen.. De bewaker in zijn blauwe uni form was beleefd maar nauwgezet. Eerst tastte hij naar wapens. Dat le verde niets op, waarop hij overging tot het binnenste buiten keren van de zakken. De meeste aandacht concen treerde zich op de ballpoints, hoewel het de bezitter voorkwam dat de aan steker een groter potentieel gevaar inhiëld. Alles werd nauwkeurig be keken totdat men tevreden was en er niet 'n beleefde groet werd doorge stuurd, Deze gang van zaken zal da gelijks terugkeren. In." de oerskamer werden de facilitei ten bezichtigd. Men verwacht dat elk uur 135.000 woorden nieuws per tele foon, radio en telex zullen worden ver zonden. lm Jeruzalem zelf heerst in deze laatste uren voor het begin van het proces een zeer grote kalmte. Er ver zamelen zich geen menigten^ voor de Beit-/. Ha'am, dat veranderd is in een grote rechtszaal. Een handjevol wande laars en wat jongelui staan soms stil en kijken even naar de vierde ver dieping waar, vermoedelijk, Eichmann in een cel wacht. Waar hij zich precies bevindt is de autoriteiten alleen be kend; De verdediger van Eichmann, dr. Servatius, zal naar verwacht wordt op ten minste drie punten de jurisdictie van het gerechtshof bestrijden: 1. Eichmann kan hier niet berecht worden, omdat hij illegaal naar Israel werd .gébracht. De procureur-generaal dr. Hausner zal naar verwacht wordt wijzen op pre cedenten in de arresten van de Supreme Court van de V.S. en op pre cedenten in het Engels recht, die be paalden, dat de jurisdictie niet aange tast wordt door het feit, dat een ver dachte op gewelddadige wijze Is ont voerd. 2.' Eichmann zal berecht worden krachtens een wet met terugwerkende kracht, hetgeen afwijkt yan de alge meen aanvaarde rechtspraktijk. Hetzelfde gebeurde echter ten tijde van de processen te Neurenberg. Ser vatius heeft verklaard, dat het proces- Eichmann op dit punt een herziening van de Neurenbergse vonnissen te zien zal geven. Volgens waarnemers gaat het argu ment van de terugwerkende kracht niet op, omdat de in de Israëlische wet ge noemde handelingen reeds misdaden waren toen zij uitgevoerd werden. 3. Eichmann kan niet berecht worden voor misdaden begaan voordat Israël bestond, en gepleegd buiten de staats grenzen van Israël. Daar staat tegenover dat hoewel de staat Israël niet, bestond, het joodse volk „wel, degelijk..bestpml. Bovendien hóuden Qe israëti'^'vol^aat ïhan^Staat' de wettelijke opvolger is van het Britse mandaatgebied Palestina, Ten slotte was het beginsel in 1945 dat oorlojgs- misdadigers berecht zouden worden door de volkeren, die zij getiranniseerd hadden. De Duitse bondskanselier Aden auer heeft gisteren een gesprek van vijf uur gehad mét' de vroegere Ame rikaanse minister van Buitenlandse Zaken Acheson, over het beleid van de nieuwe Amerikaanse: regering. t.a.v. de NAVO. Adenauer had om deze ont moeting verzocht, met het oog op de voorbereiding van zijn bezoek aan Washington en zijn eerste ontmoeting met president Kennedy. Adenauer Is voornemens morgen naar Amerika te vertrekken. Naar verluidt, was het voornaamste onderwerp van gesprek in Bonn het nog van de regering-Eisenhower stammende voorstel van de NAVO 's werelds vierde atoommacht te maken. Duitsland voelt veël voor dit voorstél, dooh uït uit Washington komende berichten viel op te 'ma ken dat Kennedy het gezag over hét gebruik van atoomoorlogskoppen liever in eigen hand zou houden. Acheson weigerde directe,, vragen die hem door de pers werden gesteld te beantwoorden, met name toen hem op de man af werd- gevraagd naar. de mening van hem en van Adenauer over het idee van dé NAVO een vier de atoommacht te maken. (Van onze correspondent De rijkspolitie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen de 25-jarige veehan delaar W. V. uit Peïj onder de ge meente Echt in Limburg. De jonge man zou zich schuldig hebben ge maakt aan ernstige dierenmishande ling. Het mishandelde dier is door de politie in beslag genomen. De veehandelaar had een veertien maanden oud rund, dat hij van ge hucht De Slek moest overbrengen naar Echt, een ketting om de hals ge daan en deze bevestigd aan een kar, die door een paard werd voortgetrok ken. Omdat het dier weigerde te lo pen, werd het enkele kilometers over het wegdek meegesleurd. Het rund liep hierbij bloedende verwondingen op. Verontwaardigde voorbijgangers waarschuwden de politie. De veehou der kon zich niet voorstellen, dat men over het gebeurde zo'n „kouwe druk te" maakte. „Per slot van rekening heb ik het dier gekocht en ik doe met mijn eigendom wat ik zelf wil", was zijn commentaar. President Kennedy en premier Mac millan hebben zaterdag na hun vier daags overleg een gezamenlijke ver klaring uitgegeven, waarin zij zeggen dat hun openhartige en vriendschappe tijke gesprekken hun gezamenlijke verbondenheid met hen die de vrijheid ter harte gaat hebben verduidelijkt en bevestigd. „Wij hebben een zeer grote mate van overeensteming bereikt over de aard van de problemen die wij he' hoofd moeten bieden", aldus het com muniqué. Beide staatslieden hebben de afge lopen dagen de internationale toe stand besproken. Zij hebben uitvoe rig stilgestaan bij de situatie in Zuidoost-Azië, met name Laos en Zuid-Vietnam, en zij zijn doordron gen van het belang en de moeilijk heden van het bereiken van bevre digende betrekkingen met de Sow- jet-Unie. In het communiqué wordt voorts gezegd dat de NAVO de kern blijft van de westelijke weerstand tegen agressie. Daarom hebben beide man nen maatregelen overwogen om de samenhang van de Atlantische gemeen schap te verstevigen. Deze maatregelen moeten dan samen met de bondgenoten uitgevoerd worden. Men verwacht in Washington dat de kwestie van het „Kernzwaard" voor de Navo door Kennedy aan de orde ge steld zal worden bij de komende be sprekingen tussen hem en president de Gaulle van Frankrijk. Sommige waarnemers menen dat Macmillan Kennedy heeft voorge steld Frankrijk geheime gegevens op kerngebied te verstrekken. Dit zou betekenen dat Frankrijk zijn. zeer kostbaar onderzoek kan staken. Vooraanstaande functionarissen in Washington hebben het bericht, dat ;de, .Verenigde Staten bang zonden,zjju' voor eenoorlóg 'tnssen Indonesië en Nederland „overdrevén" genoemd. Dat Kennedy zich in het geschil zou'men gen om tot een compromis te komen, spraken zij zonder meer. tegen. Vroeger, zo werd gezegd, hééft In donesië wel met geweld gedreigd, maar in het afgelopen laar heeft Soe- karno duidelijk verk aard, dat hij slechts „vreedzame middelen" zal'ge bruiken.' Een functionaris van het State Department voegde hieraan toe: „Wij zullen ons best dóen voor een rege ling, maar niet langs de. wég van poli tieke interventie." Minister Luns, die gisteren in Wash ington is aangekomen, zou vandaag een onderhoud hebben met president Ken nedy en met zijn Amerikaanse ambt genoot Rusk. Morgen zal hij spreken met onderminister Bowles, die de af deling politieke zaken leidt. Kapitein Kong Le, die in. aug. J.I. de néutralistische staatsgreep in Laos uitvoerde, heeft zijn steun betuigd voor een staken van het vuren. Kong Le voegde zich bij de pro- communistische Pathet. Lao, toen rechtse troepen onder generaal Phoe- mi Nosavan Vientiane heroverden en dé neutralistische premier prins Soe- vanna Phoema het land verliet. Nu een Engels-Russische oproep tot ecu wapenstilstand elk ogenblik kan worden verwacht, is de militaire ac tiviteit in Laos vrijwel geheel gestaakt. Slechtslangs de weg tussen Vientiane en Loeang Prabang is het tot scher mutselingen van patrouilles gekomen. Binnen twee dagen na de oproep kan de internationale controlecom missie reeds ter plaatse zijn. Inspec tieteams zouden worden gestatio neerd in het hoofdkwartier van de linkse troepen in Xieng Khoeang, in Vientiane, in het hoofdkwartier van de rechtse troepen Vang Vieng en langs de weg VientianeLoeang Prabang. Een luchtfoto van de „Dara". Het schip is inmiddels gezonken. (Van onze correspondent) Tijdens een zondagmiddag in de Zuidlimburgse plaats Sweykhuizen gehouden motor cross is een deelne mer met zijn motor uit de baan ge vlogen en tussen het publiek terecht gekomen. De man kwam met de schrik vrij, doch drie toeschouwers werden zwaar en zeven licht gewond. De zwaargewonden, een man, vrouw en kind, moesten naar een ziekenhuis in Sittard worden gebracht. De licht gewonden konder worden behandeld door leden van het Nederlandse Rode Kruis, die de wedstrijd bijwoonden om in geval van een ongeluk de helpende hand te kunnen bieden. Zaterdagmiddag is met een KLM- lijntoestel de gouverneur van Surina me, de heer J. vanTilburg, voor een vakantie van zes weken naar Rome vertrokken. Bij zijn vertrek op Schiphol ver telde de héér Van Tilburg', die drie weken geleden uit het ziekenhuis werd ontslagen, dat de ondergane longope ratie geslaagd was, en met een.-„ik loop weer,'al'is het nog voorzichtig" verdween hij naar dt „Electra" van de KLM die hem i-.ar Rome zal hren- gen. - f| Uit een vijver bij de Viotta-kade in Dordrecht is zondagmiddag het stoffelijk overschot opgehaald van de 79-jarige Dordtenaar B« van P.,uit de Sweelihckstraat. De manis ver moedelijk zaterdagavond,door de duisternis misleid, te water geraakt. Zaterdag is de vijfjarige jongen M. A. M. uit Vlissingën verongelukt, toen hij op een met 'n paard bespan nen groentewagen trachtte te klim men. Hij gleed van de Wagen afen kwam onder de wielen terecht. Hoe wel het kind onmiddellijk naar het ziekenhuis „Bethesda" werd overge bracht, overleed het korte tijd daar na aan zijn verwondingen. DEN HAAG heeft eert primeur: een kleuterschool op veertig meter hoogte. Het is in de nieuwe wijken van de residentie niet zo gemakke lijk de zeer jonge kinderen op kleu terscholen onder te brengen. De drie torenflats, welke in de wijk „De Dreven" zijn gebouwd, hebben op het dak een vrije ruimte, waarvoor de bewoners zelf een bestemming mogen zoeken. Een commissie uit een van de flats is aan het werk ge gaan. Men haalde geld op bij de bewo ners, ten einde de vrije ruimte, wel- kr; vrijwel geheel uit glas bestaat, in te richten als kleuterschool. Daar voor was natuurlijk toestemming nodig van üe gemeentelijke autori- tuiten, maar aangezien "de ruimte niet aan alle voorschriften voldeed, kon geen officiële kleuterschool worden gesticht. Niettemin is er thans een kinder bewaarplaats, luaarvoor een erkende kleuterleidster is aangetrokken. 23 kinderen uit de flat gaan nu dage lijks met de lift naar school" en zij worden daar, dank zij het initiatief van hun ouders, goed bezig gehou den. Met het opgehaalde geld kon een aardige inrichting worden ver kregen en de bewoners uit de om geving hebben door medewerking de opzet doen slagen. Momenteel is men nog in onderhandeling met de gemeente om een subsidie te ver krijgen. DE brand aan boord van het Brit se passagiersschip „Dara" in de Perzische Golf heeft waarschijnlijk aan 175 mensen het leven gekost. Vol gens een officieel rapport uit Bahrein waren aan boord van 't 5.030 ton me tende schip 550 passagiers, 130 beman ningsleden en 60 vrachtklerken, han delaren en koelies, toen de brand uit brak. Van 'deze 740 opvarenden staat vast-dit-ér' 565-jatin géredjs.-gevreesd, wordt dat de overigen om het, leven zijn gekomen. De „Dara" is vanmorgen gezonken. Een Brits marinevaartuig hééft nog getracht het geblakerde wrak naar Bahrein te slepen, maar de sleeptros brak, waarna de „Dara" korte tijd lc - ter in de: golven verdween. Er was toen niemand meer aan boord van het schip. Over de oorzaak van de brand die: ontstónd terwjjl in de Perzische Golf ëen hevige stórm woedde staat nog niets vast. Mogelijk hebben zich ex plosies in de machinekamer voorge daan. Zaterdagavond, toén tal van schepen naar de plaats van de ramp waren gesnéld, en brandweerploegen aan boord waren gegaan, leek de brand aanvankelijk bedwongen. De kapitein en een aantal scheepsofficieren, die door een der te hulp geschoten sche pen waren opgepikt, begaven zich weer aan boord. Zondag laaide het vuur echter plotseling weer in alle hevigheid op. De brandweerploegen stonden machteloos en gingen evenals de kapitein en de officieren van boord. De „Dara" lag op de rede van Dibai vracht en passagiers in te nemen, toen vrijdagavond plotseling een storm op stak. De kapitein besloot ruimer water op te zoeken en daar het verloop van de storm af te wachten. Door de plotselinge afvaart konden verscheide ne handelaars en ladingklerken niet meer zo gauw van het schip afkomen. Geredde opvarenden van de „Dara" hebben verklaard dat er aan boord een paniek uitbrak, toen de vlammen hoog begonnen op te laaien. Verschei dene passagiers waren volkomen in de war én sprongen gillend overboord. Vele reddingsboten waren overbezet. Een ervan zonk. De stroom aan boord Op 66-jarige leeftijd is gisteren in Parijs overleden ex-koning Zog van Albanië. Zijn eigenlijke naam was Ahmed Zogoe. Vorige week dinsdag was hij in ernstige toestand in een ziekenhuis opgenomen. Hü had een maagzweer en een leveraandoening. Zog werd op 1 september 1928 tot koning uitgeroepen. Tevoren was hij president, premier en minister van Binnenlandse Zaken. Hij studeerde in Constantinopel. In 1912 leidde hij de verdediging van zijn land tegen de Serviërs. In de eerste wereldoorlog streed hij aan dé kant van de Oosten rijkers. In 1920 werd hij minister van binnenlandse Zaken en later premier Onder druk van de democratische partij moest hij deze functie in 1924 opgeven. Na een verblijf van enkele maanden buitenslands keerde hij in Tirana terug. Op 1 februari 1925 werd hü tot president van de republiek uit geroepen. Koning Zog was gehuwd met de Hongaarse gravin Geraldine Apponyi. Op 8 april 1939 moest hij het land verlaten, dat door Italië werd bezet Het gezin woonde tot 1941 in Londen vervolgens vier jaar in Egypte en ter slotte in Frankrijk. van. de „Dara" was uitgevallen en slechts de vlammen verspreidden hun luguber schijnsel. Enkele opvaren den zouden door haaien zün verslon den. Een van de geredden, een Britse werktuigkundige, heeft verklaard, dat zich kort voor de brand tussendeks een hevige ontploffing voorgedaan. Hij had vele uren in het water gelegen, toen hy werd opgepikt. De meeste vermiste opvarenden van de „Dara" zijn bemanningsleden. Volgens een niet-offlciële telling heeft president Ngo Dlnh Diem, de anti-communistische stichter van de republiek Zuid-Vietnam, de verkiezin gen gewonnen die daar gisteren gehou den zijn. Diem zou 70'procent van de getelde stemmen hebben gekregen. Dat president Diem herkozen zou worden, werd algemeen verwacht. Voor de verkiezingen waren, ón danks 'communistische pogingen de kiezers te weerhouden van stemming 70 procent van de 7,2 miljoen kiesge rechtigden opgekomen. Slechts op énkele plaatsen zijn ge welddaden gepleegd, .waarbij echter geen slachtoffers zijn gevallen. Doordat een rail was losgeschroefd reed een wagon van een trein in Mid den-Vietnam in een rivier. Een an dere trein reed op een mijn. 0 Zondagavond is de staatssecreta ris van Economische Zaken, dr. Veldkamp, voor een oriëntatiereis van twee dagen naar Londen ver trokken. Hy gaat zich in de Engelse hoofdstad op de hoogte stellen van de wijze waarop de Engelsen de do cumentatie van de verleende octrooi en registreren. Zaterdagmorgen is in Gierle (België) de in Grobbendonk wonen de 46-jarige Nederlander P. van Grootel dood achter het stuur van zijn auto aangetroffen. Hij was met zijn auto tegen een boom terechtge komen. Vier dagen na de installatie van de Nieuw-Guinearaa'- heeft al een van de ieden, Eliëzc Bonai in een brief aan de raadsvoorzitter zün ontslag aangeboden. De overwegingen die hem daartoe brachtt i, waren: zending en missie „drijven te veel": Jouwe en Kasiepo geven jongeren te weinig kans en: Hollandiase leden hebben plaatsen voor het college van gedele" geerden „weggegrist" Intussen oefenen andere raad .leden druk nit op Bonai, om hem zijn ontslagaanvrage te laten intrekken. Volgens Bonai zouden de leden van de Nieuw- Guinearaad „theore tisch partijloos'' zijn, „maar in de praktijk hebben pater Van den Berg en dominee F. C. Kamma kans ge zien, op grond van religie mensen rondom zich te verzamelen en zo doende zetels voor zich te verwer ven in het college van gedelegeer den". Dit college, dat zaterdag gekozen is, bestaat uit zeven leden: Fatér Van den Berg en de heren Jouwe, Kasie po, ds. Kamma, i'anggahma, Torev en mr. De Rijk.' D verkiezingsprocedure hield in, dal elke vier leden van de raad het eens moesten zyn over de bezetting van één zetel in het collegé, dat als dagelijks bestuur voor de Nieuw-Guineraad zal optreden. Vrijdagavond werden twee lijsten met kandidaten opgesteld een door negen r.-k.-Ieden en de andere door het restant van de leden minus Bonai, die niet aanwezig was. Volgens de voorzitter was de voorbespreking zeer democratisch verlopen. „Als Bonai er" bij was geweest, was er niets loos ge" weest", zei hy Mr. De Rijke heeft tegenover een correspondent van TJPI verklaard, dat het merendeel van de Papoea's de mening over de drijverij van zending en missie deelt „Pater Van den Berg en dominee Kamma werden slechts „uit beleefdheid" gekozen", zou hij hebben gezegd. Blijft Bonai bij zijn ontslagaanvrage, dan moeten volgens de wet nieuwe verkiezingen AvordëE gehóuden in hét kiesdistrict 'apen-Wacopen, ,dat hem heeft afgevp.irdigd. Volgens het persbureau DPI heeft het lid van de Nieuw-Guinearaad Jou we verklaard, dal het uiteindelijke doel van de apoea-bevolkihg van Nederlands Nieuw'-Guinea een samen gaan met de Papoea's van het Austra lische deel ai. het eiland is. „Het Is op bet ogenblik natuurlijk nog te vroeg", zei ïouwe in een onderhoud met een verslaggever van DPI, maar de Papoea's zouden graag een over eenkomst tor stand- zien komen tus sen Nederland en Australië, waarbij hiervoor een regeling wordt getrof fen. Het moet beide regeringen dui delijk zyn, dat NieuwGuinea één eiland is, en det de Papoea's één volk zijn". Zondag is vice-minister president drs. Korthals in Paramaribo aangeko men. Na een bezichtiging van het sta tionsgebouw op Zanderij is de minis ter naar Paramaribo gereden, waar hij zijn intrek nam in het gouverneurs-, paleis. Vandaag zou hij besprekingen voeren met de door Suriname aange wezen H.T.C.-delegatie. De voormalige Rnssische minister van Luchtvaart, Khroenisjew, is be noemd tot vice-premier en tot voor zitter van de commissie van weten schappelijk onderzoek. Tegelijkertijd is de staatscommissie voor de co ördinatie van wetenschappelijk on derzoek ontbonden. /^EDURENDE het weekeinde trok een Et hoge-drükgebied over de Noordzee naar het oosten, wat aanleiding gaf tot langdurige opklaringen. Zondagmiddag begon de luchtdrtik boven West-Europa echter in versneld tempo te dalen en ontstond boven Frankrijk een vlak ge bied van lage druk, waarin regen- en onweersbuien tot ontwikkeling kwa men. Ook in ons land vielen zondagavond enkele buien aan de grens van de zachte lucht, die weer uit het zuiden begon op te dringen. Intussen is ook een oceaanfront tot West-Frankrijk doorgedrongen. Het Franse storingsge- bied. zal de komende 24 uur ook in ons land op vele plaatsen aanleiding geven tot regen of regenbuien, waarbij hier en daar onweer kan voorkomen. Het zal daarbij tamelijk zacht weer zijn. In Jemen zijn vijf personen wegens de aanslag op de Imam ter dood ver oordeeld. De toestand van do Imam is thans bevredigend. De kogel die hem trof is operatief verwijderd. Station Weer Wind- Temp. richting hedm. 7 a. en&nelbeid en neerslag mtr p. sec. aigeL 24 u. Helsinki Stockholm Oslo Kopenh. Aberdeen Londen A'dam Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Ajaccio Madrid Majorca Lissabon onbewolkt "wnw 6 4 0 onbewolkt mv 6 7 0 zw. bew. windstil 9 0 zw. bew. zo 6 8 0 geh. bew. z 2 6 6 mist o 3 13 0.2 onbewolkt nno 2 13 1 mist windstil 17 7 onbewolkt nno 1 17 2 zw. bew. o 1 23 5 regen w 3 24 21 onbewolkt windstil 26 0 mist windstil 20 O geh. bew. ozo 6 11 h. bew, no 2 17 0 motregen Windstil 13 0.3 zw. bew. zo 2 19 0 onbewolkt windstil 22 0 onbewolkt ozo 2 24 9 zw. bew. ozo 6 14 O mist windstil 301 O 1. bew. no 2 19 O geh. bew. no 2 26 O zw. bew. o 3 21 O h. bew. n 2 21 1 zw. bew. windstil 22 O 1. bew. windstil 20 3 Ypenburg mist Eelde geh. bew De Bilt onbewoU Twente geb. bew Eindhoven mist Z.-Limburg mist O 6 10 nno 2 12 nno 2 13 2 ono 2 10 O nno i 13 O ozo 4 12 2 windstil 15 04 zzo 2 16 6

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 1