stond op Finale schaakkampioenschap nadert met rasse schreden BEDFORD De Kluyver versloeg Biel bij damkampioenschappen Jubileum ^ouzy SHODtI SHODR i- ZÜN PRIJS MÉÉR DAN WAARD VATERVE SIEBEL Wegwijs langs de U/aterw/eg i J. van Ry ter aarde besteld Bezwaren tegen uitbreidingsplan „Helpt Elkaar vergaderde Jaarfeest koor van Opstandingskerk "Mr-iU Kind op slag gedood CONSTANT Op het spoor van de mens Oranje-avond Jubilate Deo' Jaarfeest N*€.V.B. Vergadering N.C.Y.B. Hoek van Holland Harmonie gaf geslaagd j ubileum -concert Geref. Studieclub Eendracht 2 verliest van Milksteamer Schoolkorfbal Maasland Korfbal-resultaten TROUW Maandag 24 april 1961 H.W. VAN G0RP& ZONEN VLAARDINGEN. Woènsdag- - avond is de korpssergeant-majoor van het Leger des Heils, de heer Joseph van Rij overleden. Gedu- rende meer dan vijftig jaar is hij een actief Heilssoldaat geweest, die al zijn tijd en kracht in dienst heeft gesteld van God en het Leger des Heils. VLAARDINGEN. Nadat De Kluyver in de tweede ronde van het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Vlaar dingen reeds een punt voorsprong nam, heeft hij deze voorsprong tot twee punten vergroot. Zelf won hij zaterdagmiddag van een op nieuw falende Biel, terwijl zijn grootstè rivaal Van de Kerkhoff tegen Verburg met remise ge noegen moest nemen. Van Veelen kwam tegen Mast niet verder dan remise en heeft thans drie punten achterstand op De Kluyver. 1 mei 1921 1 mei 1961 40 JAAR ervaring op het gebied van: licht- en krachtinstallaties, huis-, kantoor-en winkelverlichtingsornamenten, elek trische huishoudelijke apparaten. 35 JAAR ervaring op het gebied van: radio, grammofoons en versterkerinstallaties. 10 JAAR ervaring op het gebied van: televisie en bandrecorders. Hi-Fi en stereo-muziekinstallaties. Wij danken allen die ons, gedurende deze jaren, hun vertrouwen hebben geschonken. Burgerlijke stand van Schiedam I Burgerlijke stand van Vlaardingen SHOZwaluwen 22 HVO blijft vierde klasser TSB meerdere van Unicum Vlaardingen-Barendrecht 1-2 Advertentie verrassend comfort! PPSC versloeg G.T.B. DVO verliest van ZWSH JV. - H" v SCHIEDAM. Dc Kring Maasmond van het K.N.C.G.V. heeft zaterdag avond in het gymnastieklokaal van de Technische School in Schiedam niet minder dan 300 deelnemers(sters) mogen noteren bij de kringwedstrijden 1961 voor de adspirant-leden van 14 tot 16 jaar. Er werd deelgenomen door zeven ver enigingen van de kring Maasmond van het Kon. Ned. Chr. Gynin. Verbond, n.l. Animo—Kethel, D.O.S.—Naaldwijk. D.V.S. Wateringen, ExcelsiorDelft, O.D.O. Schiedam, S.V. De Lier—De Lier en V.E.S. Monster. Door alle deelnemers is vrij goed ge werkt, zodat de jury na afloop kon con cluderen, dat het peil deze avond hoog stond. De algehele leiding was in handen van de heer Hl Voorbach. hoofdleider van Animo, die goed geassisteerd werd door de jury en de telcommissie, die direct na de wedstrijden de uitslagen gereed had. Namens het Zuidergewest van het K.N.C.G.V. gaf de heer H. J. v. Lummel als voorzitter daarvan blijk van zijn be langstelling. Bij de meisjes le graad kwam „De Lier" als nummer één voor de dag met 196 punten; 2 en 3 werden met 190% punt Excelsior en D.O.S. IX. De Schledamse en Ketbelsc verenigingen O.D-O. en Animo deden het bij de meisjes Ze graad uitstekend. O.D.O. werd win naar met 189 Vx punt, terwijl de tweede prijs terecht kwam hij Animo met 182% punt. Derde werd hier D.O.S. U met 183 punten. Bfj de jongens le graad deed zich. het zeldzame feit voor. dat Animo met.93 K punt als eerste eindigde, doch dit punten- Advertentie totaal vond de jury te weinig om een eerste prijs toe te kennen, vandaar dat men geen eerste prijs toekende en Animo hiervoor de 2e prijs gaf. Bij de jongens 2e graaad kwam V.E.S. als eerste uit de bus met 125% punt. S.V. De Lier werd tweede met 122 punten en groep II van De Lier werd derde met slechts één punt minder, nl. 121 punten. De wedstrijden hadden een bijzonder vlot verloop, hetgeen voor een groot deel te danken was aan de uitstekende leiding van de heer H. Voorbach van Animo. SCHIEDAM. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. Konin gin Juliana zal het Gereformeerd Ge mengd Koor „Jubilate Deo" uit Vlaardingen op maandag 1 mei een concert geven in het kerkgebouw aan de -Westvest. Deze avond zal worden afgewisseld mot solozang, declamatie, orgel- en pianomuziek. Tevens is er gelegenheid voor samenzang.' De medewerkenden zijn: Nina Wind, alt; "Willy Vroegop, declamatie; Jo v. d. Brugghen, orgel en piano. Het geheel staat o.l.v. Nina Wind. De opbrengst van deze avond zal ge heel ten goede komen aan het Gerefor meerd Lyceum te Rotterdam. Aanvang 8 uur. ROTTENDAM, Swrwag 21-25, T»l. 176600 DORDRECHT, 0«I4»Io» ftrf 76,T»L 4344 Dealer voer Rotterdam en Dordrecht en omgéving SCHIEDAM.' De.lesten vaih de h-nCVB. afdeling Kethel'hopen op woens- -t dag 3 mei in het gebouw Christelijke Belangen in Kethel- bijeen, te komen om het jaarfeest te vieren. De bekende Amsterdamse voordrachtskunstenaar, de heer J. B. Oosterwelder zal op die avond o.a. optreden. SCHIEDAM. Op woensdag 26 april zal de afdeling Oud Mathenesse ."J. van de NCVB in de zaal van de Fran- i'selaan-kerk een ledenvergadering hou- 1 dien, waar mevrouw L. v. Damme-le Feber, leidster van het Frot. Christe- •lijk Militair Tehuis te Breda zal spre- ken over haar werk onder de militai- ren. Aanvang 8 uur. De meeste bekendheid heeft de heer - Van Rij- wel verkregen als leider van de Leger.des Heils straatzang "op zater- dagavond. Buiten kapelmeester en zangbrigade- ".k leider was hij jarenlang leider van. het jeugdwerk van het Leger des Heil3' ra Vlaardingen, terwijl hij de laatste 2a jaar als korpssergeant-majoor heeft ge arbeid. Achter de schermen was hij bo- vendien nog. reclasseerder, zowel als -• celbezoeker en toezichthouder. Onnoemelijk veel werk heeft hij yer- -zet van het geringste tót het belangrijk ste. Helaas kon hij door een slepende ziekte de laatste twee jaren niet meer rt actief mee strijden, hetgeen altijd weer als een groot gemis werd; gevoeld. Met hem is één van de weinige nog in leven zijnde veteranen- heengegaan. Veteranen, die de strijd uit de eerste f dagen van het Leger des Heils 'in Vlaar dingen hebben meegemaakt; dikwijls verre van. gemakkelijk. In de Leger des Heils-zaal, aan de Baanstraat werd zaterdagmorgen een uitvaartdienst gehouden, waarna op de algemene begraafplaats de teraardeöe- stellingheeft jplaatsgevonden. SCHIEDAM. Het toernooi om de persoonlijke schaakkampioenschappen van Schiedam gaat thans een ener verende tijd tegemoet, want donder dag beginnen de finales van de hoofd- en eerste klasse. In de hoofd klasse zullen vier schakers trachten de hoogste eer te behalen door de ti tel Schaakkampioen van Schiedam te bemachtigen. De donderdag gespeel de wedstrijden in de voorronde in de grote zaal van gebouw „Irene" heb ben er toe geleid, dat de volgende finalisten bekend werden, t.w. de he ren J. S. J. M. Haring, J. van Baar- le, H. den Uyl en L. Reitsma. De heer Reitsma. die al vele malen kampioen van Schiedam is geworden, zal zich tot het uiterste inspannen om zijn titel te prolongeren, temeer, nu hij daardoor de wisselprijs: het zilveren paard definitief in zijn bezit zal krijgen. Het ziet er echter naar uit, dat hij zeer zware tegenstand zal ontmoeten zodat geen verantwoorde prognose is te geven, hoewel Reitsma wel als de sterkste wordt geacht. In de eerste klasse zal de strijd gaan tussen G. H. Hermse en de jeug dige Peter Sey, een leeftijdgenoot van de finalist in de hoofdklasse, J. v. Baarle. Het zal moeten blijken of het jeugdige elan opgewassen is tegen de grotere ervaring, die Hermse door een reeks van jaren heeft verkregen. De tweede klasse heeft ook een kam pioen opgeleverd, nl. de heer Pleun J. Weeda, die alle partijen in winst wist om te zetten en daardoor ongeslagen kampioen 'werd, hetgeen een prachtige prestatie genoemd mag worden.De voor deze klasse nitgeloofde prijs zal echter pas over vier weken tijdens de algemene prijsuitreiking aan de win naar worden overhandigd. De eindstanden van de voorronden zijn van enkele spelers nog niet defini tief, omdat er nog afgebroken partijen uitgespeeld moete worden. Voor de fi nale-plaatsen kunnen deze, wedstrijden 'echter geen betekenis meer krijgen. Zónder de afgebroken partijen luidén defsjaftcten' thans:'-;:* Hoofdklasse: Groep I: J. S. J. JT, Haring 6 punten. L. Beltsma en C. Vrijland 4 p.,-A: Nóördegraaf .214,. H.„Planken,"2,..J. C. Hita ken-114 en N. Grevenbroek 1 punt. Groep 2: J. van Baarie S punten, H. den Tegen het door degemeenteraad van Rotterdam vastgestelde.: uitbreidings plan in onderdelen „Hoek van Holland, Zuidelijk Strandcentrum1", met -bijbe horende bebouwingsvoorschriften zijn door de Eerst Aanwezend Ingenieur'der Genie in het 2e Greniecommandetnent en de Inspecteur 'der Domeinen te Rot terdam zijn bezwaren .aangevoerd, die op 27 april door Gedeputeerde. Staten van Zuid-Holland in behandeling geno men zullen worden. Het plan strekt tot nadere uitweriking van de in het uitbreidingsplan in hoofd zaak „Hoek van Holland" bepaalde be stemming van het Zuidelijk Strandcen- trum tot recreatiegebied. Beide reclamanten voeren bezwaar aaD tegen de aan het gedeelte staats- grond gegeven bestemming voor recre atie. Deze grond behoort namelijk- .tot het fortterrein. Uit dien hoofde bestaat er bezwaar tegen, dat een eventuele be schouwing alleen mogelijk zou zijn voor recreatie doeleinden. De besteraming voor militaire V. doel einden dateert pas van na de totstand koming van het uitbreidingsplan in hoofdzaak. B. en W. van Rotterdam wijzen erop, dat in het geldende uitbreidingsplan in hoofdzaak de grond, waar het hier om gaat, eveneens een recreatieve bestem ming heeft. Zij zijn bereid aan de bezwaren tege moet te komen, nu daaraan wordt vast gehouden óndanks de in het besluit van de raad vervatte toezegging, dat mili taire waterstaatsbelangen zullen worden ontzien en de verzekering, dat het niet ln -het voornemen ligt, tot onteigening over te gaan. Zij zeggen toe. op korte termijn een herziening van het uitbrei dingsplan te zullen voorbereiden. Uyl 4>,4. J. F. W. Meyer en J. StahUe 314. W. de Bruin 214. A. de Bruyn 114 en G. Ha merslag 14 punt. Eerste klasse, groep 1: G. H. Hermse 5, J. E. Kok 414, J. c. Eoozen 314. C. Slagmoo len. J. Nawijn en W. v. Driel ieder 2 punten, A. A. v. Etten en J. v. d. Ruit 1 punt. Groep 2: Peter Sey 6 punten, A. Lee rent. veld 4, G. van den Berg en L. van Zoeler 3)4. G. v. d. Zee 3, J. vn. Grootveld 2 en J.v.d. Velden en C. Ammerdorffer 114 punt. Tweede klasse: P. J. Weeda 6 punten. A. Scheele 4. J. v. Delft 214. C. Groeneweg jr en J. P. v. Leusden ieder 2 punten en C. Mey er 0 punten. SCHIEDAM. In zaai Marijke in het Broersveld kwamen vrijdagavond de leden van de vereniging „Helpt Elkan der", ouders van BLO-kinderen, bijeen. Voorzitter Feenstra opende deze bijeen komst. waaraan ook de kinderen hun medewerking in de vorm van zang en dans gaven. Afdelingsseeretaris, de heer T. de Bruin, hield een propagandarede, waaruit bleek, dat men het aantal leden wilde opvoeren en meer contact tussen de ouders van BLO-kinderen hoopte te krijgen. Er werd nog een film vertoond over de nazorg van deze kinderen: De weg naar de wereld. SCHIEDAM. Het Tamboers- en Pij perskorps „Harmonie" gaf zaterdag avond in de grote zaal van gebouw Ar cade een uitvoering ter gelegenheid van de jubileumviering der Schïedamse CJV. Bij afwezigheid vand.e voorzitter, de heer H. Jongman sprak het bestuurslid, de heer G. J. van Aalten het openings woord. waarin hij o.a. gewaagde van de moeilijkheden bij het aantrekken en vasthouden van leden, zoals dit zich trouwens in het gehele verenigingsleven openbaart. Harmonie heeft overigens met onge veer veertig senior- en vijftig juniorleden nog wel een belangrijke ledensterkte. Het was de eerste maal, aldus de heer Van Aalten, dat Harmonie als drum band-korps voor het voetlicht kwam. Na het gemeenschappelijk zingen van Psalm 150 vers X werd een openings tableau gepresenteerd. Vérvolgens deed Harmonie een Trompetparade on der leiding van de heer B. den Brceyen door de zaal weerklinken, speelde Jong- Harmonie onder leiding van de beer J. Troost een viertal aardige nummers en kwam Harmonie met een drietal Zuid- Amerikaanse medlodieén terug, waarna de finale o.Lv. de heer B. van Breeyen plaats had. Advertentie Biel doet het dit jaar wel bijzonder slecht. Vorig jaar eindigde hij op de tweede plaats, waardoor hij dit jaar was vrijgesteld van het spelen van voorwedstrijden. Mogelijk heeft hij zijn tegenstanders iets onderschat. Toch heeft hij dat tegen De Kluyver zeker niet gedaan, want als vanouds gebruik te hij tijdens de openingsperiode veel tijd (tweemaal zoveel als zijn tegen stander), Zelfs toog hij ten aanval om te trachten er mogelijk een remise puntje uit te slepen. De kampioen had echter een listig valletje uitgezet, het geen Biel pas ontdekte, toen hij „A" had gezegd. Toen hij ook het ,.B" er op liet volgen capituleerde hij meteen. Van de Kerkhoff Het in zijn partij te gen Verburg zien, dat het hem ernst was, een gooi te doen naar het kam pioenschap. Zelfs moest Verburg alle zeilen bijzetten om de stand in even wicht te houden. De zwartspeler moest toelaten, dat v. d. Kerkhoff twee schij ven won, hetgeen waarschijnlijk partij winst zou worden. Met de royale over-, winning in zicht strandde v. d. Kerkhoff op het laatste nippertje, doordat hij volkomen „mistastte". Een zeer tevre den Verburg kon toen remise afdwingen tot verwondering van de naar zijn hoofd grijpende v. d. Kerkhoff. Van Veelen trachtte M' st te lokken in de verscheidene uitgezette voetangels en klemmen, maar dezë liet zich daar toe niet verleiden. Dit had tot gevolg dat Van Veelen uiteindelijk zelf in het nauw kwam te zitten. Mast brak door naar de damlijn, maar kon niet verhin deren dat zijn tegenstander in de vol gende zet eveneens een schijf mocht kronen. Nadat Mast aanvankelijk een remise-aanbod had geweigerd, bleef hem niet anders meer over, dan toch de vrede te tekenen. De stand luidt thans: 1. 3. H. de Kluyver 6 pt.; 2. B. v. d. Kerkhoff 4 pt.; 3. ea 4. C. v. Veelen en W. F- Ver burg ieder 3 pt.; 5. D. Mast 2 pt,6. C. Biel zonder punten, .Het programma voor de vierde ronde luidt: C. Biel—B. Mast; J. H. de Kluy verD. v. d. Kerkhoff en IV. F. Ver- burg—C. v. Veelen. Advertentie 1e Middellandstraat 70-72 Tel. 30340-37434 Aert van Nesstraat 38 Tel. 118611 Gerritv.d. Lindestraat 18-20 Tel. 54610-31293 SCHIEDAM. Op donderdag 27 april wordt ver -vanwege de .Gereformeerde Studieclub (vrijgemaakt) een openbare vergadering belegd in het kerkgebouw aan de Westvest. Als-,spreker zal optreden ds. B. Tel- der van Breda, die zal behandelen het onderwerp: „Sterven en dan". Aanvang 8 uur. SCHIEDAM. Het Koor van de Op standingskerk. te Schiedam hield vrij dagavond in gebouw Irene -zijn jaar feest, waarvooor grote belangstelling bestond. Na een kort" openingswoord door de voorzitter, de heer A. Speijer, zong het koor onder leiding van de nieuwe dirigente, mej. T. Zonneveld uit Den Haag enige liederen o.a. „Neder land en Oranje". Het Schiedams Toneel speelde vervol gens zijn successtuk Adieu en Au revoir, toneelspel in 3 bedrijven door Chr. van Bommel-Koren en Henk Bakker, onder regie van C. J. van Lutterveldt. De slui ting van dit geslaagde jaarfeest ge schiedde door de erevoorzitter, de heer J. Sonneveld. SCHIEDAM. Voor de Wijkgem een- te 5 van de Herv. Kerkt zal woensdag 26 april in gebouw „Irene" een wijk- avond worden gehouden, waarbij de Chr. Toneelvereniging uit Ovcrschie een voorstelling zal geven van: „Spel met een droom". SCHIEDAM, Geboren: 21 Joanna d.v. G. van Vliet en.A. J. Hiel; 21 J. Bakker ett G. Berkhout; 20 Hans zv. A. J. Beukers en M. J. Schafthuizen, 21 Rudy z.v. R. Hansen en A. W. M. Verhaal. 20 Frank C. z.vi L, C. Werst en W. J. A. dc Preter. - 'v'T '-VT i-u*- tv* -ÏX*r ,yi Gehuwd: I. van Dijk, 22 j. en P. Pol dervaart, 22 j. P. Verheul, 20 j. en J. van den Beng, '18 j. Geboren: Domus, z.v, B. D. Elsman ëh. A E. Vermet, Maaassluis. Enk, z.v. M. K. Schilt én ML Reuvers. Ida M. d;d. M. Poot en C.. J. Helbers._Ursula A. d.v A. Jonkers en A, J. M. Ver- mavertódens Tentje de Heer,.oud 88 j. wed. v. J, van Krimpen, yi Bilderdijk- gf j*qaf 17 vil- f' Gehuwd: F. L. Kornaat, 23 j. en K. D Gé&': hannes 'H. z.v. H. Blonk en -M. van Toof. Gert J., z.v- G. J. Schreuder en K. Schroten. Robert»z.v, T. A. 'Dan'germah en S„ M. .Vink»- Maas land. Zaterdagmiddag maakte de Koninklijke Militairen Bond JPro Regs" te Schiedam bandopnamen van de gesproken groeten voor de jonge mannen die in Nieutv- Guintsa '%vn dienstijd doorbrengen. Ouders en bekenden van deze militairen uit de onmiddellijke omgeving tan Schie dam waren mar Surnim Corda in deze stad gekomen om hier hun groet uit te spreken. Degehele opname was georga niseerd door de Schiedamse afdeling van de bond, onder leiding van voorzitter Weeding. (Van onze tafeltennismedewerker.) De Eendracht reserves hebben de goede verwachtingen, welke wjj ten opzichte van hen koesterden na hun gelijke spel tegen Eendracht niet kunnen verwezen lijken. Het echtpaar Rejjnders en Wim Berkel leden tegen Mllksteamers een op merkelijk grote nederlaag, welke met dubbele cijfers geschreven werd. Milk- steamers heefl nu uit twee wedstrijden de volle bultvan 20 partijen weten te behalen en toont zich hiermede een ern stig gegadigde voor één der twee prijzen. Nationale's heldhaftig verzet tegen 21 Up mocht niet baten. De stoer vol houdende gastheren wisten tèn slotte met het dubbelspel, na. een enerverende driegames-set .toch nog de ruimschoots verdiende eer te redden. Vanhessen ging tegen 21 Up 2 met 6—3 ten onder. De nederlaag van. Mllksteamers 2 in de eerste klasse tegenEendracht 4 was wel een verrassing. Het jonge team van 21 Up 3 deed met Roteb wat het wilde en won met 100. Niet te verwonderen als men weet dat dit teair ^«vormd wordt door twee van Nederiand's sterkste meisjes Aukje Wynia en Marijke Kusters plus Tom van Süedrecht. de jonge coming-man. P.VA. liet zich ondanks een hattrick van Daan Vogelaar in eigen zaal toch nog kloppen door Steinweg, omdat Kers en Van Rhee niet opgewassen bleken te zijn tegen Harms, Ulrich en Boer man. Telefoon stevent in 2 A blijkbaar regel recht op de eerste plaats af, de overwin ning op Tava werd nu gevolgd door een 7—3 zége op Vanhessen 3. In de B-afdeling debuteerde Viersprong, de vereniging van de instuif van de Prin- sekerk aan de Statensingel uitstekend met een gelijk spel tegen 21 Up 4. H.P.V. met invaller Arie Snijders zeer goed in vorm, klopte Insulinde 2 met 8—2, terwijl Eendracht 7 thuis met 6—4 van GGD verloor. UITSLAGEN Overgang: Nationale21 Up 19; MHksteamersEendracht 2 10—0; Van hessen21 Up 2 3—6. KL 1: Eendracht 4Milksteamers 2 7—3; 21 Up 3—Roteb 10—0; PVA- Steinweg 37. KI. 2A: TelefoonVanhessen 2 73. B: Eendracht 7—GGD 4—6; ,HPV—In sulinde 8—2; 21 Up 4—Viersprong 55. K. 3 A: Tediro—Rotoaver 64; TB SMVanhessen 3 6—4; Milksteamers —Raket 19; Milksteamers 3Stein weg 3 48. B.: Tava 2Telefoon 2 8—2; Piet HeinSteinweg 2 8—2; HPV 2Milksteamers 5 55; 21 Up 5Een dracht 8 73. KI. 4 A: Raket 2—PVA 2 6—4; Over- schie 2—PVA 2 6—4; HudigcoIntiem 4 5—5; Telefoon 3Raket 2 55. B.: Raket 3Vanmelle 73; "Wilton 2 IJssel 4—6; C.: E en REendracht 9 6—4; 21 Up 6—Tediro 2 9—1; GGD 2— PVA 3 82. D.: JustitiaRobaver 2 73; Wilton 3—Diveko 2 0—10; Een dracht 10Hudigco 2 28; Telefoon 4 f21 Up 7 4-6. KI. 5: A. Eendracht 11—HPV 4 3—7; Reroda 2—Viersprong 2 6—4; Milk steamers 6Overschie 4 7—3; 21 Up 8 Vanmelle 2 7—3; B.: TBSM 2—Telefoon 5 91; Diveko 3—Eendracht 12 64; Tava 3Raket 4 1—0; HPV 5Hudigco 3 3—7. CEendracht 14—GGD 3 2—8; Diveko 4—Eendracht 13 3—7; Hobart 2 —Telefoon 6 7—3; 21 Up 9—Vanmelle 3 8—2. MAASLAND. Zaterdagavond om streeks 5.30 uur is de 3-jarige Hansje Jansen te Maasland spelenderwijs tegen de tram gelopen van de W.SJM. Het kind is op slag gedood. MAASLAND. Evenalsin voorgaande jaren organiseert de c. k. o. ODO te Maasland weer schoolkorfbal voor de oudste leerlingen van de lagere scholen. Momenteel worden de Rit- en Geref. lagere school getraind. De Ned. Herv. school kan dit jaar door omstandigheden niet deelnemen. Het toernooi wordt dit keer vermoedelijk gehouden in 's-Gra- venzande op dinsdag na Pinksteren. MAASLAND. Zaterdagmiddag speelde ODO op eigen terrein de van ouds spannende wedstrijd tegen ASSO uit Schipluiden. De ontmoeting, die een bijzonder prettig verloop had, leverde vóór de pauze een Maaslands overwicht op: ODO leidde bü de rust met 3L Daarna echter zakte het Maaslandse tem po wat af, terwijl ASSO goed op peil bleef en een betere schotvaardigheid demonstreerde. De indstand werd 75 voor do club uit Schipluidn. ODO a behaalde een 21 overwinning op het Rotterdamse TOP b en ODO b liet met 2—0 de eer aan ODI b uit Schie dam. In een prettige en sportieve wedstrijd hebben SHO en Zwaluwen broederlijk de punten gedeeld na een duel waarbij van moot voetbal te genieten was," voor al in de tweede" helft. De gastheren kwa men in de 20ste minuut op 10 door een schot van hun linksbinnen De Groot, welke voorsprong tien minuten later door Hagoort werd vergroot tot 20. Vijf minuten voor de rust nam Arie Nuis een hoekschop zo afgemeten dat Wim Visser maar had te knikken om de rust met 21 te doen ingaan. Xn de tweede helft was het weer Nuis, die een goede voorzet gaf, waarvan deze keer Hoogerboort gebruik maakte en de partijen hiermede op gelijke voet bracht <2—2). In de resterende minuten hielden bei de verdedigingen stand. Een leuke voorwodstrijd tussen de pu pillen van SHO en Zwaluwen, eindigde m een 30 zege voor de Vlaardingers. De spanning is bij HVO achter de rug, want door een verdienstelijk 44 gelijk spel tegen MFB heeft HVO het klaarge speeld om het vierde klasscrschap voor minstens nog een jaar te prolongeren. Dit gelijke spel is niet gemakkelijk tot stand gekomen, al was het Piet Snoey. die na 20 minuten de gasten naar 1—0 schoot, want door treuzelen in de HVO- verdedigircg kon Fuik direct hierna l—l op zijn naam brengen. Nog voor de rust zag mid voor v. d. Toorn kans een goede voorzet van v. Oosten te benutten, zodat met 1—2 werd gedraaid. Twee minuten na de hervatting weer een aarzeling bij HVO en wederom w<-s liet Fuik. die hiervan profiteerde (2-2). Een prachtige soloren van Arie van Oos ten betekende 23. Vijf minuten later zette Thijs van MFB voor en liep Hardembol doelman Vink en de bal het doel ln, waarna de overigens goed leidende arbiter op onbe grijpelijke wijze doelpunt gaf (3—). Via een penalty kwamen de Rotterdammers door Fuik zelfs ov 43, maar ook HVO kreeg kort voor het einde een strafschop toegewezen, die door v. Oosten in een doelpunt werd omgezet (4—). Voor de tweede maal is TSB er in ge slaagd oen het technisch uitstekend spe lende Unicum een. nederlaag; toe te brengen, want zaterdag trokken/de Vlaar dingers met 2—1 aan het langste eind na een goede wedstrijd,-"waarin ook TSB haar technische kunnen heeft laten- zien. Eerst in de laatste minuut van de eerste helft kon Flor v. d. Berg met een kopbal 0—1 op zijn naam brengen uit een door v. Zevenbergen uitstekend ge nomen hoekschop. De tweede helft was al een half uur oud. toen La Lau met een bekeken doelpunt de stand op 02 bracht De gastheren kwamen daarna nog door dc gevaarlijke v. Putten op 12, maar ver der dan een overweldigend slotoffensief brachten zü hA niet De Vlaardingse verdediging met Naakt geboren, v. Noordennen en v. d. Linden in prima vorm stonden succes in de weg. Doelman De Vreede kon eveneens op een uitstekende wedstrijd terug zien. Er werd sportief gespeeld en arbiter leidde prima. DE ALLERMOOISTE GOUDEN VERLOVINGSRING ALLE GLADDE EN BEWERKTE MODELLEN VINDT U BIJ SPECIAALZAAK Rotterdam: Stidbuupleir» 24-76 Coolilnjel Nwe. Binnenweg 227 Den H»ag; Unge Poten H Amsterdam» Kalverstraat 123 -ONSTANT EN SIEBEL - DUBBELE GARANTIE Ook de retuxnontmoeting tegen kam pioen Barendrecht is door Vlaardingen verloren en wel met 2—1. Het is geen prettige wedstrijd geworden, hoewei alles er in het begin zo goed uitzag. De Vlaardingse aanvoerder overhandigde zijn collega van Barendrecht n.L bij de aanvang van de strijd een boeket bloe men t.g.v. -behaalde kampioenschap en het eerste kwartier daarna werd er goed en sportief gespeeld. Toen bleek echter, dat men de eerste ontmoeting nog niet vergeten was, want ook toen ging het er vrfj fors aan toe, hegeen ook zaterdag het geval was. Voor de rust- haddene beter spelende gasten een 2(I voorsprong genomen door tref fers van v. Vught en Kruithof, met welke stand de thee werd gebruikt. Halverwege de tweede helft kon Voogd een verdiend tegenpunt op zijn. naam brengen <1—2) en daarna gebruikten de spelers gemene trucjes om hun tegen standers te beletten de bal te spelen. Wegens onsportief spel kreeg F, v. Zevenbergen een officiële waarschuwing van de arbiter en toen Gouweloos eigen rechter wilde spelen tegenover v. Zeven bergen, kostte hem dit ook'een officiële waarschuwing. 1961 Werkeli|k royole ruimte mei 5 geriefelijke zitplaatsen fsponsrubber kussens);geruisvrij interieur mei verwarming en airconditioning: voor bank verplaatsbaar en met 2. afzonderlijke, geheel verstelbare rug leuningen (slaapbanken); vele prettige accessoires; enz. 1 voor een bijzonder aantrekkelijke prijs f 5495,— (geheel compleet). 1 H. ENGLEBERT N.V, Vérkoop ert werkplaats: Theresiastraat 145 Den Haag - Tel. 070-723903* Magazijii: Öobbeweg 2 - Voorschoten - Tel. 01717-2010*' DEALERS: GOOSEN's Autobedrijf, Nwe Binnenweg 311, Rotterdam, fel. 3354Ó Garagebedrijf BUGRA, Blankenburgstraat 145, R'dam, tel. 74319 NIEUWENHUIJZE'j Autobedrijf, Dorpsdijk 204, Rhoon, fel. 272? Fa. Jac, VOS ZN., Steegoversloot 32, Dordrecht, tel. 6131 A. van LIMBORGH, Ooster lekdijk 24, Krimpen a/d Lek, tel 2933 „rvp het spoor van de mens, jagers ^en boeren in de prehistorie" heet de tentoonstelling, die vrijdagavond om kwart over acht in de aula van het Stedelijk Museum is geopend en tot 26 juni zal zijn te bezichtigen. /tan de opening ging een bijeen komst vooraf, waarop o.a. aanwezig was prof. dr. Glasbergen, hoogleraar in dc pre- en protohistorie aan de Universiteit van Amsterdamdie zich tevens had bereid verklaard 's avonds de opening van de tentoonstelling met een inleiding te verrichten. De basis van deze tentoonstelling wordt gevormd door de destijds in het Rijksmuseum van Oudheden ge houden expositie Panorama der pre historie". Overigens is deze tentoon stelling tot stand gekomen onder ge zamenlijke auspiciën van de ge meentebesturen van Vlaardingen en Schiedam. „Op het spoor van de mens", geeft een duidelijk overzicht van de oudste bewoningen van cms land en vangt can bij de rendierjagers (12000 voor Chr.). Ook van de eerste eeuwen van onze jaartelling geeft de tentoonstel ling nog een aanschouwelijke weer gave. De opmerkelijke vondsten uit het Watenceggebied, we denken hier bij vooral aan de Zuidbuurt in Vlaar dingenkrijgen hierdoor een speciaal relief. Zowel de toelichting van prof. Glas bergen en de archaeoloogde heer A. Bruyn als naderhand dc explicaties van de conservator van het Stedelijk Museum, de heer Pierre Janssen rie pen een kleurrijk en impressie f beeld op van het leven van de oudste be woners in dc Lage Landen. Prof. Glasbergen meende dat dc belang stelling voor populair-wetenschappe- lijke. archaeologische lectuur groter is dan voor de problemen der kern fysica.. Alle, mogelijke details pan Het dagelijkse..leven, ontdekt men door de opgravingen.De ^archaeoloog moet een .ncgqnstnifctie.'. van het "verleden kunnen geven, rvc opgegraven objecten zijn even- Ugoed historische documenten als die van het archief. De eerste be woners waren' jagers. Daarna kwamen de boeren. Hunnebedden (2000 v. Chr.), in het manshoge gras graast het vee. De doden nisten in monu mentale graven. Men treft op deze tentoonstelling een houten wiel aangevonden tn Valthen (Drenthe). Op de Veenbrug, een houten weg dwars door het voor historische landschap, raakte een ossenwagen door tot dusver onopge helderde oorzaken van de berm van de weg. Het veen verzwolg het vehi kel. Alleen het wiel werd gevonden. Een archaeoloog moet iets van een detective bezitten. Dat speuren heeft iets aantrekkelijks. Speurzin zit trouwens in iedermens. Zo conclu- dèerde men uit de halsketting, die in Exloo in Drenthe werd gevonden, dat er in de B-ronsttjd f1400 v. Chr.) al handel werd gedreven. Want men ontdekte er kralen van barnsteen uit Jutland, faience uit Egypte en tin uit Cornwall.f De plaatselijke ontmoeting tussen PPSC en GTB is op Boshoek een aoel- puntrijke wedstrijd geworden. Er vielen elf doelpunten, waarvan PPSC een halt dozijn, voor haar rekening nam en daar mede met 6—5 aan het langste eind «ox. Het is een aantrekkelijke wedstrijd ge worden, waarin de blaüwwitten voorna melijk domineerden. Toch was het Glo dat na tien minuten door v. Leeuwen ce score opende <01). Loendersloot maak te kort daarna de gelijkmaker (1—1 even later gevolgd door een treffer van Ran ters (2—1), Halverwege de eerste hein benutte GTB een vrije schop op derana van het strafschopgebied (22) maar nog voor de rust kon Loendersloot de gastheren een 32 voorsprong bezorgen. PPSC begon de tweede helft met een offensief, maar een uitval van GTB be tekende door midvoor v.,- Leeuwen de gelijkmaker <3—3). Een kogel van Boer tje bezorgde PPSC weer een voorsprong (4—3) waarna Kanters nummer vijf voor gijn rekening nam (5—3. Weliswaar kon v. Leeuwen nogmaal Rademaker pasee ren (54) maar een derde treffer_van Loendersloot velde het vonnis over GTB (64), Een eigen inzet van V. Woerkom bracht de stand nog op 65 in deze door arbiter Wegman -uitstekend geleide wedstrijd. Maandag 1 mei speelt PPSC om 11 nar een vriendschappelijke wedstrijd op Bos hoek tegen SFC. Voor de tweede maal heeft DVO haar meerdere moeten erkennen in het Rot terdamse ZWSH, dat deze keer met 2--u aan het langste eind trok, na destijds de Vlaardingers met 3—1' geklopt te hebben. Het is een. matige wedstrijd "géworden, waarin duidelijk mrekbaar was, dat er niets meer op het'spél stond. Bij de rust was de stand 1—0 door een treffer van v.d. Vorm. In de tweede helft deden de gasten, vele pogingen om gelijk te komen, maar de verdediging van ZW5H speelde in goede vorm en stond niets toe. r Aan de,-andere kant had v. Hilten sus' ces bij een algemene aanval. Deze oor spronkelijke rechtsback kreeg last van een blessure en ging tóen maar midvoor spelen. Dat resulteerde later in een doel punt'van zjjn voet, waardoor'DVO met 20.achter kwam te, staan, welke stand tot aan het eindsignaal van arbiter v. d- Giessen gehandhaafd bleef.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2