'~K'ü&te^DÏr Verkoop zomerpostzegels gaat weer beginnen Bruidspaar v. d. Boogert veertig jaar getrouwd Randstad WATERWEG Op ,,Symphoniabracht première van Masséus varia -±- ML Vijf jubilarissen bij Hollandia 13 mei opening „De Rank" Herv;Kerkfcou\yactië Herdenkingstocht gevallenen Bijna 3,5 miljoen nodig voor Nieuwland-Oost Speciale regeling winkelsluiting 3 werd kampioen Oranje Zwart Schiedams politienieuws Proi Verschraegen concerteert t.b.v. kerkrestauratie Kranten voor actie t.l).v. poliofonds F eestprogramma Koninginnedag Nieuwe vuilnisauto Generaal gevangen genomen Nw. Guinearaad vertrouwt op Nederland TROUW Dinsdag 25 april 1961 1 O O Wilton won van R.D.M. Opening ,Groenoord' Ontmoetingsavond wijk 4 Jaarvergadering N.C.BJ5. Omzet Boerenleenbank in Kethel steeg Feestavond S.R.B. VLAARDINGEN. In verband met de kamende feestdagen is een speciale regeling getroffen aangaande de winkelsluiting. Op maandag 1' mei (viering verjaar dag H.M. de Koningin) blijft voor de textiel- en schoenwinkels de ochtendsluiting van kracht. Voor. winkels waar uitsluitend of in hoofdzaak gebak, choco lateriewaren, kokswaren, dan wel tabak en tabaksprodukten of waar feestartikelen worden verkocht, is het sluitingsuur bepaald op 21 uur. TfHarmonie" naar Jubalin Dordrecht Filmavond Gusto int vlaardingen; Gemeentelvceum Erfpachtsuitgifte Zeventien geslaagden voor examen E.H.B.O. Burgerlijke stand van Vlaardingen Geen vuilnisophaaldienst Maassluis Geslaagden examen Veilig Verkeer Inbraak bij „belasting" Beter een kwart koe dan een hele kat Variant ,5? 99 Stalen bekisting voor Van Brienenoordhrug te water gelaten Laatste nieuivs De voltallige Nieuw-Guinearaad heeft dinsdag met algemene stemmen een m?iie aangenomen met betrekking tot zelfbeschikking: der bevolking. De tekst van deze motie luidt ais volgt: ,1. Het staat de Nederlandse rege ring niet meer vrij, enige verandering in., «e huidige status aan te brengen zonder voorafgaande instemming van de Nreuw-Guinearaad. als de vertegen woordiger van het volk van Nederlands NIeuw-Guinea. 2. De Nieuw-Guinearaad verzoekt jerG°1V00rwaarï'e'y',:e verzekering van de Nede,.ian,|se regering, dat Nederland zijn taak in dit land zal voortzetten ongeacht politieke druk uit binnen- of buitenland totdat de raad in de toe komst eventueel anders verlangt. J' ®e Nederlandse regering wordt dringend verzocht dit standpunt van de raad aan de wereld, in het bijzonder aan de regeringen der Verenigde Sta ten, Australië eii Nieuw-Zeeiand, ken baar te maken- SCHIEDAM. Evenals in vorige jaren zal ook dit jaar weer in Schie dam gelegenheid gegeven worden om door het kopen van Zomerpostzegels hulp te verlenen aan landelijke instel lingen, die hulp bieden aan onze mede ménsen. De zegels hebben boven de normale frankering een kleine toeslag, die zal worden besteed voor genoemd doel. - Dit jaar zijn het heel lijn uitgevoerde vogelzegels, ontworpen door de bekende grgficus Dirk van Gelder in Veere, die er ook mooie gekleurde prentbriefkaar ten bij ontwierp, waarop hij dezelfde vogels heeft afgebeeld: een zilvermeeuw, een scholekster, een wulp. een kluut en een kievit, Meer levensvreugde door Zomerzegels! Dat is één van de slagzinnen van de Zqmerzegel-actie. Andere zijn: Hulp In nood, plak vreugde op Uw post, plak Zomerzegels. v In Schiedam is een plaatselijk Comité voor de Zomerpostzegels. Het adres is: Rotterdamsedijk 211c, telefoon 69577. Op V L A A KD1N GEN In de maand april, 25 jaar geleden, traden de heren P. van Roon, G, Hofman, F. de Jong- Beekhuijseji. \V. C. Wildeboer en S. van Oovereren, in dienst bij de Koninklijke Hollandia N'. V. Dit gebeurde niet op dezelfde dag, maar wel alle vijf in april en daarom werd dit jubileum ook gezamenlijk gevierd. De directeur van „Hollandia". de heer J. van Sclm, sprak dit vijftal toe en hij zei. dat het tegenwoordig niet meer zo is, dat er en v. d. Reyken, waarna met 80 het einde kwam. W.F. plaatste zich hierdoor in - de volgende ronde en zal woensdag uitkomen tegen het elftal van de firma Boele uit Bolnes. Ook deze wedstrijd zal op het terrein aan de maaskant worden gespeeld. SCHIEDAM. De „Stichting Open- luchtbaden" te Schiedam stelt op woens dag- tien mei. de poorten weer open van het Bad.' Groenoord aan de Schie- i öamseweg te Kethel. SCHIEDAM. De eerste wedstrijd De: ervaring heeft geleerd, dat de grote om de Harry Thurston Challenge cup drukte bij de voorverkoop van seizoen die het voetbalteam van het personeel abonnementen veel tijd en' geduld vroe- van Wilton Fyenoord maandagavond gen, vandaar dat de exploitanten dit heeft gespeeld is geëindigd in een ver- seizoen aanvraagformulieren hebben la- diende 8—0 zege voor de Schiedamse ten drukken, waarop de aanwijzingen scheepsbouwers, waarvan hun collega s vermeld staan, waardoor het lange van de Rott. Droogdok_Mij, het slacht- wachten tot een minimum beperkt zal I offer werden. De strijd werd gespeeld kunnen worden op het terrein van W.F. en bij de. rust had Deze formulieren zijn op 26 en 29 april WJT. reeds een 2-0 voorsprong. Na- pn /v»v o Tnfi vfin 2—5 uur vprkriiff- dien werd de score opuc baar kt het huis^bf de fe voerd yia_ doelpunten- van Wcda Ruys, laan. •SCHIEDAM. De - opèmng van het nieuwe wijkcentrum van Hervormd Ke thel, het gebouw „Dé Rank" za! nu de finitief op zaterdag 13 mei plaatsvinden. Onder de leuze: ,,U bent toch ook van dc. partij, op die zaterdag in mei?" doet de organiserende commissie al het mo gelijke om op 13 mei met vele belang- .stelienden te doen optrekken naar de opening, die naar alle waarschijnlijkheid zal geschieden"'door Ds. 3?. J. de Bruyn van Groningen, welke predikant sinds 1950 eett belangrijke stuwkracht is ge weest omtrent de bouwplannen in Ke thel. •Tijdens de openingsdienst zullen ge schenken warden aangeboden, toespra ken worden 'gehouden,terwijl muzikale medewerking zal worden - verleend door o.a. het kerkkoor en'zo mogelijk'een mu ziekgezelschap. Ook jde jeugd zal. tijdens deze opening een rol vervullen in het programma. -■ Op zondag 14 mei zal.de eerste dienst in het gebouw plaatsvinden, en wél des morgens om half negen. Op 18 en 19 mei volgen dan reeds de eerste" twèe" toneelavonden in „De Rartk" waar 'door de toneelgroep de spaamende en komische thriller „Maja cn de griezel" zal worden opgevoerd. 'genoemd adres (van mevrouw M. Ch. Schroot-Droogleever Fortuyn) kan men postzegels en prentbriefkaarten kopen. Van 24 april tot en met 10 juni kan men echter iedere morgen van 9 tot 12 uur terecht in de hal van het Postkan toor aan de Tuinlaan, waar enkele dames hun tijd opofferen voor dit goe-! llefde voor het bedrijf bestaat. Schiedam dit jaar een De jongelui vertrekken nogal gemak- recordopbrengst noteren in deze actie. kelijkJ ï,aarom had hij waardering Ivoor de ouderen, die hot wel 25 jaar 'bij een bedrijf weten uit te 'houden. Hij schetste de loopbaan van de ver schillende jubilarissen en bood tenslot te de gebruikelijke enveloppe met in houd aan. De dames werden feestelijk in de bloemetjes gezet. De heer A. van Minnen sprak na mens de Maatschappij van Nijverheid en Handel en hij zei, dat er bij een be grafenis en bij een jubileum alleen maar goede woorden gesproken wor den. Hij-wilde graag aannemen, dat in dit geval die goede woorden volkomen terecht waren. Hij bood de heren het diploma van de Maatschappij aan en daarbij de bronzen legpenning. De heer F.' Scheffers sprak namens de collega's, de melkslijters en de vrachtrijders. Namens de personeelsvereniging sprak de heer W. Dijkman en tenslotte dankte de heer Hofman de verschillen de sprekers, mede namens zijn colle ga's. SCHIEDAM. De wijkgemeente 4 van de ned. herv. kerk heeft maandag avond in gebouw Sursum Corda een bij zondere ontmoetingssamenkomst gehou den. Op deze avond waren nl. aanwezig de predikanten ds. A. Hoffman en ds. J. G. Jansen, aangezien laatstgenoemde tijdens de afwezigheid van ds. Hoffman diens werk'heeft waargenomen. Boven dien waren de nieuwe lidmaten aanwe zig, die de belijdenispreek van palmzon dag kregen uitgereikt. Ds. J. G. Jansen vertoonde een filmstrook over de grote kerk, waarvoor nog steeds veel belang stelling bestaat. De avond, die door ouderling H. G. Kijkerman werd geleid en waarbij de opkomst bijzonder goed was, werd door ds. A. Hoffman besloten. SCHIEDAM. De Hervormde Kerk- bouwactïe 1959 is ten-. einde en dezer dagen is bekend geworden welk aan deel Hervormd Schiedam hierin zal hebben. De Landelijke Commissie heeft medegedeeld, dat de totale opbrengst (afgezien vgn een aantal nog niet ont vangen toezeggingen) 1.149.596,57 be droeg, waarvan na aftrek van de on kosten en de gemaakté rente het netto bedi'ag hildt 9.434.083,90. ütt Schiedam werd voor deze actie ontvangen 92.007,34. Na aftrek van de gemaakte kosten za! de gemeente te Schiedam het mooie bedrag toekomen van ƒ42.760,41. Het college van' Kerkvoogden ver wacht, dat binnenkort het eerste con crete plan ter uitvoering van de acti viteiten omtrent de kerkbouw tot stand zal komen. SCHIEDAM. De Nederl. Christe lijke Beambten Bond. afd. Schiedam komt op dinsdag 25 april in jaarver gadering bijeen in het gebouw voor Christelijk Sociale Belangen, aanvang 8 uur. Op deze jaarvergadering zal de heer J. M. Harthoorn spreken over: „De Vijfdaagse werkweek". Tevens zal de 'spreker hei gouden CNV-insigne uitrei ken aan'de heer W. A. v. d. Giessen. Het tweede deel van de avond zal verzorgd worden door de Gereformeer de Amateur Toneelgroep „Gerop", die zal opvoeren een reprise van het blij spel in twee bedrijven van Piet Mos- sinkoff: „Mijn vriend Leonhard", on der regie vart Arie Kegel. SCHIEDAM, In de zaal „De Vriend schap" heeft de Kethelse Boerenleen bank haar jaarvergadering gehouden, die gepresideerd werd door de voorzit ter J. de Jong en waarbij 62 ieden aan wezig waren. Uit de jaarverslagen bleek, dat het deze uit 258 leden bestaande'vereniging goed gaat en dat de contacten met dt- verse instanties van steeds prettiger aard worden. Met de Kethelse midden standers wordt prettig samengewerkt cn voor de toekomst staan de zaken er rooskleurig voor. Immers ziet het er Daar uit, dat de agrarische sector in Ke thel minder zal worden i.v.m. de ont eigening van gronden; maar daar staat tegenover, dat de middenstand uitge breid zal worden. In vergelijking met 10o9 was de om zet vorig jaar bij de boerenleenbank met twee miljoen gulden gestegen- In t959 was dat bedrag 31.850.000 en vo rig jaar 33.804.000. Volgens de kassier, de heer J. C. Stur- kentooom is gebleken, dat de Boeren leenbank in Kethel in de twee jaar van haar beataan heeft bewezen haar plaats in Kethel volkomen waard te zijn. Het is zelfs niet onmogelijk, dat binnen af zienbare tijd de Boerenleenbank in Kethel zal moeten worden uitgebreid- In-het bestuur werd de heer A. Rip herkozen, terwijl de heer M. Hogerbrug- ge dn de Raad van Toezicht, herkozen SCHIEDAM. Verschillende, vereni gingen, corporaties en scholen zijn uit genodigd om deel te nemen aan de her denking van de gevallenen bij het monu ment .aan de Gerrit Verboonstraat en aan de stoet,welke' orrf 19.15 uur pre cies van het Stadhuis" af vertrekt. Op stelling in de Boterstraat enz. Vanzelfsprekend kunnen niet alle ver enigingen enz. worden aangeschreven. Een ieder kan-echter hieraan deel nemen. Men kan' zich voor deelneming nog deze week opgeven aan de secreta ris van de Ver. Nationale FeeSt-, ëf£"Ge- denkdagen,de -heer J.^H.-' F»? van der Brugge,-VoiwieUaan. 52b, liefst^schrifte- lijk, doch ook pér telefoon', nr. 67406. Er wordt.een beroep gedaan op allen, om deze herdenking weer massaal en waardig te d-oen plaats vinden. SCHIEDAM. In verband met de voortschrijdende woningbouw in Schie dam is het nodig, dat'op korte termijn over de daarvoor nodige grond de beschikking wordt verkregen. De voor de uitvoering van de tot stand te brengen bouwobjecten bestemde grond is gelegen in Nieuwland-oost ter weerszijden van de 's-Gravelandseweg. Het gebied dat wordt begrensd ten noorden door de spoorlijn, ten oosten en ten zuiden door de Schie en ten westen door de bestaande bebouwing van Nieuwland ter hoogte van de Lagere Technische School zal eveneens bouwrijp moeten worden gemaakt. Opgemerkt wordt, dat het gedeelte van de 's-Gravenlandseweg tussen de Schie en het geprojecteerde verkeers plein bij de Burgemeester van Haaren- laan. buiten de bouwrijp te maken sectie is gehouden, omdat in de aanleg daar van is voorzien bij raadsbesluit van 29 .mei 1959 tot het vérlenen van een krediet voor de aanleg van. de Prove- niersbrug. Hét ligt in het voornemen de ter reinen op de gebruikelijke wijze op te hogen. Overgegaan zal worden tot de aan! ég van bestratingen, rioleringen en plantsoenen. De riolering van dit gebied zal, evenals van de overige ten oosten van de Parkweg gelegen terreinen, via het stamriool in de 's-Gravenlandseweg direct worden aangesloten op het hoofd rioolgemaal in de Marconistraat. De kosten van bovenomschreven iver ken, waarin tevens zijn opgenomen de westelijke oprit van de toekomstige Brandersbrug over de Schie, een sport veld en 'de brug over de vijver langs de Burgemeester Van Haarenlaan, alsmede de kosten van onderhoud gedurende vijf jaren, zullen naar ramihg 3.400.000,- bedragen. Voormeld bedrag kan als volgt worden gespecificeerd: materialen j 1.689.375, arbeidsloon ƒ843.585; vervoer ƒ429.715; voorbereiding .en toezicht ƒ100.000; on voorzien en afronding ƒ277.207; algemene bedrijfskosten ƒ60.118. SCHIEDAM. De Schiedamse Red dings Brigade (S.R.B.) hoopt op woensdag 19 mei in de grote zaal van Chr. Sociale Belangen een avond vol amusement te houden, waarbij liet accent eens niet'alleen gelegd zal wor den op het reddend zwemmen en op grote redevoeringen, doch ook gericht is op ontspanning. Muziek en zang vormen daarbij de hoofdschotel en daarnaast zullen enkele Bondsfilms worden vertoond over het reddingswerk van de K.N.B.RD. De S.R.B. kon nog steeds geen nieuwe leden inschrijven, omdat er geen vol doende gelegenheid is om de nieuwelin gen op de lesuren te onderrichten. De ledenstop blijft dus nog enige tod ge handhaafd. De belangstelling voor het reddend zwemmen wordt steeds groter. In het eerste kwartaal van dit jaar telde het SporUondsenbad niet minder dan 6267 Ieden, die de lesuren bezochten, zodat de leden-instructeurs al die tijd op volle toeren moeten draaien om deze leerlin gen de zwemkunst bij te brengen en hen verder hierin te bekwamen. Het, winkelpersoneel van de genoem de winkels mag na 19 .uur op die dag ar beid verrichten, maar niet langer dan een half uur na" het tijdstip waarop de winkel voor. hef publiekgesloten moet zijn. De markt- en straathandel en de handel te water iti gebak, chocolaterie waren enz. en het in de uitoefening van de straathandel te koop aanbieden of verkopen van feestartikelen is eveneens tot 21 uur geoorloofd, Op dinsdag 2 mei vervalt de verplich te middag-winkelsluiting voor de daar voor in aanmerking komende winkels. Het winkelpersoneel mag die middag echter geen arbeid verrichten, als voor hen een vrije halve dag van kracht is. Op maandag 8 en dinsdag 9 mei vervalt respectievelijk de verplichte maandagochtend- en dinsdagmiddag sluiting voor de daarvoor in aanmer king komende winkels. Het winkelper soneel mag die dagen op de voor haar vastgestelde vrije halve dag geen arbeid verrichten. ?5 SCHIEDAM. Het tamboers- en pijperscorps „Harmonie" is niet alleen in Schiedam de laatste dagen en zaterdag cn maandag in actie, doch zal ook op Hemelvaartsdag voor het voetlicht treden. Dan hopen de Schie dammers deel te nemen aan de Pijpers dag, die het tamboers- en pijperscorps „Jubal" te Dordrecht ter gelegenheid van zijn 50-jarig bestaan organiseert „Harmonie" is voornemens om met een zo groot aantal leden hier tegen woordig te zijn, waardoor zowel de kwan titeit als de kwaliteit van; „Harmonie" in Dordrecht naar voren zal treden. „Jong Harmonie" gaat dit jaar niet naar de Pijpersdag, doch op een nog nader vast te stellen datum zal een dag tocht gemaakt worden met autobussen. De afdeling CJV-Ontmoeting brengt in het jongste nummer ..Contact" van de Schiedamse CJV-afdclingen een voor stel naar voren om hetonderling con tact tussen de diverse afdelingen tc ver stevigen door bijv. eens in de twee of drie maanden een gecombineerde avond te organiseren, waarin ook de „Kring Zuid", „Centrum" en „Prema" deel zou den moeten nemen. SCHIEDAM. Bij de volleybal afdeling van „Juliana" is een grote wens in vervulling gegaan, nï. het kampioenschap van het derde team „Juliana" 3 heeft de hoogste eer vroeger behaald dan werd verwacht, mede doordat concurrent U.V.G. een puntje verspeelde en de nieuwe kam pioenen zeil een verzwakt Nationale klopten. Dit resultaat werd behaald in de 3e klasse B. Met vijf punten voorsprong prijkt dit team thans bovenaan de ranglijst en haar plaats is onaantastbaar voor de overige verenigingen. De Heren I hebben hot gepresteerd om in de protestwedstrijd tegen Libanon toch nog gelijk te spelen, waarbij de Schie dammers de laatste set onder grote span ning met 1614 wonnen. Doordat zij ook met 15—7. 159, 157 en 156. 155 en 15—6 van resp. Smash 2 en SPSV. won nen is de strijd om het kampioenschap in deze klas weer volkomen open. Zaterdag komt Libanon in Schiedam op bezoek en deze strijd kan reeds beslis send zijn voor het kampioenschap. Heren 2 heeft oók nog kampioenskan sen en heeft dié zelfs nog in eigen hand. Wanneer de reserves van ..Juliana" uit de resterende twee wedstrijden, drie pun ten weet te halen, dan kan ook, hier. de vlag in top Van de óverigeteamsverloor Heren 4 onverwachts van een zichzélf overtref fend DOS 2. Een leuk resultaat,is. dat de junioren met 3—f stadgenoot SVC-b wist te verslaan. Dames, 2 tenslotte verloor, ondanks laaiend enthousiasme, eervol met 3—1 van UVG. SCHIEDAM. Gusto's Personeelsver eniging gaf onder leiding van haar voor zitter, de heer J. Th. Nieüwenhuizen maandagavond in gebouw „Irene" een filmvoorstelling. Het talrijke publiek ge noot kennelijk van de capriolen, die wanbetalers uithalen om hun schuldeisers buiten de deur te houden, zoals de-speel film „Komt U na de eerste". De slultingsavond van het seizoen heeft plaats op 20 mei in Lommeirrijk, waar de Haagse Schouwspelers optreden. VLAARDINGEN. Op 4 met a.s. zal Het 40 Jaar geleden zijn. dat dc lieer C. M. van den Boogert thans baas van de afdeling branders en hoorders bij Wilton Fijenoord in Schiedam In bet huwelijk trad met mejuffrouw R. W. v. d. Waardt. Dit feest zal volgende week niet onge merkt voorbijgaan en het uit 7 kinderen bestaande gezin (waarvan 6 gehuwd) hoopt zaterdag in Muzanda een gezellig diner mee te maken, waarna dinsdag 2 mei een avond voor vrienden cn kennis sen gegeven wordt en op de eigenlijke datum, donderdag 4 mei de overige familieleden ten huize van bruid en bruidegom bij elkaar hopen te komen, n.l. in de Irisstraat 49 te Vlaardingen. waar donderdag 27 april van 8 tot 10 uur 's avonds gelegenheid tot feliciteren wordt gegeven. Ongetwijfeld zal het bruidspaar daar vele vrienden ontmoeten, want de bruide gom is in het Christelijke leven een be kende persoonlijkheid. Niet alleen was hü vele jaren diaken bü de gereformeerde kerk (drie perioden van elk vier jaar), maar de heer v. d. Boogert is reeds 40 jaar lid van r' - Christelijke Vakbeweging. In die Vakbeweging heeft hij vele functies gekend, zoals Afdelingsbestuur der van de Christelijke Werknemersbond wat later de Chr. Beambtenbond werd (waarvan méér dan 25 jaren.bestuurslid). Hoofdbestuurslid van de Chr. Werk- meestersbond. lid van de Centrale Com missie van de Chr. Beambtenbond en vele jaren bestuurslid van de Chr. Be sturenbond te Vlaardingen. In een wedstrijd welke meer spannend dan fraai was heeft de é.k.e. Spirit tegen Oranje-Zwart met een geljjk spel (6—6) genoegen moeten nemen. Wel heeft Spirit geen enkele keer achter gestaan, maar nam steeds een voorsprong, nadat Oranje Zwart gelijk had gemaakt. Met mooie combinaties werd ver wacht datvhet een goede wedstrijd zou worden, maar het tempo nam al spoe dig af, waarna zelfs sprake was van een inzinking. Mej. Stolk zorgde voor de openingstreffer, welke pas een half uur later werd opgevolgd door het eer ste doelpunt van de oranjehemeden (1-1). Door doelpunten van de heren: Van Kempen, Van Berkel. Snijders. Teerds en. nog eens Van Berkel (uit een straf- worp), nam Spirit vijf maal de leiding. Juist bij de gelijke stand 66 floot de scheidsrechter voor het einde, met welk resultaat beide twaalftallen tevreden konden zijn. Spirit 3 stond aan R'dam Z 4 toe, de eerste overwinning te behalen. Na een ruststand van 2—2 kon Spirit 3 het daarna niet meer bolwerken en kwam met een 62 nederlaag thuis. Spirit a was in Rhoon R.W.R. verre de baas. Van de 100 overwinning scoorden Ria' Hoogwerf en Riet Poot elk liefst drie doelpunten. Spirit b. aangevuld met nieuwelingen verloor met 40. r w VLAARDINGEN. Deze week nóg zal ;begonnen worden, met het,slaan van de houten palen vóbr énige onderdelen, welke zuilen gaan behoren tot het nieuwe gemeente-lyccum-complex in de West- wijk. Het betreft hier de concierge-woning. het trafo-huis en de bromfietsenberg- plaats. De eerste (betonnen) paal voor het lyceum zelf zal vermoedelijk op 5 of 6 mei geslagen worden, welk gebeuren met enige feestelijkheid gepaard zal gaan. VLAARDINGEN. Ouwenbroek's Meubelfabriek N.V. heeft bij het ge meentebestuur een aanvraag ingediend om erfpachtsuitgifte van een perceel ge meentegrond'aan de Mercuriusstraat hoek 4e Industriestraat, ten behoeve van de uitbreiding van baar fabriek. de Op de Lange Haven ter hoogte van Overmaassestraat is gistermiddag omstreeks 5.30 uur de 12-jarige Willem v. d. Berg, wonende in de Emmastraat 24 met de fiets in het water gereden. Van het onvrijwillige zwempartijtje heeft hij geen nadelige gevolgen gehad. Op de helling verloor hij de macht over het stuur en kwam in het water terecht. Willem heeft drie zwemdiploma's dus niemand heeft hem uit het water be hoeven te halen. Dertig meter verder is hij via een stenen trapje op het droge geklommen. De politie heeft met een dreg de fiets op het droge gebracht. 9 Voor de derde maal hebben kinde ren gisteravond om 3.45 uur een vuur tje gestookt op de met olie besmeurde glooiing van de Westfrankenlandsedijk aan de Wilhelminahaven. De brandweer heeft het vuur met een neveripuit en zand gedoofd. De heer B. G. H. vermist zijn fieri, die hij op slot in de Blauwe Steeg had neergezet. De heer E. O, is zijn fiets kwijt, die op slot in de rijwielstalling van Wilton Fyenoord stond. VLAARDINGEN. In de Grote Kerk wordt woensdagavond een concert gegeven ten bate van de restauratie van het interieur en het orgel van deze kerk. Daaraan zou onder yneer ook meewerken de organist Piet van Egmond. Deze is helaas ziek gewor den en kan dus niet naar Vlaardingen komen. Gelukkig is er een zeer goede plaatsvervanger gevonden in de persoon van Professor Gabriël Verschraegen uit België. Aan dit concert werken ook mee het dameskoor „Viva Melodia", onder lei ding van mej. Jo Mulder en het Vlaar dingse Politie Dubbelmannenkwartet „Pro Musica". onder leiding van de neer C. Alewijnse. Ook zal medewerking worden ver leend door Lydia Koster, sopraan, Thea Roos. piano en Romkje van Lambal- gen. declamatie. Er zullen onder meer werken worden uitgevoerd van Bach, Schubert, Handel, Bizet, Widor en Wes- ley; Kaarten zijn a 1.50 verkrijgbaar aan het Kerkekantoor, Maassluisedijk 5 en op de dag van de uitvoering van af 19.30 uur aan de kerk. VLAARDINGEN. Het raadsel van de aangekondigde polio-bliksemactie, kort voor Koninginnedag (maandag I mei) te voeren door de Vlaardingse voetbaljeugd, heeft zijn oplossing ge vonden. In samenwerking tussen het Comité viering nationale gedenkdagen en de afdeling Vlaardingen van het Prinses Beatrix Polio-fonds zal vrijdag 28 en zaterdag 29 april een fecstkrant worden verspreid, waarin het uitvoerige pro gramma van de feestelijkheden zal zijn opgenomen. Ruim duizend jonge voetballers, ju niores van de verenigingen Fortuna. De Hollandlaan. H.V.O., RK WIK, VFC en Zwaluwen staan al te popelen om dte krant (prijs één dubbeltje) met de snelheid van hun beste voorhoedespe lers aan de man te brengen. Die krant moet doel treffen ook. Reedr de prijs die 't publiek ervoor betaalt, komt dan ook ten goede aan het poliofonds. De opbrengst kan echter nog groter worden. Uit de samenwerking van vele tientallen Vlaardingse middenstanders is er voor die 'krant een inhoud ge groeid. die de mogelijkheid biedt voor 'n wedstrijd waaraan iedere Vlaardin- ger, groot en klein, kan deelnemen. VLAARDINGEN. Het Comité Nationale Gedenkdagen heeft het vol gende programma samengesteld ter gelegenheid van de viering van de ver jaardag van H.M. de Koningin. Van 8.00 tot 8.05 uur klokgelui. Van 8.30 tot 16 uur zijn er op twee terreinen aan de Floris de Vijfdelaan (Westwijk) basketbalwedstrijden. Van 9—9.30 uur: voor het stadhuis door Vlaardingse schooljeugd. - Van 912 uur: Rondom het Kolpabad wielerwedstrijden en kinderspeler, in de Diepenbrockstraat. Van 10—11 uur: Nationale bijeenkomst in Grote Kerk. Tijdens de middagpauze zal de stads- beiaardier Cor Don op bet Oranjecarrxl- Ion van 12 tot 13 uur bekende volks liederen ten gehore brengen! De goochelende clown „Barthiey" zat tussen 14 en 17 uur de jeugd vermaken op de Schapenweide aan de Van Hogen- dorplaan. D>e buurtvereniging .Beatrix houdt de door haar georganiseerde kinderspe- I enin de Diepenbrockstraat van 1416 u. In. dc muziektent van het Hof wordt van 14.3016 uur een kinderprogramma gebracht, dat onder leiding zal staan van Carla Flink. Het muziekkorps van het Leger des Heils zal tijdens een mars door de stad een bezoek brengen aan de inrichtingen van de bejaarden (van 14.3017 uur). Op het Liesveld zal van 15.3017.3U uur een gezellig middagprogramma worden gebracht met een gevarieerd programma. Van 16 tot 17.30 uur zal het orkest „La Bella Musica? optreden aan de Binnensingel, tussen Verploegh Chasse- plein en de Hogelaan. Voor de liefhebbers is er van 17.15 tot 17.30 uur een kringloop op de Hofsingel. Leden van de kernploeg van de Ne derlandse Schaatsenrijdersbond zullen pp de Binnensingel schaatsdemonstraties vertonen op de rolschaats. Ook in de avonduren is ér genoeg te beleven en wel in hét Hof waar een bijzonder feestprogramma is samen gesteld. HOEK VAN HOLLAND. Ia het gym nastieklokaal te Hoek van Holland héb ben. zeventien kandidaten dezer dagen het examen „Eerste Hulp In Oorlogs tijd" afgelegd. De kandidaten zetten met dit examen dc kroon op hun werk van twee lange winters. Be geslaagden, zul len indien dit nodig blijkt te zijn, wor den opgeroepen als medisch team van de dienst Bescherming Bevolking, De wijze waarop de kandidaten hun examen aflegden, dwong de bewondering af van vele van de examinatoren. Naar verluidt heeft deze Hoekse ploeg, die door dokter J. J. van Lonkhuyzen is opgeleid, een aanmerkelijk betere pres tatie geleverd dan vele ploegen uit de omstreken van de. Rotterdamse wijk. Alle kandidaten slaagden. Gehuwd: P. A. Tuitel, 27 jr. en E. M. Andriessen, 17 jr. Geboren: Esther, d. v. W.-de Vries en H. Ootjers, Maassluis; Florus J., z. v. F. J. van den Berg en M. Muller; Mi- chiel J. z. v. M. J. van Schie en E. A. de Wilt; Dirk, z. v. J. W. H. van den Bergh en M Noorlander; Catharina, dr. v. L. P. van Est en M. A, Schneider, Enschede. Overleden: J. van Rij." 75 jr.,echtg. van A. E. Kooijman., VLAARDINGEN. In verband met de viering van Koninginnedag zal op maandag I mei geen huisvuil worden opgehaald. MAASSLUIS. Aan het op 20 april gehouden landelijk verkeersexamen voor voortgezet onderwijs, werd te Maassluis deelgenomen door dc afd. V.G.L.O. van de Groen van Prinsterer school. In totaal namen 39 leerlingen aan het examen deel. Hiervan slaagden er 34, waarvan 15 met lof. De geslaagden zijn; Annie v. d. Velde. Cobi van Driel. Jannie van Assen, Mieke Jordaan, Nel lie Stigter. Annie Molendijk. Janneke van der Hoeven. Joke de Jong. Leo Kolenbrander. "Wim Oosterlce. Ditta Noordzij, Tjitske Prins. Sienie Hollaar, Adrie v, d. Hoeven. Cobi van Antwer pen, Wim v. d. End, Dora Voordendag, Trijnié de Vries. Jacob v, d. Hoéven. Aldert Bergwerff, Kees Voshol, Frans Wijnhorst. Klaas van Gelderen, Marrie Molendijk. Corry Prinsen,- Loek Brobbcl Daan Koek, Bert van der Meer, Hen Dubbeld, Louw Robbemond. Wirn v. d. Hoeven. Maarten Boxhoom; Piet van 't Hof en Reijo de Lange. De eerste 15 zijn geslaagd met' lof. MAASSLUIS, Het wagenpark van de dienst van gemeentewerken is uitge breid met een zeer moderne rol trommel- vuilnisauto. De snelle groei van het inwonertal van Maassluis vroeg voorzieningen, omdat het bestaande materiaal niet meer vol doende was om het ophalen van vuil on gestoord te handhaven. De keuze is 'fce- vallcn op een z.g. perswagen met eett capaciteit van circa 1.000 emmers. Een groot voordeel is. dat het grove vuil ook in de wagen kan worden ge stort. Dit vuil wordt als het ware ver pulverd en tot kleine- delen terugge bracht. Het geheel wordt door middel van een hydraulisch gedreven transport- inrichting naar het eigenlijke perstoestel gebracht. In dit apparaat wordt al het vuil samengeperst en naar de laadbak getransporteerd. De mate van samenpersing kan wor den gecontroleerd door een inspectieluik aan dé rechterzijde van de wagen. Bo vendien is een v e i 11 gh e id s i n r i c htirvg aan wezig. welke automatisch overbelasting voorkomt. Het stuiven is tot een mini mum beperkt, daar het vuil onmiddellijk naar de persinrichting wordt gebracht Het laadvermogen bedraagt met een toelaatbare voorasbelasting vier ton en een achterbclasting van acht-ton. D» beeft bii de verschillende proeven, die genomen zijn uitstekend voldaan. Hij heeft een aanschaffings waarde van 43.000,en betekent in1 al le opzichten eert grote aanwinst voor de afdeling reiniging van de dienst van ge meentewerken. MAASSLUIS. In de nacht van don derdag op vrijdag hebben ongenode gas ten een bezoek gebracht aan het kan toor van de ontvanger der rijksbelas tingen. De inbrekers hebben getracht de brandkast open te breken, doch zijn hier niet in geslaagd. Overigens zou hun dat ook al niet veel baten hebben opge leverd,- omdat 's nachts geen geldsom- men van enige betekenis in het kantoer worden achtergelaten. Dc politie van Maassluis stelt een onderzoek in. Op haar tweede en taatste concert van dit seizoen bracht de Koninklijke Orkestvereniging ..Symphonic" onder leiding utm haar zeer bekwame diri gent Louis Stotijn maandagavond in dc uitmuntend bezette Riviérahal de pre mière van de Cassazione op. 33" van de Rotterdamse componist Jan Masséus. Het werd een alleraangenaamste ken nismaking met dit werk, want het bleek zowel wat de vorm als de inhoud be treft, compositair beschouwd zeer ge lukkig te zijn geconcipieerd. Masséus hanteerde in deze partituur niet alleen een „verstaanbaar" hedendaags klank idioom, doch ook wist hij een aantrek kelijke melodiek te realiseren, een me- lodiek, die het karakter van de lichte muziek niet schuwt, doch altijd op het juiste moment een dermate inventieve wending neemt, dat er nimmer sprake kan zijn van een alledaags muziekje. Deze partituut blijft dan ook ondanks haar sjcurankelende inhoud steeds ge- vrijwaard van goedkope effecten cn me de floor haar zeer vindingrijke instru mentatie is zij zeker het uitvoeren en beluisteren waard. Syrnphonia gai blijk er zijn beste krachten aan te hebben gewijd",en het resultaat was wel zeer prijzenswaardig. Want al mocht dé licht voetigheid -zoals bijvoorbeeld in de wals een enkele maal afwezig zijn, over: het geheel - genogaen kwam deze muziek stellig klankvol tot klinken. Het concert, dat gegeven werd ten ba te van de Vereniging „Zoekt het Verlo rene" en de Stichting „De Heuvel", stond gezien het feit. dat hier amateurs aan het woord waren trouwens bijrvoort during op een zeer verdienstelijk peil. Het programma werd direct al met veel muzikaal élan geopend met de uit voering van Schuberts Symphonic no. 5 in Bes gr. t Natuurlijk kon men zich het klankbeeld van deze zo open kUn- kende partituur doorzichtiger denken doch dit nam niét weg. dat er in deze fraaie melodieuze muziek een prijzens waardig musiceerp'eil bereikt werd. Dit was ook, zij het dan in een wat minde re mate, het geval in de tot slot uitge voerde (overigens wel zeer zware eisen compositie „Impressions d Ita.ie van Charpentier, waarin wel iswaar niet alle soli even welluidend tot hun recht kwamen, maar waarin ook veel goeds viel te beluisteren. Hierbij is een woord van. lof voor de inleidende cello-solo, die een zeer talentvolle ver tolking genoot, zeker op zijn plaats. De bariton Bernard Kruysen was so list in Mahlers ,,Lieder eines Fahrenden Gesellen Deze cyclus liederen eist wat de voordracht betreft reeds een bij zonder artistieke begaafdheid van de vertolker, om dan maar niet te spreken van de vocaal-technische eisen, die de ze compositie stelt. Want behalve de uiterst moeilijke intonaties wordt ook JA' WELK LAAD lopen meer runde reu dan mensenZo luidde een van de vragen tan een quiz die maan dagavond in het Rijnhotel onder lei ding tan Flip van der Schalie en Nel vin Dcurscn voor slagers en andere vaklieden uit de vleestcereld tverd ge houden. Laat nou een mevrouw op die vraag antwoorden: ,Jn Nederland lijkt me". Kijk, dat vondik nou niet aardig van die meeroutv. Zoiets zeg je niet hardop. Dat denk je hooguit. Maar oprecht was het in ieder geval teel van dia mevrouw. Een andere vraag Ivoor intellectuele vleesmensenluidde: „Wanneer werd voor het eerst vlees in blik ge maakt?" Het juiste un'womd op deze vraag teas: „In 1810". Wist u dat niet? Non, dan een wat gemakkelijker vraag: .Jloeveel plakjes eet je op de nuchtere ma/tg?" Misschien denkt u wel een stuk of tien plakjes, maar dan hebt u het helemaal mis. Tiet is precies nul plakjes. Even diep naden, ken, dan krijgt u hem wel door'. Hel duurde tamelijk lang, voordat de prijswinnaar uit de bus kwam. Dat was dan de heer F. van de Graaf uit de. Escampstraal in Overschle. De heer Van de Graaf moest het getvicht. raden van een kwart koe, die als prijs zou worden uitgereikt. De heer Van de. Graaf had geraden: 55 kg en 2 ons. Dal was het tvelistvaar niet pre cies op de hop maar erg ver was hij er toch niet naast. Toen ik de win naar van de .fldilervaeC' even later ontdekte, deed hij al zijn best om zijn prijs te verkopen aan een slager (zelf is de heer Van de Graaf verkoper). De slager bood hem er J65 voor- en daarmee ging de heer Van de Graaf prompt akkoord. Met een handklap werd de transactie bezegeld.... Jammer, dat u niet aanwezigkon zijn op deze populaire voorlichtings avond voor de slagers (en vleestce reld). De slagers en ik niet min der hebben zich buitengewoon ge amuseerd. En bovendien veel geleerd. Daar waren dan eerst al die twee films „Leven in overvloeden ,£000 per, dag". „Leven in overvloed' ging over de belangrijke plaats die de in blik verpakte artikelen'in onze razend snelle tijd hebben ingenomen. We teer den er nog eens extra op geattendeerd, dat de opvatting: blikgroenten bevat ten geen vitaminen eett bakerpraatje is. Ik durf dat nietlegen tc spreken, maar om nu te zeggen, dat er niets boven blikgroenten gaat, nee, daar doe ik ook niet aan mee.... „5000 per dag" sloeg op hel aantal varkens, dat dagelijks in een groot Amerikaans bedrijf voor de consump tie gereed gemaakt wordt. Ongetwijfeld voor slagers erg interessant, maar voor wat overgevoelige mensen ook wel eenbeetje zielig" om al die beesten lustig te zien binnentrippelen in de fabriek en ze een paar uur later verpakt in blikjes er weer te zien uit komen. Maar hel broodje ham zal er niet minder lekker om smaken.... van de stem een omvang geëist," waar aan slechts de grootste vocalisten ver mogen te voldoen. Zoveel temeer daarom viel het optre- den van. Kruysen te waarderen, want ofschoon hij de literaire inhoud nog wat te voorzichtig benaderde, bleken zijn vocaic kwaliteiten van een opvallend goed gehalte, kwaliteiten derhalve, die ongetwijfeld grote beloften voor de toe komst inhielden. Terecht dan ook viel de zanger een ovationeel succes ten deel, en daarin deelde verdiend het or kest Want ofschoon de begeleiding dik wijls wat aan de luide kant was klonk deze over het geheel genomen muzikaal beschouwd zeer acceptabel- Bij Boéie's Scheepswerven Ie Boines Is maandagmorgen de eerste staien be kisting Ie. water gelaten' voor een kel- dercaisson, die ais fundering zal dienen voor de oprit van de Van Bricuenoord- brug. Het was een log stalen gevaarte van 415 ton. waarvan de stapelloop bo* ven verwachting goed verliep. De stalen mal voor deze eerste cais son er komen er nog vier na deze is 20 x 56 meter groot en 11.50 me ter hoog. Die van de kelderpljler is on geveer 38 meter In het vierkant én 19 meter hoog. Ze worden drijvende naar het werk gesleept en worden daar on de bodem geplaatst en met eement- snbstontles gevuld. Met haar 1300 meter wordt de Van Brienauoordbrug een van de langste bruggen van Nederland. Rijkswater staat besloot tot een constructie op pij lers van 49 meter in verband met tie slechte bedérft toestaild" langs de Nieuwe Maas. De keuze viel daarom op een caissonfunderlne. een constructie, wel- ke ongebruikelijk.,is bij de bouw van bruggen Iri Nederland. De caissons zijn logge betonnen bakken, cïïe op het maaiveld pf de rivierbodem werden neergezet en daarna door het eigen ge wicht en door het ontgraven van grond in de bodem snijden, een handig tech nisch foefje, waarop de ingenieurs van Rijkswaterstaat terecht trots zijn. Radlo-AIgiers heeft gemeld, dat generaal De Poaitly in Algiers is ge arresteerd. De Franse minister van Voorlichting. Terrenolre, heeft tot verslaggevers ge zegd, dat de militaire opstandelingen generaal De Pouilly hebben gevangen ge- «««en hoewel „ex-generaal" Challe, de leider van de opstandelingen, hem een vrijgeleide had beloofd. Generaal De Pouilly Is de comman- dant van de Franse troepen In bet Westen van Algerië. H(j Is trouw gebleven aan generaal De Gaulle.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2