éL: „Doorbouwen" zij de leus Nationaal judo-toernooi junioren geslaagd voor 1 Van Oldenbarneveltpenning aan ir Ernste uitgereikt Zaterdag Vlaggetjesdag in Vlaardingen esebeei Actie „Harpe Davids" vlot van start gegaan Feestelijke opening van gebouw gemeentewrken BEDFORD Wegens verdiensten voor Rotterdam Stuwkracht hij industrialisatie en voorbereiding Europoortplan Voetbalcompetitie van L. en V. WATERWEG Enorme belangstelling Opèning Ouderavond Geref. kleuterschool Chr. middenstanders vergaderen Schiedams politienieuws Vlaardings politienieuws Nodig door groei van Rozenburg Gouden bruiloft .c Geschenken aan Stimulans Niet gunstig? Overhandiging Hoek van Holland Stof f elij k overschot 3(: aangespoeld TROUW Maandag 15 mei 1961 SCHIEDAM Onder grote belangstelling van gemeentelijke en kerkelijke autoriteiten is zaterdagmiddag om 3 uur het gemeente centrum „De Rank" in Kethel geopend en daardoor werd het voor de Hervormde gemeente te Kethel een ware feestdag. Immers werd in de avonduren nogmaals een bijeenkomst gehouden, waar de ver schillende jeugdverenigingen en andere afdelingen geschenken aan boden, waaruit overduidelijk kwam vast te staan, dat allen bijzon der enthousiast waren over dit gebouw, dat in de komende maanden en jaren het kerkelijk- en verenigingswerk in Kethel onderdak zal verschaffen. Doorg Advertentie Burgerlijke stand vau Schiedam 112 itr. Uitvoering Leger de? Heil? IN DE Burgerzaal van het Rotterdamse stadhuis is vrijdagmiddag in aanwezigheid van talrijke genodigden door de burgemeester van Rotterdam mr. G. E. van Walsum de Van Oldenbarneveltpen ning uitgereikt aan ir, J. W. Ernste in vertand met diens aftreden, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, als directeur van de Shell-bedrijven in Pernis. De heer Ernste, aldus de burgemeester, ontvangt de penning op grond van zijn werkzaamheden in Rotterdam. In maart 1951 nam hij de leiding van het bedrijf in Perms over. De periode van tien jaar is voor de heer Ernste lang genoeg geweest om hem de mogelijkheid te bieden zich tegenover Rotterdam bij zonder verdienstelijk te maken. Openbare les C.T.S. Met de druk, die ir. Ernste ach ter deze zaak heeft gezet is in elk geval bereikt, dat deze al behoor lijk op gang is. Maar het heeft er wel wat van, daar het buitenland niet stil zit, dat het klimaat voor een onderneming als deze niet he lemaal gunstig meer is als enkele jaren geleden. H.W.VAN G0RP& ZONEN VLAARDINGEN. De Sport- commissie van de C.J.V. „Liefde en Vrede" heeft voor haar leden ook dit jaar wederom een voet- baltoumooi georganiseerd, dat evenals de voorgaande jaren ge speeld zal worden op het sport- veldeneomplex aan de Zuidbuurt- seweg. ROZENBURG Op vrijdag middag omstreeks half vier was het grote ogenblik voor de op- souwwerkzaarnheden van Rozen burg aangebroken. Op dit mo ment werd namelijk het nieuwe gebouw van de pas een half jaar oude dienst gemeentewer ken in gebruik genomen. Met het omdraaien van de sleutel en het openen van de deur verrichtte 4e echtgenote van de burgemeester van Rozenburg de enige officiële daad die bij deze feestelijke ge beurtenis te pas kwam. Hoekse huisvrouwen Ds. J. P. de Bruyn opende Kethels nieuwe wijkcentrum De bouwcommissie heeft (mis scfaien helaas) echter moeten aanho ren, dat men er met dit gebouw nog niet is, en dat eigenlijk geen week gewacht mag worden alvorens aan een tweede gebouw te gaan denken, want Kethel breidt zich steeds meer uit en de nieuwelingen zullen in de toekomst hij duizenden deze woonwijk komen binnenvallen. In zijn welkomstwoord was de wijk- predikant van Kethel, ds. J. E. L Brummelkamp met trots en dankbaar heid vervuld over het resultaat van zo veel voorbereidingen, geldwinningen, plannings «n bouwactiviteiten. Dankbaar ook aan Hem. .Die hierop Zijn zegen heèft willen geven. Ds. 'Brummelkamp hoopte, dat de ou de Dorpskerk zijn waarde zou blijven behouden, doch vond, dat nieuwe buur ten om nieuwe gebouwen vragen en sprak de wens uit, dat goede ranken te voorschijn zullen komen en dat het ker kelijk leven in Kethel vruchtbaar, zal mogen voortleven tot eer van God. Na het zingen van psalm 100 was het woord aan de voorzitter van de Bouwcommissie, Ouderling-kerkvoogd de heer K. H. Hoogerhuis jr., die zich ver heugde zovele autoriteiten te mogen verwelkomen. De ere-gaSten van deze middag waren ds. J. P. de Bruyn uit Groningen en diens echtgenote. Ds. De Bruyn heeft n.l. destijds- de stoot gege ven waaruit tenslotte de werkzaamhe den voor „De Rank" zijn begonnen, waardoor hem de eer te beurt viel de officiële^ opening te verrichten. Met name noemde spreker wijlen de heer J. Horvath, die een groot aandeel heeft gehad.in de voorbereidende be sprekingen in zijn functie ais stede- bouwkundige. Spreker was dankbaar voor de vele geschenken, zoals deelektrische klok, de terrasparasols, het embleem „De Rank" -en een vlag,'namens de N.C.V.B. BijhHdride vari aè-heep Joh. van" "Pelt werttwde prettige .verhouding tussen de architeclan de hgftr, J. ..van .der Vlis, en .spreker «n de bouwcommissie geroemd en werd deze als een unicum genoemd in de. bouwwereld. De voorzitter van de kerkvoogdij, de heer P. Poot had de grootste bewonde ring voor de heren architecten en be dankte voorts «en grote rij van instan ties voor de totstandkoming van dit ge bouw, waarvan reeds nu van alle kan ten veel lof was ontvangen. Eerst na al deze toespraken brak het moment van de officiële opening aan, waarvoor de- end-predikant van Bethel, ds. J. F. de Bruyn het podium betrad. Zonderomwegen wimpelde ds. De Bruyn alle loftuitingen af die aan zijn adres waren-gesmaakt en schoof bij al le verdiensten op de Hervormde ge meente te Kethel, die dit gebouw door haar ijyer op; deze dag aan zichzelf cadeau kon doen. r Spreker hoopte, dat de geest, in het .gebouw en In de gemeente goed 'zon zijn,* -want alleen dan kan het goed 'gaan. ,',Dan zal het gebouw n vele Ja ren voortreffelikke diensten kunnen be wijzen." Met een- rnk aan het toneelgordijn vönd. de officiële opening plaats en na dat rde .gordijnen, geopend waren zagen vele aanwezigen(de zaal was geheel gevuld) de symbolische afbeelding van de werkza'aftdieden, die dit gebouw krijgt te vervullen. De eerste spreker na deze opening was wethouder Th. J, L. v. d. Berg, die met grote vreugde in het hart zijn waardering uitsprak voor hetgeen in dit gebouw tot stand is gekomen en hij verheugde zich erover, dat de naam van wijlen J. Horvath in dit verband was genoemd, met wie de wethouder in Kethel vele lezingen had gehouden hierover. „Na zware arbeid is het zoet rus ten", aldus wethouder V. d. Berg, die vervolgde met „Er is evenwel geen sprake van rusten,want in 1965 zuilen er weer 1200 huizen aan Kethel zijn toegevoegd en deze vrucht „De Rank" smaakt naar meer. Laat er niet weer tien jaar over heen gaan alvorens een nieuw ge bouw tot stand zal gekomen zijn." 's Avonds om acht uur werden de SCHIEDAM De Gereformeerde Kleutetschool Nieuwland houdt op dem- derdag 18 mei een Ouderavond in Be bovenzaal van het gymnastieklokaal van de B.LO.-school aan de Dr. Kuyperlaan Het Hoofd van deze kleuterschool, mej N. v. d. Berg zal ra haar openingswoord een praatje houden ovei,,K mderreacties op de kleuterschool", waarna mej H Moerman met een vraagtekenprogramma voor de dag zal komen Na de pauze zal de heer T. \an Loenen. lid van de A F K te Schiedam, een aantal dia's vertonen, die onlangs op de kleuter, school zijn opgenomen. De heer G. H Veen zal door middel van een band recorder ?mi medewerking aan deze ouderavond verlenen Ds. P. J. de Bruyn verrichtte zaterdag te Kethel de officiële opening van het Nederlands Hervormd kijkcentrum ,JDe Rank". openingsfestiviteiten voortgezet, waar bij vooral ook de jeugd van Hervormd Kethel naar voren trad en met vele geschenken de gemeente overlaadde. De oecumenische gedachte kwam wel zeer tot uiting, toen de Ned. Christen Vrouwen Bond een vlag overhandigde, waarvan het ene eind door een Her vormd. Ijd werd vastgehouden en het andere door een Gereformeerd lid. De symboliek van „De Rank" die aan de voorgevel van het gebouw was bevestigd, weid door zes jeugdigen overgedragen, die elk een letter hier van droegen. SCHIEDAM Het op Hemelvaarts dag in de Sportschool Keinier Huls- ker gehouden Nationaal Junioren Ju- SCHIEDAM. De Christelijke Mid-* denstandsvereruging Schiedam gaat, haar activiteiten voortzetten niet een vergadering op woensdag 24 mei in het Gereformeerd Jeugdhuis. Op deze vergadering zal de heer W. D. van Dijk een lezing houden over het onderwerp: „Hoe zorgt de zakenman voor de toekomst?" Deze lezing zal worden geïllustreerd met een speciaal hiervoor gemaakt filmpje, dat de titel draagt: „Afspraak met de toekomst". Na de pauze zullen de volgende films worden vertoond: „Onze Kroonprinses in de West" (kleurenfilm), „Naar de sneeuwtoppen op de evenaar" en „Glas", welke laatste films eveneens üekleurd zijn. Aanvang van deze avond 8 uur. SCHIEDAM.' Geboren: Niesje d. v. P. Verboon en N. Hitman; Linda d. v. P. J. C. Heyster en G. J. Bijl; Johannes F. z. v. J. Vink en C. JF. A. van Dun; Ellen d. v. A. J. H, Prasser en J. Lalleman; Maria J. J. d. v. K. van' der Laan en H. M. Eras: Jacqueline N. d. v. G. de Beauvesier Watson en M. H. Pijnacker: Aldo H. z. v. W. L. Eisma en W. A. Reeser; Antonie z. v. J. Dontje en H. Kooijman; Hendrika A. M. a. v. P. D. ikxssse en A. G. Zondag. overleden: 11 G. H. Hengst 73 jr. Ir» 122 - 1 42 - 145-155. - 70S I» do-toernooi heeft door de 221 inschrij vingen en* de grote publieke belang stelling een goede indruk gewekt en mag dan ook volkomen geslaagd ge noemd worden. OpvaEend was, dat de Judoclub Gou da dit keer met haar 46 deelnemers slechts één prijsje won, terwijl deze vereniging anders de meeste prijzen in de wacht sleepte. De vereniging „Maassluis" daarente gen kwam-bijzonder verrassend voor de dag en boekte het ene succes na het andere. De aeht inschrijvingen van Maassluis leverden hen liefst drie eers te prijzen op. Vermeidingswaard zijn de prestaties van Firet uit Maassluis, die al zijn par tijen met volle punten wist te winnen en Jos Kok uit Dordrecht, die met gro te variatie zijn partijen won. Bij de gele- en oranje-band zwaarge wicht kwam V. Roon (Maassluis) tot een waza-ari-overwraning op V. d. Leer uit Zeist, terwijl Firet (Maassluis) bij de groene banders Tommei (Ede) ver sloeg op beshssïng van de scheidsrech ter) in de afdeling blauwe banders won hij "van Budding (Ede) met Tsuri-komi- goshi. De Vlaardinger De Bruine verloor van Kok (Dordrecht) en bij de bruine banden versloeg de Schiedammer Sto ker zijn tegenstander Budding uit Ede. De prijzen bestonden uit bronzen beeldjes, die een schouderworp tot uit drukking brengen. SCHIEDAM Op eerste Pinksteidag zal de kapel van het Leger des Heils o 1 v haar dirigent, de heer A van Gulik een concert geven op het podium van de Plan. tage, welk concert zal duren van half vier tot vijf uur Na de opemngs-hymne B.T.E 234 zal het volgende programma worden afge werkt: Mars „To Regions Fair"; Suite „The Radiant Youth"; Cornetsolo „Ju bilate": Menuet „Quintette m E, Bocche- rini"; Mars „Glorious Liberation"; Selec tie „The Blood and Fire Flag"; Selectie „Charmals of Blessing"; Tone Poem „Where Duty Calls": Selectie „The Gospel Singer"; Selectie „On the Way Home" en de Mars „The Kmg's Musicians", waarna de Slothymne Supl. N.B. 175 het pro- gramma zal besluiten. Een wandelploeg van de reserve- politie van Schiedam heeft onder leiding van brigadier C. van Veen deelgenomen aan de tweede Prinses Beatrixwandel- tocht m Haarlem, ten bate van het Prin ses Beatnxpoliofonds georganiseerd. De Schiedammers boekten fraaie successen want er werd een eerste prijs gewonnen. Hierdoor is de wisselbeker voor de twee de maal in het bezit gekomen van Schie dam. Ook is er nog een groepsbeker ge wonnen. De gemeentelijke plantsoenendienst heeft het opslaan van tentjes op de speel weide tussen de huizenblokken voortaan verboden. Deze tentjes worden meestal provisorisch in elkaar gezet en met grote spijkers of stokken als haringen in de grond gezet. Daar kinderen deze haringen meestal in de grond laten zitten wordt grote schade aangericht aan de maai- machines. De gemeente Schiedam heeft zo al voor honderden guldens schade ge had aan de machines. Op de kruising van de Burg. Knap- pertlaan en de Jac. Catslaan heeft zater dagmiddag een aanrijding plaatsgehad. Een driewielig motorvoertuig, bestuurd door de heer J. M. en de bromfietser J. G. kwamen met elkaar in botsing. Doordat zij het rijwielpad blokkeerden is ook mej. J. M. P. met haar bromfiets tegen hen opgereden. Zij viel en daar zij over pijn in de rug klaagde is zij naar het ziekenhuis gebracht. Vannacht om 1.30 uur is door de Schiedamse politie een man aangehouden, die op de Grote Markt op verdachte wijze aan de daar geparkeerd staande auto's morrelde. Het bleek de 21-jarige Deense zeeman K. D. H, te zijn. Hij had m zijn zak een rijbewijs, afkomstig uit de auto van de heer -Q.< v. G,, alsook een, rol isolatieband, een zonnebril en een doosje sigaretten, eveneens uit die auto afkom stig. Voorts wegden grote krassen aan getroffen op de auto van de beer G. v. G., en ook op die van de heer J. J. De 20-jainge Griekse zeeman, D, S. P. is zaterdagm'ddag om 3.15 in de Stad- ihouderslaan met een gehuurde auto tegen een lantaarnpaal opgereden, waardoor paal zowel als auto zwaar beschadigd werden. De jongeman, die aan boord poetser is, had van de tweede stuurman, die bij een Vlaardingse garage een auto had gehuurd, opdracht gekregen om de wagen glimmend te poetsen. Van deze gelegenheid heeft hij gebruik gemaakt om met de auto te gaan rijden. Het 13-jarig meisje M. J.-Z. miste zaterdagmiddag haar armbandhorloge dat zij in Bad Groenoord in een badtas had laten zitten. De heer K. F. deed aangifte van de vermissing van twee fietsen van zijn zoons, die onbeheerd in de buurt van Bad Groenoord waren neergezet. De heer J. D. K. is zijn fiets kwijt geraakt, die hij op het stationsplein had neergezet. Zijn activiteit hangt samen met een ingrijpende verandering, die zich ra de structuur van de haven heeft voltrok ken. Was de Rotterdamse haven zoor de oorlog voornamelijk transitohaven, daarnaast is zij thans in belangrijke mate industriehaven geworden. Dat is belangrijk omdat het een hoogst waar devolle correctie is op de eenzijdigheid, die de haven in het verleden kenmerkte. Dat dit werkelijkheid geworden is, aldus de burgemeester danken wij aan de industrialisatie van ons land, die na de tweede wereldoorlog is ingezet. Een uiterst belangrijke bijdrage tot deze in dustrialisatie vormen de raffinaderijen en de daarmee samenhangende petro chemische bedrijven m het Nieuwe Wa terweggebied. In 1951. het jaar waarin de heer Ernste het bewind in Pemis overnam, aldus de burgemeester, bedroeg de ver werkingscapaciteit van de raffinaderij 6.000.000 ton en in 1960 15.000.000 ton. Binnen een periode van 10 jaar dus werd de capaciteit meer dan verdub beld. En de opslagcapaciteit, die toen men in 1936 in Pernis begon 600.000 m3 bedroeg, was in 1960 4.700.000 m3. De heer Ernste mag met recht trots zijn, aldus mr. Van Walsum dat de raffinaderij in Pemis de grootste in Europa is. Hoewel deze uitbreidingen niet aan de heer Ernste alleen te dan ken zijn, staat het buiten twijfel dat er heei veel het gevolg is van zijn per soonlijk Initiatief. De ontwikkeling zou naar alle waar schijnlijkheid minder omvangrijk en minder snel zijn geweest, wanneer de stuwende kracht van de heer Ernste ontbroken zou hebben. Zo hebben wij hier weer, aldus de burgemeester, een sprekend voorbeeld van wat inzicht, overtuiging, strijdbaar heid en energie van de enkeling vermo gen. De heer Ernste heeft overigens 2ijn activiteit op dit punt niet beperkt tot zijn eigen onderneming. Door zijn ad viezen beeft hij ook de vestiging van andeien gestimuleerd, terwijl hij door zijn gehele optreden een krachtig pleit bezorger is geweest voor de mogelijkhe den. die het Nieuwe Waterweggebied biedt. Tevens heeft hij een hoogst actieve rol, hoofdzakelijk achter de schermen, gespeeld bij het tot stand komen van het Europoortplan. Dit plan is naar voren gedrongen of Huur 17.— pm. met recht van koop Beukeisdijk 21, R'dam - tel. 54945 Speciale aanbieding 398. SCHIEDAM. „Actie Harpe Davids 19211961" vermeldden zaterdagmiddag eén* zevental spandoeken, die aan de In woners van Schiedam te kennen moesten geven, dat deze stad voor twee weken in het teken zal komen te staan van de Instrumenten-actie, die momenteel voert en waarby het de be- doeling van het aetie-comite is om deze Christelijke Muziekvereniging bö haar 40-Jarig bestaan op 5 juli nieuwe instru menten te schenken. r Reeds vorige week schreven we uitge breid over de moeilijkheden, die „Harpe Davids" tijdens de oorlogsjaren heelt meegemaakt. Welnu, de actie begon zaterdagmiddag om twee uur, toen zeven bepaalde pun ten'in even zovele v/ijken de verkopers <sters) startten, en vooropgegaan doormu- ziek of trommelslagers de aandacht van heel Schiedam vroegen, want alleen dan zal deze actie -kunnen slagen. Het actie-comité gaf het goede voor beeld, want naast de chauffeurs van de wagens met koffie en stroopwafels zaten de leden van het comité. De ijverige voorzitter van dit comité de heer P. J. Stam geneerde zich niet om in de wijk Nieuwland voorop te lo pen, voor „Harpe Davids" dat met haar medewerkers deze grote wijk voor haar rekening nam. Penningmeester, de heer A. Ballijns volgde de groep van Animo, die Kethel voor haar rekening had genomen en deze beide heren waren na vier uur van actie zeer tevreden over het verloop in hun wijkciii Evenwel had we ook een gesprek met enkele leden van „Harpe Davids", o.a. met de jubilerende M. v. Bommel en voorzitter L A. Alebregtse, die uiteraarl Jeeggespeeld" in het gebouw voor Chris telijk Sociale Belangen arriveerden. Niettemin deden zij het met groot ple zier, want hun eigen belangen zijn er mede gediend. Evenwel werd gesproken, dat het wellicht effectiever zal werken, om as. zaterdag, wanneer de actie zal worden besloten, de muzikanten van „Harpe Davids" te laten verkopen en door middel van geluidswagens muziek en propaganda-woorden te laten weer klinken. Stellig zal dit tot grote resulta ten kunnen leiden. Ook In de andere wijken van Schiedam is ijverig gewerkt en toen wij 's avond» Informeerden naar de huidige stand, kon men mededelen dat men zeker niet on tevreden was, maar dat de grote klap toch au. zaterdag zal moeten vallen. Dan zullen nog meer muziekkorpsen hun me dewerking verlenen en zal het comité le ring hebben getrokken uit enkele orga- nisatiemoeilijkiteden, die j.l. zaterdag voorkwamen. In de komende dagen zal deze actie op velerlei manleren worden aangewak kerd, waarna „Harpe Davids" en het ac tieve huldiging»- en actie-comité er op rekent, dat de slotfase zo verrassend zat zijn, dat alle verwachtingen zullen wor den overtroffen. VLAARDINGEN Dat het zater dag in Vlaardingen druk zal worden en wel in het bijzonder rond de Ko ningin Wilhelminahaven staat reeds hij voorbaat vast, want dan is het immers Vlaggetjesdag 1961 en dat betekent feest in Vlaardingen. Ai maandenlang heeft het Comité „Vlag getjesdag" aan de voorbereidingen gewerkt om het programma in kan nen en kruiken t ebrengen en thans is het zover, dat deze geheel rond zijn. Het accent valt dit jaar op Scheve- aingen, zodat een afvaardiging van vier personen Vlaardingen zal vertegen woordigen in deze badplaats, waar za terdag namelijk de vissersklederdrach ten van heel Nederland bijeen zullen zijn. Zestien vissersplaatsen Marken, Vo- lendam, Urk, Huizen, Yerseke, Veere, Arnemuiden, Hindelopen, Makkum, Kat wijk, Noordwijk, Zandvoort, Bunscho ten, Spakenburg, Stellendam en Vlaar- gen sturen een echtpaar met twee kin deren, of twee paren in hun traditione le klederdracht naar Scheveningen. Een gevarieerd programma zal het verblijf van vele stadgenoten aan de Koningin Wilhelminahaven te Vlaardin gen, tot een genoegen maken. Om half drie maken 4 muziekkorpsen een stertocht door de stad, om omstreeks 4 uur te arriveren aan de Koningin Wil helminahaven, waar de korpsen zich zullen opstellen tegenover het schip van Fer van Schoor, de schipper, die voor de derde maal de prijs voor de best verzorgde haring van de Vlaardingse vloot heeft gewonnen. Daarna zal de voorzitter van het Co mitp „Vlaggetjesdag" de heer P. de Goede, een toespraak houden. Onder de tiel: „Liedjes van de ze- SCHIEDAM De Christelijke Tech nische School houdt op dinsdag 16 en woensdag 17 mei in haar lokalen aan de Nieuwe Damlaan openbare lessen voor de ouders van de leerlingen. Deze lessen zullen gehouden worden des avonds van 7 tot 9 uur. SCHIEDAM. Met een inleiding van het hoofd Dienst Sociale Verzorging voor de A-kring, de heer D. Triezenberg, werd vrijdagavond in de grote zaal van ge bouw Irene voor de helpsters van dé Dienst Sociale Verzorging op een ge- luisdband een hoorspel gegeven, getiteld „Het kwam onverwacht". Het hoorspel duurde anderhalf uur. Er werden ook nog enige films vertoond. ven zeeën van vroeger e n nu", zal Cobi Schreijer in Westfries costuum aan boord van de VL 142, met oude en nieuwe volksliederen uit binnen- en bui tenland optreden. Voorts zal een Da- mesgreep uit de Gymnastiekvereniging „Hollandia" gymnastiekdemonstraties vertonen, waarna de muziek zich zal laten horen, direct gevolgd door het tweede optreden van Cobi Schreijer aan boord van de VL 142. In afwachting van een ploeg hardlo pers met... iets, dat een verrassing moet blijven zullen vrolijke klanken ten ge hore worden gebracht. De burgemeester van Vlaardingen, mr. J. Heusdens zal aan boord van de VL 142 een toespraak houden, gevolgd door het hijsen van. de Produktschaps- wimpel. Na een muzikale hulde zal schipper Van Schoor de toespraak van mr. Heusdens beantwoorden, terwijl daarna, de heer P. de Goede het slot woord zal spreken. Tot acht uur 's avonds zal het aan de Haven gezellig blijven waarbij gram- mofoonmuziek de stemming er wel in zal weten te houden. Van acht uur tot half tien zal het ensemble „La bella Musica" musiceren. Tenslotte zullen voor het eerst in het openbaar diverse films van Jan Schaper worden vertoond, waaronder: de Vlaggetjesdagkleurenfilm „Vlaar dingen vaart uit". Tevens zal dan de schijnwerperver lichting .op de vlaggende vloot worden ontstoken, welke ook op de 2e Pink sterdag zal branden. Op dinsdag zal de vloot het ruime sop kiezen. Bij werkzaamheden aan boord van een schip in de Koningin Wilhelmina haven geraakte de 58-jarige classificeer der uit Den Haag te water. Hij werd door medearbeiders weer aan boord ge bracht en door de G.G.D. naar het Al gemeen Ziekenhuis vervoerd waar hij moest worden opgenomen. De bestuurder van een personenauto verleende op de Floris de Vijfdelaan geen voorrang aan de 25-jarige bromfiet ser C. D. Deze kwam ten val en liep daarbij een hersenschudding op. misschien beter nog naar voren ge sprongen als gevolg van de strijd, die In 1956 tussen Wilhelmshaven en Rot terdam gestreden is om de pipe-line naar hei Roergebied. Ir. Ernste is in dese strijd een waardevol raadsman voor de directie van het Havenbedrijf ge weest en hij heeft zich met alle stuw kracht achter Europoort gezet. België maakt propaganda in Duits land. Het belooft vrijstelling van grond en bedrijfsbelasting en leningen tegen 1 en 1J4 pet. rente Het stelt staatssub sidies tot een miljoen Belgische fran ken in uitzicht en biedt grond aan te gen de zeker voor het buitenland bij zonder lage prijs van omstreeks 2 per m2. Moeite met het vinden van arbeids krachten schijnt men daar niet te on dervinden Wilhelmsbnven uil het meerdere aap. ertsen, dat anders over Rotterdam zoii moeten, aantrekken en hamert daarbij ook op het aambeeld dat de Rijn over vol zou geraken en dat daarom het vervoer van olie en erts moet Horden afgeleid naar Wilhelmshaven Het wordt tijd. aldus burgemeester Van Walsum, aat daartegen stelling wordt genomen Burgemeester Van Walsum besloot zijn toespraak met de opmerking- „Gij wordt thans gehuldigd voor uw werk zaamheid te Pemis in Shell-verband Daarnaast hebt Gij nog meer voor Rot terdam gedaan. Ik denk daarbij aan uvi voorzitterschap van de E 55. aan uw lidmaatschap van de Kamer van Koop handel en aan uw voorzitterschap van de Stichting Havenbetangen Maar hoe veel waardering ivij ook hebben voor uw bereidwilligheid u voor deze zaken beschikbaar te stellen, daarom krijgt u de onderscheiding van de gemeente Rotterdam, de Oldenbarneveltpenning, met." Na het overhandigen van de penning en de daarbij behorende oorkonde heeft de heer Ernste met enkele woorden zijn dank uitgesproken voor de eer die hem te beurt is gevallen, 's Avonds werd in het Sftell-gebcruw aan het Hofplein nog een drukbezochte cocktail-party gehou den. De heer Ernste zal als directeur van de Shell bedrijven te Penus worden op gevolgd door ir. Th. P. van den Berzh die tot voor kort deel uitmaakte van de directie van Shell Italiana Spa. Zijn be noeming gaat ra op 15 mei. Burgemeester mr. G. E. van Valium teemt de echtgenote van ir. J. W. Emsta geluk. Links Ir. Ernste met de bij de Van Otdenbamevelt-penning behorende oorkonde. Advertentie ROTTERDAM, Soerweg 21-25, Til. 178600 DORDRECHT, 6eldeiozi Pad 76, Tel. 4344 Dealer voor Rotterdam en Dordrecht en omgeving Er hebben zich 20 clubs aangemeld, die in drie groepen zijn ingedeeld en wel als volgt: Groep A: De Ruyter, Piet Hein, Tromp, Bataven, Friezen, Germanen en Romeinen; Groep B: Ber- nadotte, George Williams, Eskimo's, Flamingo's. Pelsjagers en Sioux; Groep C: John Mott, Stanley Jones. L. en V. 175. Als men weet, dat Liefde en Vre de thans ruim twaalfhoriderd te den heeft, dat betekent dit, dat ongeveer een zesde van het aantal leden zich ge durende een maand zullen in- en ont spannen om elkaar te trachten de loef af te steken. Iedere groep speelt een halve compe titie, zodat men elkaar slechts een keer ontmoet. De speeltijd per wedstrijd is 2 x 25 minuten. De commissie rekent er op, dat er op de velden weer sportief wordt ge streden en beslissingen van scheids rechters worden geaccepteerd. Protes ten zullen in geen geval worden aange nomen. In het tijdvak van 15 tot 27 mei begint men om 6.45 en 7.45 uur, terwijl van 30 mei tot 19 juni de aan- vangsuren zijn bepaald op 7 en 8 uur. De sportcommissie wordt gevormd door de L. en V.-ers, H. v. d. Herik, G. van Roon, W. Sas, F. Sluimer, M. v Wit- senburg en W. Wxegers. .Alvorens men zich naar het nieuwe gebouw begaf, was er een bijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis van Rozenburg gehouden, waar burge meester J. C. Aschoff enkele woorden bij deze gelegenheid sprak. Hij memo reerde dat het voor een half jaar nood zakelijk was geworden een eigen dienst te stichten, tot dat ogenblik had men de dienst gemeentewerken met die van de gemeente Maasland gecombineerd. De grote werken die er voor Rozenburg in het verschiet lagen rechtvaardigden toen de wens op een eigen en afzonder lijke dienst. Al zijn wij verheugd met het bereikte succes met dit gebouw, zo zeide de heer Aschoff, toch zijn hier mee de moeilijkheden niet uit de weg geruimd. Ook het secretanepersoneel heeft met een ernstig ruimte tekort te kampen. Dit probleem Is thans in stu die, Ook het schoolvraagstuk heeft de voortdurende aandacht van de gemeen- autoriteiten. Dit jaar zal waar schijnlijk kunnen worden begonnen met de bouw vatt*»een nieuwe lagere gere formeerde school. Ook vraagt de huis vesting van de protestants christelijke ulo-school dringend om een oplossing Tot op heden is er in de gehele gemeen te geen enkele gymnastiekzaal. Ook hierin zal moeten worden voorzien, al- dus de burgemeester. Vervolgens sprak hij de hoop uit dat er nog dit jaar met de bouw van een nieuw en zeer nood zakelijk postkantoor zal kunnen worden aangevangen. Be bouwplannen hiervoor zijn geheel klaar, maar met enkele andere facili teiten moet nog gewacht worden. Ook is een nieuw politiebureau een uiterma te dringende zaak. Het huidige poUtie- gebouw is berekend op een totale be- zetting van drie man. Op het ogenblik heeft Rozenburg een politiemacht van vijftien mensen. Ondanks al deze moei- Iijkbeden stemdj het de burgemeester tot vreugde dat er thans weer een nieu we stap is gedaan naar de realisering van de plannen. Hij bracht dan ook al le ïof aan diegenen die hebben medege werkt aan de totstandkoming van dit ge bouw Vervolgens voerde de wethouder van openbare werken, de heer J. Goeden dorp, de aannemer C. H. J Romers die een wandschildering symbolisch aan bood, de architect en directeur van de dienst in Maasland, de heer A. Wamaar, de gemeentesecretaris de heer J. Kui per en de nieuwe directeur de heer G. Boer, het woord. In het gebouw, een in een verdieping opgetrokken geheel, gaf de kunstenaar, de heer Leen Droppert, een korte toe lichting op de wandschildering die hij hier had aangebracht. Door middel hier/ van tracht hij de metamorfose van Ro zenburg, van agrarisch tot industrieel gebied, uit te beelden. Nadat het gezelschap door de v«r-_ schillende ruimten, tWee ruim inge richte administratieve ruimten en een tekenkamer met drie tafels alsmede de directeurskamer, was rondgeleid, recipieerde het gemeentebestuur met de leiding van de dienst ter gelegen-^ heid van deze feestelijke gebeurtenis.- In de mond van de Nieuwe Waterweg: hoogte van Hoek van Holland is het ter zondag het stoffelijk overschot aange- spoeld van de winkelier G. T. uit Rotter dam, die op IS maart j.l. met zijn zwager van het Noorderboofd, waar hij aan het' vissen was, door een golf m zee werd' gespoeld en sindsdien werd vermist. HOEK VAN HOLLAND Het echt- paar P. Jansen en M. Jansen-Aantjes z*» op 18 mei zijn gouden bruiloft vieren De heer en mevrouw Jansen, -die beiden een goede gezondheid genieten lip respectievelijk 78 en 75 jaar oud. De echtelieden genieten in Hoek van Holland' en zelfs ver daarbuiten een grote bekend heid vooral door hun werkzaamheden op het terrrein van de diverse vei* emgingen. HOEK VAN HOLLAND Op zestien mei zal de heer Langelaar uit Maasslib voor de leden van de Nederlandse Ver. van Huisvrouwen twee films vertonen. Op deze sluitingsavgnd van, het seizoen zullen eveneens de echtgenoten welkom zijn. Vertoond zullen worden de films „Recht zo die gaat" en „Werkzaamheden van Hollanders aan het Suezkanaal". BURGERLIJKE STAND VAN HOEK VAN HOLLAND Geboren: Erik zn. van C. v. d. Gssg en F Huizinga; Monique M„ dr. van W. B. Slot en A, H. Knippers. Gehuwd: H. H. Julsing 31 jaar etL W. M. Voois 22 jaar. Overleden: L. Peldeivaait 54 jaar; L. A. Bergwerf (Rotterdam).

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2