Schiedamse Vrijwillige Brigade had contactavond Vele diefstallen opgehelderd door aanhouding van vier inbrekers Introductie nieuw politie embleem tijdens mars Christenvrouwen hielden Pinkster-bijeenkomst Als u denkt over een nieuwe vestiging,denk dan aan Friesland VATERWE Friesland kunt u bouwen Goede vangst in Vlaardingen JD.0.K. naar Bonds dagKJV.C.G.V. Hollandiaan geeft toon aan Wandelactiviteiten Vlaardingen Atletiekvereniging KOELKASTEN TE HUUR Donderdag 18 mei 1961 TROUW Advertentie C.J.V. Schiedam naar Pinksler-J ubilase Weinig belangstelling voor concerten Deelname Instrumenten- actie De gattzenborst is discreet uitgewerkt COSTUUMS 158.- 178.-198, treindienst met 5 en 10 jaar garantie vanaf 360.- of 16.- per -maand Tafeltenniscompetitie Rozenburg Bijeenkomst „Helmium" VLAARDINGEN. - Onder auspi ciën van de Wandelkring Rotter dam' is de organisatie van de Avondvierdaagse ook dit jaar in handen van de Vlaardingse Politie Sport- en Ontspanningsvereniging V.S.P.O. Op 12,13,14,15 en 16 juni worden-wger vele wandelaars ver wacht aan, de start in het park Nieuwlant (terrein Hollandiaan). Met het steeds stijgende aantal deelnemers ziet het er naar uit; dat deze Avondvierdaagse een grote gebeurtenis gaat worden. Filmavond W.F.-personeel „Ruim 1Q jaar is het Philips bedrijf nu in Friesland ge vestigd. In deze periode is steeds gebleken, dat onze werknemers zich snel ver trouwd maken met nieuwe technieken en werkmetho den. De ervaring teert, dat ze in de industrie komen werken op grond van een positieve en weloverwogen persoonlijke beslissing". triomfantelijk binnen! Burgerlijke stand van Vlaardingen Advertentie fabrieken en fabriekskan toren zijn gevestigd te Oosterhout (N.B.) aan de Noorderkanaaldijk 2 I e Ml DDELLAN DSTRAAT 72 y.a. 10,- p. mud. met recht vin koop. Geen rente. Keus uit 30 modellen Vr a ag offer te of bezoek onzeshowroom Beukeisdijk 2f Rotterdam tel. 54945 SCHIEDAM. Het Pinksterweekeindc zal door het 75-jarige CJV besteed wor den met een uitstapje naar de Pinkster» Jubilade 1961 op de Ernst SiUimhoeve. Zaterdagmiddag om kwart over drie zal een bus met 65 zitplaatsen vanaf het gebouw „Jeugdhaven" vertrekken en om vijf uur hoopt men op de plaats van bestemming te zijn. Daar zal de secretaris van de CJV te Schiedam, de heer Piet Plaisier namens het Federatie-bureau spreken, hetgeen gevolgd wordt door een maaltijd. In de avonduren zal de heer Jaap Barnouw een spelavond verzorgen. De afdeling Schiedam van „Ons Oud Verbond" zal op zondag een programma aanbieden. Na de maaltijd zal begonnen worden met een jeugddienst in de kerkzaal van de Ernst Sillimhoeve, waarin zal voorgaan ds. P. Kloosterman van Rotterdam-Zuid. Na verschillende activiteiten in de middag zal de heer Wijnbeek uit Zwolle het avondprogram ma vullen, waarna de voorzitter van „O.O.V.", de heer S. Bijl, de dagslui ting zal houden. De tweede Pinksterdag zal in het teken staan van een uitgebreid sportprogramma met Olympische Spelen en prijsuitreikingen. Om acht uur des avonds hoopt men rond een kampvuur te zitten, waarna de reis naar Schiedam weer aanvaard zal worden, waar men om half twaalf hoopt te arriveren. vulde, waarvan de aanwezigen weer vol op hebben genoten. Deze avond luidde het zomerseizoen in, waarin de SRB weer verschillende activiteiten op haar programma heeft staan. SCHIEDAM De grote- zaal van Christelijk Sociale Belangen was woensdagavond bijna te klein, toen voorzitter W. Drop de contaetavond opende van de Schiedamse Vrijwillige Brigade tot het Redden van Drenkelin gen (SRB). Zeer verheugd was de heer Drop over deze overweldigende be langstelling, maar hij betreurde het, dat de SRB nog steeds een ledenstop kent, zulks vanwege te weinig zwem- ruimte. Zaterdag zullen weer onge veer 60 jongeren diploma-zwemmen in het Sportfondsenbad, terwijl in de af gelopen zes weken liefst 32 leden het jeugd brevet hebben gehaald, welke allen heneden.de 16 jaar zijn. Dit jaar zal de 'SRB ook weer deel nemen aan de strandbewakingen onder auspiciën van de Koninklijke Bond. Het muziekgezelschap ,,La Bella Mu- sica" trad met enkele nummers ten tonele, waarna twee.films van de KNBD werden vertoond, "die handelden over het reddingswerk aan de kust, waarvan de aanwezigen het. nodige geleerd zullen hebben. Na een gezellige pauze was het weer „La Bella Musica", dat het programma VLAARDïNGEN. Het tweetal zo- mcravondconcerten, dat woensdagavond werd gegeven, heeft helaas niet het aantal belangstellenden doen opkomen dat ver wacht mocht worden. De temperatuur zal daar uiteraard wel de voornaamste oor zaak van geweest zlin. Wel jammer voor de musici, die hun beste muzikale been tjes hebben voorgezet, In het Hof, waar de Harmonie „H.V.O. onder leiding van de heer tfac. Bijster concerteerde, stonden enkele groepjes bij eengeschaard, maar lang bleef men niet want het was een komen en gaan. Met enkele marsen en walsen was het pro gramma het beluisteren ten volle waard en de" liefhebbers van goede harmonie hebben beslist genoten van dit concert. Op de hoek van de Van Limburg Stirumstraat en de Johan de Wittstraat, waar de Accordeonvereniging „Concer tino" onder leiding van de heer D, Borst een uitvoering gaf, viel de belangstelling nogal mee. Duidelijk bleek, dat de accordeonisten last van de kou hadden, want tussen de nummers door moesten de handen eens flink worden gewreven om de vele toet sen feilloos te kunnen bedienen. De vooruitgang die het orkest ken merkte sinds het vorig jaar in dezelfde muziektent musiceerde, maar dan op een andere plaats, was aanmerkelijk.' Zowel „H.V.O." als „Concertino" speel den het bekende „"When the Saints go marching in" van L. "Walters. SCHIEDAM. De Chr. Gymn. Vereni ging D.O.K. zal op tweede Pinksterdag deelnemen aan de Bondsdag in Waalwijk, die georganiseerd wordt door de K.N.G.V. en waaraan van D.O.K.-zijde niet minder dan 105 leden zullen deelnemen. Aan deze Bondsdag zullen ongeveer 2000 turners en turnsters deelnemen. D.O.K. zal één van de 35 verenigingen zijn, die vertegen woordigd zuilen zijn. Zaterdagmiddag om' 2 Uur vertrekken reeds 70 deelnemers van D.O.K. met een bus naar IJrunen, waar D.O.K. zal ver blijven. De overige 35 D.O.K.-ers volgen maandag, tweede Pinksterdag. Behalve deze belangrijke activiteiten roept het bestuur van DOK al haar leden boven de 12 jaar op, om zaterdag deel te willen nemen aan de instru menten-actie van „Harpe Davids", waarvoor de vrijwilligers zich kunnen melden om 13.30 uur bij het gebouw voor Chr. Soclaie Belangen, Lange Haven 73. Laat ook DOK bij deze actie voor „Harpe Davids" niet achterblijven en in grote getale zo mogelijk in tenue aanwezig zijn. VLAARDÏNGEN Met de aanhou ding van een viertal inbrekers, allen afkomstig uit Vlaardingen heeft de po litie tal van -diefstallen tot een oplos sing weten te brengen. De aanhouding van de 21-jarige chauffeur P. K. van B. en de 20-jarige bankwerker H. de W. waarvan reeds eerder melding werd gemaakt, heeft tot gevolg gehad dat nog twee Vlaar- dingers als verdacht van inbraak wer den aangehouden. Het zijn de 19- jarige -bijrijder P. R. en de 21-jarige fabrieksarbeider M. v. K. OP 9 september 1960 braken H. de W. en P. K. •-an B. in, bij de winkel van „Motorhome Vink" aan de Schie- damseweg. Een geldkistje inhoudende 10 en een busje met 160 werden ont vreemd. Van B. en M. v. K. namen op 16 september 1960 onderdelen weg van een bromfiets, die in de Röntgenstraal - Stond. V;. Op.7 oktober en 26 oktober 1960 moest ~een melkautomaat aan de Maasboule vard het ontgelden. H. de W., Van B. en R. P. maakten zich aan verbreking en diefstal schuldig. Totaal werd een bedrag van ƒ46.50 ontvreemd. Op 2 no- „vember i960 vond een insluiping plaats in een rijwielhandel aan de Schimmel- ^penninckstraat. H. de W. en R. P. na- •men'hiér 29 en enige gereedschappen -weg. H- de W., Van B. en M. v. K. braken .vervolgens op 2B december 1960 in, jn één lunchroom aan de Gedempte Bier- sloot. Er werden 10 grammofoonplaten -ontvreemd. In een winkel van kampeer- artikelen aan.de Hoogstraat werd op zondag 2 april 1961 „een bezoek" ge bracht door Vail B. en de 15-jarige G. S. Hier werden twee tenten gestolen. Hetzelfde koppel aam een bromfiets op de Maasboulevard en een „buddy-seat" weg. Op 4 mei 1961 volgde weer een in braak bij „Motorhome Vink" en wel door dezelfde daders als de eerste keer. Aan diverse bromfietsonderdelen bleek later een bedrag van 262 te zijn ont vreemd. Tenslotte volgde op 5 mei een poging tot inbraak bij de kampeerartikelen- winkel aan de Hoogstraat, waar in april twee tenten werden weggeno men. De daders. Van B„ H. de W. en G. S. werden evenwel gestoord en na men de vlucht. Dit drietal inbrekers is inmiddels voor de officier van justitie geleid. M. v. K. en R. P. bevinden zich nog in airest. Evenmin als U gesteld zijt op overdreven schoudervul lingen, wenste een heer van stand in de zestiende eeuw een al te prominente „gan- zenborst". Ook toen zocht een goede coupeur het niet in overdrijving, doch in ver- lijning. Evenais zij, die de snit bepalen van de Lords costuums en sportcombina. ties. Lords bewijst U, dat KLASSE - KLEDING niet duur behoeft te zijn. Advertentie Indes, E/ectrolu*. frigid lire. Pres tcold. Bosch. Linde, Atlas. enz. gemaakte herenkleding voor ieder figuur MAASSLUIS. Door wijzigingen in de zomerdienstregellng, die de Neder- iandsche Spoorwegen ten behoeve van een versnelling van de lange afstand- v er bindingen en verbetering aan het aansluitingssysteem hebben aange bracht. zullen reizigers van en naar Maassluis met enige veranderingen re kening dienen te houden. De te Maassluis eindigende treinen zullen 7 minuten vroeger aankomen en de te Maassluis beginnende treinen 7 minuten later vertrekken. Te Rotterdam C. S. geven deze trei nen aansluiting op de sneltreinen naar en van Eindhoven via Dordrecht. Deze sneltreinen bestaan uit rijtuigen en wor den' getrokken door elektrische locomo tieven. Zij zullen stoppan te Dor drecht, Breda, Tilburg en Eindhoven. Van Eindhoven rijden deze sneltreinen het ene uur naar Venlo het volgende uur naar Maastricht. 4 maal. per dag rljdesl via Venlo In deze, treinen enkele doorgaande rijtuigen naar en van Duits land. De Nederlandsche Spoorwegen willen tenslotte tegemoetkomen aan de reeds lang bestaande wens het aantal treinen tussen Maassluis en Rotterdam óp zon dag ..uit te breiden. Met ingang van 28 mei a.s. worden de volgende treinen toegevoegd: van Maassluis naar Rotterdam vertrek 14.07 uur vertrek 16.07 uur vertrek 17.09 uur van' Rotterdam naar Maassluis aankomst 12.30 uur .aankomst 15.30-uur aankomst' 16.30 uur aankomst 18.30 uur Daar ook elders de komende dienst regeling in belangrijke mate van de voorgaande regelingen afwijkt, wordt de reizigers aangeraden de reisgids te raadolegen. MEENT 39 W»0 Rlnntnrettt) TEL. 1t.5Q.50 VLAARDINGEN In afdeling A „van de na-competitie van dc Vlaar- jJIngse tafeltennisteams geeft De Hol- -landiaan de toon aan. Daarbij dient .'echter vermeld, dat dit ongeslagen team, de vorige week niet aan bod kwam. Het tweede team van De Hol landiaan deed het zeer goed tegen Reflex I en won met 73. G. Bal zorgde daarbij voor dë hattrick. ■ij—Het onderonsje^, tussenhet eerste en „derde team .van-Intiem werd buiten ver- -wachfing met.--73door de „benjamins" JJgewonnen. Mét drie overwinningen was jakobs hier', de grote man. De ontmoeting tussen Sunlight 1, en JTötiem 2 bracht een overtuigende 9—1 -^verwinning op voor de gasten. Padmos -.redde voor Sunlight de eer. Inaideling.B.werden de punten tussen jDe Hollandiaan en Intiem broederlijk ge deeld, uitslag T Na drie wedstrijden is Reflex in afde- ling C nog steeds ongeslagen. Met 8—2 ■.won dit team van De Hollandiaan, waar bij- mevrouw Vermaat voor de tegenpun- ,aten-4 zorgde. Verder speelde Windmolens tégen Sunlight, waarbij de Sunlight-da- 'jhes met 8—2 aan het langste eind trok- •ken. ■L, Tenslotte. maakt in .-afdeling D Intiem Me meeste aanspraak op de eerste plaats. Het zesde team heeft hier de leiding, "gevolgd door het achtste. Beide teams wormen respectievelijk van Reflex 4 met ■7—3 en van Windmolens 4 eveneens met 73. De ontmoeting Windmolens 6Cin cinnati 2 werd een E.N.C.K. zege van 8—2. ROZENBURG. Enige Rozenburg- se inwoners hebben het initiatief geno men tot oprichting van een atletiekver- enigng. Dat het deze initiatiefnemers ernst t3 met htm plannen staat vast. Door het grote aantai aanmeldingen zal zeer binnenkort worden gestart met de training. Voorzitter van de vereniging is de heer J. de Waard, arts; secre taris is de heer D. Hamming. Burge meester Aschoff heeft het ere-voorzitter- schap aanvaard. Om de inwoners van Rozenburg bekend te maken met deze sport heeft het bestuur contact opgeno men met de Nederlandse Sportfedera tie en met de Kon. Ned. Atletiek Unie. Als gevolg van dit contact wordt woens dag 24 mei te 7.45 uur in de Schans een filmvoorstelling gegeven. Als eer ste film zal worden vertoond een opna me van de Europese atletiekkampioen- schappen „Mensen, nieters eh secon den". Als tweede punt op het program ma voor deze avond staat een film over de motorsport, terwijl door een verte genwoordiger van de Kon. Ned. Atle tiek Unie een propagandistisch woord zal worden gesproken. VLAARDINGEN. De plaatselijke afdeling van "de Archaeologische Werk gemeenschap voor Westelijk Nederland, de werkgroep „Helinium" zal donder dagavond in de Rehobothkerk aan de Biflitonlaan de slotavor.d van dit seizoen houden. Men heeft voor deze gelegenheid de heer ir. T. Edelman uitgenodigd, dié een causerie zal houden over: „Oude ontgin ningen van de veengebieden in de kust strook". Veen werd op drie wijzen ontgonnen, namelijk tot gebruik'als akkerland, ter winning van brandstof en ter winning van zout. De invloed van deze ontginning op dc ontwikkeling van het landschap, en zijn bewoning zal worden besproken. s Men begint om acht uur. Ji, Het 350-jarig bestaan de N.V. „De Oude Lijnbaan" was voor de organisa toren aanleiding om ook hieraan aan dacht te besteden. De groepsprijzen door deze firma ter beschlkkinggesteld staan in het teken van deze jubileren de industrie. Op 9 septemberten slotte zullen een groep wandelaars van de V.P.S.O. deel nemen 'aan de bekende Air-born-wan- delmars in Renkum. Op verzoek van het Comité „Vakan tievreugd voor de jeugd" 'zal. tijdens de vakantieweken door de V.P.S.O., de zo bekend geworden wandelmars worden georganiseerd voor de Vlaardingse jeugd. Uit het bovenstaande blijkt wel, dat de. V.P.S.O. de wandelsport een goed hart toedraagt Op zaterdag2 septem ber vindt namelijk de Derde Nationa le Wandeltocht plaats. Een dergelijke nationale wandeltocht wordt door de Vlaardingse politiemensen om de twee jaar gehouden, Teletype 41 Teletype 41 Teletype 41 41 Stond de Tweede mars in het te ken van Vlaardingen als vissersstad dit jaar staat de wandeltocht in het teken van het nieuwe politie-embleem. Dit jaar namelijk wordt dit em bleem op de nieuwe uniformen voor de gemeentepolitie geïntroduceerd jftVOTtrntti Burgerlijke stand van Rozenburg. Overleden: Arij Oprei 74 jr., echtgen. v. J. Goedendorp. Adiienen'ie Advertentie SCHIEDAM. Na de cabaret-avon den in maart en de toneelvoorstellingen in april geeft de afdeling Ontwikkeling en Amusement van de vereniging Wilton Fijenoord voor het personeel van deze scheepswerf in de maand mei enkele filmvoorstellingen. Woensdagavond vond voor Schiedam de eerste voorstelling plaats en wel in Musis Sacrum, waarbij de heer J. v. d. Bosch een kort openings woord sprak, waarna het voorprogram ma een drietal films te zien gaf. Na twee komische films werd voor de pauze nog vertoond de prachtige kleurenfilm over het hospitaal-kerkschip „De Hoop". Het geheel vormde een boeiend relaas van wat op dit kerkschip wordt beleefd. Na de pauze volgde de hoofdfilm, die tot- titel droeg: „Anny get your gun". Deze kleurenfilm van de Buffalo's rondrei zende wildwestshow behandelt een dol komisch verhaal, vertolkt door Betty Hutton, Howard Keel en Louis Calhern. De tweede voorstelling in Schiedam zal op donderdag 25 mei plaatsvinden. de heer L. Nieuwenhuvse, directeur Philips, Drachten (in wit of kleur naar keuze) Modellen-voor elk gezin, van 110 liter t/m 275 liter Friesland telt reeds 59 fabrieken met ge middeld meer dan 100 man personeel en nog 15,000 arbeidskrachten in kleinere In dustriële ondernemlng'en. Dat bewijst dat Friesland kan en wil industrialiseren. Geboren; Wout, z. v. L. van Loon en I. Troost; Alfred, z. v. A. de Breems en L. van Bracht; Andrics J„ "z: v.'A. van Dam en G. Vrind; EUen D„ d. v. B. L. Aalbrecht en W. Kief- fef; Gerarda H. M„ d. v. P. N. Abra- hamsen en G. H. M. Wubbels; Nelly, d. v.,H. Priem en N. Bergman; Jo- laruda, d. v. C. Rietdijk en G. H. Baas; Richard N., z- v, J. C. van der Garde en A. M. Hoogenboom; Marie C. T„ d. v. H. W. Schwarz en E. C. Koderitsch; Willem F. J-, z. v. W. F. Baauw en j. van der Lugt.' Overleden: T. M. Verberkt. 69 jaar, echtg. v. F. J- M. Thier. Dit zijn de 11 kernen: Bergum - Dokkum - Drachten - Harlingen Heerenveen - Kootstertllle (gem. AChtkar- spelen) - Leeuwarden - Lemmer - Ooster- wolde - Sneek - Wolvega Inlichtingen worden u verstrekt door: de Industrialisatie-raad der Friese Kernen, Sophia- laan 1, Leeuwarden, Tel. (05100) 2874*-28745. kantoren te Rotterdam zyn thans gevestigd aan de Strevelsweg 700, Rotterdam-Z, Postbusnummer 5840 Telefoon (010) 179700 Telefoon (01620) 3900

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2