A - GURE WEER HIELD PUBLIEK NIET VAN KON. WIIHELMINAHAVEN i BE ~sRD Koninklijk goud voor baas Piet van der Zwan Bewegings- LANGS WATERWEG aardingen-Oost gaat uitbreiden „Com nu met sang" concerteert in kerk Kuyperstraat Vlaggetjesdag te Vlaardingen Moet dat nu allemaal zo imisme stoere knapen Uitvaren m Vele aanmeldingen voor jeugddorp Feestavond Tech. Bedrijven ositie „Beatf bij Werf Gusto Middenstanders ver T oneelaccommodatie ..Rank'* zeer goed Filmmiddag wijk 7 -SyffiSrSVÏÏK Süfe'SS TROUW Dinsdag 23 mei 1961 r\r\ U VLAARDINGEN. Ondanks het feit dat het zwaartepunt van de festiviteiten ter gelegenheid van Vlaggetjesdag, dit jaar op Scheve- ningen lag, heeft de kleurrijk gepavoiseerde Vlaardingse vissersvloot weer tientallen mensen naar de kade van de Koningin Wilhelmina- haven getrokken. Qok een aanleiding tot een mindere belangstelling hadden de minder gunstige weersomstandigheden kunnen zijn. Desondanks kwamen de Viaardingers en ook nog velen uit de verre omtrek van het vroegere vissersplaatsje, naar de haven om daar de feestelijkheden mee te maken. HBSS versloeg HVO H.W.VANGORPS ZONEN Burgerlijke stand van Vlaardingen U£eM; P en G K. Buscop, Eric, z,v. C. Raven en M. ft. Heyboer. VLAARDINGEN. De commis sarissen van het Havenbedrijf Vlaardingen-Oost N.V. hebben hun goedkeuring gehecht aan zeer be langrijke uitbreidingsplannen van het bedrijf. De door de overheid vereiste formaliteiten, voor de goedkeuring van de fabrieksuit- breidingen zijn inmiddels in be werking. Behalve de bouw van een grote, nieuwe constructiehal met een vloeroppervlakte van liefst 5.000 m2, zal de bestaande scheepsbouw- loods met 2.000 m2 vloeropper- vlalcté'worden uitgebreid. Nieuwlandkerk wordt weldra gebouwd fabrieken en fabrickskantoren zijn gevesdgd te Oosterhout (N.B.) aan de Noorderkanaaldijk 2 Telefoon (01520) 3900 N.C.V.B.-Kethel Zwaluwen overwon DCL Burgerlijke stand van Schiedam Onderscheiding bij E.N.C.K. Fietstocht Gerei. Jeugd ging niet door Dierenbescherming ver Slotavond S.S.Y. Actie „Harpe Davids" Schiedamse reservisten jubileren SCHIEDAM. De eerste twee toneelavonden in het nieuwe wijkgebouw vaft Hervormd Kethel „De Rank" zijn achter de rug en zonder overdrijving mag ge zegd worden, dat deze zaal uit stekend geschikt is voor toneel uitvoeringen. D.O.K. in prijzen C.M.B. besprak punten voor Alg. Vergadering Urgent Vrouw van trap gevallen en overleden Kleuter verdronken Weer beiaard concerten op stadhuis-carillon -V*V-s*^V •Reeds vroeg in de middag waren in de stad de muziekkorpsen te horèn, die na een stertocht door de verschillende wijken té, hebben gemaakt, bij de vloot arriveerden., Inmiddels hadden de toe schouwers zich' op dë schepen en langs de hekken opgesteld. Achtereenvolgens gaven de korpsen een blijk van- hun kunnen. ■De. voorzitter van het comité Vlagge tjesdag, de heer' P. de Goede, sprak in zijn welkomstwoord tot de verzamelde menigte, er zijn vreugde over uit, dat tot op dat ogenblik het schouwspel niet verstoord was geworden door de regen een omstandigheid die overigens wel haast de gehele zaterdag bijna letterlijk Èoveh "hfet Vlaardingse havenhoofd heeft gehangen 'De heer'De Goede toonde Zich verheugd over dè omstandigheid Sat men dit jaar een gloednieuw schip als de VL. 142, als middelpunt van de viering van Vlaggetjesdag bad gekozen. De bemanning van dit schip, had het vorige, jaar.pp de VL. „14 de bestver zorgde haring aan dé wal gebracht. De ze prestatie wordt temeer opmerkelijk als men in aanmerking neemt dat de zelfde vissers nureeds driemaal in suc cessie met de hoogste haringvissers-eer: de Froduktschapswimpel, zijn gaan strijken. - - - ■Si' la Westfries costuum gekleed, gaf Cobi Schrijer een.aantal oude en nieu- iwe volksliedjes ten beste. Het was weliswaar de bedoeling dat het pu- bliek langs de haven haar zang zou s versterken, maar ditliet nogal eens wat te wensen over. Cobi Schrijer kreeg echter uiteindelijk de zangers op haar hand met de vernieuwde uit- gave van „Daar was 'eens een meisje - loos"; Ook-de turnsters van ..Leonidas -Domino" deden hun uiterste best om van Vlaggetjesdag een geslaagd ge- heel te maken. - Terwijl enkelen van hen: oefeningen uitvoerden op de ;,brug" kwamen vijf estafette-lopers van de atletiekvereni ging „Fortüna" bij de VL. 142 aan. "Zij hadden? den koker vanafhetStadhuis naar de 'haven;, getransporteerd „waarin z'cb de Vlaardingse js&ag be.vpp.d: ,Nadat de turnsters' waren afgemarcheerd kwam de loco-burgemeester van Vlaar dingen achter de microfoon. Hij mocht aan dé schipper van het winnende schip, de produktsehapwimpel overhandigen. Hij merkte hierbij op, dat er in Vlaar dingen steeds meer pessimistische gé- luiden worden, gehoord ten aanzien van de zeevisserij. 5/De heer H. K. van Minnen schaarde zich echter onvoorwaardelijk bij de op timisten. Voor hem staat de toekomst van Vlaardingens visserij vast. Nadat de Produktsehapwimpel in het getouw van de motortreiler hing, mocht de heer Van Minnen, nog een geschenk aan de schipper, dë heer F. van Schoor overhandigen. De bijzondere omstandig heid dat de wimpel driemaal achtereen door dezelfde bemanning in de wacht werd gesleept, had het gemeentebestuur doen besluiten, aan het schip de: Vlaar dingse driekleur rood, geel en blauw toe te kennen. - Vervolgens sprak de loco-burgemees ter nog over de bezetting van de Vlaar dingse vloot. Hij gaf hierbij uiting aan zijn bevreemding ten aanzien van het félt dat steeds meer jonge mannen van buiten de gemeente de vissersschepen bevolken. Het noopte de heer Van Min nen ertoe, de kreet tot de verzamelde jongelui te slaken „Moet datnu alle maal zo?" Het vaartuig van de rijkspolitie. de RP-25^heeft de vloot tot aan Hoek van Hoüdnd begeleid. Aan boord bevonden zich, naast de leden van het comité ..Vlaggetjesdag", wethouder G. Walstra als vertegenwoordiger van het gemeen- tebestuur van Vlaardingen en de com missaris van politie, dr. C. N. Peyster. In Hoek van Holland was het de VL 56 „Ebenhaezer". die ais eerste drijfnet visser uit de pieren de kop in zee stak. Weliswaar was dit schip nogingehaald door de niéuwste aanwinst van de Vlaar dingse vloot, de motortrawler VL. 142, ..Voorwaarts", doch deze ging naar IJmuiden om eerst later aan de haring visserij te gaan deelnemen. Tussen de pieren werden alle schip pers van de haringschepen door de voorzitter van het comité ..Vlaggetjes dag" aangeroepen en „zegen en gezond heid" toegewenst. De VL. «5, „Berti- na", had met motorpech te kampen, zo dat dit schip eerst enkele uren later kon uitvaren. Vanmorgen was het weer een he- - Ie drukte aan de Koningin Wühel- minahaven In Vlaardingen, van waaruit'.om zes uur vanmorgen de haringvloot is uitgevaren. Nog eer de klok had geslagen, wérden de eerstetrossen al -losgemaakt en was het een oorverdovendlawaai van de vele sir.enes en stoomfluiten. Ditmaal was hét VL. 172 Clara", die als eerste de mond van de ha ven uitvoer. Advertentie SK In zijn toespraak vroeg de heer li - K. van Minnen zich af, of <ie ferme jongens en de stoere knapen, waarover in het oude liedje wordt gesproken, in Vlaar dingen niet meer worden aangetrof fen. Hij sprak in dit verband over geringe bezetting niet Vlaardingse jongelui van de vloot uit deze plaats. Dat de ivoor SCHIEDAM. Op een bijeen komst in het Clubhuis St. Joris Doele heeft de hoofdleider, de heer C. A. Henrion Verpoorten vrijdag voor de laatste maal nog eens de verschillen de facetten van het programma van het Jeugddorp, dat in de Pinksterva- j kantie op en naast de Martinit-sport- j velden achter de Stadhouderslaan zal worden gebouwd, onder de loep geno men. Er hadden zich reeds 125 deelnemers opgegeven, waarvan 15 pet. meisjes. Na dat dinsdagmorgen 23 mei het materiaal is gebracht, kunnen de jeugdige bou wers om nvaalf uur hun bewijs komen halen, waarna ze onmiddellijk aan de slag kunnen. De volgende dag. woens dag 24 mei wordt rustig verder ge bouwd. Donderdag 25 mei 's avonds om 7 uur komt burgemeester mr. J. IV. Peek het Jeugddorp openen, waarbij hij tevens de jongere gemeentebestuurders zal installeren. Er worden natuurlijk een jeugdburgemeester, wethouders en andere onmisbare personages aange steld. Ouders en belangstellenden kun nen komen kijken. Met muziek en een tractatie is dan dit eerste jeugddorp in Schiedam officieel geopend. Vrijdag 26 mei wordt aan de sport gewijd. De clubhuisleden zullen meedoen met een daverende voetbalcompetitie. Maar ook andere sporten komen aan bod, zoals balklopen, hardlopen, touw trekken etc. Er bestaat dan kans om een leuke prijs te winnen. Het hele dorp wordt op zater dag 27 mei weer afgebroken. Advertentie den Schiedam. In een op matig peil staande wedstrijd heeft HBSS met 3—2 van het Vlaardingse HVO gewonnen, dat kort voor het einde nog niet 3O achter stond. De Schiedammers speelden in reserveshirts. Voor de rust scoorden Droge en Van Veen voor de Schiedammers, die na de thee door aanvoerder Scheffers op 3O kwamen, doordat deze een door scheids rechter P. Wolffenbuttel toegekende strafschop benutte (30). Ondanks het feit, dat HVO zonder V: Oosten en Schipper speelde en boven dien doelman Vink het eiftal als mjd- voor moest completeren, kon het vol ledige HBSS de score niet verhogen. Noch Groeneweg, noch de junior Ver- dugt, noch Meuldijk, Vermeulen en Hoo- gendam zagen kans om jnvaUer-doelman Van Leeuwen het nakijken te gesven. Vijf minuten voor het einde kreeg Snoeij het leder in zuiver buitenspel positie toegespeeld en hij gaf doelman Van Minnen bij de jeugd stof tot na denken gaf. blijkt wel uil de foto. Al is deze jonge knaap die aandachtig naar de heer Van Minnen zit te luisterennog niet aan het varen toe. toch heeft hij zich alvast in de kledij van de vis- tersman gestoken. Wellicht over een jaar of tien kan hij zich scharen bij het deel van onze natie, dat ervoor zorgt dat de dokter aan de kant gaat, tenge volge van de komst van de haring in het land, zoals 'een bekende zegswijze leert. de heer!Van Heest het nakijken <31). In de ROTTERDAM, Sotrweg 21-25, Tel. 178600 DORDRECHT, Geldeloze Pad 76, Te!. 4344 •Dealer voor«(^otterdarn en Dordrecht én omgeving Gehuwd:- M. Schilder. 26 .Ir en D. C. Ver hagen 22 jr; G. Vosse, 23 jr en J. lr- 'K van ElsScker. 24 jr en G. Brobbel. 27 jr' M van derTVelden. 27 jr. en L M van der Struijs. 25' jr: S, P. van Kampen, 25 Jr en Geborenf°Comelte G.. d v. 3 vanO^ ^n8fer Ven en H. d.v. H. Kutintjes en L. Scevlnck, Koek lagen bevatten: de werkplaatsen komen (haast vanzelfsprekend) beneden, terwijl daarbovèn een tekenzaal en een theorie lokaal zullen komen. Daardoor zal de thans bestaande Bemetel-opleiding (een driejarige cursus) worden verbeterd. Al hoewel- de plannen voor deze vakschool nog in een stadium van studie verkeren, staat reeds vast, dat de leerlingen, die aan de cursus zullen deelnemen, het eerste cursusjaar niet meer uit de vak-- school zullen komen, terwijl zij daarna, geleidelijk aan in het productieproces worden opgenomen. Verder iseen nieuwe werkboot be steld, terwijl ook een aantal nieuwe machines aan het bedrijf zuilen., worden toegevoegd. Voorts zal aan de Vulcaan- weg een nieuwe vakschool worden ge bouwd. Met de uitbreiding, die naar verwacht wordt ongeveer een jaar zal duren, alvorens deze zal zijn geschied, is een bedrag van vier miljoen gulden ge moeid. De nieuwe hal komt in de plaats van de huidige ketelmakerij en constructie werkplaats. De productie zal tijdens de bouw van deze hal, die tamelijk hoog -zal worden (21 meter onder de loopkranen) vrijwel geen stagnatie ondervinden. Het heiwerk zal plaatsvinden juist haast de bestaande kleine fabriek, waar de nieuwe hal zal worden overheen gebouwd. Na de "totstandkoming van de nieuwe con- structieloods zal het fabricageprogramma van diverse apparaten en zware construc ties. aanmerkelijk worden uitgebreid. Behalve de nieuwe aanwinsten zullen oudere machines door de nieuwste types worden vervangen. Dit houdt tevens in. dat het gehele machinepark van H.V.O. zal 'worden gemoderniseerd. H.V.O. heeft de ontwerpen voor de belangrijke- uitbreidingen zelf verzorgd. Zelfs is nu reeds rekening gehouden met mogelijkheid tot verdere uitbreidings plannen in de toekomst. De goedkeurin gen zijn uiteraard nog niet binnen, maar men heeft het volste vertrouwen dat deze niet iang op zich zullen laten wachten. Als na verloop van een goed jaar de uit breidingen gereed zullen zijn, betekent zulks, dat iOO a 150 personeelsleden aan het bedrijf kunnen worden toegevoegd. De nieuwe werkboot. die veel groter zal worden dan de thans in gebruik zijnde /.Maas" zal uitgerust worden met de modernste machinerieën, zoals lucht-,een aggregaten, rtuchtcompressoren en las-jMeijden die de stand in evenwicht bracht machines. Het casco van deze boot is i besteld bij De Vries Lentsch te Alphen Nog juist voor de rust lanceerde v. d. Graaf zijn aanvoerder Hoogerboord, die laatste minuut van de wedstrijd bracht Snoeij het leder op rechts goed voor het doel en met een laag schot depo neerde hfj het leder voor de tweede maal in het net (32). Een voorwedstrijd tussen de HBSS- veteranen en een elftal van het Slacht huis van Schiedam eindigde in een 42 zege voor de oranje-hemden, bij wie Leen van Walsum en andere oud-gedien- den nog een beste partij speelden. SCHIEDAM. Voor de Gereformeerde Kerk te Schiedam en voornamelijk voor de wijk Nieuwland is 12 mei 1961 van historische betekenis geworden. De kerkeraad heeft op die datum n.1. besloten de architect opdracht te geven tot het klaarmaken van de bouwplannen voor de aanbesteding én de Bouwcom missie te machtigen voor de aankoop van de in optie zijnde bouwgrond en het voeren van onderhandelingen met het Rijk en' de Gemeente. Onvoorziene om standigheden voorbehouden kan dan de bouw in de maand oktober a s. aanvan gen. Wanneer alles vérder volgens plan zal verlopen dan zal Gereformeerd Schiedam eind 1962 haar vijfde vergaderplaats heb ben. Intussen is de „Luidklokactie Nieuw land" opgelopen tot het fraaie bedrag van 1.655.29. welk bedrag- enige weken ge leden nog 1.242.44 was. kantoren tc Rotterdam zijn thans gevestigd aan de Strevelsweg 700, Rottcrdam-Z. Postbusnummer 5840 Telefoon (010) 179700 SCHIEDAM. Hel Gereformeerd i uitvoeren, nl, Gemengd Koor ..Corn nu mei sang" zal} Pur cell, het op 27 mei hei eerste kooreonceri geven in de nieuwe kerk aan de Kuyperstraat te Rollerdam-Delfshaven. Reeds bü de bouw van de kerk werd door deskundigen verzekerd, dat deze kerk zeer geschikt zal zijn voor concerten. Het koor zal een feestelijk programma Te Deum" van Henry .Gloria" van Anthonio SCHIEDAM. De N.C.V.B. Kethel hoopt op woensdag 24 mei een ledenver gadering te houden in het gebouw Chr. Belangen in Kethel. aanvang kwart voor acht. Daar zal ds. Van Harten uit Delft spre ken over het onderwerp: ..Augustinus." VLAARDINGEN. Loco-burgemees ter, wethouder H. K. van Minnen heeft het de laatste tjjd druk, met het uitrei ken van Koninklijke onderscheidingen. Vrijdagmiddag mocht hij twee bronzen eremedailles aan Viaardingers uitrei ken, terwijl hij zaterdagmorgen onder grote belangstelling, in gebouw Concor dia een gouden medaille mocht uitrei ken. Op Vlaggetjesdag 1961 mocht hij deze op de revers spelden van schuurbaas Piet van der Zwan, die ruim 51 jaar geleden in dienst trad van de Visserij Maatschappij „Vlaardingen" N.V.,.waar hij op 3 januari 1910 monsterde als afhouder aan. boord van de „Augusta" VL 180. De loco-burgemeester legde de na druk op de vele goede verdiensten van de heer Van der Zwan, die ondanks het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, het' werken nog niet vaarwel zegt. Reeds in 1920 werd hij lid van de Christelijke Zeeliedenbond. Van 1933. tot 1947 was hij lid van de plaatselijke af deling van dé Christelijke Werkmees- tersbond, van welke bond hij van 1938 tot 1947 secretaris was. Sedert 1947 is hij lid van de afdeling van de Christe lijke Bedrijfsgroepencentrale, waarvan hij tot vertrouwensman werd benoemd. Verder was de heer Van der Zwan in 1946 plaatsvervangend buitengewoon lid-kapitein Zeevisserij van de Raad voor de Scheepvaart. Tijdens zijn toe spraak las de heer Van Minnen de verzen 24 tot 30 van psalm 104 en wees er daarbij op, hoe mooi de bijbel kan zijn en hoe het vissersleven in dat hoofdstuk geschetst is. VLAARDINGEN. Voor een paar honderd toeschouwers heeft Zwaluwen zaterdag een verdiende zege behaald op een met drie invallers spelend DCL. De in reserve-shirts spelende Viaardingers kwamen in de tiende minuut op 10 door een treffer van v. d. Meer na goed door zetten van Frans v. d. Graaf (10). Ruim kwartier later was het Aad v. d. aan den Rijn. terwijl de afbouw van de boot door H.V.O. zelf zal worden ver zorgd. De Vlaardingse architect A. van den Broek heeft een plan ontworpen voor de bouw van een nieuwe vakschool langs de Vulcaanweg. Deze school zal twee bouw- SCHIEDAM. Geboren: Petrus J M zv C G Vermgmeier en J M Geurts, Monica M E dv H F J Rorije en A M Bouwman, In- grid M dv J J Koevermans en M A van de Water. Michael L A zv D Bos en C C A Jan sen. Jacobus P zv D de Groot en J G Stree- veiaar, Pieter J zv A K Stigter en J C van der Veer, Arie K zv A K Sttgter en J C van der Veer, met een prachtige kopbal doelman C. v. d. Meyden passeerde (2—X). De tweede helft droeg een minder le vendig karakter, waarbij de gasten enkele malen dicht bij de gelijkmaker kwamen, doch dank zij uitstekend werk van doel man v. d. Reyden kwam DCL niet verder. Aan de andere kant strafte rechtsbuiten Droppert een fout van doelman v. d. Meyden af door beheerst het leder in het doei te schieten (31). Midvoor Wolf kreeg nog even woorden met de goed leidende arbiter v. d. Toorn, maar gelukkig bleven moeilijkheden uit. Doelman v. d. Reyden eti Post blonken bij de Vogels uit. terwijl de nieuwelingen Wolf en Droppert enigszins tegenvielen. Do voorwedstrijd van Zwaluwen 9 te gen VVOR 5 eindigde in een 71 over wining voor de Vogels. Bij Zwaluwen 10 kwam de scheidsrecintei niet opdagen. VLAARDINGEN. Tijdens een fees telijke bijeenkomst in de lunchkamer van het laboratoriumgebouw van de Eerste Nederlandscbe Kunstmestfa- briek. heeft loco-burgemeester, de heer H. K. van Minnen, de eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau in brons, op de revers gespeld van de heer L. Nipius. De heer Nipius ontving deze koninklijke onderscheiding in ver band met zijn 40-jarig dienstverband bij de E.N.C.K. De heer Van Minnen vond het verheu gend. dat hij opnieuw een hoge onder scheiding aan een stadgenoot mocht uitreiken. Hij wees daarbij op het feit, dat de wereld is gediend met mensen, die trouw laten blijken. U, meneer Ni pius behoort ook tot diegenen en dat pi ellen wij zeer op prijs, aldus de loco burgemeester. Voorts prees hij de waardige wijze waarop de jubilaris had meegewerkt aan de ontwikkeling van het bedrijf. SCHIEDAM. Ongeveer 50 jongens en meisjes van de Gereformeerde Jeugdclubs waren zaterdagmorgen om half negen present aan de Warande 175. waar vanaf het huis van de leidster, mejuffrouw J, Aleman. de start zou plaatsvinden van detraditionele fiets tocht. die in de richting van Terheyden of Kijkduin zou gaan. We wilden getuige z(jn van deze start, maar de jongens en meisjes konden on verrichter zaken huiswaarts keren. De weersomstandigheden waren van dien aard, dat de leiders en leidsters beslo ten om de tocht uit te stellen tot de SCHIEDAM. De Personeelsvereni ging van de Technische Bedrijven ie Schiedam heelt vrijdagavond een volle zaal Musis Sacrum getrokken bi) haar feest- en contactavond, welke de twee de was van dit seizoen. Voorzitter A. Kooijman heeft met een kort woord de avond geopend en ge wezen op de belangrijkheid van derge lijke contactavonden, waarvan in okto ber het jaarfeest zal volgen, eveneens met een toneelavond. Ook deze avond werd door de toneel groep van de Personeelsvereniging uit gevoerd en wei met het blijspel in drie bedrijven: ,.Haar andere man", ge schreven door Larry E. Johnson. De spelers en speelsters hebben hun rol naar behoren uitgevoerd in dit ver haal van een gelukkig huwelijk, waarin man en vrouw het echter niet zo breed hebben en de vrouw des huizes door haar fantasie dit alles weet te verdoe zelen. totdat echter de aap uit dè mouw komt en een bedrogen Oom door zijn bezoek achter de waarheid komt. Het verhaal heeft echter een „happy end", zodat regisseur L. 'Ouwendijk en de To neelgroep door een warm applaus loon naar werken kregen. SCHIEDAM. Op donderdag 25 mei zal de afdeling Schiedam van de Nederi. Ver. tot Bescherming van Dieren in de bovenzaal van de „Amstelbron" haar jaarvergadering houden. De aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden voorzitter H. Willems van Beveren en de leden H. Sjoers en S. H. Guliger, stelden zich herkiesbaar, ter wijl in de vacature van de overleden heer J. Kreuger als kandidaat gesteld is de heer L. Daniels. De vergadering zal om 8 uur beginnen. SCHIEDAM. De werfschildersclub van Gusto, „Beati" exposeert op 27 en 28 mei in de werf-kantine de werken van haar leden. Naast dit'werk van de schildersclub, kómt er een collectie vreemde en oude munten, die er even eens zijn mag. Deze verzameling wordt door de heer v. d. Neut ingezonden. SCHIEDAM. De slotavond van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging (SSV) zal op woensdag 31 mei worden gehouden, zoals gewoonlijk in de kan tine van de v.v. Schiedam op het „Har- ga"-complex. Op woensdag 24 mei zal nog een con tactavond gehouden worden met de ver eniging Excelsior '20, waarna op 31 mei de genoemde avond het seizoen voor de SSV zal besluiten. In de zomermaanden zal deze vereniging zich fit houden door het spelen van enkele vriendschappelijke voetbalwedstrijden. Vivaldi en „Mirjam Siegesgesang" van Franz Schubert. Het „Te Deum" is een werk voor 4 en 5 stemmig koor en 6 solostemmen. In 1694 gecomponeerd, werd het geruime tijd ieder jaar uitgevoerd in de St. Pauls Kathedraal te Londen. Het volgende werk is het „Gloria" van Vivaldi. Deze prachtige compositie Ls. evenals de andere werken van Italiaanse maestro pas na jaren onder het stof vandaan gekomen en weer ontdekt. Als laatste werk zingt het koor ,.Mir- jams Siegesgesang" van Schubert. Ook het nieuwe orgel, (wat nu reeds een juweel genoemd wordt), zal te be luisteren zijn in orgelwerken van J. S. Bach, Vivaldi en Gigout. Behalve het koor werken mede als solisten Matty Bakker sopraan, Mary Bergwerff alt. Henk Kool tenor en Roel Bolland bas. Het orgel en de vleugel worden bespeeld door Jaap Zwart. Het geheel staat onder leiding van Dirk Jansz. Zwart. SCHIEDAM. Ook op de tweede za terdag van de instrumenten-actie voor het 40-jarige „Harpe Davids" zijn weer „grote vangsten" gedaan bij de verkoop van de pakken koffie en stroopwafels. De heren van het actie-comité waren na afloop zeer tevreden over de resul taten van deze middag, hoewel op geen stukken ria het ontbrekende bedrag binnen is. Daarom zal deze actie-voor lopig nog voortduren ai is het dan door •middei van de" verkoop -in.-, het» gebouw voor. Christelijk Sociale Belangen aan ide Lange Haven 73. v 're/: SCHIEDAM. Het bestuur van de Christelijke Middenstanders vereniging Schiedam herinnert de leden aan de vergadering, die woensdagavond 24 mei in het Gereformeerd Jeugdhuis zal worden gehouden. Op deze vergadering zal de heer W. D. van Dijk een lezing houden over: „Hoe zorgt de zakenman voor de toekomst?waarna een drietal films de rest van de avond zal opvullen. Aanvang 8 uur. SCHIEDAM. Het Schiedamse .reservistenkorps van de polilie heeft vrijdagavond op intieme wijze het ko- I peren jubileum gevierd in gebouw „Irene" in een bijeenkomst, die o.a. iwerd bijgewoond door burgemeester j mr. J. W. Peek en diens echtgenote, commissaris K. Rijpma en echtgenote, I adjudant Timmerman en veie anderen. Reserve-brigadier C. van Veen ver- iwelkomde de aanwezigen, waarna burgemeester Peek in een toespraak de goede geest bij deze reservisten bena drukte en een overzicht gaf van het ontstaan van deze groep. Mr. Peek deed een beroep op de Schiedamse burgerij om het aanta! reservisten op te voeren, want er zijn 240 man ver eist. Daarna viei mr. Peek de eer te beurt om een aantal huldigingen en insignes uit te reiken. Brigadier C. van Veen kreeg een drie-kleurenpotlood en veel mooie woorden voor zijn 10 jaren trouwe dienst; mevrouw Van Veen kreeg een boeket bloemen uit handen van de burgemeester. Bij hun 5-jarige dienstverband kre gen de volgende heren reservisten het insigne opgespeld: B. J. Pil, H. J. v. IJzendoorn, J. Schouten, P. Christen en K. v, d. Waal. De heer J. Kostenze kreeg een vul pen i.v.m. zijn afscheid (om gezond heidsredenen); voorts werd de heer N. J. Jansen benoemd tot brigadier en kregen de volgende heren hun aan stelling als hoofdagent, C.w.: W. F. v. d. Berg, J. Berkel, G. M. G. Collignon, L. Hagestem. A. C. G. Jongemengel, M. Kerkhoven, A. P. Kooiman, P. E. Korte, J. B, Meyboom, J. Stokhof en C. J. Weber; tenslotte werden 15 re servisten beëdigd. Na de gezellige koffiepauze werd in de met vlaggen en planten versier de zaal een amusementsprogramma aangeboden dat klonk als een klok. Dat heeft de opvoering van het toneel spel „Maja en de griezel" vrijdag- en zaterdagavond wel bewezen, waar de toneelgroep van Hervormd Kethel voor het voetlicht trad met een spookverhaal, dat evenwel voldoende humor bezat om dc zeer vele aanwezigen niet de hele avond te laten griezelen van de spoken en de verdachtmakingen van een groot aanta! medespelers. De avonden werden geopend door de heer J. Breugem, die verheugd was, dat nu eindelijk een geschikte zaal is ge vonden waar toneeluitvoeringen in ge houden kunnen worden. Op beide avonden was de zaal geheel bezet, zodat ook in dit opzicht gesproken mag worden van een geweldig, succes. De regie was bij de heer A. Sonneveïd in goede handen. SCHIEDAM. -— De Chr. Gymn. ver. D.O.K. heeft op de bondsdag in Waal wijk weer enkele fraaie prijzen behaald en de honderden deelnemers(sters) kunnen op een geslaagde Pinksterwed strijd terugzien. Het tamboers en pij- perskorps behaalde een. eerste prijs, terwijl een tweede prijs werd behaald in de marswedstrijd, voor verenigingen. Verder hebben de diverse afdelingen eerste, tweede en derde prijzen, in de wacht gesleept, waarvan de eerste prijs van de berengroep een speciale vermelding verdient. Deze groep be staat voornamelijk uit aspiranten die kort geleden zijn overgegaan naar de herenafdeling. De groep heeft dus een uitstekend debuut gemaakt. Een groep van 67 man was zaterdag reeds naar Drunen vertrokken. D.O.K. kan. al met al. terug zien op een goed gemaak te beurt bij het K.N.C.G.V. selijke C.M.B. aan de instrumenten-actie van „Harpe Davids" tot resultaat heeft dat deze afdeling het mooie be- eerste zaterdag m de grote vacantie enjdrag van 445,— Kon overhandigen aan wel 15 juli. ihet actie-comité. SCHIEDAM. De Commissie voor Gemeente-avonden van Wijkgemeente 7 der Ned. Hërv, Gemeente te Schiedam organiseert op woensdag 24 mei in het Wijkcentrum Nieuwland een filmmiddag voor de jeugd van Nieuwland van 6—12 jaar. Vertoond wordt de Cefa-film: „De Grote Vacantie". Aanvang der voorstel lingen 2 en 4 uur. Toegangsbewijzen a 0,25 zijn verkrijgbaar bij de volgende adressen: K. M. L. Mieuwenhuis. Dr, Wibautplein 65, mevrouw Kerstens. P. J. Troelstralaan 101 en W. Poort. Burg. v. Kaarenlaan 951. Indien voorradig zijn ook aan de zaai toegangsbewijzen ver krijgbaar. SCHIEDAM. De afdeling Schiedam van dc Christelijke Metaalbewerkers Bond (C.M.B.) heeft vrijdagavond In het ge bouw voor Christelijk Sociale Belangen met haar leden de voorstellen besproken, die op de Algemene Vergadering van het 60-jarige CNV op 2 en 3 Juni in Arnhem ter tafel zullen worden gebricht. Verschillende belangrijke onderwerpen kwamen op deze vergadering ter sprake en eerst na twee uur vergaderen was bekend met welke voorstellen de afge vaardigden „gewapend" naar deze Alge mene Vergadering van het jubilerende CNV zullen vertrekken. De vergadering stond onder voorzitterschap van de heer J. C. Verkade. ZATERDAGMIDDAG hield de sectie voor Lichamelijke Opvoeding van het Christelijk Paedagogisch Studie centrum haar studiedag in de Chr. M.M.S. aan de Essenburgsingel te Rot terdam. Tijdens deze bijeenkomst werd de „Werkgroep Bewegingsonderwijs" opgericht. De nieuwe organisatiedie uit onderwijskrachten voor de licha melijke opvoeding zal bestaanheejt zich ten doel gesteld het bewegings onderwijs op verantwoorde wijze in de praktijk te brengen. Als het belangrijkste uitgangspunt geldt hier dat de leerling zijn lichaam zal moeten gebruiken in dienst van God. Het mag ook bij de sport niet in de eerste plaats gaan, om de top van het menselijk kunnen te behalen, doch de leerling zal moeten leren tot hoever hij kan gaan. Het „uitpakken van het levens geschenk" zal dan op de juiste wijze geschieden. De in het leven geroepen werkgroep heeft zijn geboorte eigenlijk te danken aan het pas verschenen boek van dr. C. C. F. Gordijn, dat als titel draagt: "Be wegingsonderwijs". Dit boekwerk vormt de verbinding tussen de wetenschap en de praktijk. Dr. Gordijn, rector aan de Chr. Academie voor Lichamelijke Op voeding in Arnhem, is namelijk gepro moveerd op een dissertatie over dit on derwerp. Spoedig daarna heeft hij zijn proefschrift meer in het algemene vlak getrokken, zodat ook de onderwijskrach ten hiervan hun profijt kunnen hebben. Zaterdagmiddag heeft deze auteur de meest essentiële punten van zijn literaire arbeid onder de loep genomen. Hierbij legde hij er de nadruk op dat de „ik" zelfstandigheid niet het voor naamste is. maar „de mens in de ont moeting," hetgeen ook in zijn boek werk tot uitdrukking komt. Het be wegingspatroon van de mens ligt in dc samenvloeiing van „ik cn de wereld" aldus spreker. Bij het bewegingsonderwijs moet de leerling innerlijke beleving, belangstel ling en activiteit aan de dag leggen. Het vak mag echter niet worden gewaar deerd in de vorm van een prestatie boekje. zo «reende dr. Gordijn. „Wanneer men zich in de prestatie verslingert, raakt men zichzelf kwijt." Omdat deze Hjd .functionarissen" kweekt, die slechts als hoogste ideaal komst werd besloten met onderlinge basketbal, korfbal en honkbalwedstrijden. Toen de 67-jarige mevrouw E. M.-L. uit desSophiastraat te Rotterdam zater dagavond thuis kwam is zij voor de deur van haar woning gevallen. Een voorbij ganger heeft haar hierna de behulpzame hand geboden. Later toen de vrouw in huis was is zij van de trap gevallen en overleden. Wil de voorbijganger die haar heeft geholpen zich voor het geven van inlichtingen in verbinding stellen met de politie van het bureau Boezem- singel. Het telefoonnummer is: 115720. In een sloot bij het hockeyterrein R.H.V. Leonidas aan de Honingerdijk te Rotterdam is maandagmiddag de bijna tweejarige Ivo F. van den Ven uit Heemskerk verdronken. Tijdens de rust van de hockeywedstrijd, was de moe der plotseling haar kind kwijt. Zij lgal zoeken en vond het in de sloot. Een man bracht het onmiddellijk op het droge doch het was reeds te laat. overtuigd dat een werkgroep, die zich met genoemde taak belast, zeer urgent Is. Het programma voor deze studiedag vermeldde onder meer nog lessen door de heren W. E. Kuyvenhoven en J. van As, terwijl deze zeer geslaagde bijeen- Ook dit jaar zat wederom een reek» zomer a vond be spelingen worden gegeven op het carillon van de stadhuistoren. Daar het verkeer op de Coolsingel doof het tijdelijk wegvallen van de tram rus tiger is geworden, zal het behalve in de binnentuin van het stadhuis oos er ders in het centrum mogelijk zijn onge stoord van de torenmuziek te genieten- Ta! van beiaardiers zullen aan reeks concerten hun medewerking ver lenen, ook buitenlanders ais Géo Cle ment uit Doornik en Reinhard Menge: uit Frankfurt a. Main. De eerste uitvoering heeft plaats op woensdag 24 mei om acht uur. Dan speelt de stadsbeiaardier Leen 't Ra" een paar tritsen ientc-liederen, een preludium en allegro op „Lobe de.!" Herrn" van Boedijn en dansmelodieën van Lully, Bach en Leelair. Het programma opent met een ma," en beiaardlied van Peter Benoit en ein digt met een improvisatie. De Geref. Gemeente in Ned. houdt aan het kerkgebouw aan het Amelandse plein te Rotterdam op woensdag 2e om 7.45 uur een bijeenkomst waas spreken ds. Van de Wocstijne te Barne- veld.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2