A ^ÜMs Mfrv.ATE RW EG „De Belangen" arbeidde vorig jaar zegenrijk Mr. J. W. Peek installeerde „^burgemeester" Jeugddorp Schaakkampioenschappen van Vlaardingen van start Schiedams Dierenbescherming had gunstig jaar 39i Hoogste punt bereikt gebouw Gem. VAUXHALL Tafeltennis te Vlaardingen o Koninklijke dank aan Vlaardingen 75 Schiedams politienieuws SMEDING Open-Deur-Dienst Declamatiecursus Brand in rookkast Bustocht „Pro Rege" „Bertina" voerde eerste haring aan Britse kanonnen voor Duitse tanks MAASKANT BEHANGSEL „Gouden Bergen" voor jeugdhuis Geslaagd feest C.A.B. - V fe Kiellegging Grehbedijk N.C.V.B.-Kethel was Lij een Scheidsrechters slaagdien Ds. Luijendijk viert ambtsjubileum in Hoek van Holland Maassluis Ruilbeurs Maassluis „Anders dan anderen Buitenlands succes voor Maassluise judo-ers Arj os-Maassluis Jaarvergadering A.R. Bezoek Kolpabad 2 TROUW Vrijdag 26 mei 1961 Advertentie 'iiÉÉÉSr' iiPti x Advertentie Zuiver wollen AaBe sportcoifaerfs Gabardine herenpanfalons Normale prijs 29.75 Nd, dén dag 90 SCHIEDAM. De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, afdeling Schiedam heeft donderdagavond in de bovenzaal van de „Amstelbron" haar jaar vergadering gehouden. De ver gadering stond onder leiding van vice-voorzitter H. Sjoers, aange zien de voorzitter door ziekte ver hinderd was. Burgerlijke stand van Vlaardingen Advertentie KOELKASTEN TE HUUR v.a.10,- p. mnd. rnet recht van koop. Geen rente. Keus uit 30 modellen Vraag offertcofbezoekonzeshowroom Beukelsdijk 21 Rotterdam tel. 54945* Ik ga voor mijn BERIN) naar JAN TREIJN H.W.VAN G0RPS ZONEN MATIGE PRIJZEN VOOR EERSTE KANTJES Zuiver woiieit AaBe jongens- sportcoiberts Gabardine super kinglon perion jongenspantalons ROTTERDAM: j VRAAGT STAALBOEKEN MAASSLUIS. De Geref. Jeugdraad Maassluis organiseert op maandag 29 mei een ontspan ningsavond in Luxor, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het nieuwe jeugdhuis, dat verrijst naast de kerk in de Sluispolder- West. Hoofdmoot van het programma is de Deense kleurenfilm „Gouden Bergen", een vrolijke geschiedenis, die wel iets gemeen heeft met de strubbelingen in de Nederlandse film „Fanfare". De veten tussen twee partijen vormen nu eenmaal een dankbaar thema. SCHIEDAM. De in 1893 opgerichte vereniging .JDe Belangen", die thans dus 68 levensjaren telt. is donderdag avond in de bovenzaal van gebouw ,-Irene" bijeen geweest in een Jaar vergadering, waar de nodige zaken voor het nieuwe verenigingsjaar weer werden besproken, onder voorzitter schap van de heer H. Gotlnk. De secretaris van deze vereniging, de heer H. Meyers vroeg zich in zijn jaar verslag af. at de vereniging nog wel aan het door haar gestelde doel beantwoord r. 1. de bevordering van de belangen van de Nederl. Hervormde Kerk in Schiedam. De heer Meyers merkte op. dat de op richting geschiedde in een tijd, waarin de Herv. Kerk zich ntet altijd bewust was van haar taak op velerlei terrein, o het jeugdwerk, de zending, de voorlich ting van de gemeenteleden en het ver schaffen van voldoende accommodatie voor de uitoefening van haar taken. Het grote terrein dat destijds braak lag heert inmiddels een krachtige ontginning ondergaan en menig verenigingsjaar mocht grote zegen ontvangen. Met bllidachap constateert de secretaris, dat de Hervormde Kerk ook die In Schiedam zich vooral na de tweede wereldoorlog meer en meer bewust is geworden van hetgeen van haar gevraagd werd: het jeugdwerk kreeg grote belang stelling, de zending werd een stuk kerke- werk, terwijl bij de bouw van Wijk.kerk gebouwen rekening werd gehouden met voldoende accommodatie voor kerkelijke bijeenkomsten. Vele sectoren van het maatschappelijk leven werden in het afgelopen vereni gingsjaar de huurders van de lokaliteiten die deze vereniging onder haar beheer heeft. n.I. die in gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven. Gezien het feit. dat zich hieronder veelal Hervormde leden be vinden. meent de heer Meyers te mogen constateren, dat de vereniging stellig aan haar doel beantwoord, hetgeen Hij dank baar en blij tot uiting brengt. Het bestuur nam enkele belangrijke besluiten, waarvan we willen noemen het aanschaffen van nieuwe stoelen voor de grote zaal. het aanvullen en vernieuwen van het serviesmateriaal. Verder werd in beraad gehouden de vernieuwing van de luiken in de grote zaal, het witten van de plafonds van diverse zalen, de verbouwing van de zolder tot vergaderruimte en de wand schilderingen in de grote zaal. Nadat het jaarverslag nog vermeldt, dat het bestuur bijzonder tevreden is over het werk van de heer Mahn als beheer der. de filmoperateur de heer Baron, de toneelknecht de heer Ouwens en de hulp bij het buffet, mevrouw Snijder, eindigt het jaarverslag met woorden van dank- baarheid en blijheid, dat het bestuur ook in 1960 zijn werk in het kader van de ver eniging heeft mogen verrichten. „Gode zij dank, dat Hü ons allen het leven en de gezondheid gaf om dit alles te kunnen verrichten." Tijdens deze vergadering werd de ad ministrateur, de heer H. Schuytvlot ge huldigd wegens het feit. dat hij ZB jaar bestuurder van deze vereniging is, welke huldiging gepaard ging met de overhan diging van een actetas als geschenk, ter wijl mevrouw Schuytvlot in de bloemen gezet werd. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat de aan de beurt van af treding zijnde voorzitter H. Gotlnk werd herkozen terwijl in de functie van de heer Jonkman gekozen werd de heer H. Munnlk. VLAARDINGEN. Bui'- 1 gemeester mr. J. Heusdcns heeft van de commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid- Holland een schrijven ontvan gen. van. de volgende inhoud: De directeur van het Kabinet der Koningin heeft mij in op dracht van Hare Majesteit de Koningin verzocht u de op rechte dank der Koningin over te brengen voor de gelukwen sen, die u namens het gemeen tebestuur en de burgerij Hare Majesteit ter gelegenheid non Haar verjaardag hebt doen toe komen. SCHIEDAM. De grote jaarlijkse feestavond ten bate van het K, J. Hey- boerfonds en de C.A.B. die donderdag avond in het Passagetheater werd ge houden heeft weer een volle zaal ge trokken. Onder de aanwezigen bevonden zich ook commissaris K. Rijpma en di verse afgevaardigden van de Sctoiedam- se gemeenschap. Voorzitter A. T. Schud- debeurs heeft allen in zijn openings woord verwelkomd en hij deed daarin alvast een toeroep op de -beurzen van de aanwezigen voor de collecte, die later in de avond gehouden zou worden en waar van de opbrengst bestemd zal worden voor het op 20 mei 35-jarige comité voor auto- en boottochten voor lichamelijk gebrekkigen te Schiedam (CAB), waar van de heer K. J. Heyboer die zich eveneens onder de aanwezigen bevond, de oprichter is. De hoofdschotel van de ze feestavond vormde het optreden van ■het Amsterdamse Volkstoneel, onder re gie van Beppie Nooy, dat het toneelstuk van Herman Bouber ..De Jantjes" voor het voetlicht bracht. De 21 medewerken den hebben dit spel uitstekend gebracht en na het ovationeel applaus werden de dames van de toneelgroep in de bloe metjes gezet onder het uitspreken van dankwoorden van voorzitter A, T. Schud- debeurs. HOEK KAN HOLLAND. In hotel America" te Hoek van Holland, nomen donderdagmiddag drie afdelingschefs van de firma Hudig en Pieters tijdens ecu receptie afscheid van kun vrienden, col lega's en medewerkers. Alle drie de chefs, te weten i.l.n.rj H. A. Linthorst, jf. Hot- laar en J. Prinsgaan wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd hun plaats bij het bedrijf verlaten. Vütl vele zijden zijn de drie scheidenden op deze middag toegesproken en tientallen stoffelijke waarderingsblijken konden in ontvangst genomen worden a SCHIEDAM. Op maandag 29 mei 's-middags om 4 uur zal op de scheeps werf Wilton Feyenoord de kiel gelegd worden voor de Grebbedijk, een vracht boot voor de Holland-Amerika Lijn. De Grebbedijk heeft een tonnage van 12.000 ton en zal worden gebouwd op de grote helling, waar op 10 mei de „Armagnac" het zeeruim koos. SCHIEDAM. Het Jeugddorp ach terliet Martinit-sportterrein is donder dagavond om zeven uur door burge meester mr. J. W. Peek olficiecl met het doorknippen van een rood lint ge opend. Daarna installeerde mr. Peek de „burgemeester" van het Jeugddorp. Pleter Krul, (dertien jaar) in donker eostuum, compleet met hoge hoed en handschoenen, die woont aan dc Rot- terdamsedijk. In zijn rede zei burgemeester Peek o.u.: Jullie hebben iets moois tot stand ge bracht. Ik installeer hierbij het. gemeente bestuur, dat zijn taak zo eerlijk mogelijk zal moeten verrichten. Het gemeentebe stuur kan niet alles alleen doen. Er is bij voorbeeld ook politie nodig. Allereerst om te helpen. Doch de burgers moeten ook met de politie medewerken. Dan is er de brandweer. Ik mis evenwel de stadsreiniging. Overal zitten we in ons land met onderbezetting van de reini gingsdiensten. Laten we derhalve mede werken aan de actie, die dezer dagen wordt begonnen en zorgt ervoor, dat Schiedam net zo schoon wordt als deze stad, die jullie hebben gebouwd. Na zijn rede maakte de burgemeester een rondgang langs de houten huisjes, die alle een fantasienaam droegen, zoals .Europoort" en „Duiventil" en waar onder zich bevonden een stadhuis, een brandweerkazerne met uitzichttoren, een politiebureau met cel en een huis van bewaring. VLAARDINGEN. Onder auspiciën van de Vlaardingse Schaakvereniging H.V.O.", „Shell" en „V.S.G." zal even als vorige jaren een toernooi worden gespeeld om het persoonlijk Schaak kampioenschap van ."Vlaardingen, De wedstrijden zullen worden ge- Zoierdagmorgen 9 uur begint onze verraüings-oanbieding von ito''12 prachtige, moderne Jtreep- en ruitdessins. Eerste klas maak werk- en afwerking. De normale winkelprijs is 59.50, maar, één dag betaalt U de Coster-prijs van fn de zwaarste gabardine-perion- kwaliteiten, met ceintuur. In prachtige multicolors. Zcltag 6e voorrijd «trrkt. Seta tel. of «ehflftelljke beitellingeti. ROTTERDAM: Keae Heog»tr»»t 11 Meen! hk. Goud« ti llage! Ktrrndr. Lagedijk bk. Dorpsweg Wat-KtttUkJde SS LEIDEN: Haarlemmers taut 25 Het jaarverslag van mejuffrouwM. Vis maakte melding van de droevige gebeurtenis in het afgelopen vereni gingsjaar van toet overlijden van de heer J. Kreuger, die veel werk verzet heeft voor deze bijna 40-jarige vereni ging en die zich als een toegewijde me dewerker heeft doen kennen. Het ledental liep enigszins achteruit, deels door overlijden en door verhuizing en opzegging, maar niettemin telt de ze afdeling toch nog 712 leden. Daaren tegen was de opbrengst van de collecte groter dan vorig jaar: 1.683. De polikliniek aan de St. Annazuster- straat kreeg 610 dieren te behandelen, verdeeld in: 450 honden, 130 katten, 7 konijnen,4 hamsters, 7 kippen, 7 kana ries, 2 duiven, 1 eend. 1 muis en knar- mot. Van de 65 zwerfhonden, die het Dierentehuis kreeg te behandelen kon- Het bijna 4 jaar oude meisje Cor nelia Mlneuris. gistermiddag omstreeks 1.30 uur van het voorbalcon van de wo ning op de derde woonlaag aan de De Savornin Lohmanlaan te Schiedam ge vallen: Zij viel in de struiken voor het huis maar stootte tijdens de val snet haar hoofd tegen een betonnen raam. De G.G. en G.D. heeft haar naar de dr. Nolletstiehting gebracht. Op het ogen blik maakt zij het naar omstandigheden wel* De heer F. W. A. M. was met zijn. dochter en 2 kleine kinderen in De Sa vornin Lohmanlaan op bezoek gegaan. De kinderen wilden op het balcon gaan spelen maar de grootvader vond het niet verantwoord dat ook het 2-jarige kind zonder toezicht dat deed. Daarom ging hij mee en concentreerde zijn aan dacht geheel op de jongste. Zo heeft hij niet gezien dat de Cornelia op een kin- derstoeltje klom en zo over het balcon- nek naar beneden viel. De heer C. M. J. H. is zijn flets Kwijt, die hij niet op slot in de Van Be verenstraat had neergezet De heer F. P. vermist zijn fiets die hij op de kin derboerderij in het Prinses Beatrixpark had neergezet De 30-jarige E. J. K. is zijn fiets kwijt, die voor de ouderlijke woning aan het Rubensplein stond. De Schiedamse politie heeft gisteren in de B. K. laan een controle gehouden met de Gatsometer. Zes bromfietsers en 4 automobilisten werden betrapt op overtreding van de max. snelheid. Vannacht om 1.20 uur is de Noorse zeeman R. J. K. op de Noordvest te Schiedam in het water gevallen. Hij is naar de overkant gezwommen waar hij door personeel van de Klinknagelfabriek aan de Noord vest singel op het droge is geholpen. Het personeel voorzag hem van droge kleren en waarschuwde de politie. Deze heeft hem naar zijn schip bij Wilton Fijenoord gebracht. Geboren: Gerrit z v H. Muijs en P. Meder, Willem z v W. C. Tieleman «n J. J. Hul man: Sylvia d v I, Swaneveld en A. stake- lenburg; Jocabui J. z v C, van Arkelen en C. de Goede: Margot dïW.l Karreman en L. C. van Nieuwenhuljien: Jan t v J, Wape naar en Lvan Marlon; Elizabeth J. dv J- Wapenaar en L. van Marion: Martijnttc d v W. de Jong en T. M. S. Kollenberg; Gerard d v -L. OeUvoet en M. H. Helderop; Petra d v H. P. Kreulen en M. Pel: Hendrik W z v J, H. Dingeldeln en t Voetberg: Hendri ks C. d v H. J. van Willigen en E. H. Baste- meljer-. Lolita S. E. d v G. Vuijk e» F. L. de Fretes: Jessica d v L. Vons en S. Blaak; Tom z v H. W. Llncklaen Westenberg en M. Bsstiasrsse: Nellie d v L. den Boer en M. van Drlel. Overleden: W. A, van der Hoeven oud 75 echtg v G, HuIJser: D. C. J. Verroen oud 199 i. wed. v, C. den Daaj. 1 den er 15 weer ter beschikking worden gesteld van de. eigenaar en de overige 50 werden in een nieuw tehuis geplaatst. Vanwege het 40-jarig bestaan zullen diverse acties op touw worden gezet, om gelden te verwerven voor de zwer vers van dieren en de zieke dieren en voor huur en onderhond van het ge bouw. Ook de collecte die van 2 t.m. 1 oktober gehouden zal worden dit jaar, is voor dekking van dergelijke onkosten. Het financieel verslag van penning meester, Ai -Bronswasser gaf -weliswaan enkele hoge" uitgaven te zien. o'.a. 930 aan contributie voor het Maandblad, maar toch was er een batig- saldo in kas van 938,17 hetgeen deze vereni ging de toekomst met vertrouwen doet ingaan. De "bestuursverkiezing had tot resul taat, dat de aftredende voorzitter, de heer H. tVillems van Beveren werd her kozen, evenals de leden de heren H. Sjoers en S. H. Guliger. Voor de va cante plaats, ontstaan door het overlij den van de heer J. Kreuger, werd ge kozen de heer L. Daniëls, terwijl in de vacature van de heer J... Borsten me vrouw A. G.- Kapel werd gekozen. BERINIHUIS BOTERSLOOT 64 Rotterdam Telefoon 129454 SCHIEDAM. In de zaal voor Christelijke Belangen in Kethel was woensdagavond de Nederl» Christen Vrouwen. Bond, afd. Kethel bijeen, waarbij de opkomst wederom bijzonder groot was. Op deze vergadering sprak ds. Van Harten, uit Delft over het onderwerp „August inus". Spreker vertelde over de jeugd van „Augustinus"; hoe deze een heidense vader" had, maar "een-" gèlöOige rikrëdër; hoe hij op 17-jarige leeftijd alleen de wereld inging en na een bezoek bij Bisschop Ambrosius aan Bijbelstudie deed. Dat liet hij later varen, totdat een zingend kind zijn aandacht trok, vooral de -woor den: „Lees en geef". Dit bracht voor „Augustinus" de bekering teweeg. Voordat ds. Van Harten het woord kreeg, hield de presidente, mejuffrouw B. de Koning een Pinkstermeditatie. SCHIEDAM. De Evangelisatie-com missie der Ned. Herv. Gemeente heeft voor zondagavond, 28 mei weer een Open Deur dieust georganiseerd, die wederom, in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat gehouden zal worden en om 7 uur zal aanvangen. Spreker is dr. J. J. Stam, emeritus predikant te Rotterdam, die het onder werp: „0e macht van onze geest" zal behandelen. Er zal gelegenheid zijn voor samen zang en wel met enkele verzen van psalm 138, Gezang 138, Gezang 81 en Gezang 86. VLAARDINGEN. Donderdagmid dag werd het hoogste punt bereikt van het nieuwe gebouw van het Gemeente lijk Woningbedrijf aan het Emaus. Evenals het slaan van de eerste paal op 8 december van het vorig jaar. ge schiedde het hijsen van de vlag zonder enig cerimonieel. Verwacht wordt, dat het gebouw, dat wordt gebouwd door het Vlaardingse aannemingsbedrijf L. van Rij, nog dit jaar en wel in novem ber zal worden opgeleverd. Als men weet dat het gemeentelijk woningbedrijf met het beheer en onder houd van ongeveer 7000 woningen is be last, dan is het vanzelfsprekend, dat men verlangend uitziet naar de ingebruik neming van het gebouw. Op het ogenblik is de administratieve staf gehuisvest aan de Hoogstraat, terwijl het technisch apparaat is ondergebracht aan het Emaus, naast het thans in aan bouw zijnde nieuwe gebouw. Dit gebouw dat 23 meter breed en bijna 13 meter diep wordt, zal bestaan uit een onderbouw en twee verdiepingen. Het is berekend op een personeelsbezetting van 30 man, voor een administratie van ongeveer 15.000 huizen. Op de begane grondverdieping zullen de diensten worden ondergebracht, waar mee het publiek te maken krijgt. Daar boven komen de directiekamer en de ruimten voor het „cijferwerkende" per- Adurrtentic soneel. De kelder zal worden ingericht als archief en rijwielbergpiaats. en kan in geval van novd ook dienst doen als schuilgelegenhe id. Daarnaast zullen Li de bestaande ge bouwtjes enige voorzieningen worden ge troffen, waardoor men onder meer de be schikking krijgt over twee opzichterkan toortjes, een garage,, een magazijn, een schilderswerkplaats, een vorstvrije opslag plaats, een recreatiezaaltje, een kleed kamer en een was- en douche gele genheid. ROTTERDAM, Sotrwtg 21-25, Til. 176600 DORCRECHT, Üeldêlozi Pad 76, Til. 4344 Dealer voor Rotterdam en Dordrecht en omgeving SCHIEDAM. De afdeling Rotter dam van de KNVB heeft weer een aan tal candidaat-scheidsrechter geëxami neerd, waaronder zich diverse Schie dammers, Vlaardingers en Maassluize- naren bevinden, die allen het diploma van de afd. Rotterdam ontvingen en in het komende seizoen hun eerste voet balwedstrijden zulen gaan. leiden. Het zijn de Schiedammers J. Bo- gaert en Th, A. de Veth; de Vlaardin gers C. Bakelaar, A. Schriel en J. B. Verboort. Uit Maasland slaagde J. C. G. Droog en in Maassluis was het M. Roodenburg, die over enkele weken de fluit voor het eerst zal hanteren in of ficiële wedstrijden. Ondanks deze nieuwe scheidsrechters blijft er een tekort bestaan bij de af deling Rotterdam «1 hoopt het bestuur daarvan op weer nieuwe aanmeldingen, waarvoor binnenkort weer een cursus zal beginnen. HOEK VAN HOLLAND. Tijdens de morgendienst hoopt de oud-predikant van Hoek van Holland, ds. N. Luijen dijk. zijn vijfenveertig-jarig kerkelijk ambt in zijn predikatie te gedenken. Ds. Luijendijk heeft van deze vijfenveertig jaren, ruim twintig jaren in De Hoek gearbeid. In 1947 vertrok de predikant uit zijn pat"-hie aan de Waterweg, om zich in Sawo. .Ie te Friesland te vesti gen. in 1852 ging bii met emiritaat. Ook reeds bij zijn veertig-jarig ambt sprak ds. Luijendijk voor zijn oude gemeente. speeld in de kantine van het Haven bedrijf „Vlaardingen-Oost N.V.". In de hoofdgroep zullen acht deel nemers de schaakwapens opnemen; in de overige groepen bevinden zich ten hoog ste zes deelnemers. De opening en slui ting zullen plaatsvinden in het clublokaal van de H.V.O.. terwijl de afgebroken par tijen moeten worden uitgespeeld op vrij dagen. en wel in het clublokaal van de „Shell" in het Sportpark De Vijf Sluizen De wedstrijden in de hoofdgroep en in de beide promotie-klassen beginnen om 19.30 uur; in de overige groepen wordt om acht uur begonnen. De spelers worden ingedeeld naar hun speelsterkte. De deelneming aan deze wedstrijden staat open voor: leden van de organiserende verenigingen, ingezetenen van Vlaardingen en oud-deelnemers aan de wedstrijden om het persoonlijk Vlaar- dings schaakkampioenschap. Man kan zich voor deze wedstrijden op geven aan de. volgende adressen: C. Goed- knegt, Merellaan 63; P. Korpel, Primula straat 40b, tel. 8579: H. de Koe, Schie- damseweg 58. tel. 2359: L, Smit. Swee- linckstraat 187, tel 4859; J. Nagengast, Van Hogendorplaan 53e en P. Kornaat, Mauritsstngel 23, tel. 4684» VLAARDINGEN. In. de aula van de dr. A. Plesmanschool aan de Am- bonlaan 101 zal woensdag 31 mei de aïotavond worden gehouden van de declaamatiecursus, onder leiding van mevrouw Liü van Haghe. Op deze avond die om acht uur begint, zijn belang- VLAARDINGEN. - In een rookkast van een slagerij aan de Van Hogen dorplaan is brand ontstaan, die met eigen middelen kon worden geblust. Men had vergeten de stroom tijdig 'uit te schakelen, waardoor oververhitting in de kast ontstond. De vleeswaren, die in de kast aanwezig waren, gingen verloren. VLAARDINGEN. De plaatselijke afdeling van de Koninklijke Militaire Bond „pro Rege": organiseert weer voor begunstigers en leden op dinsdag 30 mei een. bustocht naar Roermond, Valkenburg en Weert. Er zal geluncht worden üt het militaire tehuis in Roer mond. Men hoopt te vertrekken 's mor gens om zeven uur. Ook belangstel lenden kunnen deze tocht meemaken. Opgaven daarvoor bij een der onder staande adressen: mevrouw Van Min nen, Burg. Pruissingel SSa, mevrouw Visser, Dtepenbroeckstraat 175, me vrouw Witvoet, Sportlaan 84 en de heer L. van Ween, Borneostraat 10, VLAARDINGEN De eerste ha ring kwam vanmorgen tegen tien uur in Vlaardingen aan. Door twee vrachtauto's werden 68 kantjes Hol landse nieuwe aan de Koningin Wil- helminahaven gelost, waar tal van kopers uit het gehele land in span ning stonden te wachten om de kwa liteit van deze primeurs te kunnen keuren. Deze haring was aangevoerd door de VL. 85, de ,,Bertina'\ schip per J. Toet van de visserijmaat schappij „Vlaardingen". Het resul taat van de eerste visnacht van de schepen van de Vlaardingse vloot. Reeds om kwart voor elf gaf de afslager, de heer M, de Kok, door bekkenslag het sein, dat de afslag kon beginnen en werd de klok in werking gesteld. Er werden voor de ze eerste aanvoer niet zulke hoge prijzen betaald. Het kleine goed bracht van ƒ580,tot ƒ651,—, de grotere haring van ƒ406,— tot ƒ445,- per kantje op. Vele autoriteiten en bekende Schie dammers gaven door hun aanwezigheid blijk van medeleven niet dit gestaagde experiment. Het bedrijfsleven had zich bijzonder gul gedragen. We vingen nergens bot. aldus de heer C. A. Henrion Verpoorten, de hoofdleider van het Clubhuis St. Joris Doelen, die in zijn welkomstwoord mededeelde, dat honderdtachtig jongens en meisjes dit aardige Jeugddorp van ruim dertig houten gebouwtjes in drie dagen met hard zwoegen en grote geestdrift hadden opgebouwd. Advertentie "DAG"! Zaterdagmorgen 9 uur begint de verkoop vors deze echte Cosfer- aanbïedingen: Vela moderne streep-en ruit dessins. Eersteklas maakwerk. Tot 13 jaar, gfWgJWf'C, ALLE MATEN1 mét ceintuur, in prachtige multi- colors. —pr pi Tot 11 Jaar, l ALLE MATEN J 12-16 jaar, alle maten 13.75 KOTtê Hooesoaat lï Meent hk. Goudse- singel Kitendr. Ugedijk hk. Doipjweg West-Kruiskade 35 IE1DEN: Haarlemmerstraat 25 (J, Wesi-DuRsJandf heeft besloten het Britse 105 mm tankkanon te kopen voor plaatsing: op de Duitse standaard tanks. Dit werd 'bekendgemaakt In een gezamenlijk communiqué van de betrokken ministeries van Defen sie. Volgens de overeenkomst zullen neer binnenkort 200 vuurmonden en am munitie worden geleverd. Later zullen er nog 300 vuurmonden worden hij- geleverd en ten slotte wordt verwacht, dat er In de toekomst nog 2000 kanon nen zullen worden gekooht, ter dek king van de Duitse behoefte. Advertentie Saffie •fl 2eM!DDELLANDSTR,2 -Tel.33192 WOLPHAERTSB. 236 - Tel.74325 ROTTERDAM VLAARDINGEN. Met het einde van de nacompetitie van de Vlaardingse tafeltennisverenigingen in zicht, neemt ook de spanning belangrijk toe. Intiem behaalde eea verrassend mooi resultaat door het gelijke spel iegen de Hollandlaan. door welk resultaat ook het tweede team van Intiem weer een be langrijke rol gaat spelen. Dank zij een 8—2 overwinning op Reflex heeft Intiem 2 zelfs de leiding overgenomen van de Holiandiaan. Het tweede team van de Hollandianen won met 73 van van Intiem 3. In afdeling B dwong Intiem 5 een Seüjkspel af van Sunlight 2. Doordat ie Holiandiaan 3 tegen Windmolens 2 dat nog puntloos was, een gelijkspel behaalde, ziet het er naar uit, dat In tiem 3 of "Sunlight 2 met de hoogste eer in deze afdeling zal gaan strijken. Intiem 4 won met 8—2 royaal van Cin cinnati. In afdeling C is Reflex 5 vrijwel zeker van de eerste plaats. Het team won met 9—1 van Windmolens 5 en is daarmede nop ongeslagen. De strijd om de twee de plaats, welke ook met een prijs wordt beloond staat nog geheel open. Holian diaan 5 dat met 7—3 zegevierde over Windmolens 3 beeft echter een redelijke kans. De dames van Sunlight 3 en Intiem 7 deelden „broederlijk" de punten <3 5). In afdeling D is Intiem heer en mees ter. Intiem 6 voert de ranglijst aan en Intiem 8 volgt op de tweede plaats. De ze teams wonnen respectievelijk met 9—1 van Cincinnati 2 en met liefst 10 0 van Windmolens 8 Daarmede toonden zij duidelijk aan, dat er geen twijfel bestaat welke teams de sterksten zijn in deze afdeling. Ten slotte trokken de Windmolens tegen Reflex met 73 aan het langste eind. In dit geval is het echter geen dorps kwestie. maar een geschil tussen de be woners van twee eilandjes. Tussen Birko en Venco heerst al sinds jaren een ze kere rivaliteit. Zo iets is natuurlijk wel te verwachten als de burgemeester van Venco ..veel" vooruitstrevender is dan die van Birko. want in Venco is een ben zinepomp, de wegen zijn er geplaveid en -men heeft er zelfs een tractor. Maar dan wordt -de gezapige rust van Birko verstoord door-dat de onderwijzer olie in de grond ontdekt. Er volgt een inva sie van Amerikaanse boorploegen. De weerstand van de dorpelingen is spoe ding gebroken want de Amerikanen be talen royaal. Maar ten slotte gaat het in deze film niet om de olie, maar om drie jongens en drie meisjes die van elkaar houden, maar niet met elkaar kunnen trouwen, omdat het water tussen de eilandjes te diep is. Er moet natuurlijk heel wat ge beuren, eer de gelieven, ondanks en dank zij de olie, gearmd van het stad huis komen. Aan deze -gezellige film gaai vooraf de komische opera ..Eulalia", die door leden van de G.J.V. „Credo" op de planken wordt gebracht. De aanvang van deze avond is 8 uur. MAASSLUIS. Woensdag 1 juni'des avond 7 uur is er weer ruilbeurs, in de kantine van de firma A. de Neeff. Voor die verzamelaars, die geregeld de ruil beurs bezoeken, is het niet nodig om al les op te noemen, wat er allemaal te rui len is, maar voor die verzamelaars, die nog nooit geweest zijn op deze druk be zochte en gezellige ruilbeursavond, is nog te vermelden, dat er naasthet meest voorkomende verzamelgoed, ook steeds vraag en aanbod is van alle mo gelijke plaatjes van sigaretten, boter enz. Verder zal de heer K. v. Klink uit Vlaardingen, met zijn prachtige verza meling munten exposeren. Dit object is nog niet eerder in Maassluis geweest, het is zeker de moeite waard om dit eens te bekijken. De heer Van Klink heeft antieke gouden en zilveren mun ten, gouden rijders en dukaten, alsmede moderne munten der gehele wereld. Voor muntanverzamelaars om te water tanden en voor niet-verzamelaars iets zeldzaams om te zien. De jongere gene ratie kan de complete serie betaalmid delen zien, zoals die voor de oorlog in omloop was. met halve centen, 24i cent stukken, vierkante stuivers enz. en voor de oudere belangstellende zijn er nog munten, met Koning Willem III, bene vens, vele andere geldstukken en waar depapieren. De toegang is vrij. 11 MAASSLUIS. Over dit onderwerp' zal zaterdag 27 mei om half acht op het Da Costaplein gesproken worden door majoor P. E. Hokke van het Leger des Heils. Dit geschiedt in het kader van „Maassluis voor Christus". Solozang: broeder Wim Weijgertse. MAASSLUIS. Door het Maassluise Judoteam werd een toernee van enige dagen gemaakt door Duitsland, België en. Luxemburg met als hoogtepunt de Judo-ontmoeting tegen Bad Kreuznach (kampioen van het Rijnland) in de Jahn Sporthalle. Na de opening door de voor zitter der Sportverein 1848 uit Bad Kreuz nach en het overhandigen van een prach tig vaantje, hetwelk geschonken werd door de stad Bad-Kreuz-nach werd voor de talrijke bezoekers begonnen met de ontmoeting tussen beide steden. Deze wedstrijd werd voor het Maassluise Ju doteam een fantastisch succes, ondanks de opstelling in het Duitse etam van twee Amerikaanse soldaten, die in Bad Kreuz nach gelegerd waren» wisten de Maas- sluizers deze ontmoeting met niet min der dan 61 te winnen. De volledige uitslagen waren: J.Schuur- biers-Hansen onbeslist; W. Tuit ver sloeg Wulf met 4e verwurging; L. Va rekamp won met de Se houdgreep van Klinjereschin: J. Tuit-Blbcent onbeslist; R. v. d. Steen won met de le armworp van Echholt; W. v. d. Kuijff-Cordel onbe slist; J. Rietdijk-Joset onbeslist; K. Bui- telaai won met le beenworp vanLeijs Van der Velde versloeg Fiquarola met le houdgreep; P. Firet verloor met de le houdgreep van Ranger en J. Henne- veld versloeg Denvel met een 23e arm- klem. MAASSLUIS. Vrijdag 28 mei houdt Arjos haar laatste vergadering van dit seizoen. Deze vergadering wordt gehou den in het Geref. Rusthuis. In aprd hield de Arjos daar een vergadering met een der meisjes afd. va* de G. 3. V. „Credo", die men dermate geslaagd achtte van de zijde der dames, dat men op de vergadering de gehele G. J. V. heeft verzocht. Een der- G. J. y. leden, de heer P. v. d. Kraan, die de „Arjoscursus" heeft gevolgd, zal het on derwerp inlegden dat is getiteld „Ge zinsvorming",. Dit veel omstreden oe- grip, dat in de kamers der volksverte genwoordiging al jaren ter sprake komt is zeker de belangstelling van alle jonge ren waard. Mogelijk blijkt die belang stelling uit een vol bezet jeugdhuis. De vergadering vangt aan om 8 uur. MAASSLUIS. De jaarvergadering der A. R. kiesvereniging droeg een ge animeerd karakter. In zijn openffigs-- woord stond de voorzitter, de heer P- Westerhof even stil bij de onderschei ding die de heer H. A. v. Hartingsvela was ten deel gevallen. Voorts deelde de voorzitter mede, dat in enkele maanden tijd 38 leden waren gewonnen. De jaar verslagen werden onveranderd vastge steld en getekend. Er werd verder een quiz gehouden onder leiding van de voor zitter en mevr. Duursema. Na de pause werd door het C. H, U. lid de heer T. Mastenbroek een prachtige collectie ai* 's vertoond waaronder veie plaatjes van oud Maassluis. De avond werd -gesloten door ds. Duursema met dankgebed. VLAARDINGEN. Gedurende de maand april bezochten 37.374 personen het Kolpabad tegen 36.218 in de over eenkomstige maand in 1960. In totaal, is het bezoekersaantal over de eerste vier maanden van het jaar 147678 ge weest (vorig jaar 137.031).

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2