U/egu/fjs langs de Waterweg B. Maat neemt afscheid van gemeente Vlaardingen Jeugddorpeen experiment dat zich voor herhaling leent Het Masker" wint wederom eerste toneelprijs voor Sch 24 Oceaan erswimi VATERVE L en V.-toernooi Billy Graham kan niet optreden Tussentijds ontslag voor wethouder die te veel praatte WJ. hield speurtocht H.W. VAN G0RP& ZONEN Maandag 29 mei 1961 TROUW ZIEK IN ENGELAND Burgerlijke stand van Vlaardingen SCHIEDAM. De contactavond van Werkende Jeugd „Jonge Kracht" stond zaterdagavond in het teken van een Speurtocht door Schiedam. Voor deze gelegenheid was de afdeling Overschie te gast. Over gebrek aan belangstelling had men ditmaal niet te klagen. Een twintigtal jongens en meisjes tussen de zestien en vijfen twintig jaar werkte mede. Met hun verzegelde orders, die zich in een dichtgeplakte enveloppe bevon den, trokken ze reeds even na zevenen erop uit om kris-kras door de stad naar ongeveer twintig plaatsen te speuren. In groepjes van vier verlieten ze de startplaats; het gebouw voor Chr. Soci ale Belangen. Tegen half tien werden ze terugverwacht, waarna ze zo goed mogelijk hun bevindingen moesten me dedelen aan de organisatoren van de speurtocht, de heren A. Gijsen en J. Mulder, twee leden van Jonge Kracht, Aan de hand van de resultaten wer den waarderingspunten toegekend. Men hoopt binnenkort een dergelijke speur tocht in Hoek van Holland te houden. Bovendien zal Werkende Jeugd steeds meer in regionaal verband o.a. in het Waterweggebied, onderling contact met elkander gaan zoeken, aldus de voorzit ter, de heer P. van Bij. Want, voegde hij er aan toe, de tijd Is voorbij, dat we alleen als plaatselijke afdeling kun nen arbeiden. SCHIEDAM Het Jeugddorp achter de Martlnltveiden Is zaterdagmiddag door de Hoofdleider van het Clubhuis sint Joris Doele, de heer C. A, Henrlon Verpoorten om kwart over drie met een korte toepsraak tot de verzamelde jeugd besloten. Hij bedankte de kinderen voor wat ze hadden gepresteerd en voor de prettige samenwerking. Hij stelde voor het volgend jaar een nog veel groter jeugddorp in het verschiet. Misschien dat er dan wel duizend kinderen kun nen meedoen, zei hij. De uitreiking van de bouwcertlficaten met foto kon helaas niet doorgaan. Ce kinderen zullen evenwel schriftelijk be richt krijgen, waar en wanneer ze de ze kostbare papieren zouden kunnen af halen. "Vervolgens werden de prijswin naars bekend gemaakt van de spelen op vrijdag. De voetbal-competities zijn niet door- gegaan. Het weer zat niet mee. Daar om zijn de Jeugdige sportsüeden vrij dagmiddag naar bet Clubhuis aan de Maasdijk getrokken en hebben er geno ten van aardige jeugdfilms. De vijftien veldspelen zijn vrijdag echter wel doorgegaan. AUe, d.w.z, ongeveer hon derdtachtig kinderen, deden enthousiast mee aan het hardlopen met hindernis, vergooien, hoogspringen, verspringen, balklopen, touwtrekken, kruipen, hard lopen, blokjes rapen, dobbelsteenloop, flesvullen, springbal, balspel, bal-op- plankje en ringwerpen. De eerste prijs, een zilveren beker, behaalde Anton Frenay met 268 punten, de tweede prijs, een medalje. Piet Kreischer, met 261 punten, de derde prijs Wilrna Lemson, een lauwertak,- met 242 punten. Van de groepsprijzen had Theo van Schijndel van groep 9 het hoogste aantal, 3X6 punten. Vervol gens Gerard Freln van groep 2, 229 pun ten, Henk v. d. Bee van groep 4, ln2 punten. Peter v. d. Hoek van groep 5, 167 punten en Gerard Frenay van groep 8, 173 punten. Na de prijsuitrei king kregen de kinderen een versnape ring en daarmee was dit Pinkster-va kantiekamp afgelopen. Een geslaagd experiment, vooral prettig voor de heer Henrion Verpoor ten, me het had bedacht. De onder linge samenwerking, maar vooral ook het contact met de autoriteiten, het bedrijfsleven en de andere clubhuizen mag bijzonder geslaagd genoemd worden. "VTuA&KÖlNGEN- De slttltings- avohd vari de toneelcompeÖtie 1989* 1961, die in de Harmonie plaats vond •werd ditmaal opgeluisterd door d« op voering door de Sheli-toneelgroep „Het Masker" van het bekende to- icelspej „Een huis vol herrie'VEven- als het vorig jaar was het dit 'Jaar wederom „Het Masker", dat als. eer ste uit" de bus kwam van de negen toneelgroepen, die aan deze competi tie hebben deelgenomen. De wethouder van culturele zaken, de heer H. K. van Minnen sprak tijdens de uitreiking van de fraaie wisselbeker de wens uit, dat de Combinatie van Vlaar- dingse Personeelsverenigingen er in zal slagen deze competitie, die een succes blijkt te zijn, te kunnen blijven organise ren. De jury, die werd gevormd door de heren W. Wagoner en G. Zalsman was van meaning, dat de prestaties over het algemeen beneden de verwachtingen zijn gebeleveu. Behalve de winnende toneelgroep, die een uitzondering vorm de, kwam men vrijwel niet boven het middelmatig peil uit, dat verwacht mocht worden. De eerste prijs kwam in het bezit van Evangelist BiUy Graham zal de lei ding tijdens de eerste week van zijn 7*- Kruistocht voor Christus", door het noordelijk gedeelte van Engeland moe- *r te» overdragen aan zijn zwager en as- sistent ds. Heighten Ford, Hij wordt hiertoe gedwongen door sS een hardnekkige infectie aan de adem- halingsorganen, waarvoor hij sedert. vorige week maandag onder behande- ling staat. Dr. Graham zei, dat hij za- terdag 3 juni voor het eerst weer zal, spreken in Manchester, maar uit een ,r, medische verklaring blijkt, dat hij nu - pas reageert op de behandeling en na de rustperiode slechts op bescheiden - schaal zijn toespraken mag hervatten. Tot die tijd verblijft de evangelist In zijn hoofdkwartier, ln Grosvenoi - House, Een woordvoerder verklaarde, dat. dit de eerste keer ia in 15 jaar dat Graham de openingsavond van een van zijn kruistochten mist. -e Advertentie ROTTERDAM, Ssarwsg 21-25, Tel. 178800 DORDRECHT, Gildalo» Pet! 79, Tel. 4344 Met zes stemmen vóór heeft de zeven leden tellende raad van Baarland be sloten tussentijds ontslag te verlenen aan wethouder V. de Bruüne, op grond van artikel 87a van de gemeentewet. VUf raadsleden hadden dit ontslag en kele dagen tevoren voorgesteld. In een vorige raadsvergadering had de raad een motie van wantrouwen tegen de wethouder aanvaard, omdat die zich naar de mening van de raad schuldig had gemaakt aan loslippig heid, leugens en lasterpraatje*. Zo zou hij een opzichter van, herbe- stratingswerkzaambeden in Baarland heben verteld, dat het werk naar de mening ven een ambtenaar ter secre* tarie niet goed wordt uitgevoerd. De bewuste ambtenaar had echter niets van dien aard gezegd en diende zijn beklag in bij de gemeenteraad, die zich achter hem stelde, In de jongste raadsvergadering zei wethouder De Bruüne te betwijfelen of artikel 87a der Gemeentewet op zijn geval van toepasaing is. HU achtte de kans groot, dat' de raad onwettig han delt. Door de penning meester van de vereniging Duin dorp - West Duin de heer Karei Bot, is zaterdag' middag aan boord pan de Oceaan III de jagerswimpel voor de snelste Scheveningse ja ger van dit jaar aan schipper Cor v. d. Toorn over handigd. Het ogenblik waarop de schip per de vlag in top hijst.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2