iA^jA^VATBRVE^ n/1 B.B. kreeg in 1960 hogere graad van paraatheid Vakantieweek voor Herv. Vlaardingse invaliden Twee uitbreidingsplannen aan raad voorgelegd Woningen in 't verre zuiden, recreatie in 't hoge noorden Nieuw pand van Intermetaal met roestvrij-stalen gevel Worms' eis in kort geding door rechtbank afgewezen ISC' Tweede predikant Hervormd Kethel Vier maanden voor muiter L. en V. toernooi Restauratie Grote kerk Vlaardingen Reyeroord en Zestienhovensepolder Jaarvergadering H.V.O. schakers Jaarvergadering Zusterhulp Zeepkisten-race van Jeugd Jolijt Kerkbouw in Nieuwland Er liggen toch brandleidingen op Hoeks strand Totaal 2250 huizen Zomerconcert voor Geref. jeugdhuis Unicum voor ons land Binnenbaden van Kolpabad gesloten Negende Haagse Trouw-mars Wilton-personeel gaf 10.000 voor blinden Laatste contactavond oud-strijders Maassluis Jubileum J. P. Verhoef Ronde van Maassluis Voetbalwedstrijd voor het Roode Kruis Oecumenische Kerkdienst in dbio Van Gorsel Sluitstuk WcicTepark Volie Evangelie" naar gebouw C.B.B. Concert Sursum Corda 1919 van Cord'ia a Capella Choir Geslaagden „Eudokïa" TROUW Woensdag 7 juni 1961 VLAARDINGEN. Li navol ging van de Rotterdamse en Delft- se Hervormde Gemeente heeft de diaconie van de Hervormde Kerk te Vlaardingen een kampweek voor invaliden georganiseerd. On geveer veertig invaliden zullen ia de week van 17 tot 24 juni een hopenlijk prettige periode door brengen in het vakantieoord „Feytahof" te Elspeet. Burgerlijke stand van Vlaardingen Begroetingsavond Wijk 4 B. en W. van Rotterdam hebben de raad een tweetal uitbreidings plannen ter vaststelling voorgelegd, t.w. het uitbreidingsplan, in onder delen Reyeroord en het uitbreidingsplan in hoofdzaak „Zestien hovensepolder". Het eerste plan maakt deel uit van het uitbreidings plan in hoofdzaak Groot-IJsselmonde, De begrenzing van dit plan wordt gevormd in het noorden door de uitvalsweg naar he, gebied ten oosten van rijksweg 16 naar Dordrecht, in het oosten en het zuiden door de groenstroken langs deze rijksweg en het Zevenbergsedijkje en in het westen door de ontworpen bebouwing in Hordijkerbuurt. De centrale ringweg, die alle buurten in Groot-IJsselmonde zal verbinden, doorsnijdt het plan Reyeroord in het noordwesten. Van de ringweg takt een weg af, welke het gehele plan doorloopt en de eigenlijke ont- sluitingsweg vormt, waarop zowel de woonstraten als de verbindingen met de omringende gebieden zijn aangesloten. De president van de rechtbank in Den Haag, jhr. mr. G. J. Witsen Elias heeft vanmorgen uitspraak gedaan in het korte geding dat de Haagse schroothandelaar, de heer L. Worms had aangespannen tegen de Haagse advocaat mr. W, Dobe van der Kuil. De heer Worms had gevorderd dat de president de advocaat zou gelasten mogelijk bewijsmateriaal, om de beschuldigingen van de schroothandelaar tegen de vice-voorzitter van de hoge autoriteit"van de K.S.G., de heer D. P. Spierenburg waar te maken, te verstrekken, êeeir gehandeld. Zaterdag 10 juni 1961 Voor deelnemers aan deze mjnjeltocht is er gelegen heid de reis uau Rotterdam naar Den Haag per autobus te maken. Prijs voor een re tour f 1,75 p.p. Men kan zich voor deelneming aanmelden aan het kantoor van DAG BLAD TROUW, Witte de, Withstraat 25 te Rotterdam. Drie-ronde-schaakwedstrij d s Het Hoofd Bescherming Bevolking van de A-Kring Rotterdam-Schiedam-Vlaar- dingen, de heer A. L, Kouwens, consta teert in een »Tcn Geleide" op het dezer dagen verschenen verslag I960 van zijn Kring, dat nis gevolg van de algehele herziening van het beschermingsplan naast de overgang van een algemene werkbijeenkomst per maand naar ver gadering in klein verband, de consoli datie In de georganiseerde zelfbescher ming: bewerkstelligd werd door het hou den Van een kaderdag, de omscholing van noodwachters en het houden van oefeningen. Als uitvloeisel daarvan kon aan bet einde van het verslagjaar een hogere graad van paraatheid worden geconstateerd dan einde 1959 het geval was. Twee zaken, waarop de aandacht van de bevoegde instantie werd gevestigd, werden in het verslagjaar nog niet ter hand genomen, te weten het geschikt maken van de commandopost voor een langer, verblijf van de bezetting ingeval van radio-actieve neerslag en de zo nodige verbeteringen, welke in de radio- telefonische apparatuur moeten worden aangebracht. Ondanks de reeds lang toegezegde uit breiding van het bestaande aantal sire nes, heeft de effectuering van de toe zegging in het verslagjaar nog steeds niet. plaatsgevonden. De met dedoor voering van de noodwachtplicht in het afgelopen jaar verkregen ervaringen zyn gunstig. Een ernstig inconvenient blijft volgens het H.B.B. echter de ontoerei kendheid van het Tuchtreglement Nood- wachtplichtigen, indien tegen een plicht- noodwachter anders dan door verwij zing naar de rechter moet worden op getreden. Het H.B.B. is van oordeel, dat aan de leidinggevende functionarissen niet langer de middelen mogen worden onthouden om de tucht te handhaven, hetgeen zij toch als een belangrijke taak moeten zien- Met voldoening constateert het H.B.B. intussen, dat de aversie tegen de noodwachtplicht buiten de Noodwacht in grotere mate ontstaat dan in dit noodzakelijke beschermingsappa raat. In het afgelopen jaar werd de invoe ring van de noodwachtplicht bij de ope ratieve diensten van de krmgnoodwacht verder afgewikkeld, zodat een voltallige en een opgeleide personeelsbezetting van die diensten binnen het bereik kwam te liggen In de bestaande organisatie werden in 1960 geen belangrijke wijzigingen aangebracht. De organieke sterkte werd uitgebreid met drie functies t.w. een magazijnknecht en een magazunknecht tevens hulpmonteur voor de magazijn dienst te Rotterdam, en een hulpmon teur voor de Verbindingsdienst. De per soneelsbezetting in de lagere administra tieve functies was wederom een punt van voortdurende zorg. In het algemeen bleek bij het aantrekken van personeel, dat de toe te kennen beloningen aan de lage kant zijn m verhouding tot het geen het particuliere bedrijfsleven biedt. De uitbreiding van de vredesorgani satie met een Bureau Operatien en Plannen kon dit jaar worden gereali seerd. SCHIEDAM. De uitbreiding van de Hervormde gemeente in Kethel heeft ertoe geleid, dat plannen zijn besproken om te komen tot de aan stelling van een vicaris. Dc gemeente Kethel van de Hervorm de Keik is de tweeduizend zielen reeds gepasseerd en is snel op weg naar de drieduizend Gezien het feit, dat de Geieformeerde Kerk éen predikant op de 1000 zielen gewenst acht. is uitbreiding van het predikantenaantal voor de Hervormden zeker geen luxe Thans is ds. J. E. L Brummelkamp de enige predikant in Hervormd Kethel Het eindverslag van de diverse acties voor het wijkgebouw „De Rank" geeft te zien, dat in de afgelopen tien jaar een totaalbedrag van 81.978,12 bijeenge- spaa.rd is, hetgeen neerkomt op een ge middelde van 7807,44 per jaar. ROTTERDAM, i— „Als de verdach te vrijwillig: verschijnt, zeg ik niet: Kip ik heb je, non de pot in"..., voeg de de Rotterdamse politierechter, mr. A. Heynsius, vanmorgen de 21-jarige matroos H. B. uit Vlaardingen toe. Deze stond, terecht voor muiterij en het scheelde'maar een haartje of hij was ter zitting „de pot ingegaan". Zijn twee mede-verdachten, de 29-ja- rige matroos J. C. van D.^idt Rot terdam en de 31-jarige matroos J. M, van der V.oit Tilburg, waren- niet verschenen en ook alle getuigen in deze zaak bevonden zich op zee. Zo stond dus de matroos B. heel al leen voor het hekje, en nog zonder- ad vocaat ook, enigszins benauwd vroeg hij aanhouding van zijn zaak. Maar de officier van justitie, mr. B. van der Meulen, zag daar wemig heil in, omdat het erg moeilijk <20u zijn de getuigen te pakken te knjgen, en misschien zou de verdachte dan zelf intussen weer zijn gaan varen. „Ban moet ik je zolang maar in hechtenis nemen", zei hij. Hier schrok de matroos wel van, dan maar behandelen, zei hij. De muiterij had zich voorgedaan op de „Cornelia b 2", toen deze Coaster in de haven van Bayonne lag. De drie ma- ■trozen hadden hun kapitein, J, W. Lud- wig, bedreigd dat hij niet levend uit de salon zou. komen, als ze geen 7.000 francs kregen. De kapitein vond dit te veel. De matrozen grepen hem vast en dreigden hem dood te zullen slaan. Het ■diep'met eensisser af en de opvaren den kregen enkele duizenden francs en een doos bier elk Later merkte de ka pitein dat zij in de mess een ontstellen de ravage aangericht hadden. Praktisch alles was vernield, overal lagen scher ven. De matrozen weigerden ook te wer ken. Na telefonisch overleg met de rederij Bosma in Groningen ontsloeg de kapitein hen toen. Er kwam een ver- véiwagen van de politie om de matro zen van boord te halen. Van der V. en Van" D. werden gearresteerd, maar B. zwaaide met een hakbijl en twee grote slagersmessen. Hij gooide de loopplank los en een paar uur lang was het schip geblokkeerd. De Kapitem wist tenslotte aan boord te komen, maar B. deed hem mets. „Het is niet de eerste keer dat er moexUjkiheden zijn op de Cornelia b 2," zei de officier van justitie. „Er is steeds iets aan de hand. Met de bemanning en de grote hoeveelheden drank die er ge dronken worden Waar het aan ligt weet ik "niet. Maar de gezagsverhoudingen zijn slecht op dit schip". „De moeilijkheden in januari waren volgens de officier niet ontstaan door het geld. De matrozen hadden domweg geen zin in de lange reis naar Zuid - -- Amerika". De eis tegen B. was vier zeepkist-races, georganiseerd door Jeugd maanden gevangenisstraf en tegen van Jolijt dinsdagavond op de _Lange_ Achter- Ds. J. Bouterse, die het Vlaardingse initiatief heeft genomen zal helaas deze kampweek niet mee kunnen maken. Zijn plaats zal worden ingenomen döbr ds. W. J. Kolkert, die met de algehele leiding is belast. „Feytahof" leent zich bijzonder als vakantieoord voor invaliden. Dorpels be vinden zich niet in het gebouw, zodat men zich daar zowel met als zonder in- vahdewagentje gemakkelijk kan ver plaatsen. Het vakantieoord dat doorgaans aan 150 vakantiegangers plaats biedt zal gedurende de aanwezigheid van invaliden niet meer dan 50 personen binnen haar „muren" hebben. De patiënten zuilen 's nachtr in het hoofdgebouw worden ondergebracht, terwnl de staf in de bun galows dan onderdak zal vinden. Er heerst veel enthousiasme onder de genen, die zijn ingeschreven. Onder hen bevinden zich verscheidene», die jaren lang niet met vakantie zijn geweest. On getwijfeld zal men alles in. het werk stellen om het deze mensen zo aange naam mogelijk te maken. Slaat het ex periment aan zal zonder twijfel de kamp week tot een traditie groeien. Overigens ziet het daar wei-naar-uit, "wattt reeds weet men. zich van veler medewerking verzekerd.-; - - rDe begeleidende staf bestaat uit tien personen, onder wie zich een wijkver pleegster,, bevindt, enkele oud-verpleeg sters. alsmede een vgrbandmeester. Ver scheidene particuliere autobezitters heb ben toegezegd de invaliden naar de plaats van bestemming te willen brengen. Daarvoor hebben zich Inmiddels 19 personen gemeld; zelfs gaat er een als reserve automobilist mee voor het ge val men onderweg met pech te kampen zou krijgen. Het expeditiebedrijf de N.V. Zwanen burg zal 22 invaliden-wagentjes naar Elspeet vervoeren terwijl de expediteur G, v. d. Windt er voor zal zorgen dat deze wagentjes t-z.t, weer naar Vlaar dingen zullen komen. De auto's zullen zich voor het ver trek melden aan het bureau van de Hervormde diaconie aan de Schie- damseweg, waar zij van een vlagget je zullen worden voorzien. Het ligt echter in de bedoeling dat men met in colonne gaat rijden. De organisatoren nopen dat door mid del van dit kamp het contact met de invaliden zal worden verstevigd. Daar om is men voornemens om voor deze mensen ook m de wintermaanden iets te organiseren. Als tegemoetkoming in de kosten zal op zondag 27 augustus de collec te die dan wordt gehouden voor de diaconie, speciaal bestemd zijn voor de kampweek. De ia Elspeet te houden Vlaarding se kampweek zal worden besloten met een gezellige avond, door de in validen zelf georganiseerd. VLAARDINGEN Voor het eerst sinds het begm van het Liefde en Vrede voetbaltoernooi, dat op maandag 15 mei begon, heeft zich een incident voorge daan Een speler van de L en V.-groep 25 was het niet eens met een beslissing van de scheidsrechter tijdens de wedstrijd L. en V. 25 John Molt. De tegenpartij kreeg een vrije trap te nemen, maar de gestrafte speler trapte de bal tot twee maal toe ver van het veld De arbiter deed er toen goed aan om de jongeman van het veld te sturen Het was de eerste maal. dat een speler van het veld moest worden gezonden Overigens verloor L en V 25 deze wed strijd met 13 Voor John Mott betekende deze overwinning de eerste winstpunten, waardoor de laatste plaats meteen werd verlaten In groep A deed zich het eigenaardige feit voor dat de Romeinen die tegen de Bataven moesten spelen, zonder meer verstek lieten gaan Onderzocht zal wor den of mogelijk een misverstand in het spel is. zo niet. dan winnen de Bataven deze wedstrijd op reglementaire wijze met 50 In groep B had Bernadotte de grootste moeite om Sioux van het voetballijf te houden Na een uitermate spannende ont moeting zegevierde Bernadotte met 21, waardoor de kans op de eerste plaats nog binnen bereik is Het wachten is op een misstap van de Pelsjagers, die met 7 pun ten juist een punt meer hebben gescoord Het programma wordt vrijdag voort gezet met de wedstrijden De Ruyter- Germanen, Piet Hein-Friezen en L en V 25-L en V 175 De eerste twee wedstrijden beginnen om 7 uur, de derde om acht uur. VLAARDINGEN. Er zit op het ogenblik niet zo veel schot m de plan nen, die verband houden met de repa ratie van het interieur en het orgel van de Grote Kerk op de Markt. De com missie is ijverig genoeg maar het gaat hen bepaald niet voor de wind. De aan de Monumentenzorg aange vraagde subsidie Is m eerste instantie afgewezen. Inmiddels is echter reeds een tweede aanvraag verzonden. Een artikel dat in de handel zou wor den gebracht en waarbij een bepaald bedrag ten goede zou komen aan het bouwfonds zal voorlopig ook niet kun nen verschijnen. De fabriek die dat ar tikel namelijk zou leveren is. onlangs af gebrand. Men beraadt zich thans op andere plannen, waaromtrent binnenkort na dere berichten zuilen worden bekend gemaakt.' VLAARDINGEN. In een geani meerde stemming heeft de Schaak vereniging H.V.O. in de kantine van het Havenbedrijf „Vlaardingen-Oosl" N.V. haar jaarlijkse algemene verga dering gehouden. Deze veigadering die Advert «Wie SCHIEDAM. De Stichting Onder linge Zusterhulp van de (vrijg.) Geref Kerk te Schiedam hoopt op donderdag 15 jum a.s. haar jaarvergadering te houden. Behalve de jaarverslagen van de secretaresse en de penningmeester en de felicitaties door de afgevaardigden, zal het gereformeerd gemengd koor „Com nu met sang" door middel van bandopnamen te beluisteren zyn. Na de bestuursverkiezing zal pauze een aantal dia's worden vertoond door de dames E. en N. Verkade, welke dia's over Israel zullen gaan. Deze jaarvergadering zal worden ge houden in „Ons Huis" aan. de Lange Ha ven en beginnen om acht uur. SCHIEDAM De uitslagen van de SCHIEDAM Op de Scheepswerf Wilton Fijenoord komt op de diverse af delingen (ook hij Onder-Aannemers die op de werf hun werk uitvoeren) weke lijks iemand met het blmdenbusje rond. uitgaande van de Centenvereniging „Steunt Ons Streven" Na *de bestuursverkiezing zal na de»^1 Bestuur van deze vereniging - (SOS) beeft onlangs haar dank betuigt voor wat het personeel van Wilton Fijenoord hiermede tot stand heeft ge bracht In 1960 werd nl. bijna 10 000, bijeengebracht door de verschillende af delingen Penningmeester K van Erk kon namen het bestuur zyn dank betuigen voor het fraaie bedrag van 9924,59, hetwelk bestemd is voor de blinden. D. bij verstek drie maanden. Uitspraak doet de politierechter op 14 juni. De zaak tegen Van der V zal op 21 juni dienen. SCHIEDAM. - De afdeling Schiedam van de Ned Bond van Oud-Strijders en de. Dragers van het Mobil isatiekruis is gisteravond voor de laatste maal van het' seizoen bijeen geweest tn het ge bouw voor Chr. Sociale Belangen Deze slotavond trok bijzonder veel belangstel ling vooral wat het aantal mannen be trof. Voorzitter P. van Rijn toonde zich hierover verheugd. In zijn openings speech zette Hij het belang uiteen van deze maandelijkse avonden, die de band van de Schiedamse oud-strijders hechter maken. Hij hoopte dat de leden ook in het komende seizoen aan de avonden weer met enthousiasme zullen deel nemen- Nadat de heer Van Rijn de prij zen van de diverse spelen had uitgereikt bleef men nog geruime tijd bijeen onder het genot van een kopje koffie, waar bij'het .schaken, buksschieten en sjoe lend zeker niet vergeten werd. "V ftHMOWD* 1, Györö, 22 j. en J* van der J- van der Hoeven 25 jr. en V-Sjdifr ?5. Iji; d v p. Roozendaal Sleeuws eu W. _W. yerwiiligen. weg. luiden a-s volgt: Leeftijdsklasse van 1214 jaar, de eerste prijs Ivonne Bout (13) en Thijs Jurgen% (13) en de tweede prijs Wilma Lemson (12) en Richard Tessel (13). Leeftijdsklasse van 911 jaar, de eerste prijs Henny Voogt (10) en Aad Zwanenburg (11) en de tweede pnjs Leme Oosterman (10) en Pleter Noach (10) Er deden 84 kinderen mee, van wie 29 meisjes en 55 jongens SCHIEDAM. De Wijkgemeente 4 van de Hervormde Kerk houdt maan dag, 12 juni weer een begroetingsavond In zaal 5 van gebouw „Sursum Corda" hoopt men bijeen te komen, waar deze keer een speurtocht door Schiedam op het programma staat. MAASSLUIS De heer J P Ver hoef, technisch ambtenaar by het elek triciteitsbedrijf te Maassluis is op 18 juni veertig jaar in dienst van de gemeente bedrijven Dit jubileum zal zaterdag 17 juni des morgens om half elf in het Tehuis voor Zeeheden worden gevierd MAASSLUIS. De traditionele wieler wedstrijd. die jaarlijks door de C J.V. op gewone fietsen wordt georganiseerd, is voor dit jaar bepaald op zaterdag 15 juin De senioren ryden 30 en de junioren 20 kilometer. SCHIEDAM. De leden van de Gere formeerde kerk te Schiedam, voorname lijk die, wonende in de wyk Nieuwland, hebben de laatste weken getoond, dat een spoedige bouw van een nieuw kerkgebouw in de wijk Nieuwland tot één van htm vurigste wensen behoort. Na de oproep om door acties geld te verzamelen en extra giften te storten op gironummer 164388 ten name van de pen ningmeester van de Geref Kerk, kon in de tijd van één week het mooie bedrag van 3000,worden geboekt. De wijksenba vertrouwt er daardoor op, dat in de eerstkomende weken de liefde voor deze kerkbouw bij de ge meenteleden zal blijven bestaan, zodat binnen afzienbare tijd niet alleen een bedrag van vijf cijfers binnen zal zijn- maar de bouw van de kerk volgens plan en zonder strubbelingen zal kunnen ge schieden Maandagavond 12 juni wordt om 18.45 uur op het Hermes D.V S -terrem te Schiedam een voetbalwedstrijd gespeeld ten bate van het Ned Roode Kruis. De spelende ploegen zijn: de kampioens- ploeg 1952 van Hermes D V S en de karnpioensploeg 1949 van S.V.V De toegangsprijzen voor deze wed strijd zijn 0.50 en 1 SCHIEDAM Op zondag 11 juni zal in de Opstandingskerk weer een _oecu- memsehe kerkdienst worden gehóuden en wel des avonds om 7 uur. De dienst doende predikanten zyn ds S G. v d. Haagen (liturg) en ds J. Couvee (pre diking). Als thema voor de prediking is gekozen ,De kerk Gods werk". Medewerking zal worden verleend door het koor van de Opstandingskerk, dat enkele liederen ten gehore zal brengen. HOEK VAN HOLLAND Nog steeds heeft men" de oorzaak van de brand die vorige week de consumptie tent van de heer P. Erw.g uit Rotterdam geheel in as legde niet vastgesteld. Inmiddels is komen vast te staan dat onder, of in de onmiddellijke omgeving van, het plan kier op bet strand te Hoek van Holland een brandleiding ligt. Deze leiding is echter in de loop der jaren steeds ver der onder het zand geraakt. IDe kranen worden intussen uitgegraven. goed werd bezocht stond tevens in het teken van prijsuitreiking, want tal van leden werden met een prijs beloond in verband met hun, resultaten, be haald in het afgelopen seizoen. De bestuursverkiezing verliep ditmaal niet zo bijzonder vlot. De heer A Blij- leven stelde zich niet herkiesbaar als secretaris. Pas bü de derde stemming werd de heer B. v. Heere als zodanig benoemd. Er werd besloten, dat het nieuwe seizoen gespeeld zal worden in groepen van tien deelnemers, met automatische promotie en degradatie. Ter voorbereiding van het 25-jarig jubileum van de schaakvereniging werd reeds een jubileumcommissie benoemd; men heeft namelijk de bedoeling om het zilveren feest op grootse wijze te vieren De f groepsprijzen werden gewonnen door; A. Hogerwerf (groep X); C. Wes- dijk (groep 2); A Blijleven (groep 3); P. Hoos (groep 4) en A. J. Huijzer in groep 5. Voor de bondscompetitie behaalden de beste resultaten m het eerste tiental: A Hogerwerf en E. C. Heyna (ieder 6 vut 7); tweede tiental J. A. Tazelaar met 3'/£ uit 6, terwijl P. C. Qesterhof met 4% uit 6 het beste resultaat boekte in het derde tiental. evtriie gedeelte van het plan, gelegen ten tuiden van de ringweg en ten wes ten van het «welelijke gedeelte van de ontelnitlngsweg, is bestemd voer de bouw van 1579 woningen van meer be scheiden allure. In dit gebied, waarin na bil de ringweg tevens het buurtcentrum is ontworpen, rijf* 280 eengeiinshuizen, 1230 etagtnvoningen in vier lagen en 60 woningen boven winkel* geprojecteerd. Het buurtcentrum, dat winkels en be drijfsruimte omvat, vormt de afsluiting van een centrale groenzone, die ten dien ste staat van de buurtrecreatie. De om vangrijkheid van de buurt heeft ertoe geleld, dat in het zuidoostelijke deel van net plan nog enkele winkels kunnen wor den gesticht Voorts is er plaats voor bij zondere bebouwing, w.o. twee kerken, scholen voor kleuter- en lager onderwijs alsmede een school voor middelbaar on derwijs. Ten slotte biedt het plan in re delijke mate gelegenheid voor de bouw van garageboxen en. de aanleg van par it ces-stroken. De commissie voor Open bare Werken en de Wijkraad voor Ussel- monde hebben zich ten gunste van het plan uitgesproken. Het plan heeft ter visie gelegen zonder dat zulks fast het in dienen van bezwaarschriften heeft geleid. Het plan Reyeroord biedt plaats voor 2256 woningen. De duurste woningen, te weten 26 bungalows en villa's, 186 een- geslnshuisen en 186 etagewoningen in drie lagen kunnen in het oostelijke en het noordoostelijke deel van het plan worden gesticht. De grond ten noorden van de ringweg ia gereeerveerd vow 366 minder dure woningen, namelijk 26 een- gesinshuiten, 120 etagewoningen In vier lagen en twee woongebouwen van twaalf lagen, elk omvattende 86 woningen. Het VLAARDINGEN. De Koninklijke Zangvereniging „Rotte's Mannenkoor" onder; leiding van1 Jos. "Vranken Sr. komt zingen in Vlaardingen; zaterdag 10 juni, 's avonds acht uur in de Em- maüskerk. Een keur van liederen zal dit bekende koor, waarvan prins Bernhard beschermheer is, ten gehore brengen. Men kan echter nog meer beluisteren op dit zomerconcert, dat gegeven wordt ten bate van het te bouwen Gerefor meerd Jeugdcentrum m Vlaardingen. De mannenzang zal afgewisseld worden door de bekende zanger Kees Deemk, die een drietal bekende liederen zal vertolken en daarna enkele negro-spiri tuals zal zingen, nadat hij deze vooraf van een toelichting heeft voorzien. Verder werken mee het Vlaardingse meisjeskoor „Cant&büê", waarvan de heer M. P. Benard de dirigent is, de bekende Vlaardingse organist Gerrit Van Eersel, die orgelwerken zal uitvoe ren en de declamatrice Lous de Jong. Het belooft een byzonder mooie avond te worden. De jongeren, die dit zomer concert organiseren en die kosten noch moeite gespaard hebben om een hoog staand programma te brengen, hopen, dat er veel belangstelling voor het con cert zal bestaan en dat de Emmauskerk vol zal zijn. De opbrengst komt ten goede aan het Gereformeerd Jeugdhuis. VLAARDINGEN. ln de dojo van Van Gorsel aan de Kethelweg xniien zaterdag de jaarlijkse judo-banden kampioenschappen worden gehouden. In tegenstelling tot de voorgaande jaren toen uitsluitend de titels bij de heren werden verwerkt, sullen thans ook de jeugdige judoka's aan de kam pioenschappen kannen deelnemen en wel in drie leeftijdsgroepen. Omdat de dojo niet zo bijzonder groot is en juist bij de jeugd veel animo blijkt te zijn voor deelname aan de kampioen schappen, zal in groepen worden gewerkt Het programma is als volgt samen gesteld: 16 45 uur. Jeugd van 11 en 12 jaar in de gele, oranje en groene band; 17-30 uur. Jeugd van 13 en 14 jaar in de gele. oranje, groene en blauwe band. terwijl de jeugd van 15, 16 en 17 jaar om Ï8.30 uur zullen aantreden in de strijd om de gele, oranje, groene en blauwe band. Te 19 uur komen de heren aan bod, die elkaar de geie, oranje, groene, blauwe en bruine band zullen betwisten. De inschrijvingen hebben aangetoond, dat de jeugd inderdaad deze wedstrijden op prijs stelt want hun inschrijvingen overtreffen die van de heren vele malen. Zowel bij de jeugd als bij de senioren worden spannende wedstrijden verwacht waarbij, favorieten niet .kunnen, worden gónoemd. De heren J Vlugter uit Rotterdam en W- Meyer uit Amsterdam, zullen als scheidsrechters fungeren. Judoclubleden en hun ouders hebben toegang tot de wedstrijden. Vooraf gaande wordt een ledenvergadering ge houden van de judoclub „Vlaardingen", aanvang 15.30 uur. Het uitbreidingsplan in hoofdzaak „Zee- tl enhorensepolder" beoogt in de eerste plaste aan een groot dee! van de polder Zestlenhoves en van de Sehiebroekse polder de voorgenomen recreatieve be stemming te geven. Het daarvoor in aanmerking komende gedeelte van de polders zal het sluitstuk vormen van de recreatieve voorzieningen welke ten behoeve van het westelijke en het noordwestelijke stadsdeel moeten worden getroffen Het plan houdt er voorts rekening mede, dat de luchthaven in zuidelijke en oostelijke richting kan worden vergroot. Voor het overige voor* ziet het plan in de verwezenlijking van enige belangrijke verkeersverbindingen wo een gedeelte van de m het ver lengde van de Schieweg geprojecteerde uitvalsweg in noordelijke richting en een oostwest verbinding tussen de wijken Schiebroek en Overschie Het gebied wordt in het noorden begrensd doür de polder Schieveen en dé Zuidpolder, m het oosten door de spoorbaan naar Pijn- aeker, in het zuiden door percelen ten noorden van de Kleiweg en ln het wes ten door de Vlieg veldweg en de Achter- dijk De gouden in het noordelijke deel van het pun z|jn nagenoeg geheel voor lucht, vaarttere!» met bijbehorende bebouwing mangewezen, hetgeen medebrengt, «iat.de Bovendijk ten dele moet worden omge legd. De (tonden ten westen van de Ko rendijk en ten zuiden van de luchthaven zjjn aangewezen voor de aanleg van een weidepark. Het ten tolden van dat park gelegen gebied is reeds grotendeel* in beslag genomen door «port- en volks- tuincomplexen. Het ligt voort» ln de be doeling, dat ook ten oosten van de Bo vendijk volkstuinen worden aangelegd. De Doenkade langs de noordzijde van het plan zal als provinciale weg nr. 20 oostwaarts worden doorgetrokken naar Bergschenhoek en westwaarts via 'de Oost-Abtspolder naar Schiedam en Vlaardingen De aan de oostzijde van het ilan geprojecteerde weg vormt een ge- eelte van de provinciale weg nr. 19. welke in het noorden zal aansluiten aan de te verlengen Doenkade en tn het zui den aan het ontworpen verkeersplein ten noorden van de ErasmtissingeL Op het verkeersplein komen voorts samen de door te trekken Schieweg, een weg, wel ke de verbinding zal vormen met de Wll- genplaslaan en de Ringdijk, en een weg door de Zestienhovensepolder naar de 2e Hogenbanweg. De Vliegveldweg zal wor den doorgetrokken naar de Zuiderlaan en aansluiting geven op de Zeatienhoven- sekade. Dé omgelegde Bovendijk ver krijgt met de Kleiweg en mpt Schiebroek ter hoogte van de Wilgenpias nieuwe ver bindingen. 99 VLAARDINGEN. De bijeenkomsten van de dienst „Volle Evangelie" znllen voortaan worden gehouden in de zaal Keyzer aan de Landstraat 15 en dus niet meer in het gebouw van de Vlaar dingse Christelijke Besturenbond. Donderdagavond hoopt voor te gaan, de heer J. Schuurman uit Haarlem. Aanvang acht uur. VLAARDINGEN. Op hetzelfde tijd stip dat Sursum Gord a m het Hof zal concerteren zoiSs gisteren gemeld, zal de muziekvereniging „Voorwaarts" een wijkconeert geven in de muziektent aan de Van Wesembekestraat. Het programma dat vanavond (woens dag) om acht uur begint luidt als volgt: 1. Our Directorimars; 2. Alceste ouver ture; 3. Hongaarse dansen no.ö en 8; 4: Abendgesang paraphrase; 5. Eurovisie mars; 6. Oklahoma Selectie; 7. Boston mars; 8. My Fair Lady selectie uit de musical; 9. Mars. VLAARDINGEN. De binnenbaden van de gemeentelijke open- en gesloten zweminrichting, het .Kolpabad" zullen m verband met uit te voeren reparatie- en verfwerkzaamheden m de zwemzaal, van maandag 12 tot en met vrijdag 16 juni gesloten zijn. Het buitenbad zal derhalve volgende week dagelijks van 7 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds geopend blijven. Deze stukken zijn in het bezit van een client van de advocaat. De president heeft deze eis van de heer Worms afgewezen. In zijn vonnis overwoog hij dat het hier m hoofdzaak ging om een, al dan niet nog op te makers rapport over de onregelmatigheden in de schroothandei. De gedaagde zou hebben toegezegd dit rapport aam de officier van justitie te geven. Deze toezegging had h|j ingetrok- VLAARDINGEN. Zwaluwen speelt zaterdag een oefenwedstrijd tegen Unitas uit Gorlnchem. Zowel het eerste als het tweede team van de Gorkummers komt naar Vlaar dingen on om kwart over vier de stryd met de eerste twee teams /an Zwaluwen aan te binden ken omdat er ruchtbaarheid aan de zaak was gegeven, ook de naam van de cliënt wu de advocaat nu geheim houden. De president overwoog voorts dat de gedaagde niet veroordeeld kan worden tot overhandiging van de stukken of tot het geven van de naam van zijn cliënt. Er bestaat de verhouding van advocaat tot cliënt. De advocaat kan niet gedwon* gen worden de inhoud van de stukken te onthullen. Dit kan alleen met toestem ming van de cliënt En deze heeft dit juist verboden. De president wilde in zijn vonnis «1 het midden laten of de De president weigerde de gevraagde voorziening en veroordeelde de eiser in 125 n Van Secb'ng. begroot op De N.V. InJennelaal heeft s» de Post hoorns trxat, hoek Wijnstraat,, te Roller- dam een nieuw pand betrokken. DU pand heeft de naam „Slanlhuls" gekre gen, een naam tie des te meer achter grond krijgt wahttriër; raefa'.'bedebfctdat b(j het bouwmateriaal een grote plaats ia ingeruimd voor het roestvrij staal, een product waarin de N.V. handelt. Drieduizend kg van dit edelmetaal ia in het pand verwerkt, niet alleen in de puien, maar ook in de (rapstijlen, lift, deurknoppen en dergelijke. De bekleding, van de gevel met roest vrij staal is«voor ons land een tmlcutn. In de praktijk .werd tot nu in bepaalde gevaUen, zoals in Rotterdam bif de ge- bouwen^van de Shell aan het Hofplein en Van Ommeren aan de Westerlaan, gebruik gemaakt van aluminium gordijn- gevels/ Maar 'roestvrijsta al werd nog niet eerder gebruikt, waarschijnlijk door het grote prijsverschil tussen aluminium en dit edelmetaal. Dat de- ontwerper van het nieuwe pand van Intermetaal. het architecten en ingenieursbureau Vermeer van. Herwaarden toch tot het verwer ken van dit edelmetaal m overgegaan, vindt zijn oorzaak in het feit dat de di rectie van de betrokken N.V.. ongetwij feld uit reclameoverwegingen, daartoe opdracht gaf. Overigens zijn b|j de bouw van het pand'kosten nog moeiten ge spaard. Als men gedeeltelijk edelmetaal verweekt, dient ook het andere verwerkte materiaal van een edel soort te zijn, zegt de architect daarvan. Zo werd een zeer smaakvol geheel ver kregen, waarvan het alleen maar jam mer is, dat het betrekkelijk achteraf staat. Het gebouw, heeft een kelder, welke onder het gehele pand doorloopt, een par terre en v|jf verdiepingen. Op de boven ste bovenlaag bevindt zich a.m. de kan tine, terwijl de directie- en vergader ruimten op de derde verdieping zijn ge legen. Aan de communicatiemiddelen is veel aandacht besteei De kantofen zyn voorzien van de mo dernste telefoon- en omroepinstallaties. Gescheiden door een expeditiegang van 5 meter simt het pand aan op de be staande magazijnen in de Wijnstraat De basis voor het bedrijfwerd in 1919 gelegd door de heer Richard Boske Hy vestigde zich in een pand aan de Schiekade, Na drie jaar werd een rui mere behuizing betrokken aan de Cool- singe!, terwijl weer drie jaar later een kantoor- en magazijnpand aan de Scheep makershaven, hoek Bierstraat ia gebruik genomen werd. Het bombardement van mei 1940 vaagde deze vestiging groten deels weg. Alleen het nieuwe magazijn kon nog gebruikt worden. Reeds kort na de meidagen slaagde men er in de beschikking te krijgen over een pand aan het Koningin Emttiaplein, waarin het kantoor werd ondergebracht. De magazijnruimten, bleken al ,te klein. 'ook al omdat de voorraden zowel wat sortiment als wat hoeveelheden betreft, belangrijk moesten worden uitgebreid. De tilamtónWélkte feeds gedurtiïde <fe oorlogw«Am ontwórpen, konden ech ter niet dadelijk gerealiseerd worden. Het duurde nog enkele jaren voor een geheel nieuw gebouwd, modern geoutil leerd magazijn in de Wijnstraat in ge bruik genomen kon worden. De officiële opening daarvan had ln 1952 plaats. Nu zijn dan ook de kantoren m een nieuw daarop aansluitend gebouw onderge bracht DAMKAMPIOENSCHAP VAN ROTTERDAM Voor het persoonlijk damkampioenschap van Rotterdam zijn in de afgelopen week enkele achterstallige partijen gespeeld Hl(l ebrand speelde remise tegen De Vries, terwijl Geert ing en Kusters even eens tot'puntenverdeling kwamen. De laat ste ronde wordt donderdag bij Constant gespeeld Voor de tweede plaats komt van Prooyen het meest m aanmerking, hij heeft aan remise voldoende om het ver eiste aantal punten hiervoor te halen. Wanneer hij zou verliezen dan moet er een herkamp komen met Stuurman en mogelijk met De Vries. De stand aan de kop is nu: Bakhuizen 17 punten, van Prooyen 14, Stuurman 14, de Vries 12, van Eek en Kusters elk 11 Stuurman is uitgespeeld. Van Prooyen moet nog spelen tegen Vrijland terwijl de Vries het moet opnemen tegen Wieis- ma. In de tweede klas zijn er nu 5 van de 8 finalisten gepromoveerd naar de hoofd klasse. Het zijn: Nuys, Vaandrager, De Haan, Xooy en Teyn De uitsiagerf van de laatste ronde waren: Hcrrewijn— Teyn 0—2, Kooy—Nuys 11, Akkerman Garthoff 2—0, Teyn—Kooy 20, Ak kerman—de Haan 2—0 De stand is nu: Nuys en Teyn hebben elk 10 punten, Köoy 9. De Haan en Vaandrager elk 8, Akerman 7, Garthoff 2 en Herewijn zonder punten. Er moet nog een partij gespeeld worden, tussen Vaan drager en De Haan Wie wint zal met Nuys en Teyn moeten kampen om de kampioenstitel. Bij remise gaan alleen Nuys en Teyn de strijd om de titel aan binden. Door het Concordia A Capella Cholr van het Concordia Teacher* College te Seward, Nebraska (U.S.A.) wordt op dinsdag 13 lunl om 8 uur in de Evange lische Lutherse Kerk, Hr. Vrankestnwt te Botterdam een concert gegeven. Dit Amerikaanse kerkkoor, beBtaande uit 44 personen, zal onder leiding* van dirigent prof. Paul Rosel, na in vonge jaren reeds over heel Amerika meerdere toemees 'gemaakt te hebben, op 9 juni in Europa aankomen om een reis door Europa te maken en ook in Rotterdam en in enkele andere Nederlandse steden te concerteren. Het programma, a capella gezongen, omvat werken van J. S Bacb, M Fraet- prius, H. L. Kassier, D. Buxtehude en H. Schutz, met daarnaast enkele werken van eigentijdse Amerikaanse en Cana dese componisten als H. Wiilian en R Wienhorst Ter gelegenheid van het 25-jarig be- steam organiseert de schaakvereniging „Roek" in het Charloise Volkshuis, Katendreehtse Lagedijk 450, op 15, 22 en 28 juni een drie-ronde-schaakwedstryd leiding zal berusten bij dé heer W A Nederlof, Katendreehtse Lagedijk 448b Bij het op maandag 5 juni gehouden examen voor de aantekening kraanjver- pleging slaagden bij het ziekenhuis „Eudokia" de volgende zusters: N. M de Hoer, G C. Brusse, J Heezen, G. van Hemert, W, van Mulligen.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2