vaterwegJ Aanleg waterleidingbedrij f op Berenplaat begonnen Niet haasten bij bouw van derde T.H. Randstad iMGS Wethouder Schilthuisgaf startsein Uitbreiding produhtie met 12.000 kub. meter per uur ZILVEREN LEGPENNING VOOR JUBILARIS W. NIEUWSTRATEN Avondconcerten te Vlaardingen Hollandiaan wint eerste prijs Plannen voor stichting nieuwe woonwijk in Nieuwland Minister Luns onwel geworden Prijsuitreiking competitie ta feltennisverenigingen varia TROUW Woensdag 14 juni 1961 7^£>v A vondvierdaagse begonnen 1046 deelnemers OP het eilandje „De Berenplaat" aan de Oude Maas tegenover de gemeente Oud-Beijerland, is dinsdagmiddag een officieel begin gemaakt met de aanleg van een nieuw bedrijf ten behoeve van de drinkwatervoorziening van de gemeente Rotterdam. Dit bedrijf, dat naar men hoopt in 1965 met de produktie zal kunnen beginnen, dient als aanvulling van het reeds bestaande bedrijf aan de Honin- gerdijk te Rotterdam, waar geen expansiemogelijkheden meer zijn. Fluitsignaal Chemisch Noodzaak Tivee fasen SCHIEDAM. „Nog nooit heb ik een man gezien met zoveel functies, die bovendien verdeeld zijn op verschillende terreinen, zo wel maatschappelijk als in de sport." Deze woorden van de heer J. Bijloo, voorzitter van de Afde ling Botterdam van de K.N.V.B. en uitgesproken tijdens de officiële receptie in Hotel „De Kroon" van een jubilaris in vele opzichten, de heer W. Nieuwstraten, kenmerk ten meteen de eenvoudige en be scheiden koperslagersbaas van de Werf Gusto, die in de morgenuren van deze dinsdag reeds door bur gemeester mr. J. W. Peek was on derscheiden met de ere-medaille in goud, verhonden aan de Orde van Oranje Nassau. S.G.-erepenning Laatste nieuws Autobuslijn in zomerseizoen Winkels zaterdag langer open Tweede predikant Uitstapje ouden j^an dagen Het college van rector magnificus en assessoren van de Tech nische Hogeschool te Delft heeft zich breedvoerig bezig gehouden" met het voornemen van de minister van O., K. en W. een derde ■technische hogeschool te stichten. Dit zou dan moeten, gebeuren in 1962 of 1963. Het college heeft aanvaard dat een derde T. H. in het noorden of oosten van het land dient te komen maar ook dat met de opening op korte termijn niet overhaast tewerk dient te worden gegaan. 1722 deelnemers Avondvierdaagse Vele sprekers Burgerlijke stand van Vlaardingen V akantie-gezinnen gezocht voor Amhoneesjes Variant V oetbalcompetitie Liefde en Vrede SCHIEDAM. De vijftiende Avond vierdaagse van de Wandelsportkring voor Rotterdam en Omgeving van de Kon. Ned. Bond voor Lichamelijke Op voeding van 13 16 juni startte dins dagavond vanaf het gebouw Irene aan 'de Nieuwe Haven met 1046 deelnemers, vorig jaar 585 deelnemers. Het ongestadige weer bleek derhalve geen kwade invloed uit te oefenen op de inschrijving. Er waren vijftig groe pen en honderdtachtig individuelen. De start verliep uiterst vlot. De leiding van deze mars had de heer C. A. Hen- rion Verpoorten. Het parcours bedroeg tien en vijftien kilometer en liep in de richting van het Prinses Beatrix Park, waarna men via Hargsingel, lepenlaan, Schiedamseweg en Nieuwe Damlaan dc finish m gebouw Irene bereikte. De krasse oude heer W. v.d. Schouw iT3). een'bekende Schiedamsc tippelaar, liep ook weer mee. De verzorging van de mars had de Schiedamse Rode Kruis Colonne. Een uitbreiding van de bestaande pro ductie werd noodzakelijk enerzijds door de stijging van het waterverbruik dat per 10 jaar ongeveer verdubbelt, ander zijds door. de steeds groter wordende vervuiling" van het Rijnwater, dat een teruglopende productie bij het oude be drijf ten gevolge heeft. Het nieuwe bedrijf op de Berenplaat zal 12.000 kubieke meter water per uur kunnen zuiveren. Samen met de produc tie van het oude bedrijf betekent dit, dat de theoretische behoefte van het Rotter damse agglomeraat zal zijn verzekerd tot I960. Het was de wethouder voor economi- aangelegenheden van de gemeete Rot terdam, de heer J. U. Schilthuis, die dinsdagmiddag even na twaalf uur met twee stoten op de Ruit van de Spido- rondvaartbootPrinsesseplaat, die met een groot aantal genodigden voor deze gelegenheid naar de Berenplaat was ge varen, het sein gaf voor de aanvang van de werkzaamheden. Vorige week had een van de grootste snijkopzuigers van de N.V. Koninklijke maatschappij tot uitvoering van openba re werken A. Volker, de ,,Siiedrecht XVI" zich reeds tegenover Oud-Beijer land door de dijk heen gevreten, die het eiland de Berenplaat omgeeft. Ach- *"ter de zuiger hadden de arbeiders de dijk weer gedicht en zo lag het gevaarte "alleen nog maar1 op het sein van de wethouder te wachten alvorens het zich een verdere weg zou banen door de eens zo vruchtbare landbouwgrond. On middellijk na het fluitsignaal werd een begin gemaakt met het graven van het enorme bassin, dat een oppervlakte 'krijgt van 130 ha en waarvan de capa citeit is gesteld cp 8.000.000 m3 water. De uit te graven grond dient voor het leggen van een dijk rond het gehele complex en het ophogen van terrein waar de bedrijfsgebouwen zullen komen. - De bouw., van dit enorme, bassin ver eist eenverlaging van de bestaande 'grondslag met ruim 3 m, wat een grond verzet meebrengt van 4.000.000 m3. cuttersleuf wordt geschoven en de bo dem tussen de geleidedammen geheel wordt geëgaliseerd. -Als laatste wordt de taludbekleding op ringdijk en geleide dammen aangebracht. Deze taludbekle ding bestaat uit grote betontegels van 10 cm dikte. Voor de waterzuivering, die langs chemische weg zal plaats vinden wordt ten slotte een uitgebreid complex gebou wen opgetrokken. De direktie over de bouw- en' water bouwkundige uitvoering van de werken wordt gevoerd door verschillende afde- Architect iingen van Gemeentewerken, is de he'er W. G. Quist. Het is de bedoeling, dat de productie van het bedrijf op de Berenplaat wordt bestemd voor die gebieden van het Rot terdamse agglomeraat, die op de zuide lijke oever van Nieuwe Maas en Nieu we Waterweg liggen. Het bedrijf aan de Honingerdijk zal de gebieden op de noordelijke oever be dienen. Alleen in gevallen, dat de pro ductie van het oude bedrijf niet voldoen de is, zal dit worden aangevuld vanuit de Berenplaat. Het is dus niet juist, dat met het ingebruik nemen van het nieuwe be drijf, de smaak van het water zal verbeteren. Alleen zal men tot een meer constante kwaliteit kunnen ko men. <3- De snijkopzuiger Sliedrecht XVI begon dinsdagmiddag na het start sein, gegeven door wethouder J. U. Schilthuis (links boven), aan het graven van een slurf voor het spaarbekken van het nieuwe water leidingbedrijf op de Berenplaat. Enige ogenblikken later spoot het opgezogen slib uit de persleiding op het stuk grond naast het aan te leg gen bassinwaar de bedrijfsgebou wen zullen worden opgetrokken (rechts onder) Reeds eerder is gewezen op de ach terstand, die is ontstaan bij de uitbrei- ding Vein het productievermogen. Het is dus een dringende noodzaak, dat het nieuwe bedrijf thans in de kortst mo- gelijke tijd wordt gerealiseerd. Voor het bouwkundig gedeelte en. de installaties moet daarbij gerekend wor den op een bouwtijd van 4 jaar. Wil het bédrijf eind 1965 gereed zijn, dan moet dus begin 1962 begonnen worden moet de bouw. Dit betekent, dat het terrein dan bouwrijp moet zijn. Alleen hiervoor moet reeds 1 miljoen m3 zand worden opgespoten, dat uit het bassin wordt gehaaid. Dit laatste hoopt men in twee maanden te hebben gereali seerd, waarna de grond kan inklinken. Omdat alles snel moet gebeuren is een speciale werkmethode ontwikkeld, die een tijdig gereedkomen van het bouw terrein waarborgt. Het is een combina tie van droge- en natte werkwijze. In het bassin, het zgn. spaarbekken, wordt een aantal geleidedammen aange legd, die er ivoor zorgen dat het uit de rivier binnengepompte water regelma tig het spaarbekken doorstroomt en on geveer een maand nodig heeft om de weg af te leggen van de plaats waar het binnen wordt gelaten tot de plaats waar de eigenlijke zuivering begint. In deze maand kan veel vuil uit het water ia het bassin bezinken. Plaats en aan tal van de geleidedammen is vastge steld in overleg met het Waterloopkun dig Laboratorium te Delft Het grondwerk wordt in twee fasen uitgevoerd. In de eerste fase, waarmee thans een aanvang is gemaakt, wordt ongeveer de helft van het spaarbekken aangelegd inclusief ringdijken en gelei dedammen. Met de overblijvende grond wordt de helft van het gehele bouwter rein opgehoogd. De tweede fase van het grondwerk, waarbij het spaarbekken met dijken en dammen geheel wordt voltooid, zal worden aangepakt in 1963. Daarbij zal dan ook het laatste deel van het bouwterrein worden opgehoogd Dit gedeelte wordt gereserveerd voor de toekomstige uitbreiding van de zui veringsinstallaties na 1930. Nadat met een aantal zeer grote draglines de direct noodzakelijke dijken rondom de eerste faze van het bouwter rein waren opgeworpen, kon dan dins dag de cutterzuiger beginnen met het maken van een diepe sleuf midden tus sen de plaats waar dc geleidedammen zullen komen. Met het daaruit komen de zand wordt het bouwterrein opgespo ten en met de klei worden de dammen en dijken gemaakt. De cutter heeft een capaciteit van 1260 m3 zand per uur en werkt dag en!erop, dat de jubilaris deze bronzen Tijdens deze op het Stadhuis gehou den bijeenkomst werd de heer W. Nieuwstraten ook .toegesproken door de directeur, mr. H. J. A. M, Smulders, die hem het Gusto-insigne overhandigde en een cadeau onder couvert. Voorts sprak de heer Verwaayen namens de Mij. voor Handel en Nijverheid die het ere diploma en de zilveren legpenning over handigde. Daar bleef het echter niet bij, want tijdens de avondreceptie morht de ju bilaris van de voorzitter van de Schie damse Gemeenschap, de heer F. A. de Wolff nog een hoge onderscheiding in ontvangst nemen. Nadat de heer De Wolff de trouw van de heer Nieuwstraten met waarderende woorden had beloond en de jubilaris kenmerkte als een man, die ook vele verdiensten heeft in de samenleving van het maatschappelijk leven, mocht hij de jubilaris de S.G.-Penning van Verdien ste overhandigen. In deze hulde betrok de S.G.-voorzitter ook mevrouw Nieuw straten, die haar man m al die jaren tot grote steun <s geweest, ook wanneer deze avond aan avond op stap moest om het verenigingsbelang te dienen. Met nadruk wees de heer De Woiff heer P. J. Stam, de heer N. Louis, de heer P. Groenendaal van de S.G., de heer K. J. Eibers, voorzitter van HBSS en mr. dr. ir. M. M. van Praag. Namens de Vereniging voor Nationa le Feest- en Gedenkdagen (VNFG) nam de heer J. v. d. Griend de honneurs waar wegens verhindering van haar voorzitter, de heer L. Kamp. Ook de heer J. H. F. v. d. Brugge vertegen woordigde de VNFG, evenals de heer G. Rosman. Verder werd nog gesproken door de heer A. Vertinde als voorzitter van de Aig. Bedrijven Competitie (ABC), die zich klein voelde bij zoveel jubilea; hij overhandigde een platenboa en hoopte, dat de heer Nieuwstraten naast zijn drukke werk daarbij de zo -nodige rust zou kunnen vinden. De heer Ossewaar- den sprak de jubilaris toe namens de Bouwvereniging „Eendracht" en verder werden persoonlijke woorden gewisseld door de heren L. v. Sijll, T. v. d, Kuyl, E. Roelfzema, A. M. Magielsen, Chr, Roodenburg (allen KNVB'ers), J, Schriek, J. C. v. d. Klink en H. v. d. Veer (SSV) en verschillende collega's van de Werf Gusto van de heer Nieuw straten. De oudste zoon van de jubilaris, de heer A. Nieuwstraten, legde dit gebeu ren bij dit jubileum vast op de film, de heer Nieuwstraten, dat voltallig op doch ook zonder dat zal het gezin van de receptie aanwezig was, wel hebben begrepen, dat een eenvoudig en hard werker op velerlei gebied, die waarde ring kreeg, die hem toekwam. VLAARDINGEN. Woensdagavond zullen wederom twee zomeravondconcer ten worden gegeven. In het Hof concer teert de Accordeonvereniging „Het Wes ten" onder leiding van mevrouw Wape naar. In de muziektent aan de Van We- sembekestraat zal de Harmonievereni ging „HVO" onder leiding van Jac. Bijs ter optreden. Beide concerten beginnen om acht uur. Het jeugdorkest van „Het TJlestetfzal spelen: 1. Muzikanten; 2. Camine; 3. Crescendo; 4. La Traviata; 5. Bldemen- parade. De HVO-musici zullen ten gehore bren gen: 1. National emblem; 2. Drie dan sen voor Harmonie; 3. Marche des Para- chutistes; 4. The Geisha: 5. Slavische mars; 6. Romantischer wals; 7. Mussi- man en 8. Finale. VLAARDINGEN. De strijd in de nacompetitie van de Vlaardingse tafel tennisverenigingen is gestreden. De belangrijke ontmoeting tussen de teams van De Hollandiaan 1 en Intiem 2 eindigde in een 64 zege voor De Hollandianen, die daarmee beslag leg den op de eerste prijs in het vrij vlot verlopen toernooi. Overigens heeft het aan De Hollan diaan de grootste moeite gekost om met de kleinst mogelijke overwinning beide punten te kunnen bemachtigen. Na aanvankelijk met 10 te hebben achtergestaan bracht Intiem de stand op 12. De thuisclub liet zich door deze tegenslag geenszins ontmoedigen en scoorde liefst vier maal achtereen. Toch slaagde Intiem er in om de stand tot 54 terug te brengen. Tenslotte moest het dubbelspel bij De Hollandiaan de doorslag geven. Voor de kampioen scoorden Top en Olivier ieder tweemaal, terwijl Pattiapon voor een winstpunt zorgde. Bij Intiem was het IJtsma, die met twee overwin ningen het best op dreef was. Hij smaakte zelfs het genoegen om Olivier voor de eerste maal een nederlaag toe te bren gen, Van der Knaap en Barsboom brach ten het elk tot een overwinning. De verdere uitslagen van de laatste strijd in de na-competitie"- waren: Stin-i light 1—Intiem 1 55; Intiem 3Reflex 1 64 err Cincinnati l—Sunlight-2"-7—3-. De eerste prijzen komen in bezit van De Hollandiaan I, Intiem 4. Reflex 5 en Intiem 6. Voor de tweede prijzen komen in aanmerking: Intiem 2, Intiem 5, Wind molens 5 en Intiem 8. SCHIEDAM. Burgemeester en Wel- v,.m Haarenlaiin een bebouwing van 8 houders zullen op de komende Kaart»- vrijstaande villa's ontworpen, vergadering voorstellen een formele Op rie overige terreinen is plaats voor vaststelling te doen plaatsvinden van jjn totaal 40 villa's, die twee aan twee een nieuw onderdeel van Nieuwland, gebouwd rullen worden. Tussen de dat zal bestaan uit een villawijk, be-spoorbaan en de bebouwing is een bre- grensd door het R.K. Lyceum en het de strook gereserveerd voor dc nodige groenvoorziening en een afscheidende beplanting. Dat men ook aan winkels gedacht heeft bewijst het feit. dat op de twee in het plan opgenomen pleintjes bij ge bleken behoefte de mogelijkheid aanwe zig is gelaten tot het bouwen van eni ge dagivinkels Een plan voor de bouw van 8 wonin gen aan genoemde smge! is reeds ui voorbereiding, voor welk object de heer flatgebouw „Spleringshoek" aan de westzijde en de bebouwing aan de Schie damseweg nabij de voormalig onbe waakte overweg aan de Oostzijde. Bovendien is ter voldoening nan, ste debouwkundig e verlangens een tweede flatgebouw met 12 woonlagen op een begane-grond-verdieping geprojecteerd van ongeveer 50 woningen. De totstand koming hiervan wil men voorlopig als „mogelijk" zien en nog niet een onvoor waardelijke bestemming geven voor de- D, Baron zich reeds heeft aangemeld, ze grond. Teneinde ook andere gegadigden in de Achter dit flatgebouw is een plcmvor- mige ruimte ontworpen met een mar kante boombeplanting, waarbij een ge sloten blok van ongeveer 12 etage-wo ningen in twee woonlagen aansluit. Voorts zijn hier enige villa's gegroe peerd. Hier is een aantrekkelijke en tree ontstaan met voldoende mogelijk heid tot parkeren. Teneinde het open karakter van deze villa-bebouwing naar buiten zo sterk mogelijk te accentueren is in de ter- reinstrook langs de singel van de Burg. gelegenheid te stellen hun aanvragen voor de bouw m te dienen, ligt een te kening van dit gedeelte van Nieuwland ter Gemeente-secretarie voor een ieder ter mzagc VLAARDINGEN. Op zaterdag 17 juni (saterdag voor vaderdag) mogen alle winkels tot 20 uur voor het publiek ge opend zijn. De straathandel is die dag eveneens lot 20 uur geoorloofd. Het win kelpersoneel van 18 jaren en ouder mag alsdan tot ten hoogste een half uur na sluitingstijd van de winkel arbeid ver richten. Naast de arbeidslijst of de rooster moet dan een door het hoofd of de bestuurder der onderneming of door een daarmede belast persoon ondertekend geschrift zijn opgehangen dat aangeeft, welke arbeids regeling voor het winkelpersoneel in de plaats treedt van die op dc arbeidslijst of rooster vermeld. VLAARDINGEN. Als tweede predi kant der Remonstrantse Gereformeerde Gemeente is ds. G. Ch. Duinker te Hoog vliet benoemd. Ds. Duinker zal in de kerkdienst van 6 augustus door ds. J. G J. van Iterson worden bevestigd, waarna hij voor de eerste maal in de dienst hoopt voor te gaan. Na de komst van deze tweede pxedikant zal het werk onder de Remonstranten in het gehele Maasmondgebied ter hand wor den genomen. Zaterdagmiddag wordt in de Kapel polder nog een tweetal wedstrijden ge- speeld. t.w. Excelsior 3—Rozenburg 2 en Excelsior 4Rozenburg 3. Beide wed strijden vangen om half vier aan. .Vanmorgen werd op het Schiedamse Be lastingkantoor de heer IT. Gruallund ge huldigd omdat hij veertig jaar in dienst van 's Rijks belastingen ivas. De jubilaris u-erd allereerst toegesproken door de waarnemend ontvanger, de heer Koning. De heer Koning gaf een overzicht tan de loopbaan van de jubilaris, die in Zuid- Limburg zijn, loopbaan bij de Dienst tan 's Rijks belastingen is begonnen en daar na o.m. gedurende dertig jaar in Vlaar dingen werkzaam uxts. De chef van deur waarder Graafland, de heer H. van Bree, memoreerde diens voorbeeldige, houding tijdens de bezettingstijd. Hij bood de jubilaris een gasaansleker aan. ïVa deze sprekers volgden er nog velen, die de verdiensten van de jubilaris schetsten. Onder hen ivaren collega C. Bazen, col lega Hogeterp, oud-collega Rauwee uit Vlaardingen en de voorzitter van de NJ.V.A-, de heer Vermeulen. MAASSLUIS. Een aantal (34) ver pleegden van het Rusthuis aan de Veer- straat te Maassluis maakte dinsdag met ieiders(sters) per touringcar een uitstapje dat allereerst naar Alblasserdam voerde om vervolgens in het dierenpark te Rhe- nen als eerste fase te eindigen. De maal tijd weTd aldaar genuttigd en de dieren tuin bezocht. Ook de Grebbeberg en Arn hem zag het gezelschap, dat lenslatte in Oosterbeek de thee gebruikte. Daarna ging het huiswaarts, want nadat men om half tien was vertrokken, doemde om streeks zeven uur de nog steeds in de steigers staande toren van de Grote Kerk weer op. Voor allen betekende het uit stapje een buitengewoon prettige dag. die zonder moeilijkheden verliep en nog lang ia herinnering zal blijven. HOEK VAN HOLLAND, buslijn voor de zomer zal vrijdagavond 23 juni officieel worden geopend Do N V Westlandse Stoomtramweg Mij (W.S.M.) heeft in samenwerking met het plaatse lijk V.V.V. een voor dienstgebruik auto busdienstregeling uitgegeven waarop staat vermeld ..Zomerlijn Hoek vnn Holland" De eindpunten zijn Liehttoren.stra.it en in gang Gem. Kampeerterrein De route is vastgesteld als volgt: Licht torenstraat. de Cordesstraat, Pruis-Hen drikstraat, L.mgeweg, Strandweg. Bad- weg. Strandboulevard. Helmweg. Schelp- weg v v De halten zal men vinden in de Licht torenstraat, Prins Hendrikstraat bij de Klok. Langeweg bij het campingterrein. Strandweg bij het N S Strandstation. Badweg bij het Restaurant 't Jagershuis Op de strandboulevard. ook op de Helm- weg en op de Schelpweg hoek Wierstraat Deze plaatselijke Hoekse busdienst van de W S M. is afgestemd op vertrek en aankomst van de treinen van en naar het strandstation aan de Strandweg. Vertrok van de Liehttorenstraat 20 minuten na eik uur beginnende te 9.20 uur. Alleen op zaterdag niet om 14.20 uur maar te 13 57 uur. De laatste bus vertrekt dan hier vandaan alleen op werkdagen te 19 uur. Vertrek van de Schelpweg (kampeer terrein) op de bele uren en extra op zater dag 12.40 uur en 13 40 uur. Van maandag t.e.m. vrijdag ook extra 16.40 uur. 's Avonds na de bus van zes uur verder vertrek van het kampeerterrein 18.25 u., 19 30 u. en de laatste 19.55 uur. Zoals vermeld is deze dienstregeling geheel afgestemd op de aankomst en ver trek van de treinen. Maar indien door de N.S. extra treinen worden ingelegd zullen zo mogelijk extra autobussen "in aanslui ting hierop rijden. (Van onze parlementaire redacteur) De minister van buitenlandse zaken mr. Luns is vanmiddag tijdens de ka merdebatten over de Europese zaken plotseling onwel geworden en in el kaar gezakt. De minister werd naar het ziekenhuis St. Joannes tie Deo aan het Westeinde in Den Haag vervoerd, daarbij vergezeld door zijn vriend, het r.k. Eerste Kamerlid Pater de Beau fort. De heer Luns maakte een vrij opgewekte indruk toen hij even na 1 uur de Kamer binnen kwam. Hij groette joviaal als altijd naar alle zij den en een speciale groet ging naar zijn vriend De Beaufort, die vanuit de loge dc debatten volgde. De heer Schuit van de K.V.P. was nog maar nauwelijks met zijn redevoering be gonnen of de heer Luns kreeg plotse- ling krampen. Onmiddellijk schoten de ministers Marijnen en De Pous hun Dc Hoekse ambtgenoot te hulp die in elkaar zak te. Dr. Kortenhorst schorste onmiddellijk het debat en dé tribunes werden ont ruimd. Pater De Beaufort kwam snel naar beneden om met de ministers en het kamerpersoncei mr. Luns bij te staan. Dr. Lamberts, het socialistische Tweede Kamerlid, was niet aanwezig en het duurde enige tijd voordat ge neeskundige hulp in de Kamer aan wezig was. Als eerste arriveerde mej. dr. Kruis van de Rijksgeneeskundige Dienst en vervolgens arriveerde er nog een tweede arts. Op bt i werd de minister van buitenter» ken, die hevige krampen ha. ziekenhuis overgebracht. In heerste uiteraard grote Nadat de heer Luns was weggebracht, werd de vergadering heropend. Dr. Kortenhorst deelde mede, dat in vti- band met de plotselinge ongesteldheid van minister Luns „waarover wij zeer bekommerd zijn" het debat werd ver daagd. De Kamer zal dinsdag opnieuw bijeenkomen. Bij het ter perse gaan van deze edi tie, kon men ons over de aard van de aanval van de heer Luns nog niet in lichten. De heer J. J. V. deed aangifte van de vermissing van zijn fiets, die niet op siot voor de woning aan de Vriend- schapsstraat had gestaan. De scholier T.W. is zijn fiets kwijt die htj niet op slot voor de woning in de Van Mus schenbroekstraat had neergezet Dit voornamelijk op grond van het feit dat het onmogelijk is op korte termijn drie technische hogescholen te voorzien van docenten en wetenschappelijke me dewerkers van het gewenste niveau. Deze en andere overwegingen zijn door de hoogleraren-leden van het college ir. Th. B. Seldenrath en dr. ir. A. v. d. Neut, geformuleerd onder de titel Delftse stemmen over de derde Technische Hoge school, een publikatie die thans is ver schenen. Als het college de stichting een derde T.H. op een later tijdstip aanbe- jiacht in dubbele bezetting. Eind augus tus zal de zuiger het eiland weer ver laten zoals hij is gekomen. De diepe cuttersieuf wordt dan met enkele pompen bemalen, zodat het er naast liggende land geheel droog komt te liggen. Met draglines en bulldozers worden dan de dijken voltooid of aange legd, met de grond naast de cuttersleuf, waarna de overblijvende grond in de VLAARDINGEN. Het aantal deel nemers aan de 15e Avondvierdaagse is dinsdagavond met 15 toegenomen, waar door het totaal is gekomen op 1722 tippe laars. Ondanks de hevige regenval tijdens het laatste gedeelte van de eerste dag heelt geen enkele wandelaar de strijd ge staakt. Dit tekent wei het enthousiasme waarmee vooral de jeugd zich heeft in gezet om de Avondvierdaagse tot een succesvol einde le kunnen brengen. penning niet op een gouden schaaltje moest gaan afwegen t.o.v. de gouden medaille, maar dat hier in het bijzon der gelet moest worden op het woord „verdienste". „Er moesten meer men sen zijn, zoals U. Mensen, die met de volle inzet des persoons hun krachten geven aan het verenigingsleven en de samenleving." Aldus de voorzitter van de S. G. In de toespraak van de heer J. Bijloo beklemtoonde deze de moeite, die de heer Nieuwstraten zich reeds vele jaren heelt getroost om mede te heipen bu de goe de gang van zaken bij het organiseren van de 1500 voetbalelftallen, die weke lijks van scheidsrechters voorzien moe ten worden. (Op 8 september 1959 ont ving de jubilaris reeds het Bondsonder- scheidmgsteken). De rij van sprekers en bezoekers hield niet op in het voor de receptie be stemde gedeelte van „De Kroon" en men kwam stoelen en ruimte tekort. On der de aanwezigen waren o.a. de com missaris van politie, de heer K. Rijp- ma, de voorzitter van de de VLAARDINGEN. In het clublokaal van Intiem aan de Schiedamseweg vond dinsdagavond de prijsuitreiking plaats aan dc winnende teams, die hebben deel genomen aan de na-iompetitie van de Vlaardingsc Tafeltennisverenigingen. Aan deze competitie namen zes verenigingen deel, die intussen menig balletje hebben geslagen. Er is heel wat werk aan voorafgegaan eer dat een en ander vlot kon verlopen De commissie, bestaande uit de heren: K. de Graaf (Reflex). P. Nteuwpoort (Shell) en 'J. Veltman (intiem) zijn er echter in geslaagd om het uitgebreide programma geheel volgens schema te laten verlopen. In tegenstelling tot beide voorgaande jaren behoefde ditmaal geen enkele beslissingswedstrijd te worden vast gesteld om uit te maken wie als afde- lmgskampioen de eer voor zich mocht opeisen. Gastheer Intiem had wel een bijzonder goede beurt gemaakt in de nacompetitie. Van de acht prijzen kwamen er liefst vijf terecht in de Intiem-prijzenkast. De eerste prijzen kwamen in het bezit van- De Hollandiaan 1. Intiem 4. Reflex 5 en Intiem 6. De tweede prijzen waren voor: Intiem 2. Intiem 5. Windmolens 5 en Intiem 8 De prijzen die alle bestonden uit vaan tjes werden uitgereikt door de secretaris van de Vlaardingse Tafeltennis Commis sie. de heer K de Graaf. Hij gaf daarbij een overzicht van het afgelopen seizoen, waarin hij de verschillende evenementen naar voren haalde, De heer De Graaf zei. dat de zes deel nemende verenigingen bij elkaar 25 teams op de been hebben gebracht, die een bijzonder spannend tornooi achter de rug hebben Er werden 66 wedstrijden ge speeld. waardoor niet minder dan 660 persoonlijke ontmoetingen plaats vonden. Moeilijkheden hebben zich in het geheel niet voorgedaan en alle partijen werden m een sportieve steer gespeeld. De verenigingen die elkaar ontmoetten waren: Intiem. Reflex, Windmolens. Sun light, Cincinnati en De Hollandiaan. Na deze prijsuitreiking maakte de voor zitter van Intiem, dé heer M. *v. d. Knaap, van do gelegenheid gebruik om eveneens een prijs uit te reiken. Het is namelijk aan de Vlaardingse tafeltenniskampioen vijfde klasse, de heer G. Korpershoek gelukt om het hoogste aantal punten te bereiken als persoonlijk resultaat tijdens de competitie van het seizoen 1960-1961. Met een hoge score van 94 werd hij voor een jaar de eigenaar van de fraaie Stolk-wisselbeker. Met deze avond werd bet seizoen 1960- 1961 tevens besloten. Gehuwd: 9 juni 1961: Antonius Gerard Wils, oud 31 jr. en Jocoba Georgine Jo hanna Remeeus. 25 jr; Gijsbert de Zwart, oud 23 jr. en Jannetje Donkersloot, oud 18 jr. Geboren: Jacobus Jan. z. v A. Verhoe ven en H. J. Maarieveld, VI. 2e Spoor straat 2. Overleden: Hermina Teuntje van Rui ven. oud 47 jr.. VI. Begoniostraat 16; 8 juni 1961: Pietenelle van der Kruit, 79 jr. echtg. v. C. H. van Rees. VI. 2e v. L Gaelstr. 106: Geerije van der Windt, oud 83 jr, wed. v. M. Kwakkelstein, VI. Schie damseweg 64, fi/fEERDERE MALEN heb ik tan de- l'-t-e plaats af een beroep op u ge daan om het een of ander liefdadige doel. Daarom kan ik me best voor stellen dat het u eigentijk een beetje gaat vervelen. Collectes zijn in deze tijd niet van de lucht en ook op andere wijze wordt u betrokken bij de ellen de, die er overal nog bestaat. Toch durf ik het nu weer aan. Ik kreeg vanmorgen op mijn bureau een briefje, waarvan ik even onder de indruk ben gekomen. Het betrof de Amhoneesjes, die in kampen zijn on dergebracht en .waarvoor de Stichting Comité Rotterdam (een interkerkelijk comité voor evangelisatie onder de Ambonese jeugd in Nederland) nu een prettige vakantie poogt voor te berei den. Dit kan echter slechts dan doorgaan, wanneer u hieraan spontaan uw me dewerking verleent door uw huis wa genwijd voor hen open te stellen. Alleen in Zeeland zijn reeds tien kampen, waarvan de kinderen nooit een vakantie konden doorbrengen hij Nederlandse pleegouders. De brief, die ik voor mr hud, was gezonden aan deze stichting cn afkom stig van mevrouw A. Batten te Mid delburg. De inhoud luidt aldus: „Doordat de meeste van onze Amho neesjes nog steeds in een noodbehui zing vertoeven, hoop ik dat tl een groot aantal van deze kinderen in pleegge zinnen kunt plaatsen in de vakantie. Vim bleekneusjeskunnen we uiter aard niet spreken, toch zijn er heel ve len, die verandering vun omgeving zeer nodig hebben; magere figuurtjes die het gauw koud hebben an eens extra verzorgd moeten worden. Hun oogjes stralen als ik zeg: Zou je ook wel met vakantie willen!1" In di' kleine primitieve en bekrom pen ruimte thuis, waar gewassen, ge- slupen en gegeten wordt, waar altijd wasgoed te drogen hangt en weinig plaats is om te spelen, waar moeder moppert dal de boel vuil wordt, om dol je zomu/tr vun buiten naar binnett staptza! het in de weldadige sfeer van pleegouders, die hen hartelijk genegen zijn. voor de kinderen een belevpnis betekenen, waar zij hun hele leven aun terugdenken Wie in een kamp leeft, is nooit ge lukkig, men leeft er geisolcerd en bui ten dp maatschappij. Daarom hoop ik zeer, dat u veel Hollandse gezinnen bereid zuil vinden een of twee van deze Amboneesjes gastvrij le verzorgen cn een -heerlijke vakantie te bereiden." Ik geloof niet hieraan nog iets te moeten toevoegen. Daarom zal ik me slechts tol het zakelijke beperken. Het gaat hier dus om protestants-christelij ke pleegouders, die een kind uit één i an de Zeeuwse woonoorden van 22 juli tot .5 augustus, van S augustus tot l') augustus of van 22 juli lol 19 augus tus in het gezin willen opnemen. Bent u door huiselijke omstandigheden niet in staat een logeetje le plaatsen, dan wilt li vast en zeker hel reisgeld ad f10 voor uw rekening nemen. Het gi- rorekeningnumrner is 662664 t.n.v. Slichting Comité Rotterdam" en hel adres, waarmee u zich in verbinding kunt stellen, is: meirnuw P. J. v. d. Linde, Raephcrststraat 150, Rotterdam 11. lelej S3161, veelt de gedachten gaan uit naar op zijn vroegst 1967 dan is dit in ver band met de reeds thans bestaande on mogelijkheid om in voldoende mate de leerstoelen te bezetten van de twee be staande technische hogescholen. De hui dige toestand houdt bet gevaar in van een afglijden naar krachten van te laag ni veau en bij instelling van een derde T.H. neemt dit gevaar grote afmetingen aan. De behoefte die de industrie heeft aan hoog gekwalificeerde ingenieurs zal be ter kunnen worden opgevangen door bin nen de capaciteit van de twee TJL's het aantal hoog gekwalificeerden zo hoog mogelijk op te voeren- Voor de minder hoog begaafden kan een beperkter op leiding (baccalaureaat) toelaatbaar zijn. Ook heeft de industrie behoefte aan M.T.S.-ers. Een verdere decentralisatie van het middelbaar-technisch onderwijs wordt dan ook bepleit. Als de opbouw in personele en materiële zin wordt bevor derd kunnen de twee T,H.'s de eerste tien jaren het te verwachten accres aan studenten opnemen. VLAARDINGEN Met het einde van de Liefde en Vrede-voetbalcompe titie in het zicht neemt ook de span ning steeds toe. Ook de uitslagen van de dinsdagavond gespeelde wedstrijden in het Sportpark Zuidbuurt hadden daar debet aan. De sfeer tijdens de wedstrijden Iaat niets te wensen over en inderdaad gaat het om de sport, alhoewel men de punten uiteraard niet cadeau geeft. In groep A werkten de Romeinen zich omhoog dank zij een 72 overwinning op Piet Hein. die tot nog toe steeds aan het kortste eind heeft getrokken. Door dit resultaat hebben de Romeinen thans op de derde plaats definitief beslag gelegd. De Flamingo's kwamen uitstekend voor de dag tegen Bernadotte. Het 3—3 gelijk spel verstoorde voorlopig de eventuele kampioensillusies van Bernadotte. Berna dotte en de Polsjagers zin in deze (B) groep uitgespeeld en hebben ieder 7 pun ten. waardoor zij de eerste eu tweede plaats delen. George Williams staat als derde geklasseerd rhet 6 punten- maar moet nog een wedstrijd spelen. Wordt deze wedstrijd ftegen Sioux) in winst omgezet, dan is een kampioenschap een feit. Eindigt de ontmoeting in een gelijk spel. dan zullen Bernadotte. de Pelsjagers en George Williams met zijn drieën een herkamp moeten spelen. Er zit dus nog van alies in. in deze afdeling. In groep C werd de Liefde en Vrede- groep 4-18 verrast door John Mott en kreeg zijn eerste nederlaag te incasseren Met 24 eiste John Mott beide punten voor zich op Stanley Jones blijft daar door aan de leiding met 6 punten. John Mott en L. en V. 4-18 volgen met ieder 4 punten. L. en V. 75 en L en V. 175 be zetten de vierde en vijfde plaats met elk 3 punten, terwiji L. en V. 25 nog steeds de rode L en V.-lantaarn draagt Voor vrijdag staan slechts twee wed strijden op het programma Piet Hein neemt het dan op tegen de Bataven en George Williams kan kampioen worden als van Sioux gewonnen wordt. Beide wedstrijden beginnen om zeven uur, even eens op hel Sportpark aan de Zuid- buurtseweg. De 34-jarïge onderwijzer J. F. de K., die op de Bijnkershoekweg woont kreeg gistermiddag toen hij met zijn bromfiets onder de spoorbrug over de Boompjes te Rotterdam reed een lege groentekist op het hoofd, die van een voor hem rijdende vrachtauto viel. Met een hoofdwond en een wond aan het lin keroor werd hij naar het ziekenhuis Dijkzigt vervoerd.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2