van Eerste geslaagden Schiedams handels-ulo Gemeente gelast sluiting gedeelte Gekro-bedrijf De HAV is uw rer/rouwcu icuurcf! IMÏ Animo's ledenaantal blijft snel groeien Ex-politieke gevangenen in Vlaardingen te gast M Zomeravondconcert Kon. Jubilerend L. en V. houdt feestavond in 't Hof VAUXHALL LANGS a WATERWEG f S- Ongeluk met dodelijke afloop Droomland in ivording Jn verband met stank verspreiding Beroep op bevolking Kerkeraad voetbalt tegen jeugd Concert in Bosjes Schiedams politienieuws Samenwerkende foto-clubs Zeekadettenkorps Nieuwste computer voor Unilever Negenjarige jongen BOUT YAK KLEDING Volkswagen bleef in Rotte drijven Maassluis Hoek van Holland Dankbaar Ook jeugd Bouw boerenleenbank Lunchroom Oost geopend Pijpleidingen economischer dan zeevervoer Vrachtauto tegen tram TROUW Vrijdag 23 juni 1961 HAV LEVENSVERZEKERINGEN - SCHIEDAM -TELEFOON (010) 6 93 04* HAV LEVENSVERZEKERINGEN SCHIEDAM. De Christelijke Gymnastiek Vereniging „Animo" heeft in haar nauwelijks driejarig bestaan het aantal van 300 leden bijna bereikt. •EEN HELE DAG naar dé voor DAGELIJKS vant juli t/m 2 september AFVAART 10.30 uur WILLEMSPLEIN Folder op aanvraag. Prachtige 'JewmhiL HERENPANTALONS ROTTERDAM: VLAARDINGEN. Ongeveer vierhonderd deelnemers aan het zestiende landelijke congres van de Nederlandse Vereniging van Ex-politieke Gevangenen hebben donderdagavond een bezoek aan Vlaardingen gebracht. Zodra het gezelschap arriveerde begaf het zich naar het verzetsmonument aan het Verploegh Chasséplein waar een ogenblik stilte in acht werd genomen. Burgerlijke stand van Vlaardingen MAASSLUIS. Een gedeelte van het zeekadettenkorps „Maas sluis" neemt zaterdag deel aan de Verto-mars te Maassluis. De kadetten gaan op toerbeurt zeilen op de Brielse Maas' met de eigen jollen Z.K.K. no. 2 en de Beenhakker-zeilvlet Z.K.K. 6. De overige vaartuigen Z.K.K. 1, 3, 4 en 5 blij ven in Maassluis. jft&wfihst JONGENSPANTALONS ROTTERDAM: Morgen geen kan to or pak VLAARDINGEN. Hetconcertl len daarvan zijn: a. Allegro; b. 'Au'; t dat de Kodl Militaire Kapel mor genavond za!l verzorgen in het Hof staat niet onder leiding van de directeur de heer R. van Yperen zoals aanvankelijk vermeld, maar o.l.v. de kapelmeester P. van Bruggen. Het concert dat om 20 uur begint zal te 22 uur beëindigd zyn, waarbij halverwege een kwar tier pauze is inbegrepen. M I K X BEDRIJFSKLEDING VLAARDINGEN. In verband met haar 75-jarig bestaan organi seert de C.J.V. „Liefde en Vrede" op zaterdagavond 1 juli een buiten avond in het Hof (rondom de muziektent). Dit „Hoffeest" wil L. en V. aan de burgerij aanbieden als dank voor de morele en finan ciële steun, die zij van zovele stad genoten ontvangt. K. W. VAN GORPfi ZONEN SCHIEDAM. Donderdag 22 juni was een historische dag voor de Willem de ZwJjgerschooI. Op deze dag name lijk legden voor *het eerst een aantal leerlingen van de handels-ulo-afdeling van deze school eindexamen af. Deze Handels-Ulo-afdelIng werd in 1958, met goedkeuring van het gemeen tebestuur, gevormd op initiatief van het hoofd der school, de heer M. P. Heyboer, en enkele leerkrachten. De bedoeling van deze afdeling was. na het eerste leerjaar-een betere selec- tie-van de leerlingen te kunnen toepas sen. Na 1958 kunnen de leerlingen van af het 2de leerjaar in 3 groepen wor den gesplitst. Eén groep wordt opgeleid voor het landelijk M.U.L.O.-B-aiploma, of het A-dtploma met wiskunde; een tweede groep voor het A-diploma met handels kennis terwijl de derde groep, in de Handels-Ulo-afdeling, sinds 1958 wordt opgeleid voor een gemeentelijk Ulo-di- ploma. Het leerplan van deze laatste afdeling is erop gericht om de leerlin gen op te leiden voor een administratie ve 'betrekking. Het omvat de vakken: Nederlands, Duits, Engels (ook handels correspondentie in deze talen), boek- houden, bedrijfsrekenen, bedrijfsleer, rechts- en wetskennis, handelskennis en xnachineschrijven. De beste leerlingen worden tevens opgeleid voor het - exa men-middenstandsdiploma. Om te voorkomen, dat deze oplei ding uitsluitend vakopleiding zou wor den, werd het vak Maatschappelijke vorming aan het leerplan toegevoegd, onder welke verzamelnaam aardrijks kunde,-geschiedenis, fysica, natuurlij ke historie en maatschappijleer wordt onderwezen, terwijl" ook. het vak Ne derlands aan de algemene vorming wordt dienstbaar gemaakt. De totale duur van de opleiding is 4 jaar (na het eerste leerjaar nog 3 jaar handèls-ulo-afdeling), zodat thans de eerste groep leerlingen deze afdeling geheel heeft doorlopen en nu een school examen heeft afgelegd. Dit examen vond plaats onder toezicht van de ge meentelijk inspecteur van het onderwijs, de hébr C.'A. Kamp, het schriftelijk ge deelte op 16 en 17 mei. het mondeling gedeelte op donderdag 22 juni. Bij- dit examen bleek, dat een zeer behoorlijk; peil was bereikt. (Enkele leerlingen deden zelfs een verrassend goed examen.) hen rust: Zij zullen thans in de prak tijk moeten aantonen, dat dit diploma waarde heeft voor het bedrijfsleven. Hij wekte hen op, hun thans met succes bekroonde studie te beschouwen als een begin en, natuurlijk na een eerlijk ver diende, flinke vakantie, verder te stu deren. Hij was verheugd over het peil van het examen en zei, met groot genoe gen aan verschillende tafels te hebben geluisterd. Ten slotte dankte hij de docenten, die zich hadden ingespannen om het in 1958 begonnen .experiment tot een succes te maken. MAASLAND. Donderdagavond om streeks half zes botste de 55-jarige bromfietsberijder de heer Van Geest uit Delft in de Oostgaag tegen een voor hem rijdende wielrijder de heèr D. Verboon op. De heer Van Geest be kwam een schedelbasis fractuur en hoe wel Dr. van den. Berg spoedig ter plaat se was, kon hij niet anders dan de dood constateren. De bromfiets werd geheel vernield. Het rijwiel liep geen schade op. wel kivam de heer Verboon in de vliet terecht. Over de oorzaak tast men nog in het duister, vermoed wordt dat de heer Van Geest, voor een tegemoet komende auto. naar rechts heeft moeten uithalen. Naar verluid was het slachtof fer een dagje wezen vissen. VLAARDINGEN, Droomland is in wording. Steeds groter is het aantal lichtarmaturen. contacten en kabels dat in het Hof en Oraniepark wordt uitge legd. En nog is alles niet compleet. Dit alles vertegenwoordigt een groot kapitaal. Daarnaast zijn beschadigin gen aan kabel, lampen en ruiten in vele gevallen niet te herstellen. Behalve het normale parkgebruik zijn er in de komende weken verschillende evenementen in en om de vaste muziek tent. Dit trekt veel, extra belangstelling naar de parken. De organisatoren doen daarom een klemmend beroep op de bevolking als geheel, om de verlichting ongestoord te laten en toe tc zien dat anderen dit even eens doen. Tot nu toe zijn dagen arbeid heengegaan alleen om aangebrachte ver nielingen weer te herstellen en om mate rialen op te sporen. Binnenkort komt de verlichting onder stroom te staan; men brengt dan ook eigen veiligheid in gevaar door aanra king van kabels en lampen. Advertentie Dezer dagen heeft de directie van Bouw- en Woningtoezicht bij het col lege van B. en W. te Rotterdam een rapport ingediend, waarin verschillen de tekortkomingen zowel in de oude als in de nieuwe fabriek van de Ge- kro zijn opgesomd ten bewijze van het feit, dat de directie van de Ge- kro niet alle maatregelen heeft' ge nomen die noodzakelijk zijn om stankverspreiding te voorkomen. Een en ander is voor het college aanleiding geweest de directie van de Gekro overeenkomstig artikel 28 lid 3, van de Hinderwet in kennis te stellen van de voorgenomen sluiting van het ketelhuis met de stankreinigingsinstal- latie, alsmede de vismeelfabriek annex traanverwerkingsinrichting in de nieu we fabriek en van- de slachthal alsmede de destructiehal in de oude fabriek. Hierbij zij aangetekend, dat de Ge kro gerechtigd is van deze voorgeno men sluiting vóór de twintigste dag na dagtekening van de beschikking in be roep te gaan bij de Kroon, in- welk ge vat niet tot sluiting mag worden over gegaan, alvorens op dit beroep een be slissing is genomen. Het spreekt vanzelf, dat de houding van het gemeentebestuur bij de behan deling van een eventueel door de Ge kro in te stellen beroep in sterke mate zal worden bepaald door de vraag, of in de eerstkomende tijd van de zijde van de directie van de Gekro alles zal worden gedaan om stankversprei ding zoveel mogelijk tegen te gaan. In verband hiermede hebben B. entv. de dienst van Bouw- en Woningtoezicht verzocht een intensieve controle te blij ven uitoefenen. Advert? rmo VERZEKERD KAPITAAL RUIIV1 I MILJARD GULDEN Na afloop kon de heer Heyboer een diploma uitreiken aan: Joyce Bastian,Hennie den Broeder, Yvonne Domenie. Corrie Poots. Toos Rotteveel, Hans Bogaert. Wim Romein, Jan v. d. Schoor, Hans Zonneveld, Wim Wuister, Wim Van Steenoven, en Rob Zwanenburg. - De 'heer Kamp richtte zich in een ^hartelijke speech tot de geslaagden en wees hen op de verplichting, die nu op Advertentie Zaterdagavond wordt op het terrein van Zwaluwen een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal, dat sa mengesteld is uit leden van de ker keraad van de Geref. Kerk, en een team bestaande uit. leden van de jongelingsverenigingen. Deze wel zeer bijzondere ontmoeting begint om half- acht en de opbrengst komt ten goede aan de Stichting Gereformeerd Jeugd- j centrum Vlaardingen. In het kerkeraadselftal spelen de pre dikanten ,ds. Joh.- Lever en ds. M. J. Mulder mee. Zij bezetten respectievelijk de rechtsbinnen en spilplaats. Het is een combinatie, die het de j.v.'ers ze- ker niet gemakkelijk zal maken. Wel; moet aangenomen worden, dat het' uit houdingsvermogen op de duur een be langrijke rol zal gaan spelen in het ver loop van deze ontmoeting. Als scheids rechter zal fungeren de heer Gerard van den Brink. De „eerwaarde broeders" zuilen in geruite shirts voetballen en 'de j.v.'ers in' wittè. De aftrap .zal worden verricht door de echtgenote van de. koster van de" Emmauskerk, mevrouw Paddeman. 'De opstellingen luiden: V Kerkeraadselftal: doel G. J. Schutten; achter: A. Rietveld en S. K. Andree; midden: M. Baas, ds. M. J. Mulder en A. Korpefshoek; voor: L. Kolijn, ds. Joh. Lever, J. den Boef, J. E. Egberts en P. D. Harkes Reserves: A. G. Vel- sink. A. van Keulen en A. v.d. Schaft. J.V.-combinatïe: doel: Hans Munnik Arkbouwers), achter: Teun Vink (Ark bouwers) en „Piet van Oosten (lorna; nuel); midden Dick van Oosten Theodi cee). Hans Zuurmond (Arkbouwers) en Kees v.d. Berg (Theodicee); voor: Arie van Oosten (Theodicee), Ton van Driel (Immanuel), Oet v.d. Wey (ïmmaauel). Maarten v.d. Vlis (Immanuel) en Henk v.d. Kuil (Immanuel). Reserves: Jaap Polak (Tolle Lege) en Jan Kuipers (Im manuel). Advertentie Animo is ,de Kethelse gymnastiekver eniging, die speciaal is opgericht voor Kethel -en uitsluitend in Kethel haar belang op gymnastiekgebiëd behartigt. Ketel vormt een eigen gemeenschap met een eigen karakter en Animo maakt deel uit.van deze betrekkelijk kleine gemeenschap. Morgenmiddag geeft Animo, een gym- nastiekdemonstratie op het DHS-ter- rein aan de Scbiedamseweg te Kethel, aanvang acht uur, toegang vrij. In de middaguren wordt voor de leden van 4—13 jaar een wedstrijd ge- honden in het hardlopen, lintenroof. koekkappen en andere ontspannings evenementen. Deze wedstrijden vinden plaats in het kader van Jeugd-Jolijt. Degenen die nog geen lid zijn kunnen zich vanaf 2 uur opgeven bij het bestuur dat dan vanzelfsprekend op het DHS-terfein aan wezig zal zijn. DaM kan mén tevens-uitvoerig ver telled hoe •prettig''-het turnen is bij Animo en op welke uren men daartoe in staat'-wordt'gesteïd. Meisjes en jongens vanaf 4 jaar zijn bij Animo van harte welkom, evenals zowel dames- - als herensenioren. Alle lessen worden gegeven in de Koningin Julianaschool aan de Vlaar- dingerweg te KetheL in moderne, veel gevraagde kleu ren grijs; ddk in groen en beige cotelé. Kreukherstellend, was- baar,.krimpen niet, plooihoudend. Normaal 29.75 NÜ, ÉÉN DAG ALLE MATEN Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudw- ilogel Katendt.- Ugedijk hk. Dotptveg O-Weit-Kraijkade 35 LEIDEN: HMïlemineriuaM 25 Nadat de landelijke voorzitter, nr. G. Ch. Aaide» en de plaatselijke voorzitter van de Expogé de "heer jP„ Nieuwsiraten leder een krans hadden gelegd richtte men de schreden naar de Stadsgehoor zaal waar de congresdeelnemers door het gemeentebestuur werden ontvangen. Burgemeester, mr. J. Heusdens sprak een kort welkomstwoord tot de gasten en bracht hen dank voor het gebrachte eerbetoon aan het Verzetsmonument. Het leven is gericht op het heden en de toekomst maar mr. Heusdens vond het goed dat men ook stil moet staan bij het oorlogsgebeuren. Hij hoopte dat ook de jeugd geconfronteerd zou mogen worden met de gebeurtenissen van 19401945. De eerste burger zei, dat we niet dankbaar genoeg kunnen zijn voor de herkregen vrijheid, waarover men thans zelf in ons land de beschikking heeft. Mr. Heusdens dankte mr. Aalders voor de bereidheid die men betoond had om ook Vlaardingen met een be zoek te komen vereren. Het was hem voorts opgevallen dat de oude beproefde vriendschapsbanden uit het verleden opnieuw werden bevestigd. pogè's met iedere gemeente in Neder land een hechte band wil vormen en dat men daarom jaarlijks een aantal an dere gemeenten wil "bezoeken. Voorafgaande aan de door het ge meentebestuur aangeboden maaltijd heerste, er een buitengewoon gezellige stemming in- de wandelgangen van de Stadsgehoorzaal. Spoedig zat een der deelnemers achter de piano, terwijl zich onder hen een zanger bleek tebevinden die zijn. stem goed liet horen. Wethouders Van Min nen was „er als - de kippen bij" om de microfoon bij het dub te plaatsen zodat allen met plezier konden deelnemen" aan het zeer gemoedelijke „onderonsje" van de Expogé's. Na het diner, werd een film vertoond. Het gezelschap, dat met acht bussen was gekomen had ongetwijfeld van Vlaardingen een goede indruk gekregen, MAASLAND. Aan het conservato rium te Rotterdam slaagde onze dorps genoot de heer W. Vos voor zijn eind- diploma orkestspel „Trompet". Zijn op leiding hiervoor ontving hij van de heer C. Valten, solo-trompettist van het Rot terdams PhUharmoniseh Orkest en hoofdleraar trompet aan bovengenoemd conservatorium. HOEK VAN HOLLAND. Het reeds eerder aangekondigde concert, dat in de Hoekse Bosjes door vier mannenko ren en twee muziekkorpsen zou worden gegeven, zal morgen plaatshebben. Het zeer gevarieerde programma, zal te 20.15 uur een aanvang nemen. Gehuwd: G van Eersel, 2= jr en F Benard, 59 jr; A Dekker 23 j en I F de Bruijn 24 P Stad 21 j en Z Gouwens 21 J. Mr. Aalders dankte de burgemeester voor de gemeentelijke ontvangst en gast vrijheid. Hij zei, dat de geesten van hen die gevallen zijn altijd in hun midden zijn en dat het wordt gesymboliseerd door het plaatsen van een wit kruis op de stoel naast de voorzittersstoeL Ook mr. Aalders was van mening dat de jeugd dient te weten wat zich in de oorlogsjaren heeft afgespeeld. Immers moet de jeugd later onze plaat sen gaan innemen zo zei hij. Hij onder- Gehoren: Jan z v J W van D0k en H> de jjxpoge en was het volkomen eens Ouweha?Ai.Mictia®L VU, dér windt en h' streepte de hechte band bij de leden van p'ieter H z v C M Pe <p°etle en C A Vermeer: Arle J z v E de Ruiter en L A Wesemann; Adrian us T G z v.'A T Lr *aas F - Wielstra Overleden; G'penning ss j wedr v M van 1 met de" woorden van de burgemeester, die de deelnemers aan het driedaags congres vergeleek met prima wijn, die steeds beter wordt bij het ouder worden. Voorts zei mr. Aalders, dat de Ex- De I7-jarige koerier L. J. L. liep. gistermiddag een zware hersenschud ding op toen op de kruising Hoogstraat Korte Kerkstraat te Schiedam de vork van zijn bromfiets brak, waardoor hij kwam te vallen. De jongen is ter behan deling in de dr. Noletstiehting opge nomen. In samenwerking met de Rotterdamse politie heeft de Schiedamse politie gis teravond omstreeks 9 uur zes opvaren den van een Zuidafrikaans schip kunnen aanhouden. De mannen hadden in de Coca Colafabriek aan de Van Deventer- straat te Schiedam enige flessen Coca Cola ontvreemd. Met de buit en een fles genever, die zij hadden gekocht, stapten ».{j op de tram naar Rotterdam maar daar werden zij door de politie aange houden en naar Schiedam teruggebracht. Zij hebben de limonade betaald en kon den daarna naar hun in de Merwehaven liggend schip, vertrekken. Gisteravond zijn in het Sportfondsen- bad te Schiedam van de heer H. F. de B. uit een niet afgesloten kleedhokje eni ge kledingstukken ontvreemd. De heer T. J. V, die eveneens in het bad was gaan zwemmen, vermiste zijn portemon nee, inhoudende 7 uit zijn kleding. HÓEK VAN HOLLAND. Door mid del van een nauwere vorm van samen werking zullen een tweetal fotoclubs namelijk de A.F.V. en de S.M.Z. trach ten in Hoek van Holland de fotografie te gaan 'bevorderen en hieraan door middel van de verenigingen «en stevi ger basis te geven. Het programma, dat door S.M.Z. voor de komende win ter is vastgesteld is inmiddels door de andere vereniging overgenomen. Ze ker is dat door deze handeling het ver enigingswerk ten aanzien van .de foto grafie in Hoetk van Holland, meer naar buiten, zal kunnen treden en zich ook gemakkelijker zal kunnen handhaven. HOEK VAN-HOLLAND. De boe renleenbank te Hoek van Holland ver wacht dat inmiddels de rijksgoedkeu, ring voor de bouw van een nieuw bank gebouw te Hoek van Holland zal zijn afgekomen. Uiteraard was het te voor zien dat het afkomen van deze vergun ning enige tijd in beslag zou nemen., Men. verwacht thans spoedig de aanbe steding 'voor het pand dat zal worden opgetrokken op de hoek van de Joiiik- straat en Prins Hendrikstragt. Inmiddels zijn de heiwerkzaamheden beëindigd. BURGERLIJKE STAND HOEK VAN HOLLAND. Geboren: Altfridus C M zn v G F Schools en A L W Mooijman. Sylvia N dr v A. Aalbrecht en J P Zoutenbier. MAASSLUIS. Bij de opening van het grote winkelcentrum „Palet" op 9 mei te Maassluis ibleven dire nieuwe panden afgesloten. Zij waren nóg niet gereed! In de afgelopen weken is er hard ge werkt en donderdagmiddag kon het cen trum wederom met een nieuwe zaak wordeh uitgebreid. Ditmaal was het geen winkel, doch een lunchroom aan het begin van de Mesdaglaan. Aangeduid in neoii-letters „lunch room oost" gaat de firma Valkenburg uit Maassluis voor de eerste maal een dergelijk bedrijf uitoefenen. Evenals vorige, jaren zulten wederom 2 kadetten een zeereisje van 10 dagen mogen meemaken aan boord van m.s. „Weltevreden" van de Kon. Rott. Lloyd. Voor de nieuwe cursus, die in sep tember a s. aanvangt aan boord van de „Polaris" te Maassluis, bestaat gelegen heid zich aan te melden., als adspirant- kadet. Uitsluitend jongens vanaf 13 jaar, die belangstelling hebben- voor de scheepvaart, komen voor .een .dergelijke cursus in aanmerking. Zij kunnen zich melden op woensdag 28 juni en 5 jjili des avonds van half acht tot half negen bij de commandant van het Z.R.K. „Maassluis", P. C. Hooftlaan 32c. telef. 3189 te Maassluis. MAASSLUIS "VOOR CHRISTUS De openluchtbijeenkomst, die zaterdag avond half acht in de Frans Halslaan wordt gehouden, wordt geleid door ma joor P. E. Kekke van Het Leger des Heils. Het onderwerp is „Ruimtevrees". Vijftig (gevarieerde) nota's per mi nuut, compleet met copy, tot in details uitgevoerde berekeningen, kortingen en andere in het handelsverkeer gebruike lijke notities: dat is een van de presta ties van de nieuwste computer van de I.MJS., de 1461, zoals zij in vaktaal heet. De toepassing van de electronics heeft een welhaast onwerkelijke vlucht go- j kregen. Dat werd d'onder-middag duide lijk b(i een demonstratie van de nieuwe j computer,die bij het Unilever-concern j ais eerste in Nederland in gebruik I werd gesteld. De 1401 namelijk comoi- j neert verschillende eigenschappcj, die in de tot nu.toe in gebruik zijnde com puters slechts afzonderlijk voorkomen. Het Nederlandse bedrijfsleven en de overheid hébben er dan ook ren grote belangstelling voor, zo werd medege deeld. Vijf en veertig apprraten zijn reeds in Nederland besteld, andere,Eu ropese landen wensen c. duizend'. Met het risico dat het vermogen van het nieuwe apparaat op het moment van aflevering reeds zal zijn overtroffen door nog frappantere ontwikkelingen. .Want zo snel gaat het op bet ogenblik in de electronica. Men denkt op het- ogenblik vooral aan een nieuwe „geheugenvorm": een combinatie van magnatische Gims (miljoenen impulsen per minuut en de cryotron, die werkt bij «en tempera tuur van -269 graden celsius slechts vier graden boven hét absolute nulpunt en daardoor een zwakke krachtbron behoeft. De I.B.M.-I404 bestaat uit drie onder ling verbonden apparaten: een centra le verwerkingseenheid, die de bereke ningen uitvoert (3000 op- en aftellingen per seconde). ..zelfstandig" beslissingen neemt en het „geheugen" is van het ap paraat, de lees- en ponseenheid met een maximale capaciteit van 800 kaarten per minuut, cn het afdrukmechanisme, dat per minuut 400 regels met 132 tekens op papier kan zetten. Het vermogen zal binnenkort worden uitgebreid met een „Ramac'"-apparaat, dat bet feitelijke ge heugen zal worden: deze machine kan 10 miljoen cijfers of letters bevatten, voldoende voor ieder concern voor het opbergen' varr namen, adressen en verde re gegevens van klanten én werknemers. De opzoektijd rs nauwelijks èen halve seconde. Prachtige^ in diverse moderne kleuren. Kreukherstellend, wasbaar, krim pen niet, plooihoudend. Als échte Coster-verrassi ng, één dag; tot 10 Jaar, ALLE MATEN 1 16 [aar, e maten Karte Hoogstraat 11e Meest hit. Goudie- tlogel Katendt. Ugedijk hk. Ootptwei Wen-Ktultkade 35 LEIDEN:Haatlemmenttaat 25 Advertentie Bourree; d. Hornpipe; c. Andante ent Het programma wordt geopend met de Suite from „The Watermusic" van G. F. Handel in een arr. van H. Haxty. De de- Sport-Pantalont. fnnfc - »r> - vrije kledij voerde vrije Zaterdag jeans gabardine, Winchester, ROTTERDAM: Meent 34 Groene Hüledijk 182 SCHIEDAM: Hoogstraat 33 VLAARDINGEN: Hoogstraat 215 Grote keuze in vakantie pantalons en weekenders. JONKER FIIANS STRAAT l'ï TEL. 13 S0 €5 ROTTERDAM Juist nu deze jeugdorganisatie bezig is met de bouw van een nieuw „home" aan de Fransenstraat, zijn beide hard nodig. Aan het Hoffeest zullen een groot aan tal leden van „Obadja" en L. en V. mee werken. Er zullen volksdansen worden uitgevoerd, terwijl eveneens gemusiceerd en gezongen zal worden. Verder wordt grondgymnastiek vertoond en ook zullen voor alle feestgangers wedstrijden wor den gehouden. Bovendien werken zowel ,,De Pijpers" als „De Jonge Pijpers" mee. Het geheel wordt met een praatje en een liedje door een cabaretgroepje aan elkaar gelijmd. Tweeduizend mensen zullen een zit plaats op de banken kunnen vinden, mo gelijk zelf* nog meer. Ter bestrijding van de kosten zal door een groep fleurig geklede meijes aan alle bezoekers een bloem worden aan geboden, die samen met een program ma en een wedstrijdformuliir voor een luttel bedrag van een kwartje te koop zal zijn.. Ongetwijfeld zal het een fees telijk gezicht zijn als ieder met een bloem gedecoreerd zal zijn. Men is voornemens om acht uur pre cies te beginnen. Het 9-jarige jongetje J. A. uit de Ver- maatsiraat te Rotterdam is' vanmiddag omstreeks twaalf uur op de Botlekweg bij het oversteken aangereden door een be stelwagen. De jongen, werd met wonden aan ar men en benen en hoofd en met een schedelbasisfractuur opgenomen in het Dijkzigtziekenhuis. Toen vanmorgen om negen uur de 43- jarige verzekeringsagent de heer A. v. d. Kraan van de Oudedijkop de Soetendaal- sekade het gaspedaal van zijn volkswa gen intrapte om de wagen daar te keren, kon hij niet bevroeden dat hij met zijn voertuig droag.aan dé overkant van de Rotte zou belanden. Doordat hij even te lang omkeek of het wel kon raakte de auto van de wal in -de Rotte. Er kwam geen water in de wagen waarvan het dak nog wel open was en zo dobberde de heer v. d. Kraan stuurloos in de Rotte. Een automobilist, die aan de overkant in de Crooswijkse bocht reeds, had het zien gebeuren. Het was de 30-jarige heer Siekens de Wal uit de Molenlaan. Hij stopte zijn wagen, maakte een rooiboot los en roeide naar de Dobberaar toe, die behoudens dat hij een paar natte voeten had, in de beste welstand verkeerde. Door het open dak stapte de heer v. d. Kraan in de roeiboot, waarna de heren besloten de auto, die maar niet wilde zin ken, naar de kant aan de Crooswijkse bocht te trekken. Een touwtje was gauw bevestigd en zo kwam dfe amfibie aan de Crooswijkse bocht gemeerd te liggen. Toen later een takelwagen kwam was de auto nog niet geheel vol water gelopen. Allegro deeïso. Als tweede nummer zai „Hymne aan de zee" van K. Monster worden uitgevoerd Dit werk is in de eerste plaats een klankgedicht, dat de menselijke gevoelens spiegelt, die de componist ónderging bij hei aanschouwen en doorleven van de zee. Deze gevoelens zijn hoofdzakelijk van religieuze aard. Het ligt voor de hand dat deze hun neerslag vinden in twee koraalachtige thema's. Het derde thema zet zich voort als een treurmars; spreekt voor het karakter dezer muziek. De zee als symbool van de oneindigheid wordt weergegeven in het eerste thema. Als derde en laatste nummer dat voor de pauze zal worden uitgevoerd brengt de K.M.K. „La Fiesta Mexicana" van H. Owen Reed ten gehore. Dit werk is een feest van tegenstellingen; het is zowel rustig als 'komisch, plech tig als vrolijk, godsdienstig als werelds, teder als onstuimig. Het is een portret van deze Fiestas verdeeld in drie de len: Prelude and Aztec dance. Mass en Carnival, Na de pauze zal het programma als volgt worden voortgezet: 4. Banda sucre Orsomando): 5. Öuverture ,.La Cote d'Azur" (E. FüUing): 6. Slavonische rhapsodie No. 2 (C. Friedeman arr. F. Duthoit)1. a. Chit chat (J. Strauss) en b.'Gopak (A. Khachaturian)8. Rum- bolero (M. Gould); 9. Selectie „My fair lady" (C. Loewe); 10, Mars: High schooi cadets (J. P. Sousa). Advertentie R0TTEB0AM, Soarwag 21-25, Tel. 175600 00R0SECHT, Geldeloze Pad 76, Tal. 4344 dealer voor Rotterdam en Dordrecht en omgeving Op het Hofplein is vanmorgen om kwart voor zeven een vrachtauto tegen een tramwagen gebotst. De tram liep hierbij aanzienlijke schade op. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De tramwagen van lijn 5, die in de rich ting van de Schiekade reed reed links naast de vrachtauto die naar het Weena ging. Vermoedelijk heeft de chauffeur te veel op het verkeer rechts naast hetn gelet en is daarbij iets te veel naar links gegaan. De linkervoorzijde van -de vrachtauto raakte de rechtervoorzijde van de tram. Hierdoor werd het rechter- yoorbalkan ingedrukt en kwam de stuur installatie van de tram scheef te staan. Van de vrachtauto werd de laadklep ver bogen en het linkerspatbord beschadigd. Ondanks de scheefgedrukte stuurinsthl- latie kon de tram op eigen kracht weg rijden De président van het Havenbestuur van Londen, Viscount Simon, verwacht dat door de ontwikkeling van nieuw* technieken het transport van olie v» pijpleidingen In de toekomst economi scher zal blijken dan het - vervoer mei tankers. Het is een ontwikkeling, waar mee de Westeuropese havens rekeniuï moeten houden, zo zei hij donderdag- avond op een persconferentie in Rotter dam. Een delegatie van. het Havenbestuur brengt op het ogenblik een tweedaags bezoek aan Rotterdam. Maar een fact°r ten gunste van het zeevervoer is een grotere zekerheid. Vooral van Duitse zijde wordt daarop voortdurend aange drongen. Viscount Simon gaf voorts als zijn P«r" soonlijke mening dat een eventuele toe treding van Groot-Brittannië tot de Eu ropese Gemeenschap ook voor de Lon- dense haven vele problemen met zie» zal brengen. Toch lijkt hem een derge lijke ontwikkeling zeer waardevol voor zijn. .haven, die voor een belangrijk dee! is ingesteld op het verkeer met het con tinent en die voortdurend haar capaci teit Uitbreidt. De -voordelen ruilen z.i. uiteindelijk -groter zijn dSan de nadele»-

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2