Als woonkosten omlaag kunnen waarom stijgen ze dan Bericht van brand doet vrouw shock) overliideii iros „miste de orkaan Jongeren in Suriname met elkaar slaags Oud-minister Patijm (88| gisteren overleden Verslagenheid in Slikkerveer Prinses Beatrix bezoekt Cineac Ontevreden over STS REACTIES OP FORUMGESPREK DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 Samenvatting .tmJBnHMIH Alle waar naar zijn geld? - AdUfrrten.tr* Advertentie Zij die gewend zijn om kousen te kopen die niet alleen ragfijn, maar bovendien tot de sterkste behoren die er -zijn, behoeven vrij niets over Perlon te ver tellen. Haar dit is niet alleen een aan bieding Perions, neen, dit is een Opruimings-aanbieding van Per ions Van 2.60 per paar... nu voor minder dan de helft van de normale prijs. Zaterdagmorgen om 9 uur be- gl nt de verkoop van deze Perion- kousen, met fij nenaad, 20 denier, elastische boord en ladderstop in boord cn teen, in alle cou rante maten jg» <g/f en kleuren, Jrdy nu per paar ÉV voör W ij? ter c/ient riet meer dan h paar. Géén ttt. of schrift. b«»t. Gisteren omstreeks drie uur beeft Prinses Beatrix in gezelschap van een vriendin een bezoek gebracht aan de Haagse Cineac op het Buitenhof. Kort na de reportages over de bezoeken van Koningin Juliana en Prins Bernhard aan de vloo (Schouw in Scheveningen en aa het lustrumspel in Utrecht verliet zij onopgemerkt het theater. Is goedkoper bouwen dan toch niet mogelijk? Zeer zeker. En nog wel zon der de in het forum genoemde maatre gelen toe te passen. Bij een aantal bouwprojecten namen in dit verband blijven nu maar even buiten beschou wing is gebleken, dat zonder kost prijsverlaging, doch mèt de vaste wil redelijke (maar dan ook niet méér da» redelijke) marges te bereiken, voor al le betrokkenen bij de bouw, eclatante resultaten met betrekking tot goedkope re woningbouw kunnen worden bereikt. Het kwam bij bedoelde bouwprojecten heel .eenvoudig neer op een doorbreking Van de huidige vraag- en aanbodvcrkou- ding! Maar nu het merkwaardige: men is zó gewend aan het huidige prijspeil, dat een belangrijk goedkopere aanbie ding.... argwaan wekt. Niet alleen bij de adspirant-kopers, maar ook bij de overheid. Hoe is dat mogelijk? Voor wie wat dieper doordringt in deze ma terie is dat probleem duidelijk: onkunde omtrent de werkelijke prijsopbomv leidt tot de overtuiging, dat die lagere prijs alleen, ten koste van de kwaliteit van materialen, ten koste van de uitvoering en afwerking kan zijn verkregen. Er bestaat een diepgewortelde deels on derbewuste mening, -dat een goed koop artikel slecht of een duur artikel goed moet zijn. Niet voor niets, zo redeneert men dan, bestaat toch: het gezegde, dat -al le waar naar zijn geld is? Zo af en toe leest men in de krant wel eens iets anders, zoals laatst over een- onderzoek naar de kwaliteit en het vermogen van allerlei merken centrifuges, waarbij de goedkoopste centrifuge.... de beste bleek te zijn, maar ja, die enkele ge vallen wissen, genoemde (foutieve) overtuiging nog niet uit. Trouwens: wie zal het tegendeel van de „wet": duurkoop is goedkoop aan vaarden zonder het zelf te hebben kun nen constateren? En er zijn nu- een maal zeer weinig adspirant-kopers die de kwaliteit van een woning kunnen beoordelen. Terecht is dan ook in het forumgesprek opgemerkt, dat het kwa liteitsbewustzijn ten aanzien van onroe rend goed bij de gemiddelde Nederlan der te enenmale ontbreekt. Maar, zal men zeggen, de overheid is toch wel in staat, dit kwaliteitsbe wustzijn op te brengen? Het antwoord is. dat de overheid haar maatstaven hiervoor ontleent aan marktobservaties, wat tot gevolg heeft, dat de technisch terzake kundige ambtenaar eigenlijk precies zo moet reageren als de leek. De Amerikaanse fotosatelliet Tiros Hl heeft gisteren niet, zoals men hoopte, een foto geleverd van een stormontwik- keilng .boven de Atlantische Qceaan. De satelliet is niet recht boven de orkaan geweest. Men hoopt vandaag meer geluk te hebben. - len, veelal verenigd in uiterst nal hnlsïlrl rnrtrtvinrt nalïstische bewegingen, enkele - UeietLl aUdl LILQ vriendelijke opmerkingen geplaai vuur door kortsluiting is ontatajsöb Ter- moed wordt, dat dé flektrischè'leidin gen in het huis tijdens 'het noodweer van woensdagmiddag schade hebben ft- kregen. -: De twintigjarige zoon van het echt paar hoorde van de brand in zijn dorp op de Verolme-werf inAlbtasserdam, waar hij werkte. Hij klom in. een hoge torenkraan feu ontdekte toentot zijl- schrik, dat zijn ouderlijke woning-in vuur en-vlam stond. Toen' hij thuis, kwam,-was het huis al een smeulende puinhoop. De-woning zal waarschijnlijk'niet wor den herbouwd. De-"blussingswerkzaamhedcn werden ook bijgewoond:door de burgemeester van Ridderkerk, de'héér C.J. v.d. Hoe ven.- Advertentie Voorbeeld van goedkope woning bouw: middenstandswoningen in aanbouw te Voorschoten met een in houd van niet -minder dan 400 ku bieke meter. Er is een grote zit- eetkamer in, voorts zijn er vijf slaapkamers, een keuken, een dou checel, 2 toiletten en veel kasten. In de tuin vindt men ten slotte een royale schuur. Prijs van een tussen woning (zonder c.v. of andere extra voorzieningen) 20 mille, inclusief grond, na aftrek van premie. Het zijn woningen die worden gebouwd op initiatief van de Stichting Woning bouw AXP. Bij de opzet is in ster ks mate uitgegaan van de gedach ten en principes, die in nevenstaand artikel zijn beschreven. Morgen kunt U kiezen uit honderden paren heren ankiets. Mousse Nylon ankiets, die. altijd passen, die U nooit hoefc te stoppen en die een weelde Zijn aan de voeten. Geen vacantiekoffer is compleet 2onder enige paren van deze moderne ankiets. Horgen begint de verkoop van deze Mousse Nylon heren- ankiets, nu voor de helft van de normale prijs, per paar voor nog géén gulden. Per dient niet meer dsn 3 paar. ÖW. Géén tel. of schrift, best.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2