Volksdansen in fraaie costuums maakt indruk vL JL 13e „Wéhaté" is geo VAN GOED WIN" HENRI rERMANS Hoogstraatpand hindert uitvoering centrumplan istenrace: geze druk bezocht chaotisch FUTURA Officieel Grundigdeeler Voorproefje van de Vakantie feesten GRUNDIG RADIO- en TV-speclaalzaak MEENT 129 - Telef. 136105 Man valt van 10 meter in ruim van tanker Schip botst tegen onderkant brug Belangstelling liet wel te wensen over B. en W. willen onteigening Wagens als kometen Burgerlijke Stand Botsingen: schade aan twee brommers Gewonde en schade bij botsingen Brandje in winkel de Burgerlijke stand epunten §.-•¥ vïJKaJL, Getroffen tuinders ;en nu hulp Uitslagen Unique - Schiedam DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 WOENSDAG 19 JULI 1961 li djLs STORENDE FOUT OVERWERKT en morgen en dagelijks GOED GEVOLG EERSTE CONCERT sgpHg De G van goedé tabakken vindt U terug in Wi.ritermans sigaren,, de Genève en de Globe.. - Verwende rokers, die weten wat;een lekkere sigaar is, kopen'Geneve of Globe': In moc'e"en verkrijgbaar Genève Globe ^WjSsajf, 10-stuks in doos 10 stuks in doos 2.20 2.20 BEKENDMAKING DONDERDAG 20 JULI om 3 uur n.m. OPENING van onze NIEUWE in ROTTERDAM aan de Urgent technisch volmaakte bromfiets kwafifatfeF kilometers voor.», j keuze üU 4 meesterlijke modellen Vraag gratis proefrit aan bijfj afd. MOTOREN formule aanbouwmeubefen (Van een onzer verslaggevers) V«n tien meter hoogte is de 55-jarige lUtterdamse stelllngmafcer F. J. de Wever uit de Ruwaardstraat Ha, dins- «*fmorgen om vijf over acht in het van de Franse tanker Armagnac bij wilton Fijenoord te Soniedam ligt, gevallen. Met een sche-1 delbastefractuur is de heer De Wever j la zorgwekkende toestand naar het ge meenteziekenhuis te Schiedam ver- voerd. _Met twee collega's was de heer De Wever dinsdagmorgen aan het werk op Zes meter hoogte in wind-tank 9 van de reu zentanker. Zij monteerden ijze ren steunen m het ruim van het schip. Daarvoor hadden zij van de bordessen Jtt het ruim Planken gelegd, die een af stand van drie meter overbrugden. Toen de heer De Wever over de plank, die 7 centimeter dik is. liep. om materiaal te halen, brak de plank. Hij viel langs de bordessen naar de bo dem van het schip. In de verbandka- mer van Wilton werd eerste hulp ver leend.. waarna het slachtoffer snel naar het ziekenhuis is gebracht. Een der collega's van de heer De Wever, de heer P. Monsieur uit Den Haag. die het ortgcvaL zag gebeuren, moest met een shock in de verbandka- mer worden opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) Het motorschip ..Hoop Gp Zegen" is dinsdagmorgen om tien voor negen in botsing gekomen met de hulpbrug over de Scbie bij het industriegebied de Spaanse Polder in Schiedam. De schipper Matt-hijs Koole uit Schip luiden. stelt dat de lichten van de brug groen brandden. Hij is daarom doorge varen. met als gevolg dat de stuurhut tegen de onderzijde van de nog niet geheel geopende brug aankwam. Zeven ruiten en een schot werden bij de aan varing vernield. De brugwachter heeft medegedeeld, dat het sein voor doorvaart nog niet op veilig stond. Een getuige heeft ver klaard dat de schipper te" snel is opge- stoomd. SCHIEDAM. Geboren: Yvonne B. d.v. J. A.tte Goede en.C. J. Hamelink: Ronald p. M. z.v. J. F .Kamp en A. Kosten: Adriaan J. z.v. A. Wesdorp en J. den Boer; iïendri- cus A. J. z.v. J A. Remmerswaal en T A T. .van de Laarschot. -Overleden: F- Spoor 70 jr echtg van T. A. van Horseen; A. de Haan. 93 jr; T. Scholte, 41 jr. echtg; van J. de Jong. I'VE Zweedse dansgroep bood de Schiedammers een folkloristisch schouwspel dat in opzet en qua karakter ook de aard van de boe rendansen in onze provincies kan weergeven. - M ,-Jffvows (Van een onzer verslaggevers) r\E SCHIEDAMMERS hebben dins- dagavond in de Plantage op het Planta gepodium een klein voorproef je van de komende vakantiefèesten gezien. Het was een klein voorproef je omdat het optreden van enkele groepen volksdansers niet in het ka der van de vakantiefeesten geschied de, maar louter werd gehouden om dat de buitenlanders toch hier (in Rot terdam) zijn om deel te nemen aan de lustrumviering van de Vima. Het optreden van de volksdansgroepen heeft veel waardering geoogst bij de Schiedammers, helaas was de belang stelling niet groot. Nog geen vijfhon derd toeschouwerd hebben naar het folkloristische schouwspel gekeken. Het zou niet juist zijn enige kritiek uit te oefenen op dit optreden. De volks dansers, amateurs, zijn voor hun ge noegen naar Nederla-nd gekomen om daar hun -liefhebberij te tonen en te kunnen beoefenen. Aan. deze wens heeft het optreden van dinsdagavond voldaan ook ai was .dé kwaliteit van de dansen niet altijd van formaat. De begeleiding van vio listen of van accordeon had veelal een T\E Britse jongens uit Conventry monotoon karakter wat de wenselijke LJ levendigheid niet ten goede kwam. Toch heeft het dansen in de prachti ge costuums wel in.druk gemaakt. Voor al het sierlijke,, bevallige dansen van de Schotse -groep „Dumfries Branch" licht voetig hoog op de tenen was een goede bijdrage tot dit volksdansfeest. De Rot terdamse Vima en de Zweede „Tranas Hembygdsgille" lieten het ons meer vertrouwde kringdansen e.d. met de ty pische Oud-Hollandse en kennelijk dus ook Oud-Zweedse melodietjes zien. SOMS brengt de nu ook al overbelaste 'PTT vriendelijke briefjes naar de redactietafel. Dat is verheugend want veelal'wordt de kritiek fasen sneller ge uit dan het woord van tevredenheid. Het is daarom verheugend te bemer ken dat deze rubriek veie bekende en onbekende vrienden kweekt. Zo meldt de telefoon dan ook weieens het waarde rende woord en heel grappig lieten de niéuwe vrienden later ook het woord van, kritiek horen waarbij we tot een sportieve gedachtenwisseling konden ko men; Uiteraard maakt ook de man van de krant weieens fouten, waarom dat niette erkennen? Eén onzer vrienden maakte ons attent op. een wel heel sto rende fout van het bedrijfsleven in onze buurt waardoor soms een deel van de gemeenschap wordt getyranniseerd. Hij vertelde van de wolken roet die weieens over Schiedam dalen zodat tal van Schiedammers met zwarte pikkels bela den worden en de was en het huisraad er niet reiner van worden. Ja, dat is een veelvuldige klacht, vooral van Schiedam bij de Maasmond, maar niemand weet waar de last* vandaan komt. ook al zeg rrien; Pernis. /""ISTEREN zocht het contact met de w lezers het in de welwillendheid. Een sportsman bracht dank voor de goede tips in deze rubriek. Hij meende dat het opbouwende werk ten bate van de sport- Irene: Prijsuitreiking persoonlijk schaakkampioenschap van Schiedam. 20 uur. Kethei: Feestterrein achter Koekoeks laan. Opening Oranjefeesten Oranjever eniging Wilhelmina, 19 uur. Kerk: Ned. Prot. Bond, Orgelconcert, 20 uur. Frans Halsplein: Basket-bala'emonstra- tie Rotterdams teamMilitair team, 19.30 uur. Dagblad ».Dc Rotterdammer": Schie damse redactie tel. 64154 (b.g.g. 1-15588, toestel 51) alleen voor rcdactie-aangele- genheden* Agentschap: H- J. Troost, Aleidastraat 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.g.g. tel. 1Ü&588). Apotheken: Rembrandt, Rem-brandt- laa» 5, tel- 58-855. O beoefening op de vrije zaterdag kon wor den gestimuleerd, maar hij sprak; er te vens zijn teleurstelling over uit dat zo weinig Schiedammers in hun vrije tijd meewerken aan het verenigingsleven in Schiedam. Hij vertelde zelfs dat hem bekend was dat andere functionarissen daardoor te veel moeten doen, o.a. voor het plan-Kret, zodat zij overwerkt ra ken. Inderdaad, organiseren is goed maar dan moeten de organisatoren er zijn. We stelden dit ook reeds eerder en laten we daarom hopen dat de Schie dammers eensgezind komen tot een ge zonde en verantwoorde zinvolle vrije tijdsbesteding. OVER EEN dergelijke goede vorm vorm van vrijetijdsbesteding schre ven wij onlangs toen wij meldden dat er plannen bestaan te komen tot.het oprichten van een Schiedams Kamermu ziek Ensemble. Nu schrijft de initiatief nemer de heer A. Snel, Cort van der Lindenlaan 63 ons verheugd dat het be richt in de krant van 23 juni tot gevolg heeft gehad dat zich vijftien muziekbe oefenaren hebben gemeld. Hij is daar zeer blij om omdat het nu mogelijk, is in september met de repetities te star ten. Nog niet bekend is waar gerepe teerd zal worden, maar de heer Snel rekent er op dat nog enkele musici zich bij de groep zullen voegen en dat on der leiding van dirigent W. Hoogenboe- zem spoedig uitvoeringen kunnen wor den gegeven. DE HEER Snel schrijft ons dat de belangstelling voor dit embryonale ensemble al groot is. Hij deelt mee dat er reeds aanvragen zijn voor het geven van concerten in Rotterdam. Nieuw Beijeriand, Gorinchem en Den Briel. Als goed Schiedammer deelt hij ons daarbij mee dat het eerste concert in Schiedam zal worden gegeven. Wij zijn benieuwd, het leiden en het hand haven van een muziekensemble (van strijkers) op niveau zal heel moeilijk zijn in Schiedam. Dat heeft de praktijk getoond. Daarom hopen wij zo op het welslagen van dit nieuwe initiatief. De groep kan een goede bijdrage geven aan het culturele en gemeenschapsleven in Schiedam, daarom is onze wens dat het forte-fortissimo crescendo zal gaan. VISSER!,IBERICHT SCHEVENINGEN DEN HAAG. 19 juli. Hedenmorgen was aan de m-arkt een vleetlogger met verse ha ring Sch 229 met ƒ3.440,Voorts 11 klist- vissers met tezamen 11.885, Notering per kg grote tong 5.40-555, groot- middeltang 4.304.45, klein middeltong 3.85 4.15, tong 1 3.30—3.44, temg 2 2.10—2.40, tar bot 1 3.804.09, tarbot 2 2.80—8.00, tarbot 3 2,15—2.25, tarbot 4 1.50—1.60. Fer veertig kg groot middel schol 3842, middel schol 32—36, kleine schol 22.5030, wijting 2128. schar 2°26. Per vijftig kg verse haring 23, makreel 7.80, aangevoerd 330 kantjes gezouten haring: notering maatjes groen klem 80113, maatjes zout klein 57.30 60, maatjes zout groot 5365. Verwachte aan voer voor donderdagmorgen uit de Noord de Sch 42, Sch 55, Sch 162 plus circa 20 kust- vissers. 1 Een ingewikkelde figurendans en een indrukwekkende zwaarddans van de dan sers van het Britse eiland vormden hoogtepunten in deze openluchtuitvoe ring. De Engelse groep Concentry Mor tis had merendeels jongere dansers in tegenstelling tot de Zweedse groep. De Zweden lieten dan ook meer facetten van -typisch landelijke folklore, ook hu moristische schijngevechten, zien. Om half Hen werd het beweeglijke Morris dansten de traditionele krijgshaftige vlaggen- en. zwaard dansen op het podium in de Schie- damse Plantage. klenrenfestijn beëindigd. De voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap de heer F. A. de Wolff heeft de bijeen komst geopend en de bezoekers tot slot dank gezegd. Hij hoopte dat de gasten goéde herinneringen aan Schiedam zul len toehouden. Zij zijn dinsdag naar „Europoort" en „Groenoord" in Schie dam geweest. De toeschouwers hebben met veel ap plaus het dankwoord van de heer De Wolff ondersteund. Helaas waren er wat knapen die meenden dat met schreeu wen e.d. een luidruchtiger bijdrage no dig was. Voor het Plantagepodium was een afzetting van ijzeren hekken ge plaatst om de vendelzwaaiers van Boer- ke Naas uit België de ruimte te kunnen geven, maar helaas verschenen deze medewerkers niet. Een opgave aan het hoofdbureau van politie tussen 9-12.30 uur en 14-18 uur: colbertjasje;, damesbril; 2 rollen papier; een plastic regenjas. Post Kethelr ontbijtlakén. Te bevra gen bij de vinders: beige regenjas, R. de Gids, Marconistraat 95; kinderlaars je, (1), Kuipers, Burg. v. Haarenlaan 1029; kinderregenjack, Geerdes, Tuin- laan 106; regenbroek, H. Boef. Hout straat 36b; kindermanteltje, v. Eek, Nw. Maasstraat 86; herenregenjas, Houtbra ken, Schiedamseweg 219, Kethei; plas tic regenjas, W. v. Biezen, Burg. v. Haarenlaan 382; overall, mevr. Visser, filiaal wasserij, Noordhoek, Grensflat 183; zwemabonnement, I. v. d. Burg, Boylestraat 41b; visdeegspuit, A. L. Breddels, Groenelaan 7; bus met verf, v. Pelt, Alb. Thijmstraat 49b; stuk rookspek, H. Verbeek, Julianalaan 76; autostep, H. Muller, Dr. Wibautplein 119; kettinkje met bedeltjes, mevr. Wiegman, Boylestraat 40b; kettingje met bedeltjes, Wuisman, Veenïantstraat 27; boodschappentas, A. C. v. Troost, Heenvlietsestraat 35/6; linnen tas met inhoud, Léentvaar, Vlaardingerdijk 289; vulpen in étui. Verschuur, Lekstraat 6; zakmesje in étui, E. Putsberg, Lange Nieuwstraat Tb; 1 paar babyschoentjes N. Lemels, Villastraat 28; De Schiedamse politie heeft twaalf fietsen opgehaald die in het stadscen trurn op plaatsen stonden waar het parkeren van rijwielen verboden is. De Cbr. Leeszaal te Schiedam, geves tigd in het Geref. Jeugdhuis aan de fijsngc Haven zal zaterdag niet op nor male tijd geopend zijn, maar vrijdag avond van zeven tot negen uur. In ver band met de vakantie zal de leeszaal op de zaterdagen 5 en 12 augustus ge sloten zijn. Zaterdag 19 augustus kun nen de boeken dan weer op de nor male wijze worden ingeruild. Na alle ernst die de voorronden en finales van de persoonlijke kampioen schappen van Schiedam in de afgelo pen maanden heeft gekenmerkt zal donderdagavond om 8 uur in gebouw Irene een heel andere, eenfeestelijke sfeer heersen. De heer W. J, Smit, voorzitter van de Rotterdamse Schaakbond zal op die avond de prijzen uitreiken aan de kampioen van Schiedam, Haring, en aan de kampioenen van de ie en 2e klasse Sey en Weeda. Enige andere deelnemers zullen ook van deze prij zenregen profiteren. Deze prijsuitreiking, de bekroning van een vier maanden lange schaakslag, zal gepaard gaan met een snelschaak- wedstrijd, waarvoor ook enige prijzen, zij het van bescheidener omvang, ter beschikking worden gesteld. Alle deelnemers aan de kampioen schappen en ook andere belangstellen den, zijn van harte welkom en kunnen hun geest scherpen aan de snelschaak wedstrijden. Vrijdag 21 en 28 juli a.s. verschijnt op de Warenmarkt aan het Broersveld een „Wonderman" vanaf 10 uur. Hij reikt aan volwassen bezoekers van de was voor wagens althans.. .markt waardebonnen uit, waarop goe deren kunnen worden gekocht bij de op de bonnen vermelde kooplieden. Deze f,,Wonderman" zal belde zijden van de markt bezoeken vanaf de - Hoogstraat tot aan de Lange Kerkstraat. Ir. J. W. Wellen, directeur-generaal van de landbouw, heeft dinsdag in Hon- selersdijk de dertiende Westlandse Han delstentoonstelling („Wéhaté") geopend. Deze beurs van voornamelijk tuinbouw- materialen wordt tot en met 22 juli in de hallen van de bloemenveiling CCWS gehouden. Honderdvijftig standhouders tonen op de beurs welke technische mo gelijkheden er voor de tuinbouw zijn. Ir. Wellen zei het te waarderen dat het beursbestuur als hoofdthema het ar beidsprobleem beeft gekozen. De me chanisatie zou ook op dit gebied, men denke aan de vijfdaagse werkweek, een oplossing voor de tuinbouw kunnen bete kenen. ..Durf te investeren, maar doe het verstandig", zo zei hij. De voorzitter van de tuinbouwbeurs, de heer G. Vijverberg, vergeleek de huidige beurs met die van dertien jaar geleden. Hij constateerde een ruime vooruitgang op het gebied van de tuin bouwtechniek. Ere-voorzitter. burgemeester J. van Heijst van Naaldwijk hoopte dat door de steeds betere toepassing van de tech niek, waarbij de ..Wéhaté" voorlich ting geeft, de tuinder in economisch op zicht vooruil zal gaan. (Van een onzer verslaggevers) Er is'nu definitief besloten om ten be hoeve van de tuinders in en om De Lier en Maasdijk die vorige week woensdag op hun bedrijf door de cycloon werden getroffen, hulp te verlenen. Reeds zijn de eerste besprekingen ge voerd -met het bestuur van de veiling Westeriee te De Lier, waar de meest getroffen tuinders wonen, en het be stuur van de Bond Westland en C.C.W.S. Verdere plannen worden nog uitge werkt Advertentie (Van een onzer verslaggevers) VOOR de totstandkoming van de geprojecteerde doorbraak van Westhavenplaats over Hoogstraat naar Liesveld te "Vlaardingen en voor de daarmee weer verband houdende verbreding van de Hoogstraat ach ten B. en W. van Vlaardingen dat het pand Hoogstraat 173 wordt ont eigend. Onderhandelingen over de aankoop van dit pand, dat zowel door de rooilijn langs de zijde van de door braak ais door die langs de zijde van de'Hoogstraat wordt getroffen, heb ben niet tot het verlangde resultaat geleid. (Van een onzer verslaggevèrs) TAE TRADITIONELE zeepkistenra- ce, ditmaal op de afrit naar de Voorstraat, in het Vlaardingse va kantieprogram is een drukbezocht, niét ongezellig, maar helaas wat cha otisch verlopen evenement geworden. Eenenvijftig Vlaardingse jongelieden verschenen dinsdagmiddag voor de keuring met hun zelfgemaakte wa gens. Dat aantal werd voor de race toegelaten en beurt voor beurt met behulp van een extra-helling gestart voor de afrit. Het publiek, dat hoofdzakelijk uit kin derenal of niet met ouders be stond werd helaas op de randen van de afrit toegelaten en mede daardoor ontstond het euvel dat de toeschou wers steeds op de baan gingen staan en lopen. Toch ging aanvankelijk de race door, maar later moest af en toe worden onderbroken omdat de baan praktisch niet meer begaanbaar Advertentie Dit neemt niet weg dat de deelnemer- tjes met groot, plezier en in uiterste concentratie hun ritten hebben ge reden- De „luxe wagens", sommige met een naar verhouding enorme op bouw, de „gewone" wagens (echte kistjes van de groenteman), de „ge camoufleerde wagens" en de karretjes met opschriften gingen als kometen omlaag. Af en toe sloegen er een paar om, maar ook'dat hinderde niet. Dan werd-de race overgereden en kwamen de jongens toch aan hun trek. De heer L. B. van Zanten, een der le den van het vakantiecomité, voorzag de race van commentaar öp de van hem bekende enthousiaste wijze. Bij de prijsuitreiking heeft wethouder H. K. van Minnen, voorzitter van „Jeugd- vakantievreugd" woorden van lof aan het adres der organiserende ij ver aars gesproken. De prijzen werden in deze race als volgt behaald: Snelste wagens win- naarsronde: 1 Peter Korpershoek, 2 Les Schreuer, 3 Sjaak Bijl, 4 Hans Hardonk, 5 Wim Scheepmaker, 6 Aad Storm, 7 Leen Hokke; troostprijzen voor Cees Lokken en Hans van Vliet. Snelste wagens verliezèrsronde: 1 Han Hartman, 2 Gerard v. d. Hoek, 3 Jan Kwakkelstein, 4 Anke Bergsma, 5 Arie van Sman, 6 Bert Roebos, 7 Harry Kapteijn; troostprijzen Eddy Smit en Martein v. d. Boogaard. Mooist ver sierde wagens: 1 Nico Steenbergen, 2 Harry Franken, 3 FransKeijzer. VLAARDINGEN, 38 juli Getrouwd: Ber- nardus Anthonius van der Velden, oud 27 jr en Ursula Joanna Marie van. Rijn. 19 ir- FKSrw 26 Jr„en 'Wilhelmina van Elsdcker 24 jr; Harry Swam 2« jr en Geer- truida du Mortier, 21 jr. Geboren: Josephia Hendrica, d v P Tim- mers en M Hartman, VI: Boterblovnstr 37; Johannes z y A Brederveld en C Heubel. Maassluis: Bilderdijklaau 29 B. Overleden: Keeltje van der Windt, oud 76 jr.. echtg v Breeman, VI: Marisstr 24: Johanna Cornelia Meurs 51 jr echtg v H Moerman, vi: Willem PJjperstraat 8, In. een uitvoerig betoog herinneren B. en W. de raad in dit verband aan de reeds in juli 1959 vastgestelde veror dening „TVesthavenplaats-Kuiperstraat", die de bebouwing regelt aan de tussen de Westhavenplaats en de Kuiperstraat geprojecteerde doorbraak. Deze te ma ken traverse moet meer -ruimte schep pen voor de aanloop van het viaduct ©ver het Liesveld, met de bouw waar van inmiddels is begonnen. Het gebied dat de verordening om vat vormt de toegang tot het reeds ten dele voltooide winkel- en zaken centrum Liesveld en omgeving, zo zeggen B. en W. En de verordening beoogt ondermeer deze toegang te markeren door een bij dit nieuwe stadscentrum passende en op de snel le -groei..der gemeente afgestemde, be bouwing. Dat zijn warenhuiscom plexen, winkels, waarvan de boven verdiepingen moeten bestaan uit kan toren en/of ateliers en een hotelcom plex met terras. B. en W. zeggen dat een betrekkelijk spoedige uitvoering van deze projecten mag worden verwacht, aangezien reeds met een aantal gegadigden voor ter plaatse al in eigendom der gemeente zijnde terreinen reeds overeenstemming bestaat. De kruising van de ontworpen doorbraak en de te verbreden Hoog straat zal in de nabije toekomst een der belangrijkste - verkeersknooppunten van Vlaardingen zijn. Noord-zuid- en oost- westverkeersstromea zullen daar elkaar ontmoeten. Doorbraak en verbreiding zijn urgent, zo betogen B, en W., in verband met de voortschrijdende ontwikkeling van het nieuwe stadscentrum en in verband met het feit dat de bouw van het Liesveld- viaduct is begonnen. Daarom het voor stel tot onteigening van het de plannen in de weg staande pand. Dagvaarding van de eigenaren zal niet geschieden voordatover de betrokken verordening definitief is beslist. Een der belanghebbenden is namelijk bij de Kroon in beroep gegaan tegen de door Gedeputeerde Staten verleende goedkeu ring aan de verordening „Westhaven- p! iis-Kuiperstraat". Tenslotte stellen B. en W. de raad voor medewerking te willen verlenen aan het verzoek van de Vereniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs te Vlaar dingen om het terrein van haar kleuter school en lagere school, tussen de Van Maanenstraat en de Van Limburg Sti- Op het kruispunt Van Hogendocplaae Van der Duyn van Maasdamlaan t« Vlaardingen ontstond een -botsing tas sen een personenauto, -bestuurd door J. T. van der N. uit Vla-ardingen en een bromfiets, bestuurd door M. R. uit Vlaardingen, De oorzaak was dat da automobilist de bromfietser „sneed". De brommer werd zwaar beschadigd. Een zelfde -geval deed zich voor op de Van Hogend-orplaan nabij het Sta tionsplein te Vlaardingen-Oost. Daar verleende een -buschauffeur, de Rotter dammer P. van H., geen voorrang aaa •een brommer -op het rijwielpad. De brom fiets werd licht beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) Op het kruispunt Korte Hoogstraat Gedempte Biersioot te Vlaardingen „sneed" J. M. van N. met een truck en oplegger de rijrichting van een fiet ser. Deze kwam klem tussen de opleg ger en het verkeershek. Een fiets, die hij aan de hand meevoerde, werd zwaar beschadigd. Op het kruispunt Krugerstraat Bothastraat te Vlaardingen verleende L. B„ een bromfietser, geen voorrang aan een dertienjarige jongen op een fiets. Hij kwam te vallen en moest in het algemeen ziekenhuis worden opge nomen. Om 22,15 uur dinsdag werd klein brandalarm gemaakt voor een brandje in een winkel a-an de Broek weg te Vlaardin-gen. Het bleek dat de -motor van een koelkast in brand stond. De brandweer bluste het gevaL rumstraat, voor rekening der gemeente te doen ophogen. Deze voorziening wordt nodig als te zijner tijd gemeentewerken in deze omgeving ophogingswerkzaamhe den zal uitvoeren. Te zijner tijd krijgt de raad een voorstel voor deze werken, waaronder dan ook de ophoging van het schoolterrein zal vallen- Advertentie) ST. LIDOINASTRAAT 52 TELEFOON 6 4313 Betaling wordt desgewenst in overleg geregeld. WONINËINRICHTING-SROEiiSVEST t<U6

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2