de kapper rode jurk res heeft het druk.... coors Opheffing van tramlijn 12 Kerkje nu snel hotel? i Goed voorbereid werk naar de Bieimale Gratis vervoer voor Cubanen 1 WIE HEEFT: ALS U aan al deze eisen voldoet, schrijft U ons dan een briefje. GOEDE VERKOPER Handelop „Wehaté" is tevreden Een meisje van de Kaap bestelen is nog erger Academische examens rt sssr®i«.vstJajSi: mi ;f 1 Vlaardingse jeugd in actie Architectuur met Nederlands gezicht Borgstellings fonds in 1960 Scooterrijdster ernstig gewond Vakantieplezier Sensationeel! De nieuwe Rap Rocky verf van de vakman „iSTSYS- Bij de kapper Voorstel aan de raad Een complot Jongen tegen auto gereden K. J. Miiller nummer 1 op voordracht voor H.C. te Groningen UNIQUE - SCHIEDAM „DE KROON" „'T VERFCENTRÜM" Belangstelling voor grammofoonplaten? *k Takt om met onz cliënten om te gaan? Ervaring als verkoper? Interesse in een goed betaalde job? DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 ZATERDAG 22 JULI 1961: - =3; „Ik vind het een misselijke dief stal, Verdachte kent het metier en kent het leven en een meisje van de Kaap bestelen is erger dan iemand anders bestelen." Sfe Uitslagen Meisje stak weg over E«n op en top sport-bromfiets. EENDRACHTSTR. 29 HOOGSTRAAT- 4 8 TEL. 2755 TEL. 4153 De ROTTERDAMMER een gezellige krant Voor- onze uitgebreide AFDELING GRAMMOFOON PLATEN zoeken wij een (Van een onzer verslaggevers). De 'handel op de Westlandse Tuin- bouwbeurs is uitstekend tevreden over de resultaten, tot dusver verkregen. Dit bleek' das uit gesprekken met de stand houders, die verklaarden dat er niet al- ieenveei belangstelling was van de zijde: van de tuinders, doch ook veel orders-door hen zijn geplaatst. Het totaal- aantal bezoekers bedraagt ongeveer - hetzelfde als het vorig jaar, toen;-de-beurs in Rotterdam werd ge houden. Tot vrijdagavond bedroeg het aantal bezoekers rond de 30,000. vrijdag kenmerkte zich door een enorm groot aantal Belgen dat de „Wé- hate" kwam bezoeken, zulks als gevolg van, een feestdag in België. Niet alleen vele autobus&eq brachten de Belgen naar Honselersdijki «doch ook veel particuliere auto's. De politie wist vlot al dit ver keer te verwerken. Advertentie Dit zei ,de officier van justitie, mr. H. van Buuren, in de zaak van de 29-jarige Surinaamse zeeman die voor de politierechter ontkende zich schuldig te hebben gemaakt aan diefstal van een aantal jurken, jurkendie toebehoorden aan, laten we zeggen, een zekere Jetje, Het was zo gegaan: De Surinamer was op straat een an der meisje tegengekomen: irma. Dit meisje beschikte op dat ogenblik niet over een eigen kamer, maar zij kon in het hui3 van Jetje een kamer krijgen om zich ambtshalve met de Surinamer af te zonderen. Nu trof het dat Irma er, toen ze bij (yan een .onzer verslaggevers) j GAAT het dan;., het.. VJaardin-j se'vakantietreJntje, „Droomland- pres'* gedoopt voor een week of vier. Dertigduizend Vlaardingers zeilen in dié weken plaats nemen op de banken van het vrolijk- beschilderde pieziervoer- tulg, dat met een snelheid van maxi maal 16 kilometer door de stad glijdt. De heer C. G, van Rooljen uit Zoeter- woude, exploitant en chauffeur van het trejntje, yerteïde ^ps nameyjk dat-de exAWSTpèr dag een duizend passagiers vervoert. V kunt het dus uitrekenen.. '-.Ci ï- Heb gaat dus - goed met het treintje, waarin vijftig volwassenen tegelijk gaan eh tachtig kinderen. Er is slechts een keer een ongeluk .gebeurd: éen meisje yiel uit de trein, maar ómdat de vaart niet 'groot is, liep het 1 AMSTERDAM.Genu Universiteit. Ge slaagd voor het doet. ex. rechten: mej A C Ltiderus, R L du Bols, J C M Velthuyse, A A Bakhuys Roozeboom (Amsterdam). AMSTERDAM, Gen*. Universiteit. Geslaagd voor het doet ex. rechten: mej. F. Y. v.. d. Wal (Groningen); mej. B. A. Mulder (Am sterdam). AMSTERDAM. Geslaagd examen Boekhou den M.o.s F. J. H. van Knippenberg (Soerea- donk) en A. Landstra Cs-Gravenhage) DEN KAAG. Examens Hoog-Duits M.O. (a). Geslaagd mevr. B. jr. Agneessens-Beck Gravenhage), mej. J. '-M. Beerens (Kaatsheu vel), mej. E. J. M. v. d. Breemer (Venlo), mej. J. G. A. Janssen (Amstelveen), mej. W. E- Prins (Amsterdam) en T. G. F. Her mens (Harderwijk), A. J. A. de Bever (Rot terdam), G. J. Jaspers (Haalte), H. v. d. Laan (Winschoten), H. J. Ch. van Oyen (Venlo), F. D. van der Heide (Zwolle). A. J. Timmermans (Bongen), F. F. C. Vriend» (Roosendaal), L. V, Heiningen (Rotterdam), A- M. Kim mei (Amersfoort), Y. R. Koop- mans (Apeldoorn), J. A. H. M. Sleven (Kej't- huysen), W, Suk (Amsterdam), j. w. Hetnen (NleUwenhagen), J. A. H. Walschot (Roer mond). p, G. v. Heiningen (Rotterdam), J. A. W.-van Helden Voorburg), L. Verhoe ven f's-Gravenhage), J. Ch. A. Vermaeten (Utrecht) en C. J. Lentlnk (Deventer). DELFT "Technische Hogeschool. Ge slaagd voor het prop. ex. werktuigkundig in genieur: H C P de Vries (Soest), H van de vrugt (Ben Haag). H W van der Wal (Am sterdam), F J F vau Weele (Delit). B J J Weerslnk (Vasse, O), TE Welt (Ütthulzen- ijsquert), T Wlchers (Leidschendam), M H W Wtoiöaegen (Schaasberg),E A M de wit (Hengelo. O); prop. ex. scheepsbouwkundig tng: D Cummings (Delft), I J Engelsma (Twello), F J van Ervan Dorens (Bussum), F E de Nooij (ZwoUerkerspel-Katerveec). F W van de Stsdt (Den Haag), prop. ex, vlieg- tuigbouwkundig ingenieur: E B de Boer (Den Haag). W Brouwer (Den Haag). P P J van Engelen (Liessel. N.-Br.), J F van Kessel (Rotterdam), H Kramer (Rotterdam). F Lui- dinga (Rijswijk, Z-H), A J van der Matten (Breda), G J J Ruijgrok (Den Haag), F Wesseüng (Den Haag), W B de Wolf (Ede), Kand. ex, scheikundig ingenieur: C A Boose (Vlaardingen). F J A den Broeder (Den Haag). A Delwei (Rotterdam), E M Den-e ver (Sittard). J K van Exel (Den Haag). M L G van Gasselt (Venio), B de Graaf (Den Haag). G J Heiszwolf (RotterdanO H E Heijn (Spijkenisse), A J van der Hulst (Bloemendaal) J Jansen (Rotterdam), F F J M van der Lugt (Rotterdam), G W M Lijmbach (Bergen op Zoom), C Maan (Delft) E B M Majoor (Hengelo), H J M A Mie ras (Leidschendam), A Opschoor (Rotterdam A den Ouden (Rotterdam), A G A Hoza (Go- rtochcm), G J K Schaeüer (Schiedam). J J M Senden (Bocholtz), C A van Sluis (ZterSk zee), C Stolk (Vlaardingen), J S Sussenbach (Haarlem), M Tlessens (Schiedam). CO van der Voet (Rotterdam). A A de Vries (Amster dam). J Waller (Ede), A L van Wezel (Huij- bergen). M E A Wolfs (Eijsden) D H van Wijhe (Zwolle). J T Ijsveld (Kerkdriei). Kand. ex. natuurkundig ing. H J van den Berg (Den Haag). R Dumorê (Den Haag). p W D Geeriing (Rotterdam). H A W Man- ders (Delit), G van Mutówinkel (Goes M C ten. Hoever de Bra uw (Zeist), L F Pal- sers (Delft). B de Vrijer (jn*D. H de Waai (Delft). K U Warschauer (Wateringen). tag. ex. natuurkundig ingenieur: A. Baten- burg Ca-Gravenhage), J Kanhart (Amers foort), J H A Laudy (Sittard), F Lekkerkerk (Scheveaingen). C F Morel (Waalre). J Rou- kens (Rijswijk), N Ruinard EindhovenB Steenbrugge (Voorburg) A Ta (Schevenin- gen), A M Trommelen (Kaatsheuvel). L M Tromp, (Nijmegen), J D de Yeer (DelIt). j E Een wc (Amersfoort), R J ac vnefi (Itagcnieursex. scheepsbouwkundig inge- nteur: A D Boot (Alpben a d Rijn): P R Eijsker (Amsterdam), T Lahr .(Botterdam ifl). .ï*'- van dtf :lPIaa (Botterdam), T H Bo (Delft), F VOögt CDelft). (BredaJ Stolz (Amsterdam W). J Voofft (Maassluis). goed af. Hoeveel keer per dag ik rijd? zegt de heer Van Rooijen. Als het vol is ga ik weer weg van de Broek- wefe naar „Droomland." Ook de beide conductrices, ia dienst van het vakantiecomité hebben het best naar hun san op de trein. Het zijn Janny v. d. Brink (pas van het gemeentelyceum gekomen) en Ina de Baan (nog op dit lyceum) die op de ze wijze een deel van hun vakantie doorbrengen. Getooid met een grote hóèd en Voorzien van rollen kaarten ën' een -geldtas doen zij hun best nie mand gratis te laten meerijden.... Jetje binnenkwam, nogal uitzag, en Jetje, die een hart van goud heeft, bood haar onmiddellijk twee ge bloemde jurken ten geschenke aan. Met z'n drieën gingen ze naar Jetje's kamer. Daar werden twee jurken uit de kast gehaaid. Jetje ging haars weegs en Irma paste de jurken. Vervolgens werden ze zoals later bleek' met nog vele andere in een ochtendblad verpakt. Met dit pak on der de arm verlieten de zeeman en Irma het huis en wandelden naar een café. Daar troffen ze een zekere Neeltje. Die kreeg van de Surinamer een rode jurk aangeboden, die ze kocht vooi een tientje. Wie dit tientje bij zich stak wist niemand zich nu nog te herinneren. Intussen miste Jetje nog diezelfde avond het grootste deel van haar garde robe. Ze liep niet onmiddellijk naar de politie. Wie moest ze als de dader aan wijzen in een huis waar zoveel in-en- uitgelopen wordt? Bovendien behoort Jetje tot dègenen die zeggen: „Dacht je dat ik zou meewerken om iemand het gevang in te werken? Ik zou het mijn ergste vijand niet aandoen." (Ze heeft hetzelfde gezegd toen ze in het vooron derzoek van een geruchtmakende moordzaak van enige tijd geleden werd gehoord en de officier van justitie com plimenteerde haar op deze zitting voor haar houding van toen.) Jet berustte dus. Maar zie, een dag of tien later ging ze naar de kapper (,,d'r zat geen model meer in m'n haar") en daar bij die kapper zat ook Neeltje en wel in Jetj-es rode jurk! „Hoe kom jij daar aan! Neeltje gaf een wat ontwijkend antwoord. Tenslotte had ze geen zin om daar tussen al de andere klanten de herkomst van de jurk prijs te geven. Ze praatten het bui ten uit en toen vertelde Neeltje van het bezoek in het café, de Surina mer en het tientje. „Ik iaat me niet bestelen", zei Jetje en zo kwam de zaak bij de politie. Alle genoemde meisjes en nog een andere bewoonster van het huis van Jetje bo vendien droegen het hare bij tot het be wijs van de diefstal. De verklaringen waren wel wat verward, maar wie weet na drie maanden nog precies hoe de gang van zaken is geweest op een wille keurige avond in april? „Maar ik ben ervan overtuigd dat de getuigen haar verklaringen te goe der trouw hebben afgelegd", zei de officier. „En juist om de achtergron den acht ik de getuigenverklaring v.an Jetje zeer betrouwbaar", vervolgde hij. Mr. Van Buuren eiste tien weken gevangenisstraf met aftrek. verfomfaaid Mr. Van Buuren repliceerde onder meer met de opmerking: „Een kom- plot? Met zoveel kleurlingen op de Kaap?" Verdachte zelf bleef in welbe spraakte termen ontkennen. De politierechter, mr. S. H. Sieperda, trok zich ter overdenking van de beslis sing die hij moest nemen, terug in de serene sfeer van de raadkamer en ging te rade bij zichzelf. Na tien minuten sprak hij het schuldig uit en vonniste mat acht weken gevangenisstraf en on middellijke invrijheidstelling. „Nou, dat is mooi'.", riepen de meisjes in koor op de gang, „Hoe had ik iets tegen hem kunnen hebben gehad", zei Jetje. „Ik kende hem niet eens!" Zo was iedereen tevre den, behalve de Surinamer, die er over denkt of hij nog in hoger beroep zal gaan. Advertentie betimmeringen' verbouwingen enz. elalege-en HW wtnkelinsfallailën aianébouw VOORHAVEN 101 -TEU34971 -ROltERDM* LEIDEN, Rijks Universiteit. Geslaagd voor het apothekersex.: J. J, Kruyt (Leidea): R J Samsom (Den Haag): The Tjiat Poo (Let den) (Van een onzer redacteuren) AAN de gemeenteraad van Rotter- dam is voorgesteld tramlijn 12 met ingang van een door B.en W. te be palen datum op te heffen. In de toelichting op dit voorstel wordt gezegd, dat de route van deze tramlijn voor een belangrijk deel, na melijk van de Maashaven tot de Cool- singel, samenvalt met de route van lijn 2. Toegegeven wordt, dat er onge rief ontstaat van de tramreizigers, die gébruik maken van de halten Mijnsherenlaan, Mijnsherenplein en Dordtselaan. Maar dit bezwaar wordt niet overwegend genoemd,omdat de tram- en buslijnen 2, 9, 50 en 52 in de naaste omgeving haltes heb ben. Op bepaalde tijdstippen zou de frequentie op deze tram- en buslij nen kunnen worden verhoogd. Bij het streven tiaar rationalisatie en verlaging van het kostenpeil van de R.E.T. was er niet aan te ontkomen, dat lijn 12 zou worden opgeheven. Te meer ook, omdat, men rekening moest houden met de invoering van de vijf daagse werkweek van het R.E.T.-perso- neel en de verkorting van het aantal arbeidsuren per week met drie uur. Andere voor de hand liggende maat regelen zijn het overhevelen van het reeds beperkte groepsvervoer naar particuliere bedrijven. Ook worden de zogenaamde wederopbouwritten streng beperkt. Met denkt deze ritten dage lijks slechts met een gering aantal bussen te onderhouden. Mr. Van der Lee, de raadsman, vond het bewijs helemaal niet overtuigend. Hij ging alle vermiste jurken stuk voor stuk na en vroeg zich af waar ze dan wel allemaal zouden zijn gebleven. De verklaringen van Jetje aanvaardde hij niet zonder meer als juist. Hij achtte het ook helemaal niet uitgesloten dat er op de Kaap een komplat tegen kleurlin- géh ""was gesmeed en dat daarom" aan gifte zou zijn gevolgd. De-- raadsman vroeg vrijspraak. - De Nederlandse architectuurinzen ding voor de zesde Biënnale in Sao Paulo is op het ogenblik in het Bouw centrum te Botterdam te bezichtigen. Het is voor de eerste keer dat er een behoorlijk voorbereide inzending, af gestemd op de Biennale, naar Bra zilië gaat. Juist omdat men daar nogal op de trom slaat wat bouwen betreft, is het samenstellen, van de inzending niet ge makkelijk geweest. Ook omdat er. na de oorlog een zee van bouwopg-aven in ons land is geweest. Bovendien was men door de Bieimale gebonden aan bepaal de categorieën en moesten de bouwwer ken modern zijn.- Het werd tenslotte, een keuze met een Nederlands gezucht. Een duidelijk en eerlijk laten zien hoe wij het doen. Men heeft;, se.^eig<|: yat'is de beste kerk, wadJis. het beste kantoorgebouw, enz. -".T:vJ '.K r Gekozen zijn o.m.-- de .Schouwburg in Nijmegen, edn'r.k. kerk in Am sterdam, het kantoor, van de Eerste Nederlandse in Rotterdam, de papier- fabriek Gelderland to Nijmegen en het R.A.I.-gcbouw. Amerika wil ruim 20.000 Cubanen, die naar de Ver. Staten wensen te komen, gratis luchtvervoer aanbieden. De Pan American Airways zal met in gang van heden tienmaal meer vluchten op Havana uitvoeren om 1.000 wachten de Cubanen per dag te kunnen ophalen. Dit luchtvervoer, dat 350,000 dollar zal kosten zal gefinancierd worden uit een noodfonds.' Van Fidel Castro is geen mededeling ontvangen of hij de Cubanen toestem ming zal geven het land te verlaten (Van een onzer verslaggevers) Een belangrijk en levendig kwantum uit de Vlaardingse jeugd heeft vrijdagmorgen en vrijdagmiddag van de „Tentcnbouwwedstrijd" een vrolijk openluchtfeest gemaakt. Deze wedstrijd werd een bijzonder geslaagd onderdeel van het vakantieprogramma, dat nu bijna op de helft is. Niet min der dan 75 bouwers en „bouweres sen" zijn op de speelweide van het Oranjepark urenlang bezig geweest met hun tent en alles wat er zo bij hoort. En wat er bij hoort is vrij veel, ook al bij deze kampeerders-in-de-dop. Kam peren is een apart vak, dat werd ook hier wel duidelijk. Een tent kun je niet zo maar opzetten, dat moet ge organiseerd en geordend gaan. En vooral als er een jury op je verrich tingen let moei je oppassen. Dan komt ae tong tussen de tanden, te zitten en is er een uiterste vorm van concen tratie. Enfin, toen de tenten dan stonden, was de lieve jeugd aan het kamperen. Daar hoorde bijv. weer poffertjes bak ken bij en ook pannekoeken. Het was een gezellig festijn, dat zeer veel be langstelling ondervond. Eerst hoofd zakelijk van vrienden, vriendinnetjes, broertjes en zusjes der „kampeerders". Maar later ook van moeders en vader, die vol trots een kijkje kwamen nemen. Voor een der deelneemsierijes heeft de wedstrijd nog een vervelende nasleep. Z(j stapte namelijk met baar blote voeten in een warme koekep&n, Zij liep brandwonden op en is ijlings naar het ziekenhuis gebracht. T~}E WINNAARS van de eerste prijs in de Vlaardingse tentenwedstrijd voor hun bouwsel (boven) Fikkie stoken" mocht van het jaar ook. De jongens maakten er een dankbaar ge bruik van want voor een jongen is er geen oliestel noch een primus die het bij een echt fikkie kan halen(ge neden). De jury, bestaande uit mej. G. D. Spar- reboom en de heren J. v. d. Bos en K, P, Oosteriee, had een niet gemak kelijke, maar wel aardige, taak in deze wirwar van tenten. Als algemeen leider trad op de beer L. H. van Zanten. De uitslagen van deze vrolijke gebeurte nis luiden als volgt: Huis en tulntenten: le prijs (ƒ5,tent 31, Arie v. d. Kuil; 2. (ƒ4,50), tent 19, And ré Thijsen; 3. 4,—), tent 26, Eaith Moerkerken; 4. (ƒ3,50), tent 14, Walter van Tuil; 5. (ƒ3,tent 6, Kans Brink man; 6, (ƒ2,50), tent 17, Luutje Wig- man; 7. (ƒ2,tent 3. Piet Overgauw; 8. (ƒ1,50), tent 11, Jan Boksman; 9. (ƒ125), tent 25, Nicky van Dijk; 10. tent 1, Teun Rolvers; 11. tent 7, Jan v. d. Linden; 32. tent 15, Wim Spruijt; 13. tent 13, Henk Overkleeit; 14. tent 27, Jan Bal; 15. tent 2, Jan de Bloeme; allen 1,troostprijzen. Modellenien: le prijs (ƒ2,50), tent 23, Dolf Coenradie; 2. (ƒ2,Henk Plomp; 3. (ƒ1,50), tent 5, Henk Lands. Tent half model: 1. (ƒ1,50), tent 12, Jan v. d. Hoek; 2. 1/2,tent 11, Jan Pleijter. ZWIJNDRECHT, Omstreeks hall een donderdagmiddag is een leerling van de Chr. technische school A.B. zon der uit te kijken de uitrit van de school per fiets uitgereden. Hij reed tegen een auto en kwam te vallen. De auto werd licht beschadigd, maar het rijwiel werd behoorlijk vernield. De directeur van de school bracht de jongen naar dokter Krijger, die een gebroken rib constateerde. De Stichting Borgstellingsfonds voor de middenstand district Dordrecht heeft tot doei het bevorderen van de belangen van ondernemers op het terrein van ambacht, kleine nijverheid, handel en dienstverle ning, voor zover de onderneming levens vatbaar is, de ondernemer als vakkundig, zakelijk onderlegd en betrouwbaar kan worden beschouwd en niet gebleken is, dat hij op andere wijze kan worden-ge holpen. De Stichting helpt door zich borg te stellen, adviezen te geven, regelingen met crediteuren te treffen enz. Verschil lende gemeenten zijn bij de Stichting aan gesloten. In de loop van het jaar 1960 kwamen, aldus lezen we in het jaarver slag, in totaal honderd aanvragen binnen, betgeen zes minder is dan het vorige jaar. Het totaal aantal verleende kredieten be droeg 52 (in het vorige verslagjaar 47.) DUBBELDAM Op de Dubbel- steijnlaan is gistermiddag om half drie mevrouw Van V. uit Oud-Alblas met een scooter gevallen. Zij liep een zware hersenschudding en ernstige hoofdwonden op. Zij is naar het ge meenteziekenhuis in Dordrecht ge bracht. Het ongeluk gebeurde, toen plot seling een klein meisje de weg over stak. Mevrouw Van V. had rijles op de scooter. Achterop zat de rij-instruc teur, de 34-jarige W. van der W, uit Dordt. Deze liep geen letsel op. De politie heeft de zaak in onderzoek. Het Nederlandse gemiddelde wordt in het buitenland in het algemeen .goed ge acht. De Biennale zal leren -of we op het ogenblik echt eraan komen, zei de heer W. van Gelderen namens de keuze- commissie. De Nederlandse inzending omvat ver der schilderkunst. Prof. dr. N. It. A. Vroom, die hiervoor verantwoordelijk was. noemde de keuze een „whispering participation of the understatement". Uitgenodigd zijn kunstenaar die nog nooit aan een Biennale hebben deelge nomen. Bij het kiezen van hun werk ts minder gezocht naar actualiteit, meer naar iets rustigs, waarin behalve invloe den van dere tijd, de continuïteit in de Nederlandse schilderkunst valt waar te nemen. Andere jaren heeft men „de trilling van bet laatste ogenblik" ingezonden, zoals prof. Vroom het uitdrukte. Onder de gekozen schilder® zijn Jan Sierhuys en Jdkan Bwntog. Van de technische 'hogeschool in Delft is voorts nog het uitbreidingsplan Alk maar te zien. De Biennale in Sao Paulo, die steeds meer bekendheid krijgt naast Venetië, duurt van september tot december a.s. (Van een onzer verslaggevers) HET gaat er nn toch wel xeer veel op lijken dat het voormalige gere formeerde kerkje aan de Strandweg te Hoek van Holland hotel wordt. Zo als er nog een geheimzinnige waas hangt over de plannen van de rijks waterstaat Inzake de verbreding van de Waterwegmond en de gevolgen daarvan voor de Hoek was ook de ver bouwing van het vroegere bedehuls lange tijd een vraagteken. Alle nog niet bekende waterstiatsplannen ten spijt heeft de aannemer, de gebr. S. Kleijwegt uit He Hoek, nu schot ach ter de zaak gezet. De ondernemers hopen nu binnen een maand of drie het bouwwerk veran derd te hebben to een naar de eisen des tijds ingericht iiotel met bovendien motel-accommodatie Waarom nu niet (Van een onzer verslaggevers! Commissais K. J. Müller, chef van de verkeerspolitie te Rotterdam, staat als nummelr één op de voordracht van twee gegadigden voor de funcite van hoofd commissaris van politie te Groningen. De heer Muller kwam to 1933 bij het Rotterdamse politiekorps en is sinds twintig jaar werkzaam als verkeers- specialist. Hij is lid van enkele verkeers- commissies van rijk, provincie en ge meente en heeft vele artikelen gepubli ceerd over verkeer en verkeersproblemen. Als nummer twee staat op de voor dracht van het Groningse college van B. en V. de heer K. Rijpma, commissaris van politie te Schiedam. De tweejarige Joost Adriaanse is vrij dagmiddag op het rijwielpad van de Dordtselaan te Rotterdam aangereden door een bromfietser. Het ventje, dat in de Futtershoekstraat woont, is ter observatie naar het Zuider ziekenhuis overgebracht. de winter daarvoor is benut? Ook 'dai* zal we! een open vraag blijven. Maar ook al komt het hotel tegen de vol gende winter klaar dan nog zal het hë. tel op deze plaats temidden van 'da z.g. „oude Hoek", het toeristencen- trum van voor de oorlog wel een trekpleister blijken, Nog is de vorm van het kerkje zaal» men het op deze foto ziet. Maar te, een der muren zijn reeds de kozijnen aangebracht en spoedig zal het geheel eert andere gedaante te zien geve». Aan een hotel als dit is in De Hoek maar al te zeer gebrek. Ruim 40 gas- ten kan men er onderdak verlenen, het krijgt een dakterras met fraai uit zicht op zee en waterweg, De naam is reeds lang bekend: „International'' Maandag is de Energiehal aanT» Wijtemaweg te Rotterdam weer van j tot 17 uur geopend voor „Jeugdland", Het verdere programma luidt: 10 uiz Amsterdams Jeugdtoneel in speeltuin Tarwewijk aan -de Mijnkintstraat, 10' uur poppenspel door Kooman in speel- tuin „Tunnel-Zuid" aan de Verschoot- straat, 10 uur filmvoorstelling in zaal- „West-End", Schippersstraat 64; 14 nut Amsterdams jeugdtoneel in speeltuin „N.H.V.O.", Seringenstraat;14 uur pop penspel door Kooman in speeltuin „Charloïs" aan de Camissesingel; .14 uur filmvoorstelling jeugdhuis 't Slag," Sandelingplein. Overschiet 9.3Q uur Poppenklerea ma ken, Rottend. Rijweg 10; 14 uur bezoek aan brandweermuseum Rotebgebouw; 14 uur spelen in volkstuin Blijdorp; 14 uur jeugdbibliotheek, Hoornsingel 4; 14 uur verkeerscauserie, Rott. Rijweg 10; 14.30 uur poppenspel, trottoir Abtsweg; 19.30 uur opening tentoonstelling „Uniek" in clubhuis Blijdorp. Schiebroek: 9.30 Werkplaats „Spéél- Goed" in Wilgenplasschool en Petra- school; 10 uur metselen onder leiding, Meidoornhof; 14 uur Werkplaats „Speel- Goed", "Wilgenplasschool en Petra- schooi. IJsselmonde: 9 uur laatste puzzel- tocht. Znidwljk: 9 utir Huttendorp op ter rein EHemare-Berkenrode. zweefarmvering voor en achter sfuurdem- per sportstuur en buddyseaf Rap bromfietsen reeds van 609,. af, inclusief olie accessoires. Vraag grplls1 proefrit bif: AFD. MOTOREN ST. LIDUINASTKAAT 52 - TELEFOON 64313 Betaling wordt desgewenst in overleg geregeld siaapmeubels-wentelbedden duo-divans enz. WONINGINRICHTING BROERSVEST 64-66 i Brieven onder No. 5742 aan het Bureau van dit Blad.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2