Schiedam bij Gaslicht rond Jeugdhaven C.J.V. besluit jubileum met groots evenement Mono verlegen Wielerronde Schiedai start nu met profs RENNIES Zeeman verdacht van twee moorden Berucht misdadiger weer aan klopjacht ontsnapt Zwervende Duitser laat souvenirs zien D' D! Vertoning van oude films in Musis Sacrum Hogere straf tegen inbreker geëist Veehandelaar dronk, maar betaalde niet M. van Marie had gunstig jaar Willy Alberti lost startschot Burgerlijke stand Nog een bod uit Nederland op 1 Belgische wërf Tijdens vlucht gewond aan linker hand Maand van 2331 schepen Matroos viel in ruim van schip Veel iverk Experiment Cabaret Alwöör laaiende zuurbrand door overtollig maagzuur Jfï *8 Oogst van de straat Roofoverval Argentinië ST fristtaio OOK DE HOND HEIMWEE ERNSTIG BEZEERD GOEDE SCHIEDAMMER DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1961 m kijke naar de sensationele -X? Advertentie -ai® msm IT IS dan Mano, het nieuwe kameraadje van Porgy, Bess en Peek. Kennelijk is de kleine chim pansee nog wat verlegen en bang voor de fotograaf. Geen wonder. Want Mano is eigenlijk nog maar kleuter en op die leeftijd gaat de duim gauw in de mond. Net zo als bij de mensen-kleuters. en dagelijks Met 'n paar Rennies te blussen In 'n wip. Makkelijk en smakelijk - gewoon laten smelten op Uw tong - onopvallend, zonder water of wat ook, en Uw zuurbrand behoort tot het verleden. Met Rennies bij de hand kunt U zonder vrees weer van iedere maaltijd genieten, altijd en overal... tegen brandend maagzuur E beruchte Rotterdamse mis dadiger John J. L. (28 jaar en zeeman van beroep) is er gister avond voor de tweede maai in geslaagd aan een grootscheepse achtervolging door de politie te ontkomen. Acht politieagenten, die urenlang de Hoekse Bosjes bij Hoek van Holland hadden uitge kamd, kwamen onverrichterzake in het bureau terug: John L. had weer kans gezien uit hun. handen te blijven. Adspiranten fAduert entte) Het werk van da rs zwervende Duitser over het algemeen blij moedig van aard: leukt tafereeltjes in sprekende tinten, niet sterk, maar toch wei plezierig om naar te kijken. mt SU |N het Schiedam zaaltje waar wij aan de Lange gisteren in Haven wer den ontvangen, brandde petroleumlicht. De elektrische lampen gingen niet aan en ook de muziek kwam niet van een hy permoderne pick-up. Nee. in de hoek van de kamer stond een ouderwetse gram mofoon. Louis Davids zong met een „fcraaks tem" een van zijn vele succes sen uit oude dagen. De gehele inrichting van deze Oud-Hollandse kamer was zeer sfeervol. Wij kregen een voorproefje van het komende evenement dat de Schfe- damse CJV In en rand De Jeugdhaven gaat houden. Deze Oud-Hollandse kamer is een onderdeel van „Schiedam bij Gas licht'*, dat zaterdag zal worden geopend en zal voortduren tot 12 augustus. „Schiedam bij Gaslicht" is vrij toegan kelijk en geopend vanaf 19.30 uur. Na tuurlek kan de Schiedamse CJV wel eni ge steun gebruiken, vooral na de vrij uitvoerige viering van het 75-jarig bestaan. Maar men is de memng toegedaan, dat ook met-leden van de feestelijkheden iets moeten merken en daarom kan ie dereen vanaf zaterdag zomaar de Jeugd haven binnenlopen en even vertoeven" ?n een oude en romantische omgeving. (Van een onzer verslaggevers) in trek zijn evenals het kraampje met het „eendjes-vissen". Voor de ouderen is er dan een schiettent. De propaganda voor de CJV wordt niet vergeten. Er is gelegenheid om zich volledig te oriënte ren over de vele takken van het jeugd werk waarop de CJV zich beweegt. Er is veel werk verzet om alles gereed te krijsen. Nog steeds ziin elektriciens en timmerlieden bezig bij de aanleg van de coulissen en andere versieringen. De ont werpen zijn van de hand van de uit Duitsland afkomstige kunstschilder Jo hannes Lura. Deze zwervende schilder uit het Schwarzwald heeft tevens van de gele genheid gebruik gemaakt zijn schilde rijen en tekeningen te exposeren in de bovenzaal van de Jeugdhaven. Deze expositie is reeds enkele dagen ge opend m zal ook gedurende Schiedam bü Gaslicht te bezoeken zijn. Bü de ingang van de Jeugdhaven hangt een uithangbord. „In de Blauwe Vis"' staat er op. Dat bord en die naam duiden op het oude zeemanskrcerie dat in de benedenzaal van de Jeugdhaven is ingericht. Visnetten hangen aan het plafond. De tafei+ies en stnelhes 7i1n i-p- deeltelijk verwijderd en hebben plaats gemaakt voor biertonnen. Een experiment voor de CJV is onge twijfeld de „Kmematographe-voorstel ling" m Musis Sacrum op 11 augustus. Men was namelijk bang dat het vertonen van oude films niet bij het Schiedamse publiek in de smaak zou vallen. Het wordt een filmprogramma van rond 1920. Natuurlijk zijn het stomme films maar een van de weinig nog le vende explicateurs uit die dagen, komt ook naar Schiedam. Het is de heer Max Naborro die met zijn pianist M. Mos- co viter de film The Kid met Charlie Chaplin en Jacky Coogan en de rol prent De Kruideniersoorlog zullen ver tonen. De heer Moscoviter speelt de begelei dende muziek op de oude piano die de CJV enige tijd geleden heeft gekregen. Deze filmvoorstelling is uiteraard niet gratis. De opening van "Schiedam bij Gas licht" zal zaterdag gebeuren met een bal lonwedstrijd voor kinderen. Tot vrijdag kan de jeugd zich opgeven bij de Jeugd haven. Aan de met gas gevulde ballonnen zijn kaartjes bevestigd waarop in vier talen het verzoek is geschreven om de kaartjes naar Schiedam terug te sturen. De eigenaar van de verstkomende bal lon ontvang een prijs, ook de amateur fotograven kunnen hun hart ophalen. Er is een fotowedstrijd uitgeschreven. De opdracht is de sfeer van het evenement op de plaat vast te leggen. Een deskun dige jury zal de inzendingen beoordelen. In september volgt dan een expositie van de ingezonden foto's en dan zal ook de prijsuitreiking worden gehouden Schiedam bij Gaslicht is goed voorbe reid Ondanks de vakantietijd is men er in geslaagd de voor iedere avond beno digde leden bijeen te brengen, en het ge heel goed te laten draaien. De officier van justitie bij de recht bank te Botterdam heeft een jaar en negen maanden gevangenisstraf met af trek geëist in de zaak van de 29-jarige losse werkr:n Y. M. K. G., die heeft terecht gestaan verdacht van vier dief stallen, waarbij hij voor een waarde van 1500 aan goederen als telmachines, een electrische boormachine, een hand- schaafmaUime, geld en consumptiearti kelen zou hebben buit gemaakt. Verdachte bekende zich in totaal aan veertien diefstallen met braak te heb ben schuldig gemaakt. Het O.M. sprak over G. als over een man, die typisch impulsief handelt, iemand die heel ge makkelijk ergens binnenloopt, neemt wat er voor de hand ligt en dan het goed voor een appel en een ei ver koopt. De raadsman mr, M. E. Jonker kon zich met het requisitoir wel verenigen. Hij was echter van oordeel, dat de strafmaat aan de hoge kant is en be pleitte een lichtere straf. Uitspraak op 10 augustus. Van het Gemeentemuseum kreeg de CJV enkele oude schepen m bruikleen. Natuurlijk brandt er geen elektrisch licht maar ook hier vertoeft men onder het schijnsel van olielampen. In de hoek van het zaaltje is een klein podium aan gebracht. Drie maal per avond zullen daar CJV-leden, hun „Cabaret Artistique" uitvoeren. De voorstellingen duren steeds twintig minuten en zijn verschillend van elkaar. In de pauze kart men dan luisteren naar muziek. Er staat een oude tingel tangel piano, de gitarist Freek de Wolff zal spelen en verder zijn er de melo dietjes die rond de jaarwisseling „top hits" waren. Na afloop van de cabaret-voorstellin gen. kan men zich in de tuin-vertreden. Daar speelt dan een 'jdein'bandje'jazz uit vervlogen dagen en zullen dames en heten inoude klederdracht'dansjes uit voeren. De inwendige mens zal niet ver geten worden want in de tuin, waar ook de sfeer van het oude Schiedam is aan gebracht, is een warme-hap bar. De voorstellingen in de tuin krijgen een bijzonder cachet door de speciale ver lichtingen vanaf het balcon. Men zal trachten er kleine lichtspelen van te ma ken. Boven is dan in de voorzaal de expositie van Johannes Lura en voorts de Oud-Hollandse kamer die wij reeds beschreven en waar men ook enkele verfrissingen kan kopen. f Dit is nog niet alles. Onder de bomen van de Lange Haven komen ook nu weer de marktkraampjes met oude geveltjes. Het krijgt de naam van Oud-Hollandse markt Behalve kraampjes met bitterbal len. kroketten en andere hartige hapjes is er de snoeptent met snoepjes van een en twee cent. Vooral bij de jeugd zal deze stand zeer Advertentie Keuze uit vier nieuwe modellen ïn vele aantrek kelijke kleurencombina ties. Prille"! vanaf f 609.- Compleet dus alle accessoires inbegrepen. Kom kiiicen en rijden bijt UNIQUE - SCHIEDAM afd. motoren St. Lldulnastraat 52, Tel. 64313 Betaling wordt desgewenst in overleg geregeld. Voor de rechtbank te Rotterdam heeft terecht gestaan de 27-jarige veehandelaar L. M., die zich schuldig zou hebben ge maakt aan flessentrekkerij in café's in de omgeving van de Veemarkt. Verdach te bekende herhaaldelijk etablissementen te zijn binnengaan zonder voldoende geld op zak te hebben gehad om zijn verte ringen te betalen. Zijn beroep zou meebrengen, dat hij veel café's bezocht, zo zei hij. De officier van justitie eiste zes maan den met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk en toezicht van het Con sultatiebureau voor alcoholisme geduren de drie jaar. De raadsvrouwe mejuffrouw mr. Nellie Marie Pr aas schetste de achtergronden waaruit een en ander is geschied. Zij wees op de beperkte verstandelijke ver mogens van haar cliënt en op de minder waardigheidsgevoelens, die van invloed zouden zijn geweest op zijn handelingen. Uitspraak op 10 augustus, Voor de bij het Concern M. van Mar ie aangesloten schadeverzekeringmaat- schappijen was 1960, aldus de directie in het jaarverslag, een zeer gunstig jaar. Het bruto premietotaal steeg tot ƒ23,7 miljoen, het totaal van de ore- mie eigen rekening steeg tot 18,1 mil joen. De stijging was sterker dan in het voorafgaande jaar. De cUvideindpereentages bleven onge wijzigd: Stad Rotterdam anno 1720 15 procent, Zee- en Brandassurantie So ciëteit 22(4 procent, Verzekering Maat schappij 2214 procent, 's-Gravenhaagse Maatschappij ter Verzekering tegen Braad- en Zeegevaar 30 procent, ver zekering Maatschappij Azië 15 procent en Assurantie-Maatschappij Mosa 1214 proeent Ook de resultaten, van braad-, trans port en.autoverzekering .in .België en van de "transportverzekeriog in Frank rijk waren.- winstgevend. In - West- Burtsland waren de resultaten nog ne gatief. Het eindresultaat van de buiten landse activiteiten was een winst van 1.066.713,15. Ook de beide bij het concern aange sloten levensverzekeringmaatschappijen konden op een goed resultaat bogen. De jaarverslagen daarvan zijn reeds eerder verschenen. S-K W «4» SBSw: In het radioprogramma dat de VARA op vrijdag 11 augustus a.s. uitzendt, komt Vlaardingen aan de beurt om „op stelten" gezet te worden. In dit pro gramma zullen verscheidene Vlaardin gen, aan het woord komen en zal er heel wat worden gepraat over „vroeger en nu". (Van een onzer verslaggevers) in Li Schiedam is gevonden en te be vragen aan het hoofdbureau van poli tie: linnen weekendtas met inhoud. Te bevragen bij de vinders: Witte stoffen tas met inhoud v.d. Berg, Fultonstraat 9c; kinderkoffertje met inhoud v.d. Meer, Vlaardingerd. 185; portemonnee met inhoud. J. Collé, Hoofdstraat 237; bos sleutels v. <3 Toorn. Boterstr. 22c: 1 paar dameshandschoenen, Mevr. v. Maurik, Veenlantstraat 13; zwart hond je, W. Mulder, J. v. Lennepstraat 17b; Hoewel het contracteren van beroeps- dameshorloge, C. Ouwerkerk, Hekboot- wielrenners ui het begin wat tegenviel straat 8d. Rotterdam; kinderarmbandheeft men tot op heden 47 profs bijeen- Bitter, Maasdijk 138c; knot wol, T. gebracht. Reeds enige tijd geleden ver- Presn, v. Gravensandestraat 6c; laken,(meldden wij de namen van enkele hun- F. de Jager, Vlaar-cüxigerdijk 107a; brui- ner. Nu zijn daar de volgende nog bij- ne jumper, mevr. Berenschot, Kethel-gekomen: Dick Groeneweg. Tijs Roks, ZATERDAG Start voor het eerst Schiedam een wielerronde voor pro fessionals. Het is niet de eerste keer dat daar een wielerronde wordt gehou den, Het wordt namelijk de zeventiende wedstrijd-na de oorlog die de Schie damse wielervereniging „Schiedam" or ganiseert. Steeds moest men echter rij den met amateurs omdat de vereniging niet de benodigde gelden bijeen wist te brengen. Het Schiedamse bedrijfsleven Uet steeds weten zich niet met bet jaar lijkse wielerfestljn in te laten. Dat doet men nu nog niet, een gunstige uitzonde ring daargelaten. Het echter een Am sterdamse zakenman die -zich garant verklaarde. sehekade woonwagen no. 18736; truitje stel ondergoed kousen broek koekepan en mes, P. J. Verhoekse, Maasdamsche straat 10; 1 paar sokken, A. Oomes, Born rnelsehestraa! 30; kinderschoentje, J. P. Dickhorst, P. K. Onneslaan 160b; fietspomp, mevr. v. d. Steen, Hogenban- weg 31c; wieldop, v. Buldersen, Swam merdamsingel 13a; ruitenwisser, A Ze venbergen, Mariastraat 58b, tel. 115588 toest. 51 <bSf; voor redactfe-ashgelegeMtasd*»- Agentschap: H. J. Troost.Aleiaastraat 23, lel. 65451 (alleen vertenties en abonnementen b.g.g. TOL ^Apotheken: Jansen Zvrammerdam- «inp^i Nieuwland, Wibautplein. TS TOtefecmmi«te»ï Brand alarm 68123. Poli tie-alarm 64666. GG en GD-waarschuwing 69290. SCHIEDAM, Geboren: Caroline I. d.v. J. Komijn en 3. Bregmas Overleden: M. T. A van de Velde, 85 jr. wed. van C. W. Sehuerveld, A C Ermstrang, 81 Jr. ectitg, van J, G Schonk. Bij K-B. zyn tot raadsheer m het gerechtshof te Den Haag benoemd mr. S H. Slperda en mr. P, Hazendonk. bei den rechter ta Rotterdam. René Lots, Jac. van Klundert, Frons Balfert en nog enkele andere wieler- grootheden. Een bijzonderheid van deze wedstrijd is dat de bekende zanger Willy Alberti heeft beloofd het startschot te lossen en verder bij de race aanwezig te zijn. Een der renners is namelijk een goede vriend van de radioartiest. Misschien neemt de heer Alberti zijn eveneens bekende dochtertje Willeke mee die dan als Miss Tour zal optre den. Het staat echter nog niet vast. Komt ze wel dan zal ze ook enkele lied jes zingen. De grote Ronde van Schiedam begint om 15.15 uur. Het parcours is ongeveer 1150 meter lang en wordt gevormd door de Tuinlaan en de Lange Nieuwstraat, dus rond de Plantage. De start en de finish zijn bij het hoofdbureau van poli tie. Het gehele parcours wordt afgezet met twee meter hoge rietmatten zodat degenen die de wedstrijd willen zien zich moeten verzekeren van een toe gangsbewijs. Het bestuur hoopt op goed weer zo dat ook dit evenement van de vakan- Uebesteding een succes wordt. Mis schien wordt hierdoor dan ook de liefde voor de wielersport in Schie dam vergroot. Dit is belangrijk want het sportpark Harga krijgt binnen niet al te lange tijd in de uitbreiding een wielerbaantje. Misschien is het nu ook in de komende Jaren mogelijk een Ronde van Schiedam voor profs te houden. Behalve de Nederlandse Scheeps» touwmaataschappij Wilton Fijenoord die, zoals reeds werd gemeld, een bod heeft uitgebracht op de gefailleerde „Scheepswerven van Vlaanderen" in Brugge, heeft zich thans nog een tweede Nederlandse gegadigde gemeld. Deze maatschappij wenst echter nog onbekend te blijven en voert haar on derhandelingen door het Rotterdamse makelaarskantoor James Schmidt en Zonen. Het door deze firma uitgebrachte aan bod zou neerkomen op een onmiddellijke storting van vijftig miljoen Belgische frank (omstreeks drieëneenhalf miljoen gulden) met recht van buur voor de Nederlandse maatschappij van de Vlaamse werf voor een periode van ze ven jaar. Na deze periode zou defini tieve aankoop volgen, gepaard met res titutie van zeventien miljoen frank (1,2 miljoen gulden) van het gestorte be drag. Ih verband met uitstedigheid van de curatoren van het Belgische bedrijf wordt een beslissing op korte termijn niet verwacht. Het huurtkoopivoorstel werd gedaan namens een Nederlandse groep in de scheepsbouwsector. Het Rotterdamse Scheepsmakelaarskan toor James Smith en Zonen noemde het voorstel van geen importantie ten op zichte var het koop-bod, dat gedaan werd door Wilt in Fijenoord. Maar het houdt wel voor de curatoren van het gefailleerde Vlaamse bedrijf de mogelijkheid in voor ruimere baten op langere termijn. Aldus bericht het A.N.P. nader. De zeeman," die sinds SS jont door de politie van Hamburg wordt gedocht, wordt er van verdacht.twee Duitsers om het leven' ie hebben gebracht: eea 58- jarige schoenmaker en een politie commissaris. L. werd gisteravond omstreeks kwart over acht In de Hoekse Bosjes, vlakbij het politiebureau. ontdekt. Een jonge politieagent zag hem daar verdacht rondscharrelen. Hy liep naar hem toe en toen de man plotseling opkeek, meende de agent in hem de 28-jarige zee man L. te herkennen. Geschrokken van de komst van de agent sloeg de vreemdeling op de vlucht. De agent riep hem halt toe en loste onmiddellijk daarna een waar schuwingsschot, maar de vluchteling stoorde zich er niet aan. Samen met een collega, die hij in het bureau had gewaarschuwd, zette de agent de achtervolging in. Korte tij'a daarna zagen zij de man weer opduiken, ongeveer op de plaats, waar hij de eerste maal was ontdekt Weer schoten de agenten en weer ging de vluchteling er vandoor. Adjudant E. H. van Dijk, chef van de politie te Hoek van Holland, recru- teerde toen alle beschikbare agenten en organiseerde een uitgebreide klop jacht in de Hoekse Bosjes.. Het werd een vergeefse achtervolging. Omstreeks het middernachtelijk uur was het dui delijk, dat John L, was ontkomen. Wan delaars vertelden een man, die aan het signalement beanwoordde. in de richting Den Haag te hebben zien rijden. De fiets vermoedelijk eigendom van een Duitser, heeft hij in Rotterdam gestolen. Een van de schoten, die de agenten op hem hadden gelost, beeft John L. waarschijnlijk verwond aan de linker band. Drie meisjes alt Maasdijk hebben in de loop van de avond een gewon de man gesproken, die een fiets bij zich had, De meisjes vroegen waarom bij bloedde. De man vertelde, dat hy bi De heer J. A. H. Henteen, president directeur van de N.V, Internationale Expeditiebedrijven te Rotterdam, is be noemd tot ridder in de kroonorde van België. De onderscheiding werd hem tij dens een ontvangst uitgereikt door de Belgische ambassadeur in Den Haag, Baron F. X. van der Straten-Waillet. (Van een onzer verslaggevers) een vechtpartij in Hoek van Holland een messteek had opgelopen.—. De meisjes schatten de leeftijd van de man ongeveer 46 jaar. Zij herkenden hem niet van de foto. Vrüóag 23 juni was John L. samen met de 35-jarige Amsterdamse 'zeeman Kurt W, betrokken bil een gewapendè roof overval in een kleine juweiierswinkel in de drukke Gehriiofstrasse te Hamburg. Met een gummiknuppel sloegen zij de 55-jarige juwelier Kurt Clusmamt neer. De man viel bewusteloos op de grond en bloedde hevig. Toen hy weer bij kennis kwam, begon de juwelier om hulp te schreeuwen. De beide Nederlandse zeelieden, die Clus- maims portefeuille met driehonderd mark hadden gestolen, sloegen op de vlucht en werden weldra achtervolgd door voorbijgangers, die op het hulpge roep waren toegesneld. Kurt W. werd spoedig gearresteerd. John L. wist te ontkomen. Om rijn achtervolgers van het lijf te had hij in "het wilde weg geschoten. Een van de kogels trof de 58-jarige schoenmaker Heinrich Schoefcmaan in de buik. Korte tijd later overleed hij. De politie van Hamburg zette onmld- deiiiik alle uitvalswegen van de stad al, maar de voortvluchtige zeeman stoagë* er toch in buiten de stad te komen. Al eerder was het gerucht verspreid, dat John L. zou proberen via Botterdam of Hoefc van Holland naar het buiten land (Engeland) uit tej-Wiflren. Be Bo>t- terdamse politie had in verband hiermee een nauwkeurig signalement van. de mis dadiger, cüe niet schroomt mensen neer te semieten als. hij in het nauw xzt, uit- met de Harwich-boot te heeft kennelijk het plan via naar Argentinië te vluchten. De kans niet ontdekt te worden bij de zuidelijke grenskantoren is natnefijk uiterst kksfaa De Haagse politie zoekt aasradg de stad af, maar tot nu toe heeft zij geen resultaat gehoekt. Op alle Haagse po litiebureaus is vanmorgen het specia le opsporingsbevel met signalement en toto van Joh. L VMtspreïat» Alle agenten van de straatdienst worden, voordat zij op ronde gaan in gelicht. zou al een keer hebben geprobeerd vertrokken, H8 De grote strijd wordt voorafgegaan door een wedstrijd over twintig kilome ter voor adspiranten. Reeds 52 jonge renners hebben daarvoor ingeschreven. Als prijzen zijn er een wisselbeker en verder een aantal medailles. Deze ron de begint om 14 uur. Om ongeveer elf uur vertrekt een reclamecaravaan van ongeveer tien wagens door Schiedam. msubslsn w«ng*fl ■mnu m.m UTJ heeft een breed, open gelaat, dat wordt gesierd door een zwart ringbaardje. Hij draagt bijzonder stevige sandalen, een manches ter broek en een zwarte trui. Ztjn naam is Jo hannes Lura; hij komt uit het Zwarte Woud, is 25 jaar en zwerft door Europa. De indrukken, die hij tijdens zijn tochten op doet, legt hy' vast in te keningen, aquarellen en olieverven. Tot 12 augustus exposeert hij zijn werk in de Jeugd haven van het CJ.V. aan de Lange Haven in Schiedam. „Vier jaar geleden ben ik begonnen", ver telt hij. ,Jk heb een poosje de Kunstschule in Stuttgart gevolgd, maar ik moest er mee stoppen. Ik houd het niet uit op één plaats, ik voel nog te jong om me nu al te binden. Eerst wil ik zoveel mogelijk van de wereld zien." Hij vertelt verder: „Toen kwam ik op het idee te gaan tekenen en schilder en en exposities te houden. Tot nu toe is het me vrij aa*dig ge lukt werk te verkopen genoeg althans om me drijvende te houden. In Italiaanse steegjes, Franse dorpjes, een stie rengevecht, vissers schuitjes, die Lura op zijn zwerftochten boei den, z(jn op de tentoon stelling te vinden. In zijn portretten, meest olieverven, toont Lura zich niet van zijn sterkste kant. Op dit ge bied heeft hij nog vrij wel allee te leren. Be wondering is misschien gerechtvaardigd voor zijn produktiviteit. ÏNIKWULS HEEFT EEN vakantie een volkomen ander verloop dan men gedacht had. Nu is de verrassing mis schien wel bet bekoorlijkste onderdeel van de vakantie. Wekenlang verheugt men zich op het komende, de voorpret is misschien wel van evenveel belas als het werkelijke festijn. Zo is het o< bü het Schiedamse gezin gegaan dat het verblijf aan zee gekozen had. De gehele familie maakte lang van te vo ren de voorbereidingen. De hond moest ook mee, uiteraard in een goed gezin behoort het huisdier tot de huisgenoten. Op de belangrijke dag droeg pa de setters, moeder de kinderen en de al zo grote zoem lette op de hond die het gebeuren al laag met wantrouwen had gadegeslagen. TLTET IS geen prettige vakantie gewor- 7 den. De hond had het niet naar rijn zin. Vanaf de eerste dag heeft hij gejankt. Wat de familie ook pro beerde de hond was ontroostbaar. Hij heeft heimwee, constateerde de fatnüie en dat moet het dan wel geweest zijn. Het dier had zoveel last van de tijde- hjke verhuizing dat hrj van verdriet tegen de omheining opsprong die ach- ter het vakantiehuisje was aangebracht. Telkens weer zag de familie tot haar verdriet de hond jankend door huid en tuin rennen om daarna tot de zeldzame wezens te behoren die, al treurend om Schiedam, tegen het gaas opsprongen. T\E TREURNIS van de hond werd droevenis voor de gehele familie. Van plezier maken kwam niets. Vooral niet toen bleek dat de hond zich van verdriet ernstig ging bezeren. De poten van de hond werden kapot geschuurd aan het gaas achter het vakantiehuisje. Daarom besloot de familie de tocht naar huis te maken. Gemakkelijk ging dat echter niet want hoe vervoert men een gewonde hond? De grote zoon zou dat doen, bij nam dan ook een andere weg dan de rest van <fe iamiUe, die lopend met koffers en kinderen de kortste weg naar huis zocht. De zoon reed om in de trein, de gewonde hond op schoot en liefderijk in de armen. ROMENDE UIT het Schiedamse sta. tlon bemerkte de tongen dat het een heel eind is naar hul*, maar gelukkig zijn er goede Schiedammers. Een chauf feur stopte om jongen met bloedende hond in de wagen op te nemen. Snel bracht de onbekende de jongen naar huis. Nu is de moeder hert dankbaar voor dat vervoer, zij zou de onbekende graag willen bedanken maar zij weet met wie de vriendelijke Schiedammer is geweest. Thuis gekomen werd. de dierenarts getelefoneerd. Deze veraorg- de de gewonde pote© van bet dier ope ratief. Nu zit de Schiedamse hond weer zielsvergenoegd in de eigen woning, zonder te jammeren maar met rollen verband om de poten. tortchepen. metende 9.281.386 fcjt.t. HMirvan waron 775 Ned., 3 Arg„ 27 Amer, 19 Belg, 3 Brae. 1 Bulk, t Chili i Chlme «e JG® guit*. 331 Éng, 40 Flin, eg krans, 18 Griek, 2 Hond. S Ier, 5 tar. 24 Itai 4 Icdi* Jo«g- St., a Uhan. a? Liber. 3 Mal f?*- 1 Nicar. 187 Noor, 7 Qcet-Ora, 2 Paid* to ?an" ,!S 7 Pon- 1 Roem, M Rusi Spanje, s Turk, 2 VAR, 4 IJ»1. t« .Zwïedl 1 Zidta, 5 Zuid-Air.. 2 Cuba, J Venezuela Bestemd voor Rotterdam (tn.Lv. P-ruls en Vondpteat igoa Schiedam 21, Vlaardingen 75. Maspduig 67. Dordrerht 145, H v Holland 80. Zwijndrecht T. Cap a.d LXwri 6, overige u? VS*»2®'hetzelfde tijdvak van 1980. KR ?wi 5n ««onwbepen metende 9.331.756 brt. Bestemd wer R'dam (m.Lv. Perals en Vandpiaat) |J74. Schiedam 31, Viaardtefen 82. Maassluis 47. Dordrecht 133, ?oIian<Lfn- zwljridrem 7, Cap. a d IJswl 8 Overige b v-n* 34, sinds i januari rijft a au gekomen. NBW 1960 16,010 schepen, metende S1.J86JW1 b.r,f. NRW 1MI 184M 16454 schepen metende «019973 tab Bij werkzaamheden aan boord van een vrachtechip liggende in de Vulcaan- haven in Vlaardingen, viel de 81-jari*e matroos J J, H. uit Mnnsbracht dins dagavond in het 3.5 meter diepe ruim van zijn schip. Met eea hoofdwond ea vermoedelijk inwendige kneuzingen werd het slachtoffer naar het Algemeen 23e- henhuis overgebracht. Naar schatting 2000 personen heb ben in Osaka een wachthuisje, en een - uto in brand gestoken, uit pre» test tegen-ta" lange wegblijven van een" ziekenauto dii de slachtoffers vsaa ten.--, verkeersongeluk moest ophalen. honderd agenten slaagden er. ten atottdr-:. niet behulp van gummistokken r ttaangasgranaten to de .demanateaato' t".'.: 5 uiteen te drijven. - t,

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 1