Voor verenigingen geen ruimte in weeshuis Cruisbroek is kampioen "scompetitie Onink na felle strijd Schiedams damkampioeii Fiat 5oo giardiniera Vakantiefeesten kwamen op gang KIJK Gevolg van sanering in Vlaardingen AUTOBEDRIJF BIOEDELET N.V. W aarschijnlijk wel enkele schoolklassen Hoekse Synresi op vierde plaats Na beslissingswedstrijd Er heerst drukte in Schiedam Topstarren op het gevarieerd programma Duits schip op eerste reis naar Vlaardingen Koninklijk zilver voor P. de Jong E. v. Tongeren was beste dagschutter dat is het verf van de vakman AANKOMEND TEKENAAR EEN HANDLANGER vanHEYST AG ND A Standen Medische diensten Topsterren Schaterfontein L VOOGT - Vanavond 30.000ste in Droomland „DE KR00N",,'T VERFCENTRUM" lipi pfp: tsswlii i^p '6S KROCft* DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1961 Sanering Eén vereniging KELTÜM PLEET Vandaag en maandag en dagelijks Vandaag en maandag en dagelijks het WAT en. WAAROM van de nieuwste EK VERDER? Dool* het zuinige verbruik en de laag geprijsde onderdelen c\d/~\ bereikbaar voor ieder budget. "EöÖU." Voor ROTTERDAM e.o.: Conrodstraat 63 Telefoon 010 - 136040 (ffauknethi EENDRACHTSTR,-29 H 0 0GSTRA A T 4 8 TEL. 2755a TEL. 4153 VLAARDINGEN lit?: uh%n&m&: ^•eMrtr*»! 2» !i"»i«<n» 2755 IN NOVEMBER I960 besloot de ge. meenteraad van Vlaardingen tot aan koop van het Weeshuls der Hervorm den» dat sinds het einde van de vorige eeuw aan het Weeshuisplein slaat. Dit weeshuls aal straks gesloopt moeten worden, als de sanering ook daar wordt doorgevoerd. Voorlopig duurt dit nog wel enkele jaren en dus waren er ver schillende verenigingen, die hadden uit gezien naar een ruimte in dit gebouw. Het was ook trouwens de bedoeling dat het nog een paar jaar onderdak zou verschaffen aan het jeugdwerk en aan „organisaties die in het algemeen be lang werkzaam zijn". Daarom keken tal van verenigingen vol verwachting uit naar een plaatsje in dit vroegere weeshuis en er werden verschillende aanvragen ingediend. (Van een onzer verslaggevers) De sanering van de binnenstad ging vlot door en een van de eerste gebou wen die verdwenen, was de Van Kam- penschool, die overigens toch al niet in een 20 beste toestand verkeerde. Er was echter geen nieuw gebouw voor deze school en dus moest er een oplos sing worden gezocht Die oplossing werd het voormalige weeshuis. Nu is het in tussen weer zover, dat deze school het weeshuis zeer binnenkort gaat verlaten, want 14 augustus wordt het nieuwe schoolgebouw, dat aan het Westnieuw- land is gebouwd, officieel geopend om 29 uur. Al gaat de Van Kam penschool dan het weeshuls verlaten, de verenigln- niet zo best. Ook in dit grote pand wordt een stuk jeugdwerk bedreven en nu zal dit pand straks moeten verdwij nen voor de doorbraak van het viaduct. Ook hiervoor zal nog raad geschaft moeten worden. Toch ziet het er naar uit. dat er bin nenkort nog enige ruimte vrij komt in dit weeshuis. Er wonen nu namelijk nog enige gezinnen in. maar die hopen spoedig een andere woning te krij-gen. Toch zal het waarschijnlijk wel niet zo hing over krijgen. Naar we vernamen, is het zeer waarschijnlijk, dat enkele 1 ,zijn* dat dit weeshuis bmnen met al te klassen van andere scholen, die ook 1anim t,,,i alc ppn b.delnke hmsvostme met ruimtegebrek te kampen hebben, In het Weeshuis een tijdelijk onderko men zullen vladen. Er is echter een vereniging, die wel reeds gebruik maakt van het weeshuis. Een gedeelte van de Christelijke Jeugd vereniging „Liefde en Vrede", de groot ste vereniging in Vlaardingen, heeft na melijk een gedeelte in gebruik. Ook dat was bittere noodzaak, want deze vereni ging had, weliswaar geen ideale, ruimte in de voormalige Gereformeerde Kerk aan de Kuiperstraat, de z.g. „Kuip", maar ook deze kerk is onder slopers hamer gevallen en dus zat ook L, en V. zonder lokaal. Er wordt intussen hard gewerkt aan een prachtig nieuw gebouw voor „Lief de en Vrede", maar het zal wel voor jaar 1962 worden voor dit gebouw, dat aan de Fransenstraat wordt opgetrok ken, in gebruik kan worden genomen. Als het zover is zit het clubhuis „De lange tijd als een tijdelijke huisvesting voor het verenigingsleven in Vlaardin gen zal kunnen dienen. gen zullen er dan nog niet de beschik- Haven" aan de Westhavenplaats -weer (Van een medewerker) ZELDEN heeft de bedrijfzcom petitie zulk een spannend verloop gehad als deze zomer. Maanden aaneen hebben de ploegen die in greep A waren Inge deeld elkaar dwarsgezeten en elkaar fel bekampt ln de strijd om de punten. Uit eindelijk ls Cruisbroek de sterkste ge bleken, zodat de Naaldwijken met de eer gingen strijken. De laatste wedstrijd bracht de withemden op bezoek bij het Hoekse Synres dat aanvankelijk hoge ogen in de competitie heeft gegooid, maar ten slotte de race niet kon vol houden. In de Hoekse Zekken ls het een goede ■wedstrijd geworden en de clubs waren goed tegen elkaar opgewassen. Synres beschikte niet over voldoende schutters want de vele goede aanvallen bleven ln" het witte doelgebied steken. De Naald- wijkers, hadden in Dusou een gevaarlijk schutter die in de 5—1 zege van Cruis- broek een groot aandeel had. Voor het geval dat Cruisbroek niet tot winst zou komen, had Boekestein het zekere voor het onzekere genomen en de uitwedstrijd tegen WW met 9—2 ge wonnen, Daardoor kwamen de 's Gra- venzanders op de tweede plaats, wat na de zwakke start, een verdienstelijke prestatie is. In groep B kwam Real Noordland als eerste over de streep, waarmee de man nen van Leerdam een fraai seizoen af sloten. Lange tijd telde ook Kuyvenho- ven mee, maar de houtbewerkers zagen zich nog gepasseerd door Petri dat in een prima tweede helft naar de tweede plaats stevende. GGÖ is kampioen van groep C gewor den. De grondontsmetters verdienden de titel volkomen. In deze groep moe ten nog enkele wedstrijden worden ge- 11 »t I Advertentie 1 «OOfiSIIMt K-tt .VUUIDIKSÏ» VLAARDINGEN: Hof en Oranjepark „Droomland" (verlicht van 2123.30 u.); Gebouw Emmastraat: schietvereniging Wilhélmina": schietwedstrijden voor 18 t/m 80 jaar, 1518 uur. Prijsuitreiking 19 uur. MAASSLUIS: Oris huls: schietwed strijden, 1422 uur. VLAARDINGEN. Hof en Oranjepark ..Droomland" (verlicht van 21—23.30 uur); Zaal Keyzer, Landstraat 15, ruilbeurs. Bijkantoor Vlaardingen: Smalle Ha venstraat 11 voor red., adm. en adv.: tel. 6775 (b.g,g. voor red. 010-115588). Klachten bezorging: Joh. Poot, Gera niumstraat 28, tel. 3345, maandag tot en met vrijdag van 18.30 tot 19.30 uur. 's Zaterdags van 1718 uur. Agenten: W. Hagenstein. Emmastraat 103; mevrouw C. M. de KeyzerVan de Bie, P. C. Hooftstraat 17; Joh. Poot, Ge raniumstraat 28. tel. 3345, Apotheken: Ir. A. L. Backer, Hoogstraat 228. telf. 2162. Vlsbank. Vakantiebureau geopend. speeld, maar van werkelijk belang zijn die niet meer. De situatie in groep D is nog niet ge heel duidelijk. Het wachten is op de wedstrijd RijnhofBrinkman, die voor het kampioenschap van groot gewicht Ï3. A. Cruisbroek 8—10, Heenweg 8—0, Boekestein 8—9, Synres 8—6, WW 8—6. B. Real Noordland 8—14, Petri com binatie 8—8. Kuyvenboven 87. Giessen 8—6, Fabo P.T.T. S—5. C. GGO 713, Kalm Aan 79, GSVM 7—5, Samenwerking 6—5, Westlander 7—2. D. Rijnhof 79. Bodegraven 89, Heenweg 2 8—9, Proeftuin 8—3, Brink man- 7—3. Van zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmor gen 8 uur zullen tn bijzondere gevallen dienst doen de volgende artsen: Vtaardtngen: H. A. R. Nikkels, Eylonan- straat ISStn telef. ISO en J. v. d. PcL Bln- singel 47, telef. 3370. Apotheek: Ir. A. L. Bac ker, Hoogstraat 22S, telef.: 2162. Maassluis: dr. P. W. Helleman, Alb. Cuyp- plein 11, telef.: 2900. Veearts Vlaardingen en Maasland: C. A. v. d. Most, Ketheiweg, Vlaardingen. Schiedam: Doktoren: J. van der Veer. Ruys de Beerenbroucklaan 18, telefoon 69873: L. B. E. van Hoogeniiuyze. Nassaulaan 59, telefoon 68067: G. W. Ormel Schoolstraat S, telefoon 64244: Geopend is apotheek Van Westendorp Singel 83, hoek Emmastraat. die tevens ge durende de volgende week de nachtdienst waarneemt. Prinses Beatrixpark: Hengelwedstrij- den Schiedamse jeugd, 911 uur. Tulnlaan- Lange Nleuwstraat: Natio nale Wielerronde, 15 uur. Grote Kerk: Torenbeklimmen, 1416 uur. Flantagepodium: Demonstratie Kunst fietsers uit Millingen, 20 uur. Koopmansbeurs: Open Studiegroep speelt „Alles voor Ikke", 20 uur. Passagetheater, J eugdvoorsteliingen, 10.30 14 en 16 uur Kleurenfilm „Tete en de stropers". Maasboulevard, Promenadeconcert door corpsen Cresendo, Harpe Davids en Sint Radboud, 19 uur. Passagetheater, De Zuid-Nederlandse Opera vertoon operette „lm Weissen Hos sel", 20 uur. Dagblad „De Rotterdammer": Schie damse redactie tel. 64154 b.g.g. tel 115588 toestel 51 (b.g.g. 80037) alleen voor redac tie-aangelegenheden. Agentschap: H. J. Troost, Aleidastraat 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.g.g. telef. 115588). Apotheken: Van Westendorp. Singel 83 hoek Emmastraat. Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69123. Politie-alarm 64666. GG en GD-waarschuwing 69290. Advertentie WAT is dat voor een wagen? WAAR zit de ruimte in deze auto? WAAROM maakte Fiat deze „dubbd-dod" auto? De Fiat 500 Giardiniera is een charmante 4-persoonswagen, die tevens ais combinatiewagen gebruikt kan worden- Véél ruimte voor mensen. Bergen bagage bij combi-gebruik. Achterin, dank zij de horizontale onder 9# de vloer geplaatste motor. Grote achter- deur voer een vracht van 200 kg of bijna een kubieke meter! Omdat Fiat ervaring heeft met ruim 2 müiioen 500- en 600-'s over de heie wereld. Omdat Fiat eer», volwaardige en comfortabele combi-car wilde brengen, die in elk bud get paste. Zuinige motor (1:17). Pittige, versterkte motor (ruim 95 km/u). Luchtgekoeid met thermosfatische regeling en centrifugaal oliefilter. -.(incf. open dak en verwarming)' (Van een onzer verslaggevers) ER HEERST nu drukte in Schiedam. Tot gisteravond hebben de vele rond drentelende jongeren, vakantiegangers- en wat Schiedammers nog niet veel an ders van het vakantlefeest bemerkt dan de beperkte feestverlichting die al ont stoken is. Vandaag is echter op diverse plaatsen het startschot gelost. Van avond is er een gratis rljwielacrobaten- show ln de Plantage, zal er grote drukte heersen op de Broersvest en ontplooit dam fcjj Gaslicht van de CJV op de zich de Oud-Hollandse sfeer ln het Schie- Lange Haven tussen Vlsbank en Koop mansbeurs. De Vlaardinger-Schiedammer Jan Schaper begint om acht uur in de Koop mansbeurs -met zijn Open Studio Groep met de derde opvoering van „Alles voor Ikke". In het Passagetheater worden maandag-, dinsdag- en woensdagavond de grote voorstellingen gehouden. Er ls voldoende variatie. De liefhebbers van de operette komen maandagavond aan bod, dansers en dan seressen uit Senegal zullen woensdag avond het podium van het grote theater in bezit nemen en dinsdagavond krijgt het programmaonderdeel „Cocktail 1961" een beurt. Over -de samenstelling van het geva rieerde programma van dinsdagavond bericht het bureau van de Schiedamse Gemeenschap ons: J~\K Schiedammer Al Preston demon- streert hier zijn behendigheid met het glas met goudvissen. Met deze goochelproej werd hij onlangs lot kam pioen goochelen van Nederland verkozen. Advertentie W Volledige Wai Vraagt demonstwnci Volledige Wasautomaat UW WASKNECHT weckt, wast, verwarmt, spoelt vier maai en centrifu geert vier maal, terwijl U gezellig winkelt! Reeds compleet v.a. f.1460.- draaistroom en f.1495.- 220 Volt wissel stroom Imp. N.Y. Mentor - Apeldoorn Bijzonder gelukkig zijn de organisa toren met het optreden van Al Preston. De Schiedammer, die dit jaar op het nationale goochelconcours tot kampioen- manipulator werd uitgeroepen. Nu zal Schiedam dus ook kunnen kennismaken met de unieke goudvissen-proef, waar mee hij zijn ere-titel veroverde. Voor 't tijdig uitblazen van al de in gehouden adem zorgt de verkwikkende schaterfontein: het bekende Lestertno. De komische show.van dit drietal is via de televisie een landelijk succes gewor den. Niet minder bekend is de internatio nale muzikale clow Frans Rexis. Con ferencier "Willy Vervoort is het wel toe vertrouwd om de onderdelen glad en vrolijk aan elkaar te praten. Tenslotte tovert het Spaanse danspaar Carmen Y Rafael de Lara het zonnige zuiden in de zaal. Een wie zich de «tor- men van geestdrift voor enkele jaren nog herinnert bij het sublieme optreden van Susanna Y Jose. zal maar al te graag een herhaling van deze unieke be wegingskunst het geheim van de Spanjaarden willen meemaken. rV;ir> onzer verslaggevers) I)E STRIJD om hei damkampioen schap van Scmedam is beslist. Ve teraan J. C. Onink Is er deze week na een felle, maar korte beslissingswed strijd hi geslaagd, zijn rivaal L. Vrij land te verslaan. Zoals bekend waren Onink en Vrijland bij de wedstrijden voor het damkampioenschap 1961 naast elkaar geëindigd waardoor beslissings wedstrijden noodzakelijk waren. DH was al eerder geschied, echter toen bij de wedstrijden om het clubkampioenschap van de damclub „Schiedam" in het vo rig seizoen en daarbij waren de rivalen zo aan elkaar gewaagd dat na enkele verlengingen telkens weer in de vier, vijf beslissingswedstrijden gelijk werd gespeeld. Ook in de nieuwe strijd voor het club kampioenschap van dit seizoen zijn O- nink en Vrijland we".- favoriet. Onink staat stevig aan kop. maar Vrijland die enkele westrijden minder heeft gespeeld kan in deze strijd nog naast Onink ko men. De beslissingswedstrijd na de finale in de strijd voor de begeerde titel van ste delijk kampioen zag er naar uit dat de matadoren weer onverzettelijk gelijk waardig zouden zijn. Er werd heel sterk gespeeld en de wedstrijd verkreeg een interessante ontwikkeling. Plotseling echter was de spanning gebroken in het hevige duel. Kampioen Vrijland blunder de bij de twintigste zet, .hij geraakte daardoor twee stenen kwijt en vaardig buitte de geroutineerde Onink daarna de winst uit. Vrijland gaf op. Er zal nu nog een be slissingswedstrijd om de bezetting van de derde plaats gespeeld moeten worden VLAARDINGEN.. Herv. Kerk, Bethelkerk zaterdagavond 19.30 tot 20.15 uur avondge bed; Grote Kerk 1 en 2 10 uur de heer J. van Lambalgen, 17 uur ds. J. A. Don uit Middelburg; Rehobotiikerk 9 en 10.30 uur ds. W. J. Schouten. 19 uur ds. J. A. don uit Middelburg. Bethelkerk 10 uur ds. J. Bouterse, 19 uur eerw, heer J. van Lambalgen: Immanuelkerk 10 uur ds. J. Trouw uit Alblasserdam. 19 uur ds. H. Heinsch uit Arnhem: Nieuwe Kerk 1 en 2 10 uur ds. H. Heinsch uit Arnhem, 17 uur eerw. heer J. Hoogendam; Westwijk 10 uur ds. C. H. van Rhtjn. Gerei. Kerk, Oosterkerk 10 uur ds. H. J. Heynen, 17 uur ds. Joh. Lever: Emmauskerk 9 en 10.30 uur ds. Jah. Lever, 17 uur ds. H. Zandbergen: Pniiökerk 9 en 10.30 uur ds. H. Zandbergen. 17 uur ds. H. J. Heynen; Ds. H. de Ccckschooi geen dienst. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 uur ds. D. Dries- sen; Aula ds. H: de Cockschool 10 uur leesdienst, 19 uur student M. de Boer van Apeldoorn. Geref. Gemeente, 10 uur lees, dienst (voorber. H.A.). 17 uur leesdienst. Rem. Geref. Gemeente, 10 uur -bevestiging ds. Duinker door ds. J. G. J. van Xterson. MAASSLUIS. Ned. Herv. Kerk, 10 uur ds. L. van Hariingsveld: 18 uur ds. K. M. Vo gel: Herv. Rusthuis 10.30 uur ds. K. M. Vogel. Jeugdkerk (Sursum Corda) 10 uur de heer J. Spijker en (geb. Gen. de Wet- str. 2) 10 uur de heer W. de Waard. Kln- derkerk (Cath.Iok. Gr. Kerk) 10 uur me vrouw Smit. Geref. Kerk, 9.30 uur ds. E J.Duursema; 16.30 uur dr. R. N.- van der Meulen (Scheveaiugen). Zuiderkerk ,9.30 uur dr ,R. N. van der Meulen: 16.30 uur .ds. E. J. Duursema; Chr. Geref. Kerk; 9.30 uur leesdienst: 17 uur ds. J. C. van Bavenzwaay (Scheveningen). Leger des Heils, 10 uur Heüigingsdienst; 18.45 uur Openluchtsamenkomst op de Markt en 19.30 uur Verlossingssamenkomst o.l.v. Serg. Majoor J. van der Meulen (Apeldoorn), MAASLAND. Ned. Herv. Kerk, 10 uur de heer Alewijn, 19 uur ds. Fokkema. Geref. Kerk, 10 en 19 uur ds. J. A. Alberts. SCHIEDAM Ned. Herv. Gemeente: Gro. te kerk 10 uur dr. L. J. Cazemier en 17 uur ds. Chr. J. Gall, Den Haag; Bethelkerk: 10 uur ds. C. van der Steen en 19 uur ds. A. Hoffman; Opstandlngskerk: 10 uur ds. A. J. Kret, Krimpen aan de Lek en 19 uur ds. A. J. Plug, Blankenham; Vredeskerk: 9 en 10.4a uur ds, Chr. J. Gall, Den Haag en 19 uur dr. L. J. Cazemier. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie: 10. uur eerw. Ijr. Van Dam, Nieuw Lekkeriand en ds. Boertje, Moercapelle, 16 uur in gebouw Irene. Chr.- Gereformeerde Kerk: Warande tik. B. K. Laan 10 en 15 uur ds. J. C. van Ravens, waay, Scheveningen, Ned. Protestanten Bond: 1030 uur dr.' N. van der Zijpp. dgz. Rotterdam. Oud-Katholieke Kerk: 10 uur H. Mis. Baptisten gemeente: 10 en 19 uur ds. R. Relling. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) 9-30 en 16.30 uur ds. C. Vonk. Oud-Gereformeerde Gemeente: Jeugdhuis L. Raven 97 10 en .17 uur ds. F. Luitjes. Vrije Chr. Geref. Gemeente: Tulnlaan 50 10 en 16 uur ds. I. J. IJsseistein. Leger des Hens: Lange Haven 27 10 uur heiligendienst, 12.15 uur zondagsschool. 1830 uur openluchtprediking Gerrlt Verüoonslraat en 19.30 uur verlossingssamenkomst. Ned. Herv. Gemeente Kethel: De Rank 8.30 uur ds. C. W, Wagenaar. Hillegersberg; Dorpskerk: 10 uur ds. C. W. Wagenaar en 19 uur ds. R. Alers» Hillegersberg. tussen J. P. van der Watering en J. van Otterloo omdat de drie eerste plaatsen bij het duel voor de stedelijke titel recht geven op vrijstelling voor de voorrondes volgend jaar. De prijsuitreiking van deze wedstrijden- zal geschieden tijdens de jaarvergade ring, die in september wordt gehouden. Voor de damclub „Schiedam" begint in september de competitie. Er wordt in ieder geval met één tiental, deelgeno men. Mogelijk dat ook met een tweede tiental wordt ingeschreven, maar dan dienen zich nog enkele leden te melden die zich beschikbaar willen stellen voor geregelde deelname aan de uit- en thuis wedstrijden. (Van een onzer verslaggevers). Bij het Havenbedrijf „"Vlaardingen Oost N.V." wordt zaterdag omstreeks. 24 uur het Duitse schip „Elisabeth Entz" verwacht, geladen met 35.000 ten ijzer uit Narvik. Deze ertstanker is van de rederij Fritse uit Embden en'maakt de eerste reis. Het heeft een laadvermogen van 36.000 ton. Maandagmorgen om 12 uur is er een ontvangst aan boord, van genodigden uit bedrijfsleven en havenkringen. (Van een onzer verslaggevers) Vrijdag was het veertig jaar geleden, i dat de heer P. de Jóng in dienst trad. bij hét Havenbedrijf Vlaardingen Oost N.V;, zoals, wij gisteren reeds meidden: Daarvoor was een aantal genodigden/ 's morgens in het restaurant „Vulcaan- haven" bijeengekomen en de loco-bur gemeester van Vlaardingen, de heer H. K. van Minnen kon daar mededelen» dat het H.M. de Koningin heeft be haagd hem de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toe te kennen.- V De chef-machinist de heer D. Hart man gewaagde van de goede samen werking en zei, dat De Jong dag en nacht klaar stond. Alleen op dinsdag avond wilde hij beslist niet werken, die was voor de muziek. Hij bood een test- sigaren aan. De heer J. van Houwelingen sprak"-; namens de ondernemingsraad en hij bood bloemen en sigaren aan. Namens de collega's liet de heer T, Spithoven zijn woorden vergezeld gaan van het aanbieden van tuinstoelen en sigaren. De heer W. v. d. Veer voerde het woord namens de Vlaardingse federatie van muziekgezelschappen en tenslotte was het woord aan de heer De Jong. Deze was zichtbaar ontroerd, want hij nam op deze dag ook afscheid vair H.V.O.. omdat hij de pensioengerechtig de leeftijd had bereikt. SCH1EKADE 123 TEL. 42414 ROTTERDAM DAGELIJKS DEMONSTRATIES. Bij de door de Vlaardingse schietver eniging „Wilhelmina" georganiseerde schietwedstrijden voor stadgenoten werd vrijdagavond de heer E. van Tongeren met 128 41.40 de beste schutter van de dag. De stand is nu: 1. G. J. Franken 131 41.35, 2. Mej. R. van Vliet 128 39.38, 3.. L. Tieleman 127 41.39, 4. E. van Tonge ren 126 41.40, 5, B. N. Broek 126 41.39, 6. J.M. Pina 135 38.38, 7. A. Assenberg 123 38.36, 8. A. Martinie 118 35.34, 9. J. Veldheer 116 37.35, 10. C. Roodenburg 116 32.32. 11. J. van Vliet 116 32.32, 12. van aer Mark 114 28.23, 13. D. Bijl 113 34.32, 14. A.A. van Noort 113 32.27, 15. H. Pruyt 110 36.33, 16. J.C. van Dorp 108 30.30, 17. J. van Woerkom 106 27, 18. L. A. Pleijzier 104 32.32, 19. A. Poot 103 32,31, 20. L. J. v,d, Maurik 102 29.21, Dit is een tijd van groter naar grootst. De melkboer wordt bij Danny Kaye een kampioen-melkboer, de kruidenier keert zijn jasje en heet -super-market en het meisje van Joop-van-de-overburen noemt zich miss universum. Blijkbaar is, voor wie naar de maan reikt, alleen (het groot ste nog goed genoeg. Geen wonder dus, dat de Schiedamse Gemeenschap in dit twaalfde Vakantiefeest een avond heeft gecreëerd, waarin uitsluitend top sterren op variété-gebied in een paar flitsende uren voor -het voetlicht komen. In de eerste -plaats Pia Beek en haar radio-t.v.-kwartet. „Pia heeft pep" schre. ven de Amerikaanse kranten. Dat was toen zij op haar tournee in dat grote land het verwende publiek tot stormen de .bijval wist te brengen. „Pep", dat betekent zoveel als: een ideale combi natie van levenslust, spontane vorlijk- heid en (muzikaal) talent. Pia treedt zelden op buiten Schevenin gen of Amsterdam. Zi; weet immers: de mensen komen wel naar haar toe. Maar nu heeft zij dan toch een uitzondering gemaakt. Schiedam zal haar zien in de grootste variété-show van dit seizoen. Een tweede troef in dit -programma is Chandu; .maar niet voor de kleintjes. Hij is een nog jonge man, die de laat ste jaren snel internationale -bekendheid heeft verworven. Allerminst is hij een waarzegger, een toekomstvoorspeller, die het publiek -met gladde praatjes zo heer lijk bij de neus neemt. In zijn „Mental show" toont hij zich een serieus werker. De zaal volgt adem loos gespannen zijn experimenten en gaat, een schokkende ervaring rijker, heen. Telepathie, -geheugenkunst, felindlezen, maar ook proeven van helderziendheid behoren tot zijn .programma. Velen brengen dezer dagen een bezoek aan „Droomland" in het Vlaardingsehof en het Oranjepark. Het is zeer waarschijnlijk, dat van avond de 30.000ste bezoeker de contröle zal passeren. Haar of hem wacht dan weer een verrassing. R.l machine 33 7-1Q 1255 1 formule 1 aanbouwmeubelen WQNiNGINRICHTMG-BRQERSVEST «4-iS Bij hét bedrijf Gemeentewerken op de afdeling •weg- en waterbouwkunde, kan een worden geplaatst op de tekenkamer. Hij zal worden belast met div. voorkomende werk zaamheden, o.a. lichte tekenwerkzaamheden, het be hulpzaam zijn bij landmeten e.d. Een opleiding op L.T.S.- of U.T.S. niveau strekt tot aanbeveling Salaris nader overeen te komen. Gustige vakantieregeling, vrije zaterdag, een; tege moetkoming in de kosten van verdere opleiding vol gens de gemeentelijke studiekostenregeling. - Sollicitaties binnen 14 dagen na verschijnen van dit blad in te zenden bij de afdeling personeels zaken, Stadhuis; Vlaardingen. Bij het bedrijf gemeentewerken, afdeling gebouwen en rioleringen kan worden geplaatst bij de riool-metsslaars. De aan te stellen functionaris zal voornamelijk grondwerkzaamheden moeten verrichten, Salaris (bij 24 jarige leeftijd en ouder) 365,96 per - maand, inclusief alle toelagen. Verder wordt afhan kelijk van de prestatie een verdienste beloning va riërend van nul tot 12 toegekend een maat 3 maanden. Gunstige vakantie regeling. Vrije zaterdag.' Sollicitaties binnen 14 dagen na verschijnen van dit blad in te zenden bij de afdeling personeels zaken, Stadhuis, Vlaardingen.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 1