li Dam verbindt nu twee eilanden Weste" ral 'm™ Te weinig veiligheid bi uitbreken kernoorlog Autodief ging met en tippelde in de Brandstichting en moeder bedreigd om geld te krijgen meisje uit valstrik Intrekken klein verlof niet waarschijnlijk overleg plegen Laat ze nu maar gaan Nieuwe schooi aan Stadionweg Voor veel landen in Europa: DE landen van Europa, die in Drie Nieuwe verlichting in Museum Boymans Rotterdam krijgt halfverharde sportvelden Studenten zoeken kamers mannen met vlet terecht Lichting 1960-1 ging naar huis V olksstemming Bussen in Enschede rijden weer Nieuwe verordening op logement Netiieidsaktie begint in RET- wagens DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1961 een kernoorlog waarschijn lijk de zwaarste verliezen zullen lij den, zijn het slechtst voorbereid op de bescherming van de burgerbe volking. In landen als Groot-Bri- tannië, Frankrijk, Italië en West- Duitsland is op papier alles wel iswaar prachtig in orde, maar goe de schuilkelders voor de bevolking zijn er niet. In neutrale landen als Zweden en Zwitserland is men op dit gebied veel verder. Weliswaar heben zowel president Kennedy als de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken Rusk de Navo-bcndgenoten opge roepen tot verhoging van hun mili taire paraatheid, maar voor ons land zal naar verluidt deze grotere paraatheid de klein-verlofgangers nog ongemoeid laten. Voor matrosenopleiding (Vervolg van pag. 1) De Oostdultse „Volkskammer" zal vrijdag In Oost-Berlljn „kwesties in ver band met een vredesverdrag" bespreken, waarin velen tn Oost-Duitsland kennelijk weinig vertrouwen hebben. Het aantal vluchtelingen was namelijk de afgelopen dagen bijzonder groot. Enkele duizenden trokken naar het Westen. Een ander symptoom voor de ongunstige toestanden in Oost-Duitsland is de sluiting van ruim de helft der vakantiekampen voor kinde ren in het gebied van Potsdam, door een tekort aan levensmiddelen en personeel. Dat tekort zou nog wel eens groter kunnen worden. De Amerikaanse minis ter van handel. Luther H. Hodges, heeft namelijk gisteren verklaard het mogelijk te achten, dat de handel met communis tische landen binnenkort wordt beperkt. De Westberlijnse burgemeester, Willy Brandt, heeft er gisteren bij de westelijke Grote Drie op aangedron gen, dat zij een volksstemming in beide delen van Berlijn eisen, zodat de bevolking zelf kan zeggen, wat z(j wil. Het wordt echter als zeker be schouwd, dat de Sowjetunie een ple bisciet in de communistische secor van de stad zal weigeren, uit vrees voor een nederlaag voor het regime van Walter Ulbricht. Bijna zijn nu ook de laatste van de zeven gigantische caissons, die voor de afsluiting van het Veersegat tussen Walcheren en Noord-Beveland zijn gebruikt, ingepakt in het zand. Op 23 april j.l, gingen de laatste schuiven in de caissons dicht en was de blokke ring van het Veersegat een feit. Nu, ruim drie maanden later, is het beeld wel totaal veranderd. Het wankele fondament in de stroom is uitgebouwd tot een stevige dam, die de storm kan doorstaan en waarin de vroegere doorlaatcaissons als kleine blokkendozen zijn verdwenenSlechts de laatste twee, aan de Walcherse kant, zijn nog gedeeltelijk zichtbaar op deze luchtfoto van Bart Hof meester, Maar lang zal het niet meer duren, of ook deze zijn aan het oog- onttrokken. De stalen bovenbouw op de caissons is al lang verwijderd en tussen Walcheren en Noord-Beveland is via de dam een druk dagelijks verkeer van vrachtauto's, die bij de dijk- bouw zijn ingeschakeld. Fantastische hoeveelheden zand zijn voor en achter de caissons gespoten. In totaal 3,5 miljoen kubieke meter zand moest worden verwerkt. Dat is uu voor het grootste gedeelte gebeurd. Inmiddels is ook de teen van de dijk aangebracht. Die is samengesteld uit steen en asfalt. Binnenkort krijgt de dam zijn volledige asfaltbedek- king. Vóór de najaarsstormen in november hopen aannemer en Deltadienst het dijklichaam als zodanig gereed te hebben. De aan sluitende wegen aan beide zijden van de dijk zullen dan hoogstwaar schijnlijk nog niet klaar zijn, Daaraan wordt echter ook hard ge werkt. De autoweg zal achter de dam, aan de binnenkant, wor den aangelegd. Op de dam zelf zal een fietspad komen. In Zeeland is de dam door het Veersegat momenteel wel het meest gefotografeerde object. En er zijn weinig trekpleisters als deze dam.' Uit alle delen van het land en ook uit het buitenland zijn al vele duizenden mensen komen kijken naar dit staaltje van dijkbouwkunst. De vakantiegangers, die in Vrouwenpolder en Kam perland verblijven, verzuimen niet geregeld een bezoek aan de dam te brengen. In het afgesloten gedeelte wordt de watersport al druk beoefend (het peil is daar constant). Het strandgedeelte dat op de foto midden onder zichtbaar is, bestaat uit opgespoten zand. De kans is bovendien groot, dat binnen weinige jaren zich aan de buitenzijde van de dam een strand zal hebben gevormd, zodat tenslotte één doorlopend strand van Walcheren naar Noord-Beveland zal ont staan. De officier van justitie bij de recht- j bank te Rotterdam heeft een jaar gevangenisstraf met aftrek, alsmede terbeschikking stelling van de rege ring geëist in de zaak van de 18-ja- rige betonwerker A. V. te Krimpen a. d. IJssel. Deze jongeman heeft te recht gestaan verdacht van brand stichting en bedreiging van zijn moe der. V. bekende op 8 april de bromfiets, die hij van 2ijn moeder had gekregen, in brand te hebben gestoken, wetend dat daarbij gevaar zou ontstaan voor belendende opstallen, waar zich o.m. hooi en brandbaar leer zou hebben be vonden. Ook gaf V. toe benzine in het zoge naamde boenhok te hebben gesprenkeld en zijn moeder te hebben gedreigd die in brand te steken wanneer zij hem niet het geld zou geven dat hij van haar eiste. Bij die gelegenheid zou hij met een stuk hout gewapend voor zijn moeder zijn gaan staan en haar hebben toege voegd: als je mij dat geld niet geeft sla ik je je hersens in. Verdachte gaf toe zijn loon gewoon lijk in drank te hebben omgezet. Volgens het voorlichtingsrapport zou de verhouding tot de moeder zijn ver slechterd na de dood van de vader. De kunstvertichting van Museum Boy mans-van Beuningen. daterend uit 1935 en voor velen een doorn in het oog, zal gemoderniseerd worden. Reeds lang was iedereen, die de kunstwerken bij kunst licht bezichtigde er van overtuigd, dat betere lampen geen overbodige luxe zou den zijn. Hoewel in 1959. ten behoeve van de tentoonstelling een tiental zalen van be ter licht zijn voorzien, heeft ook dit toe-(jeugd Verdachte zou door zijn. moeder in hoge mate zijn verwend. De conclu sie van het psychiatrisch rapport luid de: verminderd toerekeningsvatbaar. Het rapport adviseerde terbeschikking stelling van de regering. De officier van juistitie noemde het een vrij hopeloos geval. Hij schetste V. als agressief en impulsief. Hij is een man voor wie alles genoeg is om tot een uitbarsting te komen, zo zeide hij. De feiten zijn gepleegd in de proeftijd van een vorige veroordeling. De raads man mr. H. E. Gotink legde de r\adruk op de mogelijkheid van een heropvoe ding van zijn cliënt. De rechtbank zal op 10 augustus uitspraak doen. B en W. van Rotterdam stellen de gemeenteraad voor, een bedrag van 159.000,- te voteren voor de aanleg van drie halfverharde sportvelden, een in Schiebroek, de beide andere aan de Kraiingseweg en aan het Langepad. Het terrein in Schiebroek is een on derdeel van het recreatiegebied dat daar zal worden aangelegd. De terrei nen aan de Kraiingseweg en het Lan gepad zijn bestaande sportvelden. Het is de bedoeling dat daarop een halfver harde bovenlaag wordt aangebracht. Het gemeentebestuur gaat er van uit, dat dergelijke halfverharde velden het grote voordeel hebben, dat zij veel in tensiever kunnen worden gebruikt dan terreinen met een grasmat. De Rotter damse raad voor lichamelijke opvoe ding heeft zich in deze laten voorlichten door de technische raad van de Neder landse Sport Federatie. Wij tekenen hierbij aan, dat Rotter dam reeds jaren vóór de oorlog be rucht was bij de ouders van opgroeien de kinderen door zijn koolasvelden. Heel wat Rotterdammers zijn in hun op hoogst gevoelige wijze door DE 27-jarige A. van T„ die van de Van een onzer verslaggevers firma W. van Maaren en Zonen te Rotterdam een nieuwe bestel wagen en 2.300 heeft gestolen, is maandagavond in Den Haag gear resteerd. Hij liep tegen de lamp, doordat hij te veel aandacht had besteed aan een Haagse jongedame. Deze jonge dame, oud 19 jaar, had het voormalige personeelslid van het Rotterdamse woninginrichtingbedrijf ontmoet op een terrasje in Amster dam. Zij zat daar met haar vader. Van T. drong zich aan dit gezel schap op en maakte meteen al in druk op de dochter. En al spoedig volgde van de kant van Van T., die zich „Toon van Maaren, zoon van een bekende Rotterdamse meubelfa brikant" noemde, een uitnodiging aan het adres van het meisje. Papa, ook niet van gisteren, liet zijn dochter zo maar niet gaan en belde, toen hij weer in Den Haag was de firma Van Maaren in Rotter dam op. „Heeft, u een zoon, die Toon heet?", vroeg papa door de telefoon. De argwanende firmant in Rotter dam vroeg op zijn beurt: „Hoe ziet die jongeman er uit". Er volgde een persoonsbeschrijving, die aardig klopte, met het signale ment van het gewezen personeelslid en de autodief. Papa kreeg verder het advies uit Rotterdam om zijn dochter maar met Toon uit te laten gaan. „Ja, maar", zei papa, „ik eis van u, dat u van uw zoon eist, dat hij mijn dochter niet achtervolgt". „Och. er zit geen kwaad bij", was het antwoord weer. „Laat Het aantal studenten, dat zich voor het nieuwe collegejaar 1961-1962 aan ée Nederlandsen Economische Hoogeschool te Rotterdam heeft laten inschrijven is weer groter dan vorige jaren. Het aan tal aankomenden schat men dit jaar op ongeveer vijfhonderd. Met het toenemen van het aantal, wordt het vinden van karpers voor de eerstejaars studenten weer moeilijker. Honderdvijftig zijn. reeds van een ka mer voorzien. Driehonderdvijftig zoeken nog steeds naar onderdak. De Inlichtingen- en Huisvestingscom missie aan de Nederlandsche Economi sche Hoogeschool. die de bemiddeling op zich heeft genomen tussen woning zoekende studenten en kamerverhuur ders doet een beroep op de Rotterdam se bevolking om indien mogelijk stu denten aan kamers te helpen. Zij die een kamer willen verhuren kunnen zich opgeven bij de Inlichtingen- en Huisves tingscommissie, Eendrachtsweg 35, Rot terdam. De 139 chauffeurs en 24 conducteurs trices) van de „Twentse Elektrische Tramwegmaatschappij", die gisteren in een 24-uurs staking zijn gegaan, hebben vanmorgen het werk hervat. Er hebben zich gisteren geen ernstige moeilijkheden voorgedaan. Het passdgiers-aanbod bij de verschillende stations van de Nederlandse Spoorwegen in oostelijk-Twente was enigszins groter dan normaal. Die fabrieken, die voor het vervoer van werknemers op de T.E.T.-autobussen wa ren aangewezen, hebben het uitvallen van deze pendeldiensten zoveel mogelijk zelf opgevangen. De directie heeft zich onthouden van enig commentaar op de staking, die ont stond nadat op de looneisen van het T.E.T. personeel door de directie niet was ge reageerd. Het rijdend personeel van de T.E.T. overweegt om in de komende week opnieuw een 24-uurs staking te organise ren. Het was gisteren de hele dag een komen en gaan van bezoekers in de woning van het 70-jarig echt paar Ceerit VisserGeertje de Boon in de Kerkbuurt te Slie- drecht. Tal van cadeaus werden aangeboden. De buurt had spontaan de vlaggen uitgestoken. Gister avond bracht de harmonievereni ging „Crescendo" een serenade. Op verzoek van de bruid speelden de muzikanten het lievelingslied van de bruid, Psalm 84. De drie mannen die gisteren waren afgedreven daar hun vlet in de om geving van Den Helder van het anker was los geslagen, zijn vannacht om half een in Breezand weer veilig aan wal gekomen. De mannen, de gebroeders Mosk uit Den Helder, waren gistermorgen met hun vlet uitgevaren om te gaan vissen. De storm die in de namiddag opstak sloeg de vlet van haar anker met als gevolg dat het bootje afdreef in de richting van Den Oever. De gehele avond hebben de reddingboten Prins Hendrik en Christi- aan Huygens tevergeefs naar de vlet gezocht. De mannen wisten later zelf weer aan wal te komen. haar nou maar met m'n zoon uit gaan. Maar ik geef u wèl drin gend de raad, dat u wéét waar zij heengaan". Papa liet zich overtuigen en wist het zo te regelen, dat het span die avond een bezoek bracht aan familie. Daar bij die familie is de pseudo Toon 's avonds gearresteerd. Want de politie had, voor het bezoek werd af gelegd, papa een foto laten zien van Van T. „Ja, dat is Toon", had pa nog ge zegd. Bij zijn arrestatie bleek, dat Van T. de gestolen 2.300 had uitgege ven. De gestolen bestelwagen had hij naar Utrecht gereden en daar op een parkeerplaats voor de Jaarbeurs gebouwen gezet. Daar is de wagen geruime tijd on gemerkt blijven staan. Van T. heeft het er verder goed van genomen. Alleen, toen hij ken nismaakte met de jonge dame in Amsterdam had hij weir.ig meer op® zak. j Verder is aan het licht gekomen, j dat hij een taxichauffeur in Rotter dam 150 afhandig had gemaakt. Dat deed hij zo. Hij liet zich als zoon van de meubelhandelaar De Klerk naar huis rijden en diste een aandoenlijk verhaal op, dat hij zo bang was voor zijn vader en dat hij 150 nodig had. De taxichauffeur was daar inge vlogen. In de Sowjetunie is er blijkbaar nog geen ogenblik aan gedacht schuil kelders te bouwen. De regering acht dit ofwel een hopeloze taak of gelooft niet in de mogelijkheid van een kern oorlog. De grote centrale voor de bescher ming van de burgerbevolking is de internationale organisatie voor de be scherming van de burgerbevolking (ICDO) te Genève, die in de meeste landen met uitzondering van de Sow jetunie en comunistisch China bulle tins hierover heeft verspreid. De secretaris-generaal van <3e ICDO, de zwitser dr. Milam Bodi, heeft ver klaard, dat zowel het pact van Warschau als de NAVO de bescherming van de burgerbevolking als een militaire aange legenheid beschouwen, waarvoor strenge veiligheidsvoorschriften gelden, zodat zij niet als lid tot d'e organisatie zijn toegetreden. Niettemin nemen deskun digen van beide partijen wel deei aan de ICDO-conferenties, zoals een technisch symposion over de bescherming tegen het stralingsgevaar, dat later in het jaar gehouden zal worden. In sommige landen achter het „ijze ren gordijn" -wordt het stellen van vragen over de plannen voor de bescherming van de burgerbevolking als spionage beschouwd, In die landen wordt echter over het algemeen weinig aandacht be steed aan het bouwen van bomvrije schuilplaatsen. In Moskou en de andere grote steden dér Sowjetunie zijn nergens tekenen, die op de aanwezigheid van schuilplaatsen wijzen. In het oude Kremlin bevinden zich diepe kelders, die in rotsen uitge houwen zijn. Bezoekers, die deze grotten bezichtigd hebben, zagen geen enkele luchtverversingsinstallatie. Ook Zuidsla- vië getroost zich op dit gebied geen enkele inspanning. Een stad als Parijs kan in vier se conden gewaarschuwd worden voor een dreigende luchtaanval. Er zjjn schuilplaatsen in het stadsgebied voor 50 procent van de bevolking, boven dien zijn 50 tot 100 reddingsploegen aanwezig. De schuilplaatsen zijn over het algemeen onde modellen uit de Tweede Wereldoorlog. In Italië -wordt de bescherming van de bevolking geheel aan bet brandweer apparaat overgelaten. In Groot-Britannië is dit jaar op de begroting 17 miljoen pond sterling uit getrokken voor de bestudering en de voorbereiding van de bescherming der burgerbevolking. Er zijn geen plannen voor de bouw van schuilplaatsen. Die nog uit de Tweede wereldoorlog over- slachtoffers van dc luchtaanvallen weinig geholpen". In West-Duitsland is het programma voor de beschc-ming van de burger bevolking onvoldoende, hoewel er telken- jare grote bedragen aan besteed worden. In 1961 is er op de begroting rond 650 miljoen gulden voor uitgetrokken, maar dit geld zal grotendeels besteed worden voor de vorming van voorraden levens- en geneesmiddelen, het afleggen van waarschuwingssystemen, het onderricht in de eigen hulp en het ontwerpen van plannen voor de ontruiming van de grote steden. Er zuiien geen schuilplaat sen gebouwd worden, want het ministe rie van binnenlandse zaken zegt, dat de burgerij onherroepelijk aan de genade van kernbommen uit vliegtuigen of raketten overgeleverd zal zijr,. Advertentie gebleven zijn worden in stand gehouden. Er is een korps bescherming burgerbe volking, dat 320.000 man sterk is. In Zwitserland en ook in Zweden is de bescherming van de bevolking voor treffelijk voorbereid. In Bazel zijn bijv. acht volledig uitgeruste bomvrije eerste hulpposten, die voor 100 pet. tegen radioactieve neerslag bescherming bie den en alle over een voorraad bloed- plasma beschikken. j 20 STUKS F1,- Krachtens een federale wet uit 1953 moet elk nieuw gebouw in Zwitserland voorzien zijn van een schuilplaats van gewapend beton in de kelderverdieping. Deze schuil plaatsen moeten stalen deuren en nooduitgangen hebben en ruimte bieden aan allen, die in het gebouw verblijven. In West-Berijjn is de belangstelling voor de bescherming van de burger bevolking miniem. Er wordt niets gedaan op het gebied van schuilplaatsen. Dat is niet zo verwonderlijk, want een huis vrouw heeft van die schijnbare noncha lance gezegd: „In de Tweede Wereld oorlog hadden wij ruim voldoende schuil, plaatsen, maar zij hebben voor de 400.000 (Van onze parlementsredactie) TTET is niet waarschijnlijk, dat de regering onder de huidige om standigheden reeds zal overgaan tot het terugroepen van de klein- verlofgangers naar hun onderdelen. gepaste systeem van verlichten zijn na-i hun opvoeders tot de orde geroepen delen, zoals het ontstaan van scherpe omdat zij het hebben gewaagd, te gaan slagschaduwen van de lijsten op cle I voetballen op een van deze daartoe van schilderijen, het oplopen van de tem-1 gemeentewege beschikbaar gestelde ter- peratuur en het te gele licht die dereinen. De zwarte koolas zat tot in de kleur valt de schilderijen sterk beïn-(haren, kleding en schoeisel waren be vloeit. Om in deze toestand verandering te brengen zijn door het lichttechnische la boratorium van Philips in overleg met het Gemeente-Energiebedrijf proeven ge nomen, die resulteerden in het advies een verlichting met TL-lampon, kleui 32, aan te brengen. Om de nieuwe verlich ting te kunnen aanbrengen stellen B. W van Rotterdam aan de gemeente raad voor 225.000 voor dit doel be schikbaar le stellen. slist niet bestand tegen deze wijze van sportbeoefening. Het is dan ook te begrijpen, dat wi'j ons wat sceptisch gevoelen tegenover het initiatief van de raad voor liehame-j lijke opvoeding betreffende halfverhar de speelvelden, al zijn deze niet wel licht dezelfde als de vroegere koolas velden. Voor voetbalcompetitie zijn deze vel den ongeschikt, zij zijn bedoeld voor hockey, korfbal en voor training. Zoais men weet geldt voor de meeste militairen bij de landmacht een officiële diensttijd van 22 maanden. Zij worden echter na achttien maanden dienen reeds met klein verlof gezonden. Zij ontvangen bij dit afzwaaien instructies, waar zij zich moeten melden, wanneer het nodig zou blijken hun klein verlof in te trek ken. De meeste klein-verlofgangers zijn in staat zich binnen een dag op dit ver zamelpunt te melden. De verzamelpunten zijn vastgesteld in samenhang met de oorlogstaak van het legerkorps. Zoals men weet sullen onze parate troepen bij ernstige oorlogsdrei ging of het uitbreken van een militair conflict worden ingezet in het noord westen van Duitsland. Pas in uiterste noodzaak zullen echter de stellingen in Duitsland worden ingenomen. Zo lang mogelijk worden de troepen vastgehou den in concentratiegebieden in de on middellijke nabijheid van de Duitse grens. De verzamelpunten, waar de klein- verlofgangers zich dienen te melden, zijn in het algemeen gekozen op niet al te grote afstand van deze concentratiege bieden. Hieruit kan men afleiden, dat de klein-verlofgangers bij voorkeur pas I worden teruggeroepen als het voor de parate onderdelen noodzakelijk is zich naar de concentratiegebieden te ver plaatsen. (Van een onzer redacteuren) Het bestuur van de Stichting Ko ninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart heeft besloten de Rotter damse dagnijverheidsschool Oranje Nassau aan de Joubertstraat te ver vangen door een nieuw scholencom plex, dat zal verrijzen op een terrein aan de Stadionweg, tegenover het Stadion en ter hoogte van het tank station. Dit complex zal omvatten de eigen lijke schooi, die drie verdiepingen gaat tellen, met los daarvan een In- ternaatsgebottw, twee woningen en een groot sportterrein. Naar het be stuur hoopt zal volgend jaar met de houw kunnen worden begonnen. Het ontwerp is van het Rotterdamse ar chitectenbureau Kammer, De stichting, die destijds vier dagnij verheidsscholen heeft opgericht (Amster dam, Harlingen, Delfzijl en Rotterdam), heeft tot de nieuwbouw besloten omdat het aantal aanvragen voor plaatsing nog steeds toeneemt en als gevolg hiervan de bestaande scholencapaciteit te klein wordt. Op het ogenblik ontvangen te Rotterdam 145 jongens een praktische en theoretische vooropleiding voor cic kust-. Rijn- en binnenvaart. De nieuwe school zal 240 leerlingen kunnen herber gen. Burgemeester en wethouders van Rot terdam hebben bij de gemeenteraad het ontwerp voor een nieuwe logementen verordening ingediend. De oude verordening, die in 1927 werd vastgesteld en in 1930 aangevuld, dient drastisch te worden herzien. Haar eisen zijn op de tegenwoordige omstandighe den niet meer van toepassing. Rust- en verpleeghuizen vallen niet onder de verordening. Om te voorkomen, dat een inrichting in de zin van de loge- meDtenverordening, die in feite een rust- of verpleeghuis blijkt te zijn, aan de be palingen van de verordening op dc rust en verpleeghuizen 1957 zou ontsnappen, omdat de exploitant zich als houder van een logement heeft laten inschrijven, is de mogelijkheid geschapen de inschrij ving ongedaan te maken. De boete, die een exploitant kan wor den opgelegd, wanneer hij de voorwaar den verwaarloost, wordt verhoogd van 25.— tot 300. Een andere aanwijzing, waaruit blijkt, lat pas op het allerlaatste moment tot iet terugroepen van de klein-verlorgan- ,'ers zal worden overgegaan, is gelegen n de omstandigheid, dat de legerleiding h,et nM n«diS heeft geoordeeld de lleh- tlnp 1960—1, die In het midden van de vertsre week met klein verlof Is gegaan, bil wijze van voorzorgsmaatregel en on- der de wapenen te honden. Het klein verlof voor deze lichtlnggroepen ia Inge- In de actie ..Opgeruimd staat net jes' willen B. en W. het goede voor beeld geven. Zij stellen namelijk aan de gemeenteraad voor om in de trams en autobussen van de R.E.T. papier bakjes aan te brengen. Zoals men weet, zijn deze bakjes in de wagens van lijn i reeas aangebracht. De bakjes zullen in het totaal 33.625 kosten. gaan een week nadat de bevelhebber van de Navo-Iandstrijdkrachten in Europa, generaal Spelde), met de Nederlandse militaire autoriteiten had gesproken over ac mogelijkheden tot opvoering van de paraatheid.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2