Duizenden zagen vuurwerk dreunend uiteenspatten Trotse vader 134.700 m m Show „Trommelaeren" was goed, maar mist fantasie Duo misleidt meisjes en valt liftsters lastig r Bijna 150 hengelaars genoten Groots slotfestijn vakantiefeesten «- 05HOOA Geniet van uw T.V. met 'n TeoVf TeeVee H ENRrWI NT E RMA NS 66 deelnemers vingen samen 114 stuks SOLEX-^o Paal voor villas (8) ging zelf al de grond in.. Combinatie gaf toeschouwers veel te raden Tennisstrijd geen spectaculaire gebeurtenis WINTERMANS Auto slingerde over R.K.-laan Inbraak in cantine buit zeer gering Zeer grote belangstelling Valpartijen en gevecht op de kermis Tegen autoportier vrouw gewond Vele ongevallen in weekeinde Visivedstrijd was sfeervol vakantiegebeuren de rotterdammer Rivaliteit Vertrek 20 stuks I f 2,50 I UNIQUE-SCHIEDAM PAGINA 3 MAANDAG 14 AUGUSTUS 1961 GOED UIT.,.. MET H.ENGLEBERT N.V. voor alles wat uw radio en tv betreft Trna moaern r-m-, Vandaas en dagelijks Verhoog uw kijkgenot met het rookgenot van TeeVee. Een „nieuwe" Wintermans-ster voor jong en oud. Uitgezochte tabakken van de nieuwe oogst in aroma-behoudende blikken doos. QOfSTiL 0A5j DODE STAD. MAANDELIJKS? ORDE VAN DE DAG DOORRIJDEN Advertentie a rtlfo rt meubelerp Ook dames Uitslagen (Advertentie) Nu wegrijden zonder frappen! SoleX rijden, voor U nu nog veiliger, nu nog gemakkelijker, dank zij de nieuwe voi-otomatische koppeling! zuinig comfortabel betrouwbaar unieke service SoieX-oto met vol-otomatische koppeling: f 395. eens een proefrit bij H afdeling MÓTOREN Advertentie Heeft gezin. Vrtiagt veiligheid op de weg. Vrouw let op kleur en lijn. Vindt in SKODA: een degelijke wagen, comfort voor vijf personen, prettige kruissnelheid op 100, top op 125 km per uur. Gunstig verbruik: I op 13 in de praktijk. Eigen stijl: sportieve bouw:, keus uit tien kleuren. Tip voor hem (en haar) die SKODA willen zien: morgen bij Uw dealer een wagen voor proefrit gereed. compleet met verwar- mins, rolhoex, slaapban ken, enz. f 5495.— uitstekende onderdelen- voorziening meer dan SO dealers in Nederland Thcresiastraat X4J,DcnHstg Tel 070-753903 DEALERS: GOOSEN, Rotterdam N. Binnenw. 311, tel. 33546 Gar. BUGRA, Rotterdam Blankenb.str. 145, tel. 74319 NIEUWENHUIJZE, Rhoon Dorpsdïjk 204, fel. 2729 Gar. KUIL, Vlaardingen Soendalcran 30, tel. 4279 LIMBORGH, Krimpen a/d L Poster Lekdijk 24, tel. 2933 (Van een onzer verslaggevers) Gewapend met helm is de 14-jarige Dick Baron, zoon van de aannemer D. Baron, vanmorgen om vijf over tien de zandvlakte van het vroegere terrein van de ijsbaan aan de Spieringshoek te Schiedam opgestapt. Dick Baron heeft de eerste paal geslagen voor de bouw van acht villa's. Veel te slaan viel er niet, want de betonnen paal van 18 meter zakte grotendeels uit eigener beweging in de slappe grond bij de spoorlijn. Voorlopig zullen vier villa's, elk ter waarde van 96.000 worden-gebouwd. De woningen worden volgend jaar op geleverd. Deze villa's worden riante woonverblijven, met onderin een loop kelder van 4.5 "bij 7 meter, verder een bergkelder met kasten, aan de voor zijde van de villa's wordt een tuin aan gelegd, die aansluit bij de vijver. De ingang van de woningen is aan de achterzijde. De auto kan geparkeerd worden onder een afdak. De woning bevat een woonkamer 5 bij 7 meter groot, waarin zich een open haard bevindt. De woonkamer sluit aan op het terras. Dan is er een keuken groot 2 bij 4 meter, verder vier slaapkamers met elk een wasge legenheid en tenslotte een badkamer. Als café de Sport zal zijn afgebroken zullen ook de andere vier villa's wor den gebouwd. Advertentie Liberty: De Verzamelaar Ruilbeurs 20 uur. Dagblad „De Rotterdammer": Schie- damse redactie tel. 64154 b.g.g. tel. lloaSrf toestel 51 (b.g.g. 80037) alleen voor redac tie-aangelegenheden. Agentschap: H. J. Troost, Aleidastraat 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.g.g. telel. 115588). j. Apotheken: Rembrandt, Rembrandt- laan 5 Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69123. Politie-alarm 64666. GG en GD-waarschuwing 69290. (Van een onzer verslaggevers) jDEGUNSTIGD door het goede weer is de laatste dag van de vakan tieweken in Schiedam een grandioos slotfestijn geworden. Naar Schiedam zijn velen uit de omtrek gekomen om deel te nemen aan dat festijn dat overigens beperkt bleef tot enkele evenementen. In de binnenstad ston den series voertuigen, rij aan rij, maar de politie heeft met vaardige hand voor goede geïmproviseerde parkeerplaatsen gezorgd. De grote be langstelling concentreerde zich zater dagavond rond de speelweide aan de Vlaardingerdijk, waar vele duizenden hebben gekeken naar het vuurwerk. Op de dijk zat een dichte menigte toeschouwers. Uit de vensters en van af de daken van de woningen aan Vlaardingerdijk en Schaepmansingel hadden velen een fraaie kijk op het vuurwerk. Op de speelweide hebben honderden genodigden de gebeurtenis van dichtbij kunnen zien. Prompt om negen uur schoten de eerste vuurpij len naar omhoog. Om half tien was het gedaan met het feest van kleur en geluid, dat ditmaal weer zeer in het teken van de reclame stond. Nadat eerst de tekst van het ene ta baksmerk was verschenen kwam later tot tweemaal toe de aankondiging voor een zachte sigaret. Dat kon men zelfs lezen toen de woorden SG naast het stadswapen een „tot volgend jaar" wensten. Misschien piekeren nu nog ve len over deze combinatie van sigaret tenmerk. het volgend jaar en het voor het publiek zo bekende SG. Afgezien van dit schoonheidsfoutje was het vuurwerk weer van grote kwali teit. De „oooooocchhchch's" en aahhhh's" hebben weer geklonken voor het omvangrijke kleurenscala dat de vuurpijlen in het hemelruim hebben geworpen. Oorverdovend dreun de het geluid tegen de huizen rij van de Schaepmansingel op als het vuurwerk tot een apotheose uit een spatte. Er waren ditmaal weer de vanouds be kende draaiende molentjes, die hun gekleurde vuur in het rond slinger den, er waren de snelle telegrafen die weer ander vuurwerk aanstaken en dan was er tot tweemaal toe een prachtige waterval van helderwit vuurwerk. Veel hilariteit verwekte de afbeelding van een olifant die levensecht met slurf en staart kon manipuleren. Au thentieke raketten werden dc iuch' ingeslingcrd, een slurf van vuur ach ter zich latend om op bepaalde hoog te nogmaals te exploderen en een nieuwe slurf van vuur achter zich weg stotend weer hoger het luchtruim in te gaan. De z.g. „gillende keukenmeiden" ont braken ook niet, er waren d.e fontei nen en de toortsen zodat Schiedam weer heeft kunnen genieten van een goed slotvuurwerk. Om half tien vertrok men voldaan, zij het dat het op de tonen van de muziek voetje voor voetje ging omdat zovelen niet zo snel van het terrein kunnen verdwijnen. Na een kwartiertje zag men elkaar weer terug in de bin nenstad waar o.a. de CJV bij Schiedam bij Gaslicht veel belangstelling kreeg. „We hebben helaas moeten constate ren dat het hier nog een kwestie is ge weest van het „de kat uit de boom kij ken". zei de voorzitter van de Kring Schiedam van de Ned. Tennis Bond, de heer J. Wijlacker, zaterdagmiddag om twaalf uur bij de afloop van de jeugd- tenniswedstrijden voor de Kring Schie dam, die in het kader van de vakantie feesten van de Schiedamse Gemeen schap op de tennisbanen van de heer Van Vliet aan de Stadhouderslaan zijn gehouden. De heer Wijlacker hoopte dat de belangstelling volgend jaar groter zou zijn. Hij bracht dank aan de orga nisatoren. geen spectaculaire gebeurtenissen in de vakantiefeesten geweest. Hier was geen sprake van massale sportbeoefening. Rustigjes hebben enkelen zich naar de prijzen gespeeld tijdens genoeglijke en sfeervolle wedstrijden. Het spel van Ire ne Mens bleek daarbij van kwaliteit. Aan het slot heeft de heer N. Spithoven de prijzen uitgereikt waarna de heer M. Kooymans namens het Comité Va kantiebesteding dank gezegd werd voor de organisatie. Prijswinnaars zijn: de elfjarige Ruud van Leeuwen, die ais jongste deelnemer goede prestaties verrichtte; Gemengd dubbel; 1. A. P. Bot-mej. I. Raven- stein; Dames dubbel: X. L Mens-B. Bey er; Heren dubbel: 1. J. AMartens-A. ,P Bot; Verliezersronde: K. Soeteman-mej. R, van Bochove; Enkelspelen: Dames: 1. I. Mens, 2. W. Heyblom; Heren: 1, E. W. Goos en 2. A. P, Bot. Advertentie EESSfL-HOLLAND (Van een onzer verslaggevers) Hevig geschrokken zijn de heer mevrouw S. zondagavond om tien over acht op het voetpad van de Burg. Knappertlaan gevallen. Het bejaarde echtpaar kwam met schaafwonden aan de rechterknie en de schrik vrij. Terecht zijn deze Schiedammers ge schrokken, want de 31-jarige koopman J. H. V. uit Rotterdam was in zij® auto op het gladde wegdek van de Burg. Knappertlaan de macht over het stuur kwijtgeraakt. Hij slingerde over het wegdek, over het fietspad, daarna over het trottoir, om tenslotte met de achterzijde van de auto tegen een schutting in de Wa rande tot stilstand te komen. Ingebroken is in de cantine van de voetbalvereniging S.V.V. in het sport park Harga. Met een baksteen zijn twee glasruiten vernield. Het buffet is door zocht, tevens zijn deuren geforceerd. Er is wei schade, maar er wordt niets ver mist. (Van een onzer verslaggevers) ]VTAAR het hoofdveld van SVV kwa- lmen zaterdagmiddag 2350 belang stellenden voor de show van De Trom melaeren van Roessendaele. Het is ons niet meegevallen. Wel hebben de 59 in het rood en zwart geklede mu sici een goede show geboden, er kwam zo een miniatuur-taptoe op het grasveld, maar er was te weinig va riatie, te weinig tempo ook en zelfs te weinig fantasie hij dit strakke pa raderen. Wel pasten de musici bij de afwerking van de onderdelen van het program ma de mogelijkheden van dit show- werk toe, maar ten volle geslaagd kan men het optreden niet noemen. Met pleizier hebben de belangstellenden gezien hoe de "musici snel trippelden op het tempo van een Engelse mars en ook het „militaire" van een Duitse mars kreeg karakter. Indruk maakte het marcheren van de groepen trom melaars, trompetters en hoornblazers in figuren over het veld. Met viertal len, getweeën of in een lange een- i;„DPn «roepen kruise lings, in cirkels, in V-vorm of op an dere wijze homogeen in vele richtin gen. Na de pauze droegen de demonstranten een ander costuum, zij het in vrijwel dezelfde kleuren. Toen traden ook en kele vendelzwaaiers op die voor de tri bune deze oude folkloristische ontspan ning hebben getoond. Vooraf heeft een functionaris van dit Brabantse gezel schap een kleine toelichting gegeven. Hii deelde tevens tot teleurstelling van ieder mee dat het Thebaans kwartet uit Antwerpen verstek had laten gaan. Tijdens de pauze werd een der Roo sendalers onwel zodat de afwerking van het programma daarna nog min der vlot verliep. De 47-jarige mevrouw A. de P.-B. uit Vlaardingen stapte zaterdagavond ver keerd uit het reuzenrad op de Schie damse kermis. Zij kreeg een schommel tegen het hoofd. Met hoofdpijn is zij naar het Algemeen Ziekenhuis in Vlaar dingen vervoerd. Toen de 17-jarige Jacoba van Geene uit Schiedam zaterdagavond op het draaiende rad in de iachstudio op de kermis viel is iemand op haar hoofd gaan staan. Het gevolg was dat zij met een hersenschudding naar het zieken huis moest worden vervoerd. Twee jongens van tien jaar waren zaterdagavond om kwart voor zeven bij de kermis aan het vechten. Eerst gooi den ze met stenen, later werd het een handgemeen. Peter L. heeft daarbij Jan V. zo geraakt, dat hij in de post van de E.H.B.O. klaagde over inwendige pijnen in de nek. Hij is naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd. Een zevenjarige jongen is uit de draai molen op de kermis gevallen. Hij is met een diepe wond aan de knie naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd. I Twee jongens hebben zondag in de Lange Nieuwstraat te Schiedam een ruit ingesmeten. Ze waren dichtbij het politiebureau, zodat de baldadige kna pen heel vlot onderdak kon worden verschaft. £)E VAKANTIEFEESTEN van de Schiedamse Gemeenschap zijn ten einde. De pessimisten hebben ongelijk, die feesten zijn namelijk wel geslaagd. Voor de kindervakantiekampan in Hoek van Holland, voor de operette, voor de Senegalezen, voor de wieler ronde, voor het hengelen, voor de show van de Brabantse trommelaars, voor het vuurwerk was omvangrijke belang stelling. De pessimisten misschien in zoverre gelijk dat er ditmaal minder is gedaan dan vorige jaren. Dat kan fnuikend worden voor de belangstel ling. Vooral voor de nieuwsgierigen die naar Schiedam waren gekomen om te kijken „naar de Uchies" zal het een teleurstelling zijn geweest te moe ten bemerken dat Schiedam in wezen een dode stad is. Winkelier C. Mole naar op de Broersvest maakte mat de illuminatie aan zijn gevel een goede uitzondering, waarbij wij tevens de altijd actieve CJV 't verdie'ide hulde betoon willen geven. De autoriteiten hadden wat schijnwerpers op de.Koop- mar.sbeurs gericht. yOOR de Schiedamse Gemeenschap wordt het nu tijd de resultaten van dit feest te gaan bezien. We zijn namelijk van mening dat het feest weer meer aanzien dient te krijgen. Er dient meer en misschien wat anders te worden gedaan. De sportwereld kan hierbij met het organiseren van allerlei toernooien, zeker een goede bijdrage leveren. Contact zal moeten worden gezocht met de weinige Schiedammers die nog pleizier beleven aan het orga niseren en die nog over ideeën op dit gebied beschikken. Het verdient ook aanbeveling te overwegen om de acti viteiten van de SG niet alleen tot het vakantiefestijn te beperken, een maan delijkse gebeurtenis bijvoorbeeld kan de band met de SG en mogelijk de gemeenschapszin in Schiedam verster ken. Misschien dat de enquete, die de SG nu houdt, meer licht op deze vra gen werpt. In het programmaboekje bevindt zich namelijk een formulier waarop men zijn mening kan vermel den over het voorbije vakantiefeest. QVERIGENS is Schiedam w-eer tot de orde van de dag overgegaan. De straat toonde niets van het vakan tiefeest vanmorgen. Wel regende het plots venijnig en dan is het goed schui len onder de balustrade van de oude stalhouderij Beyersbergen. Daar stond dan ook prompt een deel van Schie dam te praten, niet over het vakantie- feest maar over het prikkeldraad en de tanks van mijnheer K. De stad genoten lieten een somber geluidho ren.„Trek je pakkie maar weer aan", zei een weinig zonnig humeur tegen een jongeman die kennelijk bij ons parate leger behoort. f)E ORDE VAN DE DAG. Dat is dan ook: gewoon doorrijden ondanks mijnheer K., maar pas na de regen met als gevolg dat velen zich door de smalle en gladde Vlaardingerstraat spoeden om de verloren minuten in te halen. Aangezien het goed parkeren is op de hoeken van Vlaardingerstraat, van Hoogstraat en bij de Grote Markt houdt die haast dan ook in dat bin nen een tijdsbestek van enkele minu ten diverse vroege Schiedammers met elkaar in botsing komen. Dergelijke conflicten doen wereldspanningen voor een moment vergeten en als het zon netje heel wispelturig direct daarna dan weer de regendruppels wegvaagt wordt het ook voor de Schiedammer weer gemakkelijk om te bezien hoe het in eigen stad, in eigen kring is. (Van een onzer verslaggevers) Bij de scheepswerf De Hoop aan de Schiekade te Schiedam is vrijdag brand uitgebroken. Het vuur was spoedig be dwongen. Lastiger te bestrijden was de brand in de vuilnisstortplaats aan de Jan van Riebeeckweg, die in de nacht van zaterdag op zondag is ontstaan. Nadat eerst personeel van de gemeen tereiniging het vuur heeft bestreden, moest tenslotte de brandweer worden gewaarschuwd, die gedurende uren heeft gestreden tegen soms hoog oplaaiende vlammen. Er is vorige week een desinfectiemid- del gespoten ter bestrijding van onge dierte op het terrein, vermoedelijk heeft het gebruikte materiaal, men noemt car- boleum. tot de felheid van het vuur bij gedragen. Zondag hebben vele Schiedammers naar de brand gekeken. WONINC BROERSVEST ING (Van een onzer verslaggevers) N de nacht van zaterdag op zondag hebben twee jongedames in het hoofdburean van politie te Schie dam geslapen. Zij hebben zich daar zaterdagnacht om onderdak vervoegd. Beide meisjes, de 17-jarige S. van E. en de 2#-jarige J. J. T. beiden uit Utrecht, logeren in Katwijk. Ze kre gen toestemming van de ouders om naar Den Haag te gaan. Daar ont moetten zy twee jongelieden, die be loofden de meisjes in hun auto naar Katwijk te brengen. De meisjes kwa men niet in Katwijk, want de anto ging in een andere richting. Toen de jongelieden de meisjes lastig vielen zijn zij uit de auto gestapt. Zij kwa men daarna tot de ontdekking dat zij dicht bij Schiedam waren. Zij zijn daarom maar naar het polïtïe-bureau gewandeld. Zondag is op de Harre-weg bij de Woudweg in Kethel een twaalfjarig meisje in de sloot geduwd. Carla reed met haar 12-jarige vriendinntje op de fiets over de Harre-weg, toen twee jongens van 14 jaar naast haar kwamen rijden omstreeks vier uur. Daarna naderde va-n de andere zijde een auto. De kinderen geraakten in het gedrang, waardoor een der jon gens Carla in de sloot duwde. De be stuurder van een volkswagen heeft het meisje naar huis gebracht. Een personenauto, bestuurd door de heer H. M, S„ uit Vlaardingen, is zon dagmiddag om vijf over vjjf op de Broersvest in botsing gekomen met de bromfietser J. R. De 23-jarige heer T. Witte, die op de duo zat, is met pijn in zjjn rechterbeen naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd. Het linker pedaal van de bromfiets was verbogen. De bestuurder van de auto was aan het keren, de brom fietser die dit te iaat bemerkte, rem de nog wel, maar op het gladde weg dek is hjj geslipt. De 59-jarige W. A. J. Veen, die op de Kerkweg woont, is vrijdagmiddag op de grens van Kethel aangereden door de autobestuurder A. H. G. van S. uit "Wassenaar. De assistent van dokter P. van der Kuy, heeft eerste hulp - verleend. Daarna is de heer Veen naar de Dr, Noletstichting vervoerd. De heer Veen heeft een gebróken arm. Tijdens de demonstratie van tromme laren van Roessendaele is het 15-jarige lid van het gezelschap Theo Diks uit Roosendaal onwel geworden. Hij is naar het Schiedamse Gemeente Zie kenhuis gebracht, later kon hij naar huis worden vervoerd. Vermoedelijk heeft hij last gekregen van een zonne steek, die hij zes weken geleden heeft opgelopen. (Van een onzer verslaggevers) ROND vrijwel alle boorden van de vijvers in het Prinses Beatrix- park zaten zaterdagmorgen de deel nemers aan het hengelconcours ge organiseerd door de vereniging „Schiedam en omstreken" in het ka der van de vakantiefeesten van de Schiedamse Gemeenschap. Liefst 148 hengelliefhebbers hebben genoten van de rust en het mooie weer in de pas torale periferie van Schiedam. De goede organisatie van dit sfeervolle hengelgebeuren was de reinste pro paganda voor het goede werk van de grote hengelvereniging. Zo groot was de belangstelling dat er bijna een tekort aan controleurs was, maar functionarissen van de Vlaardingse hengelvereniging alsmede de actieve Schiedamse organisatoren stonden gereed om voor een punctuele afwerking zorg te dragen. De hengel- wedstrijden hebben een grote plaats in de vakantiefeesten ingenomen, zelfs was er ruime belangstelling van bui ten onze stad, maar contractueel mag „Schiedam en Omstreken" geen niet- Schiedammers laten vissen in de ge pachte vijvers van het fraaie park Het grote gebeuren heeft veel organi satorische arbeid gevraagd. Reeds in de vroege morgenuren werden de cijfer- bordjes voor de plaatsen uitgezet, de lijsten moesten worden ingevuld en na afloop was er de omvangrijke arbeid voor het tellen van de resultaten. Te veel werk kwam er niet want ook dit maal was de vangst gering. Hoewel de vijvers rijk aan vis zijn werd er weinig gevangen, de karpers lieten gheel ver stek gaan. Toch hebben 66 deelnemers tezamen 114 v.ssen gevangen met, een lotaal- lengte van 17.55 meter. De langste vis was dertig centimeter. Een zevental dames heeft ook deelgenomen. De prijs voor de eerste dame ging naar mevrouw R. Giesen-Van Vliet, die met haar vis van 17 centimeter de vijftigste prijs won. Als tweede dame plaatse mevrouw F. Giesen-Buurman zich met een vis van zestien centimeter voor de zestigste prijs. In het Monopoletheater heeft voorzit ter A. Giesen 's middags de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de jeugdhengelwedstrijden en de senior wedstrijden. Ook voor de senioren wa ren meer prijzen beschikbaar dan dat er vis gevangen is. In totaal zijn aan ongeveer 120 deelnemers fraaie prijzen uitgereikt. Al dit omvangrijke materiaal in de vorm van visgerei, huishoudelijke voor werpen e.d. is bij keuze uitgereikt. Voor de eerste prijswinnaar was een mooie barometer begeerlijk, de tweede prijs winnaar nam een huishoudweegschaal. Daarna hebben jongeren en ouden geno ten van een film van Caterina Valente. Prijswinnaars zijn: 1. N. van Schaik, totaal 116 cm vis; 2. J. W. Blom, 90 cm; 3. D. de Roode, 79 cm; 4. J. Lup- ker, 56 cm; 5. J. van der Hoeven, 52 cm; 6. P. de Jong, 51 cm; 7. A. Nuiten, 48 cm; 8. T, VV. J. de Hollander, 46 cm; 9. W. Verharen, 46 cm; 10. Wensveen. 42 cm; 11. B. Visser, 39 cm; 12. B. La- ferte, 39 cm: 13. H. van der Velde, 38 cm; 14. F. Lupker, 36 cm: 15. Van der Boogerd, 36 cm; 16. J, F. Giesen, 35 cm; 17. S. van der Berg. 34 cm; 18. W. Nijs, 34 cm; 19. D. van Eden, 34 cm en 20. C, Monster, 34 cm. Vandaag weer een opgave van gevonden voorwerpen in Schiedam: Te bevragen aan het hoofdbureau van politie tussen 9.00-12.30 uur en 14-18 uur, jongens jasje; damespolshorloge. Te bevragen by de vinders: koppeling, W. v.d. End, Rijnburgsestraat 6; Overschie; kabelslot. Bel. Copemicusstraat 5a; witte hand pomp, N. Bos, Galileïstraat 71; autostep, P. Verweijen, Wibautplein 54; hengel met simmetje, Alberts. Anth. Huijs- straat13; 2 lichtbollen, N. Berends. Havendiik 3; grammofoonplaat, H. Krei- scher, Dr. Kuijpèrlaaij 93; bedrag aan geld. B. Nathijs, ItaliaansestraaF 17b, Rotterdam; kettinkje met medaille, Halfax. Plein Eendracht 1; bedrag aan geld, B. Huisman, Ngr. Nolenslaan 189; sleutels in étui, Rouner, v. Oldenbame- veltstraat 49; bril in étui, Scheffers Prins Mauritsstraat 30; boodschappen tas, C. Snijder, Singel 156;kindertasje met inhoud, M. de Vries. v. Marum- straat 17c; legertas met inhoud, C. Coo- len, Hondsdfjkstraat. 39e; linnen tasje met inhoud, Karreman, Norsestraat 23b; kinderportemonnee, Th. de Vette, Lïn- denlaan 16; herenregenjas, F. Noret, Polderweg 62, Kethel; wollen vest, L. v.d. Pluijm, Broersvest 147. Aad v.d. Hoeven, tot voor kort orga nist der kerk van de Ned. Protestenten Bond aan de Westvest te Schiedam,' thans cantor-organist der hervormde Pnnsekerk te Rotterdam geeft woens dag om 20 uur een populair orgelcon cert in de Westvestkerk. Het programma luidt; 1. Fanfare, H. Lemmens; 2 Est- ce Mars, J. P. Sweelinck; 3. „Wohl mir, dass ich Jesum habe", J. S. Bach; 4. Air en Coro (uit Water-Music), G. F. Handel; 5. Gavotte in F. William Boy- 6. A Trumpet Minuet,,Alfred Hol- Uns; 7. Toccata, Th. Dubois; 8. Prélude, Air en Gavotte, Samuel Wesly; 9. Toc cata (uit de 5e Symphonie), Ch. Ml Widor. De 15-jarige H. M. C. V. is haar fiets kwijtgeraakt die geparkeerd heeft ge staan m de Prof. Kamerlingh Onnes- laan te Schiedam. Uit het volkspark is de bromfiets van de 42-jarige H. F. J. ontvreemd. Hg St. Liduinastraat 53 Telefoon 64313 ji Betaling wordt desgewenst in overleg geregeld

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 1