Ook „Spieringshoek" ten onder in „satellietstad" Oranjeboom Barbarossa „Deroda" verslaat het Schiedamse SVV (4-2) Goed populair concert van Aad van der Hoeven „N-W Maassluis" kan uitgevoerd Vlakte wordt spoedig T arzan mededinger af Grote rol voor industriële woningbouw Tivee wijken in twee polders Vrouw gewond bij het oversteken Scooter slipte: man gewond „Zwaluwen" oefent tegen i C.S.V.D. Herinnering aan tuigt Metro-proefpaal in Nieuwe Maas Tijdens voortdurende regen In NPB-kerk aan de Westvest Koiiiiiginnebrng hersteld Ernstig gewond bij botsing Hifi Geslaagde bespeling van Stadhuisbeiaard PUZZLE MEE! 0 Rook waar U ook bent permanent Verenigde Nederlandse Brouwerijen d'Oranjehoom N.V. Café moet weg Vroeger. Advertentie UW WINKELIER HEEFT EEK 8RATIS PUZZLEFQRMUUER VOOR ledereen kan tot 31 augustus a.s. zonder enige verplichting aan deze puzzle wedstrijd deel nemen. Nog een paal VROEGER - BETER MODERN-NAT. VROEGER -ANDERS. Kogel Zilveren medaille voor A. P. Stoorvogel DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1961 (Van een onzer verslaggevers) Doordat de Rotterdamse mevrouw P, L.-S. uit de Paul Krugerstraat onvoor zichtig overstak op de Rotterdamsedijk in Schiedam ter hoogte van de grens- ftat is woensdagmiddag om vijt voor half vijf een aanrijding ontstaan Zij werd geraakt door het motorvoer tuig, bestuurd door de 30-jarige Rotter dammer F. J. Mevrouw L. is met een diepe vleeswond in het rechter been in het Gemeente Ziekenhuis opgenomen. Zo krachtig moest de 42-jarige be stuurder van een scooter, de Rotter dammer J. P. woensdagavond om vijf over 'half zeven remmen voor een fiet ser op de hoek van de Burg. Van Haa- renlaan en de Parkweg, dat de scooter slipte. Met een pijnlijke linker knie is de heer P. naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd. De bril, kleding en scooter van de heer P. werden beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) Zaterdag is Zwaluwen de gast van het Delftse C.S.V.D.. een tegenstander waarmee de Vlaardingse Vogels in het verleden voor de competitie vaak de degen hebben gekruist. Behalve de beide eerste elftallen ko men ook d'e 3e elftallen voor het spe len van oefenwedstrijden in het veld Beide wedstrijden beginnen om 16.15 uur. Zwaluwen 2 zal met hetzelfde doel aan de Gordeltveg te Rotterdam de strijd aanbinden met de afdelingsclub jQE bouwactiviteiten van de firma O Baron op het voormalige terrein i-> /i 1.j*, van de ijsbaan gaan een eind maken l/tjf filUUiVoi/U' tv aan een historisch gebied van onze 7 J ,9.yer .enkele jaren zal niet meer jijorvj'l J1IIFÏ t rtOnaol duidelijk zijn waar de Spieringshoek t/o* vAzLuljfLv wt-ftcct gelegen heeft. Dan staan keurige vil- la's tussen de hoge betonblokken van flats en huizenrijen. Als de bedoelin gen van wijlen de stedebouwkundige de heer J. tVI. Horvath waren verwe zenlijkt dan stonden er nu flats langs de spoorlijn Schiedam-Vlaardingen ter markering van de stadsgrens, maar de grond van Spieringshoek bood den. De voetbalvelden van DHS en Martinit zijn al lang niet meer in het gebied van Spieringshoek. (Van een onzer verslaggevers) Hoeken, maar wat de betekenis van het oord voor Schiedam en Kethel zal zijn geweest is niet duidelijk. lij het zachte weerstand. De grond was te week, het bouwen op deze grond moest enkele jaren worden uitgesteld, maar nu is het dan zover: Spieringshoek zal ondergaan m het satellietstadje Nieuwland" dat Schiedam na de tweede wereld oorlog benedendijks heeft gebouwd. Vlak na de oorlog zag het er niet naar uit. dat Spieringshoek ooit zou worden aangetast, het vormde toen nog een goed stuk recreatiegebied ver buiten de rand van de stad. Spieringshoek is zo vele jaren lang een heerlijkheid gebleven. Eerst hebben de heren van Spiering er in deze ..houck-' geregeerd. Toen zijn zij bijna even machtig geweest als die van „Ma- thenesse" maar dat is al meer dan zes honderd jaar geleden en de geschiede nis van Schiedam is heiaas te onbekend zodat niemand precies weet hoe de ver houdingen zijn geweest eeuwen geleden. Wel weet men dat de „houck" gron dig is vernield bij allerlei twisten, o.a. bij het optreden van Kabeljauwen en Er herinnert nu niet veel meer aan de buitenplaats. Nog geen vijftien jaar geleden kon de Schiedammer over de Damlaan wandelend naar Oudedijk gaan. Daar passeerde hij enkele ver laten huisjes. Dan wandelde hij door het hek van Spieringshoek in de rich ting van het huis van het vroeger zo rijke geslacht. Het kasteel staat niet meer aan het eind van de oprijlaan. Daar staat nu een ook wel oude boerderij van de fa milie Daalhuizen, die met het .tennis park van de heer Blaisse en een ge deelte van de groenstrook nog een contrast vormt met het opdringende beton van de nieuwe wijk, Aan het begin van de oprijlaan staat schijnt baar vergeten een restant van het hek dat eens toegang gaf tot de om vangrijke heerlijkheid. Dat hek op het restje dijk is nog wat er is overgebleven van de polderwe gen in het wijde vveilandengebied. Links hebben de huizen de plaats in genomen van de koeien op de weilan- hiu gaan ook de verdere herinnerin gen aan het verleden plaats maken. Café „De Sport" moet weg. om plaats te maken voor de villa's, die de heer Baron gaat bouwen. Dat café is altijd een halteplaats geweest tussen Schie dam én het verre Kethel. Hier stopte de Kethelse bus. een eigen particuliere vervoersdienst die actief was als er rei zigers waren. Hier was de speeltuin waar de wandelende Schiedammers met hun kinderen kwamen als zij zich kilo meters buiten Schiedam waagden. Dat uitstapje stond nog op het pro gramma van veel ouders in de jaren veertig, vijftig, maar nu is café De Sport gedevalueerd tot een kwijnend ge bouw. De rumoerige speeltuin is er niet meer. Er zal ook geen rumoer meer zijn achter cafe De Sport. Daar ls nu zand gestort. De betonnen palen glijden heel soepel in de weke grond. Al te spoedig zullen er kostbare woningen staan. Dan ls de herinnering aan de ijsbaan weg. Jaar In jaar uit hebben hier Schiedam mers geschaatst als de vorst welwillend was. heeft hier de muziek geklonken en hebben de guirlandes fleur gegeven aan het geheel. Achter die Ijsbaan vonden Schiedammers met weinig geld schaatsgelegenheid op de plassen of op de Foldervaart. Dat zal niet meer ge beuren. Zelfs het laatste voetbalveld van Spie ringshoek is nu al ten dode opgeschre ven. Slechts bedrijfsvoetbalteams voet ballen er nog, er wordt wat schoolsport bedreven, maar geen voetbalclub kijkt meer om naar het eens zo begeerde fraaie sportpark waar de grootsten heb ben gevoetbald en waar honderden kinderen in de zomervakanties aan de vakantie-spelen konden deelnemen. rrwrrvfivrrvyrvrrv Op dat voetbalveld zal binnenkort de eerste paal worden geslagen voor de bouw van het rooms-katholieke lyceum Dan is het historische gebied van Spie ringshoek, dat eeuwen de eenzaamheid en de ruimte kende, volgebouwd. Slechts de huisjes aan. de Schiedam- seweg bij de spoorlijn geven dan nog te kennen dat er eens een stille land weg liep die een verbinding vormde van de stad Schiedam met het -pasto rale gebied achter de spoorlijn. Nu komt er een aaneengesloten huizen rij. De paaltjes van het zo oude toe gangshek zien die ontwikkeling met weemoed aan want ongetwijfeld is nu ook hun tijd gekomen.... JET mannetje .bleef hardnekkig ver wijzen naar de „goeje ouwe tijd". Hij had veel aanhang want het regen de nog. Dat is uiteraard een overbo dige aanduiding zomers, maar goed, het regende. En het mannetje vertel de onder de luifel van de winkel raat hij nu wel dacht van. deze moderne tijd. Nu zal het zo moeten zijn dat in deze zomerse weken iedereen iedereen ontmoet onder afdakjes, in portiekjes, onder luifels e.d. want de regen jaagt de Schiedammer voort op straat, van het ene onderdak naar het andere. Daarom hoorden wat Schiedammers de litanie van de bejaarde Schiedam mer aan. Hij kon bewijzen dat het vroeger beter was want dit was er niet, dat wel en met het feesten ging het toen helemaal beter want toen deed nog ouderwets de hele stad mee, met de muziek en met een toespraak van de burgemeester. Zo, dachten we, daar kan modem Schiedam het mee doen, vroeger was het beter. Het lijkt een slogan voor een schlager. 'POEN de regen even bedriegelijk haar activiteit staakte draafde ieder onder de luifel uit. Men had mis schien genoeg van vroeger. Daar ging het op modern Schiedam af. De her nieuwde kennismaking met Schiedam werd een teleurstelling. Bijna zou men gaan denken dat het mannetje gelijk heeft. Want wat zijn de straten van Schiedam slecht als het geregend heeft. Overal diepe plassen die niet door automobilisten worden geschuwd. Zelfs op vrijwel niemoe straten lagen metersirede en heel diepe plassen als of de regen te kennen wilde geven dat Schiedam gebouwd is op weke grond. De argeloze wielrijders hebben niet gedacht aan putten in de weg. Zij kwamen tot de assen uan de twielen in het water terecht en toen zij wel aan de putten dachten waren voorbij- jagende auto's zo vriendelijk waaiers water naar de zijkanten te stuwen zo dat de onschuldige wielrijders nog maals gehandicapt door de stortregen mocht voortzwoegen. T\RUIPNAT thuis gekomen kunnen de woorden van het mannetje eerst, goed worden overdachtVroeger was het beter. De televisie liet ons een le venslustige Jaat> Hillen zien. De direc teur van de Schiedamse Muziekschool stond voor koor en orkest van de Utrechtse Studenten gereed om naar Turkije te gaan. Jaap Hillen en zijn echtgenote zullen tevens fungeren als het ouderpaar bij al deze jongeren, zei de commentator. We zagen Wim Kan, altijd even goed, nu en vroeger, we zegen Berlijn, in het nu al minder goed als toen. We hadden ook nog naar het hoorspel kunnen luisteren dat de Schiedammer Karei Scholten junior voor de VARA heeft geschreven. Gis teravond werd het onder regie van S. de Vries jr. uitgezonden. We hebben het niet gehoord. Zonder dat hoorspel weten we nu ivel weer dat het vroe ger inderdaad anders moet zijn ge weest dan nu, maar geregend heeft het natuurlijk altijd. j\JOG spelen de kinderen op de vlakte van Spieringshoek in Schiedam. Niet lang meer want binnenkort zal hier een iillaparkje zijn gelegen, dat dit „gat" in de bebouwing volledig opvult BURGERLIJKE STAND SCHIEDAM. Geboren: Marcus W. M. z v. W. F. Nooteboom en B. J. M. Kalkman. Carolina d. v. B. Krommenhoek en C. Si mons. Annegien d. v. D. P. Drop en A. Lup- ker, Geertruida W, M. d. v. H. M. Bal en M. van Tilborg. Elisabeth M. d. v. J.'L. van Dienden en J. Groenendijk. Overleden: J. A. van Marion, 8 jr. M, J. Verdoes, 74 jr. Een hoeveelheid gemaaid gras is woensdagmiddag omstreeks drie uur op de Hogenbanweg in Schiedam in brand geraakt. Enkele burgers heb ben tesamen met een hoofdagent van ooiitie he; vuur geblust ,'s Avonds om kwart voor acht stond in de Heinzius- straat een hoeveelheid gras en papier in brand. De omwonenden hadden veel last van de rook. Hier heeft de brand weer het vuur met de nevelspuit be- u vt.mo-aeüjk -aeooi.il kinde ren brand gesticht. Maandagmiddag om vier uur zal de eerste steen worden gelegd in het nieu we pand van de firma J. J. Melchers aan de Burgemeester Honnerlage Gre- thelaan. Om half vijf zal tevens de vlag in top gaan omdat dan het hoogste punt van dit bouwwerk is bereikt. Evangelist Veen van de Bijbel Kiosk Vereniging in Amsterdam zal spreken tijdens een bijeenkomst, die vanavond, donderdag, om 20 uur be gint in gebouw Chr. Sociale Belangen te Schiedam. De dienst van gemeentewerken van Rotterdam wil in de loop van de volgen de week, vermoedelijk dinsdag, ten be hoeve van de fundering van de metro tunnel een proefpaal laten heien in de Nieuwe Maas bij de Leuvehaven. Die proefpaal zal geen deel uitmaken van de toekomstige tunnelfundering. In de eerste plaats heeft men de geul, waarin de fundering moet komen, nog niet uitgebaggerd en in de tweede plaats rekent gemeentewerken er op. dat alles fout zal gaan. „Daar is het een proef paal voor!" zeiden de metro-bouwers. De bedoeling is, dat de heistelling en de manier van heien in de practijk wor den getoetst. De plaats is bovenstrooms van de Leuvehaven op ongeveer zestig meter uit de rechteroever. I Woensdag heeft de slijterij en wijn handel B. Kalis aan de Pieter van Aschstraat te Overschie de geheel gerestaureerde zaak in gebruik geno men. De firma heeft nu de beschik king over een bedrijfsruimte van vijf tig vierkante meter. Talrijke klanten waren op de receptie aanwezig. (Van een onzer verslaggevers) P HET Harga-complex te Schiedam, maar bijna onder de rook van Vlaar- dingen heeft het voetbalteam van ons blad, gisteravond haar serie vriend schappelijke wedstrijden voortgezet met een prettig gespeelde ontmoeting tegen een behoorlijke S.V.V.-comblnatie. Alle spelers, alsmede de scheidsrechter heb ben beslist goed begrepen dat voetbal wintersport ls, want tijdens de wedstrijd regende het voortdurend en het was be paald geen pretje om op de grasmat te verblijven. 'De Schiedammers verschenen met een combinatie samengesteld uit oude en jongere spelers. Qua techniek sta ken de roodgroenen een klasse uit bo ven de Deroda's die met rugnummers verschenen. Het samenspel werd ech ter dikwijls te ver doorgevoerd, waar door de roodwitte achterhoede meer malen met succes kon ingrijpen. TN de Kerk der Nederlandse Protes tanten Bond aan de Westvest te Schiedam waar hij in het verleden or ganist u>as, heeft Aad van. der Hoeven woensdagavond een populair orgelcon cert gegeven, waarvoor, gezien de slechte weersomstandigheden, een vrij goede belangstelling bestond. De organist ving zijn bespeling aan met een „Fanfare" van de Belgische com ponist Lemmens, gevolgd door de veel gespeelde variatie-reeks „Est-ce Mars" van Sweelinck. Het lied, bij ons bekend als „Wie gaat mee. over zee", is afkomstig van John Buil, een Engelse componist en tijdgenoot van Sweelinck. Het speels element in deze muziek is een van, de aantrekkelijk ste facetten, want zuiver composito risch gezien staan de geïmiteerde ko ralen op veel hoger plan. Twee aLgemeen bekende orgeltranscrip ties Bachs Koraal uit Kantate 147 en twee_ delen uit Handels Water-Mu sic zijn door Aad van der Hoeven op stijlvolle en muzikale wijze ten ge hore gebracht. Van de fraai geregistreerde kleinere werkjes noemen wij de Gavotte In F. Vkn William Boyce en vooral ook het pretentieloze, blijmoedige „A Trumpet- Minuet" van Alfred HoIUns. Een goede speeitechniek toonde de organist voorts in twee Toccata's, na melijk die van Dubois en die van Wi- doc. Beide composities werden vlot en briljant ten gehore gebracht. Maar een lichtere, meer transparante registratie zou de Toccata van Dubois nog wel ten goede zijn gekomen. De kerk heeft maar weinig resonans, en dan klinken in snelle passages weinig boventonen- rijke stemmen al gauw te breiïg en te dik. Al met al een goed concert, zij het in het populaire vlak. W. H. W. Reeds na twee minuten spelen nam S.V.V. de leiding. Het was de linksbui ten Brouwer, die doelman Hogeweg verraste met een listige pas van korte afstand, (10). Toch was dat voor de Rotterdammers tevens het sein om de aanvalslinie van de thuisclub in bedwang te houden. Dat gelukte vrij goed en door goed op bouwend spel van de middenltnie, M. Leerling, G. en Fr. v.d. Meyde werd de voorhoede aan het werk gezet. Dank zij doorzetten van Jo Mast, die enkele spe lers passeerde om daarna de bal keurig af te geven, kon middenvoor Vroeginde- wey met een strak schot de partijen op gelijke voet brengen, (11). Lies Mast, de captain van' de dagblad medewerkers, verliet even zijn spil- plaats om naar voren te gaan. Het ge lukte hem om vreugde in de Rotterdam se gelederen te brengen want zijn harde schot was de S.V.V.-keeper te machtig. 12 dus. Kort na de rust zou de stand opnieuw geëgaliseerd worden want Joop Smit, die als trainer enkele elftallen van S.V.V. onder zijn hoede heeft, loste'een kanonskogel, die doel trof, (2—2). Daarna heeft Hogeweg duidelijk ge toond dat hij een keeper van klasse is, want enkele malen wierp MJ zich lang uit voor de voeten van de aanstormende S.V.V.-ers om daarmee enkele doelpun ten te voorkomen. Zelfs de scheidsrech ter, de heer Korpel, had bewondering voor het optreden van onze doelman, die zelfs spectaculaire safe's verrichtte. Tegen het einde kwamen de Deroda's gevaarlijk: opzetten, waartegen de Schie damse achterhoede niet bestand bleek. Bordewijk en Van de Ent zorgden er voor dat ons elftal met 42 zegevierde. In de loop van de volgende week zal de Koninginnebrug over de Koningsha ven te Rotterdam geheel zijn hersteld van de gevolgen, weike de aanvaring van verleden week donderdag heefr gehad. Voor het wegverkeer zowel als voor het scheepvaartverkeer waren deze gevolgen gelukkig niet zo ernstig: de brug kon nog worden bediend, en het wegverkeer kon er over heen blijven gaan. Inmiddels bleek het noodzakelijk, een der onderbalken geheel te vervangen. Die onderbalk zal dinsdag en woensdag, in twee gedeelten, worden gemonteerd. Het wegverkeer heeft daar op die beide dagen voordeel aan: zowel dinsdag als woensdag zal de Koninginnebrug tussen elf uur des ochtends en tien over half drie des middags niet worden geopend. Inmiddels moet de schade nog worden bepaald. Voorlopig wordt die geschat op enige tienduizenden guldens. (Van een onzer verslaggevers) AjU Gedeputeerde Holland het De recherche van het bureau Boe zemsingel te Rotterdam heeft vannacht Tarzan. de 24-jarige havenarbeider G. A. A. V., en nog drie andere mannen gearresteerd. Tarzan had. samen met zijn broers, de 21-jarige losse werkman J. F. H. V. en de negentienjarige A. H. V, en een vriend, de dertigjarige havenarbeider ingrijpend P. van G. zaterdagnacht in een café _in}_ te Crooswijk een 31-jarige man afge sluls It'"1 tuigd. V. verdacht het slachtoffer ervan avances te hebben gemaakt ten opzich te van zijn vriendin en vond dit een re den de man er eens flink van langs te geven. Vanmorgen om negen uur botsten de zestigjarige bromfietser C. A. Pijpers, incasseerder, uit de Noortwijckstraat en de dertienjarige fietser A. P. de Kok, scholier, op de kruising Blijdorp- plein-Abraham van Stolkweg te Rotter dam. De heer Pijpers liep vermoedelijk een wervelfractuur op; de scholier kreeg een scheurwond aan de rechter voet. Beiden zijn naar het Dijkzigtzieken- huis gebracht. De 23-jarige P. Groenveld van de Vlethoek te Rotterdam is woensdagmid dag met zijn motorfiets in het Zwaans hals aangereden door een personenauto. De man werd met een gebroken rech ter onderbeen naar het Dijkzigtzieken- huis vervoerd. Staten van Zuid uitbreidingsplan „Maassluis Noord-West" hebben goed gekeurd, is het wel duidelijk dat binnen afzienbare tijd het uiter lijk van het nu nog agrarische noordwesten van deze gemeente zal veranderen. Maas gaan bouwen volgens het plan van stedebouwkundige jhr. ir. J. de Ranitz uit Rotterdam, die een hoge en smalle stad ontwierp. Advertentie die lekkere halfzware shag in de handige platte doos 95 cent Spaar de plaatjes voor dat mooie nieuwe Captain Grant Schepenalbum „Van Stoom tot Atoom". Twintigduizend mensen zullen bin nen eèh onbekend aantal jaren wonen I tussen de Maasdijk en de spoorlijn j Hoek van Holland-Vlaardingen in ruim zesduizend woningen, verdeeld over twee wijken. Bovendien wordt een be stuurlijk- en zakencentrum gebouwd van grootstedelijke allure. Dit alles binnen een ruim van twee kilometer lengte tot 600 a 1000 m breedte. Vandaar dat Maassluis meent grond tot aan de rijksweg nodig te hebben om een stedebouwkundig harmonische ontwikkeling te verkrijgen. Ged. Staten zijn het met deze zienswijze eens. Al met al weten de bewoners en gebrui kers van het betrokken gebied, de We verskade met name. zo langzamerhand wel waaraan zij toe zijn in de nabije toekomst. Het is namelijk zeer realistisch te ver wachten dat een grenswijziging zal wor den ingediend om de grond ten noorden van de Maasdijk bij Maassluis te voe gen. Tevens is het duidelijk geworden dat Ged. Staten misschien zullen aan sturen op het behouden van het bedrijf der N.V. C. van der Ley In het gebied Weverskade. Tussen de regels door valt zulks wel af te leiden uit de overwegin gen van het dagelijks bestuur der pro vincie. Hoe het ook zij. honderden hectaren bouwrijpe grond zullen aan het einde van dit jaar gereed liggen voor bebou wing. Detailplannen zullen verschijnen en terreinen zullen worden uitgegeven aan bouwers. Het is geen oude bewering te zeggen dat onder die bouwers men ook wel het aannemingsbedrijf Panagro zal aantreffen. Aangezien het gemeente bestuur van Maassluis vurig voorstan der is van industriële woningbouw zal zeker worden getracht de orderporte feuille van de in de eigen gemeente staande woningbouwfabriek „Panagro- Elementum" over enige tijd aan te vullen met opdrachten voor vele sys- teemwoningen in het nieuwe noord westen van Maassluis. Er zijn bijna 3.000 woningen in drie en meer lagen geprojecteerd, die de twee geschetste wijken in de Noord-Nieuw- landse en Steendijkpolder zullen vullen, afwisselend met een iets kleiner aantal eengezinswoningen. En verder komen er dus de nodige winkelcentra, scholen, kerken en andere grotere, belangrijke voorzieningen, zonder welke geen enke le woonwijk goed „leefbaar" is. Ter opfrissing van het geheugen plaat sen -wij de kaart van de nieirwe Maas- sluise wijken vandaag nog eens. De betekenis van de nummers is de volgen de: 1. toegangsweg vanaf het oude centrum; 2. maatschappelijk- en winkel centrum; 3. bestuurlijk centrum; 4. ver binding met de rijksweg 20 (verder wes telijk nog twee, met pijlen aangegeven, van dergelijke verbindingen); 5. moge lijk centraal park voor het noordwesten (kan pas na grenswijziging worden aan gelegd en is dus nog een groot vraag teken); 6. winkelcentrum westen; 7. in dustrieterrein; 8. begraafplaats; 9, sport veldencomplex; 19, wandelterras langs de Waterweg. Verder o.a. links nog het geprojecteerde tracé van de Dammen- weg, die zal lopen vanaf Den Haag on der de rivier door In de richting van het Deltagebied. DE Schoonhovense beiaardier Jaap van der Ende toonde woensdag met de ayondbespeling van de stadhuisbeiaard uit het goede hout gesneden te zijn. Wel werd zijn spel zo nu en dan door het slechte weer ongunstig beïnvloed (de wind deed soms een passage uiteen vallen, hetgeen dan het klankevenwicht min of meer verstoorde) doch er waren momenten te over waarin dit niet het geval was. zodat v. d. Ende dan op een veelzijdige wijze kon tonenwat hij als beiaardier waard was. Zijn afwisselend samengesteld pro gramma bood hem hiertoe allé gelegen heid. Behalve meer populair getinte werkjes zoals volksliedjes en muziek van Ketelbey bracht hij enige transcrip ties van composities van Galuppi en Bach en ook enige oorspronkelijke wer ken voor de beiaard ten gehore. Daar van noemen wij o.a. de Dorische Snite van Leen 't Hart, aantrekkelijk klin kende muziek, en de pretentieloze doch niettemin levendig geconcipieerde Pre ludium en Fuga van M. van den Gheyn. Ofschoon v, d. Ende in het forte nog al eens een fors geluid kan ontwikke len, toonde hij evenwel in Van Bal- kom's Adagio en de Aria hexofonica van Badings een zeer gedifferentieerd tou cher te kunnen produceren. Een al met ai prijzenswaardige bei aardbespeling dus, die ondanks de on gunstige weersomstandigheid niettemin toch ten zeerste geslaagd mocht he ten. H. v, B. Bij Koninklijk Besluit werd aan de heer AP. Stoorvogel, Plein Eendragt 19 te Schiedam, de zilveren ere-medail- le, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, toegekend wegens langdurige en trouwe dienst. De heer Stoorvogel viert vandaag, donderdag, zijn 40-jarig jubileum bij-de firma W. Hasekamp Sc Co. Op een spe ciaal daartoe belegde bijeenkomst werd hem dit ere-teken door d» w*a burgemeester uitgereikt.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 1