'Fêiêm I had al te commercieel karakter Reclame Grens dicht bij Helmstedt? Europoort-project van I.C.I. gaat door I In september kan n.v. opgericht Kosten Benelux-tunnel ongeveer ƒ70 miljoen Linda Scarlett werd overgedragen pmm$ Auto verpletterd door trein i Verklaring van directie: Aansluitingen op beide oevers nog voorlopig Merkwaardige ontmoeting Mislukte overval op benzinestation Simca komt met nieuw model SMUL P Nat Autohandel Olie vloeit door gat SP i HE ROTTERDAMMER PAGINA 3 MAANDAG 21 AUGUSTUS 1961 Schatth-vraag 137 zrff 'mm-.'-(Mé. (mê. WW fiü* W$ 4 fmcfr 'Jiff wm ;-#l %m. Dmn-vrauy 136 Bridge Kruiswoord-puzzel HET 33ste bloemencorso, dat za- t terdagmiddag door Rotterdam trok, was het eerste corso van de heer G. Mostert. Want de heer C. Baksteen, die als secretaris van de Stichting Rotterdams Bloemencor so 32 corso's voor zijn rekening heeft genomen zijn eerste was dit jaar juist veertig jaar geleden, dus voor hem was het zaterdag nog een jubileum ook!'heeft we gens zijn leeftijd zijn functie over gedragen aan een veel jongere heer Mostert. Een afscheid van het stichtings bestuur was het voor de heer Bak steen niet: hij blijft penningmees ter en, zoals voorzitter W. C- Pou- deroyen na afloop van het corso in het restaurant van het Feijenoord- stadion in zijn huldigingstoespraak zeide, bij de voorbereiding van het 33ste corso heeft bewezen, een goede penningmeester te zijn! VASTBERADEN De tunnel, die in 1965 gereed zal zijn, krijgt toegangswegen naar rijksweg 20 op de noordelijke oever (in 1965 gereed) en voorlopig naar de Vondelingenweg op de zuide lijke oever. In 1965 is de geprojec teerde Zuidelijke randweg nog niet ÏYE burgemeester van Vlaardin- g^eed, maar welfde weg Baren- U dingen, mr. J. Heusdens, heeft maandagmorgen in een persconfe rentie verklaard dat de Bénelux- tunnel naar ruime schatting onge veer 70 miljoen zal gaan kosten. drechtse brug, Klaaswaal, Nu- mansdorp, (Rijksweg 19), de laatste weg die aansluit aan de zgn. Ha- ringvlietbrug, die in 1964 gereed is. In 1964 is eveneens de brug bij Van Brienenoord klaar. OPRICHTERS RENDABEL i I I Onderstaand probleem van de heer C. van Rooij behaalde in 1932/'33 een eerste eervolle vermelding van de Boe- dapGster Schaakclub. Het is wat zwaar van constructie maar geeft enkele bijzonder mooie lijnafsluitingen. Men lette vooral op de matzetten na zwarts parades op de matdreiging na de sleutelzet. Op een met automatische knipper lichten beveiligde overweg in de Oude- dijk te Dordrecht is zaterdagmorgen elf uur een bestelauto door een trein ver pletterd. De chauffeur had niet goed opgelet en toen hij merkte, dat hij door het rode knipperlicht was gereden, remde hij zo sterk af. dat hjj met een afgeslagen motor op de rails bleef ste ken. De man kon zich op tijd in veilig heid brengen, de auto kwam er echter slechter af. De trein werd licht bescha digd en kreeg negen minuten vertra ging. Zaterdag is het 5000ste zeeschip in dit jaar de Amsterdamse haven binnengeko- rope" (11.395 brt) geladen met kolen dat in de Coenhaven heeft gemeerd. Vorig jaar kwam het 5000ste schip op 3 sep tember in deze haven aari. mm. Wit: Kh3, Del, Tdl en Te8, Lb8 en La6, Pd2 en Pe7, pi b3 en g4. Zwart: Ke2, Da8, Ta5, La4 en Lgl, pi a7, c3, d3, f2, f3, f6, g2 en h4. Opgave: wit speelt en geeft mat in twee zetten. In het probleem van de heer D. Vuurboom te Glanerbrug was dit de stand: Zwart: 8, 9, 16, 18, 20, 22, 23, 24, 23, 32. Wit: 21, 26, 31, 34, 36, 39, 40, 42, 45, 47. Wit wint als volgt: 3933, 28x30; 31—27, 22x31; 26x19, 16x27; 42—38, 24x13; 36—31, 27x36; 47—41, 36x47; 40—34, 47x40; 45x23. Nadat Zuid met 1 harten heeft ge opend, komen Oost-West tot een con tract van 4 schoppen (10 slagen), te spelen door West. U zit Noord en na een uitkomst met hartenvrouw, ziet u de volgende kaar ten: 6 5 2 C V •0 9 7 4 3 2 «f» V B 8 5 Van een onzer verslaggevers TfURGEMEESTER mr. G. E. van Walsum en zijn echtge note de burgemeester gedekt door een parapluie en mevrouw Van Walsum goed beschermd in plastic bleven ondanks de regenbuien enthousiast en meelevend. H 9 6 4 3 2 i 1 Zuid speelt in slag'l harten 2 bij: een verzoek om de laagste kleur na te spelen. Noord vervolgt met kla veren, Zuid speelt de 10, West neemt met klaveraas. Alvorens troef te trek ken, speelt West nu eerst ruitenaas Zuid bekent de boer en ruiten na. Zuid wint met ruitenheer en speelt hartenheer; West speelt een kleine harten bij. Wat is nu voor Noord het juiste tegenspel? JACK DIAMOND. Horizontaal: 1. gebaar; 4. grond; 8. meisjesnaam; 10. ga (Eng.); 12. kleef- middel; 15. interest; 17. steeds; 19. spoedig; 20. oude lap; 22. gem. in Gel derland; 23. aaneengeschakelde rij24. lus; 26. tijdrekening; 27. biersoort; 29. bloem; 30. in de richting naar om laag; 31. aanwijzend voornaamwoord; 33. scheikundig element (afk.); 37. bij voorbeeld (afk. Lat.); 38. bruine verf stof; 39. stad in Italië. Verticaal: 1. lusthof, tuin; 2. voeg woord; 3. voorzetsel; 5. rivier in Sibe rië; 6. landbouwwerktuig; 7. vermoeid; 9. muzieknoot; 11. van elk evenveel (op recepten); 12. met kennis toege rust; 13. in 't oog vallend; 14. socië teit (afk.); 16. eenmaal; 18. trotse; 21. aardsoort; 24. werpstrik; 25. gebod; 27. vaarwel; 28. dopheide; 32. pers. voor naamwoord; 34. maanstand (afk.); 35. water in Friesland; 36. voedsel; 37. voegwoord. JLTOEZEER sommigen het Rot terdamse bloemencorso zien als een commerciële aangelegen heid blijkt uit het feit dot een handelaar in tioeedehandse automobielen zich zelfs niet heeft ontzien. een aantal polio- patiëntjes aan zijn reclame dienstbaar'té maken. Deze handelaar heeft zijn voor het bloemencorso opgesierde wagens laten paraderijden voor de Ark" bij het Zuiderzieken huis, opdat de daar verpleegde patiëntjes óók iets van het bloè- mencorso zouden kunnen zien. Aan kinderen en verplegend personeel werd een fruitschaal aangeboden. Vanzelfsprekend stelden zowel de patiëntjes als de medische staf dit gebaar op hoge prijs. Maar de desbetreffende auto handelaar had tevoren de Rot terdamse couranten uitgenodigd voor een persconferentie, waarop hij wilde vertellenhoe aardig hij wel voor deze polio-patiën tjes zou zijn. En na aloop van het bloemencorso vonden wij op onze redactietafel een foto, waarop de versierde auto's met hun reclameborden waren afge beeld met op de achtergrond „De Ark". Een patiëntje was nergens te zien. Het corso zelf was, zoals wij reeds eerder constateerden, het grootste in de veertig jaren teliende geschiedenis va-n de stichting. Of het het beste was? Er is in binnen- en 'buitenland veel pro paganda voor gemaakt en in deze pro paganda werd het in één adem ge noemd met de corso's van 1 Aalsmeer en Rijnsburg. Rotterdam is een han delsstad en het bloemencorso heeft dus in de eerste plaats een commerciële betekenis. expositie en daar begon het zater dag waarempel op te gelijken! De taak van de jury was dan ook niet gemakkelijk, juist door dit recla me-eiement. Aardie was in dit kader de wagen van de R.O.T.E.B.. de Rot terdamse reinigingsdienst, waarmede in de actie „opgeruimd staat netjes" werd geijverd voor een schone stad. De ge meentesecretaris van Rotterdam, mr. J. C. Knap. die de prijzen uitreikte, hoopte, dat het volgend jaar zo'n wa gen niet meer nodig zou zijn. Het weer werkte niet in alle opzich ten mee. Volgens traditie had hè. des ochtends gegoten, maar de even tradi tionele opklaringen des middags wer den afgewisseld met plensbuien en de lieftallige bloemenfeeën op de praalwa gens waren zeer dankbaar voor de plas tic verhulling, die hun fraaie costumes moest beschermen. De uitslag- was -als volgt: Enkele wagens: Personenwagens: le prijs: veiling-Aalsmeer, le prijs en ere prijs: C.C.W.S. Westland, 2e prijs: van As Zoon en Rotterdam Air, 3e prijs: C. P. Haan en van Erkel. Bestelwa gens: le prijs: niet toegekend, 2e prijs: Siebel en V, d. Laan Zn, 3e prijs: Van Leeuwen en De Klok. Vrachtwa gens: le prijs: PAM. 2e prijs: Gulf Oil en Deutz. 3e prijs: Bottelo. Praalwagens: Speciale carr: le prijs: Maar waarom moet dit inhouden dat van de 90 meerijdende wagens er nog geen tien praalwagens- of echte corso- wagens warén? Waarom was-dit corso in hoofdzaak een. rijdende showroom v&n de handel -in nieuwe en tweede handse automobielen?. Waarom Was zelfs een aantal van de weinige praal wagens niet meer dan reclame-wagens met-wat-bloemen? Tevoren heeft het stichtingsbestuur .aangekondigd, dat juist op het gebied van reclame zou worden geselecteerd en dat deelneming aan het corso aan strenge regels be treffende de verhouding tussen bloe men en reclame zou zijn gebonden. Welnu,-voor wat betreft de af zonderlijke wagens is hieraan niet onaardig-voldaan, op enkel nogal schreeuwerige uitzonderingen na. Maar als een bloemencorso van negentig wagens bestaat uit onge veer tachtig versierde personen automobielen van .verschillende autohandelaren gaat het ontaarden in een rijdende automobielhandel- TfEN eerste prijs verwierf de zeer smaakvolle wagen van de Dok- en Werf maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. te Schiedam r\E R.O.T.E.B. maakte propa- ganda voor een schone Maasstad: Opgeruimd staat netjes". Deze wagen kreeg een derde prijs. Hero, 2e prijs: Rynbende. 3e prijs: Shell. Corsowagens (Bedrijven): le prijs: Wilton Eeijenoord, 2e prijs: niet toegekend. 3e prijs: Bloemistenpatroons- vereniging en Roteb. Corsowagens (Ver eniging): le prijs: Volkstuinders. Groepen: Personenwagens: le prijs en ereprijs: Pietersen, le prijs: Goo- sen. 2e prijs: Spoormaker, Willemse en Breeman, 3e prijs: Van Oostendorp en den Ouden. Bestelwagens: le prijs: Princeton en Spoormaker, 2e prijs: Den Ouden en Deutz-motoren, 3e prijs: Per- ie. Vrachtwagens: 2e prijs: de Klok. (Vervolg van pag. 1) Generaal Clay en Charles Bohlen hebben zondagmiddag een bezoek aan Oost-Berlijn gebracht. Zij ondervonden geen moeilijkheden aan de grens. Het aangekondigde bezoek van Johnson aan Oost-Berlijn ging niet door. In de Westerse oren klonken de be heerste woorden, die Johnson zaterdag en gisteren gesproken heeft, als een ver zekering van de Amerikaanse vastbera denheid, de vrijheid van West-Beriijn te beschermen. Van communistische zijde daarentegen werd Johnson ervan be schuldigd, de spanningen tot gevaarlijke hoogte te hebben opgedreven. De Prawda verklaarde: „Hij wist onmiddellijk de toon van de doldrieste Westberlijnse militaristen te treffen". De Sowjetpers noemt het bezoek van Johnson een „provocatie", en het trans port van 1500 man Amerikaanse troepen een uitvloeisel van „militaire hysterie". Over de uitbundige ontvangst, die John son in Berlijn ten deel is gevallen, zwijgen de communistische bladen. Karakteristiek voor de Westelijke reacties was het commentaar van een Westduits blad: „De toespraken van vice-president Johnson waren de daden, waarop wij een week hebben gewacht. Er was inderdaad een Vertrouwenscrisis, maar president Kennedy heeft daar op overtuigende wijze een eind aan gemaakt door zijn tweede man hierheen te sturen". TriOOR de directie van de Imperial Chemical Industries (I.C.I.) staat het als een paal boven water, dat het Europoort-project doorgaat. De I-C-L heeft van het Britse ministerie van financiën de principiële goed keuring ontvangen voor de bouw van de fabriek in de Europoort. „Er is", aldus de directie, „geen enkele aanleiding om te verwachten, dat de definitieve goedkeuring niet wordt verstrekt," Inmiddels is de I.C.I. druk bezig personeel voor het nieuwe bedrijf te werven. Het project Europoort zal in totaal een bouwtijd van tien a twaalf jaar vergen. De directie is van mening, dat het project, dat zich over een reeks van jaren uitstrekt, de Britse betalingsbalans niet in gevaar zal brengen. De toetreding van Engeland tot de E.E.G. heeft volgens de directie geen invloed op de plannen, die in Europoort worden verwezenlijkt. De moeilijkheden met de Britse betalingsbalans komen steeds in de oneven jaren voor. De eerste belangrijke investeringen in Europoort zullen echter pas in 1962 worden gedaan, een even jaar dus. In de 300 kilometer lange oliebuislei ding van Wilhelmshaven naar Keulen is in de nacht van zaterdag op zondag in de buurt van Meppen een groot lek ont staan. De olie vloeide over een gebied van 100 bij 200 meter. In de loop van de dag zouden reparateurs trachten het gat te dichten. De oorzaak van de breuk kon nog niet worden vastgesteld. De produktie van de Esso-raffinaderij te KeulenNiehl, de B.P.-raffinadcrij te Dinslaken en een raf finaderij te Gelsenkirehen behoeft door deze lekkage niet te worden onderbroken omdat men nog voldoende voorraad heeft 9 Het auto-ongeluk, dat vrijdagavond 5 augustus op de rijksweg tussen Lichtmis en Staphorst plaats vond. heeft een zesde slachtoffer het leven gekost. Het afgelo pen week-einde stierf in het ziekenhuis te Meppei de zwaargewonde heer Eyer, wiens zesjarig zoontje bij de botsing reeds om het leven was gekomen. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1, long, 4. Kampen, 9. one, 10. gas, 11. ore, 12. storen, 14. pree, 15 nol, 16. bot, 17. eb, 19. se- rapis, 22. ras, 24. eer, 25. era, 27. stor mig, 30. in, 32. eed, 33. toe, 35. toer, 37. rommel, 39. end, 40. Ain, 41. ode, 42. reseda, 43. beet. Verticaal: 1. Losser, 2. ont, 3. neon, 4. kan, 5. as, 6. portie, 7. ere. 8. Neer, 10 geleerd, 13. ros, 14. pop, 16. bari ton, 18. bas, 20. rem, 21. Sri. 23. steeds, 26. ankiet. 28. oer, 29. gom. 31. ster, 34 emoe, 36. one, 37. Ria, 38. Ede, 40. A-È>. Advertentie Sinds 1842 Origineel Zwitsers fabrieksmerk De veerboot „Linda Scarlet", het zusterschip van de bij Lobith ver brande veerboot „Tilly Scarlet", heeft zaterdag op de Noordzee een geslaagde proefvaart gemaakt en zal dus wel spoedig in dienst ko men. De ..Linda Scarlet" is in Duitsland ge bouwd bij de werf Walsum van het „Gute Hofxnung" concern. Het schip is niet naar Rotterdam gesleept maar ge duwd. De duwboot „Olivier van Noort" van de Nederlandse Rijnvaart Vereniging heeft dat transport verzorgd, weliswaar in samenwerking met de sleepboot „Hu- gin" van dezelfde rederij, maar toch als voornaamste transporteur. Het was voor het eerst in de ge-1 schiedenis van de Nederlandse Rijnvaart dat een leeg zeeschip geduwd werd van de ene werf in Duitsland naar de andere in Rotterdam. In verband met het pas seren van de Baanhoeksebrug kon de „Linda Scarlet" namelijk niet op de Duitse werf worden afgebouwd. Dit ge beurde bij Boele in Bolnes, vanwaar ook de proefvaart begon- Het transport over de Rijn ging beter dan verwacht werd, zo is van de zijde van de Nederlandse Rijnvaart Vereniging vernomen. Men was eerder in Bolnes dan volgens het ontworpen tijdschema mocht worden verwacht. De duwvaart had dus een succesje geboekt. Om het duwen mogelijk te maken was op de achtersteven van de veerboot tij delijk een ijzeren balk en een con structie van staaldraden aangebracht. Bij Lobith heeft het transport nog een merkwaardige ontmoeting gehad. Juist op de plaats van de ramp met de „Tilly Scarlett" passeerde namelijk het nieuwe tankschip „Diamand', de vervanger van de tanker „Diamand" die destijds met de „Tilly" in aanvaring is gekomen waar door de ramp ontstond. Nu bepaalde de ontmoeting zich tot het uitwisselen van een vrolijke groet. De directie wordt gevoerd door de Rijkswaterstaat en ook' de bouw ge schiedt volgens de plannen van de Rijkswaterstaat. In opdracht van het comité Benelux-tunnel zijn alie beno digde grondonderzoekingen gedaan en proefboringen verricht. De exploitatie van de tunnel geschiedt door de N.V. Beneluxtunnel, gevestigd te Vlaardin- gen. Het maatschappelijk kapitaal van deze vennootschap bedraagt 10 milj. waar van 5 miljoen tienduizend gulden wordt geplaatst en volgestort. Tot de op richters behoren de gemeenten Rotter dam, Schieda*m, Vlaardingen. de Kamers van Koophandel van Rotterdam en van de Beneden-Maas, alsmede de volgende bedrijven: Nederlandse Handel Maat schappij N.V., Rotterdamsche Bank N.V., R. Mees en Zonen N.V., Shell Nederland Raffinaderij N.V., Caltex Nederland N.V., Esso Nederland N.V., Pakhuismeesteren N.V., Albatros Superpbosphaat N.V., Le ver's Zeep Maatschappij N.V., N.V. Nieu we Matex E.N.C.K., N.V. Dok- en Werf- maatschappij Wilton-Fijenoord, Haven bedrijf Vlaardingen-Oost N.V,, Cincin nati Nederland N.V., Nieuwe Waterweg N.V., W. A. Hoek's Machine- en Zuur- stoffabriek, N.V. Swarttouw's Construc tie- Werkplaats en Machinefabriek, Key en Kramer, Asphalt Ruberoid N.V. Op de gewone aandelen wordt een cumulatief dividend uitgekeerd van ten hoogste 4% procent. Er zijn 100 prioriteits-aandelen van ieder f 100,—. Deze aandelen ontvangen geen divi dend. Het Rijk heeft het recht een per soon als lid van de raad van commis sarissen te benoemen. De Benelux-tunnel is uitgaande van de cijfers van het E.T.I. en tegen bijv. een gemiddeld toltarief van 1 volkomen rendabel. Een differentiëring van het tarief voor personenauto's en vracht auto's moet nog geschieden. De N.V. Benelux-tunnel zal zodra de ge meenteraden de desbetreffende beslui ten van medewerking hebben genomen, worden opgericht. Er wordt naar ge streefd om de gemeenteraden in de vergaderingen van september daartoe te doen besluiten. Het rijk zal met de N.V. Benelux-tunnel een overeenkomst sluiten waarbij o.tn. is bepaald dat de N.V. Benelux-tunnel verplicht is de tunnel te allen tijde, maar niet vóór 'vijf jaar na de datum van openstelling, aan het rijk, zo het het verlangen daartoe te kennen -geeft, over te dragen. Het rijk kan dus op dat moment de tol doen verdwijnen. Ongeveer aan het eind van het jaar zal de rijkswaterstaat klaar zijn met het voorbereidende werk voor deze tunnel, die 809 meter lang wordt. In elk van de twee tunnelkokers (4,5 meier hoog) komen twee rijbanen van 7,25 meter breed. Een negental segmenten zal te zamen de tunnei vormen. De stukken worden gebouwd in een dok bij Pernis. Als alle stukken gereed zjjn gaat de deur van het dok open en worden de waterdichte „dozen" op de rivier ge sleept om te laten zinken. Tracee van de Beneluxtunnel met toe- en afvoerwegen. De route leidt precies tussen Schie dam en Vlaardingen door, komend vanaf rijksweg 20 (later aansluiting op verlengde Zoom- seweg naar Den Haag) over de Maasbodem naar „De Madroel" bij Pernis (waar het bouwdok komt) naar de Vondelingenweg (voorlopige aansluiting)later naar de Zuidelijke en Randweg en de Zoomseweg. Voor de aan leg van tannel en wegen zijn vrij weinig obstakels te nemen. De Russische regering heeft de Vere- nigde Staten, Groot Brltartnië en Frank rijk medegedeeld de Oostduitse maat regelen aan de grens tussen Oost- en West-Berlijn volkomen te begrijpen en ze te steunen. Deze verklaring is vervat in een ant woord op de westelijke nota's van 17 au gustus. De Sowjetunie noemt het protest tegen de Oostduitse maatregelen dan ook „ongegrond". Volgens haar maakt Oost-Duitsland slechts gebruik van „de gewone rechten van elke soevereine staat om zijn belangen te beschermen". In de Russische antwoordnota heet het verder, dat West-Beriijn is veranderd in een centrum van ondermijnende activi- teit, sabotage en spionage, een centrum van politieke en economische provocaties. Volgens het Russische antwoord is et „een buitengewoon groot -gevoel van hu mor" voor nodig om te beweren dat de in West-Berlijn ontplooide activiteit in overeenstemming is -met de Viermogend- hedenovereenkomst. Overigens worden verwijzingen naar geallieerde overeen komsten als niet ter zake dienend ge noemd, omdat er inmiddels twee Duitse staten zijn, in wier zaken niemand zich mag mengen. Tenslotte zegt de Russische nota dat de grensmaatregelen tijdelijk zijn. „Bet sluiten van een Duits vredesverdrag en normalisatie van de situatie in West- Berlijn op grond daarvan, zal geen la- breuk maken op de belangen van enige partij en tie vrede en veiligheid van alie volken ten goede komen". „Oost-Berlijn ziet er uit als een le gerkamp" zei generaal Clay indertijd initiatiefnemer van de luchtbrug naar Berlijn gisteren toen bij terug kwam van een bezoek aan Oost-Berlijn, dat hij samen met Charles Bohlen, deskun- dige voor Russische zaken van het Amerikaanse State department, had,af gelegd, Bohlen vertelde dat er wel Oostduitse maar geen Russische troe- pen te zien waren. Bij het overschrij den van de sectorgrens waren zij niet aangehouden. Inmiddels is de vijftiende Oostduitse politieman, die aan de sectorgrens op wacht stond, in West-Berlijn als vluch teling geregistreerd. Het aantal van vijftien werd in een week bereikt, on danks dat de muur tussen Oost- en West-Berlijn steeds dikker wordt ge maakt. Een andere maatregel die het vluch ten naar het Westen moet bemoeilijken is het bevel boten in rivieren rond Ber lijn op a'e wal te trekken. Het bevel hiertoe kwam van de communistische autoriteiten in de Berlijnse voorstad Potsdam. De Westberlijnse burgemeester, Wil ly Brandt, heeft in een radiorede op nieuw verzekerd niet te geloven dat de Berlijnse crisis tot een oorlog zal leiden. Hij zeide te wachten dat in het najaar besprekingen tussen Oost en West zullen worden gevoerd. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Dean Rusk, heeft in een televisie-vraaggesprek gezegd: „Wij zullen niet uit West-Berlijn worden ge drukt". Verder zei 'hij niet te verwach ten dat de Berlijnse kwestie spoedig voor de Verenigde Naties zou komen. Het advies van de wereldorganisatie zou toch zijn, dat de betrokken landen moeten onderhandelen. Onderhande lingen verwachtte Rusk nog dit jaar, maar een .topconferentie achtte hjji slechts nuttig als de voorbereidende..be sprekingen enig succes beloven", waar mee Rusk zich achter Kennedy stelde. In West-Berlijn worden maatregelen genomen tegen enkele personen die er van verdacht worden de vertrouwelijke brief van burgemeester Brandt aan president Kennedy openbaar te hebben gemaakt. De Utrechtse politie maakt jacht op een zwarte Citroen waarin twee man nen zitten, die vanochtend omstreeks kwart voor elf een mislukte overval hebben gepleegd op een pompbedien de van het benzinestation van de N.V. Terberg aan de weg der Ver enigde Naties in Utrecht. Terwijl een der mannen .achter het stuur bleef zitten vroeg de andere aan de bediende, de 24-jarige H. N. de Vree. voor vijf igulden gewone benzine. Op het moment dat de bediende zich bukte can de benzinedop van de auto te draaien probeerde zijn klant de geldtas met een mes van de draagriem af te snijden. Dit mislukte en toen de pompbediende bet op een schreeuwen.zette namen de beide mannen dé vlucht. Zij stoven met de wagen „het kanaleneiland" op. De politie zond drie surveillancewagens uit can de mannen te. grijpen hetgeen tot nu toe niet gelukt is. De wagen had c*p de ach terkant geen nummerbord. Op de autotentoonstelling te Parijs, die in oktober a.s. gehouden zal worden, zal de Simca met een nieuw model kleine wagen komen. Ofschoon de maatschappij nog geen officiële verklaring heeft af gelegd, hebben functionarissen beves tigd, dat het nieuwe model' de motor achterin en een Porsche-versnellings- bak met vier volledig gesynchroniseer de versnellingen zal hebben. De auto heeft een maximum snelheid v-- onge veer 125 km per uur. K 'r' - - v j»

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2