BeneluxtiiïiïielBouw van begint nog eind dit jaar mam «i m Achttien kinderen wonen huwelijk van ouders bij meer m Iets Nieuw gninese mijnbouw Vliegende stallen met Fries stamboekvee over Derde conferentie samenwerking N.-Guinea wmm Geen vertraging voor R damse tunnels van Ierland gZSk Bezwaren tegen crematorium van 23 (vrijg.) kerken Spoorwegtunnel (later) op zelfde tracee is moi Verpleegster stal ƒ125 van patiënt Ontvluchte jongens aangehouden Nieuwe „stofwolk'9 in heelal ontdekt Verdwenen Haagse jongen verdronken Vermiste jongen (uit Vlaardingen) is weer terecht K.L.M,-luchtbrug naar Teheran Barendregt remise met Hongaar Szabo Autobotsing: vijf gewonden de rotterdammer m Mississippi trekt Griek vlot Consuls in Rotterdam Geslipt en tegen auto gebotst Installatie comité Opgeruimd staat netjes SPI mi Spi i i PAGINA 3 DINSDAG 22 AUGUSTUS 1961 ri)ksw»9 4 mmm mm mém w RANDWEG KOSTBAAR mmÊmÈmÊÊMÊÊÈÊSlKSgÊSm In een onderhoud met een re dacteur van de Nieuw-Guinea- koerier heeft het hoofd van het TJIER, in het Vlaardings-Schie- damse grensgebied, zal over enkele jaren de Beneluxtunnei naar de bodem van de Nieuwe Maas dalen. De stippellijn geeft ongeveer het gedachte tracé aan. Rechts de installaties van het Havenbedrijf „Vlaardingen- Oost", vervolgens de gebouwen van Cincinnati Nederland NV, dan de plaats waar de Polder vaart onder de weg doorgaat (Vijfsluizen met dieselgemaal „Delfland"). Rechts op de voor grond Schiedams grondgebied, links nog juist het uiterste stuk van de Wilton-Fijenoord- terreinen. V. J GEZINSUITBREIDING kantoor voor het mijnwezen te Hoilandia, dr. W. Valk, een uit eenzetting gegeven over de per spectieven die de mijnbouw in Nieuw-Guinea biedt. Hij ver klaarde daarin onder meer, dat de mijnbouw-industriële ontwik keling van Nieuw-Guinea gelei delijk duidelijker trekken gaat vertonen. Zonetornooi Mariënbad Exclusiever niét duurder en collectie gouden sieraden... waarbij woorden verstommen. A In Goroka, in Australisch Nieuw-Guinea, is gisteren de derde van de jaarlijkse bijeen komsten geopend, waarop amb tenaren uit Australisch en Ne derlands Nieuw Guinea de samenwerking op bestuurlijk en ander gebied tussen beide delen van het eiland bespreken. XMmr- moet Wkm üf*1 (Van een onzer verslaggevers) Aan de stroom bezwaarschriften, die reeds was ingediend tegen de plannen om in Rotterdam-Zuid een crematorium te bouwen is er een toegevoegd. Dit pro test is afkomstig van 23 Geref. Kerken (vrijgemaakt), behorend tot de classes Schiedam en Rotterdam van deze kerk gemeenschap cn tezamen 7460 leden tel lend. Het schrijven verzet zich op grond van de Bijbel tegen ,.de heidense gewoonte van lijkverbranding". „Waar het Evan gelie van. Christus heerschappij verkreeg in :het leven der volkeren werd het be graven traditie en slechts daar waar het moderne heidendom zegeviert valt men terug tot de gewoonte van het ver branden der lijken", aldus het schrijven, waarin een ernstig 'beroep op het Rot terdamse gemeentebestuur wordt gedaan het verzoek tot het oprichten van het cre matorium af te wijzen. De .kerkeraden, die de brief zonden zijn die van Bergschenhoek. Berkel en Ro denrijs Bolnes en Slikkerveer, Capelle aan de IJssel. HillegersbergStraatweg. HillegersbergTerbregge, Kralingseveer, RotterdamCentrum. RotterdamChar- lois, Rotterdam-—Deifshaven, Rotter damFeyenoord, RotterdamKralin gen. RotterdamZuid. Sc'hiebroekHil legersberg (C), IJsselmonde, Hoogvliet, "Maassluis, Middelharnis, Overschie, Per- nis, Rozenburg, Schiedam, Vlaardingen. (Van een onzer verslaggevers) OMSTREEKS het einde van dit jaar zal het wer kbeginnen voor d el500 meter lange Beneluxtunnei tussen Vlaardingen—Schiedam en Pemis, waarmee zoals gisteren reeds gemeld ongeveer a 70 mil joen zal zijn gemoeid. De tunnel wordt gebouwd naar het model van de Coentunnel (de verbinding van .de Zaanstreek met de rest van Ne derland) .j Deskundigen van d.e rijks- watehstaiat hebben verzekerd dat de bouw van tfe tunnel geen oponthoud zal geven voor de Mêtrotunnel en de Willemstunnel. Het werk is zo geprojecteerd, dat de bouwpiek van de Beneluxtunnei zal vallen in 19631964 en dat is een jaar eerder dan de bouwpiek van de me tro. De Willemstunnel zal omstreeks 1970 en zeker in 1971 in gebruik wor den genomen. Zoals men weet, wordt er bij deze tun nel tol geheven en daarvoor komt er aan de zijde van Pernis een toipiein Hoe de heffing precies zal geschieden is nog niet bekend Bij het ontwerpen van de Beneluxtun nei, heeft de rijkswaterstaat er reke ning meegehouden, dat er later een spoorwegtunnei aangelegd zou kunnen worden. Daarvoor zijn van de zlj- de van de spoorwegen nog geen plan nen, maar als deze plannen er zouden komen, dan komt de spoorwegtunnei vijftig meter ten oosten van de Bene luxtunnei te liggen. Bijgaande kaart toont het belang van Beneluxtunnei en Beneluxweg in het toekomstige wegennet rond Rotterdam en voor de nationale en internationale verbindingen. Bij A, het knooppunt Ypenburg, zal de Beneluxweg uitkomen op de thans bestaande rijksweg 13, de rijksweg dus van Rotterdam naar Den Haag. Bij B kruist de Beneluxweg de ver bindingsweg tussen rijksweg 20 en rijks weg 3, waarvan het gedeelte ten oos ten van Overschie reeds in aanleg is. Voorlopig zal dc Gordel weg door "het noorden van Rotterdam de taak op zich nemen, die aan de geprojecteerde verbindingsweg is toebedeeld. C is het kruispunt met de zuidelijke randweg, waarvan het tracee nog niet vaststaat, maar die misschien eerder wordt aangelegd. Deze zuidelijke rand weg zal bij D aansluiten op de thans bestaande rijksweg van Rotterdam naar Dordrecht en op de noordwaarts via de Van Brienenoordbrug leidende aanslui ting, waaraan thans hard wordt ge werkt. Die noordwaarts lopende aansluiting krijgt bij E aansluiting op rijksweg 3, naar Gouda. Deze rijksweg 3 zal hier een paar honderd meter noordwaarts moeten worden verplaatst, benoorden het Kralingse Bos dus (F). Bij G zal de geprojecteerde nieuwe verbindingsweg tussen de rijkswegen ten noordoosten en ten noordwesten van Rotterdam rijksweg 13 kruisen, bij H. zal de noordwaarts verplaatste rijks weg 3 aansluiten op de tegenwoordige rijksweg naar Gouda. De zo gevaarlijke Hoofdweg zal dus in het komende rijks- wegenplaa niet meer voorkomen. In de Beneluxweg zullen voorts nog moeten worden opgenomen een brug of tunnel ter kruising van de Oude Maas en de grote brug bij Numansdorp over het Haringvliet (K). De nieuwe verbindingsweg door het noorden van Rotterdam zal ten noord westen van Vlaardingen (L) aansluiten op rijksweg 20. Deze verbindingsweg zal kostbaar worden door vele kunst werken, zoals een viaduct CM) over het spoorwegemplacement in Rotterdam noord hij het veilingterrein. De Nederlandse sleepboot Mississippi van L. Smit en Co. Iheeft in het afgelo pen weekeinde assistentie verleend aan het 7176 tort, metende Griekse stoomschip Co-stantis, dat -zaterdag op honderd mijl ten. oosten van Bahrein aan de grond was .gelopen op een droogte in de Perzi sche Golf. De Costantis, eigendom van de rederij Pateras Ltd., zat geboeid van het voor tot het middenschip. De Mississippi is zaterdagavond om kwart over acht begonnen met het vlot- trefeken van de Griek-se vrachtboot. Maan dagmiddag was (het schip vrij. De Cos tantis is op eigen kracht met een lading cement naar Damman -gegaan. De 23-jarige verpleegster M. van R. uit Poortugaal beeft voor de rechtbank te Rotterdam terechtgestaan en bekend uit het spaarbankboekje van een patiënt van de Deltakliniek een bankbiljet van 100 en een van ƒ25 te hebben weggenomen. Het geld zou verdachte aan drank heb ben besteed. Zij bekende zich in de jaren 1958 en 1959 aan Soortgelijke feiten, te hebben schuldig gemaakt. Moeilijkheden met een vriendin zouden de oorzaak van een en ander zijn geweest. De Officier van Justitie achtte niet zo zeer het feit als wel de omstandigheden waaronder het is gepleegd ernstig en eiste acht maanden gevangenisstraf met aftrek waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en drie jaar toezicht. De raadsman mr, Th. J. E. Huvzers wees op de 2Vz maand die zijn cliënte reeds in voorlopige hechtenis heeft door gebracht Hij vroeg onmiddellijke in vrijheidstelling. Dit verzoek werd door de rechtbank echter afgewezen. Over 14 dagen volgt uitspraak. Op voet van vreemdeling is de heer R. H. Newall voorlopig erkend en toege laten <als consul bij het consulaat-gene raal van Groot-Britamüë te Rotterdam. De heren J. H. Wright en B. V. Wa-sh- hum zijn, respectievelijk voor Groot- Britannië en de Verenigde Staten van Amerika, op voet van vreemdeling er kend en toegelaten ais consul-generaal te Rotterdam. TT EN pereboom, die in bloei staat, terwijl tegelijkertijd de vruchten aan de takken han gen, dat is iets zeldzaams. Vol gens deskundigen komt dit ver schijnsel dit jaar wel meer voor, maar het is toch wel bijzonder. De oorzaak van dit fenomeen is o.a. gelegen in de afgelopen win ter, die nat was en in de zomer, die ook niet zo droog was. Het opnieuw bloeien kan ook wor den beschouwd als een teken van armoe van de boom, hetgeen de bladeren tonen. Wie zich wil overtuigen kan terecht bij de heer J. Doelman, Oostgaag 27, Maasland- Twee uit de Rekkense inrichtingen ontvluchte jongens, de 18-jarige B. P. uit Smilde en een 16-jarige Haagse jongen, zijn vannacht in Scheveningen aangehouden. Een surveillerende agent zag een auto vreemd geparkeerd staan. Hij ging kijken en zag twee jongens in de auto zitten, die bij zijn nadering wegreed. De agent greep zich aan de auto vast. Na hem tien meter te hebben meegesleurd, be sloot de bestuurder toch maar te stoppen. De jongens hebben in Eibergen een bromfiets gestolen, waarmee ze naar Deventer zijn gereden. Ze lieten daar de bromfiets achter en stalen een auto. Ze gingen verder naar Rotterdam, waar ze deze auto verwisselden voor die waar in ze werden aangetroffen. V In de gemeente Rossum (Gld.)' i's gisteravond de heer Van den Berg uit Groot-Ammers met zijn bromfiets tegen een stilstaande auto gereden. Hierdoor kwam hij te vallen en hij werd door een hem tegemoetkomende wagen over reden. Hij was op slag dood. Op de hoek van de Parallelweg en de Wilhelminakade te Rotterdam slipte maandagmiddag de 37-jarige havenar beider A. Tallen van de Hilledijk met zijn bromfiets op de spoorrails en botste vervolgens tegen een passerende bestelwagen. Met een hoofdwond en een gebroken linkersleutelbeen werd het slachtoffer naar het Zuiderziekenhuis overgebracht. Rotterdams' burgemeester, mr. G. E. van Waisum zal morgen, woensdag 23 augustus om vier uur ten stadhuize het olaatselijk actie-comité „Opgeruimd staat netjes" installeren. De burgemeester is voorzitter van het comité van aanbeve ling voor deze actie. De heer J- U. Schilthuis, wethouder voor economische aangelegenheden, zal als voorzitter van het actie-comité op treden. De Oostduitse sterrenkundige dr. Cuno Hoffmeister heeft naar het schijnt een ontbrekende schakel in de geschie denis van het heelal gevonden. Hij heeft vlak achter de Melkweg, de grote fami lie van miljarden sterren, waartoe onze zon behoort, een grote wolk ontdekt, die op een stofwolk lijkt. Deze wolk schijnt niet alleen maar uit gas. maar ook uit een mist van zwaarde re atomen te bestaan, die in mogelijke omvang variëren van de deeltjes in "Si garettenrook tot meteoren. Daaruit zou den door condensatie nieuwe sterren en planeten kunnen ontstaan. Sterrenkundigen hebben de mogelijk heid aangenomen, dat zulke „stofwol ken" bestaan in de grote ruimten tussen melkwegen. Dit zou de eerste ontdekking kunnen zijn van een op zichzelf staande wolk, die zich betrekkelijk dicht bij de aarde bevindt. Volgens sommige theorieën worden steeds nieuwe sterren en zelfs omvang rijke melkwegen gevormd uit gassen en stof. Kleine stofwolken zijn waargeno men binnen de Melkweg, waartoe ook onze zon behoort en andere melkwegen, maar zijn nooit eerder ontdekt in de ruimte tussen melkwegen. De negenjarige Harry Myer uit Den Haag, die, vorige week maandag is zoek geraakt; is' gisteravond dood in een sloot in bet uitbreidingsplan „Adegéest" te Voorschoten aangetroffen. Het jongetje was vorige week maandag met zijn vader naar een bouwwerk in Voorschoten gegaan, waar zijn vader werkte. Sinds het moment van de ver missing is intensief naar de jongen, ge zocht. evenwel steeds zonder resultaat. In Argentinië zijn gisteren duizenden reizigers gestrand als gevolg van een spoorwegstaking van 48 uur. Het spoor wegpersoneel wil door de staking uiting geven aan de bezwaren, die er bestaan tegen de plannen om de spoorwegen te reorganiseren. Op 9 september zal in San Leandro (Californië) een huwelijk worden gesloten dat door de achttien kinde ren van - bruid en bruidegom zal worden bijgewoond. Francis Louis Beardsly, weduwnaar en vader van tien kinderen, zal dan in het huwelijk treden met de 31-jarige Helen North, een weduwe die acht kinderen ter wereld heeft gebracht. Bruid en bruidegom ontmoetten elkaar een maand geleden nadat ze een tijdlang hadden gecorrespon deerd. Die correspondentie was be gonnen nadat een familielid van mevrouw North haar kort ha het overlijden van haar man had ver teld over weduwnaar Beardsly, die ongeveer tegelijkertijd zijn huwe lijkspartner had verloren. De cor respondentie leidde tot een afspraak om samen te gaan eten. De kinderen variëren in leeftijd van 1 jaar (Teresa, dochter van de bruid) tot 17 jaar (Michael, zoon van de bruidegom).' Op het ogenblik is een aannemer bezig om het huis van Beardsly in Carmel ongeveer dubbel zo groot te maken. Het telt namelijk slechts vijf kamers en drie bad kamers. Denemarken besteedt veel aandacht aan zijn kinderspeelplaatsen. Steeds kermen er nieuwe ideeën naar voren om de jeugd te vermaken. Bij een weeshuis is op het grasveld een grote paal neergezet, die omcirkeld is met een stapel autobanden. De kinderen kunnen nu naar hartelust via de banden in de paal klimmen. De dertienjarige Theo de Jonge uit Vlaardingen, die sinds vrijdagmorgen vermist werd. is in de afgelopen nacht in Schiedam aangehouden. Hij is naa\ Vlaardingen gebracht om door de kin derpolitie te worden verhoord. De jon gen, die thuis ruzie heeft gehad, kreeg het idee een paar dagen tc gaan zwer ven. Hij is niet verder gegaan dan Schiedam en Rotterdam. 's Nachts sliep hij in een geparkeer de vrachtauto, terwijl hij zo nu en dan van „vriendelijke mensen", zoals hij zegt, een kwartje kreeg, waarvan hij wat te eten kocht. Overdag speelde Theo aan hier, dan daar, en vermaakte zicli alleen, soms tot laat op de dag. Vooral op de speel goedafdelingen van enige warenhuizen in Schiedam en Rotterdam bracht Theo veel tijd door. Op de vraag waarom hij nu is weg gelopen van huis kon hij geen antwoord geven. „Ik wou er ook wel eens uit", zei hij, en trok zijn schouders op. Het klinkt wel vreemd, want Theo -was pas een week met vakantie geweest. In ieder geval is hij veilig en wel weer in het gezin De Jonge teruggekeerd, waar men natuurlijk erg blij was met zijn thuiskomst. (Van een onzer verslaggevers) T"jE K.L.M. heeft sinds kort haar -L* luchtvloot uitgebreid met twee „vliegende stallen". Omgebouwde DC-7c's, die speciaal bestemd zijn voor een nieuw soort transport: dat van vee naar Teheran. Zeven vluchten zijn er al mee uitgevoerd en er staan er nog ruim negentig op het programma. De comfortabele stoelen zijn uit de toestellen gehaald en daarvoor in de plaats zijn houten schotten, balen stro en drinkwalertanks gekomen. Want evenais haar normale passagiers wil de K.L.M. het haar nieuwe luchtgas- ten onvervalst Fries stambockvce zo aangenaam mogelijk maken. Het is voorlopig nog een probeersel, zegt de K.L.M. Na het begin, eind vorig jaar, kwamen de transporten even stil te liggen, maar sinds enkele maanden komt er schot in. En waarschijnlijk zul len de reizen Seniphoi-Teheran bin nenkort wekelijks worden gevlogen. Met het vee, dat het Friese weideland ver wisselt voor de Ivaanse hoogvlakte. Het nieuwe transport is een gevolg van de onlangs in Iran ingevoerde land hervormingen. De kleine boer' kreeg meer land en wilde ook vee hebben. Dat kan, zei<J,en enkele exporteurs, en zij charterden een K.L.M.-toestel, want vliegen gaat toch sneller dan boot en trein, vonden zij. Immers, nog geen tien uur na het vertrek van Schiphols startbanen staat het vee al op de luchthaven van Tehe ran, inclusief een tussenlanding in Is- tanboel. Gereed voor verder vervoer naar de binnenlanden. Op die manier krijgt de koper frisse, montere koeien gepresenteerd. Moeilijkheden met de lading heeft dc K.L.M. nog nooit gehad. Hefinstailaties, die bij stukgoederen worden gebruikt, komen er niet aan te pas. Het vee stapt via de loopbrug zelf het' vliegtuig in, de vliegende stal, die het binnen enkele minuten op een hoogte van enkele dui zenden meters zal brengen. Luchtziek? Nee! De dieren voelen zich prima. Daarover waken de bei de dierenstewards, die de dieren tij dens de luchtreis verzorgen. K.L.M.- ers, die alles op het gebied van dierverzorging weten en zelfs niet met twee linkse handen staan als tij dens het transport gezinsuitbreiding plaats heeft. Dat gebeurde op de laatste reis bij een van de 29 vaarzen. Een gelukkige omstandigheid voor de stewards was het gezien de beperkte ruimte aan boord dat het kalf niet in het vlieg tuig maar juist na de landing in Istan- boel ter wereld kwam. De reis had eni ge vertraging, maar er kwamen 30 in plaats van 29 dieren in Teheran aan Nederlandse koeien voor Teheran. Ne derlandse, omdat ook in Iran het Friese stamboekvee een naam heeft. Ruim tachtig procent van het in dit land in gevoerde vee is afkomstig uit Neder land. De rest komt voor het grootste gedeelte uit Denemarken. De exporteurs zeggen: er liggen grote kansen voor Nederland in de vee-export, nog voor tientallen jaren. Nu via de 3000 kilome ter lange luchtbrug Schiphol-Teheran naar Iran, later wellicht naar andere landen. Voorlopig echter zullen eerst de ruim drieduizend vaarzen naar Teheran wor- I den gevlogen. Straks wekelijks. De K.L.M.-Cargo Freighters staan voor 43.000 gulden (de kosten voor het laat ste transport) klaar. Voor I'erzië, het land van de vliegende tapijten, dat zo ook kennis maakt met de vliegende stal. Gereed voor vertrek van Schiphol. Het vee is ingeladen in de reus achtige buik van de K.L.M. Car go Queen om na tien uur in Te heran weer le kunnen worden vrijgelaten. De oliewinning is het minst gunstige facet van de recente ontwikkeling. Vol gens dr. Valk lijkt het nog maar een kwestie van enkele jaren tot de olievel den zijn uitgeput. Betere vooruitzichten biedt het aanstaande onderzoek van de nrkkelertsen door een combinatie van Amerikaanse en Nederlandse onderne mingen. In het Cycloopgebergte liggen ongeveer 60 miljoen ton erts met onge veer 1,2 procent nikkel, en 0,16 procent kobalt. Op het eiland Waigo zijn even eens minstens 60 miljoen ton aangetoond met ongeveer 1,4 procent nikkel en 0,16 procent kobalt. Wanneer die. ert sen economisch exploiteerbaar blijken, aldus dr. Valk, zal Nieuw-Guinea een belangrijk mijnbedrijf rijker zijn. Een tweede goede toekomstmogelijk heid bieden de goudtooudende koperert sen in het Carstensz-gebergte. Het is gebleken dat hoeveelheid en gehalte van het erts nader onderzoek wettig den. Dr. Valk deelde ook mee, dat het allu viale stofgoud van de eilandenrivier in Zuid-Nieuw-Guinea een nog wat twij felachtige kans biedt. Maandagavond zijn in Mariënbad de I partijen uit de vijftiende ronde van het zotie-schaaktomooi gespeeld. De resul taten waren: Dr. Barendregt fNed.) jSzabo (Hong.) 5»Olafsson (IJsland) Ciric (Z.S1.) 5»Bobotsov (Buig.) MUic (Z.S1.) li—!», Filip (Tsjech.)—Nie- mela (Finland) 10, Perez (Spanje) Blom (Denem.) 01. Gragger (Oostenr.) —Lundquist (Zweden) 10, Sliwa (Po lenUhlmann (O.Dld.) 1—-0, Ghitescu (Roem.)Johanessen (Noorw.) afgebro ken. De stand na de vijftiende ronde ziet er als volgt uit: 1. Olafsson 12.5 pnt:. 2. Filip 12 pnt; 3.' Uhlmann 10.5 pnt; 4. Johanessen 9 pnt. en 1 afgebr. partij; ,5. Ghitescu 81» pnt. en 1 afgebr.; 6. en 7. Bobotsov en Ciric beiden 85» pnt.; 8 en 9. Sliwa en Szabo beiden 7 pnt.; 10. en U. dr. Barendregt en Gragger beiden 6 pnt.; 12., 13 en 14. Blom, Milic en Perez allen 5 pnt.: 15. Niemela 414 pnt; 16. Lundquist 3!» pnt. Op de kruising Aveiibjt-Vondelingeri-' weg-Petroteumweg ontstond maandag avond een ernstige botsing tussen twee personenauto's; waarbij vijf personen onder wie drie kinderen werden ge wond. De bestuurster van, een der wagens, de 31-jarige mevrouw A. Boess-Post Uit Poortugaal. werd uit haar auto geslin gerd. De auto, waarin haar drie kinde ren zaten, reed daarna nog 25 meter door en kwam tegen een verkeersbord tot stilstand. Mevrouw Boess en haar kinderen (drie, vier en vijf jaar oud) kregen snijwonden. De andere automobilist, de 33-jarige R. Blokland uit de Schalk Burgerstraat, liep een pijnlijke rechterknie op. Twee artsen behandelden de slacht offers. waarna zij naar huis werden ge bracht. Beide wagens werden ernstig be schadigd. Advertentie Op de agenda komen de volgende punten voor: een terugblik op de be stuurlijke samenwerking zoals zij tot nu toe is verlopen, de methode die daarbij werd gevolgd en voorstellen voor de voortzetting van reeds toegepaste maat regelen op het gebied der samenwerking. Men zal in ogenschouw nemen de prak tijk van deze samenwerking op het ge bied van landbouw en bosbouw, epide mieën, ziekten en quarantainevoorschrif ten, het gebruik van de Engelse taal, normen voor het onderwijs, de agrari sche wetgeving, het eigendomsrecht en gebruik van de grond, en in het alge meen de sociale ontwikkeling der bevol king. Voorts de volksgezondheid, uni forme methoden bij de opleiding van medisch personeel en bij de. medische studie, verbetering van de voedseltoe stand der bevolking, het tot stand bren gen van communicatiemiddelen en de op leiding van inheemsen tot scheepsperso- neel. Verder een stimulering van de ani mo onder de Papoea's om dienst te ne men bij openbare nutsbedrijven en in overheidsdienst.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2