H\0jt Rotterdam stemt in met Betere verbinding tussen Schelde en Rijn 4.95 Regeling liaringaanvoer was te ingewikkeld Koehandel Streekplan Brielse Maas voor Raad v. State Er zijn nu „te weinig ongehuwde vrouwen Demografische verschuiving uiting BONTSHOW MODE 1961-62 Joh. de HEER Zn. n.v. Moerdijkkanaal van de baan IJrnuider rederij werd de dupe Verwarring door circulaire Romeinse graven Rotterdam ivint Botlek-industrie Opsporing van dame uit R'dam verzocht Er waren heel wat plannen .59 Slingerend op de weg door slaappillen Schrijver Jouglet overleden „Een van Ons" in studie bij Rotterdams Toneel DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1 gj Advertentie Advertentie Rotterdam en Antwerpen zijn het eens geworden over de wijze, waarop een betere verbinding tus sen Schelde en Rijn tot stand kan worden gebracht. De Kamers van koophandel in beide steden hebben een plan opgesteld, dat voorziet in de heropening van de Kreekrak- dam bij Bath, waardoor een nieuw kanaal door Zuid-Beveland tussen Ooster- en Westerschelde kan ont staan. In de Westerschelde zal bo vendien een strekdam worden aan gelegd, waardoor zee- en binnen scheepvaart gescheiden van elkaar kunnen opereren. Als de plannen worden goedgekeurd door beide regeringen, kan Antwerpen voorts overgaan tot het graven van een kanaal van de Oosterschelde naar de grens bij Zandvliet naar de eigen dokken. Ook zal Antwerpen na verloop van tijd rijnvaart- en andere premies afschaffen. Ge dacht wordt aan een termijn van ca. 15 jaar. (Van een onzer redacteuren) De regeling voor de haringteelt en -aanvoer, bij verordening uit gevaardigd door het produktschap voor vis en visprodukten, is inge wikkeld. Dat vindt het bestuur van dat produktschap zelf ook, maar het vindt niet dat dit aan leiding is om stappen te doen tot Belgische reactie: 'het ongedaan maken van de boete van ƒ250,die de justitie bij wijze van schikking aan een over treder van die regeling heeft op gelegd. Ook niet nu die overtreder meent dat hij door een circulaire van het produktschap zelf op het slechte pad is gebracht. „De ingewijden ter zake van de arbeidsverhoudingen in ons land weten reeds geruime tijd dat het aanbod van vrouwelijke werk krachten beneden de primaire verwachting blijft. Aangezien nu in Nederland de arbeid van de ge huwde vrouwen een te verwaar lozen factor mag worden genoemd, moet als vanzelf de vraag rijzen, of mogelijk, door welke oorzaak dan ook, de huwelijksfrequentie is toegenomen, zodat het aantal on gehuwde vrouwen gedurig zou verminderen. Hier ligt inderdaad het zwaartepunt van het probleem. In onze samenleving voltrekt zich een merkwaardige, demografische verschuiving, waarvan de gevol gen nog niet ten volle kunnen wor den overzien." BESPROKEN NIEUWESLUIS TE VROEG? RECREATIE in de salon Kleiweg 145 Rotterdam Gaarne tijdig reservering Telefoon (010) 8 89 12 bij Vanaf morgen reeds te horen en te verkrijgen JOH. DE HEER ZN. N.V. de dubbele E-F.-set (2 platen in één hoes) met 8 geestelijke liede- ren van o.a. Groot Rotterdams Jeugdkoor. The Gospel Singers, Hans v. d. Steen. Normale waarde 13. NU TIJDELIJK Ook per post te bestellen voor porto en verpakking) 50 ct. Noordmolenstraat 71 Telef. 40443 Giro 63 5 60 Rotterdam-! 1 De plaatsvervangend groepscomman dant der rijkspolitie te Nieuwpoort ver zoekt te worden bekend gemaakt met de verblijfplaats van Bastiaantje Noorlan- dér, ra jaar, weduwe van. W. Boon, wo nende te Rotterdam en laatstelijk verblij vende te Groot-Axnmers. Signalement: lang 1.80 m, dim wit haar met knotje, blauwe ogen, draagt bril met bruin men- tuur. Zij is gekleed in een donkergrijze mantel, draagt zwarte hoed en zwarte leren schoenen en beige kousen. Zij is in hét, bezit van een handtasje. Zij verliet in de morgen van 23 augus tus Groot-Ammers per autobus, bestem ming Rotterdam, doch kwam daar niet aan. Daar zij kinds is wordt een ongeluk gevreesd. Een ieder die inlichtingen kan verstrek ken, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met bovengenoemde groepscom mandant, telefonisch te bereiken onder no. 01843 244 of met de politie in zijn of haar woon- of verblijfplaats. De tweejarige Ferdinand Bottinga uit Heerenveen is gisteren bij het spelen te water geraakt en verdronken. Het plan, dat binnenkort aan de we derzijdse regeringen ter goedkeuring zal worden voorgelegd, schuift dus de pro jecten voor een Moerdijkkanaal, waar aan vele jaren tevergeefs is gedokterd, terzijde. Mocht het evenwel spoedig worden verwezenlijkt, dan is een belang rijke stap gezet op de weg naar uitbrei ding van de samenwerking tussen Ne derland en België, die ten zeerste ge diend is met een goede verstandhouding tussen Rotterdam en Antwerpen. In november van het vorige jaar be reikten de Kamers van Koophandel reeds in principe overeenstemming over het plan. Het werd toen ter kennis gebracht van de door de beide regeringen aange wezen onderhandelingsdelegaties die tot taak hadden, naar een voor beide partij-1 en. aanvaardbare oplossing te zoeken. Als gevolg van een misverstand tussen de officiële onderhandelaars over de ma te, waarin reeds overeenstemming tus sen Rotterdam en Antwerpen zou zijn bereikt, trad een storende vertraging op, zodat het tot juli duurde, voordat verdere stappen gedaan konden worden, De Nederlandse delegatie achlte het raadzaam, de Nederlandse regering van het bereikte akkoord op de hoogte te stellen. Dit was voor de Rotterdamse Ka mer van koophandel aanleiding, een brief aan de ministerraad te schrijven, j waarin de merites van het plan werden neergelegd. Hoewel vverd aangedrongen j op een spoedige beslissing, wordt voor oktober as. geen definitief besluit ver wacht De voorgestelde nieuwe verbinding j tussen Schelde en Rijn zal veel minder j kosten dan het thans aan de kant ge schoven Moerdijkkanaal door Noord- Brabant. Verwezenlijking er van zal lei den tot herstel van de toestand, voordat de Kreekrak werd afgedamd en Zuid Beveland door een dam met Noord-Bra bant werd verbonden. Zij zal tevens een einde maken aan moeilijke onderhande lingen, die met enkele onderbrekin gen meer dan 40 jaar hebben ge duurd. Er Stijn heel wat plannen opgesteld ter verbetering van de verbinding tus sen Schelde en E#» en er zal nog heel wat' water door beide rivie ren vloeien, voor dat het plan, dat ns as»-'de rëete- - Haag re* Brand fe,- vobrgetegd, to-Wr--' wereniqkt. Het huidige plan Is voor een deel ge baseerd op oude plannen. Met een Moerdijkkanaal wordt geest reke ning sneer gebon den. Het gaat nu voornamelijk ons - een nieuw kanaal door Zuid-Re ve- land, dat in de buurt van Bath begint. Op Belgisch grondgebied wit men een kanaal graven, dat van de Antwerpse dokken Vi» Zandvliet by de Ned- Belg. grens naar de Wester schelde loopt. Hei Brusselse blad „De Nieuwe Gids" gispt de „geest van koehandel", die vol gens het blad spreekt uit de „oplossing" van de Kamers van koophandel van Antwerpen en Rotterdam voor het vraag stuk van de Schelde-Rïjnverbinding. „Wanneer men deze oplossing met enige aandacht bestudeert dan wordt het dui delijk, dat het een halve oplossing is", aldus „De Nieuwe Gids". „Het getuigt van de „hartelijke" koop mansgeest, waarmee Rotterdam, gesteund door bet ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag, de kwestie behan delt. Rotterdam weet, dat het de eerste óf tweede wereldhaven is, maar in de geest van Benelux een redelijke oplos sing aanvaarden die niet eens een scha duw voor de sterke expansie van de Maashaven vormt, dat wil men niet. Hoe zou Antwerpen in die geest kunnen sa mengaan met Rotterdam om een ge meenschappelijk vervoerbeleid uit te werken?" „Zo lang Rotterdam door een sterke expansie van Antwerpen enigszins kon worden „bedreigd" was he, begrijpelijk fmaar daarom nog met juisi) dat de goede Schelde-Rijnverbinding waarop Antwerpen aanspraak maakt het onder werp van onderhandelingen vormde. Dat is thans sedert tenminste tien jaar niet meer het geval. En al die herrie die zij elkander aandoen verzwakt de Benelux- havens in hun Europese positie, hetgeen geen denkbeeldig gevaar is. Op het ogenblik groeien de havens van Hamburg en Bremen, mede door kunstmatige steun van de Duitse rege ring, nog sneller dan Rotterdam. Wan neer echter de „kleine" oplossing van de handelskamers wordt beschouwd als een aanloop naar een definitieve oplos sing, d.w.z. een samenwerking tussen de berde grote Benelux-havens in volle vertrouwen, dan is zijhet overwe gen waard. Maar de geest van koehan del, die er uit spreekt, is vrij bescha mend, èn vdor Antwerpen, en voor Rotterdam." Arbeiders zijn, bij graafwerk op een akker in Santanella Die Afragola. 16 km. ten zuiden van Napels, zes Romeinse graftombes, van 400 jaar voor Christus. De muren van de tombes zijn versierd met schilderingen m heldere kleurert, die goed geconserveerd zijn. De be schilderde stukken zijn overgebracht naar een museum in Napels. Op «laat» van de ontdekking wordt zoeken naar andere overblijfselen het ksrlö»01 voortgezet. De regeling hield in dat trawlers van hun eerste reis maximaal vijftig kantjes gezouten haring aan wal mochten brengen, als dat voor 10 juni gebeurde. De aanvoer van de volgende reizen mocht voor ten hoogste vijftig procent uit gezouten haring bestaan. Nu had de overtreder, een. IJrnuider rederij, uit de als resumé van de verordening bedoelde circulaire van het produktschap begre pen, dat ook van de tweede reis vijftig kantjes gezouten haring aan wal mochten worden gebracht, als dat maar voor de tiende juni gebeurde. Ie die circulaire werd namelijk gemeld dat de vijftig- kan tjes-regeling gold voor de haring- aanvoer van een trawler na beëindiging van de eerste reis in de nieuwe teelt, indien deze uitvoer plaatsvond voor 10 juni De rederij, redenerend dat de tweede reis valt na beëindiging van de eerste, liet op 7 Juni een van haar sche pen van een tweede ruls thuiskomen met vjjftig kantjes en kwam hiermee dus in overtreding. Uit de verordening zelf bleek dat de vijftig-kantjes-regeling alleen gold voor de eerste reis. De tekst van de circulaire was alleen zo gekozen om duidelijk te maken dat men zich op de eerste reis ook aan het maximum van vijftig kantjes .moest, houden .ais de vangst van een Wensen over kanaal en zoetwater tot gestuit op die dateren de het van Dit schrijft prof. dr. J. P. van Rooijen in „Economisch-statistische berichten" in een artikel onder het opschrift: „Het groeiend tekort aan ongehuwde vrouwen". Hij stelt vast, dat de huwelijksfrequentie sinds de oorlog in niet geringe mate is geste gen „nu de meisjes zich in zeer hoge nuptiale kansen verheugen mogen" en hij besiuit: „Onder deze radicaal veranderde omstandigheden lijkt het uitgesloten, dat de verzorging van het nationale produkt alleen door de mannen en de in aantal voortdurend afnemende ongehuwde vrouwen ter hand wordt genomen. De tijd is aangebroken, dat sentimentele overwegingen omtrent 1 inschakeling van gehuwde vrouwen in het arbeidsproces terzijde worden gesteld, terwijl de overheid tot taak heeft om haar fiscale greep zodanig te beperken, dat het zelfstandig karak ter van de arbeidsbekwaamheid der gehuwde vrouw volstrekt wordt er kend". Voort merkt prof. van Rooijen op, dat het jongste advies van de S.E.R. ten aanzien van de verlaging van de leeftijdsgrens binnen het raam van de A.W.W. in het licht van het boven staande een pijnlijke indruk maakt Voor de Bredase rechtbank moest gis teren terechtstaan mevrouw M. W. uit Goirle. die in Roosendaal haar auto niet naar behoren had bestuurd. Zij had slingerend over de rijksweg Roosendaal- Breda gereden en zij was door een bus chauffeur tot staan gebracht. Er was geen sprake geweest van drankmis bruik. De verdachte had een te grote dosis slaappillen gebruikt. „Dit heeft", aldus de officier van jus titie. ..op het rijden hetzelfde effect als drankmisbruik". Naar zijn mening dien de de verdachte voor lange tijd van de weg te worden verwijderd. Zijn eis luid de f 300 boete en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. ander schip wSa óvergenibmen. Bq déze tweede reis had de aanvijer voor niet meer daft de helft 'nftgezanten haring mogen bestaan. De rederij %oa waarschijnlijk helemaal geen Iaat hebben gehad sis haar schip een poosje langer op de visgronden was gebleven. Die vijftig geaonien kantjes zonden dan beneden de vijftig procent van de totale aanvoer gekomen zijn. Nog snorder was bet toen enige dagen later een aanvulling op de regeling kwam, waarbij de aanvoer van vijftig gezouten kantjes ook als die meer dan de helft van de totale aanvoer zonden zijn, op .volgende" reizen wel werd toegestaan. De bedoeling van de oorspronkelijke regeling: maximum vijftig kantjes op de eerste, maximum de helft van de totale aanvoer op de volgende reizen, was name lijk, de aanvoermogeiijkheden voor ge zouten baring op volgende reizen ruimer te maken, maar door de over het alge- meen geringe vangsten bad de regeling juist de omgekeerde uitwerking. Vandaar dat het produktschap met de aanvulling kwam, maar voor de IJrnuider rederij was het toen al te laat In de bestuursvergadering van gisteren was de heer Kranenburg van mening dat er volgens de verordening inderdaad sprake was van een overtreding, maar dat het volgens alle bijkomende omstan digheden - en onder die omstandigheden rangschikte hij zowel de ingewikkeldheid van de regeling als de tekst van de cir culaire in de lijn lag dat de zaak anders geïnterpreteerd zou worden. Andere bestuursleden echter beschouw, den de redersvereniging voor de Neder landse haringvisserij, waarvan de heer Kranenburg secretaris is, als de ware schuldige. De heer Kranenburg had namelijk de rederij de raad gegeven, het schip maar te laten komen. De voorzitter concludeerde dat de rege ling ingewikkeld is en dat verwarring zeker mogelijk was, maar dat anderzijds een soortgelijke regeling toch ook al in andere jaren heeft gegolden en dat de rederij geen last zou hebben gehad als zij de waarschuwing, die zij voor de binnenkomst van het schip van de con troleur van het produktschap had ge kregen, ter harte had genomen. „Volgend jaar zal het bestuur moeten streven naar een eenvoudige tekst", zo besloot de voorzitter. LIOE nauw de ontwikkelingen van 11 Europoort verband houden met de Afi ft 2* ft structuurwijzigingen In en om het I l it l/l/C/i recreatiegebied en zoetwaterbekken de Brielse Maas is donderdag weer eens gebleken tijdens de behandeling der bezwaren tegen het herziene streekplan Brielse Maas voor de af deling geschillen van bestuur van de Raad van State in Den Haag. (Van een onzer verslaggevers) Namens Ged. Staten van Zuid-Hol land hebben mr. H. van Riel en prof. J. L. Klein van de Prov. Planologische Dienst de wijzigingen, waartegen tal van bezwaren kwamen, toegelicht. Het lateraalkanaal door de Brielse Maas en door Rozenburg naar Botlek en verder was een punt waartegen vele bezweren zicht richtten. De heer Van Riel stelde dat het niet opportuun is met plotse linge wijzigingen te komen. m Het vijfjarig zoontje van de burge meester van Klimmen» Jacques Wolf, is gisteren bij het plotseling oversteken van de provinciale weg Heerlen-M<; richt door een uit de richting Heerier» nde personenauto overreden en óp ;aar het ziekenhuis overleden. J was de jongste uit een gezin van z> eren. Men heeft hier te maken met feiten, zo vond hij. De ontwikkeling van Rozen burg gaat door, bet herziene plas is niet meer dan een fase. Rotterdam zal na deze wijzigingen niet slechts 150 ha Industrie gebied winnen, zoals werd gesteld, maar 400 ha, namelijk in bet Butlekgebied. Over de zoetwater-voorziening zei de heer Van Riel dat er voor afdamming van de Brielse Maas helemaal geen zoet water was. Na komen er wensen betref fende de kwaliteit van het zoetwater naar voren. Natuurlijk zal met deze wen sen rekening worden gehouden. De rapporteur, mevrouw mr. A. E. Ribbius Peletier, constateerde dat er ©en aantal bezwaarschriften in behandeling was genomen. Een bezwaarschrift van het Landbouwschap echter was niet bij G.S. of bij de Kroon ingediend, maar bij de ministers van volkshuisvesting en bouwnijverheid en van landbouw. Bo vendien was dit ingediend twee maan den na de datum van sluiting. Mr. W. Kramer, sprekend namens het Landbouwschap, bestreed dit Het schrijven van het Landbouwschap be helsde geen bezwaar maar een advies, waartoe het landbouwschap het recht heeft De vice-president prof. dr. L. J. M. Bed achtte de vorm waarin dit advies was gesteld echter niet in over eenstemming met de bedoeling die het adviesrecht had. Dit advies draagt ge heel het karakter van een bezwaar schrift De rapporteur constateerde dat het herziene plan kleiner was dan het oor spronkelijke. De buurtschap Nieuwesluis van de gemeente Heenvliet valt er nu buiten, iets waartegen burgemeester mr. J. H. Vijgeboom van Heenvliet en bur gemeester A. A. Beckerlng van Rhijn van Zwartewaal bezwaar maakten. Voor deze bezwaren hebben G.S. oog, maar zij menen dat deze bezwaren thans niet reëel kunnen zijn, nu de toekomst van het gebied tusssen Zwartewaal en Heenvliet te onzeker is, om nu al in het plan vast te leggen. Ook over de oostgrens van het plan bestaat verschil van mening: burgemees ter «nr. W. HL Sprenger van Oostvoome lichtte toe, dat Oostvoome de gronden bulten de dam nu al graag een bestem ming zou willen geven, terwijl G.S. menen dat dit prematuur zou rijn. Men weet nog niet hoe het zuidelijke haven hoofd van Europoort zal verlopen en de gronden bulten de dam rijn er in feite nog in het geheel niet, nn ligt hier nog zee. van vervangende wensen in de vorm gronden. Oostvoome wil voorts het accent t#b de recreatie geheel leggen op de zuide lijke oever van de Brielse Mzu, terwijl er anderen zijn, die zelfa de gehele noordoever willen' bestemmen voor in dustrie. Een zeer voornaam punt is de zoet- watervoorziening. Bijna alle appellanten twijfelen aan de resultaten op dit ge bied. En er bestaat ongerustheid of er voldoende water zal zijn voor de land bouw op Voorne-Putten en Rozenburg. De heimening heeft de hoeveelheid zoet water van 800 tot 500 ha teruggebracht Bovendien heerst ex twijfel «ver de kwaliteit Vooral de Brielse Dijkring maakt zich daarover zorgen. Vele appellanten, zoals de heer L. Rie. dijk, sprekend namens het contactor- gaan voor ruimtelijke ordening op bevrijdden. Voome-Puiten en Rozenburg, zeggen, 4tt j het nog te vroeg zou zijn voor hét mt- f stellen van de herziening. Eerst zal het streekplan Voocne-Patte I gereed moeten zijn, voor men zal jpffl- nen vaststellen, hoe de Brielse Maas, Lc I de noordelijke strook van dit streekpiia. gebied er uit zal moeten zien. G. S. daarentegen menen dat tj) igz f gedwongen, zich aan te passen aan de nieuwe ontwikkelingen op Rozenberg tz I da* men niet k*A wachten, tet het strak-1 plan Voorne-Patten gereed is. G.S. tge-1" nen dat het goed is. na reeds vast te I stellen dat er een strook komt, die het I Industriegebied zal scheiden van kt agrarische land en het woongebied. De rapporteur stelde voor de briet: van het Landbouwschap niet oatvax&s» je lijk te verklaren en de bezwaren vaal de andere appellanten ongegrond tij achten, mits G.S. van Zuid-Hofland f maatregelen garanderen voor volde» f de zoetwater van behoorlijke kwaliteit voor de landbouw op Voorne en Put-f ten. De Amerikaanse militaire politie beeft gisteren twee Russische officieren -moe- i ten redden uit een opgewonden menigte l Westbertijnera. Zit waren met een-auto j naar West-Berlijn gekomen en werden toen omsingeld, tot de Amerikanen hm AdvertenSie De loop van het geprojecteerde Late raalkanaal, dat een deel van de Klei- bureoolder van Voorne en Putten zal afsnijden, ontmoet veel kritiek. De ge meente Oostvoome suggereerde zelfs een geheel ander tracee. Een groot aan tal bezwaarschriften betrof gedupeerde landbouwarbeiders, die compensering DINSDAG 29 angastes en DONDERDAG 31 augustus telkens *s middags 230 uur en 's avonds 8 uur Gloednieuwe collectie gracieuze modellen. -K- Interessante nouveauté"® in lijn en afwerking. df. Gratis Thé-complet f)IT ia de geprojecteerde situa tie in en om de Brielse Maas. Voor de achterwaartse verbinding van Europoort is een binnen scheepvaart kanaal nodig, het z.g. lateraal kanaal (A). Omdat het eiland Rozenburg ter plaatse te smal is moest men het westelijk deel van dit kanaal door de Briel se Maas projecteren. Om de Briel se Maas echter als zoet waterbek ken en voor de recreatie niet ver der aan te tasten zal het kanaal worden afgescheiden door twee dammen. Dit heeft tot Gevolg dat de Brielse Maas dan in tweëen wordt gedeeld. Daarom is een doorgraving geschetst van de „kop" van Voorne om beide de len weer tot een geheel te ma ken. ff ET westelijke deel van het ka naal zal door Rozenburg heen voeren. Het krijgt daar een breed te van 140 150 meter. Ten noor den van het kanaal komt hier een spoorlijn te lopen. Tussen spoor lijn en kanaal in is een weg (twee banen van 7 meter) met een De Franse schrijver René Jouglet is donderdag op 66-jarige leeftijd in Mont- rouge bij Parijs overleden. Jouglet was de zoon van een spoorwegbeambte. Na enige tijd onderwijzer te zijn geweest, wijdde hij zich geheel aan de literatuur. Later werd hij secretaris-generaal van het internationale verbond van auteurs- en componisten verenigingen. Jouglet heeft een dertigtal werken geschreven, romans, zedenkritieken en reisverhalen. Hij heeft ook enkele gedichtenbundels gepubliceerd. fietspad gedacht. Over dit kanaal komt een brug ter hoogte van Den Briel, in aansluiting waaróp een brug (Dj over de Brielse Maas is gepland, die waarschijn lijk het eilandje Middenplaat zal kruisen. Over die brug kan dan de rijksweg Maassluis-Brielle (via Rozenburg) lopen en misschien ook de (nog slechts vaag geplan de) z.g. Dammen weg (naar het Deltagebied) die ten westen van Maassluis onder de Maas door zou moeten lopen in zuidelijke richting en die ook op dit kaartje is geschetst. fJET lateraal kanaal ontmoet ten noorden van Zwartewaal het zeescheepvaartkanaal (B) dat vanuit het noorden van Europoort naar het achterland zal lopen. Het lateraalkanaal geeft verder o.a. verbinding met de Botlek en ten zuiden daarvan met het Har- telkanaal (C), dat de buurtschap Nieuwesluis (E) van Heenvliet zal afsnijden en dat weer op de Oude Maas uitkomt ff ET is duidelijk dat de plano logen hebben getracht op de ze wijze tussen kanaal en Brielse Maas een strook grond te creëren, die als „afscherming" tussen in dustrie en recreatie moet fungeren en als afgrendelingdus van Europoort en Botlek naar het zuiden. Het Rotterdams Toneel heeft behalve „Een man als geen ander" (A Man for all seasons) van Robert Bolt ook het to neelspel „Een van ons" <Einer von uns) van Michaël Mansfeld in studie geno men. De regie en vertaling zijn van Onno Molenkamp. De medewerkers, le den van de werkgroep, zijn Petra Ver beek, Thera Verheugen. Jetty van Dijk. Wim Grelinger, John Lanting e» Sacce van der Made.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2