SS B /0BII- Kwestie-Scheepswerven van Vlaanderen W ilt on-F ij en oord bereid zaak over te nemen? UNIQU 1475 "oS^t N.S.-man vergat bomen, maar sloot nog op tijd ajdiL UA 1-4- N iet-ri j klare voertuigen moeten van de straat af Lossen van onverpakte suiker - met lucht - is besparing (/wztfee&t „Volksuniversiteit" met Schiedams programma Rotterdamse kroniek "r «3? Zal onderneming nog deze maand stilliggen 16 ïs Optredeii politie voorkomt ramp Geld vermist op Harwichboot i Schuldig zonder straftoepassing 5 van HEYST Burgerlijke stand Ondernemer werd beboet Vele activiteiten in seizoen voor huisvrouwen Cursus nu op zaterdagmorgen Schakers starten nieuw seizoen DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1%j jiovertenne JONGENSPANTALONS Nog hoop 1 ROTTERDAM: ïVERLOVIRSSRIKGEK HOOGSTRAAT 88*90* VLAARDINGEN II cJjLs EEN SCHIPPER FOETEREN OFFENSIEF. 8FFIDIEEL Café-Restaurant „Europoort" MAASScm^AMKD 7 De gèhele maand september SPECIALE VISGERECHTEN EFFE WAT EINDE KORTE HOOGSTRAAT I ÏÏS\ IN DE SERVICE LIGT ONZE KRACHT Eigenpaam Steunt collecte kankerbestrijding nu... beduidend goedkoper Brommer tegen paal Neemt de maat van Uw kamer mee? en dagelijks r Advertentie DU WILTON FUENOORD te Schie- j dam verwacht men nu dat de veiling van de „Scheepswerven van (Vlaanderen" te Brugge binnen korte termijn zal geschieden, in ieder geval i voor het einde van dit jaar. De Schie- jöamse werf huurde de Vlaamse wer ven in februari voor de periode, die (nodig was om een schip geheel af te bouwen en een ander, eveneens voor de Onassis-groep, gereed te krijgen voor de tewaterlating. Dit werk zal in de loop van 'deze maand zijn vol tooid en daarmee komt tevens een einde aan de huurovereenkomst. i van was, dat een in aanbouw zijnd koel- i schip zou worden afgebouwd met een I Belgisch krediet, hetgeen voor enkele i maanden werk zon geven. Het Nederlandse bod werd echter in- t getrokken toen van Belgische zijde werd opgemerkt, dat volgens de bepalingen van de Belgische wet de werven open- i baar moeten worden verkocht. AU I U [M U BI c -L. - B f U k i Prachtige^ in diverse moderne kleuren. «reukherjtellend, wasbaar, krim pen niet, plooïhoudend. Als échte Cöster-verrassing, één dag: tot 10 jaar, ALLE MATEN 11—Té jaar, alle maten Over de huurkoop-aanbieding van de Rotterdamse firma Smith en Zonen, gedaan namens een Nederlandse groep in de scheepsbouwsector, zijn nog geen nadere reacties bekend. De besprekingen, die deze week in Brussel zijn gehouden over de moeilijk heden bij de Scheepswerven van Vlaan deren en waaraan ook is deelgenomen door Wilton Fijenoord. hebben niet tot een oplossing geleid. Naar in Brussel wordt vernomen zou de Nederlandse onderneming tijdens dit overleg, dat is gehouden in het Belgische ministerie van financiën, de bereidheid hebben bevestigd de werven oyer te nemen. Daarbij zou een bedrag zijn ge boden van 30 miljoen Belgische frank 2.15 miljoen gulden echter onder tal rijke voorwaarden. De voornaamste hier- Snel optreden van de Maassluise po litie heeft een bedrijf in de nacht van woensdag op donderdag voor een ramp behoed. Een werknemer van de Klepra" waarschuwde dat er een vreemd licht te zien was in de oliefa- briek De Merwede aan de Industrie weg. De politie stelde snel een onderzoek in. Het bleek dat er een begin van heel stil zullen komen te ïiggen en dat i brand woedde. De vlammen reikten Na de besprekingen, waaraan ook werd deelgenomen door een vertegen woordiger van de Griekse reder Onassis, wordt gevreesd dat de reeds failliet verklaarde werven nog deze maand ge- het personeel zal moeten worden ont slagen. - De enige hoop, die men koestert, is het verkrijgen van een opdracht uit Ecuador voor de bouw van zes koel- schepen. De bouw daarvan is echter door de regering van Ecuador afhanke lijk gesteld van een Belgisch krediet. Bij het bod van Wilton-Fijenoord was ook de voorwaarde gesteld, dat de order door de scheepswerven zou kunnen wor den uitgevoerd. reeds tot het dak. Onmiddellijk werd groot alarm voor de brandweer ge maakt. De politie begon, daarbij gehol pen door personeel van de ..Klepra." te blussen met de aanwezige blusappa- raten. Dit had zoveel succes, dat de ter plaatse gearriveerde brandweer geen dienst meer behoefde te doen. Broei in poetslappen en strohulzen zou de oor zaak van de brand zijn. De schade was betrekkelijk gering. Korte Hoogstraat II Meent bic. Concise, singel Katecdr. Lagedi jk hk. Dorpsweg West Kruiskade 35 LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 (Van onze correspondent) De pantry-oediende P. S. uit Hoek van Holland heeft bij de politie aangifte ge daan van de vermissing van 260. P.S. miste het geld toen hij van zijn reis uit Harwich in Hoek van Holland aankwam. Hij weet zich niet goed meer te herinneren waar hij het geld had neergelegd. Het moet volgens hem in een envelop pe hebben gezeten die hij ergens in zijn nabijheid had gedeponeerd. Helemaal zeker is hij daar niet van maar hij is de vaste overtuiging toegedaan dat het geld is ontvreemd. Advertentie 'SCHIEDAM. Ondertrouwd: J. N. de Bruin. SI jr. en S. O. Frenaij, 19 jr. P. L. Buijtendijk, 21 jr. en I. C. van Etten. 25 jr. H. C. van Dooren, 21 jr. en W. Oprei. 18 jr. J. L. van Dijk, 24 jr. en A. R. van Weert, 22 Jr. G. ie Groot, 29 jr. en A, van Leeuwen, 23 jr'.. M. X Kerkhof. 28 5r. en K. van Leeuwen, 23 jr. M. J. Kerkhof, 2« jr. en S. J. M. Vaar- tuur, 19 jr. A. de Keijiex, 24 jr. en *F. M. Roelfsema. 21 jr. L. van der Knaap, 26 jr. en J. Hoileman, 22 jr. P. Q. Lansbergen, 23 jr. en J. P. M. Va vier. 20 jr. P. van der Marei 29 Jr. en E. C. Pegels, 29 jr. J- MeijvogeL 39 Jr. A. Koelers, 19 jr. en. H. A. van der Pluïjm, 19 Jr. A. J. H. Rezemond, 27 jr. en X. Adriaanse. 28 jr. R. W. Simons. 28 jr. en X Ouwens, 33 jr. C. van der Vlies. 28 Jr. en E. A. van Rossen. 21 jr. C. X de Vries, 30 Jr, ea G. B. Maltha. 21 jr. .Getrouwd: A. Berghuis, 27 jr. en J. Bred- dels, 25 jr. D. W. Slootweg, 24 jr. en H. van der Gaag» 23 jr. S. Sijbrands, 28 jr. «n P. K00L 32 jr. G. Lagendijk. 27 jr. en L. van Loon, 23 jr. A. Barends, 28 jr. en A. E. M. Daalroeijer, 20 Jr. C, W, Barto, 20 jr. en A. L. C- Slingerland, 20 jr. A. L. J. van lersel, 29 jr. en M. H. Driessen. 28 jr. A. van Dalen. 81 jr. en C. van Rees. 29 jr. S. L. Heijdra, 27 jr. en K. A. M. van Mil. 22 jr. J. D. F. Com- panus, 32 jr. en A. B, van 't Hof, 22 jr. B. M. J. van Os, 22 jr. en F. H. Hoenderkamp, 29 jr. P. van Oordt. 35 jr. en M. A. Gelder- blom. 29 jr. L. W. Handstede. 21 jr. en M. A. g. van de Ven. 26 jr. C. A. F. de Schrijver, 28 jr. en C. X Scholten. 20 jr. M. Aarnout, 20 Jr. en X Vreeswijk. 17 jr. H. Korporaal, 22 jr. en C. M. van Leijden. 29 jr. H. C. Brouwer, 37 jr. en X. M. 3, Seger. 16 jr. Geboren: FaWola M. C. d.v. M. X van der Surgh en C. A. X van Winden, Lucas C. z.v. t, C. Veger en A. van der Zee. Carla K. M. &.V. 3. X. T. Buurman en A. Poelstra. Marija H. d.v. W. H. Mannin ga en M. Dedert. Overleden: A. van Bellen. 77 jr. wed, van Katwijk. H. L. Era ons, 91 jr. (Van een onzer verslaggevers) A/JET grote schrik zag de stations- assistent le klas J. G. M. uit Maassluis op de avond van de vier de mei dat de trein alt het station zich in beweging zette en hij had de spoorbomen aan de Wijnkade in Maassluis nog niet gesloten. Zo hard schrok hij niet of hij slaagde er nog in de bomen neer te krijgen voordat de trein passeerde. Een politieman had op een afstand van zestig meter gezien dat de bomen niet tijdig ge sloten waren, en hij maakte proces verbaal op. Woensdag stond de heer M..die de na latigheid bijzonder betreurde voor de kantonrechter te Schiedam. Hij zei dat hij een „Strenge Berisping** als straf van de N.S. had ontvangen. Hij legde uit dat tijdens het werk bij de drie controleposten de ene ambtenaar aan. de andere om inlichtingen had gevraagd over de naderende D-trein. Deze bleek zich nog niet in het be trokken baanvak te bevinden, er werd weer teruggebeld maar inmiddels was de sneltrein die in het Maassluisse station stond om tien voor half acht wat aan de aandacht ontsnapt De officier merkte op dat de overtre ding niet aan feiten te toetsen is, hij zag geen luiheid of laksheid, maar meer een verkeerd gerichte activiteit. Hij eiste -en boete van veertig gulden. De verdediger van de N.S., mr. Van der Hout, wees op de tekst van arti kel 8 in de Spoorwegwet waarin ge sproken wordt over de verplichting van gesloten bomen als de veiligheid dit vordert, met dien verstande als de trein passeert. Hij meende dat dit het geval was geweest. Zowel officier ais verdediger zagen hier een hiaat inhet weisartikel. Ook de kantonrechter mr. p. B. Cos kwam Uit deze coneiasie. Hij achtte het feit bewezen, maar hij kwam tot een schuldig verklaren zonder toepassing van straf. HET ZAL een, schipper geweest zijn, ja, het was duidelijk een binnen schipper. Dat was aan taal en kledij te zien en te horen. De man hing tegen de rand van de muur bij de Koemarkt- brug. Daar stonden meer mensen en er kwamen steeds meer Schiedammers want de brug moest open. Dat openen van een brug is zo typisch Nederlands dat men niet gauw bemerkt dat het in wezen een oorlogje is tussen weg gebruiker en waterbewoners. Voor de schippers is de brug open als de brug voor de weggebruikers dicht is en dat is nu juist het grote verschil tus sen de twee categorieën. MEN HOEFT er niet over uit te weiden. Ieder kent het wel. Zodra de brug dicht is gaan de weggebrui kers die niet over de voor de schip pers dan wel geopende brug kunnen foeteren. Dat gebeurde ook nu. Het wachten is heel moeilijk en daarom duurde het ook ditmaal te lang. De ■mensen wachten, het rijtje wachtenden groeide en het foeteren duurde voort. Waarom dempen ze die grachtjes niet? vroeg een bijzonder practische of noem het gemakzuchtige stadgenoot. Dat dreef de foeter aars uiteen in diverse groepen. Clemente voetgangers meen den dat de grachtjesdie zij havens en vesten noemden, toch eigenlijk wel een sieraad van Schiedam zijn. f}E SCHIPPER had nog niets gezegd. Zoals het bij een schipper betaamt kon men niet bemerken of hij onbe roerd was door de gesprekken in de omgeving of dat het een kwestie was van des schippers mentaliteit. Inmid dels groeide de stroom wachtenden. De auto's rijden zich aaneen, keurig als een welstandslint rond de rotonde. De wielrijders vormden allang een ge sloten front van spaken en steunende voeten voor de beveiligde oversteek plaats, die nog steeds niet van de nieuwe groenegolflichtjesautomatiek is voorzien bij De Kroon. De wachten den vonden de doorvaart van het bin nenschip heel erg. Toen ging de schip per in het offensief. Hij was heel slim. Hij viel niet direct in het front van de menigte aan. Hij hield meer een des kundig betoog. Hij sprak over hoge kosten van de schepen, over het vaar- geld dat bij elke brug betaald moet worden, hoeveel er betaald moet wor den in Amsterdam en nog veel meer. in nood weieens doen. Nogmaals poog de hij te gaan vertellen over de grote hoeveelheden die een schip zo voor delig mogelijk door onze natuurlijke wegen kan voeren, maar helaas voor de schipper ging de brug open voor het verkeer en dan is het dringen en rennen en zeker niet luisteren of kijken naar anderen. (Van een onzer verslaggevers) TWEE bussen heeft de Schiedamse ondernemer M. A. J. van M. waar voor hij geen plaats heeft. De 42-jarige Schiedammer stond woensdag voor de kantonrechter te Schiedam omdat hij op 27 april, 29 april, 2 mei, 3 mei, 5 mei die bussen in de Mgr. Nolens- laan en de Minister Donkerstraat had laten staan. Verdachte zette woensdag uiteen dat hij wei verplicht was de bussen niet rij klaar in de Schiedamse straten te zetten want hij had al meer dan een jaar lang aan het Schiedamse gemeentebestuur om toewijzing van een stuk grond ge vraagd waar hij het materiaal zou kunnen zetten. Steeds had het gemeente bestuur afwijzend beschikt. De kantonrechter meende dat dit M. niet van de verplichting ontsloeg om voor zijn materiaal te zorgen. Hu had zelf het initiatief genomen om een bedrijf te beginnen en dan moet hij er ook de verantwoordelijkheid voor dragen. De heer M. zal tien gulden boete moeten betalen. Daarna haalde deze een nieuwe dagvaarding uit zijn zak met het ver- Advertentie) Voor reserveringen telefoon 64625 co 65107. JANGZAAM naderde de schipper zijn einddoel. Het publiek was welicil- lend. Vriendelijk beaamde men de klacht over de noden van de schipper en zijn betekenis voor óns waterland. Het leek er op of het publiek het openen van de brug ah een vader landse vreugde zou gaan zien. Toen naderde de schipper zijn voorbedachte triomf. Dat het mislukte was niet zijn schuld. Heel slim wendde hij zich tot de man die hem het meest gelijk had gegeven. „Kyfc, ze denken er niet aan, maar de schepen varen in vijf mimi ten vijftien ton door de brug. Dat is effe wat. En wat denkt u nou dat die auto's er tegenover stellen?" vroeg hij al bij voorbaat lachend. Helaas de medestander begreep het niet, daarvoor was hij te zeer weggebruiker. yOT WANHOOP van de schipper ver loochende hij zijn vertrouwen in het chroom, staal en spuitlak niet. „Nou misschien wel veel meer", zei hij. De schipper keek zoals onderwijzers zoek of deze ook gelijk kon worden behandeld. Hij zou anders volgende week nog eens moeten voorkomen voor een soortgelijke overtreding. Dat kon niet, maar mr. Cos wilde M. wel toezeggen dat b(j volgende week ook tot tien gulden boete zal worden ver oordeeld voor het nlet-rjjklaar laten staan van auto's langs de Schiedamse openbare weg. Voor een soortgelijk feit kwam de 28- jarige kantoorbediende N. J. V. naar het kantongerecht Hij verklaarde dat hfj een oude auto in de Minister Don kerstraat had laten staan om het voertuig te restaureren en te verfraaien. De officier vond het niets. Hij was verontwaardigd omdat steeds meer mensen menen dat zij oude voertuigen langs het trottoir kunnen laten staan. Dat is beslist geen prettige aanblik voor de bewoners in de omgeving, meende de officier, die dan ook een boete van vijftien gulden eiste. De kantonrechter vonniste conform. (Van een onzer verslaggevers) De afdeling Schiedam van de Ned. Ver. voor Huisvrouwen begint haar ac tiviteiten weer. Op woensdagmorgen 6 september wordt om half elf een koffie- uurtje in restaurant Europoort gehouden. Voor maandag 11 september staat een excursie naar de Hema op het program ma. Donderdag 14 september wordt een bezoek gebracht aan de .handweverij ,,De Kaipscheer". I Maison Westhuis is op maandag 18 september de openings- middag van het seizoen Mevrouw Diet Bouwknecht, voor- drachtskunstenares uit Den Haag zal een verhaal van Stefan Zweig declame ren, getiteld ,.24 uur uit het leven van een vrouw". In de maanden oktober tot en met maart wordt op de dinsdagmor gens de huisvrouwengymnastiek in ge bouw Irene gehouden Een aantal da mes zal in november op de woensdag middagen deelnemen aan de cursus „Fijne Keuken'in het Bouwcentrum. Dan wordt er een „Boeken cirkel" in- voerd. De deelnemende dames delen aan het bestuur mee welke twee boeken zij graag aangeschaft zien. Die nieuwe boeken krijgen de dames eerst te lezen. Daarna gaat het boek de kring van deelnemende dames rond, die de boeken ook allen lezen, en tenslotte komt het boek bij de bestelster terug die het boek dan in eigendom verkrijgt. In de week van 11-16 september zul len de dames weer deelnemen aan de stroopwafelactie ten bate van de 3akor (Samenwerkende Kinderbeschermings organisaties). Ook aan de collecte voor de Kankerbestrijding die tot 19 septem ber wordt gehouden werken de dames mee. BURGEMEESTER mr. G. E. van E* Walsum van Rotterdam vindt dat het gehele riviergebied (lees: Water weggebied) moet komen onder con trole van de rivierpolitie. De eerste burger van de Maasstad zei dit tijdens de afscheidsreceptie voor commissaris A. M. Starrenburg van de rivierpoli tie, donderdagmorgen aan boord van de Prinsesseplaat. De huidige toestand is zeer onbevredigend, zei mr. Van Walsum. De heer Starrenburg heeft gedemonstreerd, zo vervolgde hij, dat deze oplossing verreweg de beste is. Tijdens deze receptie werd de com missaris, die met pensioen gaat, veel lof toegezwaaid voor de wijze waarop bij de rivierpolitie in de periode van naoorlogse ontwikkeling heeft opge bouwd. Gestreng, niet gemakkelijk, rechtvaardig, zo kenschetste men hem. Zoals men weet kan men op de Water weg en de havens te doen hebben met twee politionele instanties: de Rotter damse rivierpolitie en de rijkspolitie te water. De wens van mr. Van Wal sum is dus het beheer in één hand te leggen. TIET JAARVERSLAG, van het be- -1 kende Rotterdamse Sophia Kinder ziekenhuis behandelt ook het verpleeg sterstekort. Sedert het begin van dit jaar is er wat de personeelsbezetting betreft een noodtoestand bij deze in stelling. Vijfdaagse werkweek en werk tijdverkorting maakten de problemen nog moeilijker. Enkele suggesties wor den gelanceerd voor opheffing van het tekort. Men moet alles in het werk stellen om het werk voor de ver pleegsters in de avonduren tot een minimum te beperken. Cursussen moe ten zodoende overdag worden gege ven. Dergelijke maatregelen zullen een groter tekort aan personeel ver oorzaken, waardoor extra krachten noodzakelijk zijn. Als die krachten er zijn betekenen zij een verzwaring van de exploitatielasten. Verhoging der verpleegprijzen is een gedeeltelijke remedie. De attractie van het werken in een kinderziekenhuis, zo zegt het verslag ook, gaat verloren, aangezien jonge vrouwen vrij gemakkelijk beter betaald werk kunnen krijgen, Tekort aan personeel houdt ook het gevaar in dat het wetenschappelijk onderzoek onvolledig wordt. LTOOG VLIET heeft een busstatios 11 een belangrijke aanwinst Het sta tion, waarvan alle Ijjnen vanuit en door de satellietstad met ingang van vandaag, vrijdag, starten en waar rij ook eindigen, kreeg een extra funde ring. Bijna onophoudelijk zullen hier namelijk bussen af en aan rijden. Er rijn vijf perrons, er komen nog abri's en een speciaal wachthuisje. Een bij zonderheid is de rijwielstalling, die tegemoetkomt aan de typische ge woonte der Hoogvlietera om van huis per fiets naar de bus te gaan. Het station huisvest de lijnen 38 (richting Rotterdam en Vondelingeuplaat v.v.), 54 (ringlijn, die bereik geeft naar alle Hoogvlietse wijken) en 55 (richting Perais en veer naar Vlaardingen). Advertentie TffOENSDAG werd in Schiedam voor de eerste maal onverpakte suiker gelost. Een „super-wegtaaker" vertrok gistermorgen vanuit Sas van Gent met bestemming de Suikerwerfcfabriek ARBA in de Rozenburgerstraat te Schiedam. In een uur tijds werd de 15-tonner leeg geblazen door middel van lucht. Als er gebruik gemaakt zou zijn van verpakte suiker dus suiker in de bekende grote papieren zakken dan zouden vier man vier uur nodig ge had hebben om de wagen te lossen. Een besparing dus van 15 man-uren. Be leesbibliotheek van het geref. jeugdhuis te Schiedam, ingang "Vis markt, is zaterdag geopend van 18 tot 17.30 uur, dus één uur later dan nor maal Volgende week zyn de tijden weer als gewoonlijk van 15 tot 17 uur. Dt*K DC Of ROftAAM IS VLAARDINGEN m4o 1000)7*41 meubelen wowwcwwch n*o MOMMir M-M T)E kankerbestrijding is een zaak van gestadig en gedul dig werken: haar arbeid wordt niet vermeld op de frontpagina. Maar zij mag daarom niet ver geten worden; uw steun is on misbaar voor hen, die hun ken nis en krachten aan dit pro bleem hebben gegeven. De collecte voor de kanker bestrijding van deze week beveel ik met klem bij u aan. De waarnemend burge meester van Schiedam, H. SABEL. SOOO meter origineel Tufted tapijt, mot-echt,vol. doorgestikt tapijt met verankerde pool In rekvsste plastic rug. Tufted tapijt met gekrulde pool, (dit zo heerlijk zacht hopt) In 6 moderne kleuren, En nu de prijs... dit Tufted tapijt, ICO cm breed, vastgestel de verkoopprijs 18.95. koopt U nu bijna voor de helft, voor nog géén tien gulden de meter. Een gewonde Vlaardinger is donder dagavond naar de woning van de Ke- thelse arts P. van der Kuy gebracht. Een automobilist die de gewonde ver voerde. heeft verteld dat de man op zijn bromfiets over de Vlaardingseweg heeft gereden en toen tegen een paal is gereden. Dokter Van der Kuy heeft de gewon- de' x M., verbonden, waarna de auto mobilist het slachtoffer in zijn auto naar het algemeen ziekenhuis in Vlaardingen neeft vervoerd. 1 Van de boekverkoper E. J. is een flets ontvreemd, die niet op slot in de St. Liduinastraat te Schiedam heeft gestaan. De handelsbediende H. M. O. uit Vlaardingen heeft bij de Schiedamse politie aangifte gedaan van diefstal van de zijtassen, die zich op zijn scooter in de Emmastraat te Schie dam bevonden. (Van een-onzer verslaggevers) ZOALS gemeld, gaat de "Volks Uni versiteit te Rotterdam weer po gen een afdeling Schiedam in het le ven te roepen. Met ingang van het nieuwe seizoen zijn althans cursussen gepland voor Schiedammers. Het zo juist verschenen programmannmmer van de VU maakt melding van deze cursussen. „Na een onderbreking van enkele ja ren", zo staat in het VU-nummer te le zen", gaat de VU" haar zwerkzaamhe- den hervatten in de overtuiging dat de in Schiedam. Vlaardingen en om geving woonachtige leden dit initia tief zuilen waarderen." Een filmserie, een litteraire avon d en een lezing met kleurendia's vormen voorlopig het programma van september tot de cember. Het programma zi-et er nu als volgt uit: Een serie van drie films op de vrijdagavonden 6 en 27 oktober en 17 november. Op de eerste datum wordt vertoond „Si tous les gars du monde" (Als mannen kerels zijn), met een Inleiding van de heer H. Wielek. De tweede film is „Het ontstaan van het filmjournaal" met een inleiding van Philip Bloemendal, chef-redaeteur van Polygoon. De derde avond houdt de bioloog Bob Entrop een inleiding met kleurendia's en wordt de film „In de Stille Oceaan" vertoond. Maandag 27 november houdt de vogel kenner G. K. C, van Tienhoven een causerie over zijn tochten langs de kusten van Engeland en Schotland en van een bezoek aan de vogelreservaten Bass Rock, Fame Islands,* Wild Fowl Trust. Dan Is er een cursus Engels voor be- ginneadtn. waaraan de heer J. W. de Boer Jr In Rotterdam als docent is verbonden. Vierentwintig lessen om vat deze leergang. 12 voor en 12 na de kerstvakantie. Een bijzonderheid 1» dat deze cursus op zaterdagmorgen j °5? gegeven, Alle programma-on derdelen spelen zich af in gebouw Irene, waar men zich ook kan melden voor deelneming. Alle avonden begin- nen om aebt uur. Wat Rotterdam betreft, ook daar wor den in het VU-gebouw voortaan cursussen gegeven op zaterdagmor gen. Het aantal werkcursussen, die men in de Maasstad geeft is uitge breid met kamermuziek en opera en operette. Voorts zijn er films en cau serieën in Rotterdam, al met al een belangwekkend programma. (Van een onzer verslaggevers) Volgende week donderdagavond gaan schakers in Schiedam m gebouw Jre- ne het seizoen beginnen. Na de voortref felijke resultaten van het afgelopen sei zoen zijn de leden van de Schaak Ver eniging Schiedam vol goede moed. Op donderdagavond 7 september kunnen al le schaakhefhebbers in Schiedam deel nemen aan een snelschaakwedstrijd. In dien er zich veel nieuwe leden aanmel den kan later worden bepaald of er met meer tientallen aan de competitie wordt deelgenomen dan vorig jaar. De algemene ledenvergadering wordt gehouden op donderdagavond 14 sep tember om acht uur in gebouw Irene Daarna worden de persoonlijke wed strijden voor de huishoudelijke competi tie gehouden. Het eerste tiental zal star ten in de eerste klasse van de competi tie van de Rotterdamse Schaak Bond. Gezien de groei van de S.V, „Schie dam in kwaliteit en kwantiteit wordt verwacht dat dit tiental ook in het ko mende seizoen weer tot de top zal door dringen, mogelijk zelfs wederom zal Kunnen promoveren. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van dit oersterke Tufted tapijt, ook zeer geschikt voor karpetten (het is anti-slip) en kleedjes, 100 cm breed, jêa aa Gééft lel. of ichrift, best. •p^«vI°hw C. C. L.-L. heeft aan de bcniedamse politie medegedeeld dat onbekenden een ruit van het linker eLvan haar auto hebben verbrij zeld, De auto had zij woensdag ge parkeerd op de parkeerplaats van het Prinses Beatrixpark bij de blauwe brug. Uit de auto is een magnetische sigarettenhouder met sigaretten weg- plTkWat. te*en dashboard ge- Dagblad „De Rotterdammer": Schie damse redactie tel. 64154 b.g.g. tel 115588 toestel 51 (b.g.g. 80037) alleen voor redactie-aangelegenheden. Agentschap: H. J. Troost, Aleidastraat 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.g.g, te-lef. U5588). 8 8 Apotheken: Gouka en Co., Groene- iaau ia., lel. 08035. Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69123. Poll tie-alarm 64666 GG en GD-waarsrhuwing 69290. De militair F. C. mist zijn brom- Hets die hij niet op slot op het St. Llduinapleln te Schiedam heeft gezet.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2