Beiielux- tuimel „Dit is de lekkerste die ik keni 1 GRANT Levante voor de Hoek op strand geworpen Scholenverzameigebouw in uitvoering genomen Waterklerk verdwenen met ruim 47.000 „Schrapje" onvoldoende voor achterwaartse verbindingen Europoort „U bent een charlatan": twee weken celstraf Stelling bij Verolme in elkander gewaaid P. J. v. d. Smit overleden halfzwaar Lege geldtas in bagagedepöt De spoorwegen Geen gevaar voor de bemanning Wilton zegt huur op van Belgische „Scheepswerven" Ir. P. Boersma heeft kritiek Twee ernstig gewonden BRUNOTT Vaarroute door Schie verlegd Rij ksgoedkeurïng bouw Ij-tunnel DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1961 Vlaardtngens fiat die lekkere shag in de handige platte doos 95 cent bevestigt CAPTAIN GRANT De geurige halfzware shag 1,Captain Grant" wordt op een heel bijzondere wijze gemêleerd. U proeft het direct, ruikt het direct. Een pracht-shag! U herkent Captain Grant, waar U ook bent, aan het milde aroma van 's werelds fijnste tabakken. de plaatjes voor het interessante Schepenalbum „Van Stoom lot Atoom" Hoek van Holland, vrijdagmorgen J7EN plotseling opkomende en weer even snel verdwijnende storm heeft in de afgelopen nacht veMLl„everl een strijd tussen de sleepboten Holland het Duitse vrachtschip Levante (Teieron. \an onze spec, verslaggever) Vjm Terschelling en Titan Uu ijmui- voor Hoek van Holland op de kust geworpen. Het bijna 3.000 ton metende vaartuig was vanmorgen bij het aanbreken van de dag dui delijk te zien. Het lag dwars op het strand, op ongveer 400 -metr uit de kust De boeg wees naar de Noorderpier, die er 800 tot 1000 meter vandaan lag. Voor de be manning, die ongeveer 20 koppen telt, bestond en bestaat geen ge vaar. Hoe de Levante (tien jaar oud en eigendom van de Atlas- Levante Linie A.G. te Hamburg) op het strand geworpen is, was vanmorgen nog niet in Hoek van Holland bekend. Pogingen onzer zijds om via Scheveningen Radio de gezagvoerder te bereiken, faal den, omdat het schip geen radio telefonie aan boord heeft. Alarm Vollopen (Van een onzer verslaggevers) sehe primeur. Dan zal het verza- OVER vijf jaar bezit Rotterdam meigebouw voor nijverheidsscho- een voor ons land paedagogi-len aan de Teilingerstraat en Zo merhofstraat, vlak achter het sta tion Hofplein, gereed zijn. Voor dit gebouw heeft staatssecretaris drs. G. C. Stubenrouch donder dagmiddag de eerste paal gesla gen. nu... beduidend goedkoper Nog niet uitgewerkt De Anglia EEN dertigjarige waterklerk van een grote Rotterdamse carga- doorsfirma is sinds maandag ver dwenen. De waterklerk heeft ruim ƒ47,000 van het bedrijf meegeno men. Tot nu toe ontbreekt elk spoor van hem. Argwaan (Van een onzer redacteuren) DE Rotterdamse raad heeft gis teren ƒ33.900,000 krediet ver leend voor de aanleg van de ach terwaartse verbindingen van Euro poort. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Maar eerst had ir. P. Boersma (c.h.) toch een tamelijk kritisch geluid laten horen. Het had hem gefrappeerd, dat dit voorstel niet aan de raadscommissie voor open bare werken was voorgelegd. En bovendien had hij bij de stukken slechts een „schrapje" gevonden. Op dat „schrapje" stonden een paar lijntjes, die dan het lateraal- kanaal voorstelden Als we dit voorstel aannemen, ver volgde ir Boersma, geven we Open bare Werken verder maar vrij man daat. Men kan de plannen dan verder maar naar believen wijzigen. Verder stelde de afgevaardigde van de C.H.U. de vraag of de N.S. ook nog zouden bijdragen in de kosten van de achterwaartse verbindingen. En, vroeg ir Boersma, wat is nu de bijdrage van het Rijk in de aanleg van Europoort Moet dat lateraalkanaal niet hélemaal voor rekening van het Rijk komen? Ook pleitte ir Boersma nog voor de aanleg van meer bruggen in de zoge naamde veerweg MaassluisDe Briel. In deze weg zouden maar liefst vier ponten worden opgenomen. Burgemeester mr G. E. van Walsum gaf een uitvoerig antwoord. Vermoe delijk worden in de weg Maassluis-De Briel twee veren opgenomen. De ge dachten gaan uit naar de. aanleg van Spiritistische prediker99 staat terecht Niet zo ernstig (bekend uit verzet (Van een 'onzer verslaggevers)- Advertentie WIJ ONTVINGEN Botsing op kruising gewonde en schade Gymnastiek toren NIEUWE GEHEEL COMPLEET VERLAAGDE PRIJZEN: &3ö (Vervolg van pag. 1) J Voor overstromingsgevaar hoeft men niet bang te zijn, omdat de toegangen binnen de bedijking komen te liggen, 2 -Ue Noord-Zuid-verbinding (de weg, die van Den Haag ten wes ten van Delft naar de tunnel loopt) zal zeker niet voor 1970 gereed zfjn, „Ik zal nog proberen deze weg eerder in het rijkswegenplan te doen opnemen", beloofde wet houder Bavinck nog. 3 Van de Zuidelijke Randweg wordt de traverse in westelijke richting tot aan de Groene Kruisweg in 1966 aangelegd. Het deel van deze weg tot de nieuwe Vaanweg is in 1968 geprojecteerd. 4. helling van de Beneluxtunnel wordt 1 op 2814 m. 5 De aanleg 'van de Wiilemstunnel heeft de grootst mogelijke aan dacht van B. en W. In ieder geval zal de sterke toename van het verkeer duidelijk aantonen dat een uitstel van de aanleg tot na 1965 onmogelijk is. VERDER deelde de Rotterdamse wet- houder van openbare werken mee. dat het dagelijks bestuur van de ge meente het geheel oneens is met de spoorwegtracee's (o.a. via het Zuid plein), zoals die in het streekplan Us- selmonde worden voorgesteld. Uit de woorden van de wethouder bleek, dat deze affaire in de verste ver te nog niet in kannen en kruiken is. De sub-commissie Klein heeft kort ge leden gerapporteerd aan de commissie- Vrij. Dit rapport is een samenvatting van de wenselijkheden en mogelijkheden. De commissie-Vrij studeert verder op het door haar in deze kwestie uit te brengen advies, Ook de heer Jettinghoff had ernstige bezwaren laten horen tegen dit onder deel van het streekplan IJsselmonde. Bij de overeenkomst met het Rijk over dit tnnnelproject, heeft de minis ter van verkeer c-n waterstaat het zo gesteld, dat de gemeenten Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen er rekening mee moeten houden, dat aan het bouwprogramma in deze gemeenten zo nodig beperkingen zullen worden opgelegdL Wethouder Bavinck interpreteer de deze voorwaarde zo, dat er geen direct causaal verband zal bestaan tussen de aanleg van de Benelux tunnel en de uitvoering van een be paald werk. De aanleg van een tunnel is immers een zeer gespecia liseerd werk. Wel bestaat er, ge zien de Overspanning op de ar beidsmarkt, een indirect verband. Advertentie) De Vtaardingse gemeenteraad schaarde zich vrijdagavond voltallig achter het voorstel van B. en W. deel te nemen in de op te richten N.V. Beneluxtunnel voor een bedrag van 750.000 gewone aan delen en 2.000 prioriteitsaandelen. Alle fracties brachten hulde aan initiatief nemer burgemeester mr. J. Heusdens. "Wel waren er nog enkele vragen: waarom Vlaardiagen naar aantal inwoners het meest moet betalen bijv. de verhouding is: Rotterdam 3,30, Schjedam 9.30, Vlaardingen i 10.70. Burgemeester Heusdens deelde o.a. mee dat de mogelijkheid om vanaf de VUkMaa In de tunnel te kunnen ko- spoedtr zal kunnen worden opgericht als ook Schiedam vrijdag het bestuit neemt tot deelneming, dat waarschijnlijk* rond de jaarwisseling de bouw kan be ginnen m dat de tol IdtslnHena zal worden geheven aan de zuidelijke oever (Pernis), waar een tolplein met tien mén nog wordt bekeken, dat de N.V. i doorgangen wordt aangelegd. boot Prins Hendrik uit Den Hleder Ier assistentie uit. Zij konden het schip ech ter niet bereiken en werden teruggeroe pen. Toen de Anglia liet weten, dat het de hulp van de sleepboot, die het eerst ter plaatse was, zou accepteren, ontstond er zegd. Waarschijnlijk Is het hoogliggende schip niet door de branding kunnen ko men. waardoor het, bjj een aanwakkeren de wind, langzaam maar zeker naar de kust werd gewerkt. Het was aardedon ker en de mogelijkheid bestaat dat de dreigende stranding te laat is opgemerkt. De Levante koos gisteravond tegen ze ven uur zee, toen de wind, die uit noord westelijke richting blies, aan het krim pen was. De loodsdienst voor kleine sche pen was op da t moment al gestaakt, daar de windkracht tussen 7 en 10 varieerde en de zee bijzonder ruw was. De vrachtvaarder, die toch nog be- loodst werd. voer in ballast naar het Franse Rouaan. Op de seinpost te Hoek van Holland constateerde men dat de lichten naar het Zuiden zwenkten, doch niet lang daarna werden ze in Noorde lijke richting opgemerkt. Wat er toen gebeurd is, kon vanmor gen nog niet met zekerheid worden ge- Zeker is dat omstreeks half een van nacht de eerste alarm-meldingen binnen kwamen. De gezagvoerder verzoeht om sleepboothuip, die de trekkers Schouwen- bank en Steenbank van Leen Smit onmid dellijk trachtten te geven. De redding boot President Jan Leis voer niet uit, daar er geen onmiddellijk gevaar voor de bemanning dreigde, doch schipper Van Seerters en zijn mannen hielden zich klaar. De Sehouwenbank en de Steenbank za gen kans in de nabijheid van de Levante te komen, maar geen van beide durfde vast te maken. De zee stond hoi, en het water ter plaatse was slechts 114 meter diep. „Ik durf m'n eigen spulletjes niet aan te wagen", liet een van de sleepboot kapiteins de seinpost in Hoek van Hol land weten. den. Laat in de avond bereikte de Titan als eerste de Anglia. De kapitein van het schip deelde ech ter mee, dat de moeilijkheden Inmiddels overwonnen waren. H|J wees de diensten van de Titan verder af, maar verzocht wel „stand by" te blijven, dit in verband mei de storm (windkracht 10). Het schip was op weg van Londen naar Hamburg. De Anglia meet 1920 ton en is in 1944 in Nederland op de werf van P. Smit jr. gebouwd. x, De curatoren van de failliet verklaar de „Scheepswerven van Vlaanderen" hebben schriftelijk mededeling gekregen van de Nederlandse scheepswerf Wil- ton-Fijenoord te Schiedam waarbij het huurcontract dat deze onderneming had afgesloten voor de afwerking van een vrachtschip en de kiel van een tweede schip tegen 30 september wordt opge zegd. Verwacht wordt, dat het grootste deel van de ongeveer +00 man tellende per soneel, tegen dezelfde datum zal worden ontslagen. De Belgische autoriteiten hopen echter voor het einde van het jaar nieuwe opdrachten voor de werven te krijgen. Zoals gemeld hebben besprekingen, die de afgelopen dagen in Brussel op het ministerie van financiën in Brussel zijn gevoerd en tijdens welke Wilton-Fije- noord een nieuw bod heeft uitgebracht voor het overnemen van de werven, geen resultaat opgeleverd. Advertentie fs het nu beslist nodig om Uw dure parzpluie waar U vijftien gulden of meer voor betaalde. Jedere dag mee te nemen? Of hem In een halve storm of dagelijks bloot te stellen aan alle mogelijke beschadigingen in tram of bus? Wij kochten spedaal mét die gedachte 1000 naaid-parapluies met stevige baleinen en mooie, moderne knop. Net deze parapluies. keurig en solide overtrokken hoeft U niet zuinig om te springen Want U kunt ze morgen kopen In 5 moderne tinten voor nog géén vier gulden. Staatssecretaris Stubenrouch toonde zich in hoge mate enthousiast voor dit project, dat zal resulteren in een scho lencomplex. Aan alle wensen van Rotterdam op het gebied van nijverheidsscholen kan nu nog niet worden voldaan, maar bin nenkort zal worden gestart met het op- trekken van nijverheidsscholen in sys teembouw en dan zal de zaak heel an ders komen te liggen, Drs. Stubenrouch achtte de oplossing, die Rotterdam heeft gevonden voor het bouwen van een aantal streekscholen in de binnenstad, zonder daarvoor veel kostbare ruimte op te offeren, een op lossing van allure. Het complex wordt vijf meter langer en vier meter hoger dan het Groothandelsgebouw. De samenwerking van de ver schillende schoolbesturen stelt bij zondere eisen op het gebied van bouwkundige inrichting en organi satie, zodanig dat de vraagstukken over beheer, onderhoudskostcnver- deling enz., nog slechts globaal zijn geregeld, de definitieve regeling kan pas later komen. Architect H. A. Maaskant beaamde dit in zijn toelichting op het project. Zelfs de plaats van liften en trappehui- zen is nu nog niet bepaald, omdat de indeling eerst later moet worden vast gesteld. Om twee uur toen de wind in kracht begon af te nemen, Uet de kapitein van de Sehouwenbank via Scheveningen Radio weten, dat de gezagvoerder van de Levante z(jn baliast-tanks moest laten vollopen. Even later seinde h|| door» dat het verstandig was de ankers uit te gooien, daar „we anders dezelfde narigheden als de vorige keer krijgen" (kennelijk werden de moeilijkheden met de Faustus bedoeld, die ongeveer op dezelfde plaats door de pier heen sloeg en tater in stukken en brokken moest, borden weggehaald). De gezagvoerder van de Levante heeft, naar men aanneemt, deze adviezen opgevolgd. Het schip lag toen al op het strand te rijden, maar kwam door het vollopen van de ballasttanks en het uit gooien van zijn ankers vaster en dieper te liggen. In de loop van de nacht, toen de wind aanzienlijk in snelheid afnam, is de Levante nog hoger op de kust komen te liggen. Vanmorgen waren Smit en Van den Tak druk aan het confereren over de w|jze van berging van het schip. Voor lopig is besloten de Duitser b|j hoog water (vanmiddag om twee uur) vlot te trekken. Indien dit niet lukt, omdat de Levante te diep in het zand verankerd ligt» zal overwogen worden het vaartuig uit te graven en via een vaargeul naar open zee te brengen. Later werd gemeld, dat om twee uur vanmiddag» bij hoog water, de Noordzee van L. Smit en Co. de eerste poging zou ondernemen de vrachtvaarder vlot te krijgen, zonodig met assistentie van de Schelde en de Sehouwenbank. Het Griekse stoomschip Anglia is gis teravond om ongeveer zeven uur drie mijl ten zuiden van het lichtschip Texel in moeilijkheden gekomen. Het schip be vond zich in een westerstorm en de stuur inrichting was defect geraakt Er bestond groot gevaar, dat de Anglia door de westerstorm op de daar gelegen Van een onzer verslaggevers Maandag tegen een uur in de middag was de waterklerk J. S. K. met een geldtas met 47.342,25 van het kantoor vertrokken. Hij zou het geld brengen naar de kapitein van een Portugese boot die in de Waalhaven lag. K. ging echter niet naar de Waalhaven maar reed satpen met een collega naar een restaurant in de binnenstad. Daar za ten de beide waterklerken gezellig met elkaar te praten en aten zij wat. Hierop namen zij afscheid ea de col lega van K. vertrok met zijn wagen, K, zelf ging ook weg met een taxi, ech ter niet naar de boot maar naar het Centraal Station. Daar gaf hij vervol gens zijn geldtas in depót. Eerst had hij uiteraard het vele geld bij zich ge stoken. Vermoedelijk is hij daarop met de trein vertrokken. Enkele uren later belde de kapitein van het Portugese schip het kantoor van de waterklerk op (dit kantoor be hartigt namelijk ook financiële zaken van buitenlandse rederijen) om te vra gen waar K. met het geld bleef. Daar op kreeg men argwaan. Enige tijd la ter deed de cargadoorsfirma officieel aangifte van diefstal bij de Rotterdam se politie. De recherche begon onmiddellijk met het onderzoek. Daarbij vond men toen in het bagagedepót van bet Centraai Station de lege geldtas. Slechts enkele betalingslijsten» uiter aard niet afgetekend, waren nog in de koffer aanwezig. Het is niet zeker of K. naar het buitenland is vertrok. slechts tot een bedrag van 25.000. K. werkte reeds drie jaar tot volle tevredenheid van zijn superieuren op het Rotterdamse kantoor. Hij was eigenlijk kantoorbediende maar de mees te tijd deed hij toch het werk van wa terklerk Reeds meermalen was hij met grote bedragen op stap geweest Men beschouwde hem als een rustige evenwichtige kerel die volkomen be trouwbaar was. Binnen niet al te lange tijd zou hem waarschijnlijk promotie worden aangeboden. De reden waarom K. 'tot zijn daad kwam, is niet duidelijk. Hij was ge trouwd «i had een kind. Zijn vrouw, die, evenals de genoemde collega, ner gens van op de hoogte was, was ge heel overstuur toen men haar vertelde dat haar man er met het geld van de zaak vandoor was. „Mijnheer, ik zal het u nu eens recht in uw gezicht zeggen. De officier heelt gelijk: U bent een charlatan, een or dinaire bedrieger, die parasiteert op het lijden van zijn medemens." Deze woorden werden de 49-jarige spiritis tische prediker W» L. donderdag toe gebeten door de duidelijk verbolgen Rotterdamse kantonrechter mr. L. J. de Haan. „U vertelde de mensen altijd dat u hen in trance behandelde, hè? Ja ja. dat kennen we. Maar u wist heel goed wanneer u banden in de buurt van de brandende kachel kwamenu heeft ken of dat hij zich in ons land schuil Imets te maken met een. bonafide mag rtetiseur, waarvoor u zich zo graag uit geeft...". De verdachte hoorde het allemaal ver bijsterd aan. Drie keer al had- hij terecht gestaan voor de kantonrechter wegens het onbevoegd uitoefenen van de genees kunde, maar nog nooit was mr. De 'Haan zo kwaad geweest. Tweemaal was het b|j geldboetes gebleven, de derde zaak (drie keer een week hechtenis, was de laatste uitspraak) w-ordt volgen de week in appèl behandeld. Nu was het geduld van de kantonrech ter kennelijk op: De uitspraak werd, con form de eis van de officier van justitie, een onvoorwaardelijke hechtenisstraf van 14 dagen voor elk der vier zaken, die ten laste waren gelegd. Mr. De Haan was niet te vermurwen, hoe fel de pseudo-magnetiseur en diens verdediger zich ook verweerden „tien- houdt. De politie verwacht echter dat men K. binnen enkele dagen wel te pakken zal krijgen. Wat er dan van het geld haaksgranden zou vastlopen. Omdat het zal zijn overgebleven, is gemakkelijk te schip in twee uur tijd ongeveer tien kilo-1 raden. De firma waarvoor K. werkte meter was afgedreven, voer de redding- was tegen fraude verzekerd, echter Donderdagavond is bij het achterschip tan een tanker, die tip de werf Verolme Dok en Scheepsbouw Mij. X.l', te Rozenburg in aanbouw is, een pijpsielling ingestort. Twee arbeiders, de lasser A. Ijinghnrst uit l'laardingen 29 jaar en de Spanjaard Majo l'illar 23 jaar oud moesten mei ernstige verwondingen in bet ziekenhuis worden opgenomen. Zes licht geuonden konden na medische behandeling naar huis gaan. fTuaVsichiinlijk tcerd het ongeluk teruorzaakt doordat de uiiui is geslagen in een Langen Uit Barger-Ooster- -. i veld om het leven. Van de trempassa- tallen mensen bellen me dagelijks op. ik kan er niet mee ophoudenen hoe nadrukkelijk L. ook verklaarde dat hij zijn levensonderhoud nu in een gewone' baan verdiende. „Neen, neen, dit keer geen clementie. Met mensen van uw soort heb ik geen enkele consideratie meer", aldus mr. De Haan. een sluizencomplex. En dit complex impliceert wellicht een brugverbinding. F)E KWESTIE van „liet schrapje" zag D burgemeester Van Walsum niet zo ernstig in. Weliswaar werd met het voorstel bijna 34 miljoen beschikbaar te stellen van de raad geen principe besluit gevraagd, maar ook moest mea het zo 2ien, dat met dit besluit de wer ken in midden-Europa op gang zouden worden gebracht. Over verdere onder delen van het plan zal in de raad zeker nog worden gesproken. Van de N.S.,, deelde de burgemeester mee, behoeft men niet op een bijdrage te rekenen. Er is geen enkele afspraak gemaakt Wel is er een overeenkomst met de Spoorwegen in de maak. En deze overeenkomst houdt zeker beta lingen door de N.S. in. Ir Boersma had nog geïnformeerd naar de industrievestiging in dit deel van Europoort, Hierover kon mr Van Walsum geen enkele concrete mededeling doen. Wel is in de nabijheid van grote raffinade rijen chemische industrie te verwach ten. Ook kan gedacht worden aan een nieuwe raffinaderij. een geheel nieuwe csifectie 9 Bij de brug over het Oranjekanaal lussen Zuid-Barge en Nieuw-Amsterdam is gisteren een trein ontspoord, nadat deze op een niet beveiligde overweg in botsing was gekomen met een vracht auto. Hierbij kwam de bestuurder van de auto, de 26-jarige jias gehuwde zeil. waaronder de lassers bij regenweer schuilen. in leer exclusieve modellen. •k Gaarne lenden wij U oiurj rijk-oeïfiuitreerde catalogus franco per post) WINKELCENTRUM BINNENWEG 45 TELEFOON f 1 661 5 ROTTERDAM giers werd niemand gewond. Wegens de bouw van de nieuwe Pro- veniersbrug nabij de Noordvestgracht is de vaarroute ter plaatse tijdelijk om gelegd. De vaart naar de binnenstad en naar de Noordvestgracht uit de richting Over- schie en de vaart uit de richting Bui- tensluis naar Overschie, die sinds maart j.t. voorlopig beperkt was tot schepen van 20 m iengte. 4 m breedte en 1.50 m - diepgang, is thans mogelijk voor sche- i maandag 11 september op de begraat- pen tot 25 m lengte, 5 m breedte e» 1.801 Plaats Hofwijck in Overschie. aankomst na diepgang De' vaart uit de richting j'n de kapel omstreeks half twee. Buitensluis naar de binnenstad en dei Noordvestgracht kan onbelemmerd' doorgang vinden. Donderdagmiddag is op 64-jarige leeftijd in het Rotterdamse zieken huis Eudokïa overleden de heer P. J. van der Smit, in leven adjunct- inspecteur hij de Raad van Arbeid in de Maasstad. Wijlen de heer Van der Smit ver wierf grote be kendheid in en buiten Rotterdam, niet in het minst vanwege de rol, die hij tijdens de Duitse bezetting in het verzet speel de. In juni 1941 werd hij als ge volg van zijn ille gaal werk ge- vangen genomen door de onderoniKxers en naar Duitsland getransporteerd. De heer Van der Smit onderging het lot van zovele goede vaderlanders. Hu werd van concentratiekamp naar con centratiekamp gebracht, zelfs, ter dood veroordeeld, maar begenadigd; hem werd levenslange gevangenisstraf op gelegd. In juni 1945 kwam hij weer naar Nederland, waar Prinses Juliana in hem de eerste politieke gevangene begroette, die terugkeerde. De gezondheid van de heer v. d. Smit was echter door het verblijf in de kam pen ernstig geschaad. De ontmoeting met onze huidige Landsvorsitin ge schiedde dan ook in een ziekenhuis, waar de nu overledene lag met een ern stige mate van tuberculose. Petrus Jan van der Smit, die op 30 mei 1897 in Rotterdam werd geboren, was een trouw meelevend lid der Gerei Kerken. In tie kringen der Geref. Kerk van Rotterdam-Centrum is het aan velen bekend dat hij en zijn vrouw in stilte velen hebben geholpen. De heer v. d. Smit is meer dan 40 jaar werk zaam geweest bij de Raad van Arbeid. In juni jl. kon hij het congres van de Expogé (vereniging van ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd) in het Rijnhotel te Rotterdam nog meemaken. Enkele weken later werd de heer v. d. Smit ernstig ziek. De teraardebestelling is bepaald op t Advertentie Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze mo derne damesnaald parapluies. voor Zondags of door de week, in. diverse uni pasteltinten, nu voor Zeker is, dat de zeven nijver-i (Van een onzer verslaggevers toeidsscholen, die in het verzamel-! Op de kruising van de Burg. van Haa gebouw zullen komen» tezamen on-' reniaan Troelstralaan te Schiedam is geveer drieduizend leerlingen zullengisteren om 8.50 uur de auto van de; hebfcjn en ongeveer vijfhonderd'^ f 1 mt Schiedam in botsing lerrlinrrn in avandrnrsucL-n e «cko!ricn met de bromfietser J. T. uit leerlingen tn avondcursussen e.d. viaardmgen, omdat de laatste geen voorrang had verleend. Zowel de bromfiets als de auto wer den vrij ernstig beschadigd. De heer T„ tegen wie proces verbaal is opgemaakt, is voor de behandeling van een ge kneusde spier naar he) Gemeente Zie kenhuis gebracht. 5H0DH nü f.5250- Gemeenschappelijk zullen alleen zijn de aula met vijfhonderd plaatsen, een expositieruimte, een medisch centrum en een dependance van de gemeentebi bliotheek. Maar elke school zal een af zonderlijke cantine krijgen. 3M voorts het scho'enbouwprogrsmma toe. dat resulteerde in het voor 90 procent j inhalen van de achterstand voor wat be- treft het lager onderwijs. Ook de voorzitter van de federatie Géén tel. of schrift, best. Sporthal, gymnastieklokalen en Sn- struetiezwembad zullen worden onder gebracht In een zelfstandig torengebouw aan de Schiekade. Tussen dit gebouw en bet scholen-verzamelgebouw is ruim-1 van besturen van verenigingen voor het; te voor nog een school. nijverheidsonderwijs, de heer Blom Wethouder A. J. van der Vlerk toon- toonde zich zeer dankbaar voor deze! !de zicb allereerst dankbaar voor dei samenwerking. ministeriële hulp voor dit project en] Tenslotte sprak de drs. A. F. Baars. memoreerde de goede samenwerking, j hoofd der afdeling onderwijs en volks, die er reeds nu tussen de besturen van ontwikkeling van de gemeente Rotter- de zeven scholen bestaat. Hij lichtte1 dam. zijn waardering uit.' Skoda Octsvia f. 549S.- Octevia Super f.5895.- f. 5250,- f.5650.- OctaviaTouriog Sport f.6295.- f.6050.- Felicia Sportcebriotet f. 8485.- f. 8250.- H. ENGLEBERT N.V. THEflESIASTRAAT 145 DEN HAAG TELEFOON 070-723903* DEALERS: GOOSEN's Autobedrijf, Nwe Binnenweg 311, Rotterdam, tel. 33546 Garagebedrijf BUGRA, Blankenburgstraa» 145» Rdam, tel 74319 NlEUWENHUIJZE's Autobedrijf, Dorpsdijk 204, Rhoon. tel. 2729 Garage W. J. KUIL, Soendaloan 30, Vlaardingen, tel. 4279 A. van IIMBORGH, Oester Lekdijk 24, Krimpen a/d Lek, tel 2933 Minister Van Aartscn heeft het ge meentebestuur van Amsterdam meege deeld, dat hij bereid is de rijksgoed keuring voor dé bouw van de IJ-tun- nel thans te verlenen. Op grond van een werkschema, dat na overleg tus sen de dienst van publieke werken van Amsterdam, de rijkswaterstaat en de centrale directie van de volkshuisves ting en de bouwnijverheid is opgesteld, mag worden aangenomen, dat overma tige aanspraken op het arbeidspoten tieel door een gelijktijdige uitvoering van de Coen- en de IJ-tunnel zullen worden vermeden. Verder dient te worden vastgehouden aan de voorwaarde, dat het bouwdok voor de Coentunnei ook dienstbaar ge maakt wordt aan de bouw van de IJ- tunnel, aldus het ministerie. V Bij, beschikking van de minister van sociale zaken en volksgezondheid is me de tot adviserend lid van de werkgroep commissie tot vermindering verpleeg sterstekort benoemd de heer F. J. Pie- benga, geneeskundig hoofdinspecteur voor de geestelijke volksgezondheid te Den Haag.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2