Oorlogsgravenstichting bestaat vijftien jaar I Leden Nieuw-Guinea Raad Taxichauffeur uit bezochten Rotterdam Belanghebbende Belgen achter akkoord a.' Boele levert per twee maanden een schip af Concertgebouworkest in Zwitserland Registratie van kwart miljoen namen Dossier Delftse adjudant naar Tweede Kamer Duitsers randen meisje aan Dordt verdwenen Gedenkboeken ter nagedachtenis van onvindbaren Veerboot de hele nacht stuurloos i OSRAM Jongen gestikt in berg graan FMi De Schelde-Rijn-verbinding ÖE rotterdammer Talita te water /net ;"v'_ ROTEROON °WÊm wmm Eerste tv-film van UNO snel gereed Fietser door tram meegesleurd Veroordeeld wegens brandstichting PAGINA 4 DINSDAG 12 SEPTEMBER 1961 ttfe&jril - - asffi de goede keukenmachine bij de goede speciaalzaken DEMONSTRATIES bij: DANKERS N.V.- Coolsïngd 47 - tel. 133261-127621 A. JUNGERHANS N.V. - Binnenweg 3-5 -tel.117500 RADIO „DE SCHERE" - De Schere 220 - tel. 177575 dagelijks tot en met 16 september "h•-■■■>--v (Van onze speciale verslaggever) „Op papier", verklaarde de heer P. W. de Hertogh Jr., die direc teur van de Oorlogsgravenstich ting is, „hebben we thans tweehon derdvijftigduizend namen van Ne derlandse oorlogsslachtoffers gere gistreerd. Iets minder dan de helft van hen, namelijk tweehonderd vijftienduizend, zijn onvindbaar gebleven. Het zijn de mensen, die in concentratiekampen omgeko men zijn, en daar gecremeerd wer den, of in massagraven werden ge legd. Ook zeelieden behoren.hier-, bij en nog andere categorieën, van vermisten. Hun namen worden thans bijgeschreven in een totaal van achtendertig gedenkboeken, waarvan het eerste, in definitieve vorm gedrukt, op de tentoonstel ling zal zijn te zien, die de Oor logsgravenstichting van 13 tot en met 16 september a.s. in de Haag se Dierentuin zal houden. Ook uit deze werken blijkt weer hoe groot het leed is, dat de oorlog over onze Joodse landgenoten heeft ge bracht. Niet minder dan dertig de len zullen met de namen van de Nederlandse oorlogsslachtoffers worden gevuld". Doelstelling Geallieerden Duitsland Engeland Persoonlijke zorg sflllSSiS rss<? f f.hïï.?°?Ie'£ Scheepswerven en Machlne- isnrtet te Bolnes werd maandagmiddag wet goed gevolg te water gelaten het motorschip Talita. Het Is het laatste van ®en serie van vijf kleine vrachtschepen, die op deze werf wordt gebouwd voor Van Me velt Goudriaan en Co's Stoom vaart Mij. te Botterdam. Be Talita zal In december aan de vloot worden toege- voefa. „Vrijdag werd de Nushaba aan de rede- ry overgedragen. Dat was het derde schip dat «t jaar werd afgeleverd. Het vierde. u'a,.!S 'n afbouw en zal in oktober worden afgeleverd. Het komt er op neer iedere twee maanden een schip wordt overgedragen. De heer G. Goudriaan prees de werf omdat stipt aan de afleveringstermijn wordt vastgehouden en hij zag dit als resUjuaat van de wel zeer goede samen* wer - ccheoen zijn bestemd voor de diensten tussen Zuid- en Noord-Ame- rika. Mevrouw R. A. Klitsie-Korpers- hoek verrichtte de doopplechtigheid. Voor de elegante wijze waarop zij aan j deze tewaterlating had meegewerkt ont ving zij van de directeur de heer J. Boele een prachtig aandenken. j De lengte van het schip bedraagt 77,17 meter en de breedte 10,75 meter en het draagvermogen is 1190 ton.. De voort-1 stuwing geschiedt door een 8-cylinder I 4-takt Werkspoor Diesel motor, welke een vermogen kan ontwikkelen van 1100 P.K. BU volle belading kan het schip een snelheid bereiken van 12 mijl per uur. Het derde concert dat het Concertge bouworkest onder leiding van Bernhard Hailink in Montreux heeft uitgevoerd, is o.a. bijgewoond door het Griekse ko ningspaar dat thans in dat deel van Zwitserland vertoeft. De eerste drie concerten zijn een groot succes geworden. De „Gazette de Lausanne" karakteriseerde het derde concert met de woorden: „Ernst, po ëzie en innerlijke concentratie". Over Hailink schreef de recensent o.m. ,,Ik heb bijzondere waardering gevoeld voor de ernst van deze musicus die op gelukkige wijze contrasteert met de theatrale houding van zovele dirtgenten van onze tijd". De „Tribune de Lausanne" schreef o.m. „Het Concertgebouworkest is een orchestraal ensemble dat zonder twij fel onder de meest vooraanstaande van onze tijd moet worden gerekend. Het is voor de muziekliefhebbers van onze streek een onloochenbaar voor recht een ensemble te kunnen toejui chen waarvan de kwaliteiten voortsprui ten uit het bezit van een langdurige traditie". Advertentie HeuvuaimxHs fmmek Hiivmux Het dossier over de Delftse adjudant van gemeentepolitie J. B. L. is aan de voorzitter der Tweede Kamer gezon den met het verzoek het op de griffie ter inzage te leggen ter vertrouwelij ke kennisneming door de kamerleden. Dit heeft de minister van binnenland se zaken mr. E. H. Toxopeus meege deeld in antwoord op schriftelijke vra gen van bet Tweede-Kamerlid Scheps (soc.). De minister bevestigt in dit antwoord voorts, dat geen enkele klacht werd ingediend bij een tribunaal of enige instantie van zuivering van de gemeentepolitie. üSSSSi HM i> iA In het St. Joseph ziekenhuis te Venlo is een 15-jarig meisje uit Venlo, dat door een Duitser op zeer ernstige wijze is aan gerand, opgenomen. Zondag ontmoette het meisje twee Duitsers in het centrum van Venlo. Zij ging in op het aanbod om een autotochtje te maken. Gedrieën reed men tot ver buiten Venlo, totdat de Duitsers het meisje voorstelden samen een eindje te gaan wandelen. Toen zij op een stille plek kwamen, heeft de Duitser het kind aangerand. Het verzette zich hevig, maar kon tegen de overwel diger niet op. Daarna is de Duitser met het meisje naar de auto teruggegaan en I naar Venlo gereden. De Duitsers hebben i het meisje daar uit de wagen gezet. Hevig ontdaan kwam het bij haar ouders aan. Na een medisch onderzoek is het Kind in het ziekenhuis opgenomen. De politie verspreidde het signalement van de Duitsers en waarschuwde alle door laatposten aan de grens. Tot vanmorgen waren de Duitsers nog niet gevonden. Advertentie) De Belgische minister van financiën. Dequae. heeft op zijn maandelijkse pers conferentie de uitgifte van een nieuwe Belgische staatslening aangekondigd. Vol gens met-officiële berichten zal het een lening betreffen van zes miljard Belgi sche frank (426 miljoen gulden) met een looptijd van 20 jaar en een rentevoet van 5.25 procent. i 5 i<m rood De Oorlogsgravenstichting, in 1946 nit het initiatief geboren van de nog datzelfde jaar bij een auto-ongeluk, om het leven gekomen overste dr.A. van Anrooy, bestaat thans vijftien jaar. En in die vijftien jaar is deze op het Haagse Bankpletn zetelende en onder het ministerie van binnen landse zaken ressorterende organisa tie naar de verste gebieden van de aarde uitgegroeid. Een staalkaart van de graven, welke tot in Azië toen onder het beheer van de stich ting zijn gesteld, is in feite een staal kaart van de wonden, welke overal ter wereld aan Nederlandse families werden geslagen. WKXe-TL': „De aanleg-, inrichting, instandhou ding, verfraaiing en verzorging van de graven van na 9 mei 1940 gevallen Ne derlanders, zowel militairen als bnrgers, die, hetzij metterdaad de vijand bestrij dende, dat wel tengevolge van hun han delingen of bonding tegenover de. vijand, het leven hebben verloren", luidt de doelstelling van de Oorlogsgravenstich ting. Met een paar woorden wordt hier gezegd, waar jarenlang voor is gespeurd en gewerkt. Identificatie, registratie, transport, samenlegglng, inrichting van ere velden, plaatsing van uniforme graf stenen dit alles en nog veel meer heeft tot de werkzaamheden van de stichting behoord. In Nederland heeft de Oorlogsgraven dienst twee erevelden onder beheer. Op het eerste, de Centrale Begraafplaats te Loenen op de Veluwe, zijn thans ruim 1600 oorlogsslachtoffers herbegraven; op het tweede, de militaire begraafplaats op de Grebbeberg, rusten 435 gevallenen. „Het ereveld op de Grebbeberg, zei de heer De Hertogh, „toont een grote verscheidenheid van graftekens. Dit is jammer, temeer daar de natuur lijke' aanleg om rechte graven vraagt. Het volgend jaar hopen we hier iets aan te kunnen doen, en wel door uni formering". De meeste in Nederland begraven of herbegraven oorlogsslachtoffers zijn op gemeentelijke of particuliere begraaf plaatsen ter ruste gelegd. Ook hun gra ven worden jaarlijks door de stichting gecontroleerd (in totaal ruim vijftiendui zend), terwijl deze in de meeste geval len ook zojgt draagt voor het onderhoud. In opdracht van de regering geschiedt dit laatste eveneens ten aanzien van de hier te lande verspreid liggende graven van geallieerde strijdkrachten, ten geta le van 7.614. Hieronder vallen overigens niet de gevallen militairen, die door de betrokken naties geconcentreerd zijn op begraafplaatsen als Margraten, Holten en Oosterbeek, maar wèl de Franse be graafplaats te Kapelle (Zeeland) en de Belgische afdeling op de begraafplaats te Willemstad. Besprekingen zijn thans gaande om ook de Belgen uit de Eerste Wereldoor log, die verspreid in Nederland begraven liggen, op éen kerkhof te concentreren. Harderwijk z-.l naar alle waarschijnlijk, held de plaats worden, waar dit nieuwe ereveld zal worden aangelegd. Indonesië is wel het grootste en tege lijkertijd moeilijkste arbeidsterrein van de Oorlogsgravenstichting. Op 22 door de Gravendienst van het voormalig KNIL aangelegde erevelden rusten in totaal ruim 25.000 doden. Op last van de Indo nesische autoriteiten werd het ereveld Mentok op Banka in 1960 ontruimd. De stoffelijke resten konden worden overge bracht naar twee erevelden op Java, te weten Bandoeng en Tjimahi. De stichting wordt in Indonesië nog steeds vertegenwoordigd door de Neder lander Ostmeier. Met eigen, Indonesisch personeel zorgt de laatste voor het nood zakelijke onderhoud, en de rapporten, welke over de toestand van de graven doorkomen, zijn bevredigend. Toch: er is grote onzekerheid. De anti-Nederland se maatregelen van Djakarta kennen geen einde, en elke dag kan de laatste zijn. Veel en goed werk heeft de Oorlogs gravenstichting in Duitsland verricht Her en der verspreid, op vaak afschu welijke achteraf-plaatsen, lagen na de oorlog vijfduizend Nederlandse graven in het verslagen Derde Rijk. De omstan digheden waren vaak hemeltergend. Op de derde klas afdeling van een begraaf plaats bij Hamburg b.v. liepen de koei en tussen de stenen te grazen... Zeuen erevelden zijn thans in West- Duitsland ingericht, nl. te Bremen, Hamburg, Lübeck, Hannover, Osna- brück, Frankfurt am Main en Düssel- iorf. Vijf jaar is er aan gewerkt, waar bij herhaaldelijk pijnlijk aan het licht kwam, dat nabestaanden bij verkeerde graven hadden staan treuren. Alle in Entree van het ereveld te Birma. Het gedenkteken op de voorgrond is van spoorwegbiels gemaakt. Duitsland gevallen en herbegraven Ne derlandse oorlogsslachtoffers hebben thans uniforme grafstenen gekregen met een ingebeitelde Nassause leeuw. Het IJzeren Gordijn is ook voor de Oorlogsgravenstichting een belemmering geweest. Niemand weet precies hoeveel Nederlanders er in Oost-Duitsland begra ven liggen, of in andere landen, welke het communistische juk kregen opge legd. Dank zij de hulp van de Fransen, die de opsporing en identificatie van hun eigen oorlogsslachtoffers op wetenschap pelijke wijze ter hand hebben genomen en van wie de Nederlanders altijd veel steun hebben gehad, is het één keer ge lukt een transport doden via Helmstedt naar Nederland te krijgen. In Grooi-Brittannië en NoorcHerland vallen ruim vijfhonderd graven onder de zorgen van de stichting. Een klein aantal hiervan is op z.g. erehoven teza men gebracht, doch de meesten liggen op meer dan honderd kerkhoven ver spreid. Dat het tot nog toe niet Is ge lukt de Nederlandse doden samen tejleg- gen, komt door de Engelse wét, die ver storing van grafrust verbiedt. De moge lijkheid is echter aanwezig dat er bin nenkort een uitzondering zal worden ge maakt voor de doden van andere natio naliteiten, die op Engelse bodem begra ven werden. Indien dit gebeurt, dan is de Oorlogsgravenstichting zeker van plan ook in Groot-Brittannië enkele ere velden aan te leggen. Binnen Europa heeft de stichting nog drie andere erevelden ingericht. Te Salz burg jn Oostenrijk liggen 144 Nederland se oorlogsslachtoffers begraven, te Oslo in Noorwegen 37 en te Orryla-Ville bij Senlis in Frankrijk 201. Buiten Europa vindt men nog twee erevelden in Thailand (Kacchanaburi en Chunka) en één in Birma (Thambyuza- yat). Op deze begraafplaatsen, die onder beheer van de Commonwealth War Gra ves Commission zijn gesteld, liggen bij na 2900 Nederlanders begraven, die als krijgsgevangenen het leven lieten bij de aanleg van de beruchte Birma-spoorweg. Ook hun graven zijn door de Oorlogs gravenstichting ingericht. De zorgen van de stichting strekken zich ook nog uit tot verspreid liggende graven op Ceylon, in Hongkong, in Au stralië, Amerika etc. Het enige ereveld, dat zich niet onder haar hoede bevindt, is de begraafplaats der Verenigde Na ties in Korea, waarop zich ook enkele tientallen graven van Nederlandse geval lenen bevinden. Bij hef volvoeren van de haar gestelde taak op het gebied van het grafonder houd heeft de Oorlogsgravenstichting ge tracht hier een element van persoonlijke zorg in te leggen. Zo ontstonden rege lingen, waardoor het mogelijk is op ver zoek van nabestaanden bloemleggingen en fotozendingen te verzorgen, speciaal voor graven in afgelegen landen, waar de familie niet zelf kan komen. Ook werden in de afgelopen jaren ver schillende reizen voor gezamenlijk graf- bezoek aan de erevelden in Europa ge organiseerd. Hieraan zal meer uitbrei ding kunnen worden gegeven na de goedkeuring door het parlement van het Duits-Nederiandse Verdrag, waardoor o.m. duizend nabestaanden per jaar te gen gereduceerde reiskosten de graven en gedenkplaatsen in de Bondsrepubliek zullen kunnen bezoeken. T~\E TIEN MAN sterke delegatie uit de Nieuw-Guinea Raad, die op uitnodiging van de Nederlandse rege ring een bezoek van een maand aan ons land brengt, vertoefde gisteren in Rotterdam, en in het restaurant van Euromast, waar zij na afloop van een tocht door de havens een kopje thee dronken, hebben we een uurtje met de leden zitten praten. De leider van de delegatie, de heer M. W. Kaisiepo, plv. voorzitter van de Nieuw-Guinea Raad. Ridder in de Orde van Oranje Nassau, toonde zich zeer voldaan over de ontvangst, die hun in Nederland was ten deel gevallen. Ver scheidene fabrieken en industrieën had- den zij reeds bezocht en overal was men hen hartelijk tegemoet getreden. Naar aanleiding van een bezoek aan de Van Houten's Cacaofabrieken vertelde hij, dat Nieuw-Guinea de cacao in cul tuur gaat brengen. Al enige jaren heeft men de aanplant ter hand genomen en de eerste bomen zijn zeer vruchtdra gend. geweest. Deskundigen van Van Houten hebben verklaard, dat de cacar van Nieuw-Guinea van betere kwaliteit is dan die uit andere landen, zoals bijv. Liberia. De afzetmogelijkheden zijn dus Toot. Nederland verwerkt jaarlijks 73.000 ton cacao, en de bereidheid is De veerboot Zuidvliet van de Prov, Stoombootdiensten in Zeeland (welk schip de dienst onderhoudt tussen Veere en Kamperland) heeft een gehele nacht stuurloos ia het Veersegat voor anker gelegen. Maandagmorgen is het schip door een betonningsvaartuig naar Veere gesleept Het was zondagavond om vijf minuten voor acht uit Veere vertrokken voor de laatste tocht naar Kamperland. De passagiers kwamen daar gisteravond om ongeveer half twaalf aan, dankzij de bemiddeling van het Belgische motorjacht Sid. De Zuidvliet voer door tot nu toe on bekende oorzaak aan de grond in de na bijheid van de aanlegsteiger bij Kamper land. Het Belgische motorjacht Sid was spoedig ter plaatse en slaagde erin de veerboot los te trekken. De stuurman van de veerboot meende het toen alleen wel te kunnen klaren en stelde geen prijs op verdere hulp van het jacht. Toen de Sid echter in Veere was teruggekeerd -wer den opnieuw seinen opgevangen van de Zuidvliet; opnieuw zat de veerboot vast Voor de tweede keer heeft de Sid daarop de veerboot losgetrokken, waarbij bleek dat het roer van de Zuidvliet defect was geraakt, zodat het schip stuurloos was. Het Belgische motorjacht heeft daarop de passagiers en bemanningsleden, met uit zondering van de stuurman, aan boord ge nomen. De passagiers werden in Kamper land en de bemanning in Veere aan wal gebracht aanwezig in de toekomst uit Nieuw-Gui nea te importeren. Naast cacao wordt rubber in cultuur gebracht We proberen, aldus de heer Kaisiepo, ons land economisch omhcio;. te stuwen. Hij vertelde nog. dat de ca cao en de rubber niet door een maat schappij worden verbouwd, doch per ge- zin. Op een desbetreffende vraag zei hij, dat de ecate volkskunst van Nieuw-Gui nea op het punt staat te verdwijnen. Z:j wordt nog wel beoefend door de oudere generatie, maar de jeugd voelt er niets voor. Daarom is het Gouvernement er toe overgegaan de leerlingen van de la- gere technische scholen in die volks kunst. vooral het houtsnijwerk, te onder wijzen, en niet zonder succes. Politieke vragen wilde de heer Kaisie po liever niet beantwoorden. Wel vertel de hij. dat de gehele bevolking var. Nieuw-Guinea van oordeel is. dat zij geologisch noch biologisch tot Indonesië behoort. Zij wil erkenning van het iccht van zelfbeschikking. Tenslotte ontvouwde de heer Kaisiepo. die een stug roker is en doorlopend si- garetten van zware Van Nelle's shag draaide, ons het programma, dat de de legatie in de komende veertien dagen nog heeft af te werken. Hierop staat o.m. een bezoek aan het Dijkzigtzieken- huis op maandag a.s. als prinses Bea trix de officiële opening verricht. Tegen het eind van de maand keren de leden terug naar Nieuw-Guinea. Over hun bezoek aan Nederland zullen zij een rapport opstellen. Op de foto zien we die leden van de Nieuw-Guinea Raad op het plat-, form van de Euromast. Een chauffeur van een taxi-onderne ming in Dordrecht, de 26-jarige W. Vis ser, is verdwenen. Verleden week woens dagmorgen reed hij met zijn taxi uit voor een korte rit. Hij keerde echter niet naar de garage terug. Zijn patroon, die een ongeluk vreesde, waarschuwde de poli tie. Deze voriïi enkeie uren later de taxi bij een van de jachthavens bij het Wan tij-park. Van de chauffeur was geen spoor teontdekken. De wagen vertoonde een kleine deuk aan een van de spatborden, waarschijn lijk ontstaan doordat de chauffeur er gens tegenaan gereden was. De man ken nende dacht zijn patroon een moment, dat hij niet met de beschadigde wagen terug had durven komen, maar later werd dit denkbeeld toch als zeer on waarschijnlijk verworpen. De politie on derwierp de auto aan een nauwgezet on derzoek, dat echter niets bijzonders ople verde. De man staat volgens de politie uitstekend bekend en maakt een sym pathieke en serieuze indruk. De man is ongehuwd en woont in een kosthuis te Dordrecht. Met man en macht wordt in Ameri ka geiverkt aan de eerste televisiefilm van de UNO, die onder de titel „Con tinents" de strijd tegen de honger en armoede in onderontwikkelde gebie den toont. De film zal spoedig klaar zijn en wordt dan gratis beschikbaar gesteld aan alle televisielanden. Voor ieder land zal er in de eigen taal commentaar bij worden gespro ken. Advertentie) De vierentwintigjarige chauffeur J. G. den Haan uit de Gaesbeekstraat te Rotterdam is maandagmiddag in de Brieiselaan bij de Puttershoekstxaat met zijn fiets tegen de voorkant van een tramwagen van lijn 2 gereden. De man is niet minder dan veertien meter door de tram meegesleurd. Met een seheurwond aan zijn kin heeft men hem naar het Zuiderziekenhuis vervoerd. De tram liep schade op aan de voorlamp. Van de fiets zijn het stuur en de bagagedrager verbogen. De tram had vijftien minuten vertraging. De Indonesische regering zal vol gende week 7.500 ton rijst onder de be volking van Djakarta verdelen. De rijst oogst heeft dit jaar veel te lijden gehad van droogte en overstromingen. Een 13-jarige Nederlandse jongen, Wim Knibb, zoon van Nederlandse ouders die in de Franse plaats Mezilles een boerderij hebben, is tijdens het spe len in een silo door een drijfriem gepakt en in het graan terecht gekomen. Zijn moeder schoot onmiddellijk te hulp. maar kon het kind niet bevrijden. Eerst na anderhalf uur gezamenlijke inspanning kon de jongen uit de graan- massa gehaald worden. De levensgees ten bleken toen reeds geweken te zijn. President Roberto Chari van Pana ma heeft bekendgemaakt, dat zijn rege ring streeft naar een nieuw verdrag met de VS over het Panamakanaal. Het Javaanse ereveld te Tjimahi De rechtbank in Rotterdam heeft van morgen de 23-jarige K. O. K. veroor deeld wegens brandstichting tot 12 maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest en de bepaling dat van deze straf 3 maanden voorwaarde lijk zijn, met een proeftijd van 3 jaar, waarbij het Leger des Heils toezicht zal houden. K. had brand gesticht in een huis, waar zich op dat moment een oudere vrouw, haar dochter en kleindochter tje bevonden, die door de brand in le vensgevaar waren komen te verkeren. 'C> PI B CBWJIHMlH Haven-, reders- en scheepvaart kringen in België hebben zich gis teren gesteld achter het resultaat der onderhandelingen tussen de Kamers van Koophandel van Rot terdam en van Antwerpen be treffende c. Schelde-Rijn ver binding. In een bijeenkomst is een motie aangenomen, waarin namens een groot aantal verenigingen o.m. wordt opgemerkt zich volledig bij de beslui ten van deze onderhandelingen aan te uiten, In de motie wordt de hoop uitgesproken, dat deze onderhande lingen de beide regeringen er zeer spoedig zullen toe aanzetten een ak koord af te sluiten, afgestemd op deze besluiten. De motie is ondertekend door de heren; P. van Doosseiaere, voorzitter der groepering der havenbelangen (Antwerpen), G. Dufour, ondervoor zitter der Belgische redersverenigin gen. J. E. Sasse, ondervoorzitter der Antwerpse scheep vaartverenigingen, P Thoumsin, voorzitter der vereni ging der zeevaartagenten der fabrie ken, E. Rubben. ondervoorzitter der unie van Belgische Rijnreders P. Velot, voorzitter dér vereni ging der Rijnvaartagenten, F. S. Somers, ondervoorzitter der ver eniging der expediteurs van Antwer pen, E. Pays, ondervoorzitter der al gemene beroepsvereniging voor het Antwerpse stouwersbedrjjf en M. Dierckx, voorzitter van het Verbond der behandelaars van goederen. Doodstraf is geëist tegen drie hoge po litieke assistenten van ex-president Syng- man Rhee ojr grond van vervalsing van verkiezingsuitslagen. Het revolutionaire tribunaal eiste verder levenslang tegen een andere bekende politicus en verder van 5 tot 20 jaar gevangenisstraf tegen een 20-tal anderen.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2