„Jeugd Jolijt kwam nu aan slot Ook Geref. Pol. Verkond nu in jeugdgemeenteraad Charme in mo „Puck" Zijderveld werd „Miss Pernis 1961 PPSC won, GSS eindigt gelijk M Vliegers dansten het luchtruim Rotterdamse kroniek Magere ivinst in het zaterdagvoetbal Bezoekers met gevecht café uit Kinderen zeer enthousiast ii .i-riJbd jjj-c Lji -1' PPSC-junioren thans reserves ubicaj MATRASSEN MATRASSEN Jongeren Contact start iveer V eel belangstelling bij verkiezing Geslaagden namen afscheid van ulo DE rotterdammer PAGINA 3 MAANDAG 25 SEPTEMBER 1961 lï i t 1 NIEUWE BORDEN KOERS KWIJT. ONDUIDELIJK RAADSELS Juryiverk Handje hij Auto vloert bakken en rijdt snel weg ANTI-HERNIA BINNENVERING Bromfietser gewond bij slippartij memk DVO 32-PPSC 2-5 GSS-Hellevoetsluis l-l WIA-GTB 5-2 vandaag.... en morgen ...en dagelijks gebr. prins ROUWSTOFFENHAIVBELIV. V. Wijnhaven 15 - Rotterdam - telefoon 118940 Alleenvertegemvoordiging voor R'dam en omsir. - Uitsi, voor Handel en Industrie ,Pe SchJedamse tekenaar H. W. mist zijn fiets die op slot op de Appel- Miarki heeft gestaan. Van de auto van de monteur D. w. S. is een buiten- spiegel ter waarde van 16.50 ont vreemd. De heer S. hoorde zondag nacht gestommel voor zijn woning aan het Rozeriburgerplejn. Hij zag en- e zeelui, die belangstelling voor zijn auto toonden. De electro-technicus H. van der M. te Schiedam mist een reservewiel van een scooter, ter waarde van 50 dat zich op zijn scooter aan de Rotterdam- sedijk heeft bevonden. Bij de fabrieksarbeider G. D. v. d. B. is in de woning in het St. Jans hofje te Schiedam ingebroken. Een metalen geldkistje, inhoudende 125 m ontvreemd. De inbreker heeft zich toegang verschaft door het openschui ven van het raam. De Schiedammer F. Z. bemerkte dat onverlaten zijn auto hebben be schadigd. Hij had het voertuig in het Prinses Beatrixpark geparkeerd. De antenne is van de auto afgerukt en over de gehele auto zijn krassen aan gebracht, De schade bedraagt 600. De heer Z. is niet verzekerd. De jonge christelijke gymnastiek vereniging „Animo" groeit onder des kundige leiding voorspoedig in Kethel. De driejarige verenging heeft alweer een mijlpaal bereikt, Het driehonderd ste lid kon worden ingeschreven en de groei gaat zo voorspoedig dat het totaal nu reeds op 309 leden staat. De afdeling Kethel van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. gaat het nieuwe werkseizoen beginnen. De cursus voor gevorderden zal iedere donderdag avond in de voormalige raadszaal aan de Schiedamseweg worden gehouden. Maandagavond 9 oktober begint de cursus E.H.B.O. voor beginners. Deze wordt eveneens om 20 uur in de raads zaal gehouden. Personeel van scholen en bedrijven alsmede de leiders van verenigingen kunnen zich eveneens voor deze cursussen opgeven. De adressen waar men zich kan aanmel den zijn: Jongsten, Schiedamseweg 59, De Graaf, Nieuwe Damlaan 707, mevrouw Nefkens. Francois Haver- schmidüaan 52, tel. 68612. Het hoofd van het gemeentebestuur van Schiedam maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 37 der Woningwet bekend, dat voor de tijd van vier weken ter gemeente-secreta rie (afd. algemene zaken, stadhuis) voor een ieder ter inzage is nederge- legd het ontwerp van een uitbreidings plan in onderdelen Nieuwland (1S61) met de bij het plan behorende ont- werp-Bebouwingsvoorschriften. Toen enkele bezoekers al te lastig ■werden in een café aan het Broersveld ïn Schiedam hebben familieleden van (Van een onzer verslaggevers) EEN oud-vaderlands vermaak vier de hoogtij zaterdagmiddag op de Maasboulevard. De mist en het uit blijven van een gunstige wind heb ben ditmaal het sIoMestijn van Jeugd Jolijt niet kunnen verhinderen. Toen de klanken van de drumbands de speelweide aan Maas naderden kwam ook de zon, kwam er zelfs een beetje wind en voor de vele toe schouwers en de evenzovele enthou siaste kinderen konden daarna enke le tientallen vliegers naar hartelust in het luchtruim dansen. Overigens zag het er niet naar uit dat alles precies zo is verlopen als de organisatoren het zich hadden voorge steld. Er werd te laat begonnen en het idee leefde dat de jeugd beurt voor beurt met vijf vliegers tegelijk het luchtruim zou verkiezen, maar de kinderen namen spontaan het veld in beslag om het hemelruim daarna met vele gekleurde vliegers te illustre ren. Dit enthousiasme deed uiteraard geen afbreuk aan het geheel, integen deel, gemoedelijk zijn de juryleden daarna over de wei gestapt om bij de deelnemertjes het puntentotaal te gaan noteren. WW, Reeds om half twee klonk de gramo- foonmuziek over de grasvlakte van de Maasboulevard. Daar waren drie oran je tenten van de „Jonge Strijd" neer gezet ten behoeve van de functionarissen. Een aantal kinderen was al druk aan het oefenen met hun vliegers. Na twee- en arriveerde de eerste groep kinderen achter de drumband van Crescendo en later sloten zich de groepen van Kethel, Nieuwland en Schiedam-West met de drumhand van Jong Harmonie zich bij de vreugde aan. Pessimisten vreesden dat het festijn ook nu geen doorgang zou kunnen vin den, maar de jeugd en de organisatoren dachten er anders over. Hiertoe aange moedigd wilde het zonnetje wel door het dikke wolkendek kijken. De voorzitter van de Schiedamse Jeugd Baad de heer E. S. J. Goettsch heeft via de mi- de caféhouder, de heer G. H. op 't E. crofoon het welkomstwoord gesproken, hem geholpen bij het verwijderen van I Hij sprak de wens uit dat dit uitgestelde de Wanten. slotfestijn «en succes zou mij», Eater Er werd daarbij flink gevochten. Het bij de prijsuitreiking kon de heer gebit van de caféhouder werd in stuk- Goettsch tot zijn genoegen constateren ken geslagen en hef polshorloge van het dat deze eerste vliegerwedstrijd ta het neefje G. H. op 't E. viel op de grond, kader van Jeugd Jolijt inderdaad een Een onbekende heeft dit polshorloge succes is geworden. Bij hoopte^ dat de- ter waarde van. 100,meegenomen, ze wedstrijden een. vast onderdeel van ItJlSSOHIEN zou het beter zijn aïs we Ifi Qver het volgende gezwegen had- den. Wantu weet, evenals wij, dat de niet-Schiedammer zo gaarne over ons stadje zegt dat we de verkeerde leant uitgaan. Maar goed, feiten zijn feiten en daarom nemen wij w mee naar de Koemarkt Daar zijn aan de zijde van Hotel De Kroon weer enige nieuwe verkeersborden geplaatstDat jtan van node zijn in ons land waar het mastbos van verboden en voor schrift en cms het zicht op de bomen allang ontnomen heeft Bij hotel De Kroon staan dan nu twee paaltjes met bordjes. Bij de Koemarktbrug kunnen de weggebruikers het al lezen. Daar vermeldt het bordje dat fietsers en bromfietsers wel, maar de overige drie-, vier-, zes- en achtwielers enz. niet rechtsaf mogen rijden naar de Buitenhavenweg. TJET zal wel een goed en mooi nood- zakelijk verbod zijn xoant er staat ook een teken (bord 104, gevaarlijk kruispunt in een voorrangsweg) maar 't-een-brengt-mee.stal-'t - ander - mee. En dat is dan in dit geval dat de weg gebruikers niet meer begrijpen hoe ze nu op de Buitenhavenweg kunnen komen. Dat is jammer want langs de Buitenhavenweg kunnen veel auto's parkeren, het is ook jammer voor de auto's van de bedrijven uit de andere steden die nu steeds maar weer de verkeerde weg oprijden bij die Koe markt. Dat zaaen wij dezer dagen ten minste. Er reden auto's over de Koe marktbrug. daarna begon men te wei felen, er was een gebruiker van een personenauto die het presteerde om te keren op de voetganoersoversteek- plaats voor De Kroon. Een ander liet zijn auto hulpeloos bij de Rotonde naast de tramhalte staan, kennelijk naar de goede weg zoekend. Anderen reden door over de Rotterdamsedijk in de richting van Rotterdam alsof ze die vreemde stad wilden ontvluchten. T/OOR de geamuseerde voetganger- I Schiedammer is het verblind zoe ken van die automotistpn or de hoek van de Koemarkt bij De Kroon een leuk svellelie. maar aangezien dit tijdverdriit voor de betrokkenen onge mak meebrengt pn moaelijk voor ve len ongelukken kan veroorzaken lijkt het ons juister als de gemeente de bordenservice wat naat uitbreiden. Her is namelijk zo dat men wel vanaf ds Koemarkt naar de Buitenhavenweg rnao rHd<>n. Dat is voor velen echter onduidelijk. Men dient dan evenwel komende van de Koemarktbrug eerst' 'n rond ie rond 't plantsoen te rijden. Dan komt men ten slotte met de auto voor de uitrit van de Hoogstr. te staan 'waarna men b" auvtiqe verkeerslich ten in het erUnnde van de Buiten havenweg recht door naar die Bui- tenhanenviPM kon rijden. Voor veel weoaehrtttkers is dat kennelijk te moeil'ik. 7,ij kiezen dan maar de ver keerde uren. Dat kan vermeden wor den dis er ook nog bij de nieuwe bordjes een mededeling verschijnt dat de liefhebbers voor Buitenhavenweg en omgeving eerst carroussel dienen te rijden op de Koemarkt. fWERIGENS geeft de Koemarkt meer vermaak aan de rustige be schouwer. Zo was er laatst, op een avond om half elf een man, die het nodig vond zijn bromfiets te mishan delen. Zijn activiteiten kregen om vangrijke belangstelling. Telkens trapte de man verwoed naar het staal. Soms raakte hij de trappers niet. Soms viel hij vrij onesthetisch naar het wegdek. De deskundige Schiedam mers concludeerden uit 's mans ge drag dat hij te veel genoten zou heb ben van een internationaal bekend Sctiiedams product. Hun commentaar was dan ook navenant. De man ech ter trapte door als had hij zich voor genomen te moeten komen tot de over treffende trap van zware arbeid in de gymnastiek. De man trapte door totdat de politieman verscheen. Deze poog de de helpende hand te bieden. Dat lukte niet. Misschien had de man te veel getrapt. Toen de pogingen ble ven mislukken vertrokken agent en man. Zij lieten de toeschouwers met vele raadsels achter. Zou de man zo hard getrapt hebben dat hij ook de werking van de alcohol teniet heeft gedaan? vroegen die toeschouwers. Zou die agent nu wel of nu niet ge merkt hebben dat de man aan een an dere verbrandingsvloeistof dan benzine de voorkeur heeft gegeven? En waar heen leidde de hulpvaardige agent die hulpeloze bromfietser? de zomerprogramma's kunnen worden en dat de deelname zich in de toekomst zal uitbreiden. Wim F. de Wolff, voorzitter van de CJV. ontpopte zich bij dit festijn als de kundige voorzitter van de jury die de kinderen naar de jurytafels leidde waar zij voor deelname m de diverse groepen werden ingeschreven. Tevens ontvingen zij van mannen als Kees de Groot, voorzitter van Animo, Jan C. Bronneman, secretaris Gemeentelijke Sportraad en verdere functionarissen welgemeende raadgevingen en in structies. Daarna gingen de veelklerurige vlie gers de lucht in. Dat lukte met altijd zo goed. Het geamuseerde publiek zag hoe sommige onwelwillende vliegers eerst laag bij de grond over het gras dansten, maar allen kwamen op de hoog te. Er waren de orthodoxe vliegers, die met van vorm wel van kleur ver schilden. Er waren ook leuke fanta sietjes, met o.a. een vliegtuig a chtig exemplaar met opschrift S.J.R. (Schie damse Jeugd Raad.) Soms moesten vaders of doortasten de toeschouwers de helpende hand bie den om de vliegers op de juiste wijze de goede hoogte te geven Dat was toe gestaan hoewel de critische juryleden bij hun rondwandeling over het veld er op toezagen of de deelnemer zelf het vlie gertje in de hand had, hoe hij zijn in strument hanteerde en hoe hij het pa pier liet vliegen. In het algemeen ble ven de staartloze zelfvervaardigde of fabrieksmatige vliegers goed in het luchtruim staan. TA. het stond in de regle- 1 meuten, ook vader mocht helpen bij de vliegerwedstrijden... en dat gebeurde dan ook (links). Sinds een lange reeks van jaren en gene raties heeft het vliegertouw de nei ging om in de knoop te geraken, dat kan een ramp zijn als de deelname aan een belangrijke wedstrijd op het spel staat. Na afloop zijn de medailles en de lauwertakken uitgereikt. Prijswin naars zijn 89 jaar: 1. Rudo van Leeuwaarden. 2. Rick Voshol, die hier toevallig met vakantie uit Zuid- Afrika is. 3. Henk Lancasten; 19—11 jaar: 1. Christiaan Markus (na lo ting, hij was gelijk geëindigd met 2. Dick van Eljn, die evenveel punten vergaarde). 3 Henri Brinkman; 12 14 jaar. 1. George Mackay, 2. G. Bo nefaas. 3. Boudewijn Steenbergen. Bij de voetbalvereniging PPSC te Schiedam schenkt men goede aandacht aan de opbouw van het juniorwezen. Het goede gevolg is dan ook dat in de laatste jaren tal van jeugdige voet ballers tot de hoogste senior-elftallen konden doordringen. Nu is PPSC er zelfs in geslaagd een geheel team bij de reserves in te delen. Het team van A-junioren dat vorig seizoen bij de jeugd speelde is name lijk nu als geheel tweede elftal bij de senioren ingedeeld. Het goede resultaat zal zijn dat PPSC over een arsenaal van reserves voor het standaardteam gaat beschikken. Dat PPSC een goeds toekomst heeft tonen de eerste resultaten van dat piep jonge tweede elftal wel. De wedstrijden zijn steeds in winst omgezet en zater dag werd Capelle 3 met liefst 51 over wonnen. Een nog onbekende chauffeur m een even onbekende Simca-auto is zondag avond om halfacht rechtdoor over de Oranjebrug te Schiedam in de richting van de r.k.-kerk op de Nieuwe Haven gereden, in plaats van rechtsaf te slaan De auto bereikte de kerk echter niet, want onderweg vloerde het voertuig een drietal granieten bloembakken van de plantsoenendienst. De bloembakken rolden om. de bloemen rolden er uit en een der bakken is gebroken. De auto is na deze daad weer ra zendsnel weggereden. In Rotterdam zijn de Europoort-vork heftruckwedstrijden gehouden. Van de 35 deelnemers was de 35-jarige J Breedveld van de Holland-Amerika Lijn de enige, die het parcours binnen de 20 minuten aflegde. Zijn tijd was 14 minu ten en 28 seconden en hij kreeg 1798 (negatieve) punten. De andere rivalen brachten het er aanzienlijk slechter af dan deze employé van de Holland-Ame- riks Lijn. Het waren zaterdag de voor- wedstrijden. op het terrein bij de Ha venvakschool aan de Waalhaven in Rot terdam. Een week later komt de finale met de twaalf beste. Het parcours be vatte vee' „voetangels en klemmen". Er was vpel bekwaamheid nodig om deze opgave te vervullen. De winnaar werd ook eerste in 1959 en I960 en maakt nu een goede kans c-p de „Europoort-tro fee". Alweer een aanwinst op chr. onder wijsgebied in Roterdam geopend en alweer een groot gebouw m de nieuwe wijk Lambardijen. Bijna op de gren« met Vreewijk verrees het complex van de Hervormde Zuider-uio dat zaterdag-' middag officieel is geopend. De eerste paal voor dit project, gebouwd naar het ontwerp van de architecten Van den Broek en Bakema. ging in december 1959 de grond in. De school heeft twee leslokalen, twee praktijklokalen en een gymnastiekzaal, een en ander in twee bouwlagen. Het verschil met de oude behuizing is zeer groot. Rijksinspecteur voor het onderwijs M. Bijpost consta teerde dan ook schertsend tijdens de vreugdevolle bijeenkomst dat ..'t Vaan tje" (zo heette de oude school) de vaan heeft gestreken Gfaterdagmiddag heeft een bok van hei Z' bergingsbedrijf De Graaf en Mulder de tjalk „Esporanza" gelicht, die zo als op deze plaats gemeld vrijdagmor gen in de monding van de Rotterdamse Merwehaveil is gezonken. In de roef van het schip trof men het stoffelijk over schot aan van de 62-jarige schippers vrouw G. Stemmer-Prins, die liggend te bed, met het schip m de diepte is verdwenen. Schipper-eigenaar K. Stem mer (58) en zijn 32-jarige zoon raakten te water en konden worden opgepikt. (Advertentie ubica Nederlands meest verkochte matras! ii .(mm TOONZALEN TE AMSTERDAM. ROTTERDAM. UTRECHT. BREDA Van een onzer verslaggevers IN SCHIEDAM is een Gereformeerd Politiek Jongeren Verbond opge richt. Dat is overigens vrij onopge merkt geschied. Het wordt eerst nu duidelijk uit de agenda van de Schie damse Jeugdgemeenteraad die het Verbond als deelnemende organisatie vermeldt. Bij de laatste vergadering van de Schiedamse Jeug 'gemeente- De achttienjarige Schiedammer L. Kooij uit de Sint Anna Zusterstraat is zaterdagnacht op de Schiedamseweg ter hoogte van de Havenstraat te Rotterdam met zijn brommer geslipt en tegen de achterzijde van een geparkeerde bestel wagen gebotst. Hij kreeg een hersenschudding, een ge broken linker been. een wond boven het linker oog en ontvellingen aan de linker knie. Jn bewusteloze toestand werd hij naar het Schiedamse gemeente zieken huis overgebracht. raad werd het betreurd dat er geen deelname was van het Gereformeerd Politiek Verbond in Schiedam. De leden van het Politiek Jongeren Con. tact Schiedam besloten toen contact ie zoeken met het Verbond. Dat is ken nelijk gelukt met ais goed. resultaat dat de leden van het Verbond donder- dagavond m het stadhuis zullen debu teren bij de eerste wintervergadering van het seizoen. Het Politiek Jongeren Contact Schie dam gaat namelijk de maandelijkse vergaderingen, in de raadszaal van het Schiedamse stadhuis weer hou den. Donderdagavond komen de Ie- den van ARJÖS, CHJG, JOKVP JOVD van FJGidPvdA en Geref. Pol Verbond bijeen onder voorzitterschap van de heer C. Schulze (FJG Jonge', ren id. PvdA). De agenda vermeldt actuele onderwer pen. Zo zal de heer I. A. van Leer- sum (JOVD) als wethouder bij pum 2 het voorstel tot instellen van "een bejaardencentrum verdedigen. De slag vaardige heer Joh. H. M. Ham fun- geert daarna weer eens voor wethou der. Hij bespreekt het voorstel „tot herziening van de werkwijze van de voor de actie Opgeruimd staat net jes". Tenslotte volgt een discussie over de herziening van de werkwijze van de Schiedamse Jeugdgemeenteraad. Aan vang acht uur. De archeologie wordt ook veel door da- voorzichtig centimeter voor centime mes beoefend. Daarom staat een ter klei weg te schaven om te zien charmante dame in een modderput wat er over is gebleven van de 3800 aan de Vaardingse Arij Koplaan te- jaar oude klokbekercultuur op Vlaar. zamen met een collega-archeoloog dingse grond. vismarkt ROTTERDAM. 23 september Heden werd aangevoerd van Umuiden en elders 250 kisten zeevis. Prijzen per 50 kg: schol middel 38—52, klein ic22; schelvis middel to54, Wem 25—30; kabeljauw middel 4851, klem 2022; makreel I8—-23; zeehanen mid del 48—50. tleme 18—33; wotmg 23—33; verse haring 2029. (Van een onzer verslaggevers) ZANDER grote belangstelling is za- terdagavond in de grote sporthal van het sportpark „De Vijfsluizen" te Vlaardingen, „Miss Pernis 1961" gekozen. Deze verkiezing was uit de dames die bij Shell Pernis werken en het was mej. T. A. M. Zijder veld, die de titel voor 1961 mag voe ren. Zij was van de 25 deelnemen de dames ook de enige die uit Per nis kwam. Met deze verkiezing kreeg mej. Zijderveld, die meedeed onder de naam „Puck" 250. Voorwaarde was. dat de dames de te dragen kleding zelf hadden ge maakt. De vele toeschouwers, zowel vrouwelijke als mannelijke, konden op een staatje invullen wie zij als ..Miss" zagen. Een deskundige jury had dan het eindoordeel. Deze „Miss-verkiezing" heeft een ge schiedenis. In 1958 was voor de eerste keer een dergelijk gebeuren geweest. Toen wilde men dat als een aprilmoD zien, maar alras bleek, dat er verschil lende dames serieus werk van gingen SLECHTS een overwinning voor,pen de voorhoedespelers wel bij elke PPSC en een gelijk spel voor aanval naar een vrije schietpositie, GSS vormen de magere winst van maar dan bleef de bal gewoonlijk te de Schiedamse voetbalteams. Met het verjongde PPSC gaat het voor treffelijk. Evenals vorige jaren drin gen de vaardige knapen ook nu weer naar de top, waarbij gehoopt mag worden dat de uitstekende voetbal talenten ook voldoende uithoudings vermogen voor de eindsprint zuilen tonen. Het zou anders niet de eerste keer zijn dat PPSC ïn dit opzicht ging struikelen. Zaterdag werd DVO'32 met 25 geslagen. Ook GSS heeft met succes jeugdige krachten in het team opge steld. Tegen het harde Hellevoetsluis had GSS meer verdiend dan een pun- tendeling. (1—-1). GTB verloor zij het geflatteerd verdiend met 52 van WIA. Ook HBSS verloor verdiend. Tegenstander Loosduinen combineerde beter, speelde sneller en verkreeg als homogeen team meer kansen dan het soms falende HBSS. Toch speelden de Schiedammers niet slecht, maar het valt daarom te meer te betreuren dat de overigens zo vaar dige voorhoede niet wat meer begrip voor eikaars bedoelingen toont. Nu be lang voor de voet van de HBSS'-er die op dat moment belaagd werd. Bij be ter samenspel had HBSS niet verloren van dit Loosduinen -dat te veel moeite had met stopper De Koning en een m prima vorm verkerende, steeds weer goed ingrijpende Robbie Aaldijk. Reeds direct begon PPSC in hoog tempo waardoor het overigens wel tech nisch vaardige DVO'32 m het defensief werd gedrukt. De verdediging kon met verhinderen dat Piel van Veen uit een goede pass van Roel Ravens de score opende. DVO'32 poogde met het lan ceren van de snelle buitenspelers het evenwicht bij PPSC te verstoren, maar m de Schiedamse achterhoede heerste spil Jan Teeuw, die geen kansen weg gaf. In de twintigste minuut omspeelde Piet van Veen beheerst de achterhoe de en het was 02. Uit een hoekschop werd bet 12 in de 38e minuut toen de midvoor doel trof. PPSC bleef in de aanval. In de tweede minuut van de tweede helft kopte Loutje Meulstee keurig in. Vijf minuten later had Ravens er bij een snelle aanval 1—4 van gemaakt. Uit een vrije trap kon Van Eijk in de twin tigste minuut de achterstand nog ver kleinen. marr PPSC bleef voor het doei van DVO. Het was Meulstee die tien minuten voor tijd de stand op 25 bracht. Nogal ongelukkig kwam GSS al spoe dig aan een achtersta id. Het jonge team is kennelijk nog niet ingespeeld en daardoor kon Hellevoetsluis na tien mi nuten bij een misverstand in de Schie damse defensie scoren. Die achterstand heeft GSS ondanks een overwicht heel moeilijk kunnen wegwerken omdat het harde Hellevoetsluis er in slaagde de Schiedamse aanvallen te breken. Steeds bleef GSS opdringen, maar de Gustomannen kwamen met ver genoeg bij het Voornse doel. Ook in de tweede helft heersten de kanthalfs Groenewegen en Van Ingen op het middenveld, maar uit hun stuwen bleef het verdiende doel punt telkens op het nippetje uit. Hellevoetsluis kwam nog tot en kele tegenaanvallen, die echter door spil Schop c.s. kundig werden geretourneerd. Tien minuten voor het einde was het Zandbergen die het leer opbracht om daarna Prins de goede scoringskans te geven. Fel streed GSS nog voor de volle winst, maar verder liet Hellevoetsluis de stadgenoten niet komen. In een slecht gespeelde wedstrijd ging GTB verdiend doch geflatteerd tegen vVIA ten onder. De Schiedammers be gonnen uitstekend. Als uit deze serie aanvallen de kansen waren benut, zou net pleit beslecht kunnen zijn. Toen be gon GTB de fout het spel te kort te hou den. waardoor de thuisclub de gelegen heid kreeg onder de druk vandaan te komen.Wia kwam op 1—0 toen een schot loor een der GTB-achterspelers van richting werd veranderd. Tot overmaat van ramp raakte de GTB-doelman geblesseerd waardoor het tweede doelpunt ontstond. Nog voor de rust verkleinde GTB uit een vrije trap ïe achterstand. Na de rust ging het in het Schiedam- ie kamp wel wat beter maar WIA wist van de geboden kansen moer gebruik te naken. De invaldoelman maakte een oaar foutjes wat WIA doelpunten ople verde. Nadat de stand tot 5—1 was op gevoerd wist GTB uiteindelijk uit de ve- e kansen er nog 5—2 van te maken. maken. Daarom werd de directie toe stemming gevraagd voor een ..echte" verkiezing en die werd ook gegeven. De verkiezing in 1S58 werd een suc ces en daarom werd besloten tot een herhaling. Er is echter drie jaar over heen gegaan, voordat weer een verkie zing kon worden gehouden. Voordat de verkiezing werd gehou den, gaf een dertigtal dames een show in zomer-, cocktail- en avondjurken, Ook voor de modeshow moesten de jurken zelf gemaakt zijn en er mocht niet meer dan voor 2o stof aan wor den verwerkt. De dames hebben wel hun best ge daan. Er waren leuke modellen bij en dat dikwijls voor prijzen die niet eens boven de tien gulden uitkwamen. Bij de zomerjurken werden de prij zen als volgt toegekend: 1. ..Linda Morena". mej. C. Barto uit Rotter dam; 2 „Summertime", mej N. J. van 't Hoff, Rotterdam: 3, „Jeunes- se" mej, V. Kooren. Hoogvliet. Bij de cocktail- en avondjurken, die door acht dames werden getoond, waren de prijzen: 1, „Marianne", mevrouw J. Heijdens-Peters Vlaardingen; 2. „Francis", mej. M. F. Feijen, Schie dam. De grote sporthal was fraai versierd met bloemen en ook dat was een on derdeel van een wedstrijd. Het was eigenlijk een bloemententoonstelling en die expositie was 's morgens door wet houder G. Walstra van Vlaardingen ge opend. Daarbij waren ook tegenwoordi" de commissaris van Politie, dr. C. N. Peijster met echtgenote, gemeenteraads leden cn andere genodigden uit Rotter dam. Schiedam en Vlaardingen, De tentoonstelling was opgezet door de volkstuinverenigingen „Het Ouwe land" te Hoogvliet en „Vlaardingen" Na beoordeling bleek de vereniging uit Hoogvliet even iets beter uit de bus te komen. „Het Ouweland" won dus 3e eerste prijs. (Van een onzer verslaggevers) Het is bij de Rehoboth-Ulo in Schie dam een goede gewoonte om na' af loop van het schooljaar voor de ge slaagden een afscheidsavondje te orga niseren. Zaterdagavond waren de jon gens en meisjes (en de leerkrachten) weer m het gezellige Christelijk Socia le Belangen bijeen. Er zijn vele vriendelijke afscheids woorden gesproken, hoewel het pro gramma zelfs een diepvriespauze ver meldde maar dat betrof dan het con sumeren van het ijs dat de leraren hun scheidende vriendinnen en vriend jes aanboden. Voor het goede en genoeglijke pro gramma hebben de jongens en meis jes zelf gezorgd. Zo is op grappige wij ze het lied van Kurt Weil 'gezongen, maar de woorden vermelden niet het '■vee van Macky Messer maar meer het heil van een Schiedamse leraar en wat er zoal fa en bij een Schiedamse school kan gebeuren. Zo stond er cp het programma liefst een dozijn schetsjes, zang- en muziek nummers vermeld waar de bezoekers met. pteizier naar hebben gekeken en waaraan zij ook zoals bij polonai se- stoelendans graag hebben mee gedaan. Chr. Sociale Belangen: Open Deurwerk Bijeenkomst, 20 uur. Gereformeerd Jeugdhuis: NCVB-Cen- trum: „Christen bent u blij?" door ds. C. A. van Harten, 20 uur. Musis Sacrum: Onderling Belang. De monstratieavond. 20 uur. Passagetheater: Rott. Ph. Orkest ol.v. Eduard Flipse Pedagogische Jeugd- concerten, 9 en 10.30 uur, Dagblad „De Rotterdammer": Schie damse redactie te' 64154 b.g tel 116588 toestel 51 (b.gg. 80037) alleen voor re dactie-aangelegenheden. Agentschap: H J Trocst. Alesdastraat 23, tel. 65451 (alleen zoor klachten, ad vertenties en all .nnemenea b.g.g. 'tiel 115588), Apotheek Van Westen dorp. Singel, hoek Emm astraal. Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69123 Politia-alum 646C6 GG tn G.D.-waarschuwing 69290. Advertentie Formica, hèt merk voor hardplastic »mp, viba den haag

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2