de rotterdammer 4 DAGEN Fefe cijfers uit Schiedams begroting Uitgaven ruim 1,5 1475 jlL if gewone miljoen die ast hoger Nationale wedstrijden voor Rode Kruisheïpers Dr. E, D. Kraan staat 40 jaar in liet ambt Nieuwe weg over oude spoordijk; Horvatliweg Causerie over doel van Assemblee Wereldraad Stadsuitbreiding vindt gestadig voortgang Belastingen opbrengst van f 1,5 miljoen ^Óedma Verantwoorde woningbouw bevorderen Rotterdamse kroniek 16J5 V Nadelig saldo woonwagenkamp cïos IJL, Noorse zeelui ingerekend Burgerlijke stand Zaterdag in kantine Wilton-F ijenoord 295 Voor dercle maal naar Frankrijk Belangrijke ader krijgt naam Eerbeivijs voor stedebouwer „De kerk op iveg naar New Delhi7 Tempo bouw wordt niet alleen door gemeente bepaald S.V.C. begint met competitie PAGINA 3 2 DINSDAG 10 OKTOBER 19G1 WOENSDAG DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG JONGENSPANTALONS Volkshuisvesting ROTTERDAM; CLOUTS .1! Grootste post „TE KEUR" ZAKAGENDA gemeenschapszin H?at is DEL? Och, u iv-set het wel, Del is het algemeen sociaal fonds ter bevordering van volksgezondheid •draagt Elkanders Lasten". Het is een prachtige organisatie die de ge meenschapszin bevordert. Sinds jaren ferkt de DEL, een afdeling van het Christelijk Nationaal Vakverbond uitstekend. Ook in Schiedam. DEL terlee-nt steun waar dat nodig is. Ook 'n deze goede tijd vol sociale voorzie ningen gebeurt het nog dat er gezin- oon zijn die de kosten van het sana torium, pan het ziekenhuis, van opera nts, van aanschaf extra (versterken- middelen e.d. niet kunnen betalen. DEL verleent steun waar de nood "oog is, waar ook de sociale voorzie- nmgen nog tekort schieten. Voor dit fooie werk kunnen wij allen wel en- ^ole dubbeltjes overhebben. Vandaar 'tot we vandaag de aandacht vestigen °P het goede gebruiksvoorwerp, de :"kagenda 1902 van DEL. MITTIG Bromfiets gestolen Dubbel-ribsieek bretelbroekje Vele beroepen Vandaan Antwoord Schiedamse joy-rijder ra dagelijks kwam tot Miacielhurei toestel 51 (b.g.g. 80037) alleen voor redac- 15 e- te a- te r- 17- el 'g ie Advertentie Pracht! g fjSJbtJkiL in diverse moderne kleuren. Kreukherstellend, wasbaarr krim pen niet, plooihoudend. Als échte Coster-verrassing. tot 10 jaar, ALLE MATEN I 11-16 [aar, alle maten WM het ontwerp-begroting 1962 van de gemeente Schiedam, drie dikke boekwerken met vele hoofdstukken en paragrafen, vermeldt als totaal van de uitgaven voor de gewone dienst 23.349.808,98. De uitgaven gaan ten minste anderhalf miljoen gulden meer bedragen dan in 1961. Aan bijdragen en algemene uitkerin- gen uit het gemeentefonds e.d. zal Schiedam tien miljoen gulden ont- vangen. Maatschappelijke steun, Openbare werken en Volkshuisvesting zijn de grote kapitaalsposten die mil joenen van Schiedams begroting vra gen. Ook politie en algemeen beheer kosten de gemeenschap enkele miljoe nen gulden.s Het algemeen beheer van de stad o.a. salarissen van de ambtenaren en net treffen van allerlei voorzieningen kost de gemeente ƒ1.454.288,73. Daar fTaf mn0Ver ,dat deze P°st 159.781,10 aan inkomsten biedt, zo ƒ1 2S46507% nadeliS slado is var r iK%eapParaat kost weliswaar 1.O23.074,80 maar dit bedrag wordt geheel uit s rijks kas vergoed. De fnonAwefaan dienstverlening 9-.90 inkomsten, maar het apparaat kost ƒ232.953,82. Er is een nadelig saldo van ƒ223.663,81. Voor de openbare veiligheid betaalt de gemeente 581,657 waarbij 2575 als inkomsten kunnen worden gen oteerd. De Volksgezondheid vraagt een bedrag van 537.980,58, hiervan betaalt de bur gerij 195.120,44 terug. Het zwembad heeft als inkomsten, aflossing lening. ƒ20.000 en de uitgaven voor het bad Groenoord dat onder beheer van een stichting staat bedragen 136.716,14. De gemeentelijke bemoeiingen -met de sport vragen jaarlijks aan onderhoud en aanleg van velden, bureaukosten e.d. een bedrag van 184.246,29. Hier staat tegenover als inkomsten aan huur en bijdragen voor onderhoud ƒ24.365. De sport kost dus ruim 160.000. Het apparaat van de Volkshuisvesting heeft aan huren e.d. hoge inkomsten, namelijk 2.089.555.69, maar de uitga ven zijn meer dan een half miljoen gul den hoger, nl. 2.664.814.02. Bij de Open bare Werken zijn de uitgaven meer dan Korte Hoogstraat ïl Meent hk. Goudse- singel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg, j West-Kruiskade 35 LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 (Van een onzer verslaggevers) Het nadelig slado voor bet gemeen schappelijk woonwagenkamp te Schie dam zal in 1962 48.500 bedragen volgens de ontwerp-begroting 1962 van de ge meente Schiedam. Als bijdrage in de kosten zal Schiedam hiervan 31,428, Vlaardinigen 11.640 en Maassluis 5432 moeten betalen. De uitgaven voor het regionale woon wagenkamp bedragen 55.750 waarvan 30.000 aan sociale kosten, kosten van onderhoud ƒ3000 en subsidie maat schappelijk werk 4327. Aan woonwa genrechten zal worden geheven 72o0, (Van een onzer verslaggevers) tweemaal zo hoog als de toch wel hoge inkomsten. Er wordt een bedrag van 1339.812,96 ontvangen maar er zal voor 3.152.325,75 moeten worden uitgegeven. De Havendienst heeft als entvangsten 344.431,24 maar ook hier zijn de uitga ven driemaal zo hoog, nl. ƒ924.059,29. Ook het werk voor de Algemene Begraaf plaats vraagt bijdragen uit de gemeente lijke kas, ontvangen wordt 42.990 maar uitgegeven moet worden 134.732,14. De gemeentelijke eigendommen, die niet voor de openbare dienst bestemd zijn. leveren uiteraard winst op. Deze eigendommen brengen aan huur en rech ten e.d. ƒ375.711,57 op en er wordt 32.813,31 uitgegeven. Het openbaar on derwijs kost enkele miHioenen, er wordt voor lager onderwijs 1.284.330,04, voor VGLO ƒ40.546, voor UI,O 464.102.71, voor kleuteronderwijs 278.781,24 uitgegeven waar tegenover staan als inkomsten bedragen van ƒ844.390; ƒ32.402 247.437; ƒ300.688,22; 226.669. Nadelig saldo ongeveer acht honderdduizend gulden. De kosten voor bijzonder onderwijs zijn navenant, nl. aan uitgaven 627.062,99; 19.949,62; ƒ205.553,98; ƒ141.094,95 en ƒ213.920,20 waar tegenover aan inkomsten staat: 40.620,30; 755 (VGLO); 33.143,07; 24.175; 188.740.08. Voor het Openbaar BLO geeft de gemeente ƒ484.102,71 uit met als inkomsten 247.437. Het Bijzon der Onderwijs toost de gemeente meer dan negenhonderdduizend gulden. Het Middelbaar Onderwijs heeft een nadelig saldo van 12.727; het Hoger On derwijs kost Schiedam 893; het Nijver heidsonderwijs vraagt ƒ891.840 wegens nadelige saldi; verder geeft de gemeen te nog aan Onderwijs, Kunsten en We tenschappen een bedrag van 437.263,51 uit. De grootste post op de begroting vormt Maatschappelijke Steun en Voorzorg die aan uitgaven een bedrag van 4.035.027.99 heeft en aan inkomsten een bedrag van 1.373.492,70 heeft. Het nadelig saldo bedraagt 2.661.535,29. Aan onvoorziene uitgaven staat voor de gemeentelijke huishouding een bedrag van 382.359 genoteerd. Aan baten heeft Schiedam dan nop een winst van 436.305,04 uit de Econo mische Aangelegenheden. Er wordt In Schiedam voor 1.637.766,54 aan ge meentelijke belastingen betaald, hier van wordt 99.673 aan uitgaven afge schreven zodat de belastingen een netto opbrengst van 1.538.093,34 hebben. Advertentie Twee Noorse zeelui in Schiedam meenden vannacht dat zij een moeilijk: vraagstuk op snelle wijze zouden kun-1 nen oplossen. Zij stonden op de Koe-j markt, maar de 17-jarige R. L. moesti naar de Nieuwe Matex in Vlaardingen en zijn 18-jarige vriend A. T. O. wilde j naar zijn schip dat in de Waalhaven i ligt. Zij zochten daarom een voertuig dat j hun weg naar de veilige haven zou j versnellen. De auto's op de Koemarkt j en Broersvest bleken echter niet vol. doende rijklaar naar de mening van de zeelui. Inmiddels hadden ze alle aandacht van de politie getrokken, maar toen de twee knapen zich aan de Tweede Tuin- singel samen op een fiets hesen, greep de politie in. De varensgezellen hebben de nacht in het Schiedamse politiebu reau doorgebracht. SCHIEDAM Geboren: Wilma d.v*. C. den Hartog en J. L. Muller; Ronnie z.v. E. J. Egging en M. F. Soesbergen: Rudolf z.v. W. Garretsen en J. H. van Brouwershaven: Frits z.v. F. Berkhout en M. T. W. van Dorssen: Cornelis z.v. C. Zoeteman en K. A. Huibers; Christina J. M. d.v. A. van Til- borg en L. Pols: Martha JM. d.v. L. de Regt en H. H. M. Bonefaas: Mathea d.v. M. Heijboer en F. Blom; Francina d.v. M. Heijboer en F. Blom; Franciscus B. J. z.v. A. J. Braak en A. M. Cambeen; Marcellinus P. G. 2.v. I,. T. J. van der Toom en M. M. van Deventer; Maria A. S. d.v. L. T. J. van der Toom en M. M. van Deventer; Adriana G. d.v. A. J. M. Melief en A. Tin bergen: Irene C. d.v. J. C. Droge en C. Boes; Carla d.v. M. J. Trappenburg en J. C. Reitsma; Marcel D. z.v. J. D. Broekman en M. A. J. Le Blanc: Antonetta C. E. d.v. G. Handstede en A. G. van der Steen; Jo hanna d.v. L. van Nieuwen hui jze en E. Vogt; Robertus A. z.v. P. L. Prins en A. van Beers; Johannes F. z.v. F. C. van der Knaap en A. C. Kockx. Overleden: L. H. Dries. 63 jr: E. F. van Luijn, 42 jr. echtg. van H. Buytenhek: P. Landman, 59 jr.; J. van der Velden, da gen. 'JET zal nu wel weer winter worden. Allerlei voortekenen wijzen er op. Ten eerste is er dat vreemde gevoel 's morgens, zo kil en nog zo scheme rig, net alsof men weer naar bed ver wezen wordt. Niemand gaat weer mar bed natuurlijk, het is gewoon een gevoel alsof. Dan zijn er die an dere tekenen, bijvoorbeeld de aankon diging van de komst van kalenders en 'zakagenda's. Nu heeft men op dit ge- oied allerlei te kust en te keur zoals nen dat noemt. Toch geloven wij dat kt goed is bij dit onderwerp „te keur" te handelen. JEDEREEN heeft wel een zakagen da nodig om daarin te schrijven wanneer neef Joop jarig is en wat de datum is van het veertigjarig huwelijk ten de chef. Ook kan men er zo goed inschrijven wanneer de vergaderingen tan onze verenigingen zijn. Nu ver- Sêet men het zo dikwijls. Iemand die deskundig zijn agenda hanteert kan hter nooit meer spijtig zeggen: .„Hè. had ik dat maar geweten, ik was er to graag bij geweest". Zo'n man (of vrouw) zou in de agenda juiste da tum en tijdstip hebben gezien. Daar- ooi gaan we vandaag eens spreken ooer de agenda van de DEL. Nu het "og zo vroeg in het najaar is heeft oiemand nog een agenda gekocht en tat is daarom de goede tijd om juist M de agenda van DEL te kopen om- dat we dan allemaal tegelijk een heel tmoie daad gaan doen. JU die zakagenda staan de belangrij ke data en adressen die men zo to dig heeft. Het nuttige gebruiksvoar- Werp, dat ons voor vergeten en uer- C»sen behoedt, kost slechts negentig cents. De baten zijn voor het sociale werk van DEL. De agenda's zijn ver krijgbaar bij: C. C. Bijl, Prins Mau- ritsstraat 26; J. de Wilde, Van Beve renstraat 2; 1. J. Hagestein, Dr. Bas- laan 37 of per giro 40319 t.n.v. I. J. Hagestein, Dr. Boslaan 37. Bij ont vangst van 0,90 per giro wordt de agenda franco thuis bezorgd. Een Sdhiedams-e rijwielhandelaar heeft een bromfiets, snerk Puch naar het hoofdbureau van politie gebracht. Bij onderzoek bledk dat de Puch op 6 september in Den Haag is gestolen. De rijwielhandelaar heelt de fiets zes weken geleden ontvangen. De toenmali ge beheerder van de fiets had het voer tuig voor een reparatie naar de werk plaats gebracht, maar niet meer terug gehaald. (Van een onzer verslaggevers) OP ZATERDAG 21 oktober worden in de grote kantine van net dokkan toor Oost van. de Werf Wilton Fijenoord, ingang Admiraal de Ruyterstraat, de jaarlijkse nationale wedstrijden van het Rode Kruis Korps voor helpsters en helpers gehouden. Het bestuur van de afdeling Schiedam heeft aangeboden de ze wedstrijden dit jaar te Schiedam te organiseren, ter gelegenheid van het 50-jarig 'bestaan van haar colonne. Voor deelneming kennen in aanmerking de winnende ploegen van de in de zomermaanden elf kringwedstrijden, alsmede de ploeg die het vorig jaar de nationale wedstrijden heeft ge wonnen. 's Morgens, aanvang tien uur, strijden de twaalf ploegen van helpsters om de hoogste eer, 's mid dags om 14.30 uur de twaalf ploegen van helpers. De prijsuitreiking door de comman dant van het Rode Kruis, de luite nant-generaal b.d P. Alons geschiedt om 17.00 uur in de kantine, waarna de drumband van het Rode Kruis korps op het terrein voor de kantine haar kunnen op het gebied van mu ziek en exercitie zal tonen. De dag wordt besloten met een ge zamenlijke lapskous-maaltljd voor deelnemers, jury-leden, bestuursleden en genodigden in de kantine van Wilton Fijenoord. Ter opluistering van deze dag zal de drumband RKK bo vendien 's middags een mars door de stad maken. De directie van Wilton Fijenoord was zo bereidwillig de nodige accommo datie voor de wedstrijden ter beschik king te stellen, terwijl zij ook de lapskous-maaltijd (een oud zeemans- gereebt) aanbiedt. De directie van de HAV-Barvk heeft dê kosten voor het programma-boekje, dat die dag aan deelnemers en be langstellenden wordt uitgereikt voor haar rekening genomen. Wol versterkt met Perion. Vilt-en pluisvrij volgens M.U.K.-patent. Keuze uit 8 kieuren.Makkelljk te was sen-moeilijk te slijten. LET OP HET DELANA ETIKET l (Van een onzer verslaggevers) A ItAANDAG 16 oktober zal het 40 jaar lil geleden zijn dat dr. E. D. Kraan,! thans emeritus-predikant der Geref, j Kerk van Vlaardingen, zich aan zijn j eerste gemeente, die van Zuilen In j Utrecht, verbond. De bekende predikant j heeft niet minder dan 35 jaar van deze 40 ambtsjaren In Vlaardingen gestaan, Juist twee jaar geleden nam hij af-1 scheid. Sedertdien is hij bekend door j zijn tijdelijk hoogleraarschap aan de i Protestantse Theologische Faculteit in j het Franse Aix-en-Provence. Binnenkort j vertrekken ds. en mevrouw Kraan voor j de derde maal naar Frankrijk, waar de emeritus tot juni 1962 colleges zal ge- ven in de dogmatiek en de symboliek, j Dr. Kraan werd op 7 augustus 1889 in Den Haag geboren. Daar bezocht hij het gymnasium waarna hij aan de Vrije Universiteit te Amsterdam zijn studie in de theologie begon. In 1917 slaagde dr. Kraan voor zijn kandidaatsexamen. Hij ging niet direct „de pastorie in", maar zette zijn studie voort bij prof. dr. Herman Bavinck. In 1921 behaalde dr. Kraan de doc torstitel met zijn proefschrift „Wezen en waarde der religieuze ervaring" Deze dissertatie had een vrij sterke filosofi sche en psychologische inslag. In dat zelfde jaar werd dr. Kraan predikant te Zuilen. Drie jaar later vertrok hij naar Vlaardingen. Hoewel vele beroepen op dr. Kraan zijn uitgebracht onder meer uit Hilver sum, Brussel, Rotterdam-Delfshaven en (Van een onzer verslaggevers) F)E grootste nog aan te leggen ver- bindingsweg Rotterdam-Schiedam over de oude spoordijk van de Beu- kelsdijk in Rotterdam naar het Sta tionsplein in Schiedam zal de naam Horvatliweg krijgen. Reeds eerder is in de Schiedamse gemeenteraad de wens geuit de grote Schiedamse ste- debouwkundige J. M. Horvath die de plannen voor de nieuwe wijken ont wierp en die ook op het idee kwam een weg aan te leggen op het reeds verharde gedeelte van de vroegere spoorbanen waardoor Schiedam een tweede belangrijke verkeersader krijgt op goede wijze met een naamgeving aan de verkeersader te eren- In de gemeenschappelijke vergadering van de adviescommissie Straatnamen en de commissie Stadsontwikkeling en Stadsuitbreiding van 13 juni is dit denkbeeld eveneens met algemene in stemming begroet. Het oordeel van deze commissies was, dat de nieuwe verbindingsweg van Schiedam met Rotterdam langs de zuidzijde van de spoorbaan, als specifiek geestesprodukt van wijlen deze stedebouwkundige Voor deze naamgeving in 't bijzonder in aanmerking komt. Deze commissies gaven tevens te ken- (Van een onzer verslaggevers) „De kerk op weg naar New Delhi", dat is de titel van het onderwerp, waarover mej. dr. W. Timmermans uit Zeist, secretaresse der Landelijke Commissie van de Hervormde Vrou wendienst, op woensdag 11 oktober voor de H.V.D. en de plaatselijke Oe cumenische raad van kerken zal spreken in de grote zaal van de Op- standingskerk. nen. dat dezelfde benaming zo moge lijk ook zou moeten gelden voor het Rotterdamse gedeelte van bedoelde verbindingsweg, zodat deze van Schie tot Schie de naam „Horvathweg" zou dragen. Rotterdam-Katendrecht, bleef dr. Kraan in Vlaardingen. Dr. Kraan was vele malen lid van de generale synode der Gereformeerde Kerken en vervulde in de oorlogsjaren het scribaat van de sy node. Ook maakte hij deel uit van de deputaten voor de samenspreking met de Hervormde Kerk. In 1954 maakte ds. Kraan, samen met zijn echtgenote, mevrouw G. Kraan-v. d. Burg, die als schrijfster bekendheid heeft gekregen, een dienstreis naar In donesië. Het echtpaar Kraan bezocht daar enkele zendingsterreinen. Naast al lerlei kerkelijke functies heeft dr. Kraan ook nog die van bestuurslid van het provinciaal bestuur van het Anjerfonds vervuld. Op 28 april 1956 deelde de burgemees ter van Vlaardingen. mr. J. Heusdens, dr. Kraan mee dat het H.M. de Konin gin had behaagd hem te benoemen tot officier in de orde van Oranje Nassau. Twee jaar geleden. 4 oktober 1959, nam dr. Kraan afscheid van zijn Vlaar- dingse gemeente. Niet minder dan twaalfhonderd leden en genodigden woonden de afscheidsdienst in de Pniël- kerk bij. In zijn afscheidspreek iegde dr. Kraan toen de nadruk op de onderge schikte en dienende functie van de pre dikant. Ook na zijn emeritaat bleef dr. Kraan werkzaam voor het Koninkrijk Gods. In 1959 kreeg hij namelijk van de Protes tantse Theologische Faculteit te Aix-en- Provence de uitnodiging om in het cur susjaar 1959-1960 aan deze hogeschool college te e geven. Dr. Kraan nam die Gaarne hebben B. en VV. van Schiedam uitnodiging aan en ook het volgend cur- zich met het advies van genoemdesusjaar ging hij naar Frankrijk, commissies verenigd. Het verheugd B. en W. te kunnen mededelen, dat Burgemeester en Wethouders van Rot terdam dezer dagen hebben bericht, dat ook zij hebben besloten aan het Rotterdamse gedeelte van de betrok ken weg de naam Horvathweg te geven onder intrekking van de mam West- landseweg, welke daaraan reeds was toegekend. Hoewel de weg nog in het beginstadium van aanleg is. menen B. en W. toch dat er reeds nu aanleiding bestaat ook door deze naamgeving de herinnering aan een zo gewaardeerd medewerker leven dig te houden. Zij stellen derhalve voor. de verbin dingsweg van Schiedam met Rotterdam (langs de zuidzijde van de spoorbaan) gelegen tussen de Schiedamse Schie en de grens met Rotterdam, de naam „Horvathweg" te geven. (Van een onzer verslaggevers) TN het algemeen verslag bü de ge- 1 meentebegroting van Vlaardingen voor 1962. zeggen enige raadsleden gro te waardering ie hebben voor de wijze., waarop B. en W. er naar hebben ge streefd de stadsuitbreiding gestadig, voortgang te doen vinden en daarbij op( een verantwoorde wijze de woningbouw hebben bevorderd, zulks ondanks de ve-i le moeilijkheden die er ta de afgelopen jaren, overigens buiten de schuld van de gemeenten, in de bouwsector zijn op-| getreden. i Het valt huns inziens echter niet te ontkennen, dat de achterstand m de ontwikkeling er. voltooiing van de Westwijk, groter is dan oorspronkelijk werd verwacht. Zij vragen B. en W. of verdere vertraging in de woning, en winkelbouw in de Westwijk achterwe ge zal blijven. Zij hadden graag ge zien, dat het ontwikkelingstempe in deze wijft hoger had gelegen. Toege stemd moet echter worden, dat dit tempo niet alleen door de gemeente kan worden bepaald. Een ander raadslid zegt. dat het thans geen zin meer heeft te spreken over de snelheid, waarmee Vlaardingen voorzien kan worden van nieuwbouw, omdat er zijns inziens te veel remmen de faktoren zijn van regeringswege, waartegen een stadsbestuur in de prak tijk weinig kan doen. Enige leden willen ingelicht worden omtrent het aantal woningwetwoningen, dat in Vlaardingen in 1961 gebouwd mag worden volgens toewijzing uit het wo- ningbouwcontingent en wat voor 1962 te verwachten is. Zijn er nog nieuwe plan nen voor systeembouw op stapel ge zet? zo vragen enige leden. en W. juist voor, tot zolang het oordeel op te schorten. Het aantal woningwetwoningen, dat in je» de breking van hetzelfde brood. De derde Assemblee van de Wereld raad van kerken, die van 18 novem ber tot 6 december te New Delhi (In dia) zal worden gehouden, gaat in be langrijkheid verre uit boven de eer ste (Amsterdam 1948) en de tweede (Evanston 1954). Niet alleen zal te New Delhi de grote Russich-Orthodoxe Kerk (patriarchaat Moskou) tot de Wereldraad worden toe gelaten en zal de integratie van de Inter nationale Zendingsraad en de Wereld raad een feit worden, maar de Derde Assemblee zal vooral in het teken staan van een nieuwe aanpak van het een heidsprobleem. Men zal daar bij het zoeken van een heid niet, zoals tot nu toe maar al te vee' is geschied, uitgaan van de bestaan de verdeeldheid tussen de kerken, maar van de eenheid, zoals God die in de Heilige Schrift heeft gegeven. Als de voortekenen niet bedriegen, zal in New Delhi een belangrijke schrede voor-1 waarts worden gedaan in de richting j van een organische eenheid. Dit zal vooral plaatselijk van grote betekenis zijn. De verwachting is ge- rechtvaardige dat men ais principe zal aanvaarden, dat er in elke plaats één christelijke gemeenschap behoort te zijn, één plaatselijke kerk, die lokaal allen omvat, die Jezus Christus als Heer be lijden, terwijl haar eenheid is gegrond in dezelfde doop en tot niting komt in ;de prediking van hetzelfde evangelie Op vrijdag 13 oktober begint de Schiedamse volleybal-club haar compe titiewedstrijden. Dan speelt het tweede damesteam, uitkomende in de eerste klasse, haar eerste wedstrijd in het gymnastieklokaal aan het Oude Kerk hof, en dan komt 'het sterke Shell uit Vlaardingen op bezoek. Dames-1, eveneens eerste klasse, gaal zaterdagavond op bezoek bij het Rot terdamse DOS. Deze wedstrijd wordt in de Energiehal gespeeld. Tevens speelt het junioren-team dan tegen de sterke Libanon-junioren. Heren-1. dit jaar uitkomende in de overgangsklasse, gaat woensdag 18 ok tober naar Delft om het sterke Alexo. te bekampen. De overige S.V.C.-teams zijn nog vrij. De Schiedamse volleybal club begint met drie dames-, drie he ren-, en een juniorenteam. Gezien de toe loop in de laatste weken is het heel goed mogelijk dat S.V.C. binnenkort nog een vierde dames- en herenteam. alsmede een tweede junioren-team kan opstellen. Volleybal-enthousiasten en vooral da mes vanaf 14 jaar. zijn dan ook van harte welkom in de trainingszaal aan het Oude Kerkhof, hier kan men iede re maandag- en vrijdagavond tussen 18.30 uur en 22.30 inlichtingen over de ze mooie tak van sport krijgen. 1961 aan Vlaardingen werd toegewezen; New Deihi zai derhalve een poging iGehee'fontlTottdere Weer andere leden hebben gezien, dat in de aanbiedingsnota de aantal len woningen worden genoemd, die naar het college verwacht, in 1962 ge- reed zullen komen. Zijn hiernaast nogivon" voortgang, verdere verwachtingen in dit opzicht?1 Is de verwachting reëel, dat in 1962 de zogenaamde Dura-Coignet wonin-i gen gereed komen, informeren andere leden. Een lid vraagt of het college een mededeling kan doen omtrent de kosten, welke ontstaan door de ver traging in de bouw van de Larsen Nielsen en de Dura Coignet-woningen. bedroeg 157. Daarnaast was cr een richtgetal van 150 premie woningen in de partikuliere sector. Tevens kon voort gang worden gemaakt met de bouw van 780 woningwetwoningen in systeem „Fanagro-Larsen en Nielsen" uit een extra contingent woningen. - Op 1 december 1961 zal bovendien be gonnen worden met de bouw van 512 woningwetwoningen in systeem „Dura- Coignet", waarvoor eveneens een extra contingent werd verkregen. Ook de bouw van 190 woningwetwoningen door de bouwvereniging Samenwerking" worden de kerken ertoe te brengen, dat vergaderin» 20 uur zit bij hun toenaderingspogingen hun uitgangspunt niet langer nemen in de: gegeven verdeeldheid, maar in de bijbels CTt morgen gegeven eenheid. Irene: Hervormde Jeugdkrine. Propa- Het zal vooral dit aspect zijn. dat ganda-filmavond. 19 30 uur door mej. Timmermans zal worden ge- Musis Sacrum: Ned. Ver voor Huis- accentueerd. Mej. Timmermans hoopt vrouwen. Diamiddag 14 13 uur zelf de conferentie te New Delhi mee Opstandingskerk: Oecumenische Raad te maken en hoopt uit de bespreking ,on HVD. New Delhiavmvd 20 uur suggesties te ontvangen, die haar daar-Sportcentrum Relnler Hulsker: Gast- b?j van dienst kunnen zijn. De vergade-jleraar Haku Michizemi instrueert zwar- ring begint om 20 uur en is znwel vnor-te en bruine banders 20 uur vrouwen als voor mannen vrij toegan-, chr. Sociale Belangen: AFK Contact- keluk. avond. 20 uur. Als gevolg van het in Rotterdam van kracht zijn van een verordening vol gens welke overleg inzake gemeenteper- soneelsaangelegenheden slechts mogelijk is met bij de Stichting van den Arbeid aangesloten organisaties is het „Ambte- narencentrum" uitgesloten van het ge meenschappelijk overleg. Het Ambtena- rencentrum wijst principieel iedere or ganisatievorm af, waarin ook niet-anibte- naren zijn pgenomen. Het grondt dit op de bijzondere positie van de ambtenaar in de maatschappij. Rotterdam vormt een uitzondering ten ongunste van het centrum, dat 31.000 leden telt, van wie 500 in de Maasstad. Die bepaling staat toelating tot het overleg in de weg, ter wijlzo stelt het Amhtenarencentrum overal elders wel wordt deelgenomen aan het gesprek. Dit voorjaar wees de gemeenteraad een verzoek van het Amb- tenarencentrum af De bepaling blijft van kracht en dit nu vindt het centrum discriminerend, zo hebben de leidslieden laten weten. T Veertienhonderd mensen hebben de ju- bileumrally van „Youth for Christ" in de Rotterdamse Rivièrahal bijge woond. onder wie zeer veel jongeren. De president van YFC-Intemationaal, de Amerikaan Ted W. Engström, besloot een toernee van twee weken door ons land met het brengen van de Boodschap in de Maasstad. Hij richtte zich speciaal tot de jonge mensen in een. pakkende rede, die de keus inhield: het leven of de dood. Kies dan het leven met een L, opdat gij leeft, zei Engström, die er spe- ciabl op wees dat in deze tijd de teen agers zo belangrijk zijn. Van hun keus hangt het af of andere leeftijdsgenoten Jezus Christus zullen ontmoeten. Op za terdag 4 november is er weer een rally, een. zeer bijzondere, dan in de Ahoy-hal. Oet was heel moeilijk, maar het gelukte A l een bescheiden stuk grond gereser veerd te krijgen in het Rotterdamse cen trum voor de bouw van een nieuwe brandweerhoofdwacht. Maandagmiddag werd de eerste paal geslagen voor de brandweerpost aan de hoombrekers- straat (tussen Schiedamsevest en Schie- damsedijk). Een grote behoefte volgens brandweerhootelieden. want het is on verantwoord bij deze verkeersdrukte het materieel bij brand van buiten het cen trum te moeten laten aanrukken. De nieuwe post kost ƒ650.000, zal eind vol gend jaar gereed zijn en krijgt drie ver diepingen. Het gebouw bevat dagverblijf, slaapzalen, en gymnastiekzaal. Ernaast komt een oefentoren van 17 meter. TYfat gaat e-en kapitein doen als hij 60 jaar is, terugkomt van zijn laatste i jaar. er 42 jaar zeereizen op heeft zitten i en altijd zonder ongelukken voer? Kapi- j tein J, Faber. de laatste drie jaar van zijn carrière gezagvoerder van het emi- I grantenschip Grote Beer, wist het wel j maandagmorgen bij aankomst in Rotter- dam: „Ik ga viool studeren". Meerma- km reeds speelde hij in een strijkje. Maar vv.-^fóVnt< v het nu we' eens goed leren. Jan Vei omging, ieeste- Faber was 13 jaar toen hij als stuur mansleerling bij de Holland-Amerika Lijn gmg varen. Tijdens de ooriog ais zove- len vijf jaar van huis en haard was hij gezagvoerder op de Nieuw-Amster- dam. toen een troepenschip. Nu gaat ka pitein Faber van zijn rust genieten in Hoogezand en viool studeren. De magazijnbediende J. J. A. uit Schiedam heeft aangifte gedaan van diefstal van zijn ieren portemonnaie, inhoudende ƒ2, die hij in zijn kleding' in de kleedkamer van D.R.Z, aan de Schiedamseweg had achtergelaten bij de voetbalwedstrijd D.R.Z.Dirksland. In de memorie van antwoord zeggen B. en W„ dat wanneer men rekening wil houden met de vele moeilijkheden, welke in de achter ons liggende jaren het bouwbeleid in sterke mate beïn vloedden. men ondanks alles tevreden kan zijn over de ontwikkeling van de Westwijk. Verwacht werd dat in 1962 de ze wijk voltooid zal zijn. Het komt B. Tenslotte werd begonnen met de bouw van ongeveer 250 woningen in dej zogenaamde vrije sector. B en W. blij ven attent op nieuwe mogelijkheden om de woningbouw te bevorderen. Wat voorj 1962 is te verwachten valt nog niet te i bezien. B. en W. achten nog altijd een. reële mogelijkheid aanwezig dat de wo ningen Dura-Coignet in 1962 gereed ko men, Het is niet mogelijk reeds nu een inzicht te geven in de kosten welke kun nen ontstaan door de vertraging van de Dagblad „De Rotterdammer": Schic- 1 I 1 II damse redactie tel. 64154 b.g.g. tel. 115588 I lle-aangelejfcnheden. De Middelburgse gemeentepolitie heeft: twee ieu£dise iov-riiders searreAvteerd 1 i 00451 (alleen voor klachten» act- nog v<x>r da t ri e ei gen aar v?a„ de auto!abonnerne"ten b'^ ^c( waarin zij reden - A. B. te Schiedam Apotheek Gouka. Hoogstraat. ,had ontdekt, dat zijn vervoermiddel ge- systeembouw van woningen ..Dura-istolen was. De heer B. was dan ook zeer, - Coignet" en ..Larson-Nielsen". I verbaasd toen de politie hem hierover De vlam in een pan met vet was oor opoelde. De Middelburgse politie had de zaak dat maandagavond in een woning auto aangenouden. omdat deze slingerend - jj - - over de weg reed. De beide inzittenden, de gebroeders C. A. R. uit Amsterdam en C. J. R. uit Schiedam, hadden zich de wagen in Schiedam toegeëigend en Met betrekking tot de vraag of nog nieuwe plannen voor systeembouw op stapel zijn gezet, kan worden medege deeld, dat momenteel geen nieuwe plannen voor een dergelijke bouw in voorbereiding zijn. aan de Lobeliastraat in Vlaardingen een j begin van brand ontstond. Met eigen j middelen kon het vuurtje worden ge- j blust. Eer, keukenmuur blakerde zwart waren vandaar naar Middelburg gereden, loren. en een gedeelte van het vet ging ver- B. en W. van Schiedam stelten de gemeenteraad voor wethouder W. Kok te willen benoemen tot nlaatsvervan- gend lid van de Algemene Raad van het Lichaam Gemeentelijke Gasvoor- z'.ening Zuid-Holland" in de vakature- Th. J. L. van den Berg. Voor een bedrag van 1625 kan de gemeente Schiedam een stuk grond groot 65 ca aan de Noordvest nabij het Doeleplein kopen. Deze grond is oogenomen in het onteigeningsplan Nieuwland. B. en W. stellen de raad voor deze grond te konen. „Net bestuur van de Sint Liduln» Stichting heeft het Schiedamse ge meentebestuur verzocht aan het nieu we bejaardencentrum in de Westfrar.- kelandsestraat. dat vrijwel gereed is gekomen, een aoarte naam te willen geven. De woningen liggen op particu lier terrein, maar de straat is vanaf de Westfrankelandsestraat vrij toegan kelijk. B, en W. van Schiedam stel len de gemeenteraad voor het centrum „Sini-Liduinahof" te willen noemen zulks in overeenstemming met de wend van het stichtingsbestuur,

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 1