Schip met 68 man ontploft Kapitein Noord-Holland: goed behandeld Wii zijn Pacifisme brengt vrede juist in gevaar Geheime brief van prof. Duynstee gepubliceerd Twee doden bi j ongeluk op Afsluitdijk 134.700 Padvinders kregen huis van „kinderkoppies rJAN GAST 1 Vijf verkeersslachtoffers „Alpha'" bracht f 3.700,- in laadjc voor kerkbouw Bij thuiskomst Indonesië Viool-celloduo in 't Venster Vijf man gevonden Vuurwerkexplosie eist drie levens Veroordeling op grond van Nederlandse wet Matig optimisme over zebrapaden Demonstratieve vergadering in Rotterdam fabrieks-partij mousse nylon mail AANGEREDEN OP ZEBRA Oude bouwkeet gaf houtwerk Burgemeester vraagt ziekteverlof Geen bijstand Naar huis Socialistisch antwoord op Sowjet-bom Stunt Niet verwacht Trein snijdt trekker in tweeën Man gedood op niet* beveiligde overweg DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 MAANDAG 6 NOVEMBER 196 Edelenbosch (35) en stuurman Wiebe Hendrik I Meijer (39) van Wijsmullers sleep- i boot Noord-Holland, die begin september door de Indonesische marine in de Riouw Archipel werd aangehouden en in beslag genomen, hebben zaterdag weer voet op Nederlandse bodem gezet. Met de K.L.M.-DC-8 uit Sidney stapten zij om half een op het platform van Schiphol, waar de, igebroeders Jan en Arthur Wijs-I muller hen opwachtten. Twee! maanden lang hebben zij in Indo- j nesië gevangen gezeten en het; meest merkwaardige vonden zij j wel dat zij tot deze straf werden j veroordeeld op grond van een (Van een onzer verslaggevers) FjE socialistische fr actie voorzit m de Tweede Kamer, mr Ri""<*er en zijn partijge noot, dr. L. de Jong hebben zater dagmiddag op de door de Partij van de Arbeid in de Rotterdamse Ahoy-hal georganiseerde lande lijke demonstratieve vergadering naar aanleiding van de Russische kernexplosies in scherpe bewoor dingen pacifistische acties ver oordeeld. (Advertentie) voor alles wat uw radio en tv betreft modem 6-8 jaar -A50* 8-10 jaar -535" 10-12 jaar-5^0" 12-14 jaar-érF5~ DAMESMAÏLLOTS, Smal! -6W Medium -7d0~ Large 7-7:40"" liet 7129 ton ineiende Britse stoom schip Clan Keith is gisteravond tijdens een zware storm voor de kust van Tunesië geëxplodeerd. Het schip had een bemanning van 68 personen aan boord. Tot nu toe zijn slechts vijf overlevenden opgepikt Kort na de ontploffing is het schip, dat geladen Kapitein üene was met chemicaliën, staal en giet ijzeren buizen, gezonken. De eigenaar van het schip. Ciun Line Steamers uit Glasgow, heeft medege deeld dat het schip op 28 oktober uit Southampton is vertrokken en morgen in Aden had moeten aankomen op weg naar Cëylon. Tevens deelde hij mee dat de bemanning bestond uit 47 Pakistanen en 21 Europeanen. Talrijke schepen zijn vanmorgen uitgevaren om naar over levenden te zoeken. Over de oorzaak van da explosie is nog niets bekend. Bij een vuurwerkontplofling in een bungalow od een eilandje in de Theems zijn zondagmorgen vroeg drie mensen om het leven gekomen. Een groep ac teurs en actrices was in de bungalowoude In ederlandse wet van van John Kennedy, de manager van de 1939 Britse roek'n roll-zanger Tommy Steel. te hebben. Directeur Wijsmuller voegde er aan toe, dat hiervan ook nooit spra ke is geweest. Het was meer een tac tische kwestie, zei hij. Wij vreesden dat wanneer wij de ontsnapping goed keurden, repercussies zouden volgen te gen de kapitein en de stuurman. Er is niemand ontslagen. bijeen om daar op feestelijke wijze de mislukte aanslag van Guy Fawkes op i het parlementsgebouw :e' herdenken. Op een of andere wijze kwam een voetzoeker terecht in een mandje met! ander vuurwerk dat ontplofte. De bun-1 galow. waarin zich op dat ogenblik 40 mensen bevonden, vloog in brand. Een man en een vrouw kwamen om bet le ven, een 49-jange advocaat die zich tij dig uit de voeten wist te maken, kreeg echter buiten de bungalow een hart aanval, waaraan hij is overleden. Onder de aanwezige acteurs en actri ces bevonden zich Sidney James, Diana Dors. Carole Leslie en Jackie Lane. Van de twee maanden gevangenis straf had het tweetal 38 dagen door gebracht in de oude militaire KNIL- gevangenis in Djakarta. De resteren de weken zijn zij ondergebracht ge- A'11 zijn ook kapitein Oene Edelenbosch en eerste stuur- man Wiebe Meijerbeiden van de sleepboot Noord-Holland, uit Indonesië teruggekeerd. Zaterdag kwamen zij op Schiphol aan. waar kapitein Edelenbosch door zijn zoontje werd begroet. weest in een hotel op Poeloe Samboe, een eilandje in de Straat van Malak- ka en in een kamp in Buitenzorg. ..We hebben nergens over te kla gen gehad", zeiden zij, ,,ook niet in de gevangenis. We kregen ieder een cel, maar die ging van 's och tends 5 tot 's avonds 10 uur open en dan konden wij ons vrij over de binnenplaats bewegen. De behande ling was goed. We konden ping- pongen en volleyballen. We hadden een bediende, die onze schoenen poetste, onze was deed en ons de sleutels kwam brengen. Ook het eten was prima. Alleen moesten we even wennen aan de rijst, die we driemaal per dag kregen voorge schoteld." ,.Het leven was er vrij, een van de gevangenen had zelfs zijn eigen tuintje, waar hij groenten kweekte.... De meesten van hen", aldus kapitein Ede lenbosch, ..waren politieke gevange nen, die waarschijnlijk allen op 10 no vember ter gelegenheid van heldendag amnestie zullen krijgen." Het proces tegen de belde zeelieden was in hei Maleis gevoerd, maar de rechter zelf had telkens als tolk de verklaringen voor hen in het Neder lands vertaald. „Rechtsbijstand kregen wij niet", aldus de kapitein, „hoewel we er wel om hadden gevraagd", .Waarom, weten we niet. Men zei ons alleen: Indonesië bevindt zich nog in staat van beleg". Overigens hadden zij verder geen aanmerking op de behandeling van hun zaak, zij het „dat het waarschijnlijk niet zo'n vaart had gelopen als het toe vallig een Engelse of Amerikaanse zee sleper was geweest in plaats van een Nederlandse". De els tegen de heide zeelieden luid de drie maanden, het vonnis twee maanden. „We zijn er niet tegen in beroep gegaan. Wel wilden we hoger beroep aantekenen tegen de inbeslagne ming van ons schip. Maar volgens In donesische autoriteiten was dat juri disch niet mogelijk". „De sleper ligt thans in Tandjong Priok. Er wordt niet mee gevaren. Ik geloof dat ze er niet mee kunnen va ren Kapitein Edelenbosch zei de inbeslag neming als definitief te beschouwen, al voegde directeur Wijsmuller er snel aan toe, dat hi) toch nog pogingen in het werk zal blijven stellen de boot te rug te krijgen. Wanneer kapitein en stuurman weer naar zee zullen gaan? Zelf gaven zij er geen antwoord op. Directeur Wijs muller zei: „eerst naar huis, voorlopig met verlof!" Wat de beide mannen best hebben verdiend. Stuurman Meijer onge huwd is al veertien maanden lang niet thuis geweest. Kapitein Edelen bosch vrouw en een kind drie maanden niet In de algemene ledenvergadering van de Nederlandse vereniging Bescherming Voetgangers, die zaterdag in Amsterdam is gehouden, heeft mr. N. J. Pola'k, vice- president van het gerechtshof te Leeu warden, een toespraak gehouden over „De voetganger van heden". Over de nieuwe regeling met zebrapaden voor voetgangers zei hij, gezien de ervaringen in hét buitenland, gematigd optimistisch te zijn. „Laten we hopen, dat er verbe tering in het verkeer komt, want in I860 werden ruim 500 voetgangers door ver keersongevallen gedood, bijra 4700 wer den ernstig gewond en 2500 licht gewond. Het moeilijkst lijkt het mij te bepalen waar de voetgangersoversteekplaatsen moeten komen. Naar mijn smaak moeten ze op plaatsen komen, waar veel voet gangers oversteken. Maar gaat het over steken voortdurend door, dan zal of de oversteekplaats moeten worden opgehe ven, of, v.'at natuurlijk veel beter is, moeten voorgangerslichten worden aan gebracht", aldus de heer Polak, Hij zei een grote toeneming van het aantal voetgangerslichten te verwachten. Zaterdag werd de brandweer Heesch gealarmeerd voor eeon brand van in de boerderij van de heer H. van Veghel aan de Vinkelsestraat in Vin kei (gemeente Heesch). Toen de brand weer arriveerde, stonden woonhuis en schuur reeds in lichterlaaie. Zowel de boerderij als de schuur zijn geheel uit gebrand. Dinsdag beginnen wij met de verkoop van een hele fabrieks- voorraad Mousse Nylon Maillots. Niet honderden, maar duizen den maillots, een onvoorstel bare voorraad waarvan de absurd lage prijzen alleen ver antwoord zijn dooreen fabrieks- overschakeling op andere arti kelen. Kinder maillots, maar ook alle damesmatende mooiste kwaliteiten met naad (dus een aangegoten pasvorm) en dubbele ladderstop in boord en teen. Kwal iteits-maillots, strikt eerste keus (de fabriek expor teerde veel) die aan de hoogste eisen voldoen; verkopen wij morgen voor één prijs. Ja, inderdaad, één prijs, nog géén drie gulden voor alle kinder- en damesmaillots. (Van onze parlementsreduMIe) Opnieuw is politiek rumoer ontstaan rond de Nijmeegse hoogleraar prof. mr. F. J. F. KL Duynstee, die reeds eerder in het nieuws is geraakt: door zijn ge sprek met de Indonesische minister van defensie Nasoetion(dat eind juni in Bonn plaats had), door zijn gesprekken met staatssecretaris Bot en minister Cals over de raadzaamheid' van dit onder houd; en nog de vorige week door zijn boek „Nieuw-Guinea als schakel tussen Nederland en Indonesië", waarover wij zaterdag berichtten. Thans is een brief, die prof. Duynstee op 15 juni aan presi dent Soekarno heeft geschreven, aanlei ding tot nieuwe opspraak. In deze brief, die eigenlijk geheim moest blijven en waarvan een afschrift was gezonden aan minister-president De Quay. Iaat prof. Duynstee Soekarno we ten, dat he! hem een voorrecht zou zijn geweest. ..u vanuit mijn eigen ervaring een schets te geven van de toenemende bpreidheid. de aansluiting van bedoeld gebied (Nicuw-Guinea red.» bij Indone sië te bevorderen." De omstreden brief is zaterdag gepir bliceerd door de Volkskrant. Prof. Duyn stee wist vrijdagavond, dat de VoBtskrar-i deze brief zou. publiceren. Vrijdagmid dag had minister Luns een aantal jour- Plein 1813 ontvangen. Prof. Duynstee nalisten in zijn ambtswoning aan het veronderstelde, dat in die bijeenkomst de tekst va®, zijn brief aan de journalisten was meegedeeld Nog die zelfde avond heeft hij schriftelijk geprotesteerd bij minister-president De Quay. Het ministerie van buitenlandse zaken heeft echter met grote stelligheid ont kend, dat de tekst van de brief vrijdag middag aan de journalisten zou zijn be kendgemaakt. Naar uit de Volkskrant van vanmorgen valt op te maken, heeft eeneen van de redacteuren van de Volks krant de Nijmeegse hoogleraar diezelfde vrijdagavond nog laten weten, niet via de regering of minister Luns in het bezit van de tekst te zijn gekomen. „Prof, Duynstee is hier doodgewoon aan het fantaseren", aldus de Volkskrant. Op een voetgangersoversteekplaats is de 49-jarige mevrouw Boelhouwers van de Oldegaarde in Rotterdam zondagavond door een personen auto aangereden. Mevrouw Boelhouwers stak met haar zoontje over, toen een personenauto voor de oversteekplaats voor haar was gestopt. [Toen ze deze stilstaande auto was ge- paseerd, werd ze op de zebra aan- Op de afsluitdijk tussen Den Oever gereden door een tweede personen- en het monument is gisteravond om acht uur een ernstig verkeersongeval gebeurd, waarbij twee personen om iiet leven zijn gekomen Twee anderen, een jong echtpaar, zijn in zorgwek kende toestand in een ziekenhuis jop- genomen. Het ongeluk gebeurde doordat de bestuurder van een in Leeuwarden ge- puurde personenauto, de uit Amerika 1 afkomstige heer Douglas Faber, tegen ven afrastering reed. De auto moet daarna tegen een bus var. de N.T.M. gereden zijn. De heer Faber was op slap dood. Van de drie andere inzit tenden. waarschijn! (ik familieleden van het slachtoffer, c erieed er een op weg naar het ziekenhuis in Leeu warden. auto. die niet naast de eerste auto was blijven staan. Een ziekenauto heeft mevrouw Boel houwers naar haar huis gebracht. Zij had letsel opgeiopen aan haar linkerbeen en de rechterarm. t Advertentie Over de ontvluchtingsplannen van ze ven van zijn bemanningsleden had ka pitein Edelenbosch nooit iets geweten. „Zij werden vastgehouden op het schip", vertelde hij. „De officieren kre gen verblijf in een hotel. Op een och tend kwamen ee ons vertellen, dat de motorsloep van boord was verdwenen. En de jongens waren ook weg. Later werd nog een vlot vermist. Ik begreep direct dat ze er vandoor waren. Ze vroegen me nog: denkt u dat ze terug zullen komen? Ik antwoord de: denkt a dat ze een gaatje in bun hoofd hebben? Ik vond het eigenlijk wel een mooie stunt. Wel een beetje ge waagd, ja, voorat met dat vlot. Giste ren hoorde ik pas dat ze veilig zijn aangekomen, alle zeven." „Ikzelf was nooit weggegaan en de stuurman ook niet. Van tevoren had ik tegen de jongens gezegd: jullie hoeven je niet druk te maken, wij (de stuur man en ik) hebben het proces-verba al ondertekend. Jullie worden wel buiten schot gehouden. Maar nooit hebben ze verteld dat ze er vandoor zouden gaan." „Toen zij weg waren, werden wij naar Buitenzorg gebracht. Later naar Djakarta. Er zaten daar veel Taiwan- ners (Chinezen van Formosa), die wa pens hadden gesmokkeld". Of zij de aanhouding hadden ver wacht? „Nee", zegt kapitein Edelen bosch. „We dachten dat feet niet zo'n vaart zou lopen omdat wij immers een in nood verkerend schip te hulp kwa men, Bovendien had Lloyds' agent In Singapore ons de verzekering gegeven dat het wrak niet in territoriale wa teren lag". „Dat dachten wij ook. Het eilandje was boven de waterspiegel nauwelijks zichtbaar en daardoor is over het be grip territoriale wateren waarschijnlijk misverstand ontstaan". Gevraagd naar de verzegelde NAVO- instrueties, die ieder schip uit een land dat bij de NAVO is aangesloten mee krijgt wanneer het een zeereis gaat maken, antwoordde de kapitein, dat de ze papieren, die hem in geval van plot seling uitbrekende oorlog voorschrijven wat hem te doen staat, tot het laatste toe in de afgesloten kluis in de sleper hebben gezeten. Hij nam aan, dat de Indonesische autoriteiten de kluis inmiddels wel zul len hebben opengebrand-, zodat de ge heime instructies thans in handen van Indonesië zijn. Over ontslag voor de zeven gevluchte bemanningsleden, zeiden de heren Ede lenbosch en Meijer nooit iets gehoord Voor een gehoor van ruim drie duizend socialisten (en een handjevol communisten) zei mr. Borger: „Rus land verwekt de oorlogsoitrust. Ter zake van onze vrijheid kan geen neu traliteit bestaan. Dat moeten ook de pacifisten weten. Het is ontoelaat baar, dat zij, die zich verdedigen op één Üjn worden gesteld met de agres sor". Dr. De Jong, die de rij van zes sprekers opende, zei het nog directer: „Een uitsluitend pacifistische actie heeft geen enkel effect op het be leid van Rusland. Elke pacifistische actie brengt de vrede juist in gevaar door de realiteit van het Russische politieke offensief te miskennen". „Wij mogen onze gevoelens van ver ontwaardiging en verontrusting uitspre ken over de brute Sowj et-explosies, maar zij mogen niet ons laatste woord zijn", zei dr. De Jong. „Wij moeten de weg aanwijzen naar een leefbare toekomst, wij willen in vrijheid leven". Rusland wil de sterkste mogendheid worden en de vrije wereld aan zich on derwerpen, maar het westen zal er voor zorgen, dat het niet onder de voet wordt gelopen. De wereldvrede is niet in ge vaar, zolang Moskou weet, dat over schrijding van de grenzen ook de ver nietiging van Rusland betekent". Doelende op Chroesjtsjef zei dr. De Jong: „Sinds de dood van Hitler is er geen staatsman geweest, die zich zo verlustigt in sadistische dreigemen ten „Het westen heeft geen andere keus dan het militaire evenwicht te handha ven. Werkelijke vrijheid is alleen moge lijk bij doorbreking van de nationale souvereiniteit, waaraan Rusland vast houdt Onder luid applaus riep dr. De Jong tenslotte uit: „Laat u niet intimi deren door de zenuwenoorlog, houdt stand, rustig, onverschrokken en vast beraden. Dan alleen zullen we In vrij heid kunnen leven". Ook mr. Burger drong aan op een standvastige houding van de vrije lan den tegenover de vredespropaganda van de Sowjets. „Wij zijn niet geïmponeerd door hun biuf, chantage en berekend spelen met menselijke angsten. Maar wij blijven zeggen, dat de vrede steeds mogelijk is op basis van redelijkheid Over de Berlijnse kwestie zei de so cialistische voorzitter: „Het gaat om ons aller vrijheid. Als bet westen wijkt, zal het nergens stand kunnen houden. De vrije landen moeten naast elkaar staan in de overtuiging, dat Rusland zal moeten wijken in redelijk, overleg over alles wat voor het westen essen tieel is". De onderwerpen, waarover prof. dr. R. A. J. van Lier. ir. H. Vos (tweede voorzitter van de P.v.d.A.) en drs. D. Roemers (voorzitter van het N.V.V.) spraken, stonden slechts in indirect ver band met het motto van de demonstra tieve bijeenkomst: „Een Socialistisch antwoord op de Sowjet-bom". Telkens onderbroken door applaus; zei dr. W, Drees, die als laatste het spreekgestoelte beklom: „Het westen is ondanks zijn verdeeldheid een een heid, als het op beslissingen aankomt. Het vertegenwoordigt een ontzaglij ke macht. Rusland is zich hiervan bewust en tracht de verdeeldheid te bevorderen dooi een zenuwenoorlog te voeren. Als de democratie van de vrjje landen een eenheid vindt, heeft zij voldoende mogelijkheden om stand te houden, de vrede te waarborgen en een betere bewoonbaarheid van de wereld voor allen te verzekeren". Geen stijging per maat, U weet voor elke maillot wat U kwijt bent. KI N DERMAILLOTS, in marine, zwart en groen. in zwart, marine groen, en In de maten Small 138-40J Medium (42-44) en Large (44-46) Ook de damesmaillot;, door elkaar voor z nu door elkaar z Neem een ruime maat, ze kos ten toch al'.-.tzz! evenveel, dus daarom hoeft U 't niet te laten. Hollandse kinderen zijn in doorsnee wat molliger dan de buitenlandsen, Dinsdagmorgen om 9 uur be ginnen wij met de verkoop van deze duizenden maillots, voor kinderen, teenagers en dames, voor een prijs, vèr onder de normale waarde, door elkaar voor nog géén drie gulden. 1\/JET een genoeglijk feestje, waarop lU ouders en groepscomité waren genodigd, hebben zaterdagmiddag „De Spoorzoekers", de padvinders van groep 42, hun nieuwe clubhuis aan De Slinge in Rotterdam-Zuid op de grens van Lombardijcn in gebruik genomen. Officiële plechtigheden en toespraken stonden niet op het pro gramma. Maar groepscomité-leden en vaders van padvinders hebben wel moeten laten zien, wat zij kon den: die zijn aan het pannekoeken bakken gezet! Het nieuwe groepshuis is gebouwd uit elfduizend keien, originele „kinderkop pies", die vroeger Rotterdamse straten hebben gedekt. Die zijn voor 20 cent per stuk overgenomen van de dienst ge meentewerken. Zij werden gemetseld door het aannemingsbedrijf Huizer en Van der Grift, met medewerking van de verkenners. Het clubhuis behoefde ondanks deze zware keiconstructie niet te worden on- Advertentie fl levering en reparatie van alle I merken AUTORADIO'S en I AUTO-PORTABLES Omstreeks tien over half elf vanmor gen is op een onbewaakte overweg in de gemeente Staphorst een landbouwtrekker door de sneltrein GroningenZwolle ge grepen. De bestuurder -.ran de trekker, landbouwer W. Hoeve uit Rouveen, bleef ongedeerd. De trekker werd als het ware vóór hem in tweeën gesneden. Door de mist had de heer Hoeve de trein niet zien aankomen. De trein had twintig minuten vertra ging, De locomotief werd ernstig be schadigd en moest in Zwolle worden afgekoppeld. ROTTERDAM - Diergaardesinge! 56-66 Tel. (010) 118844 Zaterdag is een trein, die van Kam-iauto, de heer J, Mulder uit Staphorst. pen onderweg was naar Zwolle op een overweg in botsing gekomen met een vrachtauto. De bestuurder van de auto zou de lichten van de automatisch be veiligde overweg te laat hebben opge merkt. Hij liep een shock op. De vrachtauto werd volkomen ver nield. De twee treinstellen ontspoorden en het eerste treinstel werd zwaar be schadigd. Nabij Sittard, is gisteren een scooter van achteren op twee voetgangers, de heren Schmeits en Fijen uit Limbricht, ingereden. Beide heren werden ernstig gewond, evenals een duopassagier, de heer M. H. uit Guttecoven. De 68-jarige heer Schmeits ia in de nacht van za terdag op zondag overleden. Op een niet-beveiligde overweg bij Meppel ia zaterdag een personenauto in botsing gekomen met een diesel-electri- sche locomotief. De bestuurder van de was op slag dood. Zaterdag is de heer A. T. C. uit Er- melo, die links van een onverlichte ]~)L violiste Eva MeesChristeller en Lx de cellist Comelis Preuyt, vormen een duo. dat zowel technisch als muzi kaal op een uitmuntend peil staat. Op het zaterdagochtendconcert in 't Venster kwamen deze eigenschappen terstond al boeiend tot uitdrukking in de vertolking van Haydn's „Duett für Vio- line und Violoncel", charmante, pro bleemloze muziek, welke geheel het ka rakter van deze strijkcombinatie bena derde. Want deze kan, gezien de moge lijkheden welke zij biedt slechts een diverterende inslag hebben. Vandaar dan ook, dat de tot slot gespeelde Sonatine van Honegger. hoe gaaf en klankvol ook uitgevoerd, niet de nodige muzikale be vrediging schonk, omdat dit stuk te weinig sprankelende inventies bevatte en naar de vorm genomen ofschoon gaaf 'derbeid, de bodem bevat bier een aan tal zware kleilagen. Het ontwerp is van de Rotterdamse architect P. Zaanen. Met het werk is vorig jaar augustus be gonnen, maar de bouwers hebben het vrij vaak moeten onderbreken, doordat gemeentewerken in verband met het bouwrijp maken van de omliggende gronden voor het uitbreidingsplan de enige toegangsweg enige malen moest openbreken. En dat is de reden, waar om het clubhuis thans eigenlijk nog niet gereed is. Zo zijn de toiletten nog niet aangesloten. Ook nu nog is een modderig voetpaadje de enige toegangs weg. Het nieuwe clubhuis bevat op de be gane grond een ruime lokaliteit van 6 bij 10 vierkante meter, bestemd voor de welpen zowel als voor de verken ners, een ïeiderskamertje en de toilet ruimten. Boven is een zolderruimte, die logeergelegenheid kan bieden. Het dak is van gegolfde asbest-cementplaten. Op de plaats waar nu het clubhuis staat, stond vroeger een bouwkeet. Die bouwkeet kon voor een zeer zacht prijs je worden overgenomen. Vervolgens werd het bouwseltje zorgvuldig plank voor plank gesloopt en dat houtwerk is gebruikt bij de bouw, o.a. voor het dak- beschot. „De Spoorzoekers" teilen een horde van 24 welpen onder leiding Van mejuf frouw L. Wolters en een troep van 12 verkenners onder leiding van hopman J. v. d. Pol. Vanmorgen is op een niet-beveiligde overweg bij Kampen een ongeval ge beurd, dat aan de timmerman J. Koops uit IJsselmuiden het leven heeft gekost In de dichte mist is de heer Koops met een auto met aanhangwagen ojfde onbe waakte overweg bij de Bosjessteeg in Mastenbroek onder de trein gekomen, die van Zwolle op weg was naar Kampen, ue auto werd geheel vernield en vloog in brand. Militairen die in de trein zaten hebben de heer Koops nog uit de auto gehaald. Hij overleed echter enkele ogenblikken daarna. De wagen werd tweehonderd meter meegesleurd. Het slachtoffer was 32 jaar oud en vader van drie kinderen. De trein was te laat, en rqen neemt aan, dat de heer Koops niet meer op een trein op dat tijdstip heeft gerekend. De trein, die bijna een uur vertraging had, liep weinig schade op. De gemeente-architect van Grootegast en Oidekerk, de 45-jarige J. G. naar wiens beleid veertien dagen geleden een onderzoek werd ingesteld, is vanmorgen uit de vorolopige hechtenis ontslagen. Dit houdt echter niet in dat geen bezwarende feiten aan het licht zouden zijn gekomen. Tevens is vanmorgen bekend geworden dat de, burgemeester van Oidekerk, de heer J. H. Boerma, met ingang van za terdag jL op zijn verzoek ziekteverlof verleend. weg liep. gegrepen door een bestelauto toch te breedsprakig is. uit Ermelo, juist op het moment, datVeel meer voldoening dan ook schonk In het Ned. Herv. wijk- gebouw aan de Leede was het zaterdagmiddag drukker dan normaal en voor de ingewijden was dat niet moeilijk te ver klaren. De niet-ingewijde de heer C. voor de auto de weg wilde!de SonaUne n'^Tvan de hand van de oversteken. Hij werd zeer ernstig ge- violiste zelf. Want Eva Mees—Christellerkon et op de Lcede /an wond en is korte tijd later overleden, daat in deze au fond tonaal gebonden "xrr',or; ls zaterdag een auto ge- compositie niet alleen in harmonisch slipt, van de weg geraakt, en tegen een boom gebotst. Van de twee inzittenden kwam de 57-jarige directrice van een huishoudschool te Hoorn, mej. J. IJ. Bouvy, om het leven. Op de secundaire weg naast rijksweg 13 onder Delft is zaterdag in een hagel bui de 20-jarige matroos J. P. L. Dirks uit Rotterdam met zijn motor tegen de aanhangwagen van een stilstaande vrachtauto gereden. Do jongeman bleek bij aankomst in het ziekenhuis te Delft reeds te zijn overleden. opzicht eigen geluid horen, doch ook in het melodische element wordt zij nim mer zwaarwichtig en weet door een ge serreerde vormgeving steeds te boeien. Bovendien is deze muziek technisch ad rem en brillant voor de beide instrumen ten geschreven en dit alles bijeen maakte, temeer daar ook de weergave ervan uit muntend was, het luisteren tot een zeer aantrekkelijke bezigheid. De toehoorders hebben na afloop te recht een langdurige bijval geschonken. H. van Bom een trots wapperende vlag lezen: Hier verkoopt Al pha. „Alpha" is de be kende dameshandwerk- club in de Dalenwij k van de Ned, Herv. Ge meente „Vreewijk". Jaar lijks brengt „Alpha" het resultaat van één jaar nijver handwerken op de markt waar het tegen een zo goed mogelijke prijs van de hand gedaan 4/ordt En met de op- srengst van deze verko ping is altijd wel iemand gelukkig te maken. Op verzoek van de kerkvoog dij hadden de dames dit jaar besloten het bedrag te bestemmen voor de ontwikkeling van het ker kelijk werk in de jonge, nog niet zelfstandige wijkgemeente Lombardij- en en meer speciaal voor de kerkbouw in deze wijkgemeente. Daarbij 2ai het bedrag niet in de grote pot ver dwijnen maar gereser veerd blijven voor de aan koop van een afgerond onderdeel, voor de vast stelling waarvan het nu nog te vroeg is. Er was van alles te koop op deze middag die bovendien nog opgeluis terd werd met de gebrui kelijke bijkomende attrac ties, zoals een rad van avontuur, sjoelbakken en grabbeltonnen. Bovendien hadden de dames een dag tevoren enorme hoeveelheden bloem met toebehoren tot oliebollen verwerkt, die vlot van de hand gingen De verkoopmiddag werd geopend door ds. M. J. Tenbruggenkate, die dat als wijkpredikant deed. En een zeer gelukkige en tevreden mevrouw Ten- bruggenkate meldde later de opbrengst van de ver- koondag, een nieuw re cord in de geschiedenis van „Alpha": 3.700,00.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2