Modern pand voor zeer apart bedrijf gereed Vele muzikanten spelen enthousiast voor elkaar Niet alleen schepen en drankbereiding Rotterdamse kroniek PHILIPS TV'62 Lenderink en Co. ig;.; T'lll produceert schuimmiddelen 1 -*n j '%1m1 fj* vonnissen van de rechtbank Brand bij Platisor 7000 schade Gemeenschapsconcert van S.G. de rotterdammer Uw interieur Aangereden bij het oversteken ommer WOENSDAG 22 NOVEMBER 1961 PAGINA 3 gemonteerd in meubelen passend bij Diverse stijlen c.a. modern, queen anne, chippendale. Een fraaie geselecteerde kol lektie vindt U in onze speciale t.v. en radio showroom Aert van Nesstraat 38 (cussen Lijnbaan en Schouwburg) Vakkundige voorlichting. vandaag... en morgen PUNTEN VAN BELANG De oliekachel met voelbare stralmgswarmte. (Advertentie) men af te leggen <het nage-no-kata voor de bruine banden o.a.) maar di rect na hun wachttijd aan de wed strijden kunnen beginnen. Velen zul len dan ook op de 4 matten komen en te verwachten is. dat vele specta culaire partijen gemaakt zullen wor den. 8 Een opgave van in Schiedam gevon den voorwerpen: Te bevragen aan het hoofdbureau van politie tussen 9 00— 12.30 uur en 2.00—8.00 uur: notitie boekje: 1 paar bruine herenhandschoe nen: 1 paar beige herenhandschoenen; lipssleuteltje; huissleutel; wollen cein tuur. Te bevragen bij de vinders: kindermuts, J. Putters, Nieuwe Ha ven 297; regenpak. W. de Vries, Da Costastraat 7a: kinderschoentje, v.d. Giessen, Vlaardingerdijk 73a; dames handschoen, H. v. Vuuren, v. Marum straat 21a; kinderwant (R), Koelman, J. v. Stolbergstraat 15: glacé hand schoen (R), J. Bos, Potgieterstraat 13b: wollen Idnderwantje, H. Bijl, Pr. Mauritsstraat 26a; 1 paar da meshandschoenen. de Groot, Goeman Borgesiuslaan 78; gouden damesring. mevr. de Rouw. Lange Nieuwstraat 163b: damespolshorloge, Vriens, C. v. d. Lindenlaan 14; bedrag aan geld, J. R. Voerman Rotterdamsedijk 6Sb; reservewiel van scooter. L. Lips, Pot gieterstraat Ha: portemonnaie, N. Cino, Tollensstraat 30b. derink is afhankelijk van veel export omdat het Hyfoama percemagegewijs in geringe hoeveelheden in de materialen wordt toegepast. In 1940 kwam de eer ste directeur de heer Lendcrink uit Zut- fen naar Schiedam. Hij was de eerste; die voor de oorlog schuimmiddelen bijl rubber toepaste waardoor het schuim rubber ontstond. De rechtbank te Rotterdam heeft de 18-jarige matroos E. G. K„ die heeft bekend aan een groot aantal ruiten te hebben vernield in Sommelsdijk en drei gend met een mes te hebben rondgelo pen. veroordeeld tot een jaar jeugdge vangenis. De vier mannen die hebben terecht gestaan verdacht van het openlijk met vereende krachten geweld plegen, zijn ieder veroordeeld tot zeven maanden gevangenisstraf met aftrek. Zij htbben bekend bij een café aan de Goudserijweg een medebezoeker te hebben aangevallen en te mishandeld. Wegens diefstal van een auto is de 21-jarige chauffeur J. C. S. veroordeeld tot-tien maanden gevangenisstraf. Zijn 19-jarige collega met wie hij het feit sa men zou hebben gfepleegd is gevonnisd met zeven maanden met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. is)Tïg pünn8-a De 28-jarige koopman H. A. C. van S. die heeft terechtgestaan, verdacht van verduistering van goederen in huurkoop is veroordeeld tot twaalf maanden met aftrek, waarvan twee maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar en en drie jaar toezicht. De 39jarige ver tegenwoordiger C. van W. wegens mède- plichtigheid aan deze verduistering tot drie maanden met aftrek en de 40-jarige koopman A. N. wegens heling in deze zaak tot zes maanden met aftrek, waar van drie maanden voorwaardelijk. De 72-jarige voetganger L. C. W. stak gistermiddag om 12.15 uur onvoor zichtig de Gerrit Verbóonstraat over met als gevolg, dat hij" wérd aangereden door de bromfietsberijdbr G. JtPEi M. N. De bril van de voetganger .werd bij de aanrijding beschadigd, terwijl de man zelf een wond boven zijn linker i oog opliep. Het personeel van de G. G. en G. D. heeft hem ter plaatse behan deld en hem vervolgens naar zijn wo ning vervoerd. Door een lekkende oliekachel van morgen omstreeks halfnegen br. uit gebroken bij Platisor's Const be drijf aan de Stadionweg te Rotte m. De brandweer, onder leiding van hoofdbrandwacht J. Pietjouw, heelt het vuur bestreden met drie stralen lage druk van de gereedschapswagen 5. Aan wezig waren verder de gereedschaps wagen 8 en de bluseenheid 522. Voor ongeveer ƒ7000.- werd schade aangericht aan isolatiemateriaal, olie kachel. een kleine walsmachine en een gedeelte van de loods. (Van een onzer verslaggevers) De afdeling elektriciteit van de Vlaar- dingse Energie- en waterbedrijven is verrijkt met een zg. hoogwerker. De ze montagewagen wordt gebruikt bij het aanbrengen van armaturen aan de lichtmasten van de openbare ver lichting. Door een hydraulische wer king wordt de beweegbare stelling op 'scharniervormige wijze omhoogge- bracht. Waar tot nu toe dergelijke karweitjes met ladders werden uitgevoerd, het geen niet alleen een tijdrovende, maar toch ook altijd een vrij ge vaarlijke bezigheid was, is het werk nu in enkele ogenblikken gebeurd en kan de monteur zijn beide handen vrij gebruiken zonder het minste risi- Musis Sacrum, Wilton Fijenoord Am- stel Toneel, 20 uur. Prins Bemhardschooi, B. van Haaren- laan. Expositie, 19 uur. Musis Sacrum, Wilton Fijenoord, To neelmiddag voor gepensioneerden, 13.3C uur. Wijkcentrum tVieuwlamï, Gereformeer de Kerk, Wijkavond, 20 uur. I Prinses Marijkeschool. Ouderavond, j Lezing S. Kuiper over Amerika, 20. Deze voorziening is aanwinst voor Vlaardingen en voldoet uitstekend. De chauffeur-monteur H. J. de Ligt is ermee in zijn nopjes. Nu opnieuw in een gedeelte van Vlaar dingen de gasverlichting door elek trische verlichting wordt vervangen kan deze montagewagen, die zeer modern is uitgerust, nuttig werk ver richten. Op het plaatje ziet u de in stallatie werken in de Vondelstraat. De Amerikaanse geheime dienst heelt ontdekt dat New York wordt over stroomd door zeer goed vervalste tien- dollarbiljetten. Volgers de chef van de FBI. James Rwley, zijn er sinds 21 sep tember meer dan 15.000 dollar aan valse biljetten in omloop gebracht Julianakerk, Concert Schiedamse Christelijk Mannenkoor m.m.v. Feike Asma, crgel en Nelly van der Spek, sopraan, 20. Passagetheater, Tweede Toonkunst concert, R.Ph.O., o.l.v. gastdirigent Alex ander Gibson, Solist Samuel Brill, 20. Lenderink, Westerkade 20, Burgemees ter rnr. J. W. Peek opent nieuw bedrijf, 14.30. Prins Bemhardschooi, B. v. Haaren- laan, Expositie. 19. Irene, Ring Schiedam Herv. Vrouwen groepen. Lezing J. J. Schipper, tuin architect, 20. Clir. Sociale Belangen, Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), Ouderavond, 20. (Advertentie)

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 3