Prot. chr. sportcentrum op vier Ilarga-velden éw da9 1 m k R 19.75 "üAiet NIEUWE VLEUGEL VOOR CHR. HUISHOUDSCHOOL CH, AR EN SGP KOMEN GEZAMENLIJK UIT Lij Gouden padvinders met jubileumstuk VK.P. HBSS gaat binnenkort verhuizen st met 10 kandidaten 'Nog veel geld nodig voor bouiv clubhuis Bijna een continubedrijf..., Dringend nodige uitbreiding Samen voor raadsverkiezingen Buisje dodelijk gif gevonden Burgerlijke stand eigen brilmodellen T oonkunstconcert R.Ph.Orkest met Yvv. cl. Renners sparen Vlotte, non-stoprevue PARKA'S VARi im de ROTTEKDAMMEH PAGINA 3 VRIJDAG 8 DECEMBER 1961 5 jaar ROTTERDAM; Restrictie nübeduidend goedkoper GTB: saterdag jmrt»eP Vier lokalen Wijzigingen INSTRUMENTEN (Van een onzer verslaggevers) DE protestants-christelijke par tijen in Schiedam zullen bij de komende gemeenteraads verkiezingen met een enkele, gezamenlijke kandidatenlijst uit komen. Tot deze belangrijke vorm van samenwerking tussen CH, AR en SGP is donderdag avond besloten. SGP, die reeds bij de vorige verkiezingen met de AR samenwerkte, had reeds onlangs tot de samenwerking be sloten. Donderdagavond hebben de leden van de kiesverenigingen van AR en CHU in Gereformeerd Jeugdhuis en in gebouw Irene gesproken over de voorstellen tot samenwerking waarna zij na discussies tot het streven naar eenheid besloten. Onderhoud Waterweg ABERTj OFFICIEEL WEERKLANK COMPROMIS DAN NIET. A vondcu rsussen Advertentie vlaardingen (Advertentie) GARAGE (VERLOVINGSRINGEN HOOGSTRAAT 86-90 - VLAARDINGEN Vandaag. en morgen en dagelijks schiedam Advertentie (■Advertentie; Morgen van 9 our af: leuke, stoere en heerlijk warme parka's metschapevachtbewerking en Dri-Sil-finish, in de nieuwe donkere changeantkleuren. Leeftijd 5-17 jaar. Normale prijs 34.50, maar één dag betaalt U voor deze prachtige 6- 9 jaar, alle maten 24.75 10-13 jaar, alle maten 29.75 14-17 jaar, alle maten 34.75 Geen tel. of schrift, orders. Korte Hoogstraat 11 Weent hit. Coudse- slngel Kacendr. tagedijk hit. Dorpsweg West-Kruiskade £5 LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ZEIST: Slotlaan 153-1 f.0 (Van een onzer verslaggevers) O BS S zal binnenkort een prot. chr. sportcentrum gaan plaatsen op vier zojuist gereedgekomen voetbalvelden in het nieuwe gedeelte van sportpark Harga achter de terreinen van Hennes DVS en SSV. Dit uiteraard met voor behoud dat de gemeenteraad de voor stellen van B. en W. goedkeurt. On langs hebben de voetbalverenigingen tijdens een sectievergadering van de SBLO kennis genomen van de voor stellen die de Gemeentelijke Sportraad inzake de veldenverdeiing aan het ge meentebestuur heeft gedaan. Daarbij is gesteld dat voetbalvereniging HBSS zal moeten verdwijnen van de twee velden, die tussen de terreinen van De Hollandiaan en Schiedam liggen. Deze terreinen gaan plaats maken voor aan leg van de Benelux weg en -tuimel. HBSS, Schiedams grootste zaterdag- rmddagelub. heeft aan twee velden evenwel niet genoeg. Zelfs drie zou te zijn. vooral gezien het feit dat HBSS er naar streeft niet alleen van deze terreinen gebruik te maken, maar HBSS wenst het sportcomplex geschikt te maken als prot. chr. sportcentrum waar alle prot. chr. sportverenigingen een plaats kunnen vinden. Vandaar dat er een voorstel voor bespeling van vier sportvelden komt Die sportterreinen zijn nog niet geheel gereed. Er moeten o.a. nog wegen wor den aangelegd in het nieuwe gedeelte van sportpark Harga naar de kant van Vlaar- dings grens, maar tot het plaatsen van de clubgebouwen kan al worden overge gaan. Het ligt dan ook in de bedoeling van de gemeente om het gemeentelijk kleedlokaal dat nu op de terreinen van HBSS staat te laten meeverhuizen. Het gebouw zal bij de vier nieuwe velden van HBSS komen te staan, maar het zal niet meer door HBSS worden gebruikt. Het gebouw zal dienen voor de clubs als Schiedamse Boys e.d. die zondags van de velden gebruik maken. De ter reinen zijn te kostbaar om ze volledig in beheer aan HBSS te kunnen geven. Daar- moest de restrictie worden gemaakt dat de velden ook zondags bespeelbaar zijn. Overigens wordt de situatie nu voor HBSS zeer kritiek. Sinds lange tijd houdt HBSS allerlei acties om het benodigde geld bijeen te krijgen voor de bouw van bet clubhuis dat minstens meer dan tien duizend gulden kost. Aangezien HBSS principieel niet aan de voetbaltoto deel neemt, heeft HBSS maar nauwelijks een sluitende balans. Het kapitaal voor de bouw van het clubhuis moet dan ook. uit bijdragen komen. Daarom hoopt het be stuur dat vele Schiedammers in de ko mende weken nog bijdragen willen stor ten ten name van de secretaris, de heer A. Winter, Van Kuyslaan 28, giro 424225. (Advertentie) vroegere weg bij de Rijksweg 20 zijn al twee velden bespeelbaar. Op deze terrei nen gaat SVDPW spelen. SPDPW zal de firma Hahbo uit Hardinxveld daar op kor-; te termijn een fraai verenigingscentrum doen neerzetten. Vier kleedkamers, twee bestuurska- le andere ruimtes en een kantine van I mers. twee scheisrechterslokalcn, enke tachtig vierkante meter zullen voor een bedrag van 35.000 bij deze twee vel den worden neergezet mits de gemeen teraad akkoord gaat met de voorstel len. Het gebouwtje wordt in systeem bouw neergezet (pre-fab) op betonblok ken zoals ook met. het gemeentelijk gebouw bij HBSS is geschied. Op het gebied van meubel stoffen bent U van ons toch wel iets gewend, maar deze-aan bieding overtreft alles wat wij tot nog toe op dit gebied hebben gebracht. Denkt U eens in... Zaterdag verkopen wij meubelstoffen, ge weven van de mooiste zuiver wollen garens, die normaal voor 25 gulden en meer verkocht worden... voor minder dan de halve prijs. Zuiver wollen Krimmer en originele Velours d'Utrecht, nu per meter voor nog géén tien gulden. t- Ook voor zaterdagmiddagclub GTB. (tweede klas, afdeling Rotterdam) ishetj plezierig dat SVDPW twee terreinen krijgt toegewezen aangezien' bepaald is dat GTB zaterdagsmiddags van de vel den van SVDPW gebruik mag gaan ma ken. Zoals bekend bespeelde SVDPW gedu rende meer dan twintig jaren een terrein achter de Parallelweg. Deze van oor sprong buurtvereniging heette toen ook Schiedamse Voetbalvereniging De Paral lel Weg, maar to envele leden naar ande re delen van de stad verhuisden werd de naam gewijzigd in Schiedamse Voetbal vereniging Door Plicht Winnen. Inmid dels heeft de aanleg van Rijksweg 20 de sportvelden achter de Parallelweg weg gevaagd. SVDPW was enkele jaren te gast bij de handbalvereniging DWS in Thurle- de, maar dit was een noodsituatie. Er kon daarna een terrein worden aange legd tussen de spoorlijnen Schiedam Delft en SchiedamVlaardingen, maar ook een enkel veld is te weinig voor SVDPW. Nu zai het veld op den duur aan hockey club Asvion komen, voorlopig speelt het r.k. Excelsior '20 er dat als grootste voetbalvereniging in Schiedam aan drie velden in Thurlede te weinig heeft. Er wordt in deze omgeving nog een -sport veld aangelegd, dit veld zal bij de terrei nen van Excelsior '20 worden gevoegd. Zaterdagmorgen om 9 uur be ginnen wij met de verkoop van deze grote partij meubelstoffen uit de exclusieve series, 130 cm breed, per meter voor i ■m (Van een onzer verslaggevers) DE Christelijke Huishoud- en Industrie school aan de Van Hogcndorpiaan in Vlaardingen zal een belangrijke uit breiding ondergaan. Aan het gebouw komt een nieuwe vleugel, waarin vier lokalen en enkele kleinere ruimten het j tekort aan ruimtelijke accommodatie zullen oplossen. Het project, dat ont worpen is door het Amsterdamse archi tectenbureau C. van der Bom en W. Ingwersen wordt 15 december openbaar aanbesteed. De christelijke huishoudschool in Vlaardingen is al jaren uit haar hui dig gebouw, dat zij overigens nog maar goed zevenenhalf jaar bewoont, gegroeid. In 1949 startte de school in een noodgebouw met 78 leerlingen. Toen in 1954 na de Paasvakantie het nieuwe gebouw in gebruik genomen werd was het leerlingental reeds tot bijna 200 gestegen Nu zijn er 460 meisjes die dagelijks de school be volken; zij vormen samen 22 klassen, waarvoor slechts 12 lokalen beschik baar zijn. Deze enorme bezetting heeft de school iaan de Van Hogendorplaan bijna tot een i continubedrijf gemaakt. De keuken is dagelijks van 8 tot 18 uur in gebruik 1 voor 12 lesuren van 50 minuten. Alle an- dere lokalen zijn 10 lesuren per dag be zet. In de nieuwe vleugel die aan de ach terzijde van de school, op de plaats waar nu de rijwielstalling is, verrijzen zal, worden twee maal twee lokalen bo ven elkaar gebouwd. Het zijn een keu ken, een lokaal voor handenarbeid, een naailokaal en een theorieruimte. De Meer wijzigingen gaan zich voor doen in de veldensituatie. Aan de zijde van de /VNLANGS spraken wij een veront- w7 waardigde functionaris. Hij wees op een goed voorbeeld, waarbij hij de ei gen ervaring als hoogst ongewenst noemde. De man is een actief voorzit ter van een muziekvereniging in Schie dam, die bijna van het toneel was ver dwenen. Met Harpe Davids verkeerde deze vereniging in zeer ongunstige om standigheden. Schiedam telt vele mu ziekverenigingen en gelukkig hebben bijna allen goede (en kostbare) instru menten. Voor een aantal verenigingen is dat geen kwestie van groot belang aangezien zij als bedrijfskorpsen de machtige steun van hun werkgevers hebben. Voor enkele verenigingen is het leven niet gemakkelijk. Uiteraard blijven de kiesverenigingen autonoom. Een comité waarin zitting hebben de drie voorzitters en dan nog driemaal twee bestuursleden (van elke groep) gaat de voorbereidingen tref fen voor de juiste vorm van samen werking in de komende maanden. Dit comité organiseert de acties en ver zorgt het overleg. Gesproken zal ook worden over de naam welke de drie partijen bij de gemeenteraadsverkie zingen gaan voeren. Reeds nu is besloten d'at de CH verte genwoordigers zal aanwijzen voor de eerste, derde, vijfde, zevende en tiende plaats op de kandidatenlijst. De AR wijst kandidaten aan voor de tweede, vierde, zesde en negende plaats. De SGP wijst o.a. een vertegenwoordiger aan voor. de achtste plaats. Momenteel beschikt öe CH in de Schie damse gemeenteraad over vier zetels (waaronder een wethouderszetel) en de AR heeft drie vertegenwoordigers in de raad. Bfj de komende verkiezingen zal de Schiedamse gemeenteraad worden uitgebreid van 35 tot 37 leden in verband met het overschrijden van het inwoner tal van tachtigduizend inwoners in Schie dam. Er kunnen zich verschuivingen voordoen in de Schiedamse gemeente raad en de samenwerking vin de drie protestants-christelijke partijen is dan ook van veel belang. Gehoopt wordt dat van een enkele grote groepering veel werfkracht zal uit gaan. Daarom leeft er bij de drie groe pen nog de wens dat ook het Gerefor meerd Politiek Verbond zich bij de d'rie verbondenen zal aansluiten. Iedere kiesvereniging zal zijn eigen kandidaten aanwijzen, maar de drie par tijen steunen een enkele lijst waarop de kandidaten van de drie partijen ge zamenlijk een plaats krijgen. Voor de onderhoudswerken van de Nieuwe Waterweg in het volgende jaar is een inschrijving gehouden waarbij de fa C. J. v. d. Hoeven uit Den Haag met ƒ473.000 de laagste was. Deze fir ma zal hierdoor voor de vijfde maal achtereen de onderhoudswerken verrich ten De hoogste bij deze inschrijving was de N.V. J, Oosterwijk te Rotterdam met 510.000. In verband met de herdenking van het 296-jarig bestaan van het Korps Mari niers op maandag 11 december zal de Willemsbrug van 10.30 tot 11 uur voor alle verkeer worden afgesloten. PROTESTANTS-CHRISTELIJK Schie- L dam heeft getoond te begrijpen wat solidariteit vermag. Toen wij anderhalf jaar geleden schreven over de noodsi tuatie bij Harpe Davids, toen we mis schien wel te veel over dit korps schre ven waren we ervan overtuigd dat on ze oproepen de goede weerklank zouden vinden. En dat is gebeurd. Vijf, zes Schiedammers hebben het enthousiasme opgebracht om steeds weer te appele ren bij de stadgenoten en de bijdragen kwamen, grote, kleine giften, maar ten slotte voldoende om het kostbare instru mentarium van vele duizenden guldens aan te schaffen. Protestants-christelijk Schiedam heeft Harpe Davids niet in de steek gelaten, het vernieuwde en gered de korps is er zeer erkentelijk voor. NU bezat Harpe Davids voldoende in strumenten, (slechte, nog - goed bruikbare, maar ook bijzonder slechte) om er èen zustervereniging mee van dienst te zijn. Dat bracht het actiecomité voor een dilemma want enerzijds moest er nog geld komen om het tekort te dekken en anderzijds zou men graag de Schiedamse muziekver eniging. de laatste noodlijdende, van dienst willen zijn. Een goed compromis werd gevonden, voor een redelijk, niet te hoog bedrag kon deze vereniging ai- le oude instumenten, nog goede maar ook de heel slechte, kopen. Dankbaar wilde de zustervereniging dit aanbod accepteren, maar helaas het geld kwam er niet. DIJ Harpe Davids stond de chr. vak- beweging pal, zoals Harpe Davids ook immer in de kern van de chr. vak beweging is opgegroeid. Die andere Schiedamse vereniging is ook bij een vakvereniging, zelfs bij een politieke partij opgegroeid. De muziekgroep meende zo sterk verbonden te zijn met deze vakbeweging en partij dat het klei ne bedrag wel direct als renteloze le ning beschikbaar zou worden gesteld. Het gebeurde niet. vandaar die teleur stelling van de voorzitter. Wat bij pro testants-christelijk Schiedam wel kan kan kennelijk bij ons niet, zei deze man teleurgesteld. Tenslotte is het korps toch van de ondergang gered want de SG stelde het bedrag beschikbaar. De verdrietige functionaris zegt nu: ,,Ze spreken in die vakbeweging en partij altijd over cultuur en gezonde vrijetijds besteding, maar als het op daadwerke lijke steun aankomt is men niet van de partij". Op de Oude Damlaan in Schiedam is donderdag een buisje dodelijk gif taupi- cine (zg. moilendood) gevonden. Het ge vaarlijke goedje is naar het politiebureau gebracht. SCHIEDAM Ondertrouwd; J W Blom, 24 ir en F W Hendriks 22 jr; J de Bruin 24 jr en C E Schippers 24 Jr; W J Doudeljns 24 jr en L K Rijntalder 22 jr; A G Jonker 24 jr en M M Oostrum 22 jr; A. G M Meijer 26 jr en C A Jansen 22 jr; J Quadt 37 jr en J C Beukers 25 jr; C Rptnein 21 jr en F Kauwenbergh 21 jr; G A Slavenburg 24 jr en N Pil 16 jr: H Tap 28 jr en L H van Alphen 24 jr; M A van Waas 36 jr eti M 1, Leerentveld 27 jr; G F Zwaans 22 jr en A W Witter 20 jr. Getrouwd: c H van der Ent 2S jr en AL Snikkers 27 jr; P M Houweling 25 jr en A C Immerzeei 24 jr; P Janssens 28 jr en M L Egging 26 jr: A C J Koks 27 jr en C G M Hengst 31: P J T Kloos 23 jr en M J Coster 21 jr; F A M Rensman 25 Jr en W B den Brinker 23 jr; Z Hochgleben 30 jr en J Ver- fürden 34 jr; P C Lotte 55 jr en H W M Ruügt 4i jr; T A A Timmermans 24 jr en P M Veringmeier 22 jr; A Frangopoulos 34 jr en J M vos 2S jr; H van Wielingen 22 jr en H C van Sehijndel 18 jr; J Stout- handel 21 jr en J van der Burg 22 jr; J Be- zemer 25 jr en G F Luthart 21 jr. verbinding met de bestaande bebou wing wordt gevormd door een trappen huis. In de onderbouw van de uitbrei ding is een nieuwe rijwielbergplaats ge projecteerd. In de nieuwe vleugel ko men behalve leslokalen nog enkele klei nere ruimten, o.a. een kamer voor de adjunct-directrice. Gelijktijdig zullen in het bestaande gebouw enkele interne wijzigingen worden aangebracht. Zo zal de garde robe voor leerkrachten (er zijn thans ruim 25 docenten in volledige dienst en ongeveer tien in parttime.-dienst). aanzienlijk worden uitgebreid. De ad ministratie wordt elders -in het ge bouw in een heel wat grotere ruimte dan waarin zij nu haar omvangrijk werk moet verrichten, gehuisvest. Met da verwezenlijking van dit plan hoopt men een normaler lesrooster mo gelijk te maken, waardoor de schooltij den tot uiterlijk 17 uur beperkt zullen kunnen worden. Dit jaar zijn er bijv. negen eerste klassen en verschillende leerlingen moeten nog tamelijk lange reizen maken, wat vooral met de win terdag voor meisjes van deze leeftijds categorie ongewenst is. Als de meisjes naar huis zijn kan echter de school nog niet gesloten wor den, want dan beginnen de avondcur sussen. Het zijn naai- en kooklessen die van de school zelf uitgaan, en daar naast de kortere cursussen in dezelfde vakken (8 weken) en diverse andere opleidingen als bijv. bloemschikken, hy giëne e.d. (vier weken). Deze korte cursussen geeft de huis houdschool in samenwerking met de Commissie Huishoudelijke en Gezins- voorlichting. En dan is er tenslotte nog het gevarieerde cursusprogram dat de huishoudschool in samenwerking met de Stichting „De Zonnebloem" verzorgt, waarvan de cursussen bedoeld zijn voor werkende meisjes. AI met al is het aan de Van Hogen dorplaan bijna een continubedrijf ge worden, waar men het ongerief dat de uitvoering van de plannen ongetwijfeld zal veroorzaken, gaarne voor lief neemt met het vooruitzicht op de be langrijke verbetering die nu in het ver schiet ligt. 9 De Schiedammer H.W. mist zijn fiets die onbeheerd in de Oosterstraat heeft gestaan. De Schiedamse politie -heeft de bromfiets van mevrouw P., die op 23 november is ontvreemd en vijf rij wielen, die op 7 oktober, 10 november en 1 december zijn ontvreemd onbe heerd in Schiedam aangetroffen. En kele rijwielen stonden bij het station. De gladheid van de straten in Schiedam veroorzaakte enkele onbetekenende aanrijdingen. Op verzoek van de poli tie heeft de Gemeentereiniging van nacht en vanmorgen op enkele plaatsen in Schiedam als Nassaulaan, Burgem. Knappertlaan, Rubensplein, Arij Prins laan, zand gestrooid. 9 Vannacht om half één slipte de 25- jarige leraar J. A. B. uit Schoonhoven met zijn- personenauto op de Pentweg bij de St. Liduinakerk op de Nieuwe Haven te Schiedam. Dé heer B. reed tegen de:geparkeerde auto van de arts P. aan. Beide voertuigen werden danig beschadigd. Gistermorgen om kwart over zeven slipte de 19-jarige Rotterdammer J. C. v.d.. D. met zijn 'bromfiets op de Vlaar- dingerdijk bij de Vijfsluizen te Schie dam.- Het voertuig werd lioht bescha digd. Toen een vrachtauto bestuurd door de 31-jarige J. J. B. uit Oud-Beijer- land op de afrit van de Rotterdamse- dijk naar het Boerhaveplein in een file plots moest remmen is de personen auto, bestuurd door de 32-jarige Vlaar- dinger P. L. van M. tegen de vrachtauto aangebotst. De voorzijde van de per sonenauto werd licht beschadigd. Iri de Nassaulaan te Schiedam is een personenauto door de gladheid van het wegdek geslipte. De auto- botste tegen een 1 boompje aan. WESTHAVENKADE 26 TEL. 3419 STfiTJONSSTS.iH.1®' TEL:2175 VLRRRDINGEN Gebruikte postzegels spaart de renners- club Schiedam met de bedoeling de baten van de verkoop van deze postzegels te benutten voor aanschaffing van bouw materialen voor de bouw van tribunes, kleedlokalen en een kantine op en om de wielerbaan in sportpark Harga- De ren nersclub heeft nu een half-miljoen post zegels ingezameld. De wielrenners hopen dat zij eind vol gend seizoen met de opbouw en de afwer king van de Schiedamse wielerbaan kun nen beginnen.. Gebruikte postzegels ont vangen zij immer gaarne, o.a. aan het adres van de voorzitter, de heer H.'Breur, Van Karnebeekstraat 54, telefoon 65201. (Van een onzer verslaggevers) ste gebeurtenissen in een halve eeuw. HET vijftigjarig bestaan van het dis-Eerst traden de jonge padvinders op en trlct Rotterdam van de Vereni ging ,;De Nederlandse Padvinders" is donderdagavond gevierd met de K.P. 50 (Kilometerpaal 50), die reeds eer der in Rotterdam is opgevoerd en die nu voor de vele Schiedamse pad vinders is opgevoerd. De revue is ge heel door eigen krachten van NPV samengesteld, gespeeld en geregis seerd. Daarvoor zijn 300 medewerkers in actie geweest. KP-50 is een vlot non-stop-programma. De opbrengst van deze jubiieumrevue is bestemd voor gebrekkige padvinders. Donderdagavond hebben ook veie Schie damse padvinders deelgenomen. Na een openingsfanfare werd in een ge varieerd programma de groei en ont wikkeling van de padvinderij uitge beeld. In een snel tempo werd een overzicht gegeven van de belangrijk- later namen de ouderen htm taak over. Hoewel de mijlpaal 50 een -kroon- getai is bij deze jubileumviering lie ten de padvinders in de sketches zien en horen dat de vijftig nog geen eind halte is. Het geheel werd met charme en. enthousiasme opgevoerd. Tussen Tollens en Euromast, een Pira- tenopera, nog van vóór Tollens zijn enkele titels van de onderdelen van deze revue die het oude, maar ook heel nieuwe Rotterdam en omgeving onder de loep namen. Er werd zelfs èen squaredance opgevoerd. Het -program ma vermeldde enkele liedjes als KP- 50, Nieuwelingenliedje, Piratenleven, het kampvuuriiedje Later, die getuig den van de vriendschap en verbon denheid die de padvinderij haar le den brengt. Op-donderdag 14 december zal in Schie dam het 3de Toonkunstconcert in dit sei zoen worden gegeven. Het Rotterdams Philharmonisoh Orkest onder leiding van Ed-uard Flipse zal dan het volgende pro gramma ten gehore brengen, te weten: Rossini, Ouverture „La scala di seta"; Strauss, Burleske voor piano en orkest; Franck, Variations symphoaiques voor piano en orkest; Strawinsky, Suite „L'oi- seau de feu". Soliste is de Belgische pianiste Yvonne van den Berghe. Het concert zal plaatsvinden in het Schie damse Passagetheater, aanvang 20 uur. Yvonne van den Berghe studeerde aan het Koninklijk Vlaamse Conservatorium te Antwerpen, waar zij met de hoogste onderscheiding haar einddiploma's voor piano en kamermuziek behaalde. Zij zet te hierna haar studies voort bij Arthur Greef eri voltooide deze bij Pierre Mon- teux te Parijs. Yvonne van den Berghe geniet alom grote bekendheid. Zij treedt regelmatig op voor de radio en in vele plaatsen in België. Verder concerteerde zij o.a. te Soheveningen. Hilversum, Genève en Londen. Zij is vooral bekend door haar vele uitvoeringen van Belgische werken. In het kader van -de culturele uitwisse ling tussen Europese omroep-organisaties vertegenwoordigde zij België vele malen in het buitenland voor het uitvoeren van werken van Belgische toondichters. Ook geniet Yvonne van den Berghe grote bekendheid op het gebied van ka mermuziek. Met Valère Leenaerts. viool, en Jean Aerts, ceilo, vormde zij in 1954 een eigen trio. (Advertentie) PC LIER WOWWID MAAlOUK Wijkcentrum Nieuwland: Volksuniver siteit Cursus Ontwerp zelf met naald en draad, 19.30. Chr. Sociale Belangen: Werkende Jeugd, Contactavond, 20. Chr. Sociale Belangen: Pers. ver. Swarttouw St. Nicola'asfeest, 14. A'rcade: pers. ver. PTT Toneelavond, 20. Beatrix; Hengel ver. Wilton Fijenoord, Contactavond', 20. Liberty: Reis ver. Onder Ons Contact- avond, 20. Volksgebouw: S.M-V. Vriendenkring, St. Nicolaasfeest, 20. Jeugdhaven: CJV Pass; Partout, 20. Wijkcentrum Nieuwland: Tennisver. Wilton Fijenoord, Feestavond, 20. Arcade: Postduif en De Vrijheid Prijs uitreiking postduivententoonstelling, 20. Lutherse Kerk: Oecumenisch Avond gebed. 19.30. Voetbal: sportpark Harga HBSSMon ster 15. Dagblad „De Rotterdammer", Schie damse redactie tel. 64154 b.g.g. tel. 115588 toestel 51 (b.g.g. 80037) alleen voor redactie-aangelegenheden. Agentschap: H. J. Troost, Aleidastraat 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.g.g telef. 115538). Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan 127. Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69123. Politiealarm 64666; G.G. en G.D. waarschuwing 69290. Stedelijk Museum: Drie exposities, fo to's Eddy Posthuma de Boer (tot en met 14 januari 1952); schilderijen Gerard Verdijk (tot en met 10 december 1961); werk van de kinderen der Schiedamse kunstklasse tot en met 10 december 1961 alles van 10—17 uur. Gel Siersloot 3?.- Telef. 01398-8450 Burg, Knappertla3Dj2 - Telef. 010-64500 Ten tijde van de eerste wereldoor log zijn er in de 2e van Leyden Gaei- straat te Vlaardingen een aantal nood woningen verrezen die nu worden ge sloopt. Zoaïs de foto toont ir het eerste gedeelte (de even nummers 36 tot en met 50) al bijna met de grond gelijk gemaakt. Alleen het laatste huisje in de steeg staat nog overeind. De jeugdvoorstelling van de Fico in Vlaardingen wordt zaterdag niet om 15.30 uur in Excelsior, maar in de Koninginnezaal van het gebouw Obadja aan de Callenburgstraat ge geven. De avondvoorstellingen worden zoals, ge-voonlijk gehouden in de zaai Excelsior om 18.30 en 20.45 uur. Het spaar-tegoed bij de Nutsspaar- bank Maassluis is in de maand novem ber met 34.868 toegenomen en be droeg per 1 dec. 15.141.535. Vorige maand werd in-gelegd 1.102.069 en te rugbetaald J.067.201. Er werden 284 busjes geledigd, waarmede werd ge spaard ƒ9.000. Aan 637 spaarders van de Zilvervloot was per ultimo novem ber 212.500 verschuldigd. Het bestuur van de V.V.H. te Maas sluis verleent medewerking aan het Kerstfee-t voor bejaarden, dat woens dag, 20 december in de bejaarden sociëteit '.an de Govert van Wijnkade i georganiseerd wordt. De onlangs in De Hoek gehouden lijstcollecte ten behoeve van de natio nale anti-hongr -actie heeft opgebracht de somma van 1260,88. Hierin was een bedrag van 100 aan stortingen per giro. Onder auspiciën van het Groene Kruis in Hoek van Holland zal zr. Kruisinga weer een moedercursus houden beginnende op 10 januari om haif drie in het wijkgebouw. De cur sus ..Moederschapszorg en kinderhy- giëne" kan door moeders en a.s. moeders worden bijgewoond die zich hiervoor op kunnen geven aan een der wijkverpleegsters van het Groene Kruis. De stand van de stoelc.nak.tic der Herv. Gemeente te Maasland is thans ƒ2392.50 of 115 stoelen en 1750. In de vakature A. Moerman is tot diaken in de Herv. kerk te Maasland gekozen P. v. d. Berg Hzn. f> Dinsdag 12 december des avonds 8 uur, is er voe r de Cultuurkring „Masa- lant" (waar niet leden toegang heb ben tegen betaling) een muziek- en zangavond te Maasland. Hieraar, wer ken mee Charlotte Eybergen (sopraan) Leo van Os (bariton) en Hans Go- verts (piano). Er zullen werken van Fr. Schubert, G. Cacini, G. F. Handel, Fr. Couperin, J. Ph. Rameau. W. A. Mozart en Fr. Chopin worden uitge voerd. Uitslagen Schietvereniging Maas land: Korps wedstrijd op basis van 50 punten; J. J. van Buuren 49, J. C. Groenewegen 49. M. P. Hanemaaijer 48, A. Korpei 48, O. Simons 46, H. Korpel 46. C. Kleijn Hesselink 46, A. Poot 45, Fr. van Staalduinen Pzn 45. M. J. van Buuren 44, Fr. van Staalduinen Wzn 44, J. W. Groenewe gen 42, P. Kalkman 39, H. Simons 37, J. Kleijwegt 35, C. Poot 35 en G. Si mons 31 punten. Vrije baan op basis van 30 punten; H. Korpel 30, M. P. Ha nemaaijer 30, J. van Zwienen 30, Fr. van Staalduinen Pzn 30, G. Simons 29, J. Kleijwegt 29, A. Korpel 29, Fr. Staalduinen Wzn 29, T. Vermeer 28, A, Poot 28, M. J. Kerstens 28, J. C. Groenewegen 28 en J. W. Groenewe gen 27 unten. Traditiegetrouw heeft Sint Nicolaas,. vergezeld van zijn twee zwarte knecht jes een bezoek aan de kleuterschool te Maasland gebracht. De kinderen wa ren in het begin wat schuchter, doch toen een der knechten, op een step van een der leerlingen een tochtje door de klas maakte was het ijs spoedig ge broken, Allen ontvingen een geschenk van de Sint en het hoofd der school kreeg een tekening van de nieuwe kleuterschool die op stapel staat. Het is voor de kinderen, maar ook voor vele ouders een prettige middag ge worden. De gymnastiekvereniging K.D.O. te Maasdijk hield in gebouw Concordia onderlinge wedstrijden voor jeugdle den. De uitslagen waren: Jongens AI le graad- 1. W. Boekesteïn 27.8; 2. C. Hordijk 27.6; 3. P. de Koning 26.5; idem 2e graad: 1. W. Belier 27.8, 2. J. v. d. Lugt 27.5; 3. S. Zipius 26,8. Jongens All: 1. A. v. Vliet 39,6; 2. G. v. Vliet 39, 2: J. v. Staalduinen 39.2; 3. W. Pontier en D. Olijve 38.8. Jon gens B: 1. S. de Jongste 38.2; 2, A. v. d. Hout 36.4; 3. L. Vreugdenhil 35.9. Meisjes BI le graad: 1. J. Bak- kenes 39.8; 2. S. v. Rijn 39.6; 3. I. van Geest 39.4; idem 2e graad: 1. C. Belier 38.2; 2. C. v. Dijk 38; 3. J. v. Leeuwen 37.6. Advertentie Bewonder bij ons rustig de Formule collectie I.M. In onze etalage Singel 49-51 (achter Broersvest) ziet u de Formule-serie 7000 in teak. Aan de Broersvest vindt u thans de {aparte Engelse G-Plan-meubelea. Zie binnen ook de mooie collectie I bankstellen en eetkamers van o.a. Artifort, Fristho, Gelderland etc. woning inrichting BROERSVEST 64-66 SINGEL 49-51 - TELEFOON 67920

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 1