Clubleden bouwen zelf deel van hun project Uitstekende prestaties J uliana-volleyballer s m m „Eendracht": belangrijk jaar achter de rug Zakenman BEHEER LNTERNAATIN ANDERE HANDEN s Chr. sportcentrum Hcirga kost f 35.000 Rotterdamse kroniek 5HOOR Exploitatie Zuidbuurthoeve in Vlaardingen bespelen Wisselend succes voor SVC S interklaasfeest zonder de Sint bij sportschool Voetballer bij botsing gewond EERSTEHUIZEN NIEUW SYSTEEM KOMEN GEREED Bootje gezonken in de Noordvest Modernisering vooroorlogse huizen De Unieke cc&ed&e Branden geblust voor brandweer arriveerde Overzetbootje in Schie vermist Auto bij botsing gekanteld Duitse matroos verdronken m 11 i D1 BRUNOTT 1 11 II DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 MAANDAG 11 DECEMBER 1961 ntl.beduidend Geslaagden bij Reinier Hulsker Ruim 6000 Steun gevraagd MOEILIJK HUN KRANT OOK HIJ Vandaan en morgen cn dagelijks MIDDELTJE.... Vergadering Blessures Minister geeft sleutel gouden damesarmbandhorloges met gouden band imi nu jinjj uil uit umsji; njn is lp m i|: |®ltef!i SI™ mltffidii! lilirliiii flit li ui Huurverhoging Herstehverk Advertentie) ft H.ENGLEBERT N.V. li; M m m If! ff Advertentie Morgen begint de speciale ver koop van drie series Beha's uit de luxe series. Drie series Beha's, van nylon, poplin en satin, in alle modellen. Diverse modellen o.a. met 3/4 cups, strapless, lange en korte maagband. Beha's met schuimrubber voor gevormde en rondgestikte cups ...met voor- en achtersluiting (dus ook voor zwaardere fig uren). Morgen... duizenden beha's uit de luxe serie voor minder dan de halve prijs. i Het Schiedams protestants-ehriste- Ook ODI eaat j lijk sportcentrum dat op dc vier nieu- T 1 we velden in sportpark Harga zal iijorf ril ijol Cl Cll worden gebouwd zal een waarde van f'l Mav 1/OH.tC'/ V i f 33.000 krijgen. Ook de korfbalclub OHI zal gaan spelen op deze vier nieuwe velden, die binnenkort aan HBSS en ODI zullen worden toege wezen. Naar ontwerp van de heer K. J. Simon zal bij deze velden een gebouw worden geplaatst, dat gedeeltelijk door de leden van de sportverenigingen zal worden gebouwd. Het gebouw zal een grote kantine en acht kleedlokalen met o.a. aparte wasgelegenheden en kleed ruimten voor de damesleden en gasten van ODI bevatten. (Van een onzer verslaggevers) Over deze plannen zal zaterdagmid dag om half twee tn de kantine van Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze beha's, in de maten 36 t/m 50, 'n ongekend grote verscheiden heid, de meest luxe modellen, tegen ongekend lage prijzen. De volgende leerlingen van de sport school Reinier Hulsker in Schiedam zijn geslaagd voor een hogere graad: Gele slip: R. J. v. d. Leede. Jeugd Gele band: J. C. Buytenhek, L. M. L. Chow W. J. de Man en N, F. Berthel. Gele band: de dames M. G. Dries en P. M. Be rouwen en de heren L. A. v. Putten, j. M. Dane. A. K. Cornelisse, D. v. d. Vlies, G. C. Rath, C. Balvers, A. Houthuizen, H. v. Dalen, W. Koolmees, T. Strauss, C. Keyzer, J. v. Heyl, A. Niekerk. H. W. v. d. Woord, A. C. J. de Klerk, L. de Jonge. L. Boogaard, C. Muit, A. J. Kop- penol, G. Molijn, L. Grimminck, M. Dijksman. Oranje slip: Conny Sterenborg en Joke Stolz. Oranje band: H. J, Ste- genga, J. Keiluhu, C. den Arend, T. J. Sinoo en B. v. Vessem. Groene band: B. v. Eykenbroek. Blauwe band: J. M. v. d. Veer en mejuffrouw U. J. Verdoom. Voor bruine band moest een candidaat i worden afgewezen. Een groot aantal gegadigden voor de witte band zal in januari wel tot gevolg hebben, dat er weer vele gele banden zuilen worden uitgereikt op het eerst volgende examen, dat zal worden gehow den op zaterdag 6 januari. Voor belang stellenden bestaat gelegenheid deze exa mens bij te wonen. HBSS (gemeentelijk kleedlokaal) in sportpark Harga worden gesproken Het ligt in de bedoeling dat werk ploegen worden gevormd van de leden van de clubs en verdere vrijwilligers om te komen tot geregelde arbeid aan de opbouw van het prot chr sport centrum. Zodra het weer het toelaat en mits alle vergunningen en toestem mingen zijn verkregen zal met de bouw van het clubcentrum worden begon nen Dit zal begin volgend jaar kun nen zijn Het grote probleem is evenwel dat noch HBSS noch ODI over voldoende geld beschikken HBSS houdt al geruime tijd diverse acties Er zijn nog o.a. drink glazen e d. bij HBSS beschikbaar. De ba ten komen ten goede aan het bouwfonds HBSS heeft nu meer dan zesduizend gul den in kas. Als de leden intensief meewerken kost liet project enkele duizenden guldens minder, mnar dan nog: blijft er behoefte aan vijftien, twintigduizend gulden. In de komende dagen zulien de junioren steun- honnen van een kwartj'e per stuk aan bieden. De junioren krijgen boekjes steunbonnen van 50 stuks. De senioren hebben er in toegestemd vijfentwintig gulden per persoon aan de actie te zullen bijdragen. Dan staan er nog meer acties voor dc toekomst op het programma waarbij HBSS er rekening mee houdt binnenkort leningen te moe ten afsluiten HBSS en ODI hopen evenwel dat de Schiedammers het bouwen van het prot chr. sportcentrum, het eerste grote pro ject van een dergelijk formaat in de Schtedamse prot. chr sportwereld, zul len willen steunen. Daarom vraagt het bestuur van HBSS bijdragen te wiilen storten op het gironummer 424225 en voor korfbalclub ODI is het gironummer 102352 Na de werkvergadering op zaterdag middag 23 december zal er een gezellig samenzijn zijn in het clubgebouw waarbij spelletjes worden gedaan Er is o a Kerst bout te winnen. De leden van de Prot Christ Sport Federatie zullen op 19 de cember in vergadering bijeen komen HET IS moeilijk, elke maandag- morgen zal het voor vrijwel elke Schiedammer moeilijk zijn weer met de arbeid te beginnen. Het wordt wel heel moeilijk te beginnen met bericht geving als we denken aan de grote ellende in de wereld. Een klein week- eindradioberichtje maakt een mens heel stil. Tien kinderen trokken aan een vrouw van middelbare leeftijd. Zij wilden die vrouw, de moeder van een vriendinnetje door het prikkel draad van Oost-Berlijn trekken. Moeder werd gearresteerd en bo vendien schoten de Vo-Po's een der dappere jongens dood. Een dergelijk berichtje maakt lueer eens duidelijk hoezeer de waanzin van de dictatuur nog heerst. Het is een bericht om er een dikke roman over te schrijven. Dat kunnen wij niet doen, een plaat selijke pagina vraagt om vijfzes, zeven kolom plaatselijk nieuws. Dat wensen it zowel als wij en daarom blijven wij ook de maandagmorgen moeilijk vinden want niet alle functio narissen van de prot.-chr. organisaties besef/en welk een ruime mogelijkhe den tot bekendmaking van hun moge lijkheden. problemen, doelstellingen de prot. chr. krant biedt. WEL VERWONDERLIJK is dat zo- velen in Schiedam over deze krant als „hun krant" spreken. Dat ver heugt ons, maar helaas zien wij dat daar tegenover staat dat slechts wei nigen ons berichten zenden over hun komende acties. De margenpost stuurde het vertrouwde bericht van de CBC, we lazen met genoegen het jaarverslag van homovereniging De Eendracht, we bekeken de resultaten van de volleybalclubs in Schiedam, maar daarnaast hadden wij nog graag twintig, dertig brieven (of telefoon tjes: 64154) gezien over allerlei za ken die de aandackt van prot. chr. Schiedam verdienen. Zo zouden wij u__gaarne vertellen wat de resultaten zijn van de enquête van de Prot. Chr. Sport Fed., wij zouden u gaarne het clubhuis tonen met tekening of foto dat HBSS en ODI als prot. chr. sportcentrum. gaan boutven, maar eilacie, we weten het (nog?) niet. Cbr. Sociale Belangen: Rep. chr. muz ver. „Harpe Davids", 19 45. Arcade: Ned. Ver. De Verzamelaar Ruilbeurs, 20. Irene: Aquariumver. N.I.H. eu Aqua Fauna, Filmavond, 20. Musis Sacrum: Geron speelt „Het is tijd dr. Schweitzer". 20. Chr. Sociale Belangen: Ned. Bond van Oud-Strijders Drag. Mob Kruis. Con tactavond, 20. Dagblad „De Rotterdammer", Schie- damse redactie tel. 64154 b.g.g. tel. 115538 toestel 51 (b.g.g. 80037) alleen voor redactie-aangelegenheden. Agentschap: H J Troost. Aleidastraal 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b g g. teief. 115588). Apotheek: Evers I.ange Haven. Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69123 Politiealarm 646S6: G.G. en G.D. waarschuwing 69290. Stedelijk Museum: Drie exposities, fo to's Eddy Posthuma de Boer (tot en met 14 januari 1952): schilderijen Gerard Verdijk (tot en met 10 december 1°61); werk van de kinderen der Schieinmse kunstklasse tot en met 10 december 196J alles van 1017 uur. IN HET goede vertrouwen dat de vele vrienden het belang van pu bliciteit, de public relations voor hun stimulerende arbeid, gaan zien wach ten wij op de vele berichten, uitnodi gingen, verslagen, verenigingsbladen en dergelijke die ongetwijfeld nog ge zonden en gezonden kunnen worden. Laat ons vandaag daarom nog eens spreken over onze huisgenoot. Ook hij betreurt het dat het weer niet gunstig is. Als een goed verzorgde huishond laat hij de nog gezonde huisgenoten het hondenweer van storm en regen ingaan. Zelf blijft hij bij de zieke, verkouden kuchende huisgenoten. Het dier kiest de gemakkelijkste plaats. Dat is vóór de gloeiende kachel. Te vreden kijkt hij dan in de spelende vlammen. Toen de hond te veel ging hijgen hebben we hem van de kachel weg gesleept in de veronderstelling dat hij een distillatieproces onderging, maar we vergisten ons. TOCH STAAT ook de hond in dit sombere jaargetijde goedgunstig toe dat de huisgenoten een robbertje met hem spelen. Hij stoeit en dolt dan spoedig zo dat men vrezen moet dat het meubilair de plaats van de schilderijen zal innemen. Stoei ech ter niet te stevig met de hond. Dat deden wij. Er kraakte iets in het voorpootje. Het dier liep prompt kreu nend mank. De hond keek ons met diep verwijtende ogen aan. We heb ben hem daarna getroost en stevig op de schouders geklopt. Vriendelijke woorden zijn altijd goede geneesmid delen want in een oogwenk draafde het dier weer, vrolijk en welgemoed. Zelfs een hond maakt aanspraak op het geragde: „Niets menselijks is mij vreemd". Nog ieder jaar is het Reinier Mulsker gelukt Sint Nicolaas nog enkele dagen na zim verjaardag in Nederland te hou den om een bezoek te brengen aan zijn sportschool in Schiedam. Het regen achtige weer van de laatste dagen heeft de Goedheiligman, die warmere streken is gewend, een lichte griep bezorgd zo dat hij niet in persoon aanwezig kon zijn bij het feest ter zijner ere. Wel had hii enkele Zwarte Pieten af gevaardigd. Dat de judosport ook in Spanje en in Afrika wordt beoefend kwam duidelijk naar voren toen een Zwarte Piet enkele demonstraties gaf. Dat de Sint zelf niet aanwezig kon 7i)n had geen invloed op de feestvreug de. De demonstraties van de jeugd voor de trotse ouders deden soms de Sint ge heel vergeten. Alle jonge judoka's wer den voor hun prestaties beloond, som migen met een hogere band. In de grot doio werden tenslotte surprises uitge pakt. De 33-jarige Schiedammer Aad van Diest, doelman van Hermes-D.V.S., is bij de voetbalwedstrijd Hermes-D.V.S.—Ex celsior zondagmiddag in Sportpark Harga ernstig geblesseerd. De Rotterdammer Slui botste bij een aanval tegen de op de grond lig«ende Van Diest aan. Daarbij braken scheen been en kuitbeen van Van Diest. Het slachtoffer is in het Gemeente Ziekenhuis opgenomen. 1 E teams van de Schiedamse Volley balclub hebben In de afgelopen week met wisselend succes gestreden. De Julianavolleyballers waren echter alle zeer suceesvol. SVC-Dames 1 speel de In competitieverband tegen het twee de damesteam, en met uitzondering van de eerste set, met groot overwicht. Vla 1512, 156, 154 werd verdiend met 30 gewonnen. Dames 3 verloor geheel onnodig een punt van Aggredior 2 (13). want een gelijkspel was hier zeker de verhou ding geweest. Heren 1 moest zijn meer dere erkennen in het Roterdamse Con cordia 2, 31, via de setstanden 159. 13—15 en 158. De SVC-junioren ten slotte wonnen met 3—0 van Libanon C (15—9, 15—2 en 15—4). Deze week worden enkele zeer be langrijke "wedstrijden gespeeld: dames: SVC 1Aggredior I, Concordia 2SVC 2. SVC 3—Concordia 3. Junioren: SVC ARLVC 1. SVC 2—Hou Stand 3. He ren: SVC 2Hou Stand 3, Concordia 4—SVC 3. "Woensdag houdt de Schiedamse Vol leybal Club de jaarlijkse ledenvergade ring in zaal Chr. Soc. Belangen. Op de agenda komt voor bestuursverkiezing en plannen voor de viering van het tienjarig bestaan in 1963. De „Julianavolleyballers" hebben het de afgelopen week uitstekend gedaan. De grote strijd was ongetwijfeld de wedstrijd tussen Heren 1 en Aggredior 2. Beide ploegen waren nog steeds zonder verüespunten zodat er veel op het spel stond. Juliana ging vlot van start en won daardoor de eerste set met 15—8. De tweede set echter ging het niet gemakkelijk. Door onnodige wissels en omzettingen in het team verdween de rust uit de pioeg en daar door moesten zij deze set met 1416 aan Aggredior laten. De derde set kwam Juliana weer met een volledig team binnen de lijnen, maar het goede spel uit de eerste set was daarmee nog niet terug. De bal len werden veelal onnauwkeurig ge plaatst en pas tegen het emd van deze set kon Juliana doordrukken naar 15 11. In de laatste set was het echter snel bekeken. Een teleurgesteld Aggre dior kreeg met 15i klop waardoor de zege dus met 31 bij Juliana kwam. Heren 2 won eveneens met 31. Deze overwinning op het Vlaardingse Shell is echter niet de fraaiste van deze competitie hetgeen voornamelijk te wij ten was aan diverse blessures van en kele spelers onder wie de aanvoerder. De setstanden waren 1115. 1511. 11 15 en 515 in het voordeel van Juliana. Heren 3 heeft een prachtige prestatie geleverd door de eerste overwinning te boeken tegen Spel. HiUegersberg 2. Dit mooie resultaat is vooral te danken aan het grote enthousiasme dat zij aan de dag weten te leggen. Ook het spel peil is de laatste weken aanmerkelijk vooruit gegaan. Het tweede juniorenteam had het in de eerste wedstrijd op te nemen tegen liirtaanvoerder Libanon '50 A. Ondanks enthousiast verdedigen ging men met 03 roemloos ten onder. (Van een onzer verslaggevers) Vandaag, maandag, werden in Vlaar- dingen de eerste 45 Panagro-Larsen-Niel- senwoningen opgeleverd. Dit blok gale rij-flats, waarvan de bewoners nu de sleutel hebben ontvangen betekent het eerste gereedgekomen produkt van de tweede wonlngfabriek, die het Waterweg gebied heeft, die van Panagro in Maas sluis. Ter gelegenheid van deze mijlpaal zal minister mr. J. v. Aartsen van volks huisvesting en bouwnijverheid woens dagmiddag oficieel een sleutel uitreiken aan een der gezinnen, die dit blok gaan betrekken. Het is de familie J. v. d. Schee, die nu in de Patrimomumdwars- straat 13 te Vlaardingen woont. Deze uit reiking zal omstreeks 15.45 uur geschie den bij het complex aan de S. Esmeyer- straat. Het blok bestaat uit 36 vierkamerwo- ningen en negen driekamerwoningen. De ze huizen zijn gebouwd volgens de Ne derlandse versie van het Deense systeem Larsen-Nxelsen. De Aannemingsmaat schappij Panagro bouwt daartoe m Maas sluis een fabriek, die alle elementen met toebehoren levert. Bij dit industriële wo ningbouwsysteem geschiedt op de bouw plaats de montage en enige laatste af werkingen. Panagro kreeg een opdracht voor 750 woningen in de Westwijk van Vlaardin gen cn voor 250 woningen m Maassluis (Sluispolder oost). De montage van de huizen m Vlaanngen is in volle gang. voor de Maassluisse huizen is men met de heiwerkzaamheden bezig. (Van een onzer verslaggevers) Een 60-tons schuitje, geladen met 25 ton oud ijzer, is zaterdagmiddag om vier uur gezonken in de Noordvest te Schie dam. De havendienst heeft de plaats ge markeerd. waar het vaartuig onder water is verdwenen. Personeel van de oud ijzerhandel Van Gelderen aan de Raam had daarvoor in het bootje gewerkt. De schuit is gezonken nadat de werkzaam heden waren gestaakt vanwege het vrije weekeinde. Advertentie De C.J.V. „Liefde en Vrede te Vlaar dingen geeft zaterdag een jubileum avond ter gelegenheid van het het 75- jarig bestaan van de vereniging. Eigen leden zullen een revue opvoeren, ge titeld „Hallohier Zeven Vijf De aa'ona wordt gehouden in de Stads gehoorzaal en begint om 19.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) e bouwvereniging Eendracht in Schiedam zal op woensdagavond 20 december de zaal van de Bethelkerk de 48e jaarvergadering houden. Op de agenda staat een bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heren A, Goudz waard en G. van Toor. In de vacature A. Goudzwaard (niet herkiesbaar) is kandidaat de heer A. Goudzwaard jr. In het 48c jaarverslag memoreert secretaris YV. Nieuwstraten dat de bouwvereniging een belangrijk jaar achter de rug heeft. Er zijn vele moei lijkheden geweest iii verband niet de huurverhoging. Het prettige geluid is de nieuwbouw voor deze vereniging in Nieuuland. „Een nieuw geluid was wel, dat alle bouwverenigingen in februari werden uitgenodigd voor een bespreking met de wethouder over de bouw van een extra toewijzing aan Schiedam van 150 A-premiewoningen, welke door bouwverenigingen gebouwd moesten worden. In principe waren allen be reid mede te werken, echter konden ten hoogste twee verenigingen dit werk ter hand nemen", aldus secretaris W. Nieuwstraten. Hierna volgde een vergadering van de federatie, alwaar besloten werd dat de bouwverenigingen „Eendracht" en „St. Jozeph" ieder 78 woningen zouden bou wen. Op 19 april werd weer een verga dering gehouden met de wethouder, waarbij een uitvoerige uiteenzetting werd gegeven van de financiering. De plannen en uitbesteding stonden toe'n reeds vast. Behoudens goedkeuring van de ledenvergadering, welke inmiddels is gehouden, besloot het bestuur te gaan bouwen. De financiering is door de gemeente Schiedam geregeld, waarbij èen woord van dank past aan het adres van het hoofd van de afdeling financiën mr. Joh. Knape voor het vele werk, door hem verricht. De eerste paal is inmiddels geslagen, zodat er nu al een flinke vooruitgang te zien is. Architec ten zijn de heren Spruijt en De Butter, aannemers de firma Muijs en De Win ter". aldus het jaarverslag. Wat betreft de verhuur *'an leeg komende woningen, dit geschiedt nog steeds in goede samenwerking met het Bureau Huisvesting. dracht van het rijk. dat een krediet van 10.000.000,beschikbaar stelde voor alle bouwverenigingen In Nederland. Al vorens hiervan te kunnen profiteren moeten eerst de reserves aangesproken worden. Voor dit doel heeft het bestuur architect Kramers bereid gevonden een begroting te maken. Onder z(jn leiding zfjn inmiddels de herstellingen van de grote lekkages aan de woningen aan de Havendijk begonnen." De Schiedamse brandweer is twee maal met veel lawaai uitgerukt in het weekeinde, maar tweemaal behoefden de aktieve brandweerlieden geen dienst te doen. Zaterdagavond om kwart over twaalf trok de brandweer in het stille Schiedam de aandacht toen men naar de Beijerlandsestraat reed. Daar stond de bakoven van de patatwinkel van de heer D. van der K. in brand. De heer Van der K. had olie gemorst op de oven, de olie was in brand geraakt, maar een juist passerende monteur van de Ford-garage in de stadhouderslaan heeft het vuur met een schuimblusser geblust. Vanmorgen om half tien reed de brand weer met grote snelheid naar de Schie- damseweg in Kethel, waar een auto van de heer J. S. voor pand 118 in brand stond. Toen de heer S. de auto wilde starten, is door kortsluiting brand ont staan in de bedradingen. Het vuur doof de echter vanzelf. SCHIEDAM, Geboren: Jan. z v A Ltngen en J Vreeswijk; Willem J. z v A Baaijens en L, Wouters: Jan B, z v S de Wit en A J W Grebe; Ladwina H J. dv'JM van Haaste- ren en J C van Dongen. Overleden: J Matbezmg, wed P Soeters, 72 jr: J D van Velsen 76 jr 9 „Actuele vragen aangaande hei: maat- schappelijk-sociale leven" is de titel van het onderwerp dat districtsbestuurder Tj. B. Daane woensdagavond in gebouw Christelijk Sociale Belangen" zal be handelen tijdens de jaarvergadering van de Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale. Tevens worden vooraf de jaarverslagen van de afdeling Schiedam behandeld Ook in Nederland wordt het de laatste jaren de gewoonte om zoals in een zestigtal andere landen al gebruikelijk is - in december Kerstsluitzegels op de brieven en briefkaarten te plakker, om de decemb%rpost zo een passend aanzien te geven. De Kerstzegels worden voor vijf cent per stuk verkocht ten bate van de tuberculosebestrijding tn ons land De zegels zijn te bestellen bij de Prov, Zuïd-Holl. Ver. tot Bestrijding der Tuberculose, gironummer 464300. B en W. van Schiedam stellen de ge meenteraad voor een garageruimte te kopen van de NV. Bouwmaatschappij W A. en A van der Velden voor een bedrag van 19 800 Deze garageruimte zal geschikt worden gemaakt voor transformatorhuis. aangezien de etectri- citeitsvoorzlening voor de 105 woningen en de 26 garages in de drie piaatflats de aanwezige capaciteit van de trans formatoren aan de Havendijk te veel zou belasten Voorgesteld wordt aan de heer D Baron een hoeveelheid grond, groot 2350 vierk. meter te verkopen voor een be drag van 196 000 op het terrein, gren zende aan de Dieselstraat en Dalton straat ta Sciedam voor de bouw van een flatgebouw niet winkels en garages 0 Fietsendieven maken in Schiedam weer enkele bromfietsen buit De bankwerker J B mist zijn bromfiets, die voor zijn woning aan de Schie stond Het voer tuig was gesloten met een stuurslot Mevrouw C G van B. deed aangifte van diefstal van haar brommer die niet op slot op de Koemarkt stond De blauwe bromfiets van de Vlaard-nser J. L. H. is uit een kelder in de Burg. van Haarenlaan weggenomen De lasser C van H mist een damesfiets, die bij Wilton Fijenoord heeft gestaan 9 De Schiedamse drogist B C B heeft aangifte gedaan van diefstal van een bosje met geld dat ten behoeve van een blindenverenigmg op do toonbank tn zijn winke! aan de Rembrandtlaan stond 9 Een opgave van gevonden voorwerpen in Schiedam: Te bevragen aan het hoofdbureau van politie tussen 912 30 uur en 2uur: kinderportemonnaie met inhoud; plastic regen broek. Te bevragen bij de vinders: 1 paar glacé dameshand schoenen. Boeree. Albardastraat 8; kin- derhandschoentje. (r.), L. Bucker, Sint Liöumahof 2: zwarte dameshandschoen mej. Putte. Rembrandtlaan 55b; brume glacé dameshandschoen, Zeilstra, Lek straat 18; een paar zwarte dameshand schoenen, V.V.V.-gebouw; een lichtkleu rig kinderwantje (r.), Schimmer. Kort landstraat 21a. bruin glacé herenhand schoen, Hollander. Groenelaan 12: damespolshorloge, Krikke, Lekstr. 76b, na 18 uur; damespoishorlege. Van Unen. Prof Kamerlirigh Onneslaan 90a; gladde gouden ring Gunnewegh. Rembrandt laan 112a: ktnderrmgetje. Löke, Per- nissestraat 12: boodschappentas met in houd, Spijkers, bloemist, Rotterd dijk portemonnaie met inhoud, Prein, Molen singel 29: jongensportemonnee. De Smit. Galileistraat 39a, damestas met inhoud Van Hoek. Broersvest 66; aktentas met inhoud. Putters. Dirk van Wassenaar straat 13. aktentas met inhoud. Garage Weber, Overschieseweg 150: schooltas met inhoud. Beier, Gr. Florisstr. 87; grijze hoed. Bakker. Rembrandtlaan 76b, twee paar nylons. Leer in 'tVeld. Wil- iem Brouwerstraat 12;r overall, Faasse. Puttershoeksestraat 26; paar sportkou sen. Van der Kraan. Iepenlaan 78, Ketel: badgoed, zuster Janse, Gemeente ziekenhuis; een paar nylons. Groenhorst, Troelstraiaan 75: doosje chocolade. Bur- dorf. Rotterdamsedijk 21; doos met inh., Van Vorst. Wattstraat 27a: paser in étui, Korpel. Mgr. Nolenslaan 321: huissleutel, v. d Smaii, Groenelaan 30: gasaan- steker in étui. A v. Limburg, Permsse- straat 5: bos sleutels, Bosma, Emma- straat 15 Het overzetbootje van de Gist- en Spi ritusfabriek Hoilandia in Schiedam wordt vermist. Dat bootje is er voor de ver binding van de fabriek in de 's-Grave- landsepolder met de Overschiesestraat. Zaterdagavond was het bootje van de lig plaats verdwenen. Vermoedelijk zijn jon gens met het schuitje gaan varen en verwacht wordt dan ook dat de boot er gens in de Schie drijft. Verder wordt gememoreerd: „De kwestie huurverhoging heeft het bestuur veel werk bezorgd. Ér waren ongeveer 70 huurders, die een klacht hadden in gediend bij de hum-adviescommissie tegen de aangevraagde huurverhoging, waartoe zij in staat gesteld werden. Deze commissie kwam dan na verloop van ongeveer drie maanden een onder zoek instellen, waarna bijna allen bericht kregen, dat hun verzoek was afgewezen. Bij enkelen werd de huurverhoging niet toegestaan, omdat er verschillende ge breken waren. Nadat deze gebreken her steld waren, werd door het bestuur de huurverhoging opnieuw aangevraagd, waarna toestemming werd verleend de huur te verhogen. De ervaring is geweest, dat er huurders waren, die wel hun repara ties opgaven aan de huuradviescom missie als motief de huurverhoging niet toe te staan, maar niet de moeite namen dinsdagsavonds hun klachten bij het bestuur in te dienen. Ook kwam het voor, dat men na de eerste klacht weer een nieuwe klacht indiende, maar het bestuur heeft niet stil gezeten, waardoor het zover is gekomen, dat de huurverhoging algemeen is door gevoerd. De huurders betaalden de verhoging reeds van begin af aan, zo dat er na de toestemming ook geen enkele incassomoeilijkheden waren. Het bestuur stelt: „Onze woningen worden ouder met als gevolg meer en grotere reparaties, o.a. werden mastie ken daken vernieuwd, wat veel geld kost, terwijl ook nog verscheidene ge daan moeten worden, alsook doorslaande muren, ramen en deuren, voornamelijk van woningen aan de Havendijk en Huysmansstraat. In het begin van het jaar is er op uit nodiging van de woningdienst een ver gadering belegd van alle bouwvereni gingen te Schiedam, waarbij de moder nisering van vóóroorlogse woningen werd besproken. Dit geschiedde In op- IN het dakpaviljoen in het Groothandels gebouw te Rotterdam hebben vele emigrantenouders het eerste lustrum van de Nederlandse Vereniging „Ouders van Emigranten" gevierd. In de vijf jaar van haar bestaan heeft de O.V.E. haar sporen al getrokken. Vaak zijn verloren gegane contacten tussen ouders en geëmigreer de kinderen hersteld en ook hebben vele ouders door middel van de vereniging de band met hun kinderen niet verloren. Dit alles is voor een groot deel te danken aan mevrouw C. Boekensteyn-Schorel. initiatiefneemster tot de oprichting van de O.V.E, Een hartelijke huldiging was de beloning voor deze moedige migran tenmoeder, die na het vertrek van haar dochter de noodzaak zag van een vereni ging van emigrantenouders. De O.V.E. breidt zich langzaam maar zeker uit. Men is van plan om naast de bestaande af delingen Rotterdam, Amsterdam, Til burg, Vlaardingen en Arnhem, twee nieu we afdelingen op te richten. Utrecht en Haarlem iiggen daarvoor het meest cen traal. Ben W. van Rotterdam zijn van me- ning dat de bouw van het voor Rot terdam ontworpen concertgebouw zich niet leent tot openbare aanbesteding. Zij achten een ondedhandse aanbesteding de beste waarborg voor een snelle, eco nomische en goede wijze van uitvoering en zij zijn van oordeel, dat prijsopgave dient te worden gevraagd aan een be perkt aantal gedacht wordt aan zes aannemers, die op het gebied van de bouw van speciale werken hun sporen hebben verdiend. Zij stellen de gemeente raad dart ook voor, deze onderhandse aanbesteding op korte termijn te doen, zodat onmiddellijk nadat de in juli te verwachten rijksgoedkeuring afkomt met de bouw kan worden begonnen. Daarbij gaan B. en W. er van uit, dat de bouw van het concertgebouw in opzet, construc tie en afwerking een zeldzaamheid is in de bouwgeschiedenis van ons land, waar bij de wijze van uitvoering aan hoge kwa liteitseisen zal moeten voldoen. DOOR het slechte zicht op de rivier in Rotterdam is zaterdagavond de kust vaarder David in aanvaring gekomen met de graanelevator G.E.M, 9. De ele vator is na de aanvaring gezonken in de Jobshaverf. De aanvaring gebeurde toen de G.E.M. 9 van de graanelevator- maatschappij dwars over de river van de Maas naar de Waalhaven werd ver haald. De David, eigendom van de re derij Beukels ia Breskens, voer de rivier op en boorde zich in de bakboordzijde van de elevator, die een groot gat onder de waterlijn kreeg, De sleepboten Volhar ding 4 en 5, die hef gevaarte verhaalden, slaagden er nog juist in de elevator in de Jobshaven te krijgen. De David kreeg een scheur van 1,5 meter boven de water lijn. Morgen zal men trachten de elevator te lichten. Op de kruising WilgenplaslaanMei- dnomsingel te Rotterdam is zaterdag middag een personenauto bij een aan rijding enkele malen gekanteld en totaal vernield. De echtgenote van de bestuurder, de 7-jarige mevrouw C. M. Zwarts-Visser uit de Naborstraat, kreeg ontvellingen aan handen en benen. De andere wagen, die bij de botsing was betrokken, een bestelauto, kreeg aan de voorkant zware schade. In de Waalhaven is zondagmiddag de 33-jari-o- Duitse matroos Rudolf Bauer verdf' i' ten. De matroos, die met zijn vrouw on zoontje aan boord van het sleepschip Malm 10 woonde, is met een oliekan in de hand gestruikeld en over boord gevallen. De rivierpolitie heeft zijn stoffelijk overschot 's nachts opgehaald. Ds, Joh. Lover, gereformeerd predi kant te Vlaardingen dte een beroep ont ving van de Gereformeerde Kerk van Amsterdam (vakature G. R. Visser), heeft voor dit beroep bedankt. Rijdt veel. Eist snelheid, karakter, represen tatief uiterlijk. Vindt in SKODA: top op 125 bij ioo km. kruissnelheid, sportieve lijn, degelijke afwerking. Betrouwbare wagen met prettig comfort. Prijst de verwarming bij kou, de koeling bi; hitte. Rekent i op 13 in de praktijk zuinig. Tip voor zakenman die SKODA wil zien: morgen bij Uw dealer een wagen voor proefrit gereed. GOED UIT.... MET (Van een onzer verslaggevers) GED. STATEN stellen Provinciale Staten voor hen volmacht te verle nen om het mogelijk te maken dat de provincie zich borg stelt tegenover de gemeente Vlaardingen voor de huur, die de „Stichting tot exploitatie en beheer van de Zuidbuurthoeve te Vlaardingen" schuldig is voor het pand Zuidbuurtse- weg 1, Ook wordt voorgesteld goed te keuren ten bchoevev an dit internaat voor extern werkende geestelijke min- der-raiiden een lening van 23.000 te verstrekken. Het internaat is opgericht voor extern werkende geestelijk mimler-vaHden, mensen, die niet meer in psychiatri sche inrichtingen behoeven te worden verpleegd, maar nog niet direct in de maatschappij terug kunnen keren en dus tijdelijk in een internaat worden ondergebracht. De gemeente Vlaardingen heeft het be trokken pand indertijd voor het doel geschikt gemaakt en verhuurd aan de Stichting voor de Voor- en Nazorg van geesteszieken in Zuid-Holland. De staten verstrekten Vlaardingen voor de verbouwing een lening van 150.000. In maart 1960 begon de stichting met de exploitatie- Aanvankelijk was het aantal gasten, zoals men de bewoners van het inter nast aanduidt, nog ontoereikend om de exploitatie sluitend te verkrijgen. Het nam echter geleidelijk toe en nu is het internaat vrijwel geheel bezet. Reeds vonden enkele opgenomenen de weg naar volledig verblijf in de maatschap pij. Verwacht mag dan ook worden dat het internaat in een behoefte zal blij ken te voorzien. Als gevolg van de beperkte capaci teit der inrichting (20 gasten) is de personeelsbezetting klein en daardoor bijzonder kwetsbaar. Bij nadere overwe ging wordt het daarom gewenst geacht dat het internaat tegen een grotere in richting „aanleunt", waardoor moeilijk heden kunnen worden opgevangen. Daar om zal nu „Het St. Joris Gasthuis" te Delft het beheer met ingang van 1 jannari van de stichting overnemen. Het college van regenten zal ten behoe ve daarvan een afzonderlijke stichting oprichten, waarvan de leden van het college het bestuur zullen vormen. Ged. Staten verzoeken nu de betrokken over eenkomst te ontbinden en een nieuwe te bekrachtigen. De exploitatie over 1960 heeft een te kort van ongeveer 23.000 opgeleverd omdat de inrichting dat jaar nog onbe zet was. Dit moet volgens G.S. als een aanloopverlies worden beschouwd. Ter financiering van het tekort wordt van de staten een lening gevraagd. Het be stuur van de nieuwe stichting heeft het tekort overgenomen. De looptijd van de lening wordt op 20 jaar gesteld. S3: complet) met verwar ming, rothoes, slaapban ken, enz. f 5250.- uitstekende onderdelen- voorziening meer dan 60 dealers in Nederland Dobbeweg 2, Voorschoten, Tel. 01717-2010* M DEALERS: GOOSEN, Rotterdam N Binnenw. 311, tel. 33546 Gor. BUGRA, Rotterdam Blankenb.str. 145, tel. 74315" AUTOCENTRALE, Schiedam Noordvest 111-113, tel. 65606 NIEUWENHUIJZt, Rhoon Dorpsdijk 204, tel. 2729 Gar. KUIL, Vlaardingen Soendalaan 30, tel. 4279 lIMBORGH, Krimpen a/d L Oostei lekdijk 24. tel. 2933

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 1