Trani Meer passagiers per personeelslid Rotterdam kocht R.T.M. op verzoek van N.S. Onze tram moet zo goed mogelijk zijn VERHOGING STEUNNORM MET VIER GULDEN? s> Maasstad 20 pel. van de aandelen Afspraak nog Kritiek uit genegenheid Mevrouw Diemer pleit voor zwakke groepen met waar gemaakt goud SSXïï StiKBfiSfSa HET TT apart pittig sportief Het verschil in aftrek romen in LEO van IERLAND DE ROTTERDAMMEK PAGINA 3 DINSDAG 12 DECEMBER 19i ■-* 'raumialcrW. Binnedkw. aal ,1,- raa.l dat het R.T.M.-hedrijf i» zijn handen was beslissen over liet aanschaffen van twee ilelige en drie dclige geletle wtémi Vervoersnet Verbeteringen Personeelstekort bij gemeentebedrij ven EAU DE COLOGNE j~JE R.T.M. Het wachten Toch nood. Putsestraat Spoorwegen aan Rotterdam rente betalen over het bedrag (vier miljoen gulden), dat besteed is "voor de aankoop van de 80 pet. Dat was tenminste de afspraak tussen de N.S. en Rotterdam. Maar door omstandigheden bui ten de schuld van B. en W. van de Maasstad om, laat de uit eindelijke vormgeving van de ge-' maakte afspraken lang op zich wachten. De achtergrond Kostenvergoeding Tram blijft nog Mr. Ten Have verlaat „De Nationale Opsporen van breuk duurde lang Commissiebank kreeg nieuwe naam en vernieuwd huis Rotterdamse jeugd in touw voor 10 x 10 E iciënte bedrijfsvoering door moderne trams De wethouder va» econnmisrhe aange legenheden <le heer J. U. Schildluis ka» keer niet worden verweten, dat hij er zich hij de beantwoording van de vragen over het hoofdstuk bedrijven van de hegroting-1962 met dal beruchte mannetje jantje van leiden heeft afgemaakt. Ruim twee uur was hij gistermiddag aan het woord en aehternf schrok hy er zelf van, dat hij de raad zo lang had gedwongen naar hem Ie luisteren. Maar de vroede vaderen zullen hem dit wel luddien ver geven, want de heer wethouder kon einde lijk vertellen hoe het nu feitelijk zit met de zaak van de. R.T.M. .Het is een merkwaardige geschiedenis. /-O komt hierop neer, dat Rotterdam is opgetreden als geldschieter voor de jS'eder- 'andsche Spoorwegen. !>c directie van «Ie M.S. had een welgevallig oog laten vallen op de R.T.M., maar kon om formele redenen geen enkele transactie aangaan Gelukkig was Rotterdam ook uil eigen niVrrrontM t i- i i i belang tot helpen bereid. En hel kocht; j"| U 1 1 hltllA.M Zill Spoedig OVCrsaui] tot eeil drastische IllOUerill- gemaakt met de A.S., dat deze to zijner heeft de Rotterdamse wethouder van economische aangelegen- tijd tachtig proeent va» die aandelen voor jie<]en gisteren in de Rotterdamse raad meegedeeld, rekening tullen nemen, hu te o (Van een onzer redacteuren) zijner i tijd is afhankelijk van de toestemming van. Door deze modernisering hoopt'5 °vel' het traject Nocirdplein-Schic-j drukke verkeer. •ie regering aan de N.S. om die aandelen I - te kopen. Mocht de regering die toestem-|m bedrijf van de R.E. i. ef- ming niet geren, wat theoretisch altijd j ficiënter te exploiteren en een mogelijk is, dan zit Rotterdam op z'n j belangrijke besparing OD de per- Rotterdams gezegd, xi de boot. Want dunR, f wordt het gedwongen een bedrijf te gaan1 IslïOSten te berencen. ;:,n"cn- 'Lat Öklw(fe" U*e"°P het ogenblik is de situatie go, dat te kampen terwyl l..-t Rotterdam vermoe. de fr;un ,etg dlJurder rjjdt dan de b en ee veXhu"! Ve"i 1,1 nlt,cllukllc,ie" j Maar door het aanschaffen van mo- "r )rc"£*' derne trams zullen meer passagiers per o ,7e rnf T1 personeelslid verwerkt kunnen wor- Ü-™. '1 .^J Je den. Met een tweedelige gelede tram met éénmansbediening is het namelijk mogelyk 175 passagiers te vervoeren. Een bus met éénmansbediening heeft een capaciteit van 85 passagiers. Een ander voordeel van de trams is, dat de diensten sneller en regelmati ger kunnen worden gereden. Het in- en uitstappen verloopt bij de trams mee. heeft aan de verwachtingen beant woord. Het aantal passagiers is gemid deld met 3 pet. afgenomen. Daarentegen is in de maanden oktober en november 326.000 meer ontvangen. Door het slechte weer laat het zich aan zien, dat december gunstiger resultaten oplevert.. Een verheugend verschijnsel is. dat de voorkeur van het publiek meer is uitge gaan naar de rittenkaarten. De plannen tot aanstelling van een economisch directeur van de R.E.T. ne men een steeds vastere vorm aan. Tus sen de wethouder en de directie is reeds afgesproken, dat de opvolger van i ir. N. A. Bogstra de functie zal krijgen van adjunct-directeur. De moeilijkheden, waarmee het ge meentelijke vervoersbedrijf thans heeft Uc kampen, zijn voorat te wijten aan het t personeelsgebrek en aan het toenemende broek worden 's avonds extra bussen j ïn de jaren 1956-1959 is het verkeer in ingelegd op lijn 45. ;de stad ongeveer met 39 pet. toegenomen. f. De aanhangwagens op lijn 52 worden; mansbediening. morden gemoderniseerd. Trams De tariefsherziening in het afgelopen! van dit type zullen langzamerhand najaar, deelde de heer Schilthuis'verder "it het stadsbeeld verdwijnen. replieken niet niet vragen werd lastig ge vallen. De raad accepteerde zyti uiteen zetting zonder meer. Misschien was hü zo gelukkig met de mededeling van de heer Schijthuis, dat binnenkort de R.T.M. uit de binnenstad van Zuid wordt verwijderd, dat hjj over de rest heen zag. Misschien ook komen de vragen bij de behandeling van het voorstel het eindpunt van de R.T.M. van de Itose straal terug te brengen tot de Boergoensevliet. Want dat de raads leden genoegen zullen nemen met deze enigszins geheimzinnige wijze van handelen, is nauwelijks te verwachten. Waarom werd de raad niet eerder ingelicht? Van de twee uren, die de heer Schildluis voor de beantwoording nodig liad. werd het grootste gedeelte besteed aan R.E.T.- aangelegenheden. Bij de sprekers van vrij dagavond voegden zich gistermiddag nog anderen. Tot hen behoorde het jongste anti revolutionaire lid de beer W. A. Fibbe, «lie zijn maidenspeech hield. Hij deed dit goed en de wethouder en een collega-raadslid prezen hem om zijn spitse vragen. Ais liij j zich in zijn speeclies op dit niveau weet te handhaven, betekent zijn intrede in de raad een winstpunt. R'dammer 8.13 bodoni machine 17 1483 De wethouder was het overigens niet erg moeilijk gemaakt. De lieer A. in 't Veld (ohr.-hist.) vond, terecht, dat het publiek onvoldoende begrip heeft voor de moei lijkheden, waarmee de R.E.T. heeft te kam pen, en kwam dus in het straatje van de wethouder. Nee, er was kritiek, maar ï(i was mild. De heer Fibbe zei zeer charmant: Wy bekritiseren de tram uit genegenheid. Bjj zo'tj stemming viel het de heet; Schijt huis biet al te zwaar antwoord te geven op de duizend-en-een vragen, die op hem wa ren afgevuurd. We hoorden dat het mate rieel wordt vernieuwd en gemoderniseerd, dar de abri's een liijna onoplosbaar pro bleem vennen, dat binnenkort een proef wordt genomen met «en kaartenautoraaat en dat er geen bejaardemarief kan worden ingevoerd. De heren C. van der linden (lib.) en L. den Adel (soc.) kregen de toezegging van de wethouder, dat hjj haast zat maken met de verplaatsing van de grossiersmarkt van het Noordplein naar de Spaanse polder. Ze hadden hem ook het vuur wel na aan de schenen gelegd. De heer Den Adel ci- leerde uit vorige begrotingen zinsneden, waarin de wethouder steeds had beloofd haast te zullen betrachten. Maar goed, het schynt, dat uitstel geen afstel wordt. 's Avonds nog begon de raad aan het hoofdstuk Maatschappelijke steun en voor zorg. Mevrouw dr. F. T. Diemer-Lindeboom (anti-rev.) sneed o m. het bejaardenprohieem aan en maakte daarover een paar behartens- waardige opmerkingen. Ze zei: Kijk, by alles wat de bejaarden nodig hebben is veel vlugger. De directie van de R.E.T. is dan ook tot de conclusie gekomen, zo deelde wethouder Schilthuis mee, dat de toekomst zeker aan de tram is. Een belangrijk punt van overwe ging is, dat de stadsbussen door het toenemende verkeer steeds meer in de knel komen, terwijl men voor de trams zoveel mogelijk naar autono me banen streeft. Momenteel is 25 pet. van de Rot terdamse trambanen autonoom. T Tit het betoog van de wethouder voor economische aangelegenhe den bleek, dat men alle begrip heeft voor de problemen van het publiek. Letterlijk zei de heer Schilthuis: „Ik vind het heel erg, dat de mensen dikwijls 30 tot 40 minuten moeten wachten. En ook de directie en de staf van de R.E.T. hebben grote zorgen over de gang van zaken." Dat dit geen lege woorden, zijn, bleek ait de kleine verbeteringen die gisteren in de raad konden worden aangekondigd: 1 Om de kosten van het personeel te hesparen wordt een proef genomen met kaartjesautomaten, O Tramlijn 14 wordt doorgetrokken in de richting van. Honderdtienmorgen. t» Op lijn 50 worden, in het avondspitsuur bussen ingelegd tot het Breeplein, A Lijn 52 krijgt er 's morgens bussen bij, die in Fendrecht starten. Behalve aandacht voor moderner ma terieel overweegt de K.E.T. eek een her ziening van het vervoersnet. Na het ge reedkomen van de Metro staat een dras tische herziening op de linker Maasoever al vast. Ook voor de rechter oever is een verandering van het net gewenst. Wellicht zullen enkele lange lijnen ingekort wor den. Van vaste plannen kan nog niet worden gesproken. Wel zullen besprekingen worden ge opend met een Nederlandse expert, die de R.E.T. zal kunnen adviseren. Uiteraard zal bij de plannen van een nieuw net nauw contact worden onder houden met de dienst van stadsontwikke ling. In antwoord op de heer J. Wiilemsen, die hier sterk op had aangedrongen, ont raadde wethouder Schilthuis een speciaal oejaardentarief. Een dergelijke maatregel zou onder de afdeling Sociale Zaken val len. Maar het belangrijkste bezwaar was wel, dat een dergelijke maatregel weer extra werk voor het personeel met zich mee zou brengen. En een belangrijk be leidspunt is immers, de hoge kosten van het personeel (in 1960 57,6 pet.) te druk ken. (Van een onzer redacteuren) Bij de gemeentelijke drinkwaterleiding telt men op het ogenblik 122 vacatures. Het G.E.B. heeft 365 personeelsleden te kort, de Roteb 495 en de R.E.T. 210. Deze cijfers zijn .gisteren meegedeeld door de wethouder van economische aan gelegenheden. de heer J. U. Schilthuis. Advertentie Cr ,- vooral dit, dat zij mensen ontmoeten, die bereid zijn te luisteren. Oude mensen pra ten graag, maar zij behoeven een klank bord. Is onze bejaardenzorg daarop wel gericht? Dikwijls ook heersen er over be jaarden verkeerde gedachten. Men denkt zo gauw, dat zij niet meer tot iets in staat zijn en dat heeft bij tal van bejaarden geleid tot verlies van zelfvertrouwen. Het was te laat in de avond om de wet- houder van sociale zaken en volksgezond heid nog aan het woord te laten komen. Vanmiddag zal hy antwoord geveo. j J-^E HEER W. A. Fibbe (ar.) heeft gisteren zijn eerste betoog in de Rot terdamse gemeenteraad gehouden en is meteen met het nadelig saldo van de R.E.T. vap ongeveer zes miljoen gulden „met de denr in hnts gevallen." De heer Fibbe hield een kritisch betoog over de R.E.T. omdat, zo zei hij, „onze tram zo goed mogelijk moet zijn. Wij bekritiseren de tram alleen uit gene genheid." Daarom vroeg de afgevaardigde van de A.R.P. of het tekort vart de R.E.T. wel reëel is (wordt er niet iets op reke ning van de R.E.T. geboekt wat bijvoor beeld onder Openbare Werken thuis hoort?) en of wel alie aandacht wordt geschonken aan de efficiency in het be drijf. Het wachten op tram of bus, vervolg de de heer Fibbe, is het meest verve lende deel van de reis. Is het huidige systeem van lange lijnen en veel dou blures wel juist? Kortere lijnen geven minder kans op vertraging en geven een hogere frequentie. Een andere vraag luidde: Hebben wij de leiding van de tram niet te zwaar belast? Een opmerking met het oog <»P de personeelswisseling aan de top van de R.E.T. was: De vraag ..Wie volgt ons op" moet niet op een afscheidsreceptie worden beant- woord. De plannen van B. en W, binnenkort een lager grootverbruikstarief van het g'B in te voeren had de instem ming van de heer Fibbe. De tariefsver laging zou niet ten koste gaan van de kleinverbruikers. Wellicht zou door een grotere produktie van het G.E.B. een tariefsverlaging voor deze groep moge- UiDe heer A. In 't Veld toonde veel be grip ie hebben voor de grote moelUjk- is niet geheel in handen van de gemeente Rotterdam overgegaan. Formeel zijn de aandelen wel in het bezit van de Maasstad, maar in wezen komt 80 pet. van de aandelen aan de Nederlandse Spoorwegen toe en 20 pet. aan Rotterdam. Zolang de Regering de N.S. geen toe stemming zou hebben gegeven voor deze transactie, zouden de traBSactie aan. te gaan. De directie (Van een onzer redacteuren) W. A. FIBBE heden van de R.E.T. Hij Informeerde of er ook een degelijk wetenschappelijk rapport over het bedrijf zou worden uit gebracht. De C.H.-afgevaardigde betoog de verder, dat het een gezond principe Is. dat men betalen moet, naarmate men ergens gebruik van maakt. Dus is de invoering van een sectietarief bij de R.E.T. wenselijk. De lange tramlijnen moeten gehandhaafd blijven. (Van een onzer redacteuren) "TIJDENS de behandeling van het be grotingshoofdstuk „Maatschappelij ke Steun en Voorzorg" heeft me vrouw dr. F. T. Diemer-Lindeboom (a.r.) gisteravond in de Rotterdamse raad in de eerste plaats gesproken over het bejaardenprobleem. Het recht om te gaan rusten, zo zei mevrouw Diemer,' brengt tevens met zich mee een verlies van de arbeid. Dat verlies van het beroep is voor de meeste mannen een schrikbeeld. We leven immers in een maatschap pij van de prestatie; de prestatie van het ogenblik De indruk bestaat, dat de mensen uit de onmiddellijke omgeving van de bejaarden minder hun plichten zien. Is het misschien uit een soort schuld gevoel, zo vroeg mevrouw Diemer, dat wij de bejaarden één keer in het jaar een dagje uit aanbieden? Er treedt onder de bejaarden een grote vereenzaming in. Het is daar om gewenst, dat zij toch op een of andere manier weer worden inge schakeld. Belangrijk is vooral de hulp van buurt- en wijkgenoten. En we moeten tijd hebben om naar de be-, jaarden te luisteren. Ze hebben een klankbodem zo nodig. Maar het lijkt wel, dat wij de medemens, vooral na zijn 65ste jaar, moe zijn. Er bestaat een sleur gedachte omtrent het verou deren. Nodig is, dat van buiten af een nieuwe stimulans komt. OUD EN ARM zijn vaak synoniem, zo vervolgde mevrouw Diemer, We ijn dankbaar voor de A.O.W. Maar deze voorziening is niet meer dan een bodempensioen. Maar gelukkig bestaat er in onze stad een uitstekend systeem van toe lagen. De steunnormen zijn steeds her zien. Jammer is dat, wanneer de A.O.W. wordt verhoogd, de ondersteunden in feite niets meer krijgen. Zo wordt ge dacht: De A.O.W. is wel verhoogd, maar wij zien er niets van. De afgevaardigde van de A.R.P. her innerde er verder aan, dat ondanks de A.O.W. en ondanks de toeslagen er in deze tijd van welvaart toch nood be staat. Wij moeten een grotere armslag heb ben. In dit verband noemde mevrouw Diemer de kwestie, dat voor onder steunden, die op vrijwillige basis een pensioenuitkering van hun voormalige werkgever ontvangen, een gunstiger af trekregeling geldt dan voor de onder steunden, die rechtens op een pensioen uitkering aanspraak maken. De heer G. Spruyt (P.v.d.A.) had eerder op de avond dit-vraagstuk uit voerig aangesneden en over discrimina tie gesproken. Om nu de moeilijkheden met de 4 die wel en niet worden afgetrokken, in eens op te lossen, deed mevrouw Die mer de suggestie de steunnorm met 4 te verhogen. Nu in deze tijd kunnen we dat nog doen. Later zou men ons onze nalatigheid kunnen verwijten. Voor de door de ondersteunden ver schuldigde woninghuur wordt slechts re kening gehouden met een maximum- weekhuur van 17.25. Bij deze groe pen doen zich echter trieste gevallen voor hij gezinnen met opgroeiende kin deren. Verhuizing stuit dikwijls op be zwaren. Mevrouw Diemer vroeg daarom een kleine marge van vrijheid voor dit vaste maximum. Verder pleitte ze voor een kleine ver boging van de steunnormen voor invali den. Tevens zou het gewenst zijn, dat men bij de installatievergoeding aan de on dersteunden niet steeds vasthoudt aan bepaalde bedragen en wat speling Iaat voor de verschillende situaties. TENSLOTTE heeft mevrouw Diemer gesproken over de situatie van de werkinrichting aan de Putsestraat. De subsidies van gemeente en provincie ten spijt en ondanks het feit, dat men ƒ0.70 tot ƒ1.- per week verdient, werkt men met een tekort. De wens van de a.r.-spreekster kwam hierop neer, dat deze werkin richting, gezien de geografische en functionele decentralisatie in het ka der van de G.S.W.-voorziening in Rot- dam-Zuid blijft, Het is een eis van rechtvaardigheid. In de Putse straat werken immers een 70 pupil len, die niet meer dan 0.02 per uur verdienen. Dit is geen verwijt aan het bestuur. Tenslotte sprak mevrouw Diemer de wens uit, dat de onderhandelin gen over een andere vestiging van de werkinrichting spoedig resultaat zouden hebben. Mevrouw dr. S. e. Steigenga-Kou- we (P.v.d.A.) was niet tevreden over de beantwoording van de vraag in het Centraal Rapport over het on derzoek naar de behoefte aan verzor gingshuizen voor bejaarden. Het ant woord, zei ze, bestaat uit fraai gesti leerde kluiten in het riet. Aan de betreffende raadscommissie is steeds meegedeeld, dat het aantal krachtens de Armenwet ondersteunden aJs gevolg van de wet tot beperking van het verhaalsrecht slechts gering is uit gebreid, Nu blijkt echter, dat dit aan tal ca. 1600 bedraagt en wekelijks toe- Na deze onthullende verklaring, die de Rotterdamse wethouder voor economische aangelegenhe den, de heer J. U. Schilthuis, gis teren in de Rotterdamse raad af legde, heeft de directie van de Nederlandsche Spoorwegen gis teravond nog laten weten, dat zij de opmerking over de R.T.M.- aandelen geheel voor rekening van de betrokken wethouder laat. De directie van de N.S. wenste zich verder van elk commentaar te onthouden. Rotterdam kan dus met de R.T.M. niet doen wat zij maar wil. Wel is reeds door de raad van commissaris sen besloten, dat de beruchte tram, vermoedelijk al met ingang van de nieuwe dienstregeling, uit de Rotter damse binnenstad zal verdwijnen. Het eindpunt zal de Boergoense vliet worden en de rails van dit punt tot de Rosestraat worden opgeruimd. Verlegging van het eindpunt naar de Wielewaal is niet mogelijk. AVER DE ACHTERGROND van de transactie deelde wethouder Schilthuis mee, dat Rotterdam nooit van plan is geweest het gehele aan delenpakket over te nemen, In feite was de situatie zo, dat de N.S. met het oog op de toekomstige ontwikkeling van het Deltagebied een groot belang zagen in de aankoop van de R.T.M.-aandelen. Het was voor de N.S. vorig jaar echter niet formeel mogelijk deze neemt. Mevrouw Steigenga maakte hierover enkele kritische opmerkingen. Haar partijgenoot, de heer G. Spruyt vroeg de capaciteit van de gemeentelij, ke G.S.W.-werkplaatsen ta verhogen en vroeg voortvarend te zijn met de in richting van de voormalige tramremi se aan de Isaac Hubertstraat. In het algemeen vroeg hij aandacht voor de steunnormen. De groepen, die worden aangewezen op de Armenwet, zijn er niet zo best aan toe. Mr. dr. S. W. C. I. M. Couweuberg (K.V.P.) vroeg tenslotte ook de mili taire tehuizen buiten Rotterdam te sub sidiëren. Tot nu toe subsidieert Rotter dam alleen de militaire tehuizen in de stad. van de N.S. heeft toen aan Rotter dam medewerking gevraagd voor de transactie. Omdat Rotterdam groot belang heeft bij de ontwikkeling van het ste delijk vervoer rondom Hoogvliet, stond het positief tegenover dit ver zoek. Gesteld is toen, dat Rotterdam een bod op de aandelen zou doen, wan neer de N.S. 80 pet van de aan delen voor haar rekening zouden ne men. Rotterdam zou dus in deze transac tie een miljoen gulden en de N.S. zou den vier miljoen gulden investeren. De verhouding 1 op 4 berustte niet op een nauwkeurige gebiedsafbake ning, maar B. en W. van Rotterdam meenden, dat het wel een miljoen gul den waard is om een zekere invloed in de R.T.M. te krijgen. TAE ROTTERDAMSE wethouder deel- de verder mee, dat er een zake lijke relatie is blijven bestaan tussen de R.Ï.M. en de gemeente. De N.V. blijft als rechtspersoon be staan en leidt haar eigen financiële leven. Zo neemt Rotterdam ook onkosten voor zijn rekening als gevolg van de inkorting van de tramlijn. Aan de Boergoensevliet moet een tij delijke opstal worden gesticht, de rails wórden verlegd en ook exploita- tief zal enige tijd een nadelige situa tie voor de R.T.M. bestaan. In het traject Rosestraat-Boergoensevliet zal men met aanvullende bussen moeten gaan rijden. Ruw geschat zullen de eenmalige kosten voor Rotterdam 200.000 be dragen en de jaarlijkse kosten 7o.0QÖ F)E TRAM van de R.T.M. zal voorlo pig nog moeten blijven rijden zo lang tussen Goeree-OverflakRee en Voome-Putten de veerboten varen. Het veer Hellevoetsluis-Middelharnis geeft immers onregelmatige toevloed van passagiers, die alleen door een tram kan worden opgevangen. Zodra de brug gereed is, komen de zaken geheel anders te liggen. Het is niet mogelijk de tram niet verder dan Spijkenisse te laten rij den. Er moeten dan weer extra bus sen worden aangeschaft. Een andere overweging is het R.T.M.-vervoer op Rotterdam te hou den. Een afleiding via de Renelux- Advertentie) i. ten Have, sedert 1935 lid van het bestuur van de Nationale Levensverzekering-Baak N.V., zal eind vdit jaar zijn functie neerleggen. De raad van commissarissen heeft het voornemen, op de eerstvolgende al gemene vergadering van aandeelhouders de benoeming van mr. Ten Have tot commissaris der n.v. voor te stellen. In het hoofdgebouw van ,,De Natio nale" aan de Schiekade te Rotterdam zal de heer Ten Have vrijdagmiddag 22 december een afscheidsreceptie worden aangeboden. tunnel naar Den Haag is immers in de toekomst mogeljk. Een afbreking van de trambaan naar het westen is evenmin moge lij, omdat het Voornse kanaal wordt gekruist Deze brug is eigendom van de R.T.M. en daarom hebben de trams voorrang op deze drukke brug. Dat is niet met de bussen het gevaL Belangrijk was nog de mededeling van wethouder Schilthuis, dat het de bedoeling is het vervoersgebied tus sen de R.T.M. en de R.E.T. duidelijk af te bakenen. Rotterdam staat voor ogen, dat de R.E.T het gehele gebied van West- IJsselmonde zal bestrijken. De pensioenvoorziening van het personeel maakt een ernstig punt van overleg uit van de raad van commissarissen. In beginsel zijn reeds besluiten genomen, die een aanmerkelijke, maar een zeer nood zakelijke verbetering van de pen sioenvoorzieningen inhouden. HiUegersberg heeft Sinterklaasavond lange tijd ibij kaarslicht moeten door brengen omdat ergens op particulier ter rein een kabel van toet G.E.B, was ver zakt en een breuk was opgetreden. Wethouder J. U. Schilthuis deelde gis teren in de Rotterdamse raad' mee, dat de duisternis zolang duurde, doordat het opsporen van het euvel nog al wat tijd kostte. Het 'kabelnet van het G.E.B., zo ver zekerde de Wethouder, is over het alge meen in een goede staat. De Rotterdamsche Commissiebank N.V. heeft, in overeenstemming met het gewijzigde karakter van de aktiviteiten, haar naam veranderd in Rotterdamsche Handels- en Commissiebank N.V. Tot directeuren zijn benoemd de he ren A. A. A. Vermeulen en A. F. Mulder. Er is meer veranderd: het pand aan de Nieuwe Binnenweg te Rotterdam is inwendig geheel verbouwd. Op de begane grond zijn een direc teurskamer, de eigenlijke bahkruimte met loketten en de gangen opnieuw in gedeeld, terwijl de bank ook de boven verdieping heeft, bezet. Daar zijn thans de administratieve lokaliteiten, een di rectiekamer en spreekkamers inge richt. Er is in het bankgebouw een nieuwe sfeer gekomen van licht, ruimte en ook van rust, waar enkele fraaie antieke stukken de heer Vermeulen is een liefhebber van oude meubelen en oude prenten zeer tot hun recht komen. Met een geanimeerde receptie werden gistermiddag zowel de nieuwe naam als liet vernieuwde huis aanvaard. Ook in Rotterdam is een comité ge vormd voor de Jongerenaktie 10 x 10. Zo als bekend is de opbrengst van deze aktie, die inhoudt dat de jeugd tien weken lang tien procent van htm zakgeld af moet staan, bestemd voor de bestrijding van d'e honger in de onderontwikkelde gebie den. Twee Roterdamse scholieren, een jon gen en een meisje, waren op verzoek van Rotterdams burgemeester vertegenwoor digd op de bijeenkomst in.Utrecht, waar de aktie in november werd geïntrodu ceerd. Zij kwamen enthousiast terug en met nog tien andere jongens en meisjes hebben zij een comité op touw gezet. Het comité roept nu alle Rotterdamse jongeren van acht jaar en ouder op daad werkelijk mee te helpen. Het aktiebureau 10 x 10 Rotterdam i* gevestigd aan de Gouvernestraat 133, te lefoon 31242. Het gironummer is 190W7 onder vermelding 10 x 10.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2