Rotterdam gaat meer aandacht trekken de Philadelphia huurt „De Bijenkorf" in Nunspeet rm i ELD- S^HA^TSEN IN \M€ SKOU DRIE MAANDEN GRATIS Exporteren is nodig om economisch gezond te zijn Tijdschriften over stad en haven Advertenties worden nog geweerd Rotterdamse KAMPIOENSCHAPP^N PHILIPS T.V. ÏN „HUIS! AGENDA J. C. van Lieshout Zoon n.v. Supra! Aankoop villa in Bennekom bij Eerste vrouw staande magistratuur Jaarrede voorzitter K. v. Koophandel Matroos maakt noodsprong romfietser bij botsing gewond Qu\ Geref Kerk doet beroep De zeerovers van Tortuga Hotel in De Hoek gemoderniseerd Verouderd standpunt Y.F.CMLALLY IN PNIËLKERK Samenwerking zaterdag 17 en zondag 18 februari 10UDSH00R H j Kandidatenlijst van A.R. Partij Maasland Cabaret voor 10 x 10 in Hoek van Holland Hoekse polioafdeling met werk begonnen DE ROTTERDAMMER PAGINA VRIJDAG 16 FEBRUARI 1962 nu..beduidend goedkoper VOOR ALLES WAT UW HUIS TOT THUIS MAAKT! (Advertentie) Winkelsluiting LEKKER ETEN (Advertentie) verf en lak T> OTTERDAM zal in de toekomst meer doen om zich in het binnen land en vooral ook in het buitenland bekend te maken. De gemeenteraad van de Maasstad heeft gisteren name lijk besloten twee gemeentelijke tijd schriften uit te geven en wel één pe riodiek, waarin alle facetten van het Rotterdamse leven worden belicht en een tijdschrift, dat de buitenwacht in het bijzonder zal voorlichten over de Rotterdamse haven en haar ontwikke ling. Op deze manier denkt de Maas stad meer de aandacht te trekken. En dat Is hard nodig. Want, zo zei dr, F. J. Krop (c.h.), het is niet zo, dat Rot terdam zichzelf wel verkoopt. Voorlopig moet de uitgave van deze twee tijdschriften, zo bleek uit het betoog van burgemeester mr. G. E. van Walsum. als een experiment worden gezien. Het gemeentebestuur wil nog afwachten of de opzet slaagt. Wij vragen alleen maar, zeide de burgemeester: Geef ons deze kans. Het is duidelijk, dat we iets moe ten doen op het gebied van de publi citeit. We mogen niet achter blijven bij andere steden. Het is echter ook niet zo, dat Rot terdam een uitbundige publiciteit gaat bedrijven. Want dat is met ai- tijd een bewijs van kracht. De bedoeling van de tijdschriften is informaties over Rotterdam vooral naar het buitenland door te geven. Van de periodieken zullen in drie ta len, Nederlands, Engels en Duits, steeds 1.000 exemplaren worden ge drukt. (Van een onzer redacteuren) In Rotterdam gebeurt veel. Maar het nieuws komt dikwijls niet verder dan de Nederlandse dagbladen. Vragen van raadsleden beantwoor dend, of een uitgave in het Nederlands wel nuttig en nodig was, zei de burge meester: Al zijn we nog zo goed in onze moderne talen, een uitgave in het Ne derlands is zeker op zijn plaats. Wan neer wij onze taal niet gebruiken en veronachtzamen vind ik dat een ge vaar voor onze cultuur. De suggestie om meteen maar ad vertenties in de tijdschriften op te ne men, wilde mr. Van Walsum niet over nemen. Hij zag het als een bezwaar voor een gemeentelijk tijdschrift wan neer er duidelijk een groep geïnteres seerden naar voren zou komen. Dr. F. J. Krop (c.h.). ir. F. W. C. Blom (lib.) en mr. dr. S. W. E. I. M. Couwenberg (kath. v.) waren dit niet met de voorzitter eens. Dr. Krop noemde het een verouderd standpunt, dat men de advertenties wilde weeren om geheel onafhankelijk De landelijke Vereniging Philadelphia, de protestantse christelijke Vereniging van Ouders en Vrienden van het afwij kende kind, beeft het voormalige vakan tiehuis »De Bijenkorf" in Nunspeet voor tien jaar gehuurd. Hef huis zai gebruikt worden als eerste voorziening voor de kinderen, die op wachtlijsten staan voor VOOR <ie eerste maal is in ons land een vrouw" toegelaten tot de staande magistratuur. Mej. mr. J. M. C. Cariot uit Vlaardingen is het die deze uitzonderingspo sitie gaat bekleden. Met ingang van 1 maart is ztj aangesteld als parketsecretaris bij de arrondis sementsrechtbank m Amsterdam Dit is een fase in de opleiding tot het ambt van officier van jus titie. Mej. Cariot was tot op heden inspectrice bij de kinderpolitie m Vlaardingen. Zij is tot haar solli citatie gekomen in de overtuiging dat lang niet alle mannelijke of ficieren van justitie het beharti gen van jeugdzaken ambiëren, terwijl de vrouwen juist daarvoor vaak meer interesse hebben. Advertentie Als U een maand geleden deze combinatie-kinderscoel kocht voor de vastgestelde prijs 43.95 dan Was U er terecht zielsgeluk kig mee. Haar morgen koopt U dezelfde combinatie veertien gulden goedkoper... omdat wij door gaan met de verkoop van een grote fabriekspartij, die in ver band met ruimtegebrek beslist weg moet. Combinatie-kinderstoel en tafel tje van metalen buis met wit plastic overtrokken... stoeltjes met eet- en speelblad. De zitting en rugteuninggeheel gestoffeerd op schuimplastic vulling... koopt U morgen voor nog géén dertig gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze kin derstoelen. in de kleuren bleu, geel en inrichtingen. Zij krijgen In „De Bijen korf" geen vast onderkomen, maar wor den opgenomen voor een periode van drie maanden. Deze kan eventueel met drie maanden verlengd worden. Het ligt in de bedoeling van Philadelphia, dat dubbelgehandieapte kinderen, die wel aanspreekbaar zijn, op te nemen. Om het vroegere vakantie-centrum voor de gehandicapten bewoonbaar te maken, worden op het ogenblik speciale voorzieningen getroffen. Er wordt cen trale verwarming aangelegd, de speel- en dagverblijven, worden aangepast aan de mogelijkheden van de kinderen. Een overdekte gang wordt aangebracht tus sen de twee paviljoenen. In Bennekom heeft Philadelphia een villa gekocht. Hierin kunnen gehandi capte kinderen van leden der vereniging voor een. korte periode worden opgeno men op een speciale medische indicatie, bijvoorbeeld ziekte in het gezin, waar door het gehandicapte kind tijdelijk de wcning_ moet verlaten. In speciale ge vallen kunnen kinderen opgenomen wor den in vakantie perioden. Ongeveer der tig plaatsen zijn in Bennekom aanwezig. Beide huizen worden ingerbruik geno men tegen de zomer. Dè verbouwing en aankoop worden bekostigd van de ba ten die de T.V.-actie Stephan heeft op gebracht. Voor eventuele plaatsing van hun kin deren moeten de ouders zich richten tot de afdelings-seeretariaten van Philadel phia. In Rotterdam Is dit gevestigd aan de Moltzerstraat 15. De interkerkelijke en internationale Jeugdevangelisatie „Youth for Christ" Jeugd voor Christus) hoopt in het ka der van de actie „Kom op, ga mee", een Jeugdrally te houden, zaterdag avond in de Pniëlkerk aan de Burge meester Pruissingel te Vlaardingen, aanvang acht uur. De bekende Gospelsingers uit Eindho ven zullen aan deze bijeenkomst mede werking verlenen, ds. S. Zijlstra, even eens uit Eindhoven zal een toespraak houden. Verwacht wordt, dat veie jongeren naar de Pniëlkerk zullen komen om het werk van de Y.F.C. van dichtbij te be ieven. Vanzelfsprekend zal er weer veel worden gezongen, en na afloop is er ge- legenheid om nader in contact te tre den met de Youth for .Christ. Het secretariaat te Vlaardingen be rust bij mej. Joke de Bloois, Sumatra- straat 19. Inlichtingen worden ook gaar ne verstrekt door de heer Louis van i Zanten Jr.. Vaartweg 78, telefoon 2658. Vanzelfsprekend zijn ook ouderen van harte welkom in de Pniëlkerk. waar van de deuren om half acht open gaan. De toegang is gratis. te zijn van het bedrijfsleven en om het uiterlijk van het blad niet te scha den. Overigens sprak het c.h.-raadslid vol enthousiasme over het voorstel van B. en W. De tijdschriften moeten op hoog" peil staan cn in het haventijd schrift mag vooral de luchthaven niet worden vergeten. Het eerste nummer, zo stelde dr. Krop vragenderwijs, zou bijvoorbeeld gewijd kunnen worden aan het hoogovenrapport. Als andere onderwerpen noemde hij de personeels problemen, het pendelvraagstuk, de vijf-daagse werkweek in de haven, het vraagstuk van de buitenlandse vesti gingen, de recreatie in de havengebie den en de E.E.G.-problemen. De reactie van mr. Van Walsum op deze suggesties: Als ar. Krop zijn zm krijgt, zal het tijdschrift spoedig onleesbaar worden. De oplage van 1.000 exemplaren per taal vond dr. Krop niet aan de hoge kant. En verder bepleitte hij ook een editie voor de Franse en Spaanse taalgebieden. De heer C. N. van Dis (st. geref.) vond een haventijdschrift zeer nut tig. Maar het algemene tijdschrift was volgens hemtii overbodig. Zo'n tijdschrift zou immers toch vooral gericht zijn op het bevorderen van het toerisme en meer toerisme be tekent weer meer slecht vermaak. In dit verband noemde de heer Van Dis de plannen voor een eventueel vermaakcentrum. Ir. Blom vroeg nog een goede sa menwerking tussen de redacties van de tijdschriften en de reeds bestaan de instellingen in Rotterdam als V.V.V., Diergaarde Blijdorp en de Kunstichting. De komst van het nieuwe hoofd van het Bureau Voorlichting van de gemeente bracht ir. Blom in direct verband met het voorstel van B. en W. Mr. Couwenberg greep de bespre king van dit onderwerp aan om te pleiten voor een oriëntatiegids, die aan de gezinnen, die zich in Rotter dam vestigen, kan worden uitge reikt. Mr. Van Walsum beloofde, dat deze suggestie de aandacht van B. en W. zou hebben. Zonder hoofdelijke stemming ver strekte de raad tenslotte 57.120 voor het algemene tijdschrift en 45.000 voor het haventijdschrift. (Advertentie) HET proces-verbaal tegen een 34-ja- rige Rotterdammer, die op Oude jaarsdag 1961 werd gearresteerd in ver band met oplichtingen, is inmiddels een lijvig boekdeel geworden. Over de perio de van eind 1957 tot de datum v«,n zijn arrestatie zijn hem een aantal oplich tingen ten laste gelegd die een totaal bedrag van j 71.300 aan contanten be lopen. Bovendien zou hij verscheidene autohandelaren voor ongeveer 10.000 hebben benadeeld. Het is niet onmoge lijk dat er nog een tweede boekdeel-pro ces-verbaal gaat verschijnen, want ei- zijn aanwijzingen dat deze man nog veel meer op zijn kerfstok heeft. De man kwam met de Rotterdamse politie in aanraking toen hij in Overschie twee flats ha-d gekocht, een voor 47.500.- cn de andere voor 32.500. Voor 10.000.- iiet hij de flat die hij zelf bewoond heelt, luxueus inrichten en dat allemaal ter wijl hij geen geld bezat. Hij speelde de rijke hotelhouder uit Lugano in Zwitser land die nogal moeite had zijn geld vrij te maken. Hij kon ö.t ruim een 'naIX jaar volhouden. NA EEN periode van twaalf ambach ten en dertien ongelukken was de Rotterdammer financieel geheel aan de grond geraakt. Begin '53 kwam hij bij zijn moeder ir, Amsterdam met een roe rend verhaal. Hij zou schade aan de auto van een ander veroorzaakt heb ben, was niet verzekerd en als hij met onmiddellijk 3200 m contanten kreeg moest hij de gevangenis in. Zijn moe der geloofde hem onvoorwaardelijk en bracht hem in contact met een 80-jarige vrouw en later met een 70-jarige blinde vrouw, van wie de man zeer veel geld los wist te krijgen. Al die tijd heeft hij de grote meneer uitgehangen en reed hij in dure auto's rond, 16 in totaal. In mei '60, toen men hem failliet wilde ver klaren, verdween hü naar Zwitserland, waar hij zonder succes, bij een bank probeerde geld los te krijgen. Dit lukte hem wel bij een paar dames, wier ken nismaking met hem op een verliespost van'26.000 Zw. fres kwam te staan. In middels was zijn faillissement aange vraagd, hetgeen, hem toch niet verhin derde de Hats in Overschie te kopen, een voor hem en een voor zijn moeder. Kort daarna volgde zijn arrestatie. VANAVOND wordt in de Glazen Zaal vasi het Rotterdamse Ahoy'-eom- plex een grote nationale vogeltentoon stelling geopend. De hele week heeft het in de Glazen Zaal al gekwetterd. Ruim elfhonderd vogeltjes werden aangevoerd om aan deze expositie deel te nemen. Hele tuinen moesten aangelegd worden, om dienst te doen als een verblijfplaats van exotische diertjes. Een kooi, waarin bijna zeventig vogels, van allerlei ras, rondvliegen. Het is een inzending van de heer P. van Vollenhoven uit Schie dam, die met deze bedrage zijn aandeel levert. De baten van de expositie zijn voor het Koningin Wiihelmina Fonds. De keuring is nu voorbij. Drie dagen lang zijn 22 keurmeesters bezig geweest om de inzendingen op hun waarde te classe- ren. Dit moet U zien; dit mag U niet missen Be! 116440 en U hebt vanaf morgen .MEENT 22-34 - TEL, 116440 OVERSCH. DORPSSTR. 12 - TEL. 41223 De regering van Uruguay heeft don derdag met vijf tegen drie stemmen bij een onthouding besloten de diplomatieke betrekkingen met Cuba te handhaven. WONINGINRICHTERS SEDERT 1317 TOONKAMERS: MATHENESSERLAAN 247-TEL 59775*- FABRIEK: SCHERMLAAN 39 voor schrift (Van onze correspondent) Tijdens een donderdagavond in de Magneet gehouden, vergadering van de A R.-kiesvereniging in Maasland is de kandidatenlijst voor de gemeenteraads- ve-kiezmgen vastgesteld. De lijst ziet er als volgt uit: 1. A. Buitelaar, 2. N. v. Buuren Mzn. Sr., 3. Jac. v. d. "Wel, 4. Joh. v. d. Kooij Szn, 5 Jac Doeleman Jzn, 6 A Korpershoek Azn.; 7. P, J. Moerman, 8. G. Vreugden- hil, 9. P. C. v. Woerden, 10. N. Ooster- lee. De nummers 1, 2 en 4 hebben thans zitting in de raad, nummer 3, de heer V. d. Wel, heeft vroeger zitting gehad. Tijdens deze bijeenkomst is ook het programma van de fractie besproken. In de rondvraag kwamen de agrarische belangen van Maasland nog aan de or de. (Van een onzer verslaggevers) IN een viertal punten vatte de heer C. M. Hage, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Delft en Omstreken, de al gemene opmerkingen uit de aan hem gezonden rapporten van de verschil lende bedrijfstakken over het afgelo pen jaar in dit district samen. Deze punten zijn: 1. de toegenomen omzet in vrijwel alle winkelbedrijven door de in 1961 toegenomen bestedings ruimte; 2. de moeilijkheden van de fabriekmatige bedrijven voortsprui tend uit de snel o pgelopen kosten, terwijl deze kosten in de prijzen bij de meeste bedrijven niet konden of mochten worden doorberekend; 3. de grote moeilijkheden die zijn veroor zaakt door de plotselinge invoering van de 45-urige werkweek; 4. de ge volgen van de revaluatie. Over al deze punten maakte de heer Hage in zijn donderdagmiddag tijdens een drukbezochte bijeenkomst m de Stads Doelen gehouden jaarrede enke le opmerkingen. Inzake de bestedings ruimte liet de heer Hage een waar schuwend geluid horen, daarbij ver wijzend naar de situatie in de Ver enigde Staten. Door de recente ontwikkelingen is daar het getij nu gekeerd en moet men exporteren en blijken thans de kostprij zen veel te hoog om rendabele export mogelijk te maken. Laat dit gegeven een waarschuwing zijn voor Nederland, dat moet exporteren om economisch ge zond te blijven, aldus spreker. De zeventienjarige Duitse matroos Hans Selmann uit Worms heeft vannacht een noodsprong van drie meter gemaakt in het ruim van het Franse rijnmotorschip Cotes Roties, dat m de Merwehaven ligt. Door in het lege ruim te springen ont kwam de Duitser aan het zeker schij nende gevaar bekneld te worden tussen vallende boomstammen. De matroos brak het linker onderbeen en werd naar het Havenziekenhuis over gebracht. Op de Aeibrechtskade te Rotterdam is donderdagavond de zeventienjarige motordrijver J. Sloots uit de Eskampstrtat aan, waar hij op 23 september van dat1 met zijn brommer tegen de rechter De kerkerand van de Christeiijk Ge reformeerde Kerk te Vlaardingen heeft een beroep uitgebracht op ds. J Brons te Bunschoten. Ds. Brons is geboren 5 november 1934 te Ermelo. Hij studeerde aan de Theolo gische School te Apeldoorn en deed m 1956 zijn kandidaats-examen. Op 1 no vember 1956 werd hij bij de Christelijk Gereformeerde Kerk te Mijdrecht in het ambt bevestigd In de zomer van 1959 nam hij het beroep naar Bunschoten „Naar mij uit de bescheiden is geble ken, heeft ook de ongelofelijk snelle in voering van de 5-daagse werkweek hier en daar moeilijkheden opgeleverd. Ech ter heb ik de indruk, dat in het alge meen de produktie daardoor niet ern stig is teruggelopen". En de tuin bouw belangen in het Delft- se district, zijn die behoorlijk gedekt voor de toekomst? Deze vraag ver wachtend als reactie van de door hem geschetste „wonderoplossing", voorzag de heer Hage van een wedervraag: Hoe zouden de vooruitzichten van ons dis trict vandaag zijn zonder E.E.G.? „In deze combinatie is de situatie van onze groente- en fruitkwekers naar mijn mening door hun vakkennis en energie zo sterk, dat zij desnoods tegen een stootje kunnen". De gezamenlijke omzet van de 13 in het Deiftse district gelegen groenten- en fruitveilingen beliep in 1961 een bedrag van bijna 204 miljoen gulden, tegen 181 miljoen in I960, een stijging van 23 mil joen of ruim 32 procent. Van deze geld- omzet komt 108 miljoen voor rekening van de "tomaten, een stijging van 16 mil joen of 17 procent in vergelijk met het daaraan voorafgaande jaar. De omzet van druiven bedroeg 12,6 miljoen tegen over 11,8 in 1960. Ook over de eventuele winkelsluiting op zaterdag plaatste spreker in zijn jaarrede enkele opmerkingen, waaruit een persoonlijke visie spreekt. Niet ondenkbaar lijkt het hem in dit verband, dat een openstelling tot vrij dagavond negen uur een verschuiving van de zaterdag naar de vrijdag te weeg zou brengen. Een slultingsmoge- iijkheid voor vrijwel alle winkelbedrij ven na zaterdag 3 uur ziet hij in de toekomst wel aanwezig. Advertentie jaar bevestigd werd. Het beroep in de vakaiure van wij len ds. D. Driessen werd uitgebracht nadat gisteravond een gemeenteverga dering was gehouden, waar ds. Brons uit een tweetal met ds. J. C. van Raven- zwaaij van Scheveningen werd gekozen. zijkant van een personenauto gebotst en gevallen. Hij kreeg vermoedelijk een hersenschudding en werd naar het Dijk- zigtziekenhuis overgebracht. Het ongeiuk gebeurde, to ende auto bij het volkstuincomplex Streven naar Ver betering plotseling naar rechts reed. Last van. 't zuur? RISP helpt direct. 32 tabletten 1,00. Al brandt het maagzuur nog zo fel, Een RISP tabletje blust het wel. Ook voor deze filmweek be staat het programma voorna melijk uit prolongaties en re prises. ARENA: „La Ciociara" (première), 18 jr., 2-7-9.30 uur. CENTRAAL: ..Man- vrouw-en. het huwelijk",-een vorm van „sexuele voorlich ting-' die o.i. zich niet leent voor vertoning in openbare voorstellingen, 18 jaar. B CINEAC NRC: reisfilm B In kieuren over India, de kleu renfilm „Zeilend over de Schelde", nieuws en teken film. B CINEAC AD: Hitcheocks B film uit 1954 „U spreekt met uw moordenaar"; boeiende beelden van vernuftig be dachte verwikkelingen, IS jr. 9.30-21.30. "Woensdagavond 7 en 9.30 voorpremière van Elia Kazans nieuwste film „Koorts in het bloed", 18 jr. B COLOSSEUM: reprise B van „Some like It hot", een rondweg vulgaire film, 18 jr. Zat 2 uur: „Vakantie in Pa rijs", alle leeft B CORSO: tiende week B van „El Cid", de spectaculair verfilmde botsingen tussen Spaanse Christenen en inval lende Moren. 14 jr., 2-8 uur. B HARMONIE: „De vam- B pier van Parijs", een banale griezelaffaire, 18 jr. Maandag t/m woensdag: „Alle Sünden dieser Erde", een goedkope en melodramatische opeensta peling van „filmzonden", 18 jr. S KRITERION: tweede K week van „Spel in de nacht", knappe, hoewel eenzijdige be lichting van tot tragedies lei dende goklust, 18 jr., 2.30-7- 9.30 uur. B LUMIÈRE: twintigste fl week van indrukwekkende oorlogsfilm „De kanonnen van Navarone" met Gregory Peck in de hoofdrol, 14 jr. 2-8 uur. B METRO: derde reprise week van „Exodus" wel spec taculair doch niet overtui gend en onvoldoende uitge diept, 14 jr., 2-7.30 uur. B PASSAGE: „Ontvoering B uit Boedapest", reprise van onderhoudende film, een span nende vlucht van achter het ijzeren gordijn, vermengd me> een vleugje Amerikaanse hu mor, 14 jr., 2-8.15 uur. Zat. 2-4.15-7-9.15 uur. Donderdag avond geen voorstelling. B PRINSES: „De zeero- B vers van Tortuga", 14 jr. Zat 2 uur: „Het paleis van de wa- terkonmg", alle leeft. B REX: ,,De doodstrijd der fl Seminoles", een Indianenver haal vol gebruikelijke ge vechten, 14 jr.. t.m. woensd. 2-7-9.15 uur, Donderd.„Het kamp op het Bloedeiland", film over het drama van Ja panse terreur, 18 j. THALIA: zesde week B van het geestige „Afspraakje m september", alle leeft., 2.15-7-9.15 uur, zat. ook 4 30 uur. fl "t VENSTER: derde B week van „Moderato canta bile", fijnzinnige, soms enigs zins vertraagd-lyrische ver filming van een vaak voor komend huwelijksconflict, 13 jr., 2-7-9.15 uur. B VICTORIA: reprise van fl „Drijfzand der begeerte", een psychologische Western Gave creatie van Sophia Loren in La ciociara Een waarlijk knappe creatie is de Cesirafiguur, gespeeld door Sophia Lo ren in de Italiaanse film La ciociara (Ned. titel: Twee vrouwen). Zij ver wierf hiermede, en te recht, de grote prijs voor de beste actrice van het filmfestival 1961 te Can nes. De regie werd ge voerd door de bekende filmspeler en regisseur "Vittorio de Sica, die, ge zien de kwaliteiten van het verhaal, evenzeer een prestatie leverde Hij heeft de vurige, Ita liaanse Sophia Loren de goede kansen tot innerlijk en beleefd spel gelaten en toch de zin voor het Ita liaanse realisme kennende de film voor ontsporin gen behoed. Het scenario is gemaakt nrar het gelijknamige boek van. Alberto Moravia, een roman die ook in Neder land bekend is geworden. Het behandelt een oorlogspe riode uit 1943 in Italië, waarin de geallieerden de Duitsers langzaam maar ze ker naar het noorden dron gen. Dit had het bekende gevolg, dat sommige wegen vol met vluchtelingen waren. Zo'n vluchtelinge was ook Cesira met haar 13-jarig dochtertje Rosetta (Eleano- ra Brown), die voor het bommengevaar uit Rome naar haar geboorteplaats Sant'EuIemia vlucht om rust te vinden voor haar bange dochtertje. Maar als de terugtocht van de Duit sers begint wordt het ook daar te gevaarlijk en gaat Sophia Loren als een to taal ontredderde Cesira in de film Twee érou- wen" na de overval in de kerk, waar moeder en dochter door soldaten mishandeld werden. i - «"TT" tegen een indrukwekkende natuurlijke achtergrond. 14 jr., t.m. woensd. 2-8 uur. Zat. en woensd. 2 uur: „Dik Trom en het circus", alle leeft. Donderdag: reprise van „Kat op een heet zinken dak", een oppervlakkige benadering van Tennessee Williams drama tisch toneelspel. Inhoud ver eist de nodige reserve, IS jr. B CEFA-ATRIUM: mor- B gen. voor de achtste zaterdag, opnieuw de „Eroica" over le ven en werk van Beethoven, alle feeft., 3 en 8 uur. 't SLAG: reprise van de lilm „Wilde aardbeien", waarin Ingmar Bergman m sublieme beelden de mijme ringen ott ontmoetingen van een oude proiessor m elkaar laat vervloeien. De inmiddels overleden acteur Victor Sjö- strom speelde zo gaaf en in tens diep peilend zijn rol, dat men meent, zelf met orof. Borg op reis te zijn, 18 jr 6.30 en 8.30 uur. Cesira met haar dochter op weg naar Fondi, waar de geaLlieerde Legers reeds voorbijtrekken. Moe en uit geput zoeken ze 's avonds beschutting in een verwoes te kerk, maar daar worden ze overvallen door een hor de Marokkanen. Rosetta is door deze ervaring zo ver bitterd en verward dat zij plotseling haar eigen weg wil gaan, een gevaarlijke, die haar moeder vreest. Ce sira heeft haar dochter ver loren en daar lijdt zij on der. Maar eenmaal keert Rosetta nog als een kind tot het moederhart terug als ze hoort dat haar vriend door de Duitsers is vermoord. De rol van Cesira was Sophia Loren. op de huid ge schreven, maar noch haar geïnspireerde spel, noch de knappe regie hebben het verhaal van Moravia belang rijk kunnen maken. Het is zelfs zo, dat de film nog meer reliëf aan de gebeur tenissen heeft gegeven dan de schrijver. Niettemin gaan ze de toeschouwer voorbij als een feitenrelaas zonder climax, dat nergens toe leidt met het onvermij delijke gevolg, dat de regis seur zich nauwelijks van sentimentele scènes, die doen denken aan onsoude volkstoneel, kon redden. Der halve blijft het boeiende element m deze film het soms grootse spel van. So phia Loren. Arena 18 j. H. ST. De zeeroverij is een dankbaar onderwerp voor een stoutmoedige, uiteraard fraai- en felgekleurde avon turenfilm. Regisseur Robert D. Webb heeft dit ook be grepen en daarom heeft hij zijn „De zeerovers van Tor tuga" op 'n 17e eeuws schip gezet, hun bovendien een „straatdeerne" meegegeven zoals het in de bij bet gen re gebruikelijke taal heet, en de vechtersbazen tegen Tortuga (een zeeroversnest bij Jamaica) laten optrek ken. De deerne probeert onder- wijl een dame te worden (vgl. Fygmakon) en de ka perkapitein heeft drie wel- gedegende collega's gechar terd (vgl. de drie muske tiers) en zo valt er uiter aard en vanzelf veel te be leven. Regisseur Webb laat ze maar zeilen en uit eigen lijfsbehoud moeten ze dan vechten ook. Het verhaal loopt goed af, behalve natuurlijk voor die figuranten, die het onderspit moeten delven. Zij zullen echter ook wel de gebruike lijke gage hebben ontvan gen, hun uitbetaald door producer Sam Katzman. En daar ging het maar om. (Prinses, 14 jr.). (Van onze correspondent) Het hotel-restaurant De Kroon van de heer J. Dolée aan de- Rietdijkstraat in Hoek van Holland heeft een grote ver bouwing ondergaan. Op feestelijke wij ze is het hernieuwde bedrijf donderdag geopend. De receptie die ter gelegenheid van de heropening werd gehouden is zeer druk bezocht. Veie zakenrelaties en vrienden kwamen de heer Dolée geluk wensen. De aannemingsfirma J. Kley- wegt en Zonen voerde de verbouwing uit. De firma Soeteman uit Hoek van Holland verzorgde het schilderwerk. (Van onze correspondent) De gezamenlijke jeugdverenigingen in Hoek van Holland hebben m het kader van de 10 x 10 actie besloten een ca baretmiddag voor schoolkinderen te houden. Er zijn reeds voorbereidingen getroffen voor een toneelopvoering. Over de andere programma-onderdelen heeft bet comité zich nog niet uitgespro ken. De bedoeling is dat de middag veel geld zai opbrengen voor de actie. Alle schoolkinderen worden opgewekt dinsdag om 16 uur naar hotel America te komen. De toegangsprijs is vijftig cent. Ook voor de 10 x 10 actie zullen gedurende de volgende week ballpen- nen met inscriptie worden verkocht. O In het r.k. ziekenhuis te Winschoten is overleden de 63-jarige heer L. de Groot uit Oude Pekela. De man werd, .toen, hij in zijn woonplaats op de fiets uit een zijstraat kwam door een auto 'geschept, en zeer ernstig gewond (Van onze correspondent) Het eerste werk van de in januari heropgerichte polioafdeling in Hoek van Holland is leden en donateurs aan te trekken Met deze werkzaamheden is 'men inmiddels begonnen en daarmee is het nieuwe poliofonds dan ook officieel gestart. Wat er verder uit de bus zal komen moet worden afgewacht. Vast staat dat de jaarlijkse huis-aan-huis col lecte weer wordt gehouden en wel tij dens het hoogseizoen rn augustus. Advertentie PHILIPS TELEVISIE 1962 ingebouwd in moderne en klassieke stijlmeubelen COUZY - Aert van Nesstraat 38 1e Middellandstraat 72 Zeer gemakkelijke betaling Vittonio Malcaqin, de voorzitter van Italië's Nationale vereniging van advo caten is ingegaan op een verzoek van de rechtbank om luitenant Milusck Sola- kov te verdedigen, die beschuldigd wordt van een. spionagevlucht boven Italië met zijn met een camera uitgeruste Russische straaljager.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 2