Soldaat Lindeman Excuses Oceaan met boortorens naar Perzische Golf Kapitein a. j. van dorp uit m Triton il Fluorideriiig drinkwater is een gebiedende eis Kapper veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf Duizend klanten voor „inhoudF transitkamp Algerije Wachtmeester verongelukt Spectaculair sleepkarweitje Moeilijk dan baggermolens in apr weer naar zee Kapitale liquidatieveilingin De Hoek Prijzen aan stevige kant Constructiefouten in zusterhuis kosten Apeldoorn ton Antwoord weerlegt bezivaren Nummering van kandidatenlijsten Mede-directeur verduisterde ruim f 19.000 Examinator beboet voor aanrijding Dc moord op Marcel Nivard Vonnis Rechtbank te Rotterdam bevestigd Koninklijk gezin naar huwelijk Ambonezen morgen naar Indonesië Gedeeltelijke gratie voor mej.v.Moorst Sjoukje Dijkstra start goed DANSK STIL M0BEL DE ROTTERDAMMER PAO UVA 3 WOENSDAG 28 FEBRUARI 1962 (Vervolg van pag. 1) Foto's Maassluis, 30 jaar oud, is van morgen met de Oceaan van L. Smit en Co's Internationale Sleep dienst de Nieuwe Waterweg uit gevaren voor een reis van een maand of negen, die is begonnen met een der spectaculairste sleep- karweitjes van na de oorlog, mis schien wel de ingewikkeldste sleep, 'die ooit uit een Nederlandse haven vertrok. Geen runners In twee maanden ZONEN Verantwoord Militair gedood bij autobotsin» "Van een onzer verslaggevers) VIJF MAANDEN heeft het stil en verlaten gelegen. Eind sep tember vertrokken de Engelse trogpen na een zestienjarig ver blijf en kwam een einde aan de geschiedenis van het transit-camp in Hoek van Holland. Officieel tenminste, want vandaag en mor gen worden in de stad van nissen- hutten de laatste bedrijven opge voerd, voordat de hekken voor het legertje slopers worden geopend. (Vervolg van pag. 1) LUNCH. C&tS" fareweu flinke voorsprong Been enkele krant gestaan. Het ging al leen om het principe". Nadat in het proces een uitspraak was gedaan kreef Lindeman jr. aanzegging, dat hij naar Biak zou moeten vertrek ken, maar anderhalve week geleden werd hij daags voor zijn vertrek m een militair hospitaal te Amsterdam opge nomen. Zo kwam dan zijn vertrek gister avond. Het ministerie van defensie had geen pogingen gedaan om het geheim te r hoewel Guus zich tussen de 30 jongens in de ICA-hal tegoed deed aan wat voorlopig zijn laatste dmer in •Nederland was. wilde niemand ook geen der jeugdige militairen hem aan wezen. Guus zelf maakte zich evenmm bekend en aangezien van pers en radio niemand hem kende, leek het er op alsof hij toch ongemerkt zij het in burger en dus als rijksambtenaar kou vertrekken. Juist begonnen de journalisten en Vooral de fotografen overleg te plegen over de vraag wat hun te doen stond, toen een vriendelijke kapitein tenslotte Voor een verzoek van pers en tv be sweek en toezegde dat Lindeman na het "diaer even in een hoek van het restau rant met hen zou mogen praten. Lindeman weigerde dit echier. De ka pitein deelde dit de pers mede, en gaf toestemming tot het nemen van foto's. „Het xs de jongen aan het hoofd van de taufel met een bril op" zei de kapitein Gelaten liet Lindeman zich vereeuwigen, ■öaarea zei hij plotseling uit eigen be weging: ,,Ik wil graag een korte ver klaring afleggen". Toen hij daarmee be. Son, stak aan een andere tafel met mili tairen veel luider de aalmoezenier van Wal, waarna het incident zich afspeelde. Advertentie Achter de Oceaan hangt een bak van ruim negentig imeter lengte, bijna dertig meter breedte en nog geen twee meter diepgang, vol beladen met aan boord ge sjord drie boortorens van de Pan Ame- schroef zeewaardige sleepboot Jan C. rican Oil Corporation en de dubbel- Dat hele gevat moet naar Abadan m de Perzische golf. een afstand van 6500 zee mijlen, die kapitein Van Dorp als alles goed. gaat tn 65 dagen dus elke dag honderd zeemijlen hoopt af te leggen. Natuurlijk zijn die drie boortorens zo veel mogelijk gedemonteerd. Maar het hoogste punt van deze voor het oog van een niet-zeeman nogal onhandelbaar uit ziende sleep is 34 m boven de zeespiegel. Dat is een meter of vijftien hoger dan de van voor de oorlog zo bekende tinbag- germolens, die door L. Smit ;en Co uit Nederland naar Indonesië werden ver sleept. Bovendien bleek het onmogelijk de Be hoofdvlootaaimoezenier der Kon.sleep te bemannen. £!k hoekje en gaatje ------ is volgesïuwd met materiaal en er is geen plaats voor runners. De Oceaan moet het zelf maar klaren, ook als bij ruig weer de sleep er van door zou tearfae mgr. J. F. 31. de Sa in heeft vanmorgen het volgende communiqué tthgegevf „Naar aanleiding van het gebeuren bij het afccheid van de vertrekkende! gaan. militairen op Schiphol dd dinsdag 27. februari jl., meen ik bij nader inzien.! „Tegen verloren gaan zijn natuurlijs inderdaad te moeten erkennen, dat ik1 n*<>S£lyke maatregelen genomen. De tot mijn. grote spijt in mijn uitlatingen 1 kak dichtgelast, zodat die. ook al tea aanzien van de publiciteitsvertegen-| Sa^tn kunnen komen. Woordigers, te ver ben gegaan. Mocht' ik daardoor de journalistieke wereld in bet algemeen en bepaalde journalisten te het bijzonder hebben gekrenkt, dan bied ik hiervoor mijn excuses aan". Tenslotte kan nog worden meegedeeld, dat een gelijkluidend excuus door mgr. De Sa in is gedaan aan de voorzitter van de federatie van Nederlandse jour nalisten. toch nog zou kunnen blijven drijven. De stangen en balken en de Jan C die als deklading meegaan zijn dusdanig ge stuwd en vastgelast, dat er heel wat zal moeten gebeuren, eer de zaak aan de wandel gaat. De 24 man. die de bemanning van de Oceaan vormen, beseffen heel wel. dat deze reis niet gemakkelijk zal zijn. Zo zal in de praktijk moeten blijken, wat de wind met de sleep zal gaan doen. De sleepboot Pool/ee onder kapitein G. W. Joose 27 jaar oud maakt dan ook het eerste deel van de reis. vermoedelijk tot Lands End, mee. Mocht de sleep op de wijde oceaan los geraken, dan zijn de moeilijkheden niet zo heel groot, want de baken heeft daar de ruimte en de Oceaan zal haar weer kun nen oppikken. Maar m het Kanaal ligt de zaak anders: er is daar zeer drukke scheepvaart en geen ruimte, een losge raakte sleep zit zó op de rotsen. Enkele weken geleden is eenzelfde bak by Loriént op de rotsen terecht gekomen. Toen kwam het staal vijftig meter hoog op de kust te zitten, blaar de zwaar beschadigde bak werd be houden St. Nazaire binnengebracht en die ligt nu in een reparatiedok. Een dergelijk evenement wil L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst beslist vermijden. Bij Bordeaux ligt bovendien een werk- schip gereed, dat bij het exploiteren van de drie boortorens die nu onderweg zijn. zal dienst doen. Die boortorens worden in de buurt van Abaóan 160 mijl uit de kust opgesteld. Voor communicatie zal de Jan C dienst doen. Van deze boortorens zijn er twee met vier poten, de derde heeft er dne. Zij worden opgesteld op de zeebodem, de poten worden good ingeheid. Om deze torens te monteren -s een bok van 180 ten beschikbaar. Elke toren bezit drie boven elkander gelegen bordessen. Het benedenste komt 13,35 meter boven de .zeespiegel, de grootste van de drie torens ruim 65 me ter hoog. Het plaatsen op de zeebodem geschiedt met holle poten, z.g. piles, die in de zeebodem worden geheid. In deze piles laat men de poten van de torens zakken. Deze drie torens met alles wat er aan en er bij behoort, /ijn ui de tijd van nog geen twee rr.. ".dun een record tijd! gebou., dc verschillende Verobne-werver. i S, land. R'dammer 8.13 ma< hme 44 1485 INSPR De boortorens met vier poten zijn geconstrueerd in Rozenburg, de bor dessen daarvoor in Heusden en de driepoots toren met bordessen en al is vervaardigd te Alblasserdam t De Verolme-werf te Alblasserdam heeft ook zes grote meerboeien ver- vaardigd voor het afmeren van i schepen op het boorterrein. In totaal is de lading van de bak, die vanmorgen achter de Oceaan xs uitgevaren 1.655.751 kg. Omstreeks half elf is de sleep vertrokken van de werf van Verolme in Rozenburg, tegen de middag kwam het transport buiten de pieren in Hoek van Holland. De torens moesten worden be handeld met een speciale coating, welke vereiste, dat toen alles gereed was. de hele boel grondig moest worden gezandstraald. B. en W. van Apeldoorn hebben mede- delingen gedaan over de moeilijkheden rond hat nieuwe zusterhuis van 't Juliana-1 ziekenhuis te Apeldoorn. In de afgelopen i zomer zijn in de betonconstructie kort na de ingebruikneming enorme lekkages en scheuren ontdekt. Een door het college van B. en W en het college van regenten van het Julia- naziekenhuis ingestelde commissie heeft1 de herstelkosten begroot op 127 625 Volgens de regenten moet nog rekening worden gehouden met een aantal andere uitgaven, waardoor het eindcijfer op bij na 130.000 komt. De gemeente en het regentencollege zijn na talrijke besprekingen tot over- eenstemming gekomen over de verdeling van de kosten. De gemeente Apeldoorn zal een bedrag van 100000 voor haar i rekening nemen (waarop in mindering wordt gebracht een bedrag van ruim 11.500 wegens door de dienst gemeen tewerken gemaakte kosten voor het voor bereiden van de nieuwe construetieplan- nen). Het is komen vast te staan dat de scheuren en lekkages in het betonwerk een gevolg zijn van de bij de bauw toe gepaste aansluiting van de balkons op de gevels. w 9 ROTTERDAM - TEL 132925 Ontwerp: Madsen en ScTiubef Kopenhagen Fabrikage: Meubelfabriek van den Bovenkamp Houtsoorten: Geolied Java-teak, gerookt eiken Vering: „Palty" ffatform veren en Goodwüi schuimrubber Bekleding: Zweedse stoffen naar keuze Bankstel Mettef 1350.-Tafel Edith f 145.- (Van een onzer verslaggevers) Burgemeester en wethouders van Viaar dingen hebben de leden van de gemeente raad tn een nota meegedeeld dat de be zwaren die de heer P. N. 3Iaat onlangs in een schrijven aan de raad tegen de fiuorldertng van bet drinkwater heeft aangevoerd het college niet hebben over tuigd. B, en W. schrijven in deze nota dat in de met Rotterdam gesloten overeen komst is bepaald dat de hoedanigheid van bet drinkwater gelijk zal zijn aan die van het water dat aan de Rotter damse verbruikers wordt geleverd. B. en W. van Rotterdam hebben het Vlaardingse college uitvoerig in kennis gesteld van hun voornemen de gemeente raad voor te stellen om in het belang van de volksgezondheid het fluoridegehalte van het drinkwater, dat momenteel 0.2 tot 0.4 mg per liter bedraagt, tot 1 mg per liter te verhogen Dit plan is ontstaan nadat de voorzitter van de Gezondheids raad aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid een rapport had uit- Vanmorgen heeft de definitieve nummering plaatsgehad van de inge diende kandidatenlijsten voor de ver kiezing van Leden van de Provinciale staten op 28 maart. In Zuid-Holland is de volgorde der partijen als volgt: 1. P.v.d.A., 2. K.V.P.. 3. V.V.D., 4. A.R., 5. C.H.U., 6. S.G.P., 7.C.P.N., 8. G.P.V., 9. P.S.P., 10 Vrije burgers cn lï. Christelijke-Nationale Volkspar ty Ulleen in de kieskring Rotterdam). Verdacht ruim 19.000,te hebbep gestolen, heeft de Rotterdamse poli tie gisteren de 32-jarige J. K. gear resteerd. Hij is opgesloten in het bu reau Warconiplein. De gearresteerde was roede-direc teur van een transportbedrijf, de N,V, D.T. Hij heeft bedragen van re laties van de N.V. in zijn eigen zak gestoken. De verduistering kwam uit en ~'steren deed de N.V. aangifte bij de ïrolitie. aebracht. getiteld „Canes-preventie met fluoride". Op grond van dit rapport, dat groten deels berust op door de T.N.O. ver richte onderzoekingen, is het Rotter damse college tot de overtuiging ge komen dat het ter voorkoming van tandbederf een bebiedende eis is tot fluoridering van het drinkwater over te gaan. Alvorens een eigen standpunt te bepa len hebben B, en W, van Viaardingen zich laten adviseren door de directeur van de Gemeentelijke Energie- en Water leidingbedrijven en door de directeur van de GGD. die de verhoging van het fluo ridegehalte tot 1 mg in elk opzicht ver antwoord achtten Hoewel het B. en W. bekend is dat over dit actuele vraagstuk tegenstrijdige opvat tingen bestaan, is het college na kennis neming van de aangei-oerde bezwaren tot de conclusie gekomen dat Viaardingen zich in het belang van de volksgezondheid van medewerking aan de beoogde maat regel niet zal mogen ontbonden. Het gemeentebestuur van Rotterdam, dat zich over deze maatregel nog niet uitgesproken heeft, is inmiddels met deze zienswijze op de hoogte gesteld. De bezwaren van de heer Maat zouden alleen steekhoudend zijn, zo schrijven B. en W aan de raad. wanneer er sprake zou zijn van een aanzienlijk hoger fluo- ridegehalte IN Hoek van Holland wuifden vanmiddag familieleden en ken nissen voor het laatst de beman ning toe uan de Oceaan van L. Smit en Co's Internationale Sleep dienst, die vandaag vertrok met achter zich een van de spectacu lairste en ingewikkeldste sleep- oöjecten, die ooit uit een Neder landse haven zijn uitgevaren: drie boortorens voor de Perzische Golf op een vierkante bak. Het hoog ste punt van deze sleep is 34 m. beven de waterspiegel, vijftien meter hoger dus dan de voor de oorlog zo bekende tinbaggermo- i ens. Naast de Oceaan vaart de Pool- see, die de sleep in het Kanaal zal begeleiden. In het kader van haar exploratieve arbeid op de Noordzee zat de N.V. Ned. Aardolie Maatschappij een gezamen lijke onderneming van de Bataafse Petro leum Maatschappij N.V. en de Standard Oil Company (New Jersey) in het voorjaar weer uitvaren met de boorpon- ion Triton. Afhankelijk van de weers omstandigheden zai deze operatie in de eerste week van april plaatsvinden. De Triton zal op ca. 16 km uit.de kust tegen over Scheveningen worden geplaatst. De rechtbank te Almelo heeft de 57- jarige rij-examinator E. H. uit Ensche de in beroep veroordeeld tot een. boete van ƒ5 of een dag hechtenis. H. heeft mej. J. G. te Enschede een autorijexamen afgenomen. Op een ge geven moment tijdens het examen stuurde de kandidate de auto uit een file, terwijl achter haar verkeer nader de. Er ontstond een botsing met een bromfietser. De rij-examinator is eerst door de kantonrechter veroordeeld tot 11 boe te. De rechtbank in Almelo verwierp het argument van de examinator, dat hij niet persoonlijk verantwoordelijk is voor fouten van een persoon, die rij examen doet. ouderlijke woning van Marcel Nivard gearresteerd worden. Hij verklaar de het jongetje in zijn wagen te heb ben meegelokt en na een poging tot ontucht en omzwervingen door Den Haag en Amsterdam het kind ver moord te hebben. f Advertentie.) MODERNE EN KLASSIEKE VERUCHTINQ COUZY - Ie Middellandstraat 72 Het Gerechtshof in Den Haag heeft vanmorgen de 40-jarige Rotterdamse kappersbediende, 3. G. L., wegens moord op het hehtjarig jongetje Marcel Nivard veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijftien jaar met aftrek van voorarrest en terbeschik kingstelling van de regering. Het ge rechtshof heeft hiermee 't vonnis van de rechtbank in Rotterdam bevestigd. De verdediger van de kappersbe diende, mr. J. G. Doeksen uit Rotter dam, was van dit vonnis in beroep gegaan, omdat hij van mening was dat er strikt juridisch geen sprake was van moord, doch van een com binatie van twee achtereenvolgende misdrijven: poging tot moord en dood door schuld, welke beide niet in de dagvaarding waren opgenomen. Toen de kappersbediende vanmor gen het vonnis van het hof had aan gehoord, mompelde hij: „Daar ga ik absoluut niet mee akkoord." De pre sident deelde hem echter kortaf mede, dat hij acht dagen de gelegenheid had om vxa zijn advocaat cassatie aan te vragen. Zoals bekend werd Marcel Nivard - het oudste kind van een gezin van drie op 7 februari vorig jaar ver mist. Na een week kreeg de politie anoniem naar later bleek van de dader een telefonische tip. Het lijkje van het kind werd gevon den in een ondiepe sloot langs de pro vinciale weg bij Bergschenhoek. Het lijkje vertoonde sporen van geweld. Op 22 februari kon de kappersbedien de, na een huis aan huis onderzoek, door rechercheurs in de buurt van de De 19-jarige dienstplichtige soldaat G. Frederiks uit Heerde (Geld.) is gister middag bij een ongeluk met een militaire vrachtwagen zo ernstig gewond, dat hij na opname in een ziekenhuis is over leden. De militaire vrachtwagen is tus sen Oudemolen en Zeegse in Drenthe tegen een boom gereden. De chauffeur was bij het nemen van een bocht te veel op de linkerkant van de weg te rechtgekomen, kon de wagen niet tijdig naar rechts krijgen en raakte daardoor de boom. Frederiks zat m een open laadbak en werd bij de botsing van zijn plaats geslingerd. Hij werd met ernstige wonden vervoerd naar het academisch ziekenhuis in Groningen, waar hij in het begin van de avond is overleden. De 29-jarige Nijmeegse verpleegster .1. A van K. is gisteren door de rechtbank in Arnhem veroordeeld tot honderd gul den boete of tien dagen hechtenis, con form de eis van de officier van justitie. De verpleegster was er van beschuldigd een vergissing te hebben begaan die de dood van een tweejarig kindje tot gevolg had. Ze zou het kind een te grote dosis chloraai-hydraat hebben toegediend. Twee dagen duurt de ..kapitale hqui- dabeveilmg van de inventaris en op- stauen", zoals de catalogus die 949 kavels bevat, vermeldt. Bijna duizend opkopers, uit alle delen van het land naar Hoek van Hooiland gekomen, bevolkten vanmorgen de Honnyloods waar de veillxng, ten overrstaan van deurwaarder L. C. Breedveld door de veilmgmeesterr H, van der Wolf en afslager Steef Klepke werd gehouden. De opkopers waren aangelokt door de inhoud van de catalogus die voor bui tenstaanders wellicht slechts een paar Lfeest voor mannen: onderde- ten transitcamp kopen. Tien tallen keren klinkt het „mijn", zoals van deze behoedzame <lant flinks). Het antwoord komt kort en krachtig van af slager Klepke en gaat gepaard met een hamergebaar aantrekkelijke kavels bevatte (twee auto's en een caravan), maar gezien de grote belangstelling van de vak mensen" vele goederen waarmee later een gunstig handeltje kan worden ge dreven. Klokslag tien uur nam afslager Klepke het woord. Toen begon de strijd tegen de klok. (want er moet snel worden ge werkt om op tiid klaar te komen) en de aanval op zTjn stembanden, die na anderhalf uur overigens nog geen krimp gaven. Hoe de stemming was? De gerouti- Het huwelijk van prinses Sofia van Griekenland met de Spaanse prins Don Juan Carlos op 14 mei xn Athene, zal o.m. worden bijgewoond door koningin Juliana en prins Bemhard en de prin sessen Beatrix en Irene en Margriet, de koningin van Denemarken met de prinsessen Margaretha, Benedicta en Anne-Marie, de koning van Noorwegen, en de grootmoeder van Don Carlos, ex- koningm Eugenie van Spanje. Voorts worden verwacht de hertogin van Kent. haar dochter prmses Alexan dra en graaf Mountbatten. De laatste is een broer van prinses Alice van Griekenland en oom van prins Philip, hertog van Edinburgh. Inmiddels wordt uit Madrid gemeld, dat de Franse ex-kolonel Argoud van de Kanarische eilanden (waar hij onder controle stond) is verdwenen. Of Lagail- larde en de anderen ook zijn gevlucht is niet bekend. Reuter geeft de zoveelste lezing van de voorwaarden, waarover Fransen en Algerijnen het nu eens zijn geworden. Nieuw hierin is slechts de bepaling, dat na de stemming over zelfbeschikking de Franse troepen nog drie jaar in Algerije zulien blijven. Hun aantal zou 150.000 man bedragen, gelijk aan dat van voor het begin van de opstand. Dit laatste klopt echter niet, omdat er in 1954 slechts 75.000 Franse militairen in Algerije waren. Het gebied van Reggan in de Sahara, waar de Franse atoomproeven worden gehouden, zon nog vfjf jaar in Franse handen blijven, met het recht de experi menten voort te zetten. Daarna verwacht de Franse regering elders een nieuw proefgebied te hebben gevonden. Vanmorgen om ongeveer vijf nar Is 1 op het gamizoensoefenterrein „De Vlasakkers ixx Amersfoort een ongeluk gebeurd dat het leven heeft gekost aan de 25-jarige wachtmeester W. 3L Lau- 1 bertshelmer uit Amersfoort. De wacht- I meester nam deel aan een alarmoete- j ning. De heer Laubertshelmer was I gehuwd en vader van twee kinderen i Hjj behoorde tot het tweede eskadron 1 van bet Regiment Huzaren Prins Alexander, dat In Amersfoorrt Is gele- gerd. De Koninklijke Marechaussee stelt naar het gebeurde een. ondci- zoek In. Het onderdeel waartoe de wachtmees- 1 ter behoorde hield een alarmoefening. Aan de wachtmeester was daarbij de taak toebedeeld met behulp van de handgranaten artillerievuur na te boot sen. Daartoe moest htj vanaf een be paalde plaats de handgranaten werpen naar van tevoren zorgvuldig verkende punten. Men heeft tijdens de alarmoefe ning verscheidene explosies gehoord, die er op duidden dat alles volgens de bedoelingen verliep. Hoe het ongeluk gebeurd is. dat aan het leven vxn de wachtmeester een emde maakte is ech ter met precies bekend. De Ambonezen uit Delfzijl en Arnhem 189 in totaal die htm terugkeer naar Indonesië enige malen zagen uit gesteld, zullen morgen per trein naar Amsterdam gaan. Daar vandaan gaat de reis verder vla Bazel naar Messina (Italië), waar zij aan boord van het m.s. „Fair Sea" zullen gaan. Hun ba gage is reeds eerder met het Duitse schip „Darmstad" vooruit gezonden. De Ambonezen zelf, die de afgelopen dagers nogal wat belangstelling van de pers hebben genoten, bewaren een strikt stilzwijgen en tonen op vragen slechts een vredige glimlach. De oorzaak van deze zwijgzaamheid schijnt gezocht te moeten worden in een mededeling van de Indonesische ambassade xn Brussel, dat de inreistoestemmmg van hen die veel „praten" wel eens zou kunnen wor den ingetrokken. De Indonesiërs willen kennelijk zo weinig mogelijk ruchtbaarheid over deze zaak, evenals de „blijvers", die vinden, dat er teveel propaganda voor emigratie wordt gemaakt lust niet was om over naar huis te schrijven. De prijzen waarvoor de goe deren (van een msserihuit tot een ema ti le mbouwbad toe) werden geveld, wa ren echter aan de stevige kant. De eerste mssenloods die onder de hamer kwam, verandrerae voor 350 YaiLSJgSnaar: de lnzet; de inzet was 7000. De draadafrastenng van kamp 2 aan de Hietdijkstraat ging om nog een voorbeeld te noemen vooor 700 we" 'f 200 meer dan de inzet). Het inbouwt bad werd op 32 afgeveild. vier ge- emailleerde wasbakken met kranen en lidxngen op 50. De aannemer P. Kleijwegt uit Hoek van Holland was verreweg de grootste oopkooper. Een groot aantal loodsen dat volgens deskundigen voor lage prijzen werd afgevexld, werd zijn eigendom. y De heer Kleijwegt, directeur van het aannemingsbedrijf 3. Kleijwegt en Zonen, heeft het transitkamp (In totaal een kilometer loods) indertijd gekocht van ?gelse troepen voor een bedrag van 7O.00O. Later heeft hij een combinatie gevormd met de fa. Smith In Rotterdam cu de fa. Zegelaar in Sliedrecht. Voor de veiling heeft de heer Kleijwegt al voor ongeveer honderdduizend gulden aan „kleingoed" verkocht. Hu schat de op brengst van de veiling op ongeveer tweehonderdduizend gulden. Vanmiddag omstreeks één uur was al voor een bedrag van zestigduizend gul den verkocht. Een. nisseniuit (met inhoud, behalve de opkopers), waar de veihn® werd gehouden, werd voor 9500 het eigendom van de heer Kleijwegt. De heteluchtkachel-met-pijp leverde 70 op. Als de kachel had gebrand had zij wel licht het dubbele bedrag gekregen, want aan warmte en warme koffie was groot gebrek. Voor de auto's hadden de op kopers veel gela over. Een grote personenauto, vijf jaar oud. ging voor 2800 van de hand. Een negen jaar oude Volkswagen leverde zelfs nog 1500 op. Behalve in de ijskoud® loods waar de veiling werd gf houden, heerste ook elders in Hoek van Holland een typische veil mgsf eer. De exploitant van hotel ^ieer T. de Bie, had bijvoor- Aan mejuffrouw E. M. van Moorst is gedeeltelijk gratie verleend van de ge vangenisstraf van zes maanden, haar in 1956 opgelegd bij arest van het gerechts hof te Amsterdam. Kwijtgescholden is het gedeelte van de straf, dat op 5 april 1962 nog onvervuld is gebleven. De in diening van een gratieverzoek door be trokkene in november 1961 heeft de tenuitvoerlegging van de straf opge schort. Zij bevindt zich «venwel sedert S december 1961 In hechtenis op grond van een bevel tot gevangenneming, da; de arrondissementsrechtbank te Amster dam in 1955 had gegeven. Zoals bekend is. heeft genoemde rechtbank zich in de cember jl. onbevoegd verklaard tot in- threkking van dat bevel. Het gratiever zoek was behalve door mej. A. Beekman ook gesteund door een groot aantal van haar familieleden. Sjoukje Dijkstra heeft vanmorgen na het rijden van twee der zes verplichte figuren tijdens de Europese kampioen schappen kunstrijden in Geneve, een flinke voorsprong genomen op haar naaste rivale, de Oostenrijkse Regfna HeUzer, Met grote precisie en zekerheid voerde Sjoukje haar nummers uit. Vol gens de nlet-offlctèle telling verwierf ze 352 punten terwijl de Oostenrijkse het niet verder bracht dan 328,8. Vanmiddag werden nog twee nummers gereden, en morgenochtend volgen de laatste twee. De vrije figuren komen vrijdagavond aan de beurt. De Oostenrijkse Karin Frohner siaat thans op de derde plaats met 312 punte® en de Britse Diana Clifton-Feaefa op d® vierde met 305,6. r

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 2