Roemers: Loon crisis geen politieke stunt van NVV Laatste rijksgoedkeuringen van vorig jaar uitgereikt Komende generatie heeft baat bij fluoridering Centrale verwarming voor 1000 Van der Putten zal aan zijn recht komen JAN GAST 1 Pleinweg-incident met kransleggiiig herdacht ML®! Hogere lonen worden toch uitbetaald UW m keetman Bonden keuren beleid goed Elfjarig meisje door trein gegrepen Naaldjesproject wordt herhaald Voornamelijk handel en nijverheid ProfWinkler over tandbederf: Primeur op jaarbeurs in Utrecht Verdachte zaak afpersing O.A.S. vrijgelaten Prof. Oud op V.V.D.-congres Invalide schipper kan weer varen Storm beschadigt lanceerbasis Karenrebellen in Birma in actie Brand verwoest 5 schoollokalen Jubileum-raam van ACB-leden Kiesgerechtigd met 21 jaar Zes babies door fout in dieet I gestorven 3-8s Opstapjes ter méttien Geïrriteerd Loonanarchie schatkamer mder de^lijnbaanh DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 MAANDAG 12 MAART 1962 VAN DER GRINTEN EXPOSEERT •Océ® - lichtdrukapparaten voor tekenkamer en kan toor, op dinsdag 23 maart, woensdag 14 maart, donderdag 15 maart, van 10-22 uur en op vrijdag 16 maart van 10-17 uur in het RUNHOTEL te Rotterdam (ingang Maurits- weg 3). Chemische fabriek L.van der Grinten N.V. Venio vergadering in Leeuwarden heb- O Mii (Advertentie) Wees er vroeg bij... zodat wan neer de zon gaat schijnen Uw garderobe klaar is. Maar dat niet alleen... waarom zou U wachten op het hoor- seizoen? Wij kochten van een van de grootste stoffenfabrieken met Internationale vermaardheid het hele magazijn van de overschot ten van de voorjaar* collectie 1962, voor bijna de helft van de prijs. imprlm*» Mtln imprimé ImpHm® cSertlm Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze hon derden rollen voorjaarsstoffen voor japonnen, pakjes, rokken, shorts en pantalons in was- en zonechte kleuren, door elkaar per nieter m In een buitengewone hoofdbe- sturenvergadering hebben de bij I het N.V.V. aangesloten bonden za- i terdag in Utrecht met algemene j stemmen hun instemming betuigd ,'met het door het N.V.V.-bestuur gevoerde beleid. Dit betekent dat het N.V.V. de nieuwe algemene aanwijzing van de regering met betrekking tot de matiging van het loonbeleid zal blijven negeren, maar dat het N.V.V. wel in het bestuur van de Stichting van den Arbeid met de andere centrale organisaties zal blijven samenwer ken. Dit zal tot gevolg: hebben, dat het N.V.V. in de tooncommissie van de Stichting afwijkende loonad- viezen gaat uitbrengen, indien de nieuwe aanwijzing van de regering daarbij in geding Is en dat er in vele bedrijfstakken grote moeilijk heden zullen ontstaan bij de onder handelingen om te komen tot nieu we c.a.o.'s. Op het ogenblik be staan deze moeilijkheden reeds bij de c.a.o.'s voor het A.K.TJ.-perso- neel en voor de werknemers in de kleinmetaal. moeilijker dan ooit, weer tot een orde lijk geheel te komen. Het bestuur van de Stichting van den Arbeid heeft nog geen definitieve be slissing genomen. Eerst zal de interpel latie-Roemers worden afgewacht, maar het werd niet waarschijnlijk geacht, dat daarmede de situatie zich zal wij zigen. (Advertentie) (Van onze soc.-econ. redactie) De 11-jarige scholiere Janna Marga- retha Nijholt is zaterdagmiddag om streeks 12.30 uur op de door knipper lichten beveiligde spoorwegovergang bij de Zwarteweg te Gouda door een trein gegrepen en op slag gedood. Het meisje, dat juist uit school kwam, stapte van haar fiets omdat een lange olietrein de overweg passeerde. Het licht bleef op rood staan en de bel rinkelde omdat er uit de richting Utrecht een tweede trein naderde. Het meisje zag dit niet, stapte op haar fiets en werd tot ont zetting van vele anders (weggebruikers, die wei bleven wachten, door de trein gegrepen. Zij was op slag dood. Het trein verkeer ondervoüd geringe vertraging. De Verenigde Staten zullen dit jaar de omstreden poging tot het brengen van een gordel van naaldjes in de ruimte om de aarde herhalen. Vee! buitenlandse geleerden waren fel gekant tegen de poging die op 21 oktober 1961 is genomen, en die mislukte. Volgens hen wordt het astronomisch onderzoek erdoor bedreigd en levert het zelfs ge vaar op voor de komende ruimtevaart. Een speciale groep van de presidentiële adviescommissie in Washington ver klaarde echter dat er geen gevaar zal ontstaan. Doel van de proef is vast te stellen of het mogelijk is radioboodschappen door weerkaatsing van de dunne naald jesgordel. die op enige duizenden kilo meters boven de aarde moet komen, over zeer lange afstanden te verzen den. Het aantal naaldjes bij de nieuwe proef zal minder dan. 250 miljoen zijn. ken van het akkoord in tegenstelling tot „wat hier en daar gesuggereerd is". Wij hebben daarom ook onze mede werking aan de werkzaamheden van de looncommissie van de Stichting niet op gezegd, aldus de heer Van Tilburg. Het N.V.V. zal zich echter blijven ver zetten tegen inbreuken op het akkoord, die tot verdergaande matiging leiden dan js afgesproken. De nieuwe aanwij zing van de regering zal daarom gene geerd worden. Naar de mening van het N.V.V. staat nergens geschreven, dat deze aanwijzing, bestemd voor het Col lege van Rijksbemiddelaars. het N.V.V. kan binden. Geïrriteerd toonde dL N.V.V.-secreta- ris zich over het feit, dat bijna de hele Nederlandse dagbladpers het optreden van het N.V.V. had afgekeurd. Hij noemde ,,al dit fraais een verdraaiing van de werkelijke feiten". Het C.N.V. en de K.A.B. verantwoordelijkheid voor trachten de de De voorzitter van het N.V.V., de heer D. Roemers sprak de wens dat de commissie-Schouten (S.E.R.) I crisistoestand op de schouders van het er in zal slagen het advies over de":Yy- te.leggen, maar „daar bedanken Innnnnlitiek nr, Innaere termiir, m,W1J feestelijk voor aldus de heer Van loonpolitiek op langere termijn nuTilburg. Aan het adres van de beide versneld tot s.and te brengen op ba- i antjere vakcentralen werd gevraagd, sis van hst concept-advies van de dne j wat er nu erger is, de zogenaamde re- werknemersvakcentralen. Wellicht zou bellie van het N.V.V. of de dubfeel- mert dan nop op korte termijn uit deslachtigheid van de confessionele orga- loonimpasse kunnen geraken, dienisaties. thans ontstaan is. j van hetK.Y;V- 20" slechts gebruikt worden als bliksemaf- De heer Roemers was van mening leider om de aandacht van de werkelij- dat het N.V.V. door Zijn afwijzing van de nieuwe algemene aanwijzing niet ondemocratisch handelt. Er bestaat geen -wettelijk voorschrift, aldus de N.V.V.-voorzitter, volgens hetwelk centrale organisaties in het bestuur van de Stichting van den Arbeid oner loonvoorstellen moeten adviseren vol gens de richtlijnen .van de regering aan het College van Rijksbemidde laars. Zeer fel wees de heer Roemers de be schuldiging af, als zou het N.V.V. met het oproepen van de moeilijkheden op loonpolitiek gebied een politieke stunt hebben willen uithalen. „Ons bestuur bestaat niet uit een stel wanhopige mensen. Wij zetten de sa menwerking in het bestuur van de Stich ting van den Arbeid niet op het spel voor zo'n stunt. Wij hebben hieraan nog helemaal geen behoefte na het succes van de regering op het gebied van de ambtenarensalarissen, het Nieuw-Gui- neabeleid en de woningbouwpolitiek. Het zou ons een lief ding waard geweest zijn deze crisis te hebben kunnen vermijden en buiten de Tweede-Kamer te hebben kunnen houden", aldus de heer Roe mers. Hij verklaarde voorts de vaste over tuiging ie hebben, dat wat er ook over de ingediende zestig contracten met het zogenaamde opstapje wordt beslist, de lonen toch op de een of andere wijze zullen worden uitbetaald volgens de oor spronkelijke voorstellen. De heer Roemers achtte dit in strijd met de verantwoordelijkheid en het ge weten van het N.V.V. Op deze wijze wordt het gezag van de Stichting van den Arbeid en de bonafiditeit van de or ganisaties ondermijnd. Daarom heeft het N.V.V. gesproken zoals het gesproken heeft. In het bestuur van de Stichting van den Arbeid is niemand geweest, die het N.V.V. ervan beschuldigd heeft een politieke rel te willen maken. De heer W. van Tilburg, secreta ris van het N.V.V., had m een uitvoeri ge uiteenzetting over de huidige stand van zaken op loonpolitiek gebied ver klaard dat het N.V.V. zich moreel niet meer gebonden acht aan het akkoord van Oud-Wassenaar tot matiging van de loonsverhogingen. Ter voorkoming van een loonanarchie was het N.V.V. echter toch bereid zich niet los te ma ke crisistoestand af te leiden. Als het in de loonpolitiek tot een ex plosie komt, aldr le heer Van Tilburg, en die kans ir iet' gering, wordt het De he<*r Van Tilburg bleef volhouden dat het verbod tot tussentijdse loonsver hogingen vóór I oktober a.s., de zoge naamde opstapjes, !n strijd is met het Ioonakkoord van Oud-Wassenaar. Het argument dat deze loonsverhogingen toch in leder geval strijdig zijn met de geest van het akkoord, legde de heer Van Tilburg naast zich neer. Hij vond de geest van Oud-Wassenaar dan maar een kwade geest. Het N.V.V. heeft alleen om uit de im passe te geraken zich tijdens het over leg een ogenblik bereid getoond de tussentijdse loonsverhogingen in 1932 te laten vallen, indien dit althans tot een unanieme oplossing van alle moeilijkhe den zou lelden. Even later verklaarde de heer Van Tilburg echter zeer perti nent: Een verbod van opstapjes in 1962 is in strijd met de afspraken van Oud- Wassenaar. Overigens zouden de huidige moeilijk heden een gevolg zijn van het feit. dat de regering de huidige economische spanningen wil oplossen door maatrege len alleen aan de loonkant. De zwarte loonontwikkeling zou hiervan de gevol gen laten zien. Als een van de belang rijkste oorzaken van de moeilijkheden huidige i werd voorts genoemd een structureel te laag kosten- en prijsniveau in Neder land ten opzichte van het buitenland. Deze structurele onevenwichtigheid wordt uitgevochten op de arbeidsmarkt. Elke ingreep aan de loonkant is echter een schijnoplossing, aldus de heer Van Tilburg. Hij concludeerde, dat één ding thans wei vaststaat, namelijk dat de huidige loonpolitiek failliet is. Deze loonpolitiek is kapot gegaan aan haar innerlijke zwakte, aan haar ondoeltreffendheid en haar onwaarachtigheid. Het is de rege ring boven het hoofd gegroeid, zo meen de de heer Van Tilburg. Het wachten is nog slechts op de uitspraak van het faillissement. Onze expositie is een unieke mogelijkheid om op een gemakkelijke wijze kennis te maken met 'Ocó'-apparaten en lichtgevoelige 'Océ'- materialen. waarmede u op de voordeligste manier kopieën kunt maken. De expositie is geopend van 10.00, tot 22.00 uur. Service kantoren en Enschede te Amsterdam, Den Haag =5 Registered Belangrijke objecten op de eerst thans door de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid verstrekte lijst vaü rijksgoedkeuringen over het laatste kwar taal van vorig jaar zijn voor Rotterdam de nieuwe kerk van de Gereformeerde Gemeente Zuidwjjk, Pendrecht en Lom- bardjjen, de uitbreiding van het Haven ziekenhuis, de nietiwe verpleegvlengel voor het Protestants tehuis voor Ouden van Dagen „Sonnenburgh" aan de Schulp weg, de afbouw van het Rudolf Mees Instituut van de Ammanstichting aan de Boezemsingel, de bouw van een r.k. kerk aan de Maihenesserdflk en de bouw van een tijdelijk stationsgebouw voor de Luchthaven Rotterdam. Een primeur op de vandaag geopende Jaarbeurs in Utrecht is een kacheldie zegt de fabrikant het hele huis ver warmt. Een soort centrale verwarming, die voor nog geen duizend gulden wordt aan geboden. Via een ondergronds buizen systeem wordt uit een speciaal hiervoor geconstrueerde kachel lucht naar de ver trekken gevoerd. Er wordt gebruik ge maakt van een dubbel gefiltreerd luchtsy- steem. De filters, gezondheidsfilters, die vol gens de fabrikant de lucht volkomen zui veren, staan zichtbaar opgesteld in de te verivarmen vertrekken. Voor warme zo merdagen kan de installatie worden omge schakeld tot een volledige air-conditioning, waarbij frisse lucht in de vertrekken wordt gevoerd. De capaciteit voor het nieuwe systeem- is volgens de fabrikant 300 m3, zodat normale woningen van vijf tot zes kamers kunnen worden verwarmd. De Nederlandse vereniging voor sociale tandheelkunde heeft zich zaterdag op haar vergade ring in Utrecht beziggehouden met de verschillende aspekten van de drinkwaterfluoridering. Het onderwerp werd ingeleid door prof. dr. K. C. Winkler, hoogleraar-directeur van het laboratorium voor microbiologie der rijksuniversiteit te Utrecht en lid van de commissie voor lichting inzake fluoridering van het drinkwater. Prof. Winkler herinnerde eraan, dat de noodzakelijke tandheelkundige verzor ging (die overigens door nog lang niet de heift van het Nederlandse volk word, genoten) nu in Nederland reeds 100 mil joen gulden per jaar kost. Op ieder mo ment van de dag houden de tandzieuten bovendien tien. tot vijftienduizend men sen aan of van het werk. Een verandering in de eet- en snoepgewoonten en een regelmatige verzorging van het gebit alleen, blij ken tandbederf niet te kunnen voor komen. De fluoridering van het drinkwater echter, zou dit, volgens prof. Winkler, voor de komende ge neratie voor een groot deel moge lijk maken. - Onderzoekingen in Amerika, uitgestrekt over enkele tientallen jaren, hebben uit gewezen dat in alle gebieden waar m het natuurlijke water fluoride voorkomt, aanmerkelijk minder landbederf valt te constateren. Bij proeven kwam men voorts tot de ontdekking, dat een hoe veelheid van 1 milligram fluoride per liter water een aanzienlijke vermindering van het tandbederf tot gevolg heeft (on geveer 50 procent) en dat de iels minder „rettige gevolgen, zoals gevlekt tandgla zuur nas optreden bjj hoeveelheden van 5 mg en meer. Het effekt van fluoride is het grootst bij kinderen die al vanaf de geboorte gefluorideerd water hebbe geconsumeerd. De vergelijkingsproeven die momen teel in Tiel en Culemborg worden ge nomen, wekken bij sommigen de indruk, dat het fluoride slechts een uitstel van het tandbederf met enkele jaren bewerk stelligt, Prof. Winkler vestigde er in dit verband de aandacht op, dat het onder zoek zich bezighoudt met kinderen van elf tot vjjftien jaar, terwijl men pas ne gen jaar geleden met de fluoridering van het water js begonnen. Men mag, vól kern, hopen dat bij De 26-jarige handetsvertegenwoordi- ger K. J., die dinsdagavond jl. 'in Am sterdam werd gearresteerd in verband met een onder de naam van ,,o.a.s." ge voerde afpersingszaak, Is zaterdagmid dag op vrije voeten gesteld. Nadat de officier van justitie, mr. VV. Wetzels, hem een laatste verhoor had afgenomen, achtte de rechter-eommissaris geen ter men aanwezig de man nog langer vast te houden. De handelsvertegcnwoordiger heeft steeds ontkend iets met de 2aak te ma ken te hebben. De politie had hem in Vragen over de zaak-Van dert het ambtenarengerecht bekend te ma- n Tnm iken, misschien niet, en ik hoop van Putten, tijdens de V.V.D.-jaar- niet; aIdus pro» 0ud - i Na vier of vijf keer lezen had prof Oud zijn oordeel over de nota nog niet ben de voorzitter, prof. mr. P. J. Oud, menige felle reactie ontlokt. Het gaat-hier, zeide hij, om het recht van Van der Putten en van. minister Visser. Wij leven in een prima rechtsstaat. ,,U behoeft", zo riep prof. Oud zijn hoorders verzekerde bewaring gesteld nadat twee .toe, „geen angst te hebben, dat kermissen zijn stem hadden herkend tij dens de telefoongesprekken, waarin de Amsterdamse garagehouder J. Tabak na mens de ,,o.a.s." opdracht kreeg een be drag van 15.000 gulden in een zand bak in de hoofdstad te deponeren. De vertegenwoordiger had evenwel een na genoeg sluitend alibi. gens hem, hopen dat bij een langere voortzetting van de proef het grote ver- Volgens verklaringen van J. zou hij schil tussen de gebitten van kinderen door het gebeurde vee! schade hebben die wel en die geen gefluorideerd water ondervonden. Tal van klanten van herh drinken, blijft bestaan. hebben, toen bekend werd dat hij als Bij langduriger proeven in Amerika isj verdachte m de afpersingszaak werd bijvoorbeeld gebleken, dat zelfs bij man-aangehouden, het vertrouwen in hem sen van veertig jaar aanzienlijk minder; opgezegd, getuige de vele brieven die tandcaries voorkomt ais ze gefluorideerdi hij na zijn vrijlating in de brievenbus water drinken. vond Van der Putten niet recht zal komen". aan zijn Prof. Oud stelde met nadruk, dat de Staten-Generaal het beleid van de minister behoren te beoordelen en niet: mlia oord buitenstaanders. D» V V D-fractie heeft prof gud haar uiterste best gedaan om de zaak Van der Putten in de kamer te krijgen Minister Visser diende naar aanleiding daarvan een nota plus 121. om begrijpe lijke redenen, vooralsnog vertrouwelijke bijlagen in. Een Kamercommissie zal over de te volgen procedure met een nota adviseren en eventueel punten uit de nota voor enquête aanbevelen. Mis schien is het wenselijk de bevindingen van de commissie na de uitspraak van klaar. Men moet voorzichtig zijn met een oordeel, ook bij publikaties. In som mige persorganen is geklaagd over stuk ken, die door minister Visser niet bij de nota zijn gevoegd. Deze stukken hebben betrekking op de bekwaamheid van de heer Van der Putten. Maar daar gaat het niet om. De vraag is of de heer Van der Putten voor het teamwork ge schikt is. Deze persorganen publiceerden dus wei in de letterlijke zin de waar heid, omdat die stukken niet aanwezig zijn, maar in feite gaven zij een veron derstelling van zaken, die volstrekt met de waarheid in strijd was. De lezers kwamen ervan onder de indruk en had den hun oordeel klaar. Maar ik heb oordeel nog niet klaar, zo riep uit. Zoals men weet zal Sonnenburgh na de uitbreiding, die onderhands is opgedra gen aan Van der Vorm's Aannemingsbe drijf N.V. te Rotterdam, een capaciteit van 133 bedden voor de verpleging van chronisch zieke en gebrekkige bejaar den. Aan het Havenziekenhuis wordt zoals bekend een geheel nieuw gedeelte bij gebouwd. waardoor de capaciteit zal wor den uitgebreid tot 233 bedden. De andere op de lijst voorkomende ob jecten betreffen alle de rubriek handel en nijverheid. Voor wat betreft verbouwing, afbouw en uitbreiding is rijksgoedkeuring ver leend voor de afbouw van het bedri'fs- pand aan de Schiekade van. J. P. We- yers Ind. en Handelsonderneming N.V., de uitbreiding van garage en magazijn van R- S. Stokvis cn Zn. aan de Vier- havenstraat, de verbouw en uitbreiding van het marktcafé aan de Veemarkt, de uitbreiding van een havenloods aan de Prins Hendrikkade van N.V. Werklust en het verplaatsen van het ROTEB-com- plex aan het Bosland. Nieuwbouwobjecten, die op de lijst voorkomen, zijn een bedrijfspand aan de Laagjesweg tussen IJsselmonde en Lom- bardijen voor de Firma Mapo. een gara ge aan de Roelantstraat in IJsselmonde voor Garagebedrijf M. Noteboom. een bankkantoor met woning aan de Leem kuil in Hoogvliet-centrum voor de Coöp. Boerenleenbank Hoogvliet, een neerzethal bij het veilingcomplex aan de Reedijk voor de Coöp. Tuinbouwveilingen Z. H. Eilanden, een service-bedrijf in Hoogvliet voor Hoogen-boom N. V-, een gara gebedrijf, in Hoogvliet voor de Firma W. A. Berwers, een garage met kantoor aan de Baan en Blekerstraat voor de Firma G. ran Mameren, een ga rage aan de Reedijk voor N.V H. W König en Co.. een bedrijfspand aan de Teilingerstraat voor Kramer en Roder N-V., een bedrijfspand aan de Teilinger straat voor De Lange en Reek, een be drijfspand voor het Architectenbureau De Laat, een bedrijfspand aan de Aristo- tilesstraat in Lombardijen voor da Firma J. L. Spoormaker, een bedrijfspand aan de Keenstraat in de Spaansepolder voor Van Doome en Co., een havenloods aan Pier I Waalhaven voor Felshaven N.V.. twee havenlooodsen aan de le Eemhaven voor het gemeentelijk havenbedrijf v.h. C. Spee, een garagebedrijf aan de Ludolf de Jonghstraat voor de Firma G. Bakker en Zn., een bedrijfspand aan de Schiekade voor ,.De Twee Provinciën" en een. tri bune op het terrein van Sparta". Van onze correspondent M. van Stee, een 23-jarige Bruinisser mosselvisser, heeft zaterdagmiddag zijn „automatische piloot" op de BRU-23 ge probeerd. Deze gehandicapte schipper, die vorig jaar overboord sloeg van het zelfde vaartuig, daarbij in aanraking kwam met de sehroeg en zo zijn beide benen verloor, kan nu weer zijn werk uitoefenen. Het werd een uitstekend geslaagde proeftocht. Geen ogenblik heeft de heer Van Stee er aan gedacht zijn oude beroep te laten varen sinds hij op die fatale 2de juni van het vorig jaar in het gangboord uitbleed en hem het ongeluk overkwam. Over omscholing piekerde Van Stee niet. Alle adviezen in deze richting wim pelde hij af. Daarom moest er gezocht worden naar een mogelijkheid om hem in staat te stellen de BRU-23 zelf te bedienen zonder dat hem dit met een kunstbeen veel moeite kostte. Een auto matische piloot was de oplossing: een paneel van knoppen en lampjes waar mee Van Stee het hele schip in zijn macht heeft, de eerste in Nederland. Vorige week heeft Radio-Holland de apparatuur getest en zaterdag moest schipper Van Stee het zelf gaan proberen. Een woordvoerder van de officiël» Amerikaanse organisatie voor de lucht en ruimtevaart heeft gisteren op hri ter hoogte van de Amerikaanse staat Virginia gelegen eiland Wallops ver klaard dat de aldaar gelegen lanceer, basis als gevolg van schade, die werd aangericht door de storm welke dinsdag jl. de Amerikaanse oostkust heeft -ge teisterd, gedurende verscheidene weken niet zal kunnen worden gebruikt. De woordvoerder zei, dat de basis veel van de storm te lijden heeft gehad. Be- paalde installaties hebben meer dan twaalf uur onder een meter water ge staan. Verscheidene voorgenomen lan ceringen zullen worden uitgesteld. Een grote groep karenrebellen heeft zaterdag een aanval gedaan op Monya ongeveer 160 km van Rangoon. Bij het dat ontstond, sneuvelden drie en twee politicmannen. Vijftig gevecht rebellen personen liepen verwondingen op. Inmiddels heeft de revolutionaire raad van Birma onder leiding van generaal Ne Win bekendgemaakt, dat 's lands politiekorps ingelijfd zal worden bij het staande leger. Het besluit wordt be. schouwd als een aanwijzing, dat de nieuwe regering vaslbes'oten is eon einde aan de rebellie te maken Een felle en hardnekkige brand heeft gisteren kort na middernacht een vijf. tal klasselokalen van de Frederik van Eedensehool in Amsterdam-West ver woest. Twee lokalen van deze 27 jaar oude houten lagere school, die in het korte stuk van de in I-vorm gebouw, de barak lagen, brandden tot de grond toe af. De speeltuinvereniging Gibral- tar gebruikte deze klassen als club lokalen. Alle instrumenten van de drum-band, de uniformen van de leden daarvan en een kostbare judo-mat gin gen verloren. De vereniging is tegen brand verzekerd. Advertentie Levering en reparatie van alle merken AUTORADIO'S en AUTO-PORTABLES ROTTERDAM - Dïergaardesingel 56-06 Tel. (010) 11 8844. Leden, oud-leden en deelnemers van de coöperatieve vereniging Arbeiders Toöperatie voor het uitvoeren van Bouw werken hebben zaterdag in het hoofd kantoor aan de Graafstroomstraai te Rotterdam een gedenkraam aan het be stuur aangeboden, geschonken ter gele genheid van het veertigjarig bestaan, welk jubileum vorig jaar is gevierd. Het raam is een glasstructuur in be ton naar ontwerp van de Rotterdamse beeldende kunstenaar L. Jacob. Uitge beeld is een gestyleerde „japanner" (twee-wielige beton-krui wagen) met stellingpalen, zand, grind, beton met wapeningskoppen, een gemetseld muur tje en andere symbolen, die met de bouw van doen hebben. De heren G. B. Keller en W. Ruth, die veertig jaar in dienst zijn van Mennens eti Co., zijn zaterdag onderscheiden met de eremedalje verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Tevens ontvingen de jubilarissen de zilveren gedenkpenning van de Nederlandse vereniging van ijzerhandelaren. Afgezien van het al- of niet geschikt zijn van de heer Van der Putten moe ten de dingen en vragen, die voor en na de oorlog in Indonesië speelden, zo veel mogelijk worden opgehelderd. Te recht gaf minister Visser geen oordeel over zijn ambtsvoorgangers. Dat oor deel komt de kamer toe. De feiten wor den door de Kamer onderzocht, aldus prof. Oud. AJAMENS de 4-.Mei Herdenking-com-\naar de Pleinweg gebracht, waar zij missie Linker Maasoever .hebben j hen fusilleerden als represaille voor de Advertentie EDELSTEENKUNDIGE l.g.a. DIAMANTEXPERT g.i.s. LIJNBAAN 92 .ROTTERDAM mevrouw A. F. Zwakhals-Smit. lid j dood van een van de wijkraad voor Nieuw Chariots plaats door een en de heer A. L. P. van der Gevel, lid van de wijkraad voor Oud-Charlois. Duitser, die op die lid van de illegaliteit is geliquideerd. De Duitsers hebben de twintig doden r£?a if vanmorgen, zoals ieder jaar op 12; de gehele dag tol laat in de avond maart geschiedt, een krans gelegd bij °ls ..afschrikwekkend voorbeeld" ter het monument ,.De treurende vrouw"plaatse laten liggen, op de binnenplaats van de Goereese- straat bij het Zuidplein te Rotterdam ter herdenking van het beruchte i Pleinweg-incidentop 12 maart 1945. anderhalve maand dus voor dei [bewrijdiTtp. I Toen immers hebben de Duitse b<*- j zetters twintig willekeurige Rotte.- i jdammers, die waren opgesloten in het politiebureau aan het Haagseveer, Naar wij vernemen heeft de minister raad in beginsel besloten enkele wets ontwerpen tot wijziging van de grondwet in te dienen. Overeenkomstig toezeggin gen, die reeds eerder van dc zijde der re gering, zijn gedaan, zal o-a. worden voor gesteld de kiesgerechtigde leeftijd te ver lagen van 23 tot 21 jaar. In de kraam- en kinderkliniek van het algemene ziekenhuis van Bing ham in de V.S. zijn sinds vrijdag zes van de 16 opgenomen babies' gestor ven. Onderzocht wordt of hun dood geweten moet worden aan een fout in hun dieet men vreest, dat de kleintjes zout in plaats van suiker toegediend is. De verpleegster, die het babyvoedsel bereidt, is hangende het onderzoek gesehorst. De ontdekking, dat de babies zout in plaats van suiker kregen, werd gister morgen gedaan door een verpleegster, die wat suiker in haar koffie gedaan had. Een baby kan slechts een beperk te hoeveelheid zout verdragen. 1

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 2