Einde der competitie is al weer bijna in zicht Mus Wereld slechts gediend hij een naam: Jezus ROTTERDAM N CV B voorgelicht over Leger des Heils In 1961 zijn in Rotterdam 6000 woningen gebouwd .van luxn Brutale roof bij juwelier Kleding v. UFFELEN vraagt: CABANON RIHCO en BROEDERSCHAP TENTEN WATERSPORT: Vlaardings Tafeltennisnieuws Dr. G. P. Hartevelt in Vlaardingen: Fraaie zaak van Princesse" open Geen maatschappelijke instelling GUNSTIG JAAR Zwaluwen morgen naar Katwijk Dronken kelner botst met auto Jeugd uit V.S. evangeliseert op Rotterdamse scholen Modelhouwers verloren „Dws voor de kas Literaire avond in Boekenweek 1 otale voorraad bouwcorporaties en 2.748 in opdracht 212.659 huizen De nieutve V oorjaarsmode PRINCESSE VOORJAARSMODESHOW fabrieks Duitse matroos in ruim gevallen Meisje breekt been bij valpartij xuWer lstot u,iwta»9U,den„ Gunstige maand voor Spaarbank Maassluis Massale paaszang in Aliovlial UW DEEL IN DIT LEVEN Prijs geb.f 13,90 AART PONTIER a. Conslrticlie bankwerkers b. Electrische lassers c. Monteurs PAGINA 4 VRIJDAG 16 MAART 1962 Enthousiast partij partij -ies van ,o «Ot nu VERSCHENEN: VOORGEVEL- ROOILIJNEN A. Aankomend verkoopsters B. Verkoopsters C. Jongeman D. Hulpverkoopsters en verkoopsters C. VAN DER LELY N.V. vindt U bij «inde van de tafcltenniscompeti- rige week won dit team met 82 van e__ 'n Vlaardingen is alweer in Shell 4. Verdere- uitslagen; Sunlight 1 xic&t. Voor dc meeste teams resteren er ■o* 3 wedstrijden, waarvan de uitsta ren de meeste gevallen niet doorslag- gw^d gijn voor de bezetting van de InMMMtu en onderste plaatsen. Toch zijn er nogal wat teams waar voor die laatste wedstrijden uiterma te belangrijk zijn. In ie eerste klas je is dat zowel voor Shell 1 als Shell 2 het geval. De Shell-reserves, die zelf met invallers te kampen hadden, kwamen vorige week tegen U.S.Th 2 niet verde- dan 3 tegenpunten Beide teams zullen in de komende we ken hun tanden moeten laten zien. wil len zij van de laatste plaats verwijderd blijven. Ia de tweede klasse is er reeds een kampioen bekend, namelijk De Hollan- iiaaj 1. Bovendien heeft Intiem 1 nog kampioenskansen; voor dit team worde vooral de wedstrijd tegen Favoriet 2 belangrijk. Intiem. 2, dat er na de eer- sta helft zeer 'belabberd voorstond, zal ie degradatie kunnen ontgaan, hoewel het gevaar nog niet geheel geweken is. Voor Reflex 2 ziet het er veel slech te^ uit Vori week. speelde dit team galijik tegen U.S.V. 3, dat daardoor «net twee punten voorsprong op de achtste -Mats blijft, terwijl Reflex de negende plaats bezet. Heit gelijk spel tegen U.S.V. was het gevolg van de in sublime vorm stekende Tuytel, die ongeslagen bleef. Verdere uitslagen in d-eze klasse: Intiem 1Insulmde 3 8—1; Intiem 2H.T.T C. 3 6—4; De HoUandiaar» 1Wilton 1 91. Bij de derde klassers staat er al weer een team van De Hollandlaan het hoogst "enoteerd. namelijk team 2. Di. veko is -de naaste concurrent, maar die zal men deze week ontmoeten en daar bij zéér zeker een halt toeroepen. Vo- Advertentie) Emba 1 35; S' '1 5MiTksteamers 2- 8; Intiem 3—S.V.A. 2 55. een opmer kelijke prestatie tegen de koploper! Van dt vierde klasse is meer te ver tellen. zij het niet zo veel goeds. In elk geval gaat in deze klasse Caltex 2 de kampieensviag hijsen. Bij Intiem 5 werd dit ceremonieel vorige u-eek door T.B.S.M. wreed verstoord, want zij maaikten een goede kans op de eerste plaats, echier het mocht niet zo zijn. de gasthe: -i wonnen met 64. Korpers- hoek was de beste man en noteerde we derom een hattrick. Met Reflex 4 Is het gedaan; dit team was dit seizoen te zwak voor de vierde klasse en zal het beter in de vijfde klasse wennen. Ook Windmolens 3 zal het waarschijnlijk gaan ontgelden, maar misschien kunnen zij nog wat puntjes verzamelen in de laatste wed strijden. Uitslagen vierde klasse: Mullerco Intiem A 19; T.S.F. 3Windmolens 1 64; Windmolens 2—D.N.M. 64 door een hattrick van Brobbel; Gakaro 1Windmolens 3 91; V.B.P. 3Sun light 2 4r6; Cincmn&ti 1RAP 3 5 5; T.S.F. 4—De Hollan 'aan 3 6—4; Cal tex 3De HrLandiaan 4 28. Over de vijfde klassers is met zo veel te vertellen. De grootste kanshebber. Cincinnati 2. kan zich al nie,t meer naar de eerste plaats opwerken. Verder zijn er ook geen kampioensgegadigden en degraderen is er in deze laagste klasse niet bij. Uitslagen; Hudigco 3De Hol- landiaan 82; Diveko 3—Sunlight 3 100; Windmolens 4Constant 3 010. Juniorer "itsiage": T.O.G.B, 3—De Hollandiaan 1 010; Xerxes 2Reflex 1 7—3; Ri "ex 2—T.O.G.B. 4 8—2; Re flex 3—Xerxes 4 55. (Advertentie) (Van één onzer verslaggevers) BIJ het gereformeerd-hervormd ge sprek gaat het om een ernstige zaak. De wereld is namelijk niet ge diend met een kerk ten koste van al les. Met gaat er om dat de wereld wel gebaat is met een naam; Jezus. Be langrijk is het dat men het wezenlijk over hetzelfde onderwerp heeft. Dit zei dr. G. P. Hartvelt tijdens een wljk- avond in de gereformeerde Maranatha- kerk in Vlaardingen. Hij vestigde de aandacht op de huidige hervormde situatie en wees daarbij op de twee denkrichtingen. Men moet te allen tijd durven spre ken voor Gods aangezicht. Aan het eind van zijn betoog merkte dr. Hart velt op dat de eenheid er al is, maar dat de drempel daartoe nog moet orden overschreden. Dr. Hartvelt hield eijn betoog naar aanleiding van het boekje ..Van kerken tot Kerk" dat door achttien hervorm de en gereformeerde predikanten, kort- (Van onze correspondent) Donderdagavond om 10 over 11 is een roofoverval gepleegd in de zaak van juwelier H. Onnink aan de Dorpsstraat 109 te Barcndrecht. Tenvijl de heer Onnink op nog geen meter afstand bezig •was in zijn zaak, hoorde hij plotseling het rinkelen van glas. Het bleek dat (waarschijnlijk) een viertal bandieten een grote tegel door de ruit hadden gegooid en hun slag sloegen in de etalage. Vanmorgen was men bezig de mven. taris op te maken, zodat nog niet precies kan worden gezegd wat woidt vermist, Wel ontbreken o.m. meer dan 100 ringen met een gezamenlijke waarde van 10 tot 20.000 gulden. De dieven zijn bijzonder snel te werk gegaan. Terwijl een auto met draaiende motor voor de deur stond, sloegen zij hun slag en gingen zo haastig te werk, dat diverse ringen etc. op straat I doorgemaakt, een dubbel winkelpand, vielen. Snel verdween de wagen m het - - - - - duister. De eerste van de laatste winkels aan het Liesveld in Vlaardingen is donder dagmiddag geopend. Het is het 14e filiaal van hel Modehuis Princesse. een jong bedrijf m damesconfectie, dat de laatste jaren een enorme ontwikkeling heeft genoemd, is ge- weg ,!De achttien" schreven. De Delftse predikant zei dat over samenwerking al veel is gesproken, maar dat er weinig resultaten zijn ge boekt. Op vele manieren is men bezig aan de oecumene, Wat moeten, buiten kerkelijken echter denken var. de ver deeldheid in de kerk. In het boekje spreekt de tendenz „laten we vast bin nengaan in de hervormde kerk" aldus dr. Hartvelt. Zo enthousiast men spreekt over een samengaan van hervormd en gerefor meerd, zo behoedzaam laat men zich uit over eventuele binding tussen vrij- gemaakt-ehristelijk-, of oud-gerefor meerd. We hebben tegenwoordig veel meer met elkaar te maken dan vroeger. Ook zijn de contacten vergemakke lijkt. Dit Is de reden waarom men zoveel energie toont om elkaar In elk geval in de ogen te willen aden. Ce vraag moet echter worden gesteld: hoe staan we tegenover God en hoe tegenover elkaar ais medemens. De waarheids vraag moet centraal wor den gesteld, dat is het kenmerk van de kerk. Na de toespraak werden ■discussiegroepen gevormd die na de pauze hun standpunten kenbaar maak ten. Actetassen worden beslist niet alléén voor de schooltijd of met Sint Nlcolaas gekocht. Neen, actetassen worden het hele jaar gekocht... als de prijs er maar naar is! Morgen gaat het gebeuren, mor gen koopt U dubbele acte tassen voor een prijs, die U zich nog jaren zult herinneren. Ledéren spalt dubbele acte tassen normale prijs 12.75... met twee vakken, twee voor- zakken en riem, koopt U mor gen voor nog géén zeven gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze le deren dubbele school- en acte tassen met twee voorzakken en riem, ineen mooie Ati bruine kleur, J» voor r Geen te/, of schrift, best. (Van een onzer verslaggevers) De divisie-officier A. L. Gladpooijcs van het hoofdkwartier Zuid-Nederland van het I-eger des Heils, heeft in de Bebobothkerk voor de afdeling Vlaar- dingen-West van de Nederlandse Christen Vrouwenbond, een causerie gehouden over ,,Het werk van het Leger des Heils". Allereerst sprak officier Glad pootjes over William Booth en echtge note. Hierbij bleek, dat het Leger is ont staan uit maatschappelijke nood, waaruit geestelijke nood wordt geboren. Het Leger des Heils is daarom beslist geen maatschappelijke organisatie of instel ling. Toen het begin er 75 jaar geleden was, werd het Leger miskend en veracht <in die tijd noemde men het Leger een on betaalde rekening van de kerk). Tegen woordig is het precies het tegenoverge stelde. want het Leger is verspreid over de gehele wereld. De methode van wer ken is: Gaan tot de mensen met de Bood schap van Jezus en niet wachten tot de mensen bij u komen. Spreek zo, dat de mens het woord kan begrijpen, aldus i spreker. De heer Gladpootjes behandelde enkele gevallen uit zijn eigen werktijd voor het I Leger in Suriname en Korea. In de Kongo, in Hongkong enz., wer ken tientallen Hollandse officieren. Al leen in Nederland heeft het Leger des Heils momenteel 108 evangelisatieposten, verder hotels, tehuizen voor kinderen, industriële inrichtingen (voor daklozen, Zowel op de begane grond als op de verdieping wordt men getroffen door een opvallende zee van licht, die gecombi neerd met de frisse kleuren in betimme ringen en vloerbedekking het Princess <ƒ- huis tot een waar mode-paleis maakt uiteraard draagt ook de uitgebreide collectie fleurige roorjaarskleding die in de rekken oj; koopsters wacht, daar het hare toe bij -Beneden vindt men het klei nere goed, jumpers, bloesen en vesten. Vin de voorname trap bereikt men de verdieping waar mantels en japonnen in vele genres te koop zijn Hier bevinden j zich vijf keurige paskamers, beneden zijn er twee I De winkel heeft een oppervlakte van 350 m2. De Vlaardingse firma W Hartog heeft de verlichting verzorgd. De firma i H Koornwinder te Rotterdam leverde die door hun brood moeten verdienen) nachtasyls, volkspensions, enz. TT, Spreker besloot met er op te wijzen, de betimmering en het Vloerenbedrijf dat iedere man en iedere vrouw de plicht heeft van Jezus te getuigen. Wanneer wij zelf niet de liefde Gods Strack eveneens uit Rotterdam bracht met zijn leverantie een passende aankleding van het geheel. in eigen hart hebben, kunnen we de mensen niet bereiken. Wanneer wij de wereld moeter; winnen voor Christus, moeten wij zelf deze Christus beleven. Het maatschappelijk werk van hetT/YD AÓT7TT IA'/1 Leger des Heils is een praktisch gevolg j U<j|t V LI IJ Ml 6 van Gods Gebod: God hef te hebben! boven alles en de naasten als zichzelven.i ÏF/T"Orffl|~"ï'>'f tt*~i Deze maandelyke vergadering, die goeds VV ïLN I F, Bil -F F bezocht werd, stond onder leiding van *-HJ J. de tweede presidente, mevrouw A. van Roon-Eppinga. (Van een onzer verslaggevers) ("Van een medewerker} De wedstrijd Quick BoysZwaluwen, die voor zaterdag op het programma staat, is voor beide partijen van groot belang. In de eerste plaats voor de thuis club, die geen punten mag verspelen om de nek-aan-nek race met Kozakken Boys en Noord wijk om het kampioenschap Smet succes vol te houden Door de recente (eervolle) nederlaag van de 's-Gravenzandse S.V. in Werken dam is Zwaluwen echter nog steeds niet definitief uitgerangeerd en zullen de Vogels zeker een poging '.vegen om via een overwinning in Katwijk hun benar de positie wat te verbeteren. Als de winter tijdig de aftocht blaast kan men aan de Kethelweg getuige zijri van de wedstrijd Zwaluwen 2—Quick Boys 2. De Zwaluwen-reserves hebben momenteel de 'riding met één punt voorsprong op hun grs'cr pok uit het resultaat van de uitwedstrijd'<2bleek reeds, dat van enig krachtsverschil nau welijks sprake is. Zwaluwen 3 speelt in Zwijndrecht te gen V.V.G.Z, 2, dat nog lang niet veilig is voor Je fatale onderste plaats- De zivart-wltten zullen er derhalve goed aan doen hun tegenstanders niet te on derschatten. Indien zaterdag het gehele junior-pro gramma zou worden afgelast stelt het be stuur van Zwaluwen een groot aantal junioren in de gelegenheid om gratis de reis naaf Katwijk per bus mee te ma ken voor het bezoeken van de wedstrijd Quick BoysZwaluwen in het fraaie Quick Boys-stadion te midden van de Katwijkse duinen. Gegadigden moeten zorgen om kwart voor drie aanwezig te zijn bij de Vis- bank, Westhavenplaats. De 27-jarige Duitse matroos Werner Bürg heeft donderdagmiddag een valpar tij gemaakt in het ruim van het sleep- schip Fendel 9 in de "Waalhaven. De matroos, die in Duisburg woont, kwam drie meter lager terecht op de buikden- ning, waarbij hij ook werd getroffen door een balk. Met vermoedelijk een sehedelbasis- fractuur werd hij naar het Havenzieken huis gebracht. In een loods op een terrein aan de Maashaven is donderdag de 57-jarige terreinchef P. Kromwijk uit de Maas havenstraat van een stapel balen op de cementen vloer gevallen. Hij kreeg een, wervelfractuur en werd naar het Haven ziekenhuis overgebracht. De dertigjarige kelner L M. J. uit Rot terdam is vannacht onder invloed van sterke drank met zijn auto tegen een voor hem rijdende personenauto gebotst. Beide auto's werden beschadigd. De 35-jange mejuffrouw M. C. S„ die bij J. in de auto zat, kreeg verwondingen aan beide knieën. De omzet van Veiling Westerlee in I De Jóxer is in 1961 met 12,5 procent ge stegen. Het totale omzetbedrag was op gelopen tot 28 673 000. Fer 3 julie zal de kwalitietsaanduiding van 21 artikelen worden gewijzigd. Du om de goede naam jdie de Nederlandse tuinbouwproducten m het buitenland hebben, te bestendigen, i Dit zei voorzitter J. v. d. Hout óp de i algemene jaarlijkse ledenvergadering. Ook deelde.hij mee dat inmiddels grond i var; de WSM is aangekocht en dat de provincie de ingang van het veilingter- rein zal verbeteren Ook dit jaar zal weer een haive cent per bakje moeten worden betaald voor de druivenreclame, De spinazie moet voortaan in bakken van vijf kilo worden aangevoerd, Voor 'n nieuwe neerzethal. is nog steeds geen vergunning verleend. Deze hal wordt urgent omdat met de stijging der kom- Vandaag heeft een „Youth for Christ"-team van Amerikaanse stu denten, dat op 5 maart op het vlieg veld Schiphol is gearriveerd, te Rot terdam de chr. middelbare meisjes school aart de Essenburgsingel, de h.t.s. aan de. Wijtemaweg en de chr. huis- j kommerteelt ook de komkommers een houdschool aan het Ericaplein bezocht, j plaats moeten krijgen in de bestaande hal. De Amerikaanse jongelieden brctch- E,rns^-e oeiende de vergadering (Van een onzer verslaggevers) Voor wie niet heeft geluisterd donder dagavond is het nog nieuws: Het team van de "Amateurmodelbouwgroep Vlaardin gen" heeft de NCRV-wedstrijd "Da's voor de kas" verloren. Zoals men weet, wor den di opnamen voor deze wekelijkse wedstrijd in het "Donderdagavond-moza- iek" van tevoren gemaakt In dit geval gebeurde dat in Schiedam. Niet speciaal omdat de groep ook enkele Schiedamse leden telt. maar voornamelijk omdat de NCRV bijzonder goed op de hoogte is met de voortreffelijke akoestiek van gebouw Arcade. Deze omroep laat meermalen opnamen maken in die zaal. Zo was het dinsdagavond een drukte van belang in deze zaal, waar een amuse mentsprogramma de omlijsting van de wedstrijd vormde. Tegenstanders van de modelbouwers waren de leden van de Chr. Oratoriumvereniging in Veenendaal Het team van modelbouwers bestond uit vier spoorwegbouwers en twee scheeps modelbouwers in de zaai stonden fraaie staaltjes van hun kunnen: treinstellen en o.a ook een prachtig oorlogsschip uit 1805. Het modeibouwersteam zag er als volgt uit: Voorzitter G. Speelpenning, vi- ce-voorzitter J. Ploeg, ir. C. J. Wafelbak ker (van de ENCK), G. Putters en L. J. C. v. Dijk. Na een microfoonrepetitie is dinsdag avond aarzelend gestart. Er waren nog enkele moeilijkheden met de apparatuur en de verbindingen De luisteraars heb ben daarvan natuurlijk donderdag niets bespeurd. Maar vervolgens hebben de tal rijke bezoekers in de zaal een aardige strijd meegemaakt. De modelbouwers (ze komen eenmaal per maand bijeen, houden lezingen en excursies en in mei komt er een expositie) begonnen winstrijk. Tegen stander Veenendaal startte met een aan tal nullen. Er was op een gegeven moment een Vlaavdings-Schiedamse voorsprong van 75 tegen 45, die echter teloor ging, want de Yeenendalers kwamen opzetten. De sinds tand werd: 109 voor de modelbou wers, 120 voor de oratoriummensen. Goe ds cijfers echter, waarmee beide teams nog in de eindprijzen kunnen komen. ten op deze scholen een uurtje zang, muziek en getuigenis met de bedoe ling, het Evangelie te helpen verkon digen in de taal die de jongeren aan spreekt. Verder propageren deze studente» de vorming van schoolbijbelclubs. Met hun vier maanden durende reis door Europa willen deze Amerikaanse jongelieden zich voorbereiden om de World Teen Convention, die over twee jaar in Jeruzalem 'wordt gehouden. Het is de bedoeling, dat daar 25.000 christen-jongeren wit alle landen van de vrije wereld bijeen zullen komen. uit op het h-lad "Groenten en fruit". Ten slotte deelde de voorzitter mee dat de gemeente de Leeweg langs de veiling in zijn geheel zal opknappen. Het twaalfjarige meisje Leny van Rij uit de Bergselaan te Rotterdam is don derdagavond, toen zij in de Bergselaan fietste, met haar voet van een pedaal ge gleden. Het meisje brak bij de valpartij het rechter bovenbeen. Zij werd naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. ATANDAAG is dan de Willem Ruys weer V vertrokken uit Rotterdam om in 80 dagen rond de wereld te varen. Aan boord, is een bijzondere passagiere onder de toch reeds utgalezen schare. Ja, je zal zo'n opdrarfi' van je baas krijgen Een opdracht als Arsne-Marie Louwercnburg kreeg. Haal de achter-achter-achter- kleiMooi van. de eerste stuurman-muiter van de Bounty van het eiland Pitcairn op en begeleid hem naar Nederland, zo luidt die opdracht, En dat gaat Anne- Marie dan doen. Het gaat om Fletcher John Christian, wiens eiland de Ruys altijd naar men weet aandoet om o.a. medische hulp te verstrekken. De heer Theo Ruys van de Rotterdamsche Uoyd heeft hem indertijd beloofd, dat hij een reis mocht meemaken en dat gebeurt dan nu. Maar de heer Christian heeft nog nooit kennisgemaakt met de moderne beschaving. Hij kent geen vlieg tuigen, treinen auto's, televisie, bioscoop, toneei. bruggen, tunneis. Arme-Marie nu zal de zestigjarige eilandbewoner dit alles moeten uitleggen aan de hand van boeken, foto's, tekeningen e.d. Dat is haar speciale opdracht, maar verder gaat ze niet luieren, want in alle havens waar het schip komt nieuwe contacten te leggen of oude te verstevigen voor haar maatschappij met o.a. de agenten van de Lloyd en met journalisten. Het is voor het Rotterdamse meisje een hele beleve nis, waaraan veel voorbereidingen vast zaten! ANNE-MARIE LOUWERENBURG, 24, D de assistente van de perschef van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd, naar schatting 1.75 meter lang en van nature goedlachs. Ze is dol op water, waarschijn lijk overgeërfd van haar overgrootvader, ■die op de zeilvaart zat in de tijd, dat de kortste reis zo'n twee jaar duurde. En omdat ze dol is op water, roeit en zeiit ze veel. Er wordt van haar verteld, dat ze, uit vrees voor een royement haar contributie van haar watersportvereni gingen lang van te voren betaalt „Stel ie voor", droomdë ze hardop onder het vertellen „stel je voor. dat ik bij Pit cairn van boord mag." Ze zed: ..Behalve de scheepsarts en een verpleger is er nog nooit een opvarende van de Willem Ruys op Pitcairn geweest. Met een heel klein tootje wordt je naar het eilandje gebracht en dat hele kleine bootje moet een hele kleine haven binnenvaren en vlak voor de haven moeten de roeiers het bootje over een drempel heentrek- ken. Het is gevaarlek werk, De zee is altijd woelig en er zwemmen veel haaien. Dc zou best eens op Pictairn willen kijken." |TET WAS gisteren een feestdag voor 7 achtjarige Angehene van Aarsen uit Rotterdam (Grote Visserijstraat 40 bi en de 11-jarige Peter van der Valk uit utrecht, s Morgens op school hoorden jjfv.oat ze winnaars waren van de wed stnjd, die de Vereniging Bescherming Voetgangers h id uitgeschreven in de kindertijdschriften „Ok-kie" en „Taptoe". Gistermiddag zijn de prijzen m Den Haag aan de twee winnaars uitgereikt. Ange- hene kreeg eer. prachtige step en Peter een polshorloge. Angeliene had eerst weinig zin om naar Den Haag te gaan. an voor haar mooie jurk voelde ze ook ai met Maar dat kwam, omdat ze ver legen was, vooral toen mevrouw Van der Doesïïntaioven haar namens het hoofd- bestuur van de vereniging do step gaf. iffaar eerst moest ze beloven, dat ze niet met de step -de stoep af zou gaan. Over de prijsvraag nog het volgende: Het is ontstellend hoeveel jongelui er kwa men ruim 15.090 inzendingen binnen de laatste vraag foutief hebben beant woord. Deze, vraag luidde: Moet je erop rekenen gezien te worden, wanneer je bij &en iantaam de rijweg oversteekt? De meeste kinderen beantwoord-den deze vraag niet met „Ja". (Advertentie) Niemand had ooit kunnen den ken dat zo'n heel magazijn met zuiver wollen meubelstof nog eens als fabriekspartlj verkocht zou worden voor zo'n lage prijs. Denkt U eens In, rollen wollen moquette van 19.75, de mooiste moderne épinglé's van 15.90... zelfs die van 10.50 zijn nog een weelde voor het oog. Morgen gaat het beginnen... tientallen rollen zuiver wollen meubelstof, per meter voor nog géén zes gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze meu belstof aan onze klanten, die kwaliteit kunnen waarderen, voor een prijs die ze geen tweede keer kunnen verwachten. Géén tcl. of ichrift. bnt. (Van onze correspondent) Februari was wederom een gunstige spaarmaand voor de Maassluis® spaar bank. Het bedrag, dat per 1 maart aan 18.390 inleggers verschuldigd was, be droeg 15.889.497.—-. Het nadert dus -:e 16 miljoen. Eerst in september .1951 werd het 15e miljoen bereikt. Vorige maand werd ingelegd 1.135.973 en terugbetaald 959.513: derhalve een overschot van 176.460. Met spaarbusjes werd gespaard in 322 ledigingen 7.218. Voor het Zilvervloot- sparen werden 18 nieuwe deelnemers in geschreven. Aan 690 deelnemers is thans ƒ270.341 verschuldigd. Ter gelegenheid van de 27e Boeken week, die ia het kader van de culturele samenwerking van Nederland en Vlaan deren znl staan, organiseert de Vlaar dingse boekverkoper Aart Pontier op vrijdag 30 maart een literaire avond in de auïa van het Groen van Prinstererlyceum •aan de Rotserdamseweg. De jonge Vlaamse auteur Ivo Michiels te Antwerpen, redacteur van het "Nieuw Vlaams Tijdschrift" en "Randstad" zal deze avond spreken over de moderne Nederlandse en Vlaamse roman en ver tellen over en lezen uit eigen werk. Onder het motto „Daar juicht een oonzal woensdagavond, 11 april in de Ahoy-hal tc Rotterdam een massale zang uitvoering worden gegeven ten bate van het Prot. Chr. ziekenhuis Ikazia te Rot terdam-zuid. Aan de uitvoering zullen het chr. ge mengd koor Deo Cantemus (tweehonderd leden), de sopraan Dé van Oenen en de bariton Kees Denik medewerking verle ner,- Het muziekkorps van het Leger des Heils te Rotterdam zal de samenzang be geleiden. De gehele uitvoering zal onder leiding van Arie Pronk staan. De samenzang begint 's avonds om kwart voor acht en zal door de N.C.R.V. worden uitgezonden. Voorts zal de uit voering op de plaat worden opgenomen. De organisatoren streven er naar ten minste tienduizend bezoekers in de grote hal bijeen te brengen. fjn .1 7 'terdam. 1,548 m opdracht van woning- van particulieren De bouw van 374 woningen geschied de uit eigen, middelen, 429 woningen 1 kwamen tot stand als resultaat van ,v i schaderegeling, 4.393 werden er gebouwd IN Rotterdam stonden op 1 oktober,met voorschot volgens de woningwet, van het vorige jaar 211.016 WO-fde bouw van 2 282 woningen geschiedde ningen. Eind december was dit aan tal vermeerderd met 1.851, waarvan 1.844 nieuw gebouwd. De overige ze ven woningen kwamen tot stand door verbouwing of andere wijze van we- derinrichting. In 1961 werden te Rotterdam in totaal 5.958 nieuwe woningen gebouwd, terwijl 32 woningen tot stand kwamen door verbouwing of anderszins, een toename 'lus met 5.990. Daartegenover staat een sloop van 504 woningen waarvan 100 in hei laat ste kwartaal een buiten gebruik stel ling van 16 woningen en onbewoonbaar verklaring van 27 woningen. Door ver bouwing of op andere wijze onttrekken Geheel vernieuwde en vermeerderde druk van HUWELIJKSBOEK van P. J. F. DUPUIS Verkrijgbaar bij BOEKVERKOPER Sm. Havenstr. I - Tel. 4504 Het hoofd van het Gemeente bestuur van Schiedam maakt bekend, dat Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid- Holland bij hun besluit van 28 februari 1962 No. 296 hebben goedgekeurd het besluit van de Raad der Gemeente Schie dam van 15 december 19S1 No. 340b tot vaststelling van voor- gevelroollijnen voor een ge deelte van de Sint-Liduina- straat ïRoord-oostaiyke uit monding), een gedeelte van de Warande en een gedeelte van de Nieuwe Haven. Schiedam, 15 maart 1962. Het_ hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, J. W. PEEK onder de financieringsregeling. Van al deze in aanbouw zijnde wonin gen hebben er 78 een huurwaarde be neden ƒ500 per jaar. Alle waren dit vrijgezeilenwoningen. 4.398 nieuwe wo ningen hebben een huurwaarde tussen ƒ500 en 1.000 per jaar, 1.944 hebben' een huurwaarde tussen 1.000 en 1.500, de huurwaarde van 834 in december in aanbouw zijnde woningen ligt boven 1.500, Van de 5958 woningen, die in 1961 zijn gebouwd, hebben twaalf vrijgezeilenwo ningen een huurwaarde tussen 450 en ƒ500 per jaar. 24 hebben een huurwaar de tussen 500 en 600. 101 hebben een huurwaarde tussen 699 en 700, 617 aan de woningvoorraad verloor Rotter-1 hebben een huurwaarde tussen 800 en dam in 1961 nog 319 woningen. iƒ1.000, 1031 hebben een huurwaarde tus- De totale woningvoorraad van Rot terdam was tegen het eind van decem ber 212,659 woonhuizen. Eind december waren te Rotterdam 7.483 woningen, in aanbouw, waarvan 3.187 in opdracht van de gemeente Rot sen 1,000 en 1.200, 253 hebben een huurwaarde tussen 1.200. en ƒ1.500. 219 hebben eiïn huurwaarde tussen 1.500 en 1 800 en 455 woningen heb ben een huurwaarde boven 1.800 per jaar. voor de Herenmode- en Kinderafdeling. voor de Herenmode- en Kinderafdeling. ter opleiding in het vak. voor de zaterdag-middag, bjj voorkeur met. het vak bekend. WIJ BIEDEN: Prettige werkkring; aantrekkelijk salaris en voor A, B en C 2 weken zomervakantie en 1 week wintervakantie. Richt uw schriftelijke sollicitaties tot de personeels afdeling van KLEDING VAN UFFELEN, Hoogstraat 202, te Vlaardingen of kom eens praten met de bedrijfsleider. te Maasland, vraagt voor haar FABRIEK VAN LANDBOtlW-WERKTÜIGEN voor onderhond en reparatieafd. voor productieafdeling. Vereisten voor a en b dipl. L.T.S. als praktische ervaring. Zij die interesse hebben voor een functie in een snel groeiend modern ingericht bedrijf en een prettige werksfeer op prijs stel len, kunnen zich dagelijks van 8-5 uur en zater dags van 8-12 uur aanmelden bij de afd. Per soneelszaken, Weverskade 33 te Maasland, plm. 1 km. buiten Maassluis, richting H. v. Holland. Ook telefonisch te bereiken onder no. 01899 2644. Hierbli maken wij U attent op de interessante in zaalTriangel, Fransenstraat 14 te Vlaardingen, op dinsdag 20 maart 1963 om 3.30 en 8 uur- Kaarten welke tevens oorzien in een The- o Koffie-Complet zijn a ƒ2,per persoon verkrijgbaar in de zaak Liesveld 1 of tele fonisch onder no. 8282. 2 persoons DUBBELDAK vanaf 60. 2 persoons DWAR5SLAPERSvanaf 76. 3 persoons DUBBELDAK vanaf 150 4 persoons DUBBELDAK vanaf 155. CAMPING-GASTOESTELLEN vanaf 15.75 Iedere zaterdag TENTENSHOW op onze le en 2e etage O A aha Westhavenkade 61 FOLBO ROEIBOTEN vanaf ƒ590, FOLBO ROEI/MOTORBOOT vanaf ƒ720, FOLBO ZEILBOOT vanaf995, Rubberboten - Buitenboord motoren. VERDER ALLES VOOR DE WATERSPORT.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 2