ENGELANB-OOSTENRUK Tottenham Motspur-Benfica m PLAN „CAPELLE-STAD" WERD VASTGESTELD Mysterie rond verstopte koffers vol kleding Vijftig jaar in dienst van de N.V. van Nelle Bernard Haitink dirigent Mo zarts Don Giovanni 149 ytf VOETBALLEN: 100PSH00BN j Wie is toch Caus Friedrich? B Kerkbouwactie Usselmonde 945.- Autobestuurder gewond Project van f 49 miljoen Discussie over hoog-laagbouw Schoorsteen is hoger dan Dom In kampeerhuisje Fokkelman ruimte „Beatrix" viert voor jaarsfeest i™t^jl5t0?t-Tosev0f^ werden brieven Huldiging van 4 jubilarissen Acties van ZAC Delfshaven Vanavond 1164 40 draaien enOudshoorn zorgt dat U deze week op Uw eigen Philips T.V. o.a. kijkt naar: Bovendien krijgt U van Oudshoorn Uw T.V. 3 MAANDEN GRATIS IN HUIS Met brommer over de kop geslagen Bejaarde man viel van ladder in sloot Aanbesteding Baldadigheid van dronken zeelui Leeft8i-**£fe 90 DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 DINSDAG 3 APRIL 1962 4 april 5 april (2e helft) Voor alles wat Uw huis tot thuis maakt Meent 2234 - Telefoon 116440 Oversch. Dorpsstr. 12 - Telefoon 41228 9 mm TV7IE is Claus Friedrich, van in een koffertje, dat lag verstopt in struikgewas in de Hoekse Bos- 11örLT,n„ J jes? Heeft hij de diefstal gepleegd vtft UI Ut lil van vijf fietsen in Den Hoek en ("Van een onzer redacteuren) 's-Gravenzande? Is hij betrokken geweest bij inbraken in kampeer- huisjes? Heeft hij de krantentas van onze agent in Den Hoek stuk gesneden? Is hij in Engels offi ciersuniform van Duitsland naar Nederland gekomen? Houdt hij zich hier nog schuil? Is hij verge zeld van vrienden of werkt hij in z'n eentje? Papieren Raadselsf rondom een zaak, die aan het licht kwam, toen drie inwoners uit Den Hoek aangifte deden van diefstal van hun fiets. Waar is Claus Friedrich? Heeft hij- 'ziin-jintre^' gehhïhën^in een van de- ontéiSare ?óii&YftéHiuisj es langs de 'kust? ?Of'(zit ;hij in Rot terdam? Dit zou kunnen. Want de damesfiets, gestolen in 's-Gra venzande, is zondag terugge vonden, Het geheim is nog niet ontraadseld. Luxe huizen? DRU-MATIC De DRU-kollektie wordt geëxposeerd bij MLUNiER SMIT Hoogstraat 3, te!.13.42.82 Internationaal Advertentie De ideale regenjas voor de moderne jon gen. Leverbaar in de nieuwste bronzen en staalblauwechangeant kleuren. Slechts/*# W HiSl! wi 11 I Advertentie) De 43-iarige heer D. Pantekoek uit de Geerkensstraat te Rotterdam is maandagavond op de Giessemveg bij de Industrieweg met zijn bestelwagen tegen een personenauto gebotst. Hij kreeg vermoedelijk een hersenschud ding en werd naar tiet Bergwegzieken- huis overgebracht. In de Watergeusstraat te Rotterdam is vanmorgen de veertienjarige B. C. Kwist uitde Joh. Idastraat door een oneffenheid in het wegdek met zijn brommer over de kop geslagen. Hij liep vermoedelijk een hersenschudding op en werd naar het Dijkzigtziekenhuis gébracht. T\E gevonden koffers met in- houd. Op de voorgrond een gedeelte van de tas van onze agent. Toen de politie het kam- peerhuisje betrad las zij: De Rot terdammer, een gezellige krant (links). Claus Friedrich, de jon geman, over wie de N ederlandse politie en Interpol graag nader geïnformeerd willen worden (rechts). Op de terreinen van Shell Nederland Raffinaderij N.V. te Pernis is een twee de installatie in gebruik genomen voor de vervaardiging van hoogwaardige ben zines: een zg. platformen Deze installa tie de eerste op de raffinaderij werd in 1958 in gebruik gesteld bevat een zeer kostbare platinahoudenae katalysa tor en vormt benzines met een geringe klopvastheid om tot benzines, waarvan de klopvastheid aanmerkelijk hoger ligt. Met de bouw van deze tweede instal latie, waarmede een investering van 13 miljoen, gulden is gemoeid, werd in 1961 begonnen. Een bijzonderheid is de 105 meter hoge schoorsteen, die bij deze platformer hoort Een stalen afvoerbuis steekt hier nog 10 meter bovenuit, waar door de totale hoogte, die van de Dom toren te Utrecht met 3 meter over treft. Door een. schoorsteen een dergelijke hoogte te geven gaat men op Pernis bet neerslaan van rookgassen tegen, waardoor luchtverontreiniging tot een minimum wordt beperkt. Op de Schuttevaerweg te Rotterdam is, m a and a gmidd-a 2 een truck met op legger bij liet remmer, geslipt, en tegen en .Lichtmast gebotst. De mast brak in stukken. -- "TP'ëVsöonlijke '""'"'brigeltficken gebeurden niet. (Advertentie) Vraag gratis nieuwe interieurcatalogas. Nieuwe Binnenweg 288, Telefoon 50065-52989 Rotterdam i. (Van een onzer verslaggevers) In de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen is zaterdagavond het voorjaarsfeest van de Buurtvereniging Beatrix" gevierd. In verband met de ziekte van de voor zitter, nam de heer P. Dessens de hon neurs waar. Hij riep in zijn welkomst woord op tot een beter bezoek aan de vergaderingen vooral nu de plannen worden gesmeed om bet 25-jarig bestaan van vereniging te gaan -vieren. Hij deel de verder mee dat de kinderspelen dit jaar niet worden gehouden in verband met het programma dat de gemeente heeft. Wel zal er in de maand mei een feestmiddag voor de kinderen worden gegeven. Het feestelije gedeelte van deze avond werd verzorgd door het gezelschap van Paul Renes. Zijn cabaret ,,Koidelaria" was fris en goed verzorgd en 'bovenal beschaafd. Paul Renes zelf als conféren cier was goed op dreef en er is hartelijk gelachen om zijn grappige verhalen. Het accordeon duo dwong de zaal al spoe dig tot meegaan met hun melodieën. Vooral het vrouwelijk gedeelte Mary Rinck kwam -bijzonder goed naar voren. Applaus oogstte ook en terecht ver diend het Spaans ensemble Los Cobanos. Ook 'hun werk stond op hoog peil. Een woord van lof ook voor het optreden van van de -goochelaar clown Aniverdie, Europees goochelkampioen 1960. Hij bracht de aanwezigen in verbazing door trucs. Ricky en Dicky, twee zingende dwazen hebben hun naam op de juiste manier gekozen. Hun vrolijke liedjes, vielen goed in de smaak. De adjudant van (de Hoekse) politie E. H. van Dijk en Interpol trachten het antwoord op al deze vragen te vinden. Koortsachtig zoeken zij naar aankno pingspunten, die licht kunnen verschaf fen in een zaak, tot op heden nog zo duister als er niet veel zaken duister zijn geweest. Wie is toch Claus Frie drich? HET: BEGIN WAS alledaags en- ér-was niets dat deed - vermoeden, dat. een. simpel fietsendief stalletje zou uitgroeien tot een zaak met tal van mysterieuze kan-ten. Op 16 maart deden drie inwo ners van. Hoek van Holland aangifte van diefstal van hun fiets. Een van hen was onze agent, die het rijwiel nodig heeft voor het rondbrengen van De Rotter dammers. Hij was de eerste, die gerust gesteld kon worden. De volgende dag reeds werd zijn fiets teruggevonden, ver borgen in de Hoekse Bosjes nabij de Langeweg. Maar naast de flets werd een koffertje aangetroffen, waarvan de inhoud de politie ten zeerste verbaasde. Het bevatte een Engels officlers- battledress zonder pantalon, ©nderkle- ding en een aantal overhemden, par ticuliere correspondentie uit Muen- chen-Giadbach en vijf pasfoto's van een naar schatting achttienjarige jon gen, die blijkens een opschrift Claus Friedrich zou heten. Dit werd het eerste raadsel. Van wie is deze kle ding, en hoe komt zij in de Hoekse Bosjes? Wie is Claus Friedrich en heeft hij zich van die Engelse offi- cierskleding meester gemaakt? Het tweede raadsel volgde onmiddellijk daarop. De krantentas, die op de ba gagedrager van de fiets van onze agent is bevestigd, was vernield. Het achterste gedeelte ontbrak. Wat is de reden, dat de dief de tas heeft suk- gesneden? Het College van Kerkvoogden der Her vormde Gemeente IJsselmonde had bij wijze van een goed begin gerekend op een bedrag van tienduizend gulden uit de actie ter verhoging van de vrijwillige bijdrage ten behoeve .van de kerkbouw in deze thans in aanbouw zijnde nieuwe Rotterdamse stadswijk. Maar op een gisteravond in De Mag neet aan de Cranendonckweg in IJssel monde gehouden ontspanningsavond voor medewerkers aan deze actie en aan an dere kerkelijke arbeid kon ds. M. C. Don als voorzitter van de Centrale Kerkeraad van IJsselmonde mededelen, dat bijna het dubbele van dit bedrag is binnenge komen! De Wijkgemeente IJsselmonde- Dorp had 5500 bijeengebracht, de Wijk gemeente West eveneens 5500 en de Stadionwijkgemeente 8500. Voor de toekomst vond ds. Don dit re sultaat bijzonder bemoedigend en hij kon alvast mededelen dat aan de bouwput voor de eerste van de nieuwe kerken nu al wordt gewerkt. Aan de hand van lichtbeelden hield ds. Don een aantrekkelijk praatje over de kerkbouw in Nederland, daarbij consta terend, dat er in Nederland nog nooit zoveel kerken tegelijk verrijzen als na de oorlog terwijl er in ons land nog nooit zoveel over kerkbouw is gesproken. Na de pauze werd een CEF A-film over het werk van de bekende Amerikaanse evangelist Billy Graham vertoond. Op zondag 18 maart werden de beide andere fietsen eveneens gevonden. Zij stonden in een schuurtje achter een kampeerhuisje op het nieuwe kampeer terrein. Maar diezelfde dag werden er twee fietsen ontvreemd in 's Graven- zande, een damesfiets (Locomotief) en een herenfiets (Gazelle, framenummer 947553. kop van het spatbord groen). Be staat er verband tussen deze fietsendief stal en de vorige? TERWIJL de politie naarstig trachtte de gestolen fietsen op te sporen, werd op donderdag 22 maart, weer in 'de Hoekse Bosjes en op ongeveer tien meter van de plaats waar op 17 maart d.-.t- koffertje was gevonden, een grotere koffer aangetroffen, eveneens verborgen tussen de struiken. Öok deze koffer -bevatte een Engels battledress zonder pantalon, onderkleding, een gro te hoeveelheid correspondentie, en een ordner met papieren. En de correspon dentie in deze koffer* was grotendeels e"enns afkomstig uit München-Glad- 'oach, maar daarnaast uit Keulen. Ham burg en zelfs uit «Zweden. Telkens werd de naam Claus Friedrich genoemd, op kaarten, op brieven en op hotelreke ningen. Andere namen werden niet ont dekt. De kleding was alleen genum merd... Op 31 maart en 1 april deed zich een nieuwe ontwikkeling voor, die de zaak nog geheimzinniger maakte. De bewoners van vier kampeerhuisjes, naar Den Hoek gekomen, om hun I buitenverblijf voor het komende sei zoen in gereedheid te brengen, ont dekten, dat tijdens hun afwezigheid was ingebroken. De sporen van in- braak waren zeker in een huisje duï- delijk te zien. In een aluminium pan j hadden de inbrekers of had de in-j breker papieren verbrand. Enkele j brieven waren voor jetn gedeelte nog j te ontcijferen. I En de politie probeerde meer hou-1 vast te krijgen. Bij nauwkeurige in- spec tie ontdekte zij tevens de ver- J dwenen zijde van de tas van onze agent. De Rotterdammer een gezeili-1 ge krant, las zij- op de kleding correspondeerden. Nee, voorlopig geen nieuws uit Duitsland. Wie is Claus Friedrich? De Neder landse politie en de Marechaussees kij ken naar hem uit. Het gehele land kent, van de foto, zijn gezicht. Maar is hij nog in Nederland? Of is hij over gestoken naar Engeland? Of weer te rug naar Duitsland? Wat is er gebeurd. Heeft Claus Friedrich in Duitsland een auto ge stolen waarin zich de koffers met kle ding bevond? Interpol kan op dit ogenblik niet nagaan of een Engels officier een auto mist, Is Claus Fried rich alleen of met anderen de Duits-Nederlandse grens overgeko men, vermomd als Engels officier? Heeft hij zich hier verkleed? Waar is de auto gebleven? (Van een onzer verslaggevers) De gemeenteraad van Capelle aan de Lïssel heeft maandagavond een be slissing genomen, waarvan* de gevol gen verstrekkend zullen zijn. Hef ge meentebestuur stelde namelijk het ge wijzigde uitbreidingsplan „Middelwa tering" vast. Daarmee werden de lij nen aangegeven waarlangs zich de ontwikkeling van de huidige wijk Ca- pelle-Dorp tot een stedelijke wijk van 22000 inwonders in 6200 woningen zal voltrekken. Met uitvoering van dit project is een totaalbedrag van 49 miljoen gemoeid. Het plan is een on derdeel van het structuurplan Rotter dam-Oost Capelle dat voorziet in de bouw van een stad van ongeveer 200.000 zielen. Vele Rotterdammers zullen er komen te wonen. De goedkeuring van de raad kwam pas na een uitvoerige discussie, waar in burgemeester J. van Dijk vele vra gen te beantwoorden kreeg. De mees te vragen kwamen van de fractielei der der CHU, de heer A. van Duist. Deze vond het plan waarover wij zaterdag uitvoerig schreven niet zo gelukkig. Hij had ingrijpende wijzigin gen geconstateerd in vergelijking met het eerste plan en met de eerste op zet van het structuurplan, dat naar bekend eveneens grondig is gewij zigd. Met name het percentage eengezins huizen vond de CHU-spreker te laag. Naar zijn berekening is 33,6 pet. der woningen als eengezinshuizen geprojec teerd, 53,5 als etagebouw en 13 pet als hoogbouw. Hij drong aan op tempe ring van hoogbouw en noemde in dit verband meningen van deskundigen, vol gens welke 10 pet. hoogbouw het maxi mum moet zijn. De heer Van Duist wees ook op het ongunstige voorbeeld van de Rotterdamse wijk Pendrecht. waar slechts 17 pet eengezinshuizen staan en het aantal huizen per ha 90 is. Het CHU-raadslid suggereerde in plaats van het geprojecteerde bunga lowpark eengezinswoningen te projecte ren. De hoogbouwfiats- zullen naar zijn mening luxe huizen worden. En de heer Van Duist vroég zich af waar jonge Ca- pellenaren met eeri laag inkomen zich moeten vestigen. In dit verband vroeg hij naar de mogelijkheid-Om i:g. kleine bouwers in te schakelen. Tevoren had de P.v.d.A.-fractie bij monde van d» heer Koolmees zich akkoord verklaard met het plan. De meningen van de he ren C. den Hollander (AR) en A. de Jong (VVD) bleken meer in de lijn van het betoog der CHU-spreker te liggen. Burgemeester Van Dijk zegde de raad voor de volgende vergadering een nota toe, waarin de kosten van het plan zijn vervat. Het gaat hier om een nuttige oppervlakte van 924.000 m2. Ruw bere kend komt men dan aan een gemiddel de grondprijs van ongeveer ƒ53 per m2. Dit is reeds zeer boog, het prijspeil ligt gelijk met dat van het Rotterdamse deel van het structuurplan. Als men meer eengexinshuizen wil bouwen moe ten er ook meer straten komen en wordt het geheel nog duurder. In antwoord op andere vragen zei de burgemeester o.a. dat hij niet weet of de hoogbouw uit luxeflats zal bestaan, dat praktisch niets bekend is over even tuele dagwinkels, evenmin als over wo ningen voor alleenstaanden. De kosten van het plan ten dele financieren uit eigen middelen, zoals de heer Van Duist had gesuggereerd, is niet moge lijk. Misschien dat Capelle later vanwege zijn bijzondere positie ver hogingen van de uitkeringen uit het ge meentefonds kan krijgen. Nuanceringen in de grondprijs zullen voorkomen, maar als men voor het ene doel (bijv. woningwetwoningen) de prijs Jaag vaststelt zal voor een ander doel (bijv. bungalowbouw) een zeer hoge prijs moeten worden bedongen en daar van is de heer Van Dijk geen voorstan der. Z.h.s. keurde de raad het plan ten slotte goed. De heer Van Duist kreeg aantekening dat hij tegen was. Met de uitvoering van het project is inmiddels een begin gemaakt. Misschien zal met het geheel tien jaar zijn gemoeid. ANDEL. De 69-jarige G. Vos te An- del viel zaterdag, terwijl hij op een lad. der stond om een tak van een boom té hakken, in een sloot. Op geroep van kinderen werd hij door omwonenden oc het droge gebracht. Door de È.H.B0 werd nog kunstmatige ademhaling tóe- gepast, doch enige tijd later overleed het slachtoffer. Advertentie) Omdat het meer en meer duidelijk ff werd, dat de daders uit Duitsland af- konisüg moesten zijn, besloot adjudant Van Dijk de hulp in te roepen van In terpol. Eu Interpol ging aan het werk. De eerste pogingen om licht in de duister nis te brengen faalde. De adressen op de correspondentie bleken niet helemaal juist. Het Engelse Rljnleger liet weten, dat onmogelijk was na te gaan of van een van zijn officieren kleding was gestolen. Nog altijd bevinden zich on derdelen in het rampgebied rond Ham burg, en officieren et van hebben ook kleding bij hun vaste onderdelen elders in Duitsland. Evenmin kon worden uit gezocht met welke naam de nummers 4 'ft De heren N. de Bruin, H. H. Clement, H. Munnik en A. van Waistim zijn gisteren door de directie van de N.V. Van Nelle gehuldigd, omdat zij vijftig jaar in dienst van het bedrijf waren. Zij waren nog jongens (12, 13 en 14 jaar oud), toen zij op 1 april 1912 de poort van «Van Nelle ..binnenstapten. Het bedrijf was toen nog gevestigd in de fabrieken aan de Schicdamsedijk Leuvehaven. In een fabriek werken betekende in het jaar 1912 nog een abreidsdag van 7 uur 's morgens tot 7 uur 's avonds zonder vrije zaterdag en zelfs zonder vrije zaterdagmiddag. Elk van de jubilarissen heeft op zijn eigen terrein de sterke economische en sociale ontwikkeling van de laatste halve eeuw meegemaakt. De heer De Bruin heeft van de vijftig dienstjaren het grootste deel doorge bracht in de afdelirtg vervoer. In het be gin betekende dit een omgang met paar den, die voor de nu legendarische huif karren waren gespannen. De paarden moesten plaats maken voor de auto's en de heer De Bruin werd een van de chauffeurs. Het aantal kilometers, dat hij heeft afgelegd, is moeilijk te berekenen evenals het bedrog aan geld, dat hij in de loop der jaren heeft geïnd. De lieer Clement heeft in de theefa briek en de kauwgomfabriek gewerkt en is thans voorman van de centrale pak- kcrij. Deze jubilaris heeft steeds een grote belangstelling gehad voor sociale Het zangduo „The Blue Diamonds" heeft vandaag de „bühne" geruild 0)oor de kazerne. Ruud en Riem Wolff zijn namelijk hedenbegonnen aan de vervulling van hun militaire dienstplicht. Voor een kazerne in Doorn hielden ze nog even gitaar-exercitie. SWISS MADE Geheet compleet, met luidspreker en versterker, In kvnstlederen koffer, slechts Cr ritn nor meer modellen, vraagt hiervoor de folder tan Uw handelaar, of bij de Importeur: H.V.HAH0- PRINSENGRACHT <55 - AMSTERDAM-C. HET WAS maandagavond de eerste maal dat Bernard Haitink hier ter stede een voorstelling van de Ne derlandse Opera leidde. Voor een uit verkocht huis ging Mozarts in 1787 gecomponeerde opera Don Giovanni, op tekst van Lorenzo da Ponte. De geschiedenis van de grote vrou wenverleider is in de loop der eeuwen vele malen op dramatische wijze be werkt. De hoofdpersoon van zijn drama is Don Juan Tenorio. De kern van het verhaal komt hier op neer: Don Juan, de verpersoonlijking van de onbestendi ge liefde, doodt na vele avonturen in een duel de vader van een bedrogen meisje. Later nodigt hij in drieste over moed het standbeeld van de verslagen commandeur aan de maaltijd, een uit nodiging die tot grote schrik van Don Juan wordt geaccepteerd. De Italiaanse tekstdichter Lorenzo da Ponte, die Mozart reeds tevoren aan een goede, bruikbare tekst had gehol pen voor zijn Figaro, vervaardigde eveneens het libretto voor Don Giovan ni. Het werd een ..dramma giocoso", een drama met lichte, speelse en duis tere elementen. Bernard Haitink heeft de voorstelling met vaste hand geleid. Vrijwel steeds was e'r .sprake van een góed contact tussen orkestbak en toneel. Bij fraai en afgewerkt orkestspel kree g Mozarts partituur de veelal luchtige toets die zij behoeft. Eveneens^ voor de eerste maal was het dat wij de bariton Peter van der Bilt in een hoofdrol bij de Ned. Opera hoorden; in dit geval nog wel in de ti telrol. Van der Bilt heeft het hiermee in hem gestelde vertrouwen niet be schaamd. Zowel zang als spei heeft hij voortreffelijke prestaties geleverd. Na hem moeten onmiddellijk genoemd worden Erna Spoorenberg (als Donna Elvira vooral na de pauze uitstekend op dreef), Ettore Babini, die met zijn glanzende en welluidende tenor een goede Don Ottavio te horen gaf, en ver der ook Jeannette van Dijck, die vocaal eveneens heel goed voldeed en haar rol met beweeglijkhid en speelsheid voor het voetlicht bracht. Antoinette Tiemessen was deze avond als Donna Anna nogal ongelijk in haar vocale prestaties. Vooral voor de pau ze was zij af en toe vrij scherp in de hoge tonen. Later werd dit beter en klonken bepaalde fragmenten zelfs bij zonder mooi. De overige partijen bezet door Ge rard Groot als commandeur, Georg Littasy als Leporello en Peter van den Berg als Masetto, werden op bevredi gende wijze vertolkt. De decors-en costuums van Wolf-Die- ter Ludwig liepen in het algemeen niet over van fantasie. Men was er tijdens deze voorstelling ai gauw op uitgeke ken. Het choreografisch element werd gevormd door het Nationale Ballet. Het beroemde Mennet werd wei een der kleurrijkste momenten van deze voorstelling. \V. H. W. Gemeentewerken heeft vanmorgen aanbesteed bestek 677: het verrichten van schilderwerk aan 36 bruggen en sluizen te Rotterdam. Van de elf in schrijvers was de laagste Schildersbe drijf Holland N.V., Rotterdam, met 48.600 en opvolger Schildersbedrijf A. Groenenboom N.V., Rotterdam, met f 49.450. Gemeentewerken zal op 12 april aan besteden bestek 676: het verrichten van grondwerk voor het maken van een wa terkering en een weglichaam voor de bouw van de nieuwe Hartelsluis in de gemeenten Spijkenisse en Geervliet. Het vlaggesehip van de HoUand-Ame- rika Lijn, de Rotterdam, is maandag voor de eerste maal de haven van San Francisco binnengelopen. Het luxueuze passagiersschip maakt met bijna zeven honderd toeristen een reis rond de we reld. De Rotterdam kwam via Honoloe- loe uit het Verre Oosten naar San Fran cisco en vaart vervolgens door het Pa nama-kanaal naar New York. De ruim 1.500 bejaarden en invaliden die zich in de Z.A.C. Delfshaven vere nigd hebben, kunnen over de hoeveel heid an/isement, die zij van hun bijna 12 jaar jonge vereniging krijgen, alles zins tevreden zijn. Want behalve de jaarlijkse autobustochten en het Sint Ni- colaasfeest, die door heel Delfshaven als evenementen beschouwd worden, or ganiseert het ijverige Z.A.C.-bestuur elk jaar een lange reeks cabaret- en toneel avonden. In totaal wel 24 feestelijke bijeenkomsten, met daarnaast -dan nog de filmochtenden in het Prinsestheater, Dat de bejaarde leden van deze popu laire vereniging over dat alles bijzonder tevreden zijn, kon men gisteravond weer constateren in de zaal West-End aan de Schippersstraat, waar ongeveer 200 leden uitbundig plezier hebben be leefd aan een aantrekkelijk program ma, dat daar voor het voetlicht werd gebracht door het cabaretgezelschap .,De Pioniers". Daar de voorzitter, de heer J. Me- lieste. door ziekte niet aanwezig kon zijn. was het de 2e voorzitter, de heer J. Stegeman, die de volle zaai welkom heette. Van die gelegenheid maakte de heer Stegeman tevens gebruik om de straatcollecte, die op 21 april ten bate van de bejaarden verenigingen in heel Rotterdam wordt gehouden, nog eens onder de aandacht te brengen. De vere niging zou zich namelijk graag van de steun van nog 20 collectanten verzekerd zien. Voor deze collecte kan men zich opgeven bij de secretaris, de heer D. Brand, Mathenesserdijk 73c, tel. 32419. Ook de oudpapieractie vraagt nog enke le enthousiaste collecteurs. Veel dank zwaaide de heer Stegeman ook nog toe aan de bestuurders van per sonenauto's. die zich al vele malen be langeloos beschikbaar hadden gesteld om de invaliden van. en naar huis te brengen. vraagstukken. Zo is hij thans lid van de ondernemingsraad, bestuurslid van het pensioenfonds en de initiatiefnemer van het op 1 juli 1961 opgerichte gepremieer de Spaarfonds. De derde jubilaris, de heer Munnik is vele jaren werkzaam geweest in 'de kof- fiemeleerderij en is thans voorman in de afdeling koffieverpakking. Hij heeft zit ting in de taxiefcommissie, waan* de toe slagen voor de tariefpremies in onder ling overleg worden vastgesteld. De heer A. van Walsum werkte aan vankelijk in de koffiemeleerderij en is thans als voorman werkzaam in het ma gazijn. voor onverpakte tabak.,; De vier jubllari-öeÓawèrdenraet hun families door de directeur van .het be drijf, de heer J. P. Coelingh ontvangen. Aan hen werd uitgereikt de gouden legpenning van het bedrijf, alsmede de gouden draagmedaille van de Maatschap pij voor Handel en Nijverheid. Een ko ninklijke onderscheiding hadden de vier jubilarissen reeds ontvangen ter gele genheid van het veertig-jarig Jubileum, Advertentie Noorse zeelui hebben vannacht lampen van schikhek in de Geervlietsestraat in Schiedam-Zuid op straat stiikgesmeten. De politie constateerde dat de knapen al hun geld aan alcoholica hébben besteed. Zij hadden geen geld om de schade te vergoeden. Zij zijn voorlopig in het hoofdbureau van politie in Schiedam op- gesloten. KI. st. p.m. U vW.m mrëÖËIËI KLBWir KORTE HOOGSTRAAT 15 1* MIDDELLANDSTRAAT 98-100 WOLPHAERTSBOCHT 218-224

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 2