Vele vragen aan deskundigen voorgelegd CJV met belangwekkende for i1 11 idiscussie-avond a C.J.V .-ers huldigden Piet I laisier en Jo Buskes Hart Rensenbrink op komst zijnd boek f3cus4ac Van 2 tot en met 8 juni PROGRAM SPORTWEEK BIEDT VEEL VARIATIE Vijf ent wintig jaar directrice herv. rusthuis ROTTERDAM AANGIFTE van nieuwe leerlingen JOHANNES PASSION Sr Twistzuilen roken? radio passeerden revue Pioniers verzetten veel werk Bestuurder rijdt na botsing door Boekverkopers: veilige kant... Auto tegen zuil Vernielingen op woonschip en in drie auto's Spaarbank heeft flink overschot Automaten weer beschadigd "de schatkamer onder de lijnbaan' T. v. d. Linden 25 jr. bij Techn. Bedrijven sxr DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 MAANDAG 9 APRIL 1962 Legaal «M? L,UC voor.staat is »hen Bevolkingsaanwas skIiïöi DIE PERS TOCH. „HAAR" INSCHAKELEN. Vmdaag en morgen -"en dagelijks CRITERIA voor de 2-jarige primaire opleiding. J. S. BACH EEiN ZAKENMAN MET WIJS BELEID, PLAATST EEN KOERIERTJE OP ZIIN TUD 1 Elke impnme draagt zijn naam in de zelfkant Genoeglijk Maaltijd 3C «IS verf van de vakman -* i - m (Van een onzer verslaggevers) TN aansluiting op de jaarvergadering, 1 die besloten was, heeft de CJV- Schiedam zondagavond in Irene een belangwekkende forum-discussieavond gehouden, die ook voor niet-leden toegankelijk was. Het forum stond onder voorzitterschap van de heer F. A. de Wolff. De heren S. Kuiper en P. L. A, Jansen waren verhinderd, zodat het forum werd gevormd door dokter F. Jungerius, ds. C. v, d. Steen, B. J. Goettsch, J. Pulleman en Eens. Allereerst dankte de forumvoorzitter de Schiedamse CJV dat zij een uit nodiging ontvingen om zitting te nemen in het forum. Hij hoopte op een goede bespreking en beantwoording van de vragen die zouden worden afgevuurd De eerste waag stond in het licht van de dans, de twist. Omdat de forum- voorzitter wel dacht dat dit een vraag was die het medische terrein zou raken, werd dokter Jungerius in de gelegen heid gesteld hierop zijn mening te geven. „We kunnen het als lichaams- sport waarderen. Het zou een vrij onschuldig genoegen zijn, maar per sonen boven de 40 jaren moeten zich hieraan zeker niet wagen omdat het menselijk hart de stem dan. wel zou laten horen", zei deze arts. Een vraag over „de zuilen" werd ter beantwoording voorgelegd aan ds. C. v. d. Steen, die dit op een goede wijze deed. Ook het publiek gaf zijn mening. Do heer S. Bijl. voorzitter van „OVV", vroeg zich eigenlijk af wat men toch steeds bedoelt met „zuilen". Opvallend is het. zei de heer Goettsch. dat die zg. „zuilen" bij de jeugdvereniging hoe langer hoe meer wegvallen, omdat uit diverse groe peringen van jongeren de behoefte wordt te komen en met hen in contact te rnentnv h®er Pulleman gaf zijn S°8 omdat de „zuilengalerij" het sterkst wordt gezien in het onderwijs p?rti^e\rrraag- 'net forum dacht over f tnJÏÏ'? antwoordde de heer dat deze radio-omroep zeker geen illegale maar een legale omroep te alleen met dit verschil, dat deSS radio'onmaal niets ziet in commerciële radio-uitzendingen. En omdat het ver- tofrterenV? de §elleIe te moeien luisteren naar redame, wordt het geheel wat opgevrolijkt met muziek, waarvan hij overtuigd is, dat een zeer groot deel va2 ons land er naar luistert. Kr|jg je nu werkelijk longkanker van het roken, vroeg ten lid. Deze vraag JfCt vooreelegd aan dokter Jun- die OP een zeer goede wijze ant woordde. KettlngToken is altiid fout. tijde uit den boze. Als je niet meer rookt krug je veel meer trek in je eten en te veel eten is ook slecht. Als je er ne Maal hutten kunt is het veel heter, maar matig roken is nu niet bepaald slecht voor de gezondheid. Het is onmis kenbaar gebleken, dat bij kettingrokers het gevaar voor longkanker groot Is. Andere vragen waren o.a. „Hoe komt net toch dat we dikwijls van die rare liedjes horen door de radio?*' en „Hoe denkt het forum over de jury-recht- spraak?Ook het probleem van de ver- gademiimte voor de jeugd in de wijk Nieuwland kwam ter sprake. Allen waren het er over eens dat de gemeente haar plicht wel wat verwaarloosd heeft. Steeds is dit een onderwerp van bespreking in allerlei vergaderingen. Het forum hoopte dat er spoedig een oplossing zal worden gevonden. Ook waren er enkele schriftelijke vragen binnengekomen. Op de vraag over de ongerustheid van de bevolkingsaan was, de geboortebeperking en de voor lichting bij een te sluiten huwelijk gaf zowel ds. C. v. d. Steen als dokter F. Jungerius een zeer goed antwoord. Omdat deze vraag 2owel een etische als sexuele probleem een groot probleem is kregen deze beide leden volop de ge legenheid om de theot etische zijde van deze vraag te belichten. Op de praktische kant van de zaak kan niet worden ingegaan in zo'n groot ge zelschap. Dit z(jn meer aangelegenheden van persoonlijke aard en het is juist om hiervoor een ter zake kundige in een persoonlijk gesprek te benaderen. Inmiddels was het al half elf ge worden en werd het tijd om een punt achter deze bijeenkomst te zetten. Forumvoorzitter F. A. de Wolff dankte de forumleden dat zij zitting hebben willen nemen en voor de wijze waarop de vragen zijn beantwoord. Ook. de aanwezigen in de zaal werden hartelijk bedankt voor de vragen die zij hadden gesteld. Hierna ontving het forum een woord van dank van de federatievoorzitter van de CJV, Wim de Wolff. De federatie- secretaris, Piet Plaisier, hield een dag sluiting. 0 De Schiedamse politie heeft een los lopende brume hond, langharig met halsband en ketting, naar het diener tehuis St. Annazusterstraat gebracht. Het dier, een schnauzer, is m de Bur gemeester Stuhlemeijerlaan aangetrof fen. 0 Maandag 16 april zal m de Grote of Sint Janskerk te Schiedam de voor drachtkunstenaar Coos van Hoboken het werk van F. A. Brunklaus ge titeld „Judas" ten gehore brengen, een keuze geheel in overeenstemming is met deze laatste der lijdensweken. Het Hervormd Kerkkoor onder leiding van Jacq- P. Bekkers verleent mede- werking. De avond begint om 8 uur. de entree is vrij. Wel zal een collecte voor dekking der kosten worden ge houden. De wijkraad van IJsselmonde zal don derdagavond in openbare vergadering bijeenkomen in de wijkseoretaria aan de Bovenstraat. De agenda vermeldt o.m. een bespreking van de vroegere dorps kern en omgeving en van de plannen voor de jaarmarktweek van dit jaar. gevoeld wat meer van de ander te weten een geneeskundige zijde heeft en het TJOERA, er gaat nu gauw een eind komen aan onze vuile straten want een mid-oosterling gaat medewerking verlenen aan de houdt-uw-stad-rein actie. Ten minste dat lezen wij in het zojuist verschenen maandblad van ie Schiedamse Gemeenschap en waarom, zou dit eerbiedwaardige orgaan ons voor het. lapje houden als het de komst i>ajt .een hoge 'gast betref t?~Die pers daxfy zo lezen-wij-, kan -worden ingeschakeld en die pers heeft al blijk gegeven gaarne medewerking te ver lenen. Nou, is dat effe verheugend. Zo maar uit het verre Midden-Oosten waar de Persen als sinds Darius' en zoon Xerxes tijd machtige despoten zijn komt er assistentie naar Schia dam. We zijn benieuwd of het een olie despootje is want dan kan er naast een schone stad mogelijk nog wel een spot thai af ook. JJE BEFAAMDE datum van onze folkloristische fopperij ligt al acht dagen achter de rug van onze tachtig duizend zielen zodat we niet aan een eenaprilgrap mogen denken. Wel heeft het ons in verwarring gebracht' dat het SG-blad vermeldt dat de pers „haar" medewerking verlêent. Wat is dat tiou, komt'er een lieflijke persin zo hebben we ons afgevraagd. Dat hoeft echter niet heeft een bekend Schiedammer ons verteldmen kan van „haar" spreken want het is be kend dat die Perzen met hun overmaat van rozenoliereukwatertjes nog al ver wijfd zijn. Het blijft dus gewoon „haar". MET BIJZONDER grote belangstel- ling hebben wij in dat SG-blad gelezen dat er een actieve poging ge daan gaat worden om de stad rein te honden want gezien de immense stilte rond dit vorig jaar geïnstalleerde co mité vreesden wij al dat comité en al in de archieven gestopt waren. Maar nee, niet bevreesd zijnde pers komt haar medewerking verlenen. Nu staat er nog meer in dat verhaal over anti- vervuilingsacties. Alles wordt inge schakeld. Denk niet hier te doen te Arcade; Schiedamse Kunst Kring, Ledenvergadering, 20 Irene: Aqua Fauna. Aquariumplanten, lezing door J, Vlasblom, 20. Parkweg: Slaan eerste paal senebouw scholen, 14. Gereformeerd Jeugdhuis: Lezing mr. Van der Kaa voor Chr. Middenstands- "tteniging, 20. Chr. Sociale Belangen: Klein Babbers- Poiöer, Vergadering, 20. rassagetheater: Ped. Jeugdconcerten H-Ph.O„ 9.30 en 11. Dagblad „De Rotterdammer", Schie- ?fjhse redactie tel. 64154 b.g.g.. -el. do588 toestel 51 (b.g.g. 80037) alleen ™or redactie-aangelegenheden. Agentschap. H. J. Troost, Aleidastraat 65451 (alleen voor klachten, ad- ü55B8)"eS en a*K,BXiemei,'cn k-g-ê- telef. Be'angryije telefoonnummers: Brand- rrn 69123; Politiealarm 64666; C.G. G.D. waarschuwing 69290. atedeiyk Museum: Tentoonstelling ^Lühaël Podulka. Apotheek: Evers, Lange Haven. hebben met de nieuwe electronische methodes, zo van druk-op-de-knop en-hupsakee. Het gaat hier gewoon om „inschakelen", kijk, dat doet dat comité, het schakelt u en ons en die pers in en dan komt het allemaal in orde. We hebben nog geen datum ge zienmaar wees er maar vdn over tuigd dat de straten wel spoedig heel schoon zullen zijn in Schiedam, Ten minste als de winterregen zich ook in de zomer zal kunnen handhaven. f?EN goede vriend heeft ons later duidelijk gemaakt dat met die ingeschakelde pers" geen onderdaan of opperhoofd van een Arabische olie- natie bedoeld wordt, maar dat hier sprake zou zijn van de krant. „Kijk" zei ie „de pers is toch de krant". „O", zeiden we „nou dan laat die pers die de pers niet is zich nooit in schakelen". Het is namelijk zo dat de man van de krant Zijn criteria heeft. Hij publiceert objectief wat vari be lang geacht wordt voor zijn lezers en voor dit publiceren naar de vereiste maatstaven staat hij te allen tijde klaar met zijn medewerking. Dus ze ker niet alleen bij het inschakelen van schonestedenacties. (Van een onzer verslaggevers) Twee centrale figuren in de Schiedam se CJV, de actieve functionarissen secre taris Piet Plaisier en penningmeester Jo Buskes hebben zondagmiddag in de jeugdvergadering van de CJV in gebouw Irene de dank ontvangen van de vereni ging voor hun omvangrijke arbeid. Voor- ai voor de viering van het 75-jarig be staan hebben deze werkers veel arbeid moeten verrichten. De huldiging had een bjjzonder tintje omdat Piet Piaisier reeds 25 jaar lid is van de CJV. De bijeenkomst werd geopend door de federatie-voorzitter Wim de ¥/olff. die na het lezen van een gedeelte uit de Bijbel bet gebed uitsprak en een woord van welkom liet volgen. Hij was zeer verheugd, dat zovelen aan de uit nodiging gehoor hadden gegeven. „De ze vergadering heeft een bijzonder tintje omdat we niet alleen willen luisteren naar de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, maar omdat we ook rnet elkander een op- drachtenspel zullen gaan doen", aldus Wim de Wolff. Nadat een kopje thee genut tigd was gingen de leden versterkt de vriendschappelijke strijd aanbinden. De groep werd verdeeld in een 10-tal kleine groepjes, welke alle hun eigen opdrach ten te verwerken kregen. Geheel het. spel stond in het teken van de „boeken week". Elke groep had de naam van een auteur en door middel van een briefje waarop de titel vermeld stond van een boek moesten de leden de auteur zien op te zoeken. Hierdoor werden de groepjes ge vormd en kon het spel beginnen. Elke twee: groepjes.» kreeg een jury-lid .toe» "gewezen die op zijn 'beurt de opdrach ten uitgaf. Voor elke opdracht kon een aantal punten behaald worden waarbij ook rekening gehouden werd met de tijd waarbinnen de opdracht moest zijn vervuld. Tussen het spel door kreeg elk groepje de gelegenheid om een gevonden boekentitel uit te beelden hetgeen op een leuke en amu sante wijze geschiedde. De groep met de naam van de schrij ver K, Norel kreeg voor elk van de deel nemers als eerste prijs een pocketboek beschikbaar gesteld door de Nederlandse Boekenclub. De heer De Wolff stelde dat de heer Plaisier één van de rustige werkers is die niet op de voorgrond willen tre den. Hij wilde hem zondagavond wel m het zonnetje zetten om eens te be klemtonen dat zijn werk tot het moei lijkste in de organisatie behoort. „Dit werk is nimmer in geld uit te druk ken" zei Wim de Wolff, die de heer Plaisier een boekenbon schonk. CHR. HUISHOUD- EN Van Hogendorplaan 201 Vlaardingen. INDUSTRIESCHOOL Telefoon 4677 op; maandagavond dinsdagavond woensdagmiddag 9 april a.s. van 7—9 uur 10 arpil a.s» van 7—9 uur 11 april a.s. van 2—4 uur m het schoolgebouw Van Hogendorplaan 201. De leerlingen dienen m augustus a.s. 6 leer jaren van de lagere school doorlopen te hebben. Tijdige aangifte is zeer gewenst. Plaatsing geschiedt naar volgorde van inschrijving. Gelieve trouwboekje mede te brengen. Vormingsklas. voor meisjes die deze zomer M.XIX.O. examen doen of een daarmee gelijk te stel len vooropleiding hebben genoten bestaat nu reeds gelegenheid zich op te geven voor deze éénjarige huishoudelijke opleiding. Spreekuur directrice op woensdag van 2—4 uur. ZATERDAG, 4 APRIL, aanvang halfacht Grote Kerk Markt Vlaardingen Koren: Combinatie Gloria, Toonkunst. Excelsior Solisten: NELLY GROEN F. VELD, sopraan CARLA. BRÜNOTT, alt GERHARD HONIG, tenor (evangelist) SIMON v. d. GEEST, tenor (aria s) CAREL WELLINK, bas (Christus-partij) MAX VAN EGMOND, bas (aria's) LILLY VAN SPENGEN. Clavecimbel KOOS BONS. orgel Orkest: Het Rotterdams Philliarmoniscb Orkest Algehele leiding: PIET VAN DEN KERKHOF Toegangsprijs 2.50 (inel. bel.). Kaarten verkrijgbaar bij de leden, de boekhandel en 's avonds aan de kerk. voor plaatsbespreking zie raambiljetten. Het Schiedamse politierapport is in het afgelopen weekeinde weer gevuld met een serie aanrijdingen. Zaterdagnacht om tien voor half twee wilden een brom fietser en een automobilist van de Bur gemeester Knappertlaan naar de Rubens laan rijden. Ze kwamen met elkaar in botsing. De automobilist, die voorrang had. ging er vandoor. Later kon de rij wielhandelaar J. S. in de Stadhouders laan worden, aangehouden. Hij deelde mee gedacht te hebben dat de botsing niet ernstig was geweest. In- m.ddels was de bromfietser, de Vlaar- dmgse heer A. S,, naar het Algemeen Ziekenhuis in Vlaardingen gebracht waar bleek dat hij een hoofdwond en vermoe delijk een hersenschudding heeft. De bromfiets is zwaar 'beschacLgd. Advertentie PARIS (Van een onzer verslaggevers) OOK Schiedam heeft weer zijn boe kenweekavond gehad. Nu is het de laatste jaren al gebruikelijk dat de ge zamenlijke boekenverkopers niet ge tuigen van grote durf bij het organi seren van dergelijke avonden. Ook nu heeft men het weer „aan de veilige kant" gehouden. Het \yerd dus niet primair een literaire avond. Een dergelijke avond, een lezing van Ad den Besten over moderne dichters, is jaren geleden gehouden in de Open bare Bibliotheek. Er bestond toen een enorme belangstelling, maar het vreem de is dat men het nimmer meer heeft gewaagd literaire bijeenkomsten te houden. Daar is Schiedam niet geschikt voor meent men en zo is het enige wat Schiedam van de boekenweek merkt dat een daarvoor in aanmerking komende populaire figuur iets komt vertellen dat men ook m verband zou kunnen brengen met het boek. De gladde banden van de auto van de automonteur C. J. D. uit Maasland zijn er de oorzaak van dat de heer D. zater dagmorgen om kwart voor twaalf met zijn auto slipte op de Burgemeester Knappertlaan in Schiedam. Daarbij is een verkearszuil tegen de grond gewerkt. De auto werd aan de rechterzijde zwaar beschadigd. Het voertuig is naar het hoofdbureau van politie gebracht waar de heer D. er eerst goede banden op mag laten zetten. Omstreeks zes uur werd in zaal I een gezamenlijke broodmaaltijd gehouden. Een bakker, een kaashandelaar en een vleeswarenfabriek hadden ervoor ge zorgd dat de kosten voor de deelnemers laag bleven en dat de kwaliteit van het gebodene uitstekend was. Na de broodmaaltijd is de jaarvergade ring gehouden. De jaarverslagen werden goedgekeurd. Voorzitter Wim F. de Wolff heeft de penningmeester en de secretaris dank gezegd voor hun vele arbeid. Het is geen gemakkelijke taak de financiën en bet secretariaat van zulk een grote federatie te beheren. *>e heer De Wolff zei dat beide heren veel van hun vrije tijd voor de CJV geven. Hij stelde dat het afgelopen jaar zeer zwaar Is geweest omdat heiden er met.de viering van het 75-jarig be staan een extra taak bij kregen. De heer De Wolff richtte zich speciaal tot de heer Plaisier. Hjj zei dat liet hem juist ter ore was gekomen dat de heer Plaisier In januari 25 jaar lid was van de CJV. Daarvan is hij reeds twaalf jaar lang de federatiesecretaris. (Van een onzer verslaggevers) TIJDENS een vergadering in Beyers- bergen hebben de leden van de sportverenigingen in Schiedam het voorlopig programma voor de komende sportweek van de S.B.L.O samen gesteld. Zoals bekend hebben de func tionarissen van de gymnastiekvereni gingen In werkcomité"s al veel werk verricht. De gymnastiek wereld zorgt dan ook voor het openingsprogramma. Begonnen wordt met wedstrijden in de gymnastiekzalen, die mogelijk ook al voor zaterdag 2 juni worden gehouden. Op zaterdagmiddag 2 juni gaan de gymnasten in optocht naar het sport complex Harga, waar op het hoofdveld van Hermes D.V.S. grootscheepse demonstraties zullen worden gehouden. Een gelukkige bijkomstigheid is dat de honkbalvereniging Schiedam tegelijker tijd het Amerikaanse hankbalveld in gebruik kan nemen zodat In deze week ook de spectaculaire honkbalwedstrijd Rotterdams negental—Birmingham kan worden gespeeld. Op maandagavond 4 juni worden volley balwedstrijden in de Koopmansbeurs gehouden. De volgende dag is beschik baar voor een Singelloop over 1,5 en 3 km voor junioren en senioren. Tevens worden "s avonds georganiseerd. handbalwedstrijden Op dinsdagavond start ook de Avond vierdaagse. De wandelaars hadden deze data al lang van tevoren vast gesteld. Op woensdagmiddag worden hengelwed- strijaen gehouden in het Prinses Bea- trixpark. 's Avond zijn softbaldemon- straties georganiseerd door de s.v. en h.v. Schiedam aan de Vlaardin.gerdijk, Dan organiseert de rennersclub Schie dam een wielerronde, bovendien staat voor de volgende dag een tijdrit op het programma. Judowedstrijden en schermwedstrijden staan voor donderdag genoteerd. Moge lijk dat Anton Geesink kan worden uitgenodigd. Op vrijdagavond is er schermen en tafeltennissen. Ook zijn er badmintondemonstraties. Het ligt in de bedoeling prominente spelers, als o.a. Schoofs en Onnes, uit te nodigen. Op zaterdag wordt er weer getennist, tevens begint dan een voetbaltoernooi dat de gehele dag zal duren. Er voorts een handbalwedstrijd tussen een Schiedams team en een ploeg uit Israël. De week wordt besloten met een sport bal in Musis Sacrum. Advertenve een fascinerende tentoonstelling voor iedereendievan móóie dingen houdt toegang vrij! edelsteenkundige f.g.a. diamaetexpert g.i.a. lijnbaan 92 rotterdam Huldiging van mej. Ionian (Van een onzer verslaggevers) EN indrukwekkend va-et-vient van L- veje genodigden heeft zaterdag middag in het Hervormde Rusthuis in de Tuinlaan in Schiedam het jubileum van de directrice mej. J. G. Tieman cachet gegeven. Xn de intieme kring met het bestuur was reeds eerder aandacht geschonken aan het vijfentwintigjarig dienstverband van mejuffrouw Tieman. Daarbij heeft de voorzitter van de vereniging, ds._A. Hoffman, getuigd van zijn waardering voor de centrale positie die mejuffrouw Tieman bij haar arbeid heeft. Hij bracht haar hulde voor de voortref felijke wijze waarop zij haar taak ver vult. De bescheiden jubilaresse ont ving als geschenk de toezegging voor een reis naar Noorwegen. Zaterdagmiddag om drie uur zaten be stuur en directrice m de sfeervolle benedenzaal tusen de bloemen. Daar hebben zij de -gelukwensen van velen in ontvangst kunnen nemen. Zo kwa men er vertegenwoordigers van de organisaties. Ooi: Hervormd Kethel gaf acte de presence. Verder kwamen er de wethouders W. Kok, mr. P- van Baldadige lieden hebben vernielingen aangericht op het woonschip „Carpe Diem" dat tegenover Dirkzwagerin de Noordvest in Schiedam ligt. Mevrouw A. Witteveen-Zuur heeft bij de politie aangifte gedaan dat vorige week ruiten zijn ingegooid, de electrische leidingen zijn ontvreemd en de houten vloer is opengebroken in het woonschip. Mevr. W. was deze week afwezig, haar man verblijft in het'ziekenhuis." Op een terrein van de- autohandelaar C. van der B. aan-de Nieuwe Mathenes- serstraat hebben onbekenden vemielin-" gen aangericht aan drie auto's. De voor- en achterlichten zijn vernield, de bedra dingen werden verbroken en de dash boards zijn kapot gemaakt. In het eerste kwartaal 1962 werd bij de Spaarbank anno 1820 te Schiedam zeer goed gespaard. Ingelegd werd ƒ4.475.112.72 en terugbetaald ƒ3.386.811.95. Een inlegoverschot dus van bijna ƒ1,1 miljoen. Het obligo steeg in deze periode tot ƒ36.595.575,52, het aantal spaarders tot 50,738. Van de bijzondere spaarvormen als afhaaldienst, bedrijfssparen, jeugdspa- ren werden de beste resultaten bereik: door het sparen ingevolge de Jeugdspaar- wet voor 1521 jarigen met 10 pet Rijks premie. 2145 deelnemers hadden ultimo maart 1962 een tegoed van ƒ806.911,90, tegen op 31 maart 1943 deelnemers met een tegoei van 535.708.12. Het gezamenlijk tegoed van inleggers en de reserves waren per 31 maart 1962 voor 25.683.612.60 belegd in effecten, voor 5.859.837,76 in hypotheken en voor 8.436.511,71 in onderhandse leningen aan rijk, gemeenten e.d. Schiedam maakt daardoor wel een vreemde uitzondering temidden 'van plaatsen ais Rotterdam en Vlaardingen waar op overtuigende wijze aandacht wordt geschonken aan het boek en zijn veelzijdige facetten. Toch is het een genoeglijke bijeenkomst geworden want Ham Rensenbrink be kend van zjjn praatjes voor de televisie over de dieren in arlis weel heel veel over de dieren te vertellen. Vooral de vele kinderen zullen met genoegen hebben geluisterd. Daar komt nog bij, dat er mooie diaposi tieven worden vertoond en bovendien, heeft de Schiedammer Rieri Poortvliet prachtige tekeningen vervaardigd. De heer Poortvliet heeft ook de illustraties voor het boek van de heer Rensenbrink gemaakt, maar dit boek komt eerst over tien dagen van de pers. (Van een onzer verslaggevers) Vrijdag 6 april was de heer T. van Linden, chauffeur-monteur le klas, 25 jaar in dienst bij de Technische Bedrij ven der Gemeente Schiedam. Dit jubi leum is officieel gevierd in de cantine. De waarnemend directeur, de heer J. van Hartingsveld, prees de ijver en ac curatesse van de jubilaris en bood na mens het gemeentebestuur het gebruike lijke cadeau onder couvert aan. Ook de heer W. Bax, chef van de af deling electro, sprak de heer van Lin den toe en bood daarna, als voorzitter van de Jubileumcommissie, namens het gezamenlijke personeel een cadeau aan, waarbij mevrouw van Linden een bloe menhulde in ontvangst mocht nemen. Nadat nog verschillende sprekers het woord hadden gevoerd volgde een diruk- bezochte receptie, waar o.a. door het personeel van zijn afdeling enkele plan ten werden aangeboden en velen van de elegenheid gebruik maakten om de ju bilaris met zijn echtgenote persoonlijk geluk te wensen. MET de bekentenis, dat de beide vorige deelplannen van het tienjarenplan voor de recreatieve voorzieningen van Rotterdam slechts moeizaam op gang zijn. kunnen komen, bieden B. en W. thans de Rotterdamse gemeenteraad het deel- plan voor 1962 van dit tienjarenplan aan. En in dit deelplan voor 1962 moesten verschillende afwijkingen van het tien jarenplan worden aanvaard. In totaal zal m 1962 een bedrag van 21.338.750 moe ten worden besteed. De commissie voor sport en recreatie is bovendien in hoge mate verontrust over de ontwikkeling van de linker Maasoever-Oost, Zij vreest dat, indien de gronden ten zuiden Van de havenspoorweg niet spoedig beschik baar komen, aan-het einde van het tien jarenplan de oppervlakte van de recrea tie-objecten voor linker Maasoever-Oost relatief geringer zal zijn dan voor de overige delen van de stad. Daarom dringt zij met klem aan op krachtige pogingen om de daarvoor bestemde gronden 20 spoedig mogelijk in eigendom van de ge-* meente te doen overgaan. De vertraging bij de vorige twee deéipiannen werd ten dele veroorzaakt doordat de benodigde grond niet tijdig genoeg kon worden ver worven of omdat er onzekerheid bestond omtrent het verloop van wegen. Maar de voornaamste oorzaak was en is ook nu nog het personeelstekort. Toch zijn B. en W. niet te pessimistisch: zij menen de laatste tijd een duidelijke versnelling van het tempo waar te nemen. yE zijn met z'n twaalven naar Rotter- dam gekomen. Twaalf Egyptische postambtenaren, die een half jaar in het Rotterdamse districtspostkantoor „bij de Nederlandse postfamilie" praktische ervaring opdoen met de gemechaniseerde post vereniging. In Egypte zijn ze direc teur van een klein postkantoor, of sor teerder, of loketbediende, maar in Rot terdam zijn ze aan elkaar gelijk. Noem ze werkstudenten, maar studenten dan met dezelfde nadruk op werken als op studerenNa een korte theoretische opleiding zijn ze volledig ingeschakeld in het werkschema en dragen ze net als hun Nederlandse collega's grijze, met donker rode biezen afgezette stofjassen. Wat meer zegt: ze doen praktisch niet voor de an deren onder wat hun prestaties betreft Met bewonderenswaardige snelheid heb ben zij het Europese schrift leren lezen, en dat terwijl zij hun levenlang bijna niets anders hebben gezien als Arabische tekens. De adjunct-directeur van het Postdistrict Botterdam, de heer J. J.' Lug- te. heeft ze tijdens een verblijf in Egypte zelf geselecteerd. Hij zegt: „Ze zijn bij zonder ijverig en werken met veel toe wijding. Ik ben zeer tevreden over hen." Bochove, buurman A. de Groot, de heren mr. H. Snoep, drs. J. Buntjer e.a, Naast gelukwensen mocht mejuffrouw Tieman ook diverse stoffelijke blijken van waardering in ontvangst nemen. Om vijf uur eindigde deze stijlvolle gebeurtenis. Daarna was er voor de intieme kring nog een feestelijk jubileumdiner. Wederom hebben onverlaten de auto maten van de sigarenwinkelier Loet Stouthandel op de Appelmarkt in Schie dam beschadigd. Vermoedelijk hebben zij een valse sleutel gebruikt om geld te stelen uit de automaten. De heer Stout handel mist een bedrag van ongeveer tien gulden aan dubbeltjes. In het Sportfondsenbad te Schiedam Is zaterdagmorgen tien gulden gestolen uit de kleding van de matroos C. B. dat in de kleedhokjes hing. Het veertienjarige meisje M. C. L. van der Meer mist haar fiets die zij niet op slot in de Lange Nieuwstraat heeft gezet Van de heer H. D. is «en bromfiets gesto len die tegen het stadhuis heeft gestaan. Advertentie "DE KROON" Eendrachtstr. 29 - Tel. 275S "*T VERFCENTRUM" Hoogstraat 48 - Ter. 4153 "DE, GOEDE HOEK" n v Flor is de Vijfdelaan 134 (Promenade West) Tel 8210 V S gffiy 'Sri

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 1