Vuur vindt voedsel door voorraad feestartikelen WACHTEND OP VOORJAAR Chr. Techn. School geeft eerste schoolkrant uit Juliana-lieren kampioen in de tweede Idas Op liet nippertje won PPSC van Den Bommel i Kethelse grond biedt weer surprise Brand in „White Veel rook veel water- veel schade m Huisvesting van huishoudschool zeer slecht Bevolkingstotaal is weer gedaald Schiedams volleybalstrijd Onaangename match voor GSS BRUNOTT Hond heet twee eenden dood de rotterdammer Heren riH-inferlock Notaris Schaberg legt functie in lierv. kerk neer PAGINA 4 MAANDAG 16 APRIL 1962 om Zeeën icater GEHEEL LEZEN! nubeduidend goedkoper NIET ALLES LEESUURTJE OPROEP b Veel moeite S.F.C. WIJ ONTVINGEN Vandaag morgen en dagelijks (Van een onzer verslaggevers) De schoolgebouwen van de Huishoud en Industrieschool voor Schiedam en omstreken in de Pr. Mnurïtsstraat verke ren in slechte staat. Zo wordt gesteld in school. Reeds in 1960 heeft het bestuur het jaarverslag over 1961 van deze bij het Ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen een verzoek in gediend om een nieuwe school te mogen bouwen. Maar hieromtrent is nog niets te melden. Er moesten weer vele reparaties wor den verricht, zoals aan de gasleidingen en aan de centrale verwarmingsinstal latie. Toestemming is ontvangen om een aantal grote inventarisartikelen te ver nieuwen. Op 3! december 1961 bedroeg het totaal aantal leerlingen 592. Bij het l.n.o. waren 406 leerlingen, pri maire opleiding eerste jaar 172 leerlingen en tweede jaar 142 leerlingen, assistenten in de huishouding 21, naaisters 11, leer ling-verkoopsters 33 en gezins- en huis houdhulpen, 17 leerlingen. Bij het u.l.n.o. 17 kinderverzorgsters en één costuum- naaister. Bij de avondcursussen: koken 31, voor lichting naaien 22, leerling-verpleegsters 11, cursus V.G.L.O. 19 en Zonnebloem 75. Getuigschriften werden uitgereikt in de primaire opleiding 121, aan de leer- ling-huishoudassistenten 22, kinderver zorgsters 8, naaisters 7, costuumnaaisters 2, leerling-verkoopsters 11 en V.O.C. 12 leerlingen. (Van een onzer verslaggevers) In Vlaardingen is vanmorgen ongeveer zeven uur brand uitgebro ken op de eerste verdieping van het pand van de gebroeders Van Tienen aan de Parallelweg. Dit pand, dat in Vlaardingen o.a. bekend staat als het pand „White House" herbergt enkele bedrijfjes. Zo is er de pepermuntfa- briek Tiriemont gevestigd en een feestartikelenindustrie die tevens f^ROTE rookontwikkeling ken merkte de branddie van morgen in enkele bedrijfspanden woedde aan de Parallelweg in Vlaardingen. ZZi/giofv■p'Èrj'i'-''-i'frV''- &.J' schminken en andere toneelbenodigd heden vervaardigt. De schade is zeer groot; toch zeker wel een ton. Het was in de laatste afdeling dat de brand uitbrak. Al jaren lang was de situatie hier onhoudbaar geworden en de heer G. A. van Tienen had dan ook. reeds een jaar geleden een ver gunning aangevraagd om in de indu striepolder te kunnen gaan bouwen. Met deze brand is de urgentie van zijn aanvraag wel onderstreept. De brand zelf is ontstaan op de papier- warenafdeling. Deze afdeling was in ver band met de komende feestdagen juist volgestapeld met een enorme voorraad die klaar was om te worden afgeleverd. Het is te begrijpen dat het vuur hier een enorm voedsel vond. Alleen hier bedraagt de schade volgens de heer Van Tienen reeds tussen de 60 en 75.000 gulden. De brandweer was spoedig ter plaatse. Ondanks een volledige inzet van het ma teriaal men spoot met 16 stralen kon niet worden voorkomen dat de eerste en tweede verdieping van het pand he vig door het vuur werden aangetast. Het gelijkvloers gelegen café-restaurant be drijf en de pepermuntfabriek kregen grote waterschade. De enorme rookontwikkeling maakte het noodzakelijk dat de brandweerlieden voorzien van maskers het gebouw bin nengingen om de juiste brandhaard.op te zoeken en zodoende de stralen te leiden. Twee uur lang hebben de mensen van de Vlaardingse brandweer onder leiding van de heer H. Groeneveld een zee van water in het gebouw geworpen. Er be stond nog gevaar dat een hoeveelheid vuurwerk in de lucht zou vliegen, maar dit is voorkomen. Omstreeks 10 uur kon eindelijk met de nablussing worden be gonnen. De heer Van Tienen zei dat het door de speciale aard van zijn bedrijf zeker drie jaar zal duren voordat het hui dige peil van de productie weer be reikt zal zijn. Er gingen bijvoorbeeld tonnen met kleurstoffen verloren. Uit deze hon derdtien verschillende kleuren werden de theaterschminken vastgesteld. Ge lukkig bleven de recepten behouden. Hoewel nog geen officiële verklaring werd afgelegd, is het vermoeden van de heer Van Tienen dat de brand ontstaan is toen iemand 's morgens om zeven uur de gaskachels aanstak. Dit is echter slechts een vermoeden. Het onderzoek van de politie en de brandweer zal een en ander nader moeten bevestigen. De schade zelf wordt geheel door de verze kering gedekt. Dat deze brand wel heel ongelukkig valt blijkt uit de omstandigheid dat tien tallen orders nu niet kunnen worden uitgevoerd. Bovendien had de heer F. J. van Tienen en aan het café en aan de pepermuntfabriek juist belangrijke ver nieuwingen laten aanbrengen. Op het terrein van de brand aanwezig waren dr. C. N. Feijster, commissaris van politie en wethouder H. K. van Minnen. Ook de wethouder G. Walstra kwam zich nog even van de stand van zaken op de hoogte stellen. Het spreek vanzelf dat, aangelokt door de enorme rookwolken, ook een talrijk publiek de verrichten van de brandweer heeft gadegeslagen. Een bijzondere moeilijkheid was nog het verkeer. De Parallelweg is een druk bereden weg. In korte tjjd echter had de politie het verkeer omgeleid, zodat zo weinig mogelijk stagnatie is ontstaan. De mensen van de EHBO, die eveneens pa raat waren, behoefden gelukkig niet in te grijpen. Het Schiedamse bevolkingstotaal is in februari weer met 29 inwoners gedaald. In Schiedam wonen 3S.991 mannen en 40.765 vrouwen, in totaal 80.756 perso nen. In februari zijn 60 jongens en 52 meisjes geboren. Er overleden 31 man nen en 23 vrouwen. In de stad vestigden zich 98 mannen en 101 vrouwen, uit Schiedam vertrok ken 143 mannen en evenzoveel vrouwen. Het geboorteoverschot bedraagt 29 jon gens en 29 meisjes, het vestigingstekort is 87 personen. Beneden de leeftijd van een jaar over leden twee kinderen, in de leeftijd van 14 jaar overleed één kind, er stierven 13 stadgenoten in de leeftijd van 6069 jaar, 15 overleden ouder dan 70 jaar en elf Schiedammers waren ouder dan 80 jaar. Er traden 44 Schiedammers in febru ari in het huwelijk, er werden 8 echt scheidingen uitgesproken. Binnen de stad verhuisden 93 gezinnen met in totaal 398 personen. IfEN overvloed van kopij maakte het ons dezer dagen niet moge lijk aan alle Schiedamse activiteiten de aandacht te besteden die wij er gewoonlijk wel aan besteden willen. Typisch Schiedams komen de meeste activiteiten dan ook geconcentreerd op dezelfde avond voor en daarna kan men weer een periode „van avondstilte" tegemoet zien. Al met al heeft ook een Schiedamse pagina slechts zeven kolommen, uuj waren zo welwillend om ook Schiedams nieuws voor u op andere pagina's te plaatsen maar dat had weer tot ge volg dat goede vrienden zeiden dat ze dit of dat berichtje niet gezien hadden. Prompt hebben we kunnen vragen of ze alleen pagina drie maar I rtrci tfiirif Begin nu eens niet met te zeggen dat je voor een gulden aan ondergoed, niets kunt ver wachten. Want dit is geen ondergoed van een gulden, neen, dit is ijzersterk eerste keus rib- interlock van 1.95, dat U morgen koopt voor acht en negentig cent. Slips en singlets uit de betere serie's, prima van pasvorm en solide van kwaliteit, in de maten 5-6-7. lezen. Er komt een hele krant in de bus en het is beslist de bedoeling van de makers dat men belangstel ling voor al het geproduceerde toont. 1-fET lijkt een contradictioeen tegen- spraak, maar ondanks de over vloed van kopij betreuren wij hei dat nog steeds niet iedereen ons op de hoogte houdt van de gebeurtenissen in hun kringhun vereniginghun or ganisatie, kortom hun omgeving. Men kan nu eenmaal niet verwachten dat de man van de krant als een soort helderziende alles wel weten zal. Zo als in de agenda te zien is gelieve men voor berichten voor de Schie damse redactie altijd 64154 te telefo neren. Dezer dagen was er een feest van een onzer scholen, jaren waren wij er trouwe bezoekers, maar nu vergat men ons adres, jammer, maar dus voor de volgende keer: 64154. ALS een krant geen worst is waar men nieuws in kan blijven stop- pen dan gebeurt het dus wel eens dat er iets een dagje te laat of mogelijk I in het geheel niet wordt meegedeeld. Het zou ook mogelijk zijn dat we ge zamenlijk een bepaald leesimrtje hou- i den zo 's avonds van zeven tot acht uur, bijvoorbeeld op dat nieuwe rui- i me parkeerplein op het Emmaplant- soen, onder die mooie nieuwe felle i lampen. Daar is ruimte genoeg, we j lezen dan al het nieuws voor en we 'stellen het nog ter discussie ook. Dat i kan ongetwijfeld het „meeleven met Schiedam" bevorderen, het komt on- i getwijfeld de Schiedamse gemeen schapszin ten goede. Het Romeinse' [forum van tweeduizend jaar geleden brengen wij dan in de twintigste j j eeuwse sfeer van de Ruïne van Ma-j thenesse. I fEN van de onderwerpen poor dei d discussie zou zeker de oproep van j de Christelijke Besturen Bond in Schiedam zijn. Deze toch wil meerj aandacht en medewerking iSchiedamse kerkeleden. .Als lid van de christelijke vakbeweging is de leus van de Schiedamse CNV- i ers. Het is een mooie leus. Als we i over gediscussieerd hebben kunnen )we het woord vakbeweging ook gaan vervangen door partij, en door het 1 woord krant bijvoorbeeld. (Van een onzer verslaggevers) Voor het eerst heeft de Christelijke Technische School voor Schiedam en omstreken een schoolkrant uitgegeven. Dat zal in het vervolg driemaal per jaar gebeuren, tegen de Pasen, met ingang van de nieuwe cursus en om streeks het kerstrapport. Het wil een schakel zijn tussen ouders, leerlingen en school. De krant kan de belangstel ling voor het christelijk onderwijs ver levendigen en verdiepen. Het eerste nummer is keurig uitgegeven in een gecartonneerde omslag en met twintig pagina's tekst. Een tekening van de mooie school siert de omslag van het gestencilde blad. Pagina 2 omschrijft de betekenis van Pasen, op pagina 3 wordt omschreven waarom de contactavonden met de ou ders worden gehouden. Dan kunnen ouders met de leerkrachten en afge vaardigden van het schoolbestuur over de vorderingen van hun kinderen spre ken. Een overzicht wordt gegeven van de lessen, cte klassen en de leerkrachten met het adressenmateriaal. Er is e eninstructief artikel over het vei lige werken op school, geschreven door de leraar Hoogendijk. De opbouw van de vakrichtingen op de school wordt beschreven evenals de bouw en de uit breiding van de school op bouwkundig terrein. Over de verrichtingen van de wandel groep onder leiding van de heer De Boer (de trots van de schooli wordt ge schreven, amar daarbij blijkt dat de jongens helaas niet altijd in grote ge tale inschrijven voor de marsen. Ekete leerlingen werkten aan het blad mee. Zo schreef Adriaan Stigter over de ex cursie van 3 T en Klaas Nentjes be schrijft het bezoek aan de RAI. Dit eerste nummer is zeer geslaagd. Mis schien kunnen er meer ervaringen, ver slagen en resultaten over de gebeurte nissen in en om de school worden opge nomen in het volgende nummer. De laatste pagina van het aantrekkelijke blad vermeldt dat de Paasvakantie donderdagavond begint en dinsdagmor gen 1 mei eindigt, de Pinkestervakantie begint op vrijdagavond 8 juni tot dins dagmorgen 19 juni en de Zomervakantie is van vrijdagavond 13 juli tót maan dagavond 27 augustus vastgesteld. In deze cs-hoolkrant verluchten grappige tekeningetjes de tekst. Aan alle leerlingen van de Schiedamse lagere scholen is een folder van ac SG uitgereikt met een aanmeidings- strook voor de dagtochten tijdens de zomervacantie naar Hoek van Hol land. Voor tien gulden per week kunnen de kinderen van 2227 juli. van 30 juli tot 3 aug., van 610 aug. en van 1317 augustus dagelijks per trein naar Hoek van Holland en te rug. De reiskosten, melk. versnaperin gen en het toezicht zijn in de prijs in begrepen. Een tweede kind uit een gezin betaalt acht gulden en een derde kind zes gulden. De kinderen kunnen ook voor meer dan een week deel nemen, Aanmeldingen dienen te ge schieden voor twintig april. De kin deren moeien zes jaar oud zijn. De Schiedamse Filmkring zal woens dagavond in het Monopoie-theater het Japanse filmwerk ..Rashomon" van Kurosawa Akira vertonen. Het is een moeilijke, ingewikkelde en ook van wege het gegeven aanvechtbare film. Iin een pure poëtische filmtaal en met prachtig camerawerk wordt hier een psychologisch indringend drama ver teld. De minimum leeftijd voor de bezoekers is gesteld op achttien jaar. De SIMAVI-coIIecte heeft in Schie dam 9050 opgebracht. Dat is een verdienstelijk resultaat want ondanks het slechte weer was de opbrengst hoger dan de 9015 van vorig jaar. Het bestuur is de collectanten en de gevers zeer erkentelijk. S!Pf*s® (Van een medewerker) Het heren-volleybalteam van de chris telijke gymnastiekvereniging .Juliana" in Schiedam is kampioen van de tweede klas geworden. Hoewel het volleybal nog niet lang beoefend wordt bij Juliana, zijn de Schiedammers er dus reeds nu in ge slaagd tot de eerste klasse door te drin gen. Een prachtige prestatie. Uiteraard is het kampioenschap met vee! vreugde ge vierd. Voor het zover was hebben de stad genoten in een derby tegen het team van de Schiedamse Politie Sport Vereniging een heel moeilijke wedstrijd gespeeld. Zowel Juliana als SPSV wisten dat Juliana met een overwinning reeds nu kampioen kon worden omdat bekend werd dat de andere kanshebber Xggre- dior uit Rotterdam van RLVC had ver loren. Deze wetenschap heeft zijn stempel op het spel van Juliana in de wedstrijd tegen SPSV gedrukt. Het heeft veel moeite gekost het enthousiaste SPSV in bedwang te houden. De eerste en* de tweede set gingen met resp, 155 en 1510 naar Ju-liana maar in de derde set was het mis. Juliana raakte volkomen van slag en verloor deze set met 1510. De laatste set ging het weer beter en na dat het laatste punt was gescoord moch ten zij zich kampioen van de tweede klas noemen, hetgeen tevens inhoudt dat zij het volgende seizoen in de eerste klasse zullen uitkomen. De wedstrijd Heren 1 tegen Sp. H'berg 2 was sneller beslist. In record- INDIEN de brandende binnenshuis het al kachels niet te kennen gaven dan tonen Schie dams verlaten parken en zoals hier te zien is de eenzame stoe len bij de terrasjes wel dat'het voorjaar de ivinterkilte nog steeds niet heeft kunnen ver drijven. Wanneer zullen we nu eens heerlijk in de zon kunnen zitten temidden van het ontbot- tende Prinses Beatrixpark? tijd was het 30 voor Juliana. De set standen waren.' 157, 155 en 159. Het tweede herenteam heeft tegen AMVJ/Smash 2 en ZVC 2 enigszins te leurgesteld. Tegen de eerste ploeg Kwam enzij niet verder dan een gelijk spel (setstanden 1015, 1512. 1015 en 155) en van ZVC werd zelfs ver loren. Slechts in de tweede set konden zij met 1513 winnen. De overige set standen waren: 415. 415 en 1416. Voor Heren 3 is de toestand vrijwel hopeloos geworden door de nederlagen tegen RLVC en DOS. Beide wedstrijden werden met 3—0 verloren. De dames wonnon deze week al heel gemakkelijk doordat tegenstander Sp. H'berg 2 niet volledig was. Junioren A won van Concordia 'A (156. 155, 155) en Libanon 50 C (15—12, la5. 1315 en 1512j maar verloor van Libanon '50 A met 715, 13—15 en 3—15. Junioren B tenslotte behaalde tegen Sp. H'berg zijn eerste punt door met 22 gelijk te spelen. De wedstrijden tegen. RLVC en Aggredior B werden met resp. 30 en 31 verloren. Slechts de herenteams en het junioren team van de Schiedamse Volleybal Club kwamen in. -de afgelopen dagen in het strijdperk en speelden gezamenlijk ge lijk op. Heren 1 verloor de laatste wedstrijd met 3—0 van Alexo uit Den Haag. Het tweede herenteam zegevierde voor de 17e achtereenvolgende maal met 30, ditmaal van Hermandad 2. Heren 3 speelde met 2-2 geljjk tegen stadgenote UVG. Het juniorteam kwam niet verder dan een 22 eindstand tegen Aggredior A uit Vlaardingen. Tot de Paasdagen zijn aiie SVC- teams verder VTjj, waarna de laatste wedstrijden van deze competitie ge- zullen worden. (Van een onzer verslaggevers) Advertentie een geheel nieuwe collectie, ,ir* zeer exclusieve modellen - it Gaarne zenden wij U onzc5p§§ rijk-geïllustreerde catalogus Iranco per postt Müi WINKELCENTRUM BINNENWEG 45' TELEFOON 116615 -.ROTTERDAM: Doelpunten waren zaterdagmidag kostbaar by de Schiedamse voetbal teams. PPSC kon met een 10 zege op het nippertje van Den Bommel, in het voetspoor van de leider Insulinde blij ven, hoewel Den Bommel niet de min dere was van PP, In Harga had GSS wel een groot overwicht maar de schutters faalden bij de Gustomannen met als gevolg dat Egelantier Boys met 02 won. Bij PPSC moesten twee schutters. Piet van Veen en Roel Ravens, verstek laten gaan. zij werden vervangen door Joop Liebeek en Gerrit Richters. Het spel heeft vrijwel voortdurend een eenzijdig karak ter gehad. Beide teams trokken steeds fel ten aanval, voor beide doelen ontston den ook wel hachelijke situaties maar meestal konden de verdedigingen over winnen bij de botsingen-. Het goede schot ontbrak in deze sportieve wedstrijd. Eerst helft kon PPSC juichhen. Degeling kopte in do twintigste minuut van de tweede een vooorzet van Kalden in. Het werd I daarna nog heel spannend want Den Bom mel poogde energiek de achterstand weg te werken., maar in laatste instantie greep de doelman steeds goed in. GSS—Egelantier Boys 0—2: Aan de ontmoeting tegen Egelantier Boys heeft GSS geen aangename herin neringen. Steeds is GSS in de aanval ge weest, voortdurend faalden de schutters en het doelpunt viel aan de andere kant toen spil Schop de bal met de arm be roerde. De strafschop werd ingeschoten. In de tweede helf zag het er naar uit dat GSS de achterstand wel zou nivelleren. Met de wind in de rug bekeken de Gus tomannen de vijandelijke doelman ijverig van dichtbij maar het gelukte de stadge noten niet de muur te doorbreken. Bij een verre uittrap kreeg een aanvaller zelfs de gelegenheid om over het vrije veld naar het Schiedamse doel te lopen. Het was 02 met nog vijftien minuten te spelen. Toen werd het echter heel onaangenaam. Tien minuten voor t(jd trapte spil Vos van Egelantier Boys na, tegen aanval ler Prins van GSS. Vos werd het veld uitgestuurd en met tien man hield Ege lantier Boys zich, z(j het weinig elegant, overeind. Wel probeerde Scholten van GSS nog of vere schoten resultaat zou den verwerven maar succes bleef uit. (0—2.). Advertentie ««ar I M (Van een onzer verslaggevers) Nu notaris P. Schaberg binnenkort 65 jaar wordt heeft hij te kennen ge geven zijn functie van ouderling kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk in Schiedam te willen neerleggen. Sinds 1939 is hij lid van het beheers- coliege van deze kerk. Eind 1949 werd hij voorzitter van het college van kerk meesters der Hervormde Gemeente te Schiedam Hij heeft mee besloten dat het plaatselijk reglement van kerkmses-' ters aangepast zou worden aan de nieu we kerkorde met alle consequenties daaraan verbonden. Hij heeft enkele jaren in het colle ge van kerkvoogden gezeten. Hij streef de er naar de band tussen Hervormde Gemeente en de Vrijzinnig Hervormden te versterken. Notaris Schaberg heeft ae waardering van velen verworven voor zijn arbeid in het kerkewerk. van de •'acci- p Christen Grote Kerk, Coos van Hoboken draagt voor ..Judas" m.m.v. Kerkkoor o.l.v. Bekkers, 20. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze heren singlets en slips, in de maten 5-6-7. per stuk voor M Be koperslager C. N, heeft aangifte gedaan van vernieling van zijn auto die in de Stationsstraat in Schiedam heeft gestaan. Het tochtraampje van de auto kon worden geopend. Daarna moet met een scherp voorwerp de be kleding van de voorbank zijn door stoken. De machine-bankwerker F. A K. uit de Nic. Beetsstraat in Schiedam mist zijn fiets die op slot voor zijn woning heeft gestaan. Van mevrouw J. H. R.A. is het rijwiel gestolen dat niet op slot in de Willem de Zwijgerlaan heeft gestaan. Podulke. Schie el alleen I Groep 3 ,.De Trekvolgcis" van de NPV in Schiedam hebben zondagmid dag om half drie in de Plantage deel genomen aan de traditionele activitei ten voor Palmpasen, op dinsdag 23 april nemen De Trekvogels deel aan St. Jortsdag. Ook zullen De Trek vogels op 28. 29 en 30 april deeincmen aan de districts wed strijden. Twee Kaapse eenden, cigendpm van de gemeente Schiedam, zijn in het afgelopen weekeinde het slachtoffer geworden van een loslopende hond. Het dier beet de eenden, die een waarde van tien gulden por stuk hebben, dood np het terrein achter de Slachthuislaan. Zoals bekend is het m Schiedam verboden honden te laten loslopen. Wijkcentrum'Nieuwland: Pr. Bernhard school. Ouderavond 20. Dagblad ,,De Rotterdammer". damse redactie tel. 64154 b.g 115588 toestel 51 (b.g.g. 80037) voor redactie-aangelegenheden. Agentschap: H. J. Troost, Aleidastraat 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.g.g. telef-j 115588). Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69123; Politiealarm 64666; G.G. en G.D. waarschuwing 69290. Apotheek: Rembrandt, Rembrandt- laan 5. Sted. Museum: Ned. Opgravingen in Egypte (tot 25 juni); werken van Michael De Ketheise grond heeft steedsi weer verrassingen voor de archeolo gen. Sinds jarenn hebben de amateur-! archeologen begerig >saar de terpen! gekeken in de landerijen. Daar kon-1 den geen opgravingen worden gc-i daan omdat de boeren er het land: bewerkten. Nu worden die opgravin-i gen echter wel gedaan en wel door personeel van de Rotterdamse ge- meentelijke oudheidkundige dienst in rbpienwcrking met Schiedamse in- stir.ties. Het is niet zo als in een ander blad Werd vermeld dat er al vroeger op gravingen in de terpen zijn verricht en zeker ook niet zo dat de archeolo gen de sporen van de draglines vol gen. Hier worden nauwgezet zonder draglines op wetenschappelijke wij ze onderzoekingen verricht in de ter pen. '„vals wij reeds meldden gaf de eerste terp buiten de Vlaardingseweg aan de zijde van de Viaardingseweg fraaie sporen van bewoning te zien. In een tweede terp echter hebben de oud heidkundigen vergeefs de spaden in do grond gezet. Deze terp. vlak bij het tuindorp Kcthel, bleek tot verbazing van ieder geen enkel spoortje var; bewoning te be vatten. Tot op gVote diepte kwam slechts de grauwe klei te voorschijn, hoewel her en der verspreid wat aar- dewerkschcrtjcs uit vroegere perioden toch weer te denken gaven. Hier de doorsnede van de ..onbewoon de terp. die dus ten dele vergeefs opengelegd is. (zie foto! I -Sr. HIKDA.M Geboren: Jacobus z v C A van der Vlies en ,VL J van der Ven: Johan nes P z v J H W van Katwijk en M H van en l/dAlan!1 V T J H van Karapea Overleden: W van den Berg, 22 jr A XrU- «i R: F Kminiger. 88 jr wed van R' Vir.k: A van der Most. 75 jr TRW. 6.13. 1668. 16.4.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 1